هيچكس بى همسر نمي ماند.

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هيچكس بى همسر نمي ماند.

هنگامى كه خداوند نعمتهاى بهشتى را در قرآن و همچنين در سنت پیامبر صلى الله عليه و سلم ذكر ميكند، آن نعمتها تمامى بهشتيان را در بر ميگيرد چه مرد و چه زن، ولى سؤالى كه در اينجا اذهان مردم و بخصوص زنان را بر ميانگيزد اينست كه: چرا خداوند مردان را براى تشويق به بهشت از خصوصيات حور عين را نام ميبرد ولى براى زنان هيچ ذكر و نامى از همسران بهشتى برايشان ذكر نشده است؟ در جواب ميتوان گفت كه:

1-از خداوند چيزى سؤال نميشود زيرا او در كارهايش منتهاى حكمت را دارد: "لا يسئل عما يفعل وهم يسئلون" ]الأنبياء:23]، ولى اشكالى ندارد كه برخى از اين حكمتهاى خداوندى را بر اساس آنچه كه در شرع وارد شده است بيان كنيم.

2-از طبيعت و سرشت زنان سلیم الفطره اينست كه معمولا شرم و حيا دارند، پس براى همين خداوند از تشويق كردن آنجه كه شرم و حيائشان را بر ميانگيزد (مانند ذكر كردن شوهران بهشتيشان) خود دارى ميكند.

3-از آنجاييكه شوق مردان به زنان بيشتر است از شوق زنان به مردان، پس براى همين خداوند مردان را تشويق به حور بهشتى ميكند تا اينكه خود را با اعمال صالح براى ورود به بهشت آماده سازند، پيامبر صلى الله عليه و سلم ميفرمايد: "ما تركت بعدي فتنة أضر على الرجال من النساء" [روايت بخاري]، يعنى: "بعد از خودم هيچ فتنه اى بزرگتر از زنان براى مردان ترك نكردم" ولى زنان شوق و اشتياق بيشترى به زر و زينت و پوششهاى زيبا دارند تا به مرد، زيرا اين سرشتى است كه خداوند براى آنها تعيين كرده است، خداوند در قرآن ميفرمايد: "أومن ينشأ في الحلية" يعنى: "آيا كسيكه (مقصود زنان هست) در زينت و زيور بزرگ ميشود (را دختران خداوند میپندارید) " [الزخرف:18[

4- و همچنين از آنجاييكه مرد طالب و راغب زن است و به خواستگارى او ميرود، پس براى همين حور عين براى مردان در بهشت ذكر شده اند ولى ذكرى از همسران زنان در بهشت ذكر نشده است، ولى ذكر نشدن مردان در بهشت براى زنان اينرا نميرساند كه زنان در بهشت مردان شماملشان نميشود، بلكه هر زن دنيا كه به بهشت ميرود در آنجا بى شوهر نميماند.
موقعيت يك زن در دنيا خارج از حالات زير نيست:
1-قبل از ازدواج (بصورت عازب) ميميرد، كه در اينصورت خداوند همسرى از دنيا را برايش تعيين ميكند، همسرى كه مورد پسند آن زن باشد، زيرا يكى از نعمتهاى بهشتى همانا نزديكى زن و شوهر ميباشد و اين نعمت منحصر به يكى غير از ديگرى نيست.
2-بعد از طلاق و قبل از ازدواج با همسر ديگر ميميرد، كه در اينصورت نيز حكمش مانند حكم بالا است، يعنى خداوند همسرى را از دنيا برايش تعيين ميكند همسرى كه مورد پسند آن زن باشد.
3-زن شوهر دارد، ولى شوهرش دوزخى ميشود و با او به بهشت نميرود، در اينصورت مردانى كه در دنيا زن نداشته اند و يا زن داشته اند ولى دوزخى شده اند، به ازدواج اين زنان در ميآيند.
4-بعد از ازدواج ميميرد، كه در اينصورت شوهرش در بهشت همان شوهر دنيايش ميباشد.
5-شوهرش ميميرد، و او تا لب مرگ بى شوهر ميماند، كه در اينصورت شوهرش در بهشت همان شوهر دنيايش ميباشد.
6-شوهرش ميميرد و يك مرد ديگر با او ازدواج ميكند، كه در اينصورت اگر در دنيا بمرور زمان با چند شوهر ديگر يكى پس از ديگرى ازدواج كرده باشد، در اينصورت شوهرش در بهشت آخرين شوهرش در دنيا ميباشد. پيامبر صلى الله عليه و سلم فرموده است: "{ المرأة لآخر أزواجها } [صحيح - سلسلة أحاديث صحيحة ألباني[ و حذيفه ابن يَمان به زنش گفت: "اگر ميخواهى من شوهرت در بهشت باشم، پس بعد از مرگ من با هيچكس ازدواج نكن، زيرا يك زن در بهشت نصيب آخرين شوهرش در دنيا ميباشد هر چند شوهران زيادى يكى پس از ديگرى داشته باشد، و براى همين خداوند ازدواج با زنان پيامبر پس از مرگ او حرام فرمود زيرا همه آنها در بهشت زنان پيامبر خواهند بود."

اين بود موقعيتهاى يك زن در دنيا، و مقابل هر يك از اين حالات در بهشت، پس هيچكس در بهشت بى همسر نميماند.
منبع: همدردي نت

سلام عليكم
ولي من شنيدم اسمشون اومده (به نام غلمان)

ببخشيداااا نميخوايند تو اون دنيا راحتمون بزاريد .

بابا لااقل بگيد اون دنيا مردي در كار نيست تا يه نفس راحت بكشيم و بميريم .

" جدي گفتم "

ستايش;41740 نوشت:

" جدي گفتم "

چرا ستايش جان؟!!!

هر كاري ميكني يا هر سختي كه تحمل هميشه بگو خدايا به خاطر رضاي تو اين كار رو ميكنم نه رضاي فلان شخص .
بگو خدايا چون دوستت دارم اين سختيها را تحمل ميكنم.

اون وقت همه چيز براي شما شيرين ميشه و مطمئني كه ضرر نكردي چون طرف معامله ات خداست نه كس ديگر.

دوست داشته باش فقط فقط به خاطر خدا.

می بخشین من در رابطه با بهشت سوالاتی دارم که ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو از متخصصین دینی بشونم...

چرا بحث بهشت فقط منوط می شود به خوردن و نوشیدن وخوابیدن و جماع و لذت بردن؟

غیر از 4 کار ؟ هیچ کار دیگه ای برای انجام دادن نداریم؟ برای هزاران سال که زندگی ابدی باشد انسان به این صورت ادامه می دهد؟
آیا این حس کنجکاوی ما که در این دنیا به طور مداوم به دنبال ناشناخته ها می رویم و کشف علم می کنیم با مرگ تمام می شود؟
هیچ چیزی برای کشف و علم آموزی در سرای ابدی موجود نیست؟
آیا از کسی که در این دنیا به طور مداوم به 4 حس بالا می پردازد تن پرور و تنبل و به طور کلی به بدی یاد نمی شود؟
ممنون اگر پاسخ سوال هایم را بدهید.

سادات;41746 نوشت:
چرا ستايش جان؟!!!

هر كاري ميكني يا هر سختي كه تحمل هميشه بگو خدايا به خاطر رضاي تو اين كار رو ميكنم نه رضاي فلان شخص .

اون وقت همه چيز براي شما شيرين ميشه و مطمئني كه ضرر نكردي چون طرف معامله ات خداست نه كس ديگر.

دوست داشته باش فقط فقط به خاطر خدا.

سادات جان اين دنيا را اره بايد تحمل كرد فقط و فقط براي رضاي خدا ولي تو بهشت كه ديگه نبايد خبري از امتحان و صبر و اينجور چيزها باشه .:hamdel:

ستايش;41806 نوشت:
سادات جان اين دنيا را اره بايد تحمل كرد فقط و فقط براي رضاي خدا ولي تو بهشت كه ديگه نبايد خبري از امتحان و صبر و اينجور چيزها باشه .:hamdel:

سلام ستايش جان.
كي گفته اون دنيا امتحان بايد بديم؟!!!
هر چي امتحانه همين جا ميديم تموم ميشه ميره پي كارش.
پس سعي كنيم اينجا همه واحدها رو پاس كنيم.:Cheshmak:

سادات;41746 نوشت:

.

سلام و درود:Gol:

می برید و می دوزید می کنید تن آقایون :khandeh!:

آخه مگه ما چیکار کردیم که اینهمه می کوبید ما رو ؟:Narahat:

حالا ما آقایون شدیم سختی زندگی خانم ها :Kaf:

عرض کردم تویه پست های قبلیم همیشه آقایون مقصرند:grye:

یا علی

و عليكم السلام

كسي شما رو نكوبيد.

من كلي گفتم هر سختي را تحمل ميكني. منظورم فقط اقايون نبود.

شما هم هر سختي را تحمل مي كني براي رضاي خدا تحمل كنيد . فرقي ندارد مرد باشيد يا زن.

قضاوت;41848 نوشت:

جالبه این حرف رو دو طرف( مرد و زن ) می زنند خدا میدونه حق با کیه:khandeh!:
ولی نظر شخصیه بنده اینه که هیچکدوم راست نمیگن:Khandidan!:

نقل قول:

اين حرف را فقط خانمها قبل از ازدواج ميزنند

معمولا دختر ها مجبورن ازدواج كنند به خاطر اينكه هزار دو تا حرف پشت سرشون نباشه.(دختر فلاني را ديدي هنوز ازدواج نكرده حيووني خاستگار نداره ،بختش بسته شده ،يه بيماري داره،تلسمش كردند ترشيده شده و....)

حالا هرچي ما بگيم بابا خودمون نميخوايم ازدواج كنيم،كو حرف شنوااا.(خدا دهنشون را گل بگيره.)

ولي اقايون:

هنوز پشت لبشون سبز نشده دنبال دخترا راه ميوفتند وقتي ازدواج ميكنند تازه پشيمون ميشند كه چرا باقشنگترش ازدواج نكردند.

خدا شما مردا را شناخته كه اينقدر وعده وعيد بهتون داده كه اگه كار خوب كنيد ميبرمتون بهشت بهتون حوري ميدم .

ستايش;41999 نوشت:

اين حرف را فقط خانمها قبل از ازدواج ميزنند

سلام و درود بر بچه ها و بزرگتر ها:Gol:

راستش بنده از آقایون هم به کررات شنیدم

ستايش;41999 نوشت:

معمولا دختر ها مجبورن ازدواج كنند به خاطر اينكه هزار دو تا حرف پشت سرشون نباشه.(دختر فلاني را ديدي هنوز ازدواج نكرده حيووني خاستگار نداره ،بختش بسته شده ،يه بيماري داره،تلسمش كردند ترشيده شده و....)

شما همه دلایل رو فرمودید جز اینکه ازدواج نیمی از دینه و سنت پیامبر (ص).
شما در انتخاب همسر ملاک های لازم رو در نظر بگیرید انشاء الله مشکلی پیش نمیاد
مثل بنده که ملاک ها مو نوشتم ببینید:(پست 9)
http://www.askdin.com/showthread.php?t=7053

ستايش;41999 نوشت:

هنوز پشت لبشون سبز نشده دنبال دخترا راه ميوفتند وقتي ازدواج ميكنند تازه پشيمون ميشند كه چرا باقشنگترش ازدواج نكردند.

عرض کردم همیشه آقایون مقصرند:geryeh:
باور بفرمایید همه ی آقایون بد نیستند شما اشتباهات بعضی از آقایون رو به پایه همه ننویسید:khandeh!:

ستايش;41999 نوشت:

خدا شما مردا را شناخته كه اينقدر وعده وعيد بهتون داده كه اگه كار خوب كنيد ميبرمتون بهشت بهتون حوري ميدم .

نعوذ باالله
مگر خدا شما خانم ها رو نشناخته که شناختش از مرد ها رو می کوبید تو سر ما:Khandidan!:

خدا به همه یه انسان ها وعده ی پاداش داده :Cheshmak:

این برام یه سئوال بود که چرا خداوند متعال این وعده (حوری) رو به خانم ها نداده تا اینکه تویه تفسیر نمونه دیدم نوشته به دلیل حجب و حیایی که خانم ها دارند خداوند این مورد رو ذکر نکرده .

یا علی

یه کمی به دنیا با دید مثبت تری بنگرید:Moteajeb!:

یاعلی

قضاوت;42004 نوشت:
راستش بنده از آقایون هم به کررات شنیدم

مطمئنيد كه اونها اقا بودند؟؟

چون اين حرف با طبيعتشون جور در نمياد.

قضاوت;42004 نوشت:

این برام یه سئوال بود که چرا خداوند متعال این وعده (حوری) رو به خانم ها نداده تا اینکه تویه تفسیر نمونه دیدم نوشته به دلیل حجب و حیایی که خانم ها دارند خداوند این مورد رو ذکر نکرده .

یا علی

از كجا معلوم كه اين تفسير درست باشه ؟؟!!!

معمولا چون خانمها بيشتر عاشق طبيعت هستند انها را به باغهايي با رود روان در زير درختهاااا تشويق كردند .:hamdel:

ستايش;42006 نوشت:

مطمئنيد كه اونها اقا بودند؟؟

چون اين حرف با طبيعتشون جور در نمياد.

بله مطمئنم:Ealam:

شما ظاهراً روی شناخت و طبیعت آقایون زیاد کار کردید و تحقیقات گسترده ای در این زمینه داشتید:Kaf:

ستايش;42006 نوشت:

از كجا معلوم كه اين تفسير درست باشه ؟؟!!!

تفسیر نمونه زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی تنظیم شده از خود این بزرگوار سئوال بفرمایید چرا؟:Narahat:

ستايش;42006 نوشت:

معمولا چون خانمها بيشتر عاشق طبيعت هستند انها را به باغهايي با رود روان در زير درختهاااا تشويق كردند .:hamdel:

شما مثل اینکه اینقدر در مورد طبیعت آقایوت تحقیق کردید طبیعت خانم ها رو فراموش کردید:Khandidan!:

مثل داستان اون کلاغه که می خواست مثل کبک راه بره:ghash:

حالا ما آقایون خانم ها رو ببریم سیزده بدر بیشتر خوشحال میشن یا زیورآلات براشون بخریم:ghash:

قضاوت;42008 نوشت:

تفسیر نمونه زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی تنظیم شده از خود این بزرگوار سئوال بفرمایید چرا؟:Narahat:

شما چرا اينقدر زود جو گير ميشيد؟؟!!!:jangjoo:

ايشون درسته از علماي بزرگوار ما هستند ولي معصوم كه نيستند!!!

قضاوت;42008 نوشت:

شما مثل اینکه اینقدر در مورد طبیعت آقایوت تحقیق کردید طبیعت خانم ها رو فراموش کردید:Khandidan!:

مثل داستان اون کلاغه که می خواست مثل کبک راه بره:ghash:

حالا ما آقایون خانم ها رو ببریم سیزده بدر بیشتر خوشحال میشن یا زیورآلات براشون بخریم:ghash:

ربط اين حرفتون با موضوع ؟؟

در اخر طبيعت اقايون=:gholdor:

ولي در كل

اقايون = :nini:

به نام خدا.

بنده از كسي شنيدم كه ميگفت "حوري بهشتي" هم مرد داره هم زن. ( حالا اسم هر كدوم رو يادم نمياد فكر كنم احور (ahvar) و حورا (hora) باشه ).

يك جوري مي فرماييد كه هر كي ندونه فكر ميكنه كه جنس مونث اصولا بي علاقه به مرده و تنها به فكر كوه و چمن و درخت و ... هست و برعكس مردها فقط دنبال زن ميگردن و اصلا كاري به چيز ديگه ندارند. در حالي كه اين رابطه دو طرفه است. هم مرد به زن علاقه داره و هم برعكس. و هردوتاشون هم به بخشي از طبيعت به هر حال علاقه دارند. حالا مردها بيشتر به صنعت زن ها بيشتر به خود طبيعت.

ستايش;42013 نوشت:

شما چرا اينقدر زود جو گير ميشيد؟؟!!!:jangjoo:

اینجا رو اشتباه کردید یه دستی زدم خواستم ببینم مرجع تقلیدتون هست یانه:khandeh!:

ستايش;42013 نوشت:

ايشون درسته از علماي بزرگوار ما هستند ولي معصوم كه نيستند!!!

بر منکرش لعنت .

ولی سرکار ستایش وقتی دسترسی به معصوم نیست باید دست به دامن این بزرگواران بشیم

ستايش;42013 نوشت:

ربط اين حرفتون با موضوع ؟؟

اینجا بحث سنگین شد.خودشناسی برای رسیدن به خداشناسی

ستايش;42013 نوشت:

در اخر طبيعت اقايون=:gholdor:
ولي در كل

اقايون = :nini:

دست شما درد نکنه سر کار ستایش:Cheshmak:
بعد از این همه تحقیقات کشفیاتتون این بود:Kaf:

بهتر ميدونم ادامه نديم چون فعلا جناب مدير نيستند ولي وقتي اومدند ديگه خودتون ميدونيد چه اتفاقي ميوفته.

:Nishkhand:

انشاالله در زمينه ي اقايون :nini: هم مطالبي در سايت قرار ميدم.

يا حق

:hamdel:

چرا همیشه خانم ها و آقایان با هم کل کل دارند:Narahat:
هردوی اینها محصول عشق خداوند هستند ( دقیقا بطور مساوی )
اگر عشق ایندو مکمل یکدیگر شود می شود تجلی از عشق الهی:hamdel:

بالاترين لذت بهشت لقاي الهي است
وگرنه همه اينها زير مجموعه اي است که اگر لقاي الهي نباشد بي معني خواهد بود
سلامي که هر لحظه از جانب دوست مي رسد هيچ لحظه اي را تکراري نمي کند
و ضمنا در کنار اين لحظات نعمات در بالاترين حد است
ضمنا توجه داشته باشيد بهشتي هرچه اراده کند در همان دم حاضر مي شود هرچه باشد و هرچه بخواهد

سلام قولا من رب رحيم

راسل;41687 نوشت:
ولي من شنيدم اسمشون اومده (به نام غلمان)

نخیر قربان ، غلمان که به هیچ روی به درد خانم ها نمیخورد! غلمان به پسرهای زیبا روی بهشتی گفته میشود که آنها نیز جهت آقایان است! سخن گفتن و تبیین اینگونه نعمات بهشتی به طوری که از دایره ادب خارج نشود بسیار سخت است . علاقه مندان!! به کتاب بحار الانوار مراجعه فرمایند به تفصیل! موارد ذکر شده است. همینقدر اشارتی نمودم که خانمها بدانند از این مورد نیز بی بهره اند .

سادات;41678 نوشت:
اين بود موقعيتهاى يك زن در دنيا، و مقابل هر يك از اين حالات در بهشت، پس هيچكس در بهشت بى همسر نميماند.

پذیرفتن این موارد کمی مشکل به نظر میرسد. با توجه به اینکه بهشت درجات مختلفی دارد و انسانها نیز به این سادگی قابل تقسیم نیستند که به ترتیب فوق تقسیم شد.
خانم محترمی در تاپیک جداگانه سوال کرده بودند با توجه به اینکه برای آقایان در بهشت یک عالمه حورالعین موجود است در برابر آن خانمها باید فقط به همسر خود قناعت کنند؟ موضوع فوق فقط داشتن همسر را بیان کرد ولی عوض حورالعین همچنین غلمان بهشتی آقایان به خانمها چه چیز بهشتی داده میشود؟!!

ولی سوال بسیار بسیار تامل برانگیز سوال این دوستمان هست که منتظر جوابش هستیم :

daneshjoo65;41775 نوشت:
چرا بحث بهشت فقط منوط می شود به خوردن و نوشیدن وخوابیدن و جماع و لذت بردن؟ غیر از 4 کار ؟ هیچ کار دیگه ای برای انجام دادن نداریم؟ برای هزاران سال که زندگی ابدی باشد انسان به این صورت ادامه می دهد؟ آیا این حس کنجکاوی ما که در این دنیا به طور مداوم به دنبال ناشناخته ها می رویم و کشف علم می کنیم با مرگ تمام می شود؟ هیچ چیزی برای کشف و علم آموزی در سرای ابدی موجود نیست؟ آیا از کسی که در این دنیا به طور مداوم به 4 حس بالا می پردازد تن پرور و تنبل و به طور کلی به بدی یاد نمی شود؟ ممنون اگر پاسخ سوال هایم را بدهید.

با تشکر از مطالب زیبا و کامل سرکار سادات و دوستانی که با منبع و به صورت مستند به مسلئه پرداخته اند:Gol:

در ادامه ی فرمایشات سرکار سادات عرض شود در تفسیر نمونه که زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی نوشته شده و در سوره ی نساء به روشنی مطالب سرکار سادات در مورد دلیل عدم ذکر وجود حوری در بهشت برای زنان بیان شده!!

و دلیل اصلی را حجب و حیای خانم ها دانسته اند!

فکر کنم با وجود چنین مدارک و شواهد دقیق و متقنی دیگر جای سئوالی باقی نمی ماند!

اگر کسی از دوستان خواست مطالب این تفسیر را زیر سئوال ببرد حتماً از منابع معتبرتری استفاده کند!!!!!!!!!!!!!

یا علی

ستايش;41740 نوشت:

" جدي گفتم "

ستایش خوب !
مطمئن باش اگر خانمها نبودند مرد اهل صالح هم رشد نمی کرد و اگر مردها نبودند خانمهای صالحه رشد و ترقی نمیکردند.
:Gol: رشد توی سختیه ارتباط با دیگرانه :Gol:

گوش بدید
بزرگی میگفت : مادر که فقط متولد کرده و بزرگت کرده و حق خالقیت و مالکیت بر تو نداره برای تشکیل خانواده ی تو جهاز جمع میکنه و هزار کار انجام
میده...

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

اون وقت خدا که از مادر مهربون تره به فکر تو نباشه؟؟؟!!!

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:
در ضمن بخش اخلاق جای بحث وجود غلمان و فلسفه اونو و وظیفه اش نیست و مربوط به قرآن و کلام میشه

fagheer;59119 نوشت:
خواهرم سادات

يک نکته را شايد ندانيد که زن مومن در بهشت چنان براي شوهر دنياييش ((اگر هر دو باهم باشند)) زيبا مي گردد که حتي ذره اي از ان جمال را هم زيباترين حوريان ندارند.
حال خود قضاوت کنيد الباقي را:gol:

با سوالی که طرح کرده بودید این مطلب از شما بعید است.
زوجیت در آن دنیا اصلا مفاهیم جنسی نیست.
با عرض پوزش بنده اصلا اعتقادی به این مطالب ندارم چرا که قوانین آن دنیا طور دیگری است غذای بهشتی ؟؟؟ همسر بهشتی ؟؟؟؟ آن دنیا در تصور من اصلا این چیزها نیست به عبارتی با عرض معذرت من به این حرفها ایمان ندارم و همانطور که گفتم اینها مطالبی است برای فهم !!! و سوخت مسیر !!
معضل ازدواج جوانان را اینجا حل کنیم ان دنیا پیش کش !!!!
کسی که این دنیایش خراب است آنجا هم کارش خراب است و زار .

با سلام و تشکر از دوستان؛
پستهای غیر مرتبط به تاپیک جدید منتقل شد:

منظور از غلمان چیست؟

عزیزم خودتو ناراحت نکن به خاطر حرف مردم:Moteajeb!:به نظر من هم اقایون وهم خانم ها از همدیگه خوششون میاد ولی امان از دست غرور:Cheshmak:

موضوع قفل شده است