روابط غیر شرعی دختروپسر

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روابط غیر شرعی دختروپسر

:Sham: در شرايطي که روابط غير شرعي و نادرست ميان دختران و پسران در حال گسترش است، بازار ازدواج رو به کسادي و گراني و بازار فحشا رو به رواج و ارزاني مي رود؛ به نحوي که حتي طبق بعضي گزارشات، مشتري اين بازار ارزان تنها مجردان نيستند؛
در وضعيتي که نگاه هاي ناپاک و چشم چراني حتي در بعضي از مردان متاهل فراوان است؛
در مقامي که براي جوابگويي به نيازهاي جنسي و عاطفي در دوران نوجواني برنامه مؤثري طراحي و اجرا نمي شود؛
در شرايطي که زنان بيوه و دختران با سن بالا و بدون شوهر فراواني وجود دارد؛
در موقعيتي که اسباب تحريک جنسي بشدت آنان را که توان ارضاء جنسي خود را ندارند تحت فشار قرار مي دهد؛ فیلمهای آنچنانی وسایت و وبلاگهای غیر اخلاقی و...
در وضعيتي که راه هاي سلبي به تدريج کارايي خود را از دست مي دهد؛
و خلاصه اينکه ، در شرايطي که نياز شديد جنسي بر اقشار وسيعي از جامعه حاکم است، چه بايد کرد؟

:Sham:

hoseinalvandi;42704 نوشت:
:Sham: در شرايطي که روابط غير شرعي و نادرست ميان دختران و پسران در حال گسترش است، بازار ازدواج رو به کسادي و گراني و بازار فحشا رو به رواج و ارزاني مي رود؛ به نحوي که حتي طبق بعضي گزارشات، مشتري اين بازار ارزان تنها مجردان نيستند؛
در مقامي که براي جوابگويي به نيازهاي جنسي و عاطفي در دوران نوجواني برنامه مؤثري طراحي و اجرا نمي شود؛
در شرايطي که زنان بيوه و دختران با سن بالا و بدون شوهر فراواني وجود دارد؛
در موقعيتي که اسباب تحريک جنسي بشدت آنان را که توان ارضاء جنسي خود را ندارند تحت فشار قرار مي دهد؛ فیلمهای آنچنانی وسایت و وبلاگهای غیر اخلاقی و...
در وضعيتي که راه هاي سلبي به تدريج کارايي خود را از دست مي دهد؛
و خلاصه اينکه ، در شرايطي که نياز شديد جنسي بر اقشار وسيعي از جامعه حاکم است، چه بايد کرد؟

:Sham:

سلام و درود:Gol:

در حال حاضر یکی از اساسی ترین مشکلات جوانان برای ازدواج مشکل اقتصادی است . و مشکلات دیگر هم به نوعی از همین مشکل منشاء می گیرند.

یا علی

در شرايطي که روابط غير شرعي و نادرست ميان دختران و پسران در حال گسترش است، بازار ازدواج رو به کسادي و گراني و بازار فحشا رو به رواج و ارزاني مي رود؛ به نحوي که حتي طبق بعضي گزارشات، مشتري اين بازار ارزان تنها مجردان نيستند؛ در وضعيتي که نگاه هاي ناپاک و چشم چراني حتي در بعضي از مردان متاهل فراوان است؛ در مقامي که براي جوابگويي به نيازهاي جنسي و عاطفي در دوران نوجواني برنامه مؤثري طراحي و اجرا نمي شود؛ در شرايطي که زنان بيوه و دختران با سن بالا و بدون شوهر فراواني وجود دارد؛ در موقعيتي که اسباب تحريک جنسي بشدت آنان را که توان ارضاء جنسي خود را ندارند تحت فشار قرار مي دهد؛ فیلمهای آنچنانی وسایت و وبلاگهای غیر اخلاقی و... در وضعيتي که راه هاي سلبي به تدريج کارايي خود را از دست مي دهد؛ و خلاصه اينکه ، در شرايطي که نياز شديد جنسي بر اقشار وسيعي از جامعه حاکم است، چه بايد کرد؟

با سلام

جواب اين سوال را هم با يك جمله و با يك مقاله و حتي با يك كتاب نمي شود داد

اين كه چرا سن ازدواج بالا رفته و سن فحشا پايين امده؟؟

اين كه چرا متاهلان به چنين كارهايي كشيده مي شوند؟؟

اين كه چرا به راحتي فيلم هاي مستهجن در جامعه رواج مي يابد؟؟

اين كه چرا جوانان به راحتي از خانواده ها دور و به دام چنين افرادي گرفتار مي شوند؟؟

و.......هزاران چراي ديكر كه هر كدام از اين اسيبها نه يك شبه به وجود امده اند و نه مي توان يك شبه همه اين موارد را حل كرد؟؟

اين مشكلات همان طور كه در طول سالها رشد يافته است سالها و حتي دهه ها زمان مي برد كه حل شود

ولي فرموديد

در شرايطي که نياز شديد جنسي بر اقشار وسيعي از جامعه حاکم است، چه بايد کرد؟

ما هيچ برنامه اي نمي توانيم از خود بيان كنيم زيرا اكر قرار به بيان راه كار از طرق عقل و استدلال منطقي بود غرب و تمدن غربي كه سالهاست گرفتار چنين معضلاتي است اين مشكل را مي توانست به راحتي حل كند

پس نبايد به دنبال راهكار و راه چاره اي عقلي بينديشيم كه به نظر راهي به اشتباه پيموده ايم

بزرگوار

در چنين مواردي است كه بايد به دنبال راهكار بر در خانه دين اييم و از كلام وحي وعصمت استفاده نماييم

همان برنامه اي كه 1400سال پيش طراحي شده است وكارايي براي تمام ادوار زندگي بشري دارد

و هزار متاسفانه

كه الان هم با كنار گذاشتن ان به چنين روزي گرفتار شده ايم

وقتي برنامه دين را زماني كه ديديم با عقل ناقص انسان ناسازگاري است كنار گذاشتيم و وقتي كه برنامه دين در مورد زنان و دختران را كنار گذاشتيم

وقتي برنامه دين در مورد حفظ حريم عفت براي جوانان دختر را در دانشگاه با عباراتي چون دوره ان گذشته و عقب مانده نباشيد و.......به بازي گرفتيم و دختران جوان را به دامن پسران در كلاسهاي مختلط انداختيم ، اتش به خرمن جامعه زديم

وقتي استدلال از برنامه دين براي حفظ كانون خانواده با رهبريت مرد سخن گفتيم و تاكيد بر اين كه خانواده اي كه متشكل از دو نفر باشد بايد يكي رهبر باشد و ديكري پيرو ، سخن از پايمالي حقوق زنان گفتند و تساوي حقوق زن و مرد و اين يعني تباهي خانواده و به تبع ان از هم گسستگي جامعه

وقتي دين سخن ازبرنامه اي به نام ازدواج موقت مي گفت و ان را بهترين راه براي تخليه پتانسيل در جامعه مي دانست
سخن از زناي اسلامي سر دادند و ان را پايمالي حقوق زنان

و.............................هزاران برنامه دين كه هر كدام با انگ زدني به دور انداخته شد و حال ما مانده ايم جامعه اي با اين چنين وضعي كه رفته رفته هم به قهقرا مي رود

تنها يك راه وجود دارد و ان بازگشت به برنامه هاي اسلام و تئوريزه كردن ان بين اقشار مختلف جامعه و سپردن اين برنامه بدست مجرياني عالم

نظر دوستان و ادامه بحث.......

سلام و درود:Gol:

بنده هم با نظر جناب مستطاب استاد طاها موافقم .

این بحث چند بعد داره :

1-تئوریک : که در اسلام کاملاً مشخص است

2-فرهنگی :نیاز به نهادینه کردن فرهنگ اسلامی در مورد ازدواج احساس می شود.

3-اجرایی : در این بخش هم مشکلات زیادی وجود دارد.

بطور کلی در بحث تئوریک مشکلی احساس نمی شود.و مشکل از دو بعد دیگر است.

:sham:

:sham:

سلام.
چند روز پيش داشتم در پارك قدم ميزدم و از كنار نيمكتي رد شدم كه چند مرد ميانسال نشسته بودند و بلند بلند مي خنديدند و مي گفتند ول كنيد زن و زندگي رو بيايد بريم تايلند عشق و حال اونجاست....ميريم فلان جاها....

واقعا دلم شكست و افسوس خوردم به حال همسرانشان...
به ياد اين آيه قرآن افتادم

زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...

واقعا چرا اين جور شده؟ مگر همسرانشان برايشان كافي نيستند آيا اين غير از حب شهوات چيز ديگري است؟
در حالي كه بسياري از جوانان پاك و بيگناه شرايط ازدواج برايشان فراهم نيست اينها غرق در شهوات و هواي نفسشان هستند...

خدایا!در این هرزه بازار نگاه ها و قلبها,دل ما را از آن خودت وچشم ما را نگران خودت کن!

سادات;42786 نوشت:
واقعا دلم شكست و افسوس خوردم به حال همسرانشان...

با سلام

بنده نمي خواهم در اين مطالب از هيچ قشر و جنسي طرفداري بكنم

بزرگوار ما ياد گرفته ايم كه وقتي مشكلي به وجود امد ان را از خود دور و يا فرد و شخصي را پيدا كنيم و با انداختن مشكل به گردن ايشان خود را اسوده كنيم

بزرگوار
اين كه برخي مردان با وجود داشتن خانواده خوب هنوز هم چشم چران اند بحثي نيست همچنان كه برخي زنان اين طور اند

ولي در خانواده هايي كه مشكل از فرد نيست و هر دو از خانواده متديني بودند و حال اين مشكل به وجود امده است نمي توان صورت مساله را با شكستن كاسه و كوزه سر يكي از انها پاك كرد

اين مساله در زندكي انها به وجود امده و هر يك از انها به اندازه اي در به وجود اوردن اين مساله و مشكل هم داستانند و شريك

هر چقدر كه مرد در خانه تامين نشود بيرون از خانه به دنبال خواسته هاي خود خواهد بود و همچنين است زن

زندگي مشترك، كانون خانواده، دو نفر در يك جامعه كوچك، و..............ببينيد اين لغات هر كدام به وضوح معناي خود را مي رسانند اين يعني كه باهم بايد زندگي را بچرخانند و باهم باشند
در كنار هم بايد تامين كننده نيازهاي هم باشند

اگر زن و مرد از هر نظري در خانه نيازهاي خود را تامين شده ببينيد به هيچ عنوان بيرون از خانه نخواهد چرخيد

نظر دوستان.......

قضاوت;42783 نوشت:
-تئوریک : که در اسلام کاملاً مشخص است 2-فرهنگی :نیاز به نهادینه کردن فرهنگ اسلامی در مورد ازدواج احساس می شود. 3-اجرایی : در این بخش هم مشکلات زیادی وجود دارد.

با سلام

جمع بندي زيبايي بود جناب قضاوت ممنون

ولي علاوه بر اينها بايد موارد ديگري از جمله:

-- شناخت تمام قوانين اسلام
-- سعي در اجرا كردن اين قوانين به صورت تمام و كمال
-- داشتن مجرياني عالم و انديشمند و متفكر
-- برطرف كردن موانع و مشكلات
-- صبر و تحمل در به ثمر نشستن -- همان طور كه مي دانيد اكثر قوانين اسلام بر پايه فرهنك است و نياز به نهادينه شدن در دل انسانها و به تبع ان جامعه دارد
-- مهيا كردن اين قوانين در تمام اقشار جامعه براي تمام سنين
--مشكل تنها ازدواج نيست كه تمام موارد و مسايل فرهنگي را شامل مي شود
---و..........
خيلي مسايل ديگر كه با تطبيق زمان و اجتهاد علما بايد شناخته و به اجرا در بيايد

طاها;42804 نوشت:

اگر زن و مرد از هر نظري در خانه نيازهاي خود را تامين شده ببينيد به هيچ عنوان بيرون از خانه نخواهد چرخيد

نظر دوستان.......

بعضي وقتها عكسشم صادقه. اون قدر تامين هستند كه هوس ميكنند باز هم بيشتر تامين بشوند .

طاها;42804 نوشت:
[=arial]

نظر دوستان.......

سلام

من با این نظر شما 100% موافقم کاملا درسته

برخی از خانم ها و آقایون فکر می کنند دارند طرف مقابل خودشان را از هر نظر تامین می کنند اما از دل طرف خبر ندارند ...

زن ها واقعا بلد نیستند چطوری در خانه برای شوهرشان دل ربایی کنند

مرد ها هم که اصلا حاضر نیستند ذره ای به نیاز های احساسی زن توجه کنند و فقط فکر تامین خودشون هستند

معلومه این طوری نمی شه ...

محمد-1353;42871 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : طاها اگر زن و مرد از هر نظري در خانه نيازهاي خود را تامين شده ببينيد به هيچ عنوان بيرون از خانه نخواهد چرخيد نظر دوستان....... سلام من با این نظر شما 100% موافقم کاملا درسته برخی از خانم ها و آقایون فکر می کنند دارند طرف مقابل خودشان را از هر نظر تامین می کنند اما از دل طرف خبر ندارند ... زن ها واقعا بلد نیستند چطوری در خانه برای شوهرشان دل ربایی کنند click the image to open in full size. مرد ها هم که اصلا حاضر نیستند ذره ای به نیاز های احساسی زن توجه کنند و فقط فکر تامین خودشون هستندclick the image to open in full size. معلومه این طوری نمی شه ...

سلام علیکم جمیعا

این تمام مشکل نیست.

بعضی از آقایون و خانمها هستند که ( اولئک کالانعام بل هم اذل) حتی نمیشود گفت چه فکری می کنند.

در دوران جوانی یک دوستی داشتم که همکلاسی من بوددر چهارم دبیرستان تازه دیپلم گرفته بودیم که یک روز زنگ زد از من خواست بروم پارک نزدیک دبیرستان منتظر سورپرایزش شوم.

توی پارک دیدم با یک خانمی آمد دیدم یک طوری حرف می زنن خیلی خودمونی.
با اشاره
گفتم موضوع چیه این رفیق ما دستمو کشی برد جائی گفت این زنه خیلی باهاله من قبلا باهاش بودم حالا نمی تونم دوست دخترم نمی ذاره و ...

آوردم تا با تو آشناش کنم فقط مواظب باش شوهر داره شوهرش دیوونه است.

چیزی بهش نگفتم رفتم روی صندلی پارک نشستم این نا رفیق ما هم رفت بستنی بگیره .

ازش پرسیدم شوهر داری ؟ گفت اره
گفتم تو که شوهر داری چی کم داری که دوست پسر می خوای؟

یک جمله ای بهم گفت که از گفتنش معذورم.

بعضیها مریضند مبتلا هستند به عافیت راضی نیستند صفات شیطانی درونشان رخنه کرده .
طرف زن داره هیچ مشکلی هم نداره پامیشه میره بیرون
دنبال فلان میگرده.

اینها انسان نیستند که بخواهید بخشهای انسانی زندگی را برایشان تامین کنید بگویید دیگر مشکلی نیست.

یاحق

bina88;42886 نوشت:
سلام علیکم جمیعا

این تمام مشکل نیست.

بعضی از آقایون و خانمها هستند که ( اولئک کالانعام بل هم اذل) حتی نمیشود گفت چه فکری می کنند.

در دوران جوانی یک دوستی داشتم که همکلاسی من بوددر چهارم دبیرستان تازه دیپلم گرفته بودیم که یک روز زنگ زد از من خواست بروم پارک نزدیک دبیرستان منتظر سورپرایزش شوم.

توی پارک دیدم با یک خانمی آمد دیدم یک طوری حرف می زنن خیلی خودمونی.
با اشاره
گفتم موضوع چیه این رفیق ما دستمو کشی برد جائی گفت این زنه خیلی باهاله من قبلا باهاش بودم حالا نمی تونم دوست دخترم نمی ذاره و ...

آوردم تا با تو آشناش کنم فقط مواظب باش شوهر داره شوهرش دیوونه است.

چیزی بهش نگفتم رفتم روی صندلی پارک نشستم این نا رفیق ما هم رفت بستنی بگیره .

ازش پرسیدم شوهر داری ؟ گفت اره
گفتم تو که شوهر داری چی کم داری که دوست پسر می خوای؟

یک جمله ای بهم گفت که از گفتنش معذورم.

بعضیها مریضند مبتلا هستند به عافیت راضی نیستند صفات شیطانی درونشان رخنه کرده .
طرف زن داره هیچ مشکلی هم نداره پامیشه میره بیرون
دنبال فلان میگرده.

اینها انسان نیستند که بخواهید بخشهای انسانی زندگی را برایشان تامین کنید بگویید دیگر مشکلی نیست.

یاحق

سلام بینا جان

من منظورم این شیطان صفت ها نبودند .... خدا خودش ما را از شر چنین موجوداتی در امان نگه دارد .

راستی من یک موردی را در پست قبلی خودم فراموش کردم ! خیلی هم مهم بود ! اونم اینه که طرف چه در زندگی زناشویی ارضا بشه یا نه کوچکترین حقی نداره که به این دلیل دست به روابط نامشروع بزنه :Narahat: اگه خیلی ناراضیه باید موضوع را با شریک زندگیش در میان بگذارد

محمد-1353;42951 نوشت:
اگه خیلی ناراضیه باید موضوع را با شریک زندگیش در میان بگذاردclick the image to open in full size.

سلام علیکم
محمد گرامی
اگر آن دسته را از این موضوع حذف کنیم
این مطلب که شما فرمودید یکی از ضعفهای ایرانی هاست
دلیلش هم اینه که نه در خانواده خودشان دیده اند که پدر و مادر وقتی را برای بیان مشکلات یکدیگر قائل شده اند پس اونها هم نمی دانند این موضوع اهمیت دارد
دوم اینکه اصلا برای طرف مقابل حقی قائل میشوند
سوم اینکه حق خودشان را می شناسند/ حقوق طرف مقابل رو چطور
چهارم حل مشکل طرف مقابل چقدر اهمیت دارد ؟ باور کنید اهمیت این مطلب را حتی خیلیها نمی دونن.
پنجم آیابلدند موضوعی که آزارشان میده رو درست بیان کنند ؟
ششم آیا مطلبیکه آزارشان میده از سر خودخواهیه یا نه از حقوقه آنهاست
اگر از خودخواهیه باید بگذرند چون مطرح کردن مطلب خودخواهانه عواقب خوبی نداره
هفتم چرا باید از خودخواهی خود و مسائلی از این دست در برابر همسرشان بگذرند ؟ چه فایده ای برایشان دارد ؟
اگر بگذرند چی گیرشون میاد؟

من می تونم همینطور ادامه بدم تا حتی 80 درصد خانواده های ایرانی رو به چالش بکشم.

می دونی چرا محمد گرامی اینهمه مشکل هست ؟

چون درک درستی از ازدواج تا بحال ارائه نشده یا اگر ارائه شده در کتابها مسکوت شده.

برای همین خیانت هم پیش میاد
یاحق

سؤال من اين است که چه راهکار ايجابي براي رفع نيازهاي جنسي و عاطفي بايد ارائه داد و چگونه مي توان در جامعه امنيت و آرامش رواني و عاطفي ايجاد کرد؟

چه راهي بايد پيشنهاد کرد که با فرهنگ و باورهاي مردم ما سازگار باشد و در عين حال به جاي پاک کردن صورت مسئله، راه حلي براي آن در نظر گرفته شود؟

- آيا بايد تدريجاً رابطه آزاد جنسي را به عنوان يک واقعيت پذيرفت و آن را به رسميت شناخت ؟

- آيا بايد تنها ازدواج را براي جوانان 25 سال به بالا به رسميت شناخت و اساساً مشکلات را اقتصادي دانست ؟

- آيا دست برداشتن از لزوم تک همسري کمکي به حل مشکل مي کند و يا خود مشکل افزاست ؟

- آيا مي توان ادعا کرد که آزادي جنسي حلال، عطش جنسي جامعه را به نحو صحيح مرتفع مي سازد؟

- آيا رواج ازدواج موقت، ساماندهي و قانونمند کردن آن مي تواند مشکل را رفع کند؟

- آيا وقت آن نرسيده که ارتباط قانونمندي تعريف شود تا در چارچوب آن همه بتوانند نيازهاي جنسي ـ عاطفي خود را به گونه اي رفع کنند که احساس نياز به اعمال خلاف و رابطه نادرست نکنند؟ و آيا...

موضوع قفل شده است