صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هيچكس بى همسر نمي ماند.

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

هيچكس بى همسر نمي ماند.

هنگامى كه خداوند نعمتهاى بهشتى را در قرآن و همچنين در سنت پیامبر صلى الله عليه و سلم ذكر ميكند، آن نعمتها تمامى بهشتيان را در بر ميگيرد چه مرد و چه زن، ولى سؤالى كه در اينجا اذهان مردم و بخصوص زنان را بر ميانگيزد اينست كه: چرا خداوند مردان را براى تشويق به بهشت از خصوصيات حور عين را نام ميبرد ولى براى زنان هيچ ذكر و نامى از همسران بهشتى برايشان ذكر نشده است؟ در جواب ميتوان گفت كه:

1-از خداوند چيزى سؤال نميشود زيرا او در كارهايش منتهاى حكمت را دارد: "لا يسئل عما يفعل وهم يسئلون" ]الأنبياء:23]، ولى اشكالى ندارد كه برخى از اين حكمتهاى خداوندى را بر اساس آنچه كه در شرع وارد شده است بيان كنيم.

2-از طبيعت و سرشت زنان سلیم الفطره اينست كه معمولا شرم و حيا دارند، پس براى همين خداوند از تشويق كردن آنجه كه شرم و حيائشان را بر ميانگيزد (مانند ذكر كردن شوهران بهشتيشان) خود دارى ميكند.

3-از آنجاييكه شوق مردان به زنان بيشتر است از شوق زنان به مردان، پس براى همين خداوند مردان را تشويق به حور بهشتى ميكند تا اينكه خود را با اعمال صالح براى ورود به بهشت آماده سازند، پيامبر صلى الله عليه و سلم ميفرمايد: "ما تركت بعدي فتنة أضر على الرجال من النساء" [روايت بخاري]، يعنى: "بعد از خودم هيچ فتنه اى بزرگتر از زنان براى مردان ترك نكردم" ولى زنان شوق و اشتياق بيشترى به زر و زينت و پوششهاى زيبا دارند تا به مرد، زيرا اين سرشتى است كه خداوند براى آنها تعيين كرده است، خداوند در قرآن ميفرمايد: "أومن ينشأ في الحلية" يعنى: "آيا كسيكه (مقصود زنان هست) در زينت و زيور بزرگ ميشود (را دختران خداوند میپندارید) " [الزخرف:18[

4- و همچنين از آنجاييكه مرد طالب و راغب زن است و به خواستگارى او ميرود، پس براى همين حور عين براى مردان در بهشت ذكر شده اند ولى ذكرى از همسران زنان در بهشت ذكر نشده است، ولى ذكر نشدن مردان در بهشت براى زنان اينرا نميرساند كه زنان در بهشت مردان شماملشان نميشود، بلكه هر زن دنيا كه به بهشت ميرود در آنجا بى شوهر نميماند.
    موقعيت يك زن در دنيا خارج از حالات زير نيست:
    1-قبل از ازدواج (بصورت عازب) ميميرد، كه در اينصورت خداوند همسرى از دنيا را برايش تعيين ميكند، همسرى كه مورد پسند آن زن باشد، زيرا يكى از نعمتهاى بهشتى همانا نزديكى زن و شوهر ميباشد و اين نعمت منحصر به يكى غير از ديگرى نيست.
    2-بعد از طلاق و قبل از ازدواج با همسر ديگر ميميرد، كه در اينصورت نيز حكمش مانند حكم بالا است، يعنى خداوند همسرى را از دنيا برايش تعيين ميكند همسرى كه مورد پسند آن زن باشد.
    3-زن شوهر دارد، ولى شوهرش دوزخى ميشود و با او به بهشت نميرود، در اينصورت مردانى كه در دنيا زن نداشته اند و يا زن داشته اند ولى دوزخى شده اند، به ازدواج اين زنان در ميآيند.
    4-بعد از ازدواج ميميرد، كه در اينصورت شوهرش در بهشت همان شوهر دنيايش ميباشد.
    5-شوهرش ميميرد، و او تا لب مرگ بى شوهر ميماند، كه در اينصورت شوهرش در بهشت همان شوهر دنيايش ميباشد.
    6-شوهرش ميميرد و يك مرد ديگر با او ازدواج ميكند، كه در اينصورت اگر در دنيا بمرور زمان با چند شوهر ديگر يكى پس از ديگرى ازدواج كرده باشد، در اينصورت شوهرش در بهشت آخرين شوهرش در دنيا ميباشد. پيامبر صلى الله عليه و سلم فرموده است: "{ المرأة لآخر أزواجها } [صحيح - سلسلة أحاديث صحيحة ألباني[ و حذيفه ابن يَمان به زنش گفت: "اگر ميخواهى من شوهرت در بهشت باشم، پس بعد از مرگ من با هيچكس ازدواج نكن، زيرا يك زن در بهشت نصيب آخرين شوهرش در دنيا ميباشد هر چند شوهران زيادى يكى پس از ديگرى داشته باشد، و براى همين خداوند ازدواج با زنان پيامبر پس از مرگ او حرام فرمود زيرا همه آنها در بهشت زنان پيامبر خواهند بود."

اين بود موقعيتهاى يك زن در دنيا، و مقابل هر يك از اين حالات در بهشت، پس هيچكس در بهشت بى همسر نميماند.
    منبع: همدردي نت

از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

2. صلوات ها 17

3.  

نوشته
    73
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    343

سلام عليكم
    ولي من شنيدم اسمشون اومده (به نام غلمان)

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,162
    حضور
    2 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8598

ببخشيداااا نميخوايند تو اون دنيا راحتمون بزاريد .

بابا لااقل بگيد اون دنيا مردي در كار نيست تا يه نفس راحت بكشيم و بميريم .

" جدي گفتم "
    ...

7. صلوات ها 5

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايش نمایش پست ها
    ببخشيداااا نميخوايند تو اون دنيا راحتمون بزاريد .

بابا لااقل بگيد اون دنيا مردي در كار نيست تا يه نفس راحت بكشيم و بميريم .

" جدي گفتم "

چرا ستايش جان؟!!!

هر كاري ميكني يا هر سختي كه تحمل هميشه بگو خدايا به خاطر رضاي تو اين كار رو ميكنم نه رضاي فلان شخص .
    بگو خدايا چون دوستت دارم اين سختيها را تحمل ميكنم.

اون وقت همه چيز براي شما شيرين ميشه و مطمئني كه ضرر نكردي چون طرف معامله ات خداست نه كس ديگر.

دوست داشته باش فقط فقط به خاطر خدا.

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

9. صلوات ها 5

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10

می بخشین من در رابطه با بهشت سوالاتی دارم که ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو از متخصصین دینی بشونم...

چرا بحث بهشت فقط منوط می شود به خوردن و نوشیدن وخوابیدن و جماع و لذت بردن؟

غیر از 4 کار ؟ هیچ کار دیگه ای برای انجام دادن نداریم؟ برای هزاران سال که زندگی ابدی باشد انسان به این صورت ادامه می دهد؟
    آیا این حس کنجکاوی ما که در این دنیا به طور مداوم به دنبال ناشناخته ها می رویم و کشف علم می کنیم با مرگ تمام می شود؟
    هیچ چیزی برای کشف و علم آموزی در سرای ابدی موجود نیست؟
    آیا از کسی که در این دنیا به طور مداوم به 4 حس بالا می پردازد تن پرور و تنبل و به طور کلی به بدی یاد نمی شود؟
    ممنون اگر پاسخ سوال هایم را بدهید.

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,162
    حضور
    2 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8598

چشمک

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها
    چرا ستايش جان؟!!!

هر كاري ميكني يا هر سختي كه تحمل هميشه بگو خدايا به خاطر رضاي تو اين كار رو ميكنم نه رضاي فلان شخص .

اون وقت همه چيز براي شما شيرين ميشه و مطمئني كه ضرر نكردي چون طرف معامله ات خداست نه كس ديگر.

دوست داشته باش فقط فقط به خاطر خدا.

سادات جان اين دنيا را اره بايد تحمل كرد فقط و فقط براي رضاي خدا ولي تو بهشت كه ديگه نبايد خبري از امتحان و صبر و اينجور چيزها باشه .
    ...

13. صلوات ها 3

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايش نمایش پست ها
    سادات جان اين دنيا را اره بايد تحمل كرد فقط و فقط براي رضاي خدا ولي تو بهشت كه ديگه نبايد خبري از امتحان و صبر و اينجور چيزها باشه .

سلام ستايش جان.
    كي گفته اون دنيا امتحان بايد بديم؟!!!
    هر چي امتحانه همين جا ميديم تموم ميشه ميره پي كارش.
    پس سعي كنيم اينجا همه واحدها رو پاس كنيم.

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

15. صلوات ها 2

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها

.
    سلام و درود

می برید و می دوزید می کنید تن آقایون

آخه مگه ما چیکار کردیم که اینهمه می کوبید ما رو ؟

حالا ما آقایون شدیم سختی زندگی خانم ها

عرض کردم تویه پست های قبلیم همیشه آقایون مقصرند

یا علی
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

17. صلوات ها 3

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

و عليكم السلام

كسي شما رو نكوبيد.

من كلي گفتم هر سختي را تحمل ميكني. منظورم فقط اقايون نبود.

شما هم هر سختي را تحمل مي كني براي رضاي خدا تحمل كنيد . فرقي ندارد مرد باشيد يا زن.

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

19. صلوات ها 4

نوشته
    1,162
    حضور
    2 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8598

خونسرد

[QUOTE=قضاوت;41848]سلام و درود

جالبه این حرف رو دو طرف( مرد و زن ) می زنند خدا میدونه حق با کیه
    ولی نظر شخصیه بنده اینه که هیچکدوم راست نمیگن

[QUOTE]

اين حرف را فقط خانمها قبل از ازدواج ميزنند

معمولا دختر ها مجبورن ازدواج كنند به خاطر اينكه هزار دو تا حرف پشت سرشون نباشه.(دختر فلاني را ديدي هنوز ازدواج نكرده حيووني خاستگار نداره ،بختش بسته شده ،يه بيماري داره،تلسمش كردند ترشيده شده و....)

حالا هرچي ما بگيم بابا خودمون نميخوايم ازدواج كنيم،كو حرف شنوااا.(خدا دهنشون را گل بگيره.)

ولي اقايون:

هنوز پشت لبشون سبز نشده دنبال دخترا راه ميوفتند وقتي ازدواج ميكنند تازه پشيمون ميشند كه چرا باقشنگترش ازدواج نكردند.

خدا شما مردا را شناخته كه اينقدر وعده وعيد بهتون داده كه اگه كار خوب كنيد ميبرمتون بهشت بهتون حوري ميدم .
    ویرایش توسط ستايش : ۱۳۸۹/۰۵/۳۱ در ساعت ۱۲:۵۲
    ...

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری