استدلالی منطقی برای اثبات حقانیت شیعه(شما هم شرکت کنید)

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استدلالی منطقی برای اثبات حقانیت شیعه(شما هم شرکت کنید)

یقینا تا کنون براهین زیادی در اثبات حقانیت شیعه شنیده اید یا خودتان به آن رسیده اید.لطفا دلیلی را که از نظر خودتان قانع کننده تر است در اینجا قرار دهید با تشکر.

یکی از افتخارات شیعه این است که همیشه در مقابل دشمنان ولایت با سلاح استدلال و منطق و با شمشیر برهان به میدان بحث و گفتگو آمده و در طول تاریخ با هر فرقه و مسلکی حاضر به مناظره شده است. شیعیان حتی از بزرگترین علما و ماهرترین جدالگران غیرشیعی ابداً هراسی در دل ندارند و این امر بر خود مخالفین روشن است. لذا بسیاری از دشمنان شیعه، جوانان ِ مکتب خود را از بحث با علمای شیعه بر حذر می‌دارند و این خود بهترین دلیل بر بطلان راه آنها و حقّانیت مذهب شیعه است.
علمای شیعه حاضرند تمام استدلالات خود را بر اساس منطق و فلسفه و عقل بیان کنند و در بحث با فرقه ای از فرقه‌های اسلام، حاضرند فقط از قرآن و کتاب‌های مورد قبول خودشان استفاده کنند؛ و این خصوصیتی است که هیچ فرقه دیگری دارای آن نیست. موارد زیادی از بحث‌های استدلالی اهل تشیّع با اهل تسنّن در کتاب‌های تاریخی به ثبت رسیده است.
شیعه امیرالمؤمنین مانند خود علی (علیه السلام) است که فرمود:«اگر قرار باشد به تخت استدلال تکیه بزنم، با یهودیان به تورات و با مسیحیان به انجیل استدلال می‌کنم.»
شیعیان نیز به پیروی از امام خود، اعلان می کنند که با تمام گروه‌ها و فرقه‌های مسلمان و غیر مسلمان حاضر به بحث و استدلال هستند و با دلیل و منطق، ثابت می‌کنند که تنها راه صحیح، تشیع و پیروی از امیرالمؤمنین علی علیه السلام است.

همین که مکتب شیعه تونسته بزرگانی رو مثل امام خمینی ره و آیت الله خامنه ای حفظه الله و سید حسن نصر الله رو پرورش بده و اینطور مقتدرانه ازحقوق مسلمین در مقابل گردنکشان عالم دفاع کنند و همینکه سران دیگرفرق اسلامی در کشورهای دیگر بخاری از خودشون در نمیکنند،بزرگترین دلیل بر حقانیت و آسمانی بودن تعالیم این مکتب است

با سپاس.متاسفانه هیچ کدوم از اهالی فرق دیگه نمیخوان حقانیت شیعه رو تائید کنن.خودشون رو زدن به کری و کوری.شاخص همون قرآن و پیامبر هست.و سلام.

داریوش1;41892 نوشت:
همین که مکتب شیعه تونسته بزرگانی رو مثل امام خمینی ره و آیت الله خامنه ای حفظه الله و سید حسن نصر الله رو پرورش بده و اینطور مقتدرانه ازحقوق مسلمین در مقابل گردنکشان عالم دفاع کنند و همینکه سران دیگرفرق اسلامی در کشورهای دیگر بخاری از خودشون در نمیکنند،بزرگترین دلیل بر حقانیت و آسمانی بودن تعالیم این مکتب است

سلام علیرضا
اولا بگم که من قصد هیچ توهینی به این شخصیت ها ندارم اما این ها چه کاری براس اسلام کرده اند آیا توانستند هم چون صلاح الدین ایوبی فلسطین را آزاد کنند؟ اگر من هم چنین منطقی مثل شما داشته باشم چنین می گویم
همین که اهل سنت تونسته بزرگانی رو مثل صلاح الدین ایوبی و شهید احمد مفتی زاده رو پرورش بده و اینطور مقتدرانه ازحقوق مسلمین در مقابل گردنکشان عالم دفاع کنند و همینکه سران دیگرفرق اسلامی در کشورهای دیگر بخاری از خودشون در نمیکنند،بزرگترین دلیل بر حقانیت و آسمانی بودن تعالیم این مکتب است

سلام منتظر شرکت دوستان در بحث هستم انشاءالله به نتایج خوبی خواهد رسید کارشناسان محترم هم ما رو یاری کنند.

عقیل;41898 نوشت:
سلام علیرضا
اولا بگم که من قصد هیچ توهینی به این شخصیت ها ندارم اما این ها چه کاری براس اسلام کرده اند آیا توانستند هم چون صلاح الدین ایوبی فلسطین را آزاد کنند؟ اگر من هم چنین منطقی مثل شما داشته باشم چنین می گویم
همین که اهل سنت تونسته بزرگانی رو مثل صلاح الدین ایوبی و شهید احمد مفتی زاده رو پرورش بده و اینطور مقتدرانه ازحقوق مسلمین در مقابل گردنکشان عالم دفاع کنند و همینکه سران دیگرفرق اسلامی در کشورهای دیگر بخاری از خودشون در نمیکنند،بزرگترین دلیل بر حقانیت و آسمانی بودن تعالیم این مکتب است

بله مثل همیشه توی این مملکت اسلامی نمک می خورید .چند نفر از سلفی ها در جنگ تحمیلی شرکت داشتند؟؟؟ و شهید شدند؟
اگرامروز اسمی از اسلام است و شما هم دم از اسلام وهابی می زنید و آزادانه اهانت می کنید بخاطر وجود امام خمینی «رضوان الله تعالی علیه » است .
این آقای به اصطلاح شهید شما کیست که ما که ایرانی هستیم اسم ایشان را نشنیده ایم؟لابد به خاطر آدم کشی یا خیانت به مملکت و تمامیت ارضی کشور شهید شده اند؟ یا زندان بوده و آزاد شده و خود کشی کرده؟ یا مرگش رسیده ؟ بعد شما می گید شهید؟!!!! اگه او شهید است به طریق اولی حضرت زهرا «س» مادر ما شهیده اند . (إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهِين)احزاب /57.
صلاح الدین ایوبی هم فردی جنایت کار بود که مثل شما در پناه دولت فاطمیان بود سپس خیانت نمود.
ظاهرا شما فقط افتخاراتتان جز قتل و غارت نیست ؛همچنان که الان بمب گذاری های افراد جاهل «که از افکار شماها و شبکات ضد شیعی شماها تغذیه می شوند» صورت می پذیرد و شما هم کیف می کنید؟!

عقیل;41898 نوشت:
سلام علیرضا

من اسم این آقایونی رو که شما می گید نشنیدم ولی خدایی فلسطین آزاد شد؟ کی؟
موضوع قفل شده است