صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: موضوع شفاعت از قبر و غیره...

نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    185

موضوع شفاعت از قبر و غیره...

این داستان واقعیست
    امروز پیش جناب مولانا نشسته بودیم و داستانی رو از چند ماه پیش تعریف کرد
    از زبان مولانا"
    چند وقت پیش برای تدفین جنازه ای به یکی از قبرستان های اطراف رفته بودیم از مردم پرسیدم اینجا کجاست گفتند زیارت بی بی دوست پرسیدم کدام یکی بی بی دوست است گفتند آن یکی که بارگاه دارد
    برای دیدن رفتم نگاهی بیندازم دیدم حدود 14 نفر خانم چادرشان را به دور کمر بسته و سر لخت دور زیارت استغفرالله طواف می کنند سرم را برگرداندم و گفتم ای مشرکان دارید چکار میکنید با بی احترامی گفتند برو برو تو مولوی هیچی نمی فهمی ... گفتم چادر هایتان را سرتان کنید با شما حرف بزنم ...
    امدند بیرون و گفتند بفرما گفتم مشکل شماها چیست مادران و خواهرانم هر کدام مشکلی را بازگو کرد ند و گفتند ما بچه دار نمی شویم و امده ایم بی بی دوست به ما بچه بدهد(استغفرالله )
    گفتم مادرم مگر خدایی نیست که شما از بی بی دوست میخواهید شما را بچه بدهد
    گفتند هر چه از خدا خواستیم به ما نداد
    مولانا گفت به خدا قسم شما 40 شبانه روز استغفار کنید و توبه کنید از این کارتان و از خدا بخواهید به شما اولاد بدهد اگر شما بعد از 40 شبانه روز صاحب بچه نشدید با من تماس یگیرید و هر چه دلتان میخواهد به من بگویید
    و مولانا شماره خود راه آنان داد
    به خدا قسم بعد از 40 شبانه روز 7 نفر از ان خانم ها زنگ زدند و گفتند ما بارداریم و خداوند به ما بچه عنایت کرده
    با تمام وجود قسم میخورم این داستان واقعیست

یا رب العالمین
    ایاک نعبدو و ایاک نستعین

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    115
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    443

نقل قول نوشته اصلی توسط baluch boy نمایش پست ها
    موضوع شفاعت از قبر و غیره... این داستان واقعیست امروز پیش جناب مولانا نشسته بودیم و داستانی رو از چند ماه پیش تعریف کرد از زبان مولانا" چند وقت پیش برای تدفین جنازه ای به یکی از قبرستان های اطراف رفته بودیم از مردم پرسیدم اینجا کجاست گفتند زیارت بی بی دوست پرسیدم کدام یکی بی بی دوست است گفتند آن یکی که بارگاه دارد برای دیدن رفتم نگاهی بیندازم دیدم حدود 14 نفر خانم چادرشان را به دور کمر بسته و سر لخت دور زیارت استغفرالله طواف می کنند سرم را برگرداندم و گفتم ای مشرکان دارید چکار میکنید با بی احترامی گفتند برو برو تو مولوی هیچی نمی فهمی ... گفتم چادر هایتان را سرتان کنید با شما حرف بزنم ... امدند بیرون و گفتند بفرما گفتم مشکل شماها چیست مادران و خواهرانم هر کدام مشکلی را بازگو کرد ند و گفتند ما بچه دار نمی شویم و امده ایم بی بی دوست به ما بچه بدهد(استغفرالله ) گفتم مادرم مگر خدایی نیست که شما از بی بی دوست میخواهید شما را بچه بدهد گفتند هر چه از خدا خواستیم به ما نداد مولانا گفت به خدا قسم شما 40 شبانه روز استغفار کنید و توبه کنید از این کارتان و از خدا بخواهید به شما اولاد بدهد اگر شما بعد از 40 شبانه روز صاحب بچه نشدید با من تماس یگیرید و هر چه دلتان میخواهد به من بگویید و مولانا شماره خود راه آنان داد به خدا قسم بعد از 40 شبانه روز 7 نفر از ان خانم ها زنگ زدند و گفتند ما بارداریم و خداوند به ما بچه عنایت کرده با تمام وجود قسم میخورم این داستان واقعیست
    به نام خدا

جالبه آقایان مولوی هم اهل کرامت شدند قبلا که از جناب مولوی خیر شاهی شنیده بودیم که مار لاین داده بود و نوشته بود عمر

البته من اینو قبول دارم باور کنید همه مار های جهنم خصوصا چاه ویل میتونن این اسمو بنویسند اونجا که رفتید نگاه کنید

البته جنابان مولوی سری به کتاب سفرنامه ابن بطوطه سنی بزنند و اگه چشاشون از حدقه در نمیاد سری به نجف و قبر مولی الموحدین بزنند و موضع اصبعین رو ملاحظه کنن حتما می دونن که در جواب جسارت یکی مثل خودشون دو انگشت از ضریح حضرت بیرون اومد و با یک اشاره اون پلید نابکار رو به دو نیم کرد بدون اینکه قطره ای از خون کثیفش رو زمین بریزه و سالها جنازه دو نیم سنگ شده اون پلید بیرون دروازه نجف مبال زوار گرامی حضرت بوده

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ عَمَّ يَتَسَاءَلُونَ(1) عَنِ النَّبَإِ الْعَظِيمِ(2) الَّذِىهُمْ فِيهِ مخُتَلِفُونَ(3)
    ویرایش توسط زلال حدیث : ۱۳۸۹/۰۶/۰۷ در ساعت ۰۱:۲۳

5. صلوات ها 6

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

یا رب العالمین ایاک نعبدو و ایاک نستعین
    سلام علیکم
    ببینید این بنده خدا ها از دین همین رو می فهمیدند.

شما از یک تعداد زن که هر حرفی را میشنوند از روی ناچاری انجام می دهند چه انتظاری داری؟

من خودم بارها دیده ام سنی شیعه مسیحی یهودی می امدند نذری می خواستند بدهند در هیئت استفاده شود.

درست یا غلط شما باید این اشخاص را همانطوریکه گفتید هدایت می کردید که بروند از خدا بخواهند که کردید.

ولی این مطالب را عرض کردم که شما با بت پرستهای زمان جاهلیت آنها را مقایسه ننمائید.
    آنکه شیران را کند گربه مزاج --- احتیاج است برادر احتیاج است احتیاج
    مهم این است که
    والله علیم بذات الصدور

یا عظیم
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

7. صلوات ها 4

نوشته
    115
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    443

موضوع شفاعت از قبر و غیره... این داستان واقعیست امروز پیش جناب مولانا نشسته بودیم و داستانی رو از چند ماه پیش تعریف کرد از زبان مولانا" چند وقت پیش برای تدفین جنازه ای به یکی از قبرستان های اطراف رفته بودیم از مردم پرسیدم اینجا کجاست
    به نام خدا

جناب ابن جوزی ابو الفرج جمال الدين عبد الرحمن بن على بن محمد بن على بن عبد الله بن حمّادى بن محمد بن جعفر الجوزى قرشى تيمى بكرى بغدادى (ح 511-597 ق/1117-1201 م) ، مورخ، واعظ، مفسر و فقيه حنبلى‏ در کتاب المنتظم می نویسد:

أخبرنا القزاز قال: أخبرنا [أبو بكر بن ثابت‏] الخطيب قال: أخبرنا القاضي أبو محمد الحسن بن الحسين الأستراباذي قال: أخبرنا أحمد بن جعفر بن حمدان القطيعي قال: سمعت الحسن بن إبراهيم الخلال (شیخ حنابله،از بزرگان حنبلی) يقول: ما أهمني أمر، فقصدت قبر موسى بن جعفر، فتوسلت به إلّا سهل الله لي ما أحب.

المنتظم،ج‏9،ص:89

ابن جوزی حنفی می نویسد :.....جناب حسن بن ابراهیم خلال نقل کرد :هیچ امر مهمی برایم رخ نداد و من در آن سر قبر موسی بن جعفر (علیه السلام )رفته و به آن متوسل شدم مگر اینکه خداوند آنچه را که دوست داشتم برایم فراهم ساخت

(تا کور شود هر آنکه نتواند دید !!)

خطیب بغدادی نیز در کتاب تاریخ بغداد این مطلب را نقل نموده است :

أخبرنا القاضي أبو محمد الحسن بن الحسين بن محمد بن رامين الإستراباذي قال أنبأنا أحمد بن جعفر بن حمدان القطيعي قال سمعت الحسن بن إبراهيم أبا علي الخلال يقول: ما همني أمر فقصدت قبر موسى بن جعفر فتوسلت به إلا سهل الله تعالى لي ما أحب. (تاریخ بغداد خطیب بغدادی ج1 ص 54)

بر قبر پر نور موسی بن جعفر ع صلوات

.

.
    ویرایش توسط زلال حدیث : ۱۳۸۹/۰۶/۰۷ در ساعت ۱۶:۱۱

9. صلوات ها 5

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Baluch boy نمایش پست ها
    این داستان واقعیست
    امروز پیش جناب مولانا نشسته بودیم و داستانی رو از چند ماه پیش تعریف کرد
    از زبان مولانا"
    چند وقت پیش برای تدفین جنازه ای به یکی از قبرستان های اطراف رفته بودیم از مردم پرسیدم اینجا کجاست گفتند زیارت بی بی دوست پرسیدم کدام یکی بی بی دوست است گفتند آن یکی که بارگاه دارد
    برای دیدن رفتم نگاهی بیندازم دیدم حدود 14 نفر خانم چادرشان را به دور کمر بسته و سر لخت دور زیارت استغفرالله طواف می کنند سرم را برگرداندم و گفتم ای مشرکان دارید چکار میکنید با بی احترامی گفتند برو برو تو مولوی هیچی نمی فهمی ... گفتم چادر هایتان را سرتان کنید با شما حرف بزنم ...
    امدند بیرون و گفتند بفرما گفتم مشکل شماها چیست مادران و خواهرانم هر کدام مشکلی را بازگو کرد ند و گفتند ما بچه دار نمی شویم و امده ایم بی بی دوست به ما بچه بدهد(استغفرالله )
    گفتم مادرم مگر خدایی نیست که شما از بی بی دوست میخواهید شما را بچه بدهد
    گفتند هر چه از خدا خواستیم به ما نداد
    مولانا گفت به خدا قسم شما 40 شبانه روز استغفار کنید و توبه کنید از این کارتان و از خدا بخواهید به شما اولاد بدهد اگر شما بعد از 40 شبانه روز صاحب بچه نشدید با من تماس یگیرید و هر چه دلتان میخواهد به من بگویید
    و مولانا شماره خود راه آنان داد
    به خدا قسم بعد از 40 شبانه روز 7 نفر از ان خانم ها زنگ زدند و گفتند ما بارداریم و خداوند به ما بچه عنایت کرده
    با تمام وجود قسم میخورم این داستان واقعیست

یا رب العالمین
    ایاک نعبدو و ایاک نستعین

با تشکر از دوستان عزیز زلال حدیث و bina88

واقعاً متأسفم

وقتی این عزیزان اهل سنت را میبینیم که به وسایل مختلف عقاید وهابیت را مطرح میکنند و زمانی که به ایشان گفته میشود آیا شما وهابی هستید میگویند خیر !

مطالب دوست جدید را میتوان از دوحیث بررسی نمود !

یک : ایراد به شیعه

دو : ایراد به توسل

در مورد اول باید بگویم

اصولاً یکی از عادات اهل سنت در این است که وقتی که نمی توانند از مسیر استدلال وارد شوند میگویند که شما ال و بل هستید و زمانی که شیعه گفته های آنان را بررسی میکند به آنان ثابت میکند که مطلب عنوان شده آنان اصلاً در متون شیعه یافت نمی شود !

همین دوست جدید ما بلوچ بوی برگشته و میگوید که شیعه این است و آن است و اینگونه حاجت میخواهد و . . .

در حالی که اصلاً معنای توسل این نیست ! این مطلب هم با اندک تحقیقی اثبات میشود !

آیا در هیچ فرقه و مذهبی کسی نیست که به خطا رفته باشد ؟

آیا شما در یین خودتان ندارید کسانی را که به گمانتان اشتباه دارند ؟

این که شیوه استدلال آوردن نیست !

اما مورد دوم ، ایراد به توسل !

بین همونطور که گفتم ، شما نمی تونید ،توسل رو رد کنید ! توسل یه اصل ثابت شده است ! هم در قرآن و هم در سنت نبوی کاملاً مورد تأییده ، و باید خدمت حضرتعالی عرض کنم که تنها و تنها فرقه متحجر وهابیت آن را نپذیرفته !

شما میخواید با این صحبت چی رو زیر سوال ببرید ؟

شما که اگه منکر توسل بشید دارید نص صریح قرآن رو انکار میکنید ! این که تخریب عقاید خودتونه !

پس هر حرفی نیازمند اندکی مطالعه است ! سعی کنید بدون مطالعه افاضه نفرمایید !

اما نکته مهم :

هیچ میدونی فقط و فقط اگه قرار باشه گوشه ای از معجزات ائمه شیعه نقل بشه ، باید سالها وسالها مطلب نوشت !

تمام این معجزات به اعتراف دوست و دشمن نشان از شخصیت برجسته این ائمه است !

از همین روست که امیرالمومنین علی بن ابیطالب ، مولا و سرور خلایق ماسوی رسول الله در نهج البلاغه میفرمایند :

لا یقاس بآل محمد من هذه الامة احد

احدی از این امت با آل محمد قابل قیاس نیست !
    تمام این کرامات و بینات به خواست خداوند عزوجل در ائمه نمود پیدا کرد تا جوابی دندان شکن باشد برای منکران ایشان !

يرِيدُونَ أَنْ يطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ(التوبة/32)

آنها مي‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند؛ ولي خدا جز اين نمي‌خواهد که نور خود را کامل کند، هر چند کافران ناخشنود باشند!

به آنچه مینویسید خوب دقت کنید تا مایه شرمندگیتان نگردد !
    لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

11. صلوات ها 8

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و عرض ادب

بنده خودم به مسئله توسل بسیار مشکوک بودم، و به عنوان احتیاط هرگز نام غیر خدا را در ذهنم مطرح نمی کردم. البته این مال «دوران جاهلیت» بنده است، ولی چون تعصبی روی این موضوع نداشتم، و صرفاً قصدم اطاعت از خداوند بود، خداوند مرا قدم به قدم راهنمایی کرد. الحمدالله

من بنا به تجربه شخصی به مسئله توسل ایمان آوردم. در ایامی که به مسئله توسل توجه داشتم، و داشتم موضوع را مجدداً بررسی می کردم، و از خداوند طلب هدایت می کردم، روزی دچار وسوسه های شیطانی بسیار شدیدی شدم (البته پدید آمدن چنین وسوسه هایی برای یک جوان مجرد چیز عجیبی نیست، و من عادت داشتم). من همیشه در چنین مواردی یا به نماز پناه می برم، یا به ذکر، یا سر خودم را مشغول می کنم. ولی این بار به کلی تمرکز و حضور ذهن من از بین رفته بود، پس دست به دعا برداشتم و از خداوند خواستم شیطان را از من دور کند، چون اگر اینطور پیش رود، من قطعاً به گناه می افتم.

دعا هم هیچ فایده ای نداشت، و شیطان لحظه به لحظه بیشتر ذهن مرا تصرف می کرد. چون در آن ایام درگیر مسئله توسل هم بودم، این فکر به ذهنم افتاد که توسل را عملاً آزمایش کنم. با خود گفتم خداوند در قرآن می فرماید از رسول بخواهید برایتان آمرزش بخواهد، گفتم خوب حالا ما یه چیز دیگه می خوایم. دعا کردم و گفتم یا رسول الله (ص)، از خداوند بخواه تا وسوسه شیطانی را از من دور کند.

در مدت 3 یا 4 ثانیه، حال من کاملاً به حالت اول بازگشت. چنین پدیده ای از نظر پزشکی غیر ممکن است. چون مدتی زمان لازم است تا تأثیر هورمونهای ترشح شده در خون از بین برود.

و بنده هم با تمام وجود قسم میخورم این داستان واقعیست. از همه مهمتر، برای شخص من اتفاق افتاده است.

بله، باید تنها از خدا یاری خواست، ولی حکمت خداوند بر این امر قرار گرفته که امور به واسطه اتفاق بیافتند. وقتی تشنه هستیم، به آب توسل می جوییم و سیراب می شویم. مگر ما به دیگران نمی گوییم التماس دعا؟ من از شما می پرسم، کسی بالاتر از رسول الله (ص) و ائمه (ع) هستند که دعایشان اجابت شود؟

البته این سطحی ترین تعریف توسل است. کتاب تجلی اعظم، نوشته سید علی طباطبایی، در رابطه با مقام حضرت خاتم الانبیا (ص) حاوی مطالب بسیار مهمی است، که نشان می دهد نه تنها توسل یک موضوع حقیقی است بلکه وجود مخلوقات، به واسطه وجود آن حضرت ایجاد می شود.

آن بزرگواران انسانهای کامل بودند، تجلیات اسم اعظم خداوند. آنها واسطه فیض هستند. هرکس معنی این نکته را درک کند دیگر به خودش جرأت نمی دهد راجع به مقام معصومین (ع) اراجیف ببافد، و آنها را با انسانهای عادی مقایسه کند.

الْحُسَيْنُ بْنُ مُحَمَّدٍ وَ مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى جَمِيعاً عَنْ عَلِيِّ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ سَعْدٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ عَنْ أَبِي سَلَمَةَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ سَعِيدِ بْنِ غَزْوَانَ عَنِ ابْنِ أَبِى نَجْرَانَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ سِنَانٍ عَنْ أَبِى خَدِيجَةَ قَالَ دَخَلْتُ عَلَى أَبِى الْحَسَنِ ع فَقَالَ لِى إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَيَّدَ الْمُؤْمِنَ بِرُوحٍ مِنْهُ تَحْضُرُهُ فِى كُلِّ وَقْتٍ يُحْسِنُ فِيهِ وَ يَتَّقِى وَ تَغِيبُ عَنْهُ فِى كُلِّ وَقْتٍ يُذْنِبُ فِيهِ وَ يَعْتَدِى فَهِيَ مَعَهُ تَهْتَزُّ سُرُوراً عِنْدَ إِحْسَانِهِ وَ تَسِيخُ فِى الثَّرَى عِنْدَ إِسَاءَتِهِ فَتَعَاهَدُوا عِبَادَ اللَّهِ نِعَمَهُ بِإِصْلَاحِكُمْ أَنْفُسَكُمْ تَزْدَادُوا يَقِيناً وَ تَرْبَحُوا نَفِيساً ثَمِيناً رَحِمَ اللَّهُ امْرَأً هَمَّ بِخَيْرٍ فَعَمِلَهُ أَوْ هَمَّ بِشَرٍّ فَارْتَدَعَ عَنْهُ ثُمَّ قَالَ نَحْنُ نُؤَيِّدُ الرُّوحَ بِالطَّاعَةِ لِلَّهِ وَ الْعَمَلِ لَهُ
    اصول كافى ج : 3 ص : 369 رواية :1

ابو خديجه گويد: خدمت حضرت الوالحسن عليه السلام رسيدم ، بمن فرمود: خداى تبارك و تعالى مؤ من را بوسيله روحى از جانب خود تاءييد كند و هر زمان كه مؤ من نيكى كند و تقوى پيش گيرد، آن روح نزد او حاضر است . و هر گاه گناه كند و تجاوز نمايد، آن روح در آن زمان غايب شود) پس آن روح با مؤ من است و در زمان احسان و نيكى او از شادى بجنبش آيد و هنگام بد رفتاريش در زمين فرو رود.
    بندگان خدا، نعمتهاى خدا را (كه ايمان و يقين است ) بوسيله اصلاح نفس خويش (بسبب تقوى و ترك گناه ) مراقبت كنيد تا يقين شما بيفزايد و سودى نفيس و گرانبها بريد، خدا رحمت كند بنده ايرا كه تصميم خيرى گيرد و انجام دهد يا تصميم شرى گيرد و از آن باز ايستد، سپس فرمود: ما (اهلبيت ) آن روح را بوسيله اطاعت خدا و عمل براى او تاءييد ميكنيم .

بله، این روایت معنی بسیار عمیقی دارد، که تا وقتی تعصب شخصی را کور کرده باشد، هرگز به معنی آن پی نمی برد.

بنده در تاپیک به چالش کشیدن امامت مطلبی بیان کردم، اینجا هم می گویم:

بنده به شخصه فکر می کنم برای اثبات امامت نیازی به دلایل متعدد نیست. اگر نشانه و معجزه می خواهید، خطبه بدون نقطه حضرت علی (ع) حقیقتاً یک معجزه است که نشان می دهد آن حضرت یک فرد عادی نبوده است.

به هر حال خود ائمه (ع) فرموده اند که قرآن شما را به امامتان می رساند. بنده خودم در ابتدا اعتمادی به احادیث و اعتقادی به توسل و غیره نداشتم. ولی حالا مدافع سر سخت امر امامت و تشیع هستم.

خود ائمه فرمودند به دانشی که دارید عمل کنید، دانشی که ندارید به شما داده می شود. من همین کار را کردم و می کنم. یعنی حتی وقتی یک حدیثی به گوشم می خورد که به نظر مسخره می آید (نه اینکه تناقض آشکار با قرآن داشته باشد) آن را نه می پذیرم و نه رد می کنم. می گویم علمم به آن نمی رسد، پس دلیلی ندارد بر اساس آن عمل کنم. الله اعلم.

ولی متأسفانه شما و اکثر برادران اهل سنت، بدون هیچ دانشی، مسائل را تکذیب می کنید. به خود اجازه می دهید هر نظری درباره مسائلی که از حیطه شما خارج است بدهید. و یک درصد احتمال نمی دهید که شاید اشتباه می کنید. صلاح شما در این است که دست از تکذیب بردارید، و به علمی که دارید عمل کنید تا علمی که ندارید به شما داده شود.

در آن وقت، زمانی که یک روایت از امام معصوم می خوانید، به عمق آن پی می برید و خواه و ناخواه متقاعد می شوید که چنین کلامی فقط از جانب امام معصوم می تواند باشد.
    خوب است که آدم گاهی اوقات این احتمال را بدهد که شاید خودش هم اشتباه می کند!

یا حق
    ویرایش توسط بینام : ۱۳۸۹/۰۶/۰۷ در ساعت ۰۲:۵۴

13. صلوات ها 3

نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    185

پاسخ

بسمه تعالی
    لطفا متن رو کامل مطالعه کنید
    مقدمه
    (غافر/60) «مرا [به دعا] بخوانيد تا برايتان اجابت كنم».

اولا از دوستان تشکر میکنم که چنین احادیث ضعیف و بی سندی رو به ما معرفی کردن و کتاب هایی رو که به ما ربط دادن
    شفاعت:

و چه کسی جز گمراهان از رحمت پروردگارش نا امید می شود (57/ابراهیم)

چون بندگانم از تو درباره من بپرسند بگو: به راستی که من نزدیکم، دعای دعا کننده را هنگامی که مرا بخواند اجابت می کنم پس آنان باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان بیاورند باشد که راه یابند.(186/بقره)

آیه 5 سوره احقاف است:و مَن اضلُّ مِمَّن یدوعوا مِن دون الله من لا یَستَجِیبَ له

, الی یوم القیَمه وَ هُم عَن دَعَائهم غَفِلُنَ.

<<و چکسی گمراه تر است از آن که غیر از خدا را می خواند که تا روز قیامت هم دعای او را اجابت نکند و آنان از خواندن ایشان بی خبرند>>

( سوره الزمر ) هنگامی که خدا به تنهايي ذکر شود دلهاي کسانی که به آخرت ايمان نياورده ‌اند منزجر می شود و چون ذکر غیر از خدا شود(مانند ذکر ارواح اموات و ارواح اولياء و انبياء و غير آن)

شاد مي گردند».

اصل مطلب

آيات قرآن درباره‌ي مدد جويي از غير خدا

à

( سوره الجـن ) مساجد مخصوص (عبادت) خداست پس هیچ کس را همراه خدا به دعا نخوانید.

(سوره الجـن) بگو كه من فقط خدا را به دعا مي خوانم و احدي را شريك او نمي كنم .

( سوره الاعراف ) محققاًًَ كساني را كه جز خدا ميخوانيد بندگاني مانند شمايند اگر راست ميگوييد، آنها را فرا خوانيد تا شما را اجابت كنند.

(سوره فاطر). و آنهايي را كه به غير از خدا به دعا مي‌خوانيد حتي مالك پوست هسته‌ي خرمايي نيستند، اگر بخوانيدشان دعاي شما را نميشنوند و اگر (به فرض محال) هم بشنوند جواب شما را نمي‌دهند و روز قيامت به شرك شما كفر ميورزند و مانند هیچ كس مانند خداي خبير تو را آگاه نميسازد

(سوره السجده) آيا يادآور نمي‌شويد که جز خدا سرپرست و شفيع دیگری ندارید؟

( سوره الزمر آیه 44 ) بگو که تمامی شفاعت از آن

خداست.

( سوره التوبه آیه 80 ) اگر هفتاد بار برايشان طلب آمرزش کني باز هم خدا هرگز ايشان را نمیآمرزد.

( زيرا خدا مطيع رسول و غيررسول نيست.)

مسئله دوم آيا انبياء و اولياء از زوار خود مطلع مي شوند ؟؟؟!

(سوره النمل آيه 80 و الروم آيه 52 ). بی گمان تو مردگان را نمي‌شنواني

(سوره فاطر) تو شنواننده‌ي آنان كه در قبرند نيستي.

گفتيم خداوند متعال به پیامبر خود فرموده:

(سوره فاطر) تو نمي‌شنواني به آنان كه در قبرند،

( سوره النمل: آيه 80 ) تو به مردگان نمي شنواني.

وقتي شخصيتي مثل رسول خدا خاتم الأنبياء ص نمي تواند به مردگان چيزي را بگويد و يا بشنواند، چگونه ديگران مي توانند با مردگان سخن بگويند؟! و جايي كه مردگان قادر نيستند سخن رسول خدا ص را جواب بدهند، چگونه از ديگران مي توانند بشنوند و جوابشان را بدهند؟!!.

و قرآن هر مخلوقي را پس از مرگ فاقد حيات كامل خوانده و او را از دنيا بي خبر دانسته است، و هيچ فرقی بین انبياء و اولياء و دیگران نگذاشته است, چنانچه میفرمايد:

( سوره النحل)

و كساني را كه غير از خدا به دعا مي خوانند, آنان چيزي نمي آفرينند و خودشان آفريده اند, مردگان فاقد حيات بوده و نمي دانند كه چه وقت برانگيخته مي شوند».

مسلم است كه انبياء و اولياء نيز مشمول اين آيات هستند، زيرا چيزي نميآفرينند و خودشان آفريده شده

اند و چنانكه در قرآن آمده از روز بعث و رستاخيز بي خبرند.

نهج البلاغه، خطبه ي 111.

«فهم جيرة لايجيبون داعياً ولا يمنعون ضيماً ‌ولايبالون مندبةً، إن جيدوا لم يفرحوا، وإن قحطوا لم يقنطوا جميع وهم آحاد، وجيرة وهم أبعاد، متدانون لا يتزاورون»

رفتگان همسايگاني هستند كه هرگاه آنان را بخوانند پاسخي نمي‌دهند و ظلم و ستمي را دفع نمي كنند، و متوجه نوحه سرايي و مداحي نمي شوند، اگر در حق ايشان نيكي شود شاد نگردند، ‌و اگر قحطي شود نااميد نمي شوند، با هم هستند در حالي كه تنها هستند و همسايه‌اند در حالي كه از هم دورند، به زيارت يكديگر نمي‌روند.

نهج البلاغه، خطبه ي 235.

:

«أصبحتْ مساكنهم أجداثاً، وأموالهم ميراثاً، لا يعرفون من أتاهم، ولا يحفلون من بكاهم، ولا يجيبون من دعاهم». رفتگان گورشان خانه‌هايشان گشت و اموالشان به ميراث رفت، كسي را كه بر سرگورشان ميآيد نمي‌شناسند، و به كسي كه برايشان گريه ميكند توجهي ندارند و هر كس كه ايشان را بخواند جواب نميدهند

نهج البلاغه، ‌خطبه‌ي 221

«سقوا كأساً بدلتهم بالنطق خرساً ‌، و بالسمع صمماً و بالحركات سكوناً»

به اهل قبور جامي نوشانده‌اند كه قوه ی گویایشان را به گنگي و شنوايشان را به كري و حركاتشان را به سكون تبديل كرده است
    .

زيد بن علي بن الحسين ؛ از جدش علي بن ابي‌طالب روايت کرده که فرمود: «نهى رسول الله ص عن لحوم الأضاحي أن تدخروها فوق ثلاثة أيام ... ونهانا عن زيارة القبور »

یعنی رسول خدا ص ما را از ذخيره‌کردن گوشتهاي قرباني بيش از سه روز نهي فرمود .... و ما را از زيارت قبور نهي نمود.( مسند الامام زيد، کتاب الحج، باب الأکل من لحوم الأضاحي).

شيخ صدوق و نيز مؤلف «وسائل الشيعه» روايت کرده‌اند که رسول خدا ص فرمود: «لا تتخذوا قبري قبلة ولا مسجداً، فإن الله تعالى لعن اليهود حيث اتخذوا قبور أنبيائهم مساجد» قبرم را قبله گاه و محل توجه و مسجد قرار ندهيد، همانا خداي متعال يهود را لعنت نمود، زیرا قبور پيغمبران خود را مساجد قرار دادند». (وسائل الشيعه، ج 2، باب 65، صفحه 887 ).

مطالب زیادی برای گفته شدن هست ولی متاسفانه به دلیل کمبود زمان همه را بیان نمیکنم اگر سوال دیگری

داشتید در خدمتیم

با تشکر

اما جواب به شبهات

1-

در منطق قرآن به هیچیک از بندگان خدا از پیغمبران و پیشوایان و صالحان وعده‌ی شفاعت داده نشده است سهل است بلکه شفاعت پاره‌ای از انبیا حتی برای نزدیکان و اقربای ایشان رد شده است چون شفاعت نوح ؛ برای پسرش و شفاعت ابراهیم ؛ برای پدرش و نیز شفاعت آن‌حضرت ؛ برای قوم لوط و شفاعت رسول اکرم برای پاره‌ای از اقوام و یارانش.

شفاعتی که قرآن بدان صراحت دارد عبارت است از اموری که به پاره‌ای از فرشتگان و قوای مدبره‌ی عالم باذن پروردگار داده شده است که نظام طبیعت را تدبیر و کارگاه خلقت را بدستور رب قدیر تقدیر می‌کنند و همین قوای خیره هستند که پاره‌ای از آنان چون حمله‌ی عرش برای مؤمنین خیر خواهی کرده و برای ایشان استغفار می‌کنند و فرشتگان دیگر که برای عموم اهل زمین بوسیله‌ی استغفار و شفاعت می‌کنند هر چند آنان در این عالم روی طبیعت ملکوتی خود خیر و خوبی و شفاعت و آمرزش برای همه‌ی اهل زمین بخصوص برای مؤمنین می‌خواهند و حتی انبیاء واولیاء هم شامل است. اما آن استغفار و شفاعت فقط خاص مستحقان و صاحبان لیاقت از بندگان خدا می‌شود: (نجم/

26): «و ای چه بسیار از جنس فرشته که در آسمانها [برای اهل زمین] شفاعت می‌کند، لکن شفاعت آن فرشتگان چیزی را کفایت نکند فائده‌ی نداشته باشد مگر پس از آنکه خد اجازه دهد برای کسانیکه بخواهد و بپسندد».

2-

شبهه دوم

آیه

(محمد/19) «پس ای پیامبر بدان که معبودی به حق جز الله نیست و برای گناهان خود و برای زنان و مردان مومن آمرزش طلب کن

, و خداوند محل حرکت شما و قرارگاه شما رامی داند»

و آیه

(سوره ممتحنه/12)

پاسخ:

اینگونه شفاعت و استغفار که بدستور پروردگار است فقط در دنیا که دار عمل است انجام می‌شود و نتیجه‌اش در قیامت عائد مستحق آن می‌گردد.

و شفاعتی که در قرآن کریم به آن اشاره شده به راحتی می بینیم که در محدوده زندگانی پیامبر (ص) بود .

و در هیچ سوره ای از قرآن نمی

بینیم که شفاعتی بعد از وفات پیامبر و مومن بیان شده باشد زیرا مردگان نه می شنوند و نه پاسخ میدهند و نه ظلم و ستمی را دفع می کند که این موضوع را در بالا با مدارک قرآنی و نهج البلاغه ثابت کردیم.

والحمد لله رب العالمین

وصلى الله على رسوله وصحبه

15. صلوات ها 2

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

مولانا گفت به خدا قسم شما 40 شبانه روز استغفار کنید و توبه کنید از این کارتان و از خدا بخواهید به شما اولاد بدهد اگر شما بعد از 40 شبانه روز صاحب بچه نشدید با من تماس یگیرید و هر چه دلتان میخواهد به من بگویید و مولانا شماره خود راه آنان داد به خدا قسم بعد از 40 شبانه روز 7 نفر از ان خانم ها زنگ زدند و گفتند ما بارداریم و خداوند به ما بچه عنایت کرده
    بسم الله الرحمن الرحیم
    بزرگوار بالاخره شما کرامت را به سبب توسل به بعضی اولیاء الهی قبول دارید یا ندارید .اگر قبول دارید دیگر ایرادتان چیست؟ و اگر قبول ندارید پس چرا قائلید مولانای شما کرامت بچه دار شدن زنان را داده است.
    نکته دیگر اینکه در همه جا افراد بی سواد و خرافی وجود دارد و یکی از کارهای مهم مومنین واقعی و آگاه به معارف اسلامی زدوزن غبار خرافه ازساحت اسلام ناب محمدی (ص) است. و اینکه سطح شناخت مردم را نسبت به خداوند و اولیاءش بالا ببرند
    ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۰۶/۱۰ در ساعت ۱۹:۰۱
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

17. صلوات ها 4

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

بحث در باره شفاعت در اولین فرصت
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

19. صلوات ها 4

نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    185

نه خیر مثل اینکه نشد

آقای زمزم شمااگه کل یاداشت های بنده رو میخوندید متوجه می شدید موضوع چیه
    منظورم تو قسمت پاسخ دوم مطرح شد
    من تو این پست اسمی از شیعه و سنی نبردم چرا به خودتون شک دارید

یعنی امام استغفرالله از خدا بالاتره که برای اینکه او بنده خداهارو به خدا دعوت کرده شما اعتراض دارید

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری