صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تفاوت عشق و ازدواج!

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

تفاوت عشق و ازدواج!

یک روز پدر بزرگم برام يه کتاب دست نويس آورد، کتابي که بسيار گرون قيمت بود، و با ارزش، وقتي به من داد، تاکيد کرد که اين کتاب مال توئه مال خود خودته، و من از تعجب شاخ در آورده بودم که چرا بايد چنين هديه با ارزشي رو بي هيچ مناسبتي به من بده، من اون کتاب رو گرفتم و يه جايي پنهونش کردم،
    چند روز بعدش به من گفت کتابت رو خوندي ؟ گفتم نه، وقتي ازم پرسيد چرا گفتم گذاشتم سر فرصت بخونمش، لبخندي زد و رفت،
    همون روز عصر با يک کپي از روزنامه همون زمان که تنها نشريه بود برگشت اومد خونه ما و روزنامه رو گذاشت روي ميز، من داشتم نگاهي بهش مينداختم که گفت اين مال من نيست امانته بايد ببرمش،
    به محض گفتن اين حرف شروع کردم با اشتياق تمام صفحه هاش رو ورق زدن وسعي ميکردم از هر صفحه اي حداقل يک مطلب رو بخونم.
    در آخرين لحظه که پدر بزرگ ميخواست از خونه بره بيرون تقريبا به زور اون روزنامه رو کشيد از دستم بيرون و رفت. فقط چند روز طول کشيد که اومد پيشم و گفت ازدواج و عشق مثل اون کتاب و روزنامه مي مونه
    ازدواج اطمينان برات درست مي کنه که اين زن يا مرد مال تو هستش مال خود خودت، اون موقع هست که فکر مي کني هميشه وقت دارم بهش محبت کنم، هميشه وقت هست که دلش رو به دست بيارم، هميشه مي تونم شام دعوتش کنم اگر الان يادم رفت يک شاخه گل به عنوان هديه بهش بدم، حتما در فرصت بعدي اين کارو مي کنم حتي اگر هرچقدراون آدم با ارزش باشه مثل اون کتاب نفيس و قيمتي، اما وقتي که اين باور در تونيست که اين آدم مال منه، و هر لحظه فکرمي کني که خوب اين که تعهدي نداره، مي تونه به راحتي دل بکنه و بره، مثل يه شيء با ارزش ازش نگهداري مي کني و هميشه ولع داري که تا جايي که ممکنه ازش لذت ببري، شايد فردا ديگه مال من نباشه، درست مثل اون روزنامه حتي اگر هم هيچ ارزش قيمتي نداشته باشه...
    و این تفاوت عشق است با ازدواج

ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۰۵/۲۵ در ساعت ۱۸:۵۹
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

2. صلوات ها 32

3.  

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

اگر انسان ها میدانستند با هم بودن شان محدود است محبت شان نامحدود میشد.

جالب بود ممنون.

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

5. صلوات ها 16

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    زیبا بود!
    اما انگیزه های بهتر و زیادتری است که بخواهیم ازدواجی عاشقانه داشته باشیم.
    ان الانسان لا یخلوا من حالات اربعة, اما عشق و وصل الی معشوقه او لا! و فی کلی الوجهین اما بقی علی عشقه او لا!

7. صلوات ها 12

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,370
    حضور
    27 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5754

اصلا چه تضمینی هست که بعد از ازدواج عشق به وجود بیاد؟آیا قشنگتر نیست پسر و دختر از قبل همو دوست داشته باشن؟ دختر و پسری رو میشناسم بعد از 6 سال عاشقی به هم رسیدن الانم دارن زندگی میکنن....
    بهتر از اینه که صرف اینکه طرف فرد مناسبیه باهاش ازدواج کنی بعد ببینی با تمام شرایط خوبش اصلا دوسش نداری و ای کاش نبود

مثل دختری که سر سفره عقد به پسری که میخواست اسمس داد که ای کاش تو به جای این مرد نشسته بودی...البته جریان مفصل داره...

9. صلوات ها 7

نوشته
    28
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheh نمایش پست ها
    اصلا چه تضمینی هست که بعد از ازدواج عشق به وجود بیاد؟آیا قشنگتر نیست پسر و دختر از قبل همو دوست داشته باشن؟ دختر و پسری رو میشناسم بعد از 6 سال عاشقی به هم رسیدن الانم دارن زندگی میکنن....
    بهتر از اینه که صرف اینکه طرف فرد مناسبیه باهاش ازدواج کنی بعد ببینی با تمام شرایط خوبش اصلا دوسش نداری و ای کاش نبود

مثل دختری که سر سفره عقد به پسری که میخواست اسمس داد که ای کاش تو به جای این مرد نشسته بودی...البته جریان مفصل داره...
    اگه میشه داستان رو کامل بگید

11. صلوات ها 6

نوشته
    143
    حضور
    3 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    249

اصلا چه تضمینی هست که بعد از ازدواج عشق به وجود بیاد؟
    هیچ تضمینی نداره . اسم اونم عشق نیست زندگی مسالمت آمیزه . و تا حدی جبری . چون اگه بخوای برگردی خیلی چیزا خراب می شه پس ترجیح میدی بمونی و بسازی .
    من که اینجوری دلم نمی خواد ( عشق یا همن مسالمت بعد از ازدواج ) .
    کی میتوان رسید به دریا از این سراب

13. صلوات ها 6

علاقه
    ورزش،مطالعه،تفریح،فیلم
    نوشته
    394
    حضور
    13 روز 21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    2303

سلام
    از نظر من شما معنی واقعی عشق رو نمی دونید اگر انتظارتون از عشق مثل داستان ها و تخیلاتون هست که کاری بس اشتباه هست
    متاسفانه دختر خانم ها کمتر از درک اینده می فهمن و فقط زمان حال رو می بینن در صورتی که زندگی مشترک اینا نیست
    امار طلاقو ببینید
    مطمعن باشین 99درصدشون با همون به خیال خودشون عاشق واقعی ازدواج کردن ولی ...
    ازدواج باید مدیریت داشته باشه باید با دید کامل زندگی کرد
    متاسفانه بسیاری از خانم ها وقتی یک پسر وارد ذهنشون می شه خیلی سخت این مورد از ذهنشون بیرون می ره و یکی از مهمترین دلیل هم واسه رد خواستگارهای دیگه هم همینه چون اونا فقط زمان حال رو می بینن و به اینده فکر نمی کنن خیلی از ازدواج های که بدون درک درست و عاقلانه بوده به جدایی کشیده شده
    مشکلات در هر زندگی بوجود میان گاهی با یه حرف کوچیک می شه یه مشکل رو حل کرد گاهی هم با قهر ووو
    از نظر من باید در فضای سالم هم تو فیزیک هم روان وارد حیطه ازدواج شد واسه همین هم هست که دوستی های قبل از ازدواج اکیدا توصیه نمی شه
    عشق فقط در صورتی بوجود میاد که با درک درست و مدیریت صحیح وارد ازدواج شد
    وگرنه فقط چند کلام عاشقانه و خوشتیپی و زیبایی وووو اینا عشق بوجود نمیارن اگر هم به خیال خودشون بیارن موقت خواهد بود

15. صلوات ها 5

علاقه
    قرآن
    نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    85

اصلا چه تضمینی هست که بعد از ازدواج عشق به وجود بیاد؟آیا قشنگتر نیست پسر و دختر از قبل همو دوست داشته باشن؟:
    يكي از سؤالاتي كه مدام انسان، پي پاسخ آن ميگردد اين است كه چه رابطه اي بين ازدواج و عشق است؟ آيا كدام يك بايد مقّدم بر ديگري شود؟ اصلاً آيا ازدواج نيازمند عشق است؟ و يا آيا حتماً عشق بايد به ازدواج ختم شود؟
    عشق به همسر از مصاديق عشقِ حقيقي است؛ زيرا همسر هديه خداوند به انسان است تا با او انس گيرد و نياز جنسي ـ عاطفي اش را تامين نمايد و نسلي رشيد را به وجود بياورد.
    حال سؤال اين جا است كه عشق به همسر چه زماني بايد اتّفاق بيافتد و به تعبير ديگر آيا «عشق قبل از ازدواج»، مصداق عشقِ حقيقي است و يا «عشق بعد از ازدواج»؟
    به نظر من عشق قبل از ازدواج، مجازي و عشق بعد از ازدواج، حقيقي است.
    عشق بعد از ازدواج
    عشق را خداوند بعد از ازدواج، بين دو زوج قرار ميدهد. كسي كه به دنبال عشق قبل از ازدواج است از عشق بعد از ازدواج محروم خواهد شد.
    وابستگي شديد بين دو زوج بلافاصله بعد از اجراي صيغه عقد، معجزه اي است كه
    همه آنها كه ازدواجي سالم داشته اند آن را تجربه نموده اند.
    اين علاقه مي تواند اختصاص به اوايل ازدواج نداشته باشد و پا برجا بماند به شرط اين كه دو طرف، هنر عشق ورزيدن را به معناي عامّ آن آموخته باشند.

17. صلوات ها 9

علاقه
    قرآن
    نوشته
    11
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    85

آیا قشنگتر نیست پسر و دختر از قبل همو دوست داشته باشن؟ دختر و پسری رو میشناسم بعد از 6 سال عاشقی به هم رسیدن الانم دارن زندگی میکنن....

غالباً ازدواج بعد از عشقِ مجازي با ناكامي مواجه مي شود. چرا؟
    چون عشق با وصال فروكش مي كند. عاشق مي ماند با معشوقي كه درباره او هوشيار گشته است. با خود مدام مي انديشد كه اين فرد ارزش اين ميزان هزينه را داشت؟! عاشق همه ذهن، و آبروي و مال و حتّي ايمان خود را فداي معشوق كرده است. او با خانواده اش در افتاده است تا به معشوق برسد.
    ممكن است دوستانش او را شماتت كرده باشند كه چرا خود را اسير يك نفر
    ساخته اي؟! او وجهه خودش را ميان آنها به عنوان يك شخصِ با اراده و منطقي از دست داده است. و از طرفي رابطه اش با آنها سرد شده، چون مگر آدم چند تا قلب دارد؟! يكي بيشتر ندارد؛ كه آن را هم به جاي تقسيم كردن بين چند نفر، همه اش را داده است به معشوق. معشوق براي او بسيار گران تمام شده است.
    از طرف ديگر، زمان تصميم براي ازدواج، در اوج عشق بوده و توجّه به خصوصيّات منفي معشوق نداشته است؛ ولي اكنون كه چشمانش باز شده آن عيبها را به خوبي
    ميبيند؛ خود را بارها توبيخ مي كند كه «چرا اين گونه با زندگي اش بازي كرده است؟!».
    البته در موارد نادری این ازدواج ها به جدایی ختم نمی شود و این در مواردی است که طرفین انسانهایی سطحی باشند..

19. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

سلام...

اگراجازه بديد يه نكته بگم..

عشق واز دواج مثل تاروپود پارچه زندگي هستند....جداكردن اين دو..واينكه اول ازدواج وبعد عشق..ويا اول

عشق وبعد ناكامي ازدواج و......اينها بحثهايي هستند كه دراحتمال و درناكامي بودن موضوع وحتي مشكلات مردم محصوب ميشن...

چون درحقيقت عشق وازدواج كنارهم هستند..عشق درابتدا مقولاتي داره به عنوان مقدمه:دوست

داشتن،درگيري ذهني،عادت كردن،دلبسته شدن،فداشدن؛فناشدن(عاشق شدن)...

حالا ممكنه جرقه عشق كه درگيري ذهنيه قبل ازدواج ممكنه صورت بگيره...اما عادت ودلبستگي تافناشدن ميتونه بعد ازدواج صورت بگيره...

پس هردو مثل يك خط دنباله دار باهم كشيده ميشن...پله به پله....

اگر بين اين دو كوچكترين خلل صورت بگيره..لباس زندگي دچارمشكل ميشه..

ویرایش توسط سبزينه ظهور : ۱۳۹۱/۰۵/۰۶ در ساعت ۲۳:۳۵
    اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری