صفحه 1 از 23 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چكار كنم كه ديگه گناه نكنم؟!

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

چكار كنم كه ديگه گناه نكنم؟!

سلام به همگي اميدوارم حال همگي خوب باشه

من وقتي مي بينم بچه هاي گفتگوي ديني اينقد خوب وموفقن ، حيفم مياد ازشون مشاوره نگيرم وفكر مي كنم از هر جاي ديگه اي بهترميتونن كمكم كنن،راستش دوباره اومدم از تون مشاوره بگيرم ميشه چند لحظه وقتتون رو بگيرم يه سوال داشتم؟ مي تونم بپرسم ؟

چكار گنم كه ديگه گناه نكنم حقيقتشو بخواين داره كم كم باورم ميشه كه نمي تونم گناه نكنم با بعضي ها هم كه مشاوره كردم ميگن شما دچار غفلت شدي نمي دونم ياد مرگه خوبه عظمت خدا رو فرموش نكن واز اين جور جوابها ...واين هم تازه اول راهه .

لطفا اگه براتون ممكنه كمكم كنيد.

چكار كنم كه ديگه گناه نكنم؟!
    ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۸۹/۰۶/۱۱ در ساعت ۰۶:۵۵

2. صلوات ها 40

3.  

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    چكار کنم كه ديگه گناه نكنم حقيقتشو بخواين داره كم كم باورم ميشه كه نمي تونم گناه نكنم

سلام و درود

خوب هیچکس نمی تونه ادعا کنه که اصلاً گناه نمی کنه.

با بعضي ها هم كه مشاوره كردم ميگن شما دچار غفلت شدي
    همه ی ما دچار غفلت ایم یکی کمتر یکی بیشتر

نمي دونم ياد مرگه خوبه عظمت خدا رو فرموش نكن واز اين جور جوابها ...واين هم تازه اول راهه .

بله ، اینهایی که فرمودید خیلی خوبه . ولی نه برای شروع!!

به نظر بنده جنابعالی اگر می خواهید گناه نکنید در مرحله ی اول به انجام واجبات و ترک محرمات اکتفا کنید.

چون اگر بخواهید از همون اول برید سراغ مستحبات زده می شین و اوضاع از این که هست هم وخیم تر میشه.

ببینید شما نیاز به یک استاد دارید. اون چیزی که شما دنبالش هستید (گناه نکردن) همون عرفان هستش.

شما به استاد اخلاق و عرفان احتیاج دارید تا شما ر راهنمایی کنه. در غیر این صورت و بدون استادبه دلیل دشواری های موجود و مسیر های انحرافی در ورطه ی سقوط قرار گرفته و به نتیجه ی مطلوب نمی رسید.

و این دعا هم از شیخ رجب علی خیاط فراموش نشه.

((خدایا ما را برای خودت تربیت کن))

ویرایش توسط قضاوت : ۱۳۸۹/۰۶/۱۱ در ساعت ۱۳:۲۴
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

5. صلوات ها 37

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم
    اخوی از اینکه این مطلب ذهنت رو مشغول کرده برات خوشحالم.
    ولی
    یک گناهکار حقیقتا زمانی گناه رو ترک می کنه که از عواقب گناه مطلع شده و منزجر گشته
    یک معتاد حقیقتا زمانی ترک اعتیاد می کند که از مواد مخدر و ماهیتش و عواقبش آگاه و منزجر گشته
    یک جاهل حقیقتا وقتی بدنبال علم میره که عواقب جهل رو شناخته و...

لذا هرکسی سعادت ترک گناه و تزکیه نفس رو پیدا نمی کنه.

و تا زمانیکه انسان لذت گناه هنوز زیر زبونش هست و تا زمانیکه دلیلی برای ترک گناه یا تفکر پلیدی رو در خودش نمیبینه خب این اتفاق نخواهد افتاد.
    کسیکه از گناه منزجر میشود و قصد و نیت قربتا الی الله می کند و دور دنیا و هرآنچه دلگرمی و سرگرمی در آن هست ملحفه میپیچد و آتش میزند آن شخص انشاالله اگر صادق باشد تزکیه الهی میشود.

مانند همان آبی که در غسل بر انسان ریخته میشود و بدن انسان را پاک می کند خداوند به او مدد میرساند و روح او را از پلشتی و پلیدی پاک خواهد کرد.

یالطیف
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

7. صلوات ها 26

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

سلام

مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه مطالعه
    راجع به چيزيايي از دين كه خوشتون مياد و باهاش راحتيد .

مثلا مطالعه حكايات ،داستان ها ،احاديث و ... البته معتبر و با منبع درستي باشن .حضور در محافل مذهبي درست كه خوشتون مياد .گوش دادن سخنراني از سخنران هاي معتبر و با علم كه ميتونيد صحبت و بيانشون رو متوجه بشيد . آشنايي با ائمه مهربان و ...

روش بالا به آگاهي از چرايي بايد ها و نبايد ها و آثار خوب يا بد و ثواب انجام اعمال آنها كمك ميكنه و سطح عملو بالا ميبره. خيلي وقتا عقل كه تصميم ميگيره چي كار كنيم چي كار نكنيم .

يه وقتايي هم ديگه آگاهي از چرايي بايد ها و نبايدها كارساز نيست يا ميزان درك و آگاهي ما از يه عمل كافي نيست هوي و هوس تعيين ميكنه كه چي كار كنيم چي كار نكنيم كه اونم با روش خودش بايد روش كار كنيم .( وقتي ميدونيم هوي و هوس اشتباه ميگه زورمون رو بزنيم به حرفش گوش نديم اينجا عمل كردن خيلي موثره . بعد كه نتيجه اشو ميبيني و بهش فكر ميكني كلي آسايش داري و خيالت راحته )‌

آگاهي و شناخت واقعا موثره دوست داشتين روش كار كنيد .

فكر كردن به چيزايي كه ميخونيم و ميشنويم باعث ميشه خونده ها و شنيده ها بيشتر تثبيت بشن و ديرتر فراموش بشن .

توسل و كمك خواستن از خدايي كه نميدونيم چقدر دوستمون داره .

البته بين خودمون باشه كسي نفهمه يه وقتايي هم از دستمون در ميره اون وقت سعي مي كنيم ديگه تكرار نكنيم به ياري خدا .

حالا حسابرسي خدا و ترس از مرگ و اينا هم وقتي كه ديگه زورمون نرسيد با مهربوني به خودمون ياداوري كنيم خوب ميشه . اخه اينا واقعيت دارن .

و دوري كردن از قرار گرفتن در فضاي گناه

البته اينا همشون تجربه شخصي و درك خودم حاصل از مطالعه و تحقيق هست كه خودمم كلي بهش نياز دارم اگه اشكالي ميبينيد بفرماييد.

ویرایش توسط روشنا : ۱۳۸۹/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۳:۴۷

9. صلوات ها 23

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

سلام

خودت ر وبشناس

گناه ر وبشناس

خدا ر وبشناس

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

11. صلوات ها 29

نوشته
    39
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

سلام

این که من دارم این پست رو مینویسم دلیل نمیشه که من گناه نمیکنم

شاید دارم برای خودم مینویسم که یادم بیاد باید چی کار های کنم

اولین چیز قبل از مطالعه به نظرم عمل به اونچه هست که میدانیم درسته ...لااقل به طور قلبی میدانیم فلان کار درسته

مثلا یه نمومنه ساده

من میدانم که خدایم از من خواسته حجاب کامل بکنم...قلبا پذیرفتم پس بهتره زود دست به کار شم و حجابمو کامل کنم

اما گاهی بعضی اشخاص میگویند که میخوام با دلیل بپذیرم

بله درسته باید با عقل پیش رفت تا اگر زمانی کسی بر ضد حجاب بر من حرفی زد زود سست نشم و با دلیل عقلی حجابمو همیشگی کنم

پس مثلا اولین وظیفه ی من اینه که حجابمو کامل کنم و بعدش مثلا برم کتاب مسئله حجاب مطهری و...غیره رو بخونم تا دیگه با کمک و توسل به اهل بیت ع سراغ بدحجابی نرم

حالا فرض کنیم که قلبی و عقلی درست بودن مسئله ای رو فهمیدیم و داریم اون عملو انجام میدیم و یا اگر اون عمل حرامه داریم سعی میکنیم ازش دوری کنیم

اینجاست که باید روزانه عملمونو حسابرسی کنیم
    پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرماید: «پیش از آنکه مورد حسابرسی قرار بگیرید، خود به حساب نفستان برسید و پیش از آنکه سنجیده شوید، خود نفستان را در ترازوی سنجش بگذارید و برای آن روز حساب بزرگ آماده شوید»

امام موسي كاظم (ع): از ما نيست كسي كه هر روز به حساب نفس خود نرسد

به نظرم نباید مایوس شد
    ممکنه تصمیم بگیریم کار گناهیو نکنیم بعدش یهو در یه مکان اون گناه رو مرتکب بشیم..باید خیلی مراقب باشیم و مدام خودمونو اصلاح کنیم و از اهل بیت ع کمک بگیریم

13. صلوات ها 22

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

خب انسان كه معصوم نيست كه نخواد گناه كنه مهم اينه كه اگه تا حدي كه توانشو داره گناهاشو كم كنه بعدشم اگه گناهي كرد فورا توبه كنه.

اتفاقا خود من يه مدتي آمار گناهام خيلي بالا رفته و كارم به جاهاي باريك كشيده بود الان با خودم عهد كردم كه هر هفته يه بار برم قبرستون حداقل نيم ساعت اونجا بمونم و فكر كنم به رفتارايي كه داشتم لااقل هفته اي يه بار قبرارو كه ميبينم و جلوي چشمم عيني آيندمو ميبينم و از آخرتم ميترسم توبه ميكنم .شايد كم كم ياد مرگ يه مقدار ادمو اصلاح كنه.
    امام صادق (ع) نیز درباره آثار یاد مرگ می فرمایند یاد مرگ شهوت ها را در نفس از بین می برد و ریشه غفلت را یکسره بر می کند و دل او را با وعده های الهی محکم می کند و روحیه انسان را از قساوت ، می کند و دل انسان را با وعده های الهی محکم می کند و نشانه های هوا و هوس را در هم می شکند . )
    پیامبر اکرم (ص) نیز در باره آثار تربیتی یاد مرگ فرموده اند :
    ( مرگ را بسیار یاد کنید ، زیرا مرگ گناهان را پاک می کند و میل و رغبت به دنیا را می کاهد . )

البته اين مواردو خودتونم تو شروع موضوع بهش اشاره كردي من كه فكر ميكنم خيلي مفيد باشه مخصوصا اگه استمرار داشته باشه.
    ویرایش توسط نازنين مريم : ۱۳۸۹/۰۶/۱۵ در ساعت ۲۱:۵۸
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

15. صلوات ها 17

علاقه
    سخنرانی-گفتگوی دینی
    نوشته
    47
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    240

فقط از خدا کمک بخواه!!
    گریه کن و ازش بخاه مانع بشه که گناه کنی.
    اما اینم فراموش نکن:
    بازآ بازآ
    هرآنچه هستی باآ
    گر کافر و گبر و بت پرستی بازآ
    این درگه ما درگه نومیدی نیست
    100بار اگر توبه شکستی بازآ
    یا علی

یک چشم زدن غافل از آن ماه نباشیم
    شاید که نگاهی کند آگاه نباشیم!!

17. صلوات ها 21

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

تسليت محضر مقدس امام زمان (عج) ...محكوم كردن جسارت به قرآن كريم
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

19. صلوات ها 16

نوشته
    103
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    671

سلام. همیشه احساس کنید خدا داره نگاهتون میکنه (عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید)
    و همچنین یاد شهدا مانع از انجام گناه میشه.
    به خدا بگید:
    خدایا!
    خودم را به تو می سپارم !
    تا بازگشت!مراقبش باش
    تا...
    مکه براي شما...فکه براي من...بالي نمي خواهم...اين پوتين هاي کهنه هم مي تواند مرا به آسمان ببرد...
    شهيد سيد مرتضي آويني

21. صلوات ها 24

صفحه 1 از 23 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 19

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری