صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ميشه مدتي با هم دوست باشيم!

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

ميشه مدتي با هم دوست باشيم!

...يك روز كه با دوستم از دانشگاه بيرون مي رفتيم، صدايي از پشت سر، توجه مرا جلبكرد؛ كسي من و دوستم

روصدا مي كرد. ما ايستاديم. او نزديك آمد و گفت: خانم!مي خواهم با شما حرفي بزنم. اول كمي عقب‌نشيني

كردم؛ ولي بعد گفتم:بفرماييد. گفت: نمي شه؛ بايد تنها با شما حرف بزنم. كمي از دوستم فاصلهگرفتم و گفتم

بفرماييد. گفت: ببخشيد! مدتي است شما را زير نظر دارم و ازاخلاق شما خيلي خوشم اومده، و دربارة شما كمي هم تحقيق كرده ام. اگر لطفكنيد، مدتي با هم دوست باشيم!

حالم خيلي خراب شد و خيلي سريع با او تنديكردم و بعد از آن، حدود سه ساعت فقط گريه مي كردم و

افسوس مي خوردم كه اوچرا بايد اين حرف را به من بزند؛ مگر من چه كار كرده بودم. دوستم دلداري ام مي داد

و سعي مي كرد آرامم كند. من به دوستم گفتم: برو به اوبگو: خيلي احمقي كه از اين حرف ها مي زني و پس از آن، تصميم گرفتم با اوحرف نزنم و قهر كنم!

... هفته ها و ماه ها گذشت و من هنوز با او قهر بودم؛ ولي در تمام مدت به فكر او و آن جمله اي بودم كه خيلي از پسرها با آن،دخترها را فريب مي دهند.
    دوستم چندين بار دفتر و جزوه هايش را به اوداده بود و پيش من خيلي از او تعريف مي كرد. كم كم حس حسادت در من به وجود آمد و حسودي مي كردم كه دوستم با او حرف مي زند؛ ولي من نه! روزها بود كه دوستم مي گفت: «فلاني آن جاست؛ بريم به او سلام كنيم». من مي گفتم: نه، خودت برو؛ من نمي آيم و او مي رفت.
    امتحانات پايان ترم، تمام شد ومن و او مجبور بوديم، جز وقت امتحان، همديگر را نبينيم. نمي دانم چگونهشد كه با او سخن گفتم و اين كار، بغض سكوت ميان ما را شكست و او شروع به حرفزدن كرد. خيلي خوشحال بودم كه با او حرف زدم؛ چون دلم به حالش مي سوخت واز يك نظر ناراحت بودم؛ چون ممكن بود دوباره رويش باز شود و حرف هايي كهنبايد بگويد، بر زبان براند.

از شما دوستاي خوبم ،سؤالاتي دارم: آيا اصلاً كار اشتباهي كردم كه با بچه هاي كلاسمان ارتباط برقرار كردم؟ درمسئله اي كه پيش آمد، اشتباهم كجا بود؟
    به نظر شما، خانم... مي توانددوست خوبي برايم باشد؟ به نظر شما، بايد هنوز با او قهر كنم و چهار ماهقهر كم بود؟
    در چنين مواقعي، چگونه بايد رفتار كنم؛ آيابا او كلاً حرف نزنم؟ آيا او را چون برادر دوست داشتن، گناه است؟ مرا راهنمايي كنيد.

منتظر راهنماييهاي قشنگتون هستم.
    ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۸۹/۰۶/۰۶ در ساعت ۰۸:۵۴

2. صلوات ها 5

3.  

نوشته
    91
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    412

به نظر من اشكال اين كار همين جاست كه شما با او حرف زديد . از نظر من اول بايد اين رو به خونوادتون بگين چون اگه بعد كه دير بشه خودشون بفهمن خيلي بد ميشه.
    يه سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    او شما رو دوست داشته بعد رفته با دوستتون دوست شده؟
    .
    ..
    ...
    بقيه اش رو بعدا مي گم
    كبوتري روي شاخه ي ضعيف درختي پير مي نشيند
    و شروع مي كند به خواندن
    صداي ترك برداشتن شاخه مي آيد اما
    كبوتر همچنان مي خواند
    چون ايمان دارد كه پرواز را مي داند

5. صلوات ها 7

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    ...يك روز كه با دوستم از دانشگاه بيرون مي رفتيم، صدايي از پشت سر، توجه مرا جلبكرد؛

. گفت: ببخشيد! مدتي است شما را زير نظر دارم و ازاخلاق شما خيلي خوشم اومده، و دربارة شما كمي هم تحقيق كرده ام. اگر لطفكنيد، مدتي با هم دوست باشيم!

حالم خيلي خراب شد و خيلي سريع با او تنديكردم و بعد از آن، حدود سه ساعت فقط گريه مي كردم و

... هفته ها و ماه ها گذشت و من هنوز با او قهر بودم؛ ولي در تمام مدت به فكر او و آن جمله اي بودم كه خيلي از پسرها با آن،دخترها را فريب مي دهند.

امتحانات پايان ترم، تمام شد ومن و او مجبور بوديم، جز وقت امتحان، همديگر را نبينيم. نمي دانم چگونهشد كه با او سخن گفتم و اين كار، بغض سكوت ميان ما را شكست و او شروع به حرفزدن كرد. خيلي خوشحال بودم كه با او حرف زدم؛ چون دلم به حالش مي سوخت واز يك نظر ناراحت بودم؛ چون ممكن بود دوباره رويش باز شود و حرف هايي كهنبايد بگويد، بر زبان براند.

از شما دوستاي خوبم ،سؤالاتي دارم: آيا اصلاً كار اشتباهي كردم كه با بچه هاي كلاسمان ارتباط برقرار كردم؟ درمسئله اي كه پيش آمد، اشتباهم كجا بود؟
    به نظر شما، خانم... مي توانددوست خوبي برايم باشد؟ به نظر شما، بايد هنوز با او قهر كنم و چهار ماهقهر كم بود؟
    در چنين مواقعي، چگونه بايد رفتار كنم؛ آيابا او كلاً حرف نزنم؟ آيا او را چون برادر دوست داشتن، گناه است؟ مرا راهنمايي كنيد.

منتظر راهنماييهاي قشنگتون هستم.

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بزرگوار این برخورد از جانب ان آقا مسلما" یک برخورد در حدود غیر از موازین شرعی بوده !

و پیامد این رابطه در خوش بینانه ترین شکل یک پیامد ناخوشایند برای شما میتواند باشد .

دلایل این ادعا عبارت است از :
    1- ایشان از قصد سوءخود آگاه هستند و به همین دلیل میخواستند این مطلب را خصوصی به شما بگویند.
    2- در شرع اسلام پیشنهاد دوستی از طرف یک آقا به یک خانم حرام است .وهر قدر هم که قصد خیر داشته باشند از این طریق ارتباط (حتی ارتباط کلامی) منجر به گناه خواهد بود .

اگر ایشان قصد سوءندارد چرا در یک روال وحالت عادی مثل دو هم کلاس با شما ارتباط کاری و کلامی را قبول ندارد و از شما فراتر از این ارتباط را طلب میکند؟
    اگر مدعی قصد خیر داشتن است همان حدود حضور در دانشگاه برای شناخت اولیه ی شما و تصمیم ایشان برای اینکه از خانواده تان اجازه بگیرد تا بیشتر با هم آشنا شوید را در پیش نگرفته ؟

3 روش شما در قهر کردن با ایشان نشان دهنده ی تزلزل شما در این باره است بهترین روش در این موارد قاطعانه یک برخورد انسانی در حدی که به طرف مقابل بفهمانید نظر قطعی شما در این مورد چیست یا حتی اگر آمادگی برای پاسخ قطعی ندارید مثلابگویید فردا پاسختان را خواهم داد و روز بعد با کمال شجاعت برای ایشان تعیین حدود شرع را توضیح داده واز ایشان بخواهید که دیگر در این مورد با شما بحثی نکنند و بعد از ان هم روش عادی و معمول را در کلاس در پیش بگیرید.که این نشان دهنده ی شخصیت قوی شما خواهد بود.

4 - بزرگوار حضور اجتماعی بخصوص حضور اجتماعی خانمها در جامعه و تعامل اجتماعی باید که حد و مرزی داشته باشد . اشخاص در این حضور اجتماعی باید خطی قرمز در روابط خود با اشخاص به خصوص با جنس مخالف داشته باشند که این امر برای حفظ کرامت انسانی بسیار مهم است این خط قرمز در عرف اجتماعی ما همان حدود شرعی و همجنین رعایت موازین اخلاقی حاکم بر جامعه ی مسلمان است .

نتیجه : بزرگوار ابدا" از حدود شرع خارج نشوید و جز در موارد ضروری با ایشان صحبت نکنید و رفتاری محکم و عادی از خود نشان دهید که این به تقوا نزدیک تر است .

.................................................. ......... حق یارتان .................................................. .............

7. صلوات ها 12

نوشته
    15
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    94

سلام دوست عزیز

گفته های دوستان همه درست بود سعی کن قبل از هر عکس العملی به نتیجه اش فکر کنی.
    قهر کردن شما هم خیلی درست نبوده چون باعث این شده که اون آقا به این فکرکنه که شما نظر مثبتی داشتید فقط از روی حیا و خجالت قهر کردید...

پس بهتره دیگگگه جلو نرید چون اگر نیت خیری داشت با عنوان بهتری مطرحش می کرد.
    زندگی چون قفسی است....
    قفسی تنگ .....
    پر از تنهایی....
    و چه خوب است .....
    لحظه غفلت آن زندانبان
    بعد ازآن هم
    پرواز!!!

9. صلوات ها 7

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    ..

افسوس مي خوردم كه اوچرا بايد اين حرف را به من بزند؛ مگر من چه كار كرده بودم. دوستم دلداري ام مي داد
    .
    سلام ....

من که متوجه این کاراتون نشدم !!!!!چرا گریه کردید و چرا افسوس خوردید ؟؟؟

خب یه کلام میگفتی نمیشم ...این که دیگه گریه نداره !!!

(( اگر هم این طور فکر کردید که شما رفتارتان طوری بود که نباید کسی به شما این پیشهاد را میداده به نظر من اشتباه فکر کردید ))

راستی شما این کار این جوان رو گذاشتی رو حساب گساخی ایشون ؟؟؟

لب تشنه اگر آب نبیند سخت است .................

11. صلوات ها 6

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

سلام

ايام دانشگاه چند تا ازهمكلاسي هاي من دوست دختر پسر داشتن . ايني كه ميخوام بنويسم بين همشون مشترك بود

اولاش با مسائل درسي و غيره گپ و گفتگوشون شروع ميشد بعد يه مدت با هم دوست بودن اما ادامه اش واسه هر دو طرف آزار دهنده ميشد

چون يكي از دو طرف از ادامه رابطه خسته اش شده بود يا حالا دلشو زده بود و قطع ارتباط رو مي خواست و طرف ديگه شديدا وابسته شده بود و تحت تاثير قرار گرفته بود و نميخواست رابطشون قطع بشه .

تويه اين روابطي كه من ميديدم يا اون طرفي كه خسته اش شده بود خيلي راحت و با بي رحمي رابطشون رو به هم ميزد و طرف مقابل كلي دلش ميشكست و ضربه محكمي مي خورد يا در حق خودش ظلم ميكرد و تويه رودربايستي و دلسوزي رابطشون رو ادامه ميداد ولي بي ميلي و بي حوصلگي تويه قيافش داد ميزد .

گاهي هم يه رابطه ديگه رو شروع ميكرد تا به طرف بفهمونه

اين افراد خودشون رو تويه دانشكده كه نه كل دانشگاه رسوا كرده بودن و همه قضيه بهم زدن و سرخوردگي يكي از طرفين رو ميدونستن . خوب حالا كافيه كه يكي واسه ازدواج بره از دوستاي طرف تحقيق كنه طبيعتا وقتي بدونه همچين روابطي وجود داشته نظرش تغيير ميكنه .

فكر نكنيد ضربه روحي فقط متوجه خانم هاست .يه بار آقايي رو تويه سالن دانشگاه ديدم كه با موبايلش حرف ميزد و داد ميزد كه تو چرا با احساسات من بازي كردي و هزار حرف ديگه. اونقدر بهش فشار اومده بود كه براش مهم نبود كجا ايستاده و داره چه چيزايي رو داد ميزنه .

پس يه واقعيت وجود داره در اين جور دوستي ها وابستگي به طرف مقابل وجود داره اما تعهد و احساس مسئوليت در مورد طرف مقابل وجود نداره

در عوض تعهد بين زن و شوهر ها وجود داره و خيلي چيزا اونو تقويت ميكنه مثلا همون خطبه عقد كه خونده ميشه ،پشتيباني ، حمايت و تشويق خانواده ها ، تولد فرزند ، پيشرفت ها و موفقيت هاي مشترك ، زحمت كشيدن براي ساختن و تامين زندگي و ...

آدم ابهت و بزرگيه شخصيت خودش رو كه نميده دست يه عده آدم سو استفاده كن

يه تعداد سخنراني اينجا هست به موضوع تاپيك ربط داره . اگه خواستيد خلاصه بعضي هاشون رو بگم ولي آدم خودش گوش بده چيز ديگه است http://golezahra.mihanblog.com/post/178

ویرایش توسط روشنا : ۱۳۸۹/۰۶/۰۶ در ساعت ۱۴:۵۴

13. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

دوست خوبم t4h9r: سلام
    جوابتون رو ديدم خيلي عاليه ممنونم اگه لطف كنيد به سوالتي كه مطرح كردم جواب هم بديد ممنون ميشم .

15. صلوات

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

سلام جدا چه جواب كامل و قانع كننده اي . ازهم شما عزيزاني كه اينقد لطف دارين ودرمشاوره ها جدي شركت مي كنين.

من هم با اين نظر شما كاملا موافقم كه تنها راه حل مشكلاتي از اين قبيل رعايت حدود شرعي ارتباط با نامحرم است. واين بدست نمياد مگه با قاطعيت خانمها در ارتباط هاي اين جوري .

فعلا خداحافظ

17. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

سلام وقت بخير چرا اين سوال رو مي پرسين . مگه فرقي هم داره .
    منتظرم بقيش رو بگين.

19. صلوات

نوشته
    379
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2419

صبح یک ساعت تمام وقت گذاشتم جواب تایپ کردم نمی دونم دیتابیس سایت چش شده بود که ارور داد و ارسالش نکرد!
    عمراً اگه دوباره بشینم اون همه جواب را تایپ کنم

فقط همین قدر که همیشه حفظ تعادل و حدود شرعی در ارتباطات اجتماعی، یک برخورد جدی، محترمانه و توام با وقار و متانت شما را از بسیاری از آسیب های اجتماعی حفظ خواهد کرد.

شما لزومی به سلام کردن به پسرهای دانشگاه، چه همکلاسی چه غیر همکلاسی ندارید. رد و بدل کردم جزوه بین دخترها و پسرها واقعاً معنایی ندارد وقتی از دوست هم جنس خود می توانیم جزوه را بگیرم.
    دوستی خارج از حدود شرعی، دوستی که تنها برای ما خسران دارد واقعاً ارزش حسادت را ندارد.
    نیستـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــم

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری