صفحه 3 از 19 نخست 1234513 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ملاک های انتخاب همسر (2) ویژه آقایون

علاقه
    کتابی، خلوتی، شعری، سکوتی
    نوشته
    150
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    769

با سلام

به نظر بنده حقیر معیار تنها بهانه ای است برای آقایون مجرد بیکار بی پول که بوسیله اون از فشار پدر و مادر بیرون بیان.

پدر: پسر موهات سفید شد برو زن بگیر.
    پسر: بابا همسر مناسب که تمام معیارها رو داشته باشه پیدا نکردم.

ننه جون: پسر کچل شدی. دختر عمه ات پرید. دیگه به تو زن نمیدن.
    پسر: ننه، دختر عمه معیارهای لازم رو نداره.

اگر شرایط جور باشه خیلی با معیار درگیر نمیشن.
    البته نظر من هست. شما جدی نگیرید!!!!
    ویرایش توسط ABCDEFG : ۱۳۸۹/۰۹/۱۳ در ساعت ۲۳:۵۳

2. صلوات ها 14

علاقه
    کامپیوتر و مطالعه و تحقیق و حل مسائل مکانیک و ریاضی
    نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    177

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم.
    دوست گرامی جناب abcdefg
    این حرف شما به هیچ وجه منطقی نمیباشد. بسیاری از دوستان بنده هستند که شرایط کامل و مناسب برای ازدواج را دارند سنشون هم 25-24-26 هست بچه های متدین غیرتمند تحصیل کرده خانواده دار و پاک هستند و شخصی در شان خودشان پاک می خواهند. متاسفانه دختری که در گذشته رابطه نداشته باشد کم است. اگر کسی مثل من و دوستانم که شرایط ازدواج را داریم ولی میخواهیم همسرمان در گذشته رابطه ای نداشته باشد، جرم کرده ایم؟؟ متاسفانه در شهر ما ،تهران، حتی دختر های چادری و محجبه هم (بعضی هاشون) دارای مشکل هستند.یکی از دلایل دیر ازدواج کردن آقایون همین مسئله است.یک طرفه قضاوت نکنید.
    موفق باشید.
    سایه ی حضرت آقا مستدام
    یا علی
    ما همه سرباز تواییم خامنه ای
    اللهم عجل لولیک الفرج

4. صلوات ها 20

علاقه
    کتابی، خلوتی، شعری، سکوتی
    نوشته
    150
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    769

سلام دوست عزیز جناب سعید2725

اول : من که گفتم زیاد جدی نگیرید
    دوم: چرا فکر میکنید فقط دخترها هستند که نباید قبلا رابطه داشته باشن؟ به نظر شما اکثر پسرها قبلا رابطه نداشته اند؟!!! پس این دخترها با کی رابطه داشتند؟ اجنه؟

سوم: به نظر من مشکل خانم ها ( البته اگر باشه) این نیست.
    وقتی سن میره بالا یه خانم با خودش فکر میکنه چرا من ازدواج نکردم؟ مگر من مشکلی دارم؟ شاید به خاطر لباس پوشیدنم باشه؟ این میشه که چادر میره کنار. یه خورده مانتوها کوتاه میشه و...
    بعضی میگن بهتره با یک پسر رابطه بندازم تا شاید فرجی شد و....

الله اعلم
    حرف شما درسته نمیشه یکطرفه به قاضی رفت!!

6. صلوات ها 22

علاقه
    دوست،شعرودرس
    نوشته
    292
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2300

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2725 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم.
    دوست گرامی جناب abcdefg
    این حرف شما به هیچ وجه منطقی نمیباشد. بسیاری از دوستان بنده هستند که شرایط کامل و مناسب برای ازدواج را دارند سنشون هم 25-24-26 هست بچه های متدین غیرتمند تحصیل کرده خانواده دار و پاک هستند و شخصی در شان خودشان پاک می خواهند. متاسفانه دختری که در گذشته رابطه نداشته باشد کم است. اگر کسی مثل من و دوستانم که شرایط ازدواج را داریم ولی میخواهیم همسرمان در گذشته رابطه ای نداشته باشد، جرم کرده ایم؟؟ متاسفانه در شهر ما ،تهران، حتی دختر های چادری و محجبه هم (بعضی هاشون) دارای مشکل هستند.یکی از دلایل دیر ازدواج کردن آقایون همین مسئله است.یک طرفه قضاوت نکنید.
    موفق باشید.
    سایه ی حضرت آقا مستدام
    یا علی
    همچين كسايي اگه واقعا بخوان ميتونن ازدواج سالمي داشته باشن به شرط اينكه عينك بدبيني رو يه خرده جابجا كنن نميخواد برش دارن،
    شرط اصلي اينه كه با خودت صادق باشي وگرنه چيزي كه كم نيس دختر خوبه.بايد با توكل به خدا جلو رفت و تنها از او بخواهيم كه همه را در اين مسير ياري كند.
    «أَوْ لَعَلَّکَ بِقِلَّةِ حَیَائِی مِنْکَ جَازَیْتَنِی؛ یا شاید بخاطر کمی حیای من از تو [و حال آنکه از مردم حیا کردم؛ ولی تو را بر خود حاضر ندانستم] مرا مجازات کردی [و حال نماز و دعا را از من گرفتی].»

8. صلوات ها 19

نوشته
    651
    حضور
    4 روز 12 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    70
    آپلود
    1
    گالری
    423
    صلوات
    6908

اگر کسی مثل من و دوستانم که شرایط ازدواج را داریم ولی میخواهیم همسرمان در گذشته رابطه ای نداشته باشد، جرم کرده ایم؟؟ متاسفانه در شهر ما ،تهران، حتی دختر های چادری و محجبه هم (بعضی هاشون) دارای مشکل هستند.یکی از دلایل دیر ازدواج کردن آقایون همین مسئله است.یک طرفه قضاوت نکنید.
    2 هفته از این صحبت می گذره ولی خود من تو این 2 هفته میتونستم حداقل 2 دختر با همین ملاکها ؛
    ملاک ها : 0- اعتقاد به نظام مقدس ج.ا.ا و اصل ولایت فقیه و عاشق امام خامنه ای بودن 1- تقوا ( محجبه در سطح لا لیگا ، نجابت و وقار، نداشتن رابطه در گذشته) 2- صداقت و وفاداری 3-اصالت خانوادگی 4- تحصیلات
    معرفی کنم پس اگه شرایط ازدواج رو دارید ، بهانه گیری نکنید
    بعضی آقایون خوب (بعضی هاشون) انقدر به این حرفا پا میدن و این دست اون دست میکنن تا عاقبت یه دختر که خوبه ولی پایه های ایمانیش یه خورده سسته ، و امکانش هست که با ازدواج به انحراف کشیده نشه ، اینجوری میشه:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFG نمایش پست ها
    وقتی سن میره بالا یه خانم با خودش فکر میکنه چرا من ازدواج نکردم؟ مگر من مشکلی دارم؟ شاید به خاطر لباس پوشیدنم باشه؟ این میشه که چادر میره کنار. یه خورده مانتوها کوتاه میشه و...بعضی میگن بهتره با یک پسر رابطه بندازم تا شاید فرجی شد و....
    !!!او میگوید!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 110 نمایش پست ها
    او میگوید که هر چه با افراد بیشتری ارتباط داشته باشی جنس مخالف را بیشتر میشناسی و از این رو میتوانی با یک نگاه بفهمی طرف چه کاره است !!!!!!!!!!!!
    او نمی گوید که اگه دختری هم همین فکر رو داشت و رابطه با جنس مخالف برقرار کرد از نظرش اشکال دارد یا خیر؟!!!!!!!!

و خداوند
    سعادت ما را بر خود واجب ساخته
    پس
    نماز را بر ما واجب ساخت...
    تا سعادت ما را
    تضمین کند...

๑۩ تصاویر و طراحی های اسلامی ۩๑

10. صلوات ها 15

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    211

با سلام و ادای احترام خدمت saeed2725 عزیز
    به نظر من اگه قراره چیزی رو عوض کنیم تنها با محبت و مهربونی ممکنه نه با بدبینی و کناره گیری! چه بسیارند افرادی که به خاطر اخلاق خوش پیامبرمون و اهل بیت(علیهم السلام) جذب اسلام شدند.
    یک تجربه و یادگاری از دانشجوی کارشناسی ارشد ارتباطات
    ویرایش توسط اهل البیت : ۱۳۸۹/۱۰/۰۸ در ساعت ۱۳:۳۹

12. صلوات ها 14

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,586
    حضور
    10 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17413

به نظرم این کار فواید زیادی داره : اول اینکه قبل از هر چیز باعث می شه شناخت بهتر و روشن تری نسبت به خودمون پیدا کنیم و بفهمیم واقعاً معیارهامون برای زندگی آینده چیه؟
    فایده ی بعدی اینه که این کار باعث می شه هر وقت موقعیتی برامون پیش اومد دست و پامونو گم نکنیم و توی تصمیم گیری دچار اشتباه نشیم.
    دونستن معیارهامون باعث می شه که یاد بگیریم با چشم باز عاشق بشیم و قبل از اینکه به کسی علاقه مند بشیم سعی کنیم بهتر بشناسیمش و با معیار همون انطباقش بدیم.
    ویه نصیحت خواهرانه:لذا تاکید می شود هرگز به خاطر روابط دوستانه یا فامیلی و یا حرف دیگران تن به ازدواج های نا خواسته ندهید زیرا تیشه به ریشه خوشبختی تان خواهد بود.

ومن متاسفانه از معیار های آقایون خبر ندارم0ولی اگه خواستید میتونم معیار های ازدواج شوهرمو بذارم

سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

الهي كمك كن آنچه مي شكنم ، دل نباشد

14. صلوات ها 10

علاقه
    music and movies
    نوشته
    127
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    215

معیار من به عنوان یک پسر اینها هستش
    1 . انسانیت
    2 . درک و شعور و وفاداری
    3 . زیبایی ظاهری
    اینم بگم که گذشته ی طرف واسم مهم نیست ( ولی نه اینکه طرف شهره شهر باشه که شامل 2 تا معیار اولم میشه )
    ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۸/۰۳ در ساعت ۱۷:۲۵

16. صلوات ها 13

نوشته
    464
    حضور
    1 روز 14 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    3932

و همچنین
    به همه دوستان توصیه میکنم اگر دنبال همسر شایسته میگردند از سیره معصومین مدد بگیرند
    البته من دنبالش نمیگردم منتظر میمونم با اسب سفید خودش بیاد

این هدیه من به تمامی شما بزرگواران
    از حضرت علی(ع) نقل شده است، ایشان فرمودند: «هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که از نماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار، این گونه بگوید: " اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي زَوْجَةً وَدُوداً وَلُوداً شَكُوراً غَيُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَكَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَكَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِيتُ ذَكَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَيْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِي وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَيْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِي وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَيْهَا أَرْضَتْنِي يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ هَبْ لِي ذَلِكَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُكَه و لا آخِذ اِلاّ ما مَنَنْتَ و اَعْطَیْتَ". حضرت علی (ع) در ادامه فرمود: «کسی که این (نماز و دعا) را انجام دهد، خداوند آنچه را خواسته است به او عطا می کند.» [2]
    ترجمه ی دعا:
    پروردگارا، همسری مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء الذمّه کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته ام و به من نمی رسد مگر آن چیزی که تو منت می گذاری و عطا می کنی.»

18. صلوات ها 17

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25

من فكر مي كنم آن اعتماد همه جانبه به همسر است كه در اسلام ايمان واقعي و خوش اخلاقي مظهر اين اعتماد است البته گفتم خوش اخلاقي نه سر خوشي كه آن بي خيالي است و به انسان بي خيال نمي شد اعتماد كرد

20. صلوات ها 7

صفحه 3 از 19 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۸, ۰۷:۴۶ : 13

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری