* چه گناه هایی در طول روز بیشتر گریبان گیر افراده؟ .... شمام بفرمایید!!!***

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
* چه گناه هایی در طول روز بیشتر گریبان گیر افراده؟ .... شمام بفرمایید!!!***

[="DarkGreen"]سلام
ما هر روز مرتکب گناهان زیادی میشیم گاه این گناهان اونقدر جزئی هستند که ما اونهارو اصلا گناه به حساب نمیاریم و یا اصلا متوجه نمیشیم که اون کار گناهه!!!:Gig:
من از ایجاد این تاپیک 2 هدف داشتم:
یکی این که گناهانه روزمره ی خودمون رو بشناسیم و این جا بنویسیم!
و دوم اینکه با شناخت این گناهان هر چند جزئئ و کوچک در صدد اصلاح اونها باشیم!![/]

[="DarkGreen"]به خدا قسم خداوند از مردم جز 2 خصلت و خوی نخواسته : به نعمت ها اعتراف کنند که برای ایشان می افزاید ،و به گناهان اقرار نمایند که آنها را می آمرزد.((حضرت امام محمد باقر (ع)))
[/]

1.[="Blue"]از این که حسد کردم.[/]
2.[="Green"]از اینکه تظاهر به دانستنی کردم در حالی که اصلا نمی دانستم.[/]
3.[="Purple"]از این که زیبایی قلمم را به رخ کسی کشیدم.[/]
4.[="Magenta"]ازاینکه درغذا خوردن به یاد فقیران نبودم.[/]
5.[="Red"]از اینکه مالی را که به تو تعلق داشت ، از آن خودم حساب کردم.[/]

6.[="blue"]از این که مرگ را فراموش کردم.[/]
7.[="green"] از اینکه قاه قاه خندیدم و سختی آخرت را فراموش کردم.[/]
8.[="purple"]از اینکه در راهت سستی و تنبلی کردم.[/]
9.[="magenta"]از اینکه عفت زبانم را به لغات بیهوده آ لودم.[/]
10. [="red"]از اینکه برای دوستم آرزوی کفر کردم که ایمانم نمایان تر شود.[/]

از اینکه امر به معروف ونهی از منکر نکردم
از اینکه غیرت دینی ندارم
از اینکه در جامعه , به دینت واسلام تو , دهن کجی میکنند وبرای حفظ موقعیت وکرسی ریاست ,
.
.
ارزش ها وباورهای دینی را وارونه به مردم ,ارائه میدهند .............
.
.
ومن از ترس اینکه مرا کیفر دهند یا اینکه موقعیتم را از دست بدهم یا اینکه تنها بمانم
وو.و ,
.
.
چیزی نگفتم وسازش را وسکوت را انتخاب کردم .........
حدایا مرا نبخش ...............که مستحقش نیستم

خدایااز اینکه من جزء گروه های زیر هستم .............
مرا نبخش ..............که مستحقش نیستم
مسلمانان عافیت طلب
مسلمانان فرصت طلب
.
.
.
خدایا کمکم کن تا جزء مسلمانان مولا طلب باشم :Sham:

11.[="blue"]از این که به کسی دروغ گفتم در صورتی که آنجا حق این بوده است که راست بگویم.[/]
12.[="darkgreen"]از این که در سطح پایین ترین افراد جامعه زندگی نکردم.[/]
13.[="purple"]از این که منتظر بودم تا دیگران به من سلام کنند.[/]
14.[="magenta"]از این که امامم را نشناختم ومحبت او را در دل نداشتم. و به گفته ی پیامبر(ص):« هر کس بمیرد و امام خویش را نشناسد مانند کسی است که در جاهلیت مرده است»[/].
15.[="red"] از اینکه دیگری را وادار کردم که به بزرگی من اعتراف کند و از بزرگی تو باز ماند.[/]

خدایا مرا نبخش
.
.
از اینکه ...........
.
.
قبل ازاینکه ؛ کینه معاویه ومعاویه صفتان را دردلم نهادینه کنم ........علی را وعلی صفتان رادوست داشتم

در صورتیکه خودت در قران فرمودی :

فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ
اول باید به طاغوتیان کفر بورزم
.
.
بعد................

به الله ایمان بیاورم تا
.
.
بالعروه الوثقی ..............تمسک جویم ونلغزم
.
.
اول:
لااله ..............
بعد
.
.
الا الله
.
.
لااله الا الله

امون ز غفلت / امون ز تهمت / از دست ما تو غيبت حضرت حجت / گناه شد عادت / غيبت عبادت / جاي ديگه گذاشته ايم سر خدا منت // هرجا ريا شد / بسم خدا شد ( ببخشيد) همه دكان واكرده ايم حتي تو هيات // چيو ببينه / دل سياهو يا رو زبون اللهم الرزقنا شهاده // از امر به معروف ترسيديم / حاجيها دور شيطان گرديديم / همسايه يتيمو سير خوابيديم / ما به زمين خورده خنديديم / خدا نفهميديم /خدا . . . غريب" چونكه ما عاشقش نشديم / غريب "بنده لايقش نشديم / غريب "عاشق صادقش نشديم / امون زتهمت / امون زغفلت / از دست ما تو غيبته حضرت حجت . . . .

سلام علیکم ، وقت به خیر :Gol:
کوچک شمردن گناهان
احساس اینکه گناهی مرتکب نشدم
نگاه تحقیر آمیز به دیگران
احساس برتری معنوی نسبت به دیگران
فراموشی پروردگار

از گناه خود غافل و مشغول بودن به دیگران

مغرورانه راه رفتن
سلام ندادن به بزرگتر
تو اتوبوس جا ندادن به مسن ترها
فراموش کردن خدا
نگاه کردن به هرچیزی و کنجکاوی بی مورد
نا امیدی از خدا
......
با این اوصاف اگه لطف و کرم خدا نباشه چه جوابی داریم به مولا علی بدیم؟؟؟ به حسین(ع) که از خونش حفاظت نکردیم؟؟ به...
به هیچ کس جوابی نداریم بدیم....
شرمساریم.......

16.[="blue"]از این که شب بهر نماز شب بیدار نشدم.[/]
17.[="darkgreen"]از این که دیگران را به کسی خنداندم غافل از آنکه خود خنده دار تر از همه هستم.[/]
18.[="purple"]از این که لحظه ای به ابدی بودن دنیا و تجملاتش فکر کردم.[/]
19.[="magenta"]از این که حق والدینم را ادا نکردم.[/]
20.[="red"]از این که در مقابل متکبر ها ،متکبرتر ؛و در مقابل اشخاص متواضع ،متواضع تر نبودم.[/]

[="red"]زود عصبانی میشم
و زمانی که عصبانی میشم نمیدونم کی جلومه
از نعمت عمر که خدا به من عطا کرده استفاده نمیکنم
و غیره و غیره و غیره
[/]

پروردگارا!به تو پناه ميبرم از نماز خواندنم.
پروردگارا!به تو پناه ميبرم از روزه گرفتنم.
پروردگارا! به تو پناه ميبرم از هر آنچه در خيال خودم بهترين بود.

21.[="blue"]از اینکه همواره خشم من بر عقلم غلبه داشت.[/]
22.[="darkgreen"]از اینکه با تکبر و بی سلام از پهلوی دوستم رد شدم با اینکه متوجه اش شده بودم.[/]
23.[="purple"]از اینکه چشمم گاه به ناپاکی آلوده شد.[/]
24.[="magenta"]از اینکه شکمم سیر بود و به یاد گرسنگان نبودم.[/]
25.[="red"]ازاینکه زبانم گفت بفرمایید ولی دلم گفت نفرمایید.[/]

26.[="blue"]از این که حرف حق،شنیدنش برایم مشکل بود و منطقی نبودم.[/]
27.[="green"]از این که ایمانم به بنده ات بیشتر از ایمانم به تو بود.[/]
28.[="purple"]از این که بر خود چیزی را پسندیدم و بر بنده ات نپسندیدم.[/]
29.[="magenta"]از این که سعی داشتم کار بدم را در حضور جمعی توجیه کنم با آنکه میدانستم غلط است.[/]
30.[="red"]از این که در سخن گفتن و در راه رفتن ادای دیگران را درآوردم.[/]

من تو يه جايي خوندم نميدونم حديث بود يا نه اينكه اقرار به گناه پيش خدا خيلي خوبه ولي پيش بندگان خدا گناهان فاش نشه بهتره نميدونم شايد به اين خاطر كه يه جورايي شايد جسارتو در گناه بيشتر كنه و براي ديگرانم عادي بشه .

ولي اگه بنا به شمردن گناها باشه كه واقعا اينجا وقت همه دوستان گرفته ميشه بخوام بهشون اعتراف كنم:Ghamgin:

ولي عيب بزرگ ما انسان ها اينه كه عيب و گناه ديگرانو خوب ميبينيم ولي به گناهاي خودمون بي توجه.

مرضيه;43906 نوشت:
من تو يه جايي خوندم نميدونم حديث بود يا نه اينكه اقرار به گناه پيش خدا خيلي خوبه ولي پيش بندگان خدا گناهان فاش نشه بهتره نميدونم شايد به اين خاطر كه يه جورايي شايد جسارتو در گناه بيشتر كنه و براي ديگرانم عادي بشه .

سلام
فکر میکنم منظور استارتر تاپیک هم بیان گناهان شخصی نباشه چون یقینا کار حرامیه بلکه منظور گناهانیه که ممکنه گرفتارش بشیم به طور عام.

سلام
بله دقیقا جناب محمد درست میگن.
مرضیه جان اگه دقت کرده باشین من هیچ گناهی شخصی را بیان نکردم
متاسفانه این گناهان در بین اغلبمون عمومیت داره!!

ریحانه71;43902 نوشت:
26.از این که حرف حق،شنیدنش برایم مشکل بود و منطقی نبودم. 27.از این که ایمانم به بنده ات بیشتر از ایمانم به تو بود. 28.از این که بر خود چیزی را پسندیدم و بر بنده ات نپسندیدم. 29.از این که سعی داشتم کار بدم را در حضور جمعی توجیه کنم با آنکه میدانستم غلط است. 30.از این که در سخن گفتن و در راه رفتن ادای دیگران را درآوردم.

سلام علیکم
خب ریحانه گرامی
این 30 تا گناه شما رو خوندم با اون 70 تائی که ازش خبر نداری میشه 100 تا.
خب خسته نباشی تشریف ببرید فعلا برزخ تا بعد:Gol:
ولی از شوخی که بگذریم تعقل و تفکر بر اساس صداقت انسان را سعادتمند خواهد کرد.
انشاالله تعالی
یاحسیب

ریحانه71;43910 نوشت:
سلام بله دقیقا جناب محمد درست میگن. مرضیه جان اگه دقت کرده باشین من هیچ گناهی شخصی را بیان نکردم متاسفانه این گناهان در بین اغلبمون عمومیت داره!!

سلام علیکم جمبعا
من فکر کردم گناهان شخصی رو درج کردید من او 70 تا رو هم بهتون اضافه کردم:Labkhand:

حاسبوا قبل ان تحاسبوا

اعمالتان (رفتار گفتار و پندار) را مورد محاسبه و تزکیه قرار دهید قبل از آنکه اعمالتان را مورد محاسبه و مکافات قرار دهند.
بزرگترین اشتباه انسان جهل اون هست . این جهل زمان داره و بعد از مدتی توسط ابزار هدایت به این جاهل خیلی مراتب گفته میشه و اوو به چشم میبینه.
حال بستگی داره که تا چه حد در این مرداب گناه گمراهی و جهل فرو رفته باشه و قلبش تا چه اندازه کدر.

ولی همیشه امیدی هست.
مهم هم همینه
خوشحالم که هنوز وقت دارم و می تونم این هزاران گناه رو هم از وجودم پاک کنم.
التماس دعا

یاحبیب

سلام جناب بینای بزرگوار
باید به عرضتون برسونم که متاسفانه 90 درصد این گناهانی رو که نوشتم در وجودم احساس میکنم
حالا خواسته یا ناخواسته و یا هر مدل دیگه ای..............!!!!
ولی خوب درصدد اصلاح خودم هستم
شما دعا بفرمائید مارو حتما
در ضمن من اگه زنده باشم (یا اینترنتم زنده باشه)این گناهان روزمررو به 100 میرسونم!:Labkhand:

سلام جناب ریحانه 71 بزرگوار:
تایپیک جالبیه..منم بگم؟؟!
1.اغلب اوقات وجود خدا رو در زندگیم فراموش میکنم
2.حسودم=>نسبت به کسی که دوستش دارم.
3.بد اخلاقم.
فکر کنم همین 3تا دلیل واسه رفتنم به جهنم کافی باشه:Ghamgin:
ممنون
یا علی:hamdel:

ریحانه71;43964 نوشت:
در ضمن من اگه زنده باشم (یا اینترنتم زنده باشه)این گناهان روزمررو به 100 میرسونم!

سلام بر همه دوستان و ریحانه گرامی
گاهی بنده ها از بی وفائی خودشون می نالند.

از آن روزی که ما را آفریدی --- بغیر از نعصیت چیزی ندیدی
خداوندا به حق هشت و چارت --- ز ما بگذر شتر دیدی ندیدی ( البته بلا نصبت باباطاهر و شما عزیزان)

این سرزنش کردن از روسیاهی شامل چه موهبتهائی برای انسنها میشود که بعدها باید دید و گفت ولی بهترین این موهبتها این است که این شخص قدر محبت های الهی در حق خودش را میبیند و می داند.

هیچ تصویر و تصوری زیباتر از قلبهای شکسته و چشمهای شرمگین در برابر معشوق نست.

بهترین چیز رسیدن به نگاهی است که از حادثه عشق تر است.

التماس دعا

یا شاهد کل نجوا و یا حاضر کل ملاء

1-....

2-....

3-....

4-....

5-....

آقا من هیچ کدامشو نمیتونم بگم :khandeh!:

ریحانه71;39539 نوشت:
به خدا قسم خداوند از مردم جز 2 خصلت و خوی نخواسته : به نعمت ها اعتراف کنند که برای ایشان می افزاید ،و به گناهان اقرار نمایند که آنها را می آمرزد.((حضرت امام محمد باقر (ع)))

ريحانه خانم سلام
تا جايي كه من شنيدم اعتراف به گناه كار بسيار بسيار اشتباهيه. حتي در مورد توبه هم حكمش اين است كه وقتي داري گناهانت رو پيش خدا اعتراف مي كني نبايد كسي اونا رو بشنود. خدا هيج وقت و هيچ جا و به هيچ دليلي نمي خواد كه آبروي بنده اش بره. در ضمن در بسياري از اوقات بيان گناه ترويج اون به حساب مياد و شما دچار گناه مضاعفي شدين.
بنابراين فكر نمي كنيد كه در فهم حديث دچار اشتباه شده ايد؟
پيش خود و خداي خود به گناهانتان اعتراف كنيد و گناهان را علني نكنيد. التماس دعا

الف :
کاملا با جناب فلق موافقم + امروز از حجت الاسلام مومنی یه حدبث شنیدم (در مراسم سخنرانی ارگ) برا خیلی جالب بود :
که بنده گنهکاری که توبه نسو کند (یعنی کاملا پشیمان باشد و عهد کند که دیگر آن گناه را انجام ندهد) خدا ؛
1. حافظه ملائکه ای که مامور ثبت و ظبط اعمال هستند را از گذشته وی پاک می کند
2. به اعضا و جوارح خاطی دستور می دهد که در روز موعد به اذن او همه چبز را کتمان کنند
3. به در و دیواری که این گناه در آنجا صورت گرفته نیز اجازه بیان نمی دهد
(پاک پاک پاک من که مثل دفعه های قبل شرمندشم)

ب:
عتیب خودت بگو ...
.
.
.
.
.
.
.
عتیب روش نمیشه بگه چه برسه به من ! (بابا ما کلکسیون گناهیم ، شمارش کیلویی چنده ؟! + مگه همه گناهها یکسانند )

[="indigo"]ما که نگفتیم اینجا کلیساست بیاید به گناهانتون اعتراف کنید
هدف چیزه دیگه ای هست.
[/]

نقل قول:
سلام
ما هر روز مرتکب گناهان زیادی میشیم گاه این گناهان اونقدر جزئی هستند که ما اونهارو اصلا گناه به حساب نمیاریم و یا اصلا متوجه نمیشیم که اون کار گناهه!!!
و دوم اینکه با شناخت این گناهان هر چند جزئئ و کوچک در صدد اصلاح اونها باشیم!!

ما همیشه فکر میکنیم گناه یا(کارهای اشتباه) شاخو دم داره
خیلی ها وقتی میگی گناه یاد قتل ، کفر، غیبت و...........
من شاید هیچ وقت فکر نکرده بودم به اینا!!!!!

[="blue"]از اين كه احترام اساتيدم را نگه نداشتم.[/]
[="green"]از اين كه باعث تضعيف علاقة مردم نسبت به اسلام، انقلاب و رهبري شدم.[/]
[="purple"]از اين كه دوستم به مقامي رسيد، حسادت وجودم را فرا گرفت.[/]
[="magenta"]از اين كه تعهد كردم مواظب اعمالم باشم، ولي نشدم.[/]
[="red"] از اين كه براي هر كاري با همه مشورت كردم جز «تو».[/]

من وقتی اینارو میخونم یادم میفته که باید این عاداته بدو کنار بذارم
و
قبلا گفتم که این عادات زشتی که مینویسم معمولا بین هممون هست
پس نتیجه میگیریم اینجا کلیسا نیست و کسی هم به گناهانه شخصیش اعتراف نکرده
اینها عاداته زشتیه که همه بهش مبطلان

از اینکه
بهترین استادم
رو ناراحت کردم و ایشون منو نمیبخشن :Ghamgin:

اما من نمی خواستم ناراحتشون کنم...

:Rose::Rose::Rose:

از حیطه احصاء خارج است.
صبح تا حالا که هفت هشت ساعت بیشتر نیست، اگه بخوام بشمارم، فکر کنم از صدتا تجاوز کند...

یاس مدینه;39539 نوشت:
به خدا قسم خداوند از مردم جز 2 خصلت و خوی نخواسته : به نعمت ها اعتراف کنند که برای ایشان می افزاید ،و به گناهان اقرار نمایند که آنها را می آمرزد.((حضرت امام محمد باقر (ع)))

البته خدمت یاس مدینه بزرگوار عرض کنم منظور از اقرار در اینجا اقرار به درگاه الهیست نه بندگان.

یاس مدینه;43964 نوشت:
سلام جناب بینای بزرگوار
باید به عرضتون برسونم که متاسفانه 90 درصد این گناهانی رو که نوشتم در وجودم احساس میکنم
حالا خواسته یا ناخواسته و یا هر مدل دیگه ای..............!!!!
ولی خوب درصدد اصلاح خودم هستم
شما دعا بفرمائید مارو حتما
در ضمن من اگه زنده باشم (یا اینترنتم زنده باشه)این گناهان روزمررو به 100 میرسونم!:labkhand:

همین حرف شما اگر اعتراف باشه معصیته.

سلام
نمیدونم چرا از این تاپیک اشتباه برداشت میشه!!!
یه چیزی شبیه همون آیات رذائلی هست که شما در امضاتون قرار دادید.
شمارش رذائل اخلاقی خوبه؟؟؟

اگر موضوع مشکلی داره شما به راحتی میتوننین حذفش کنین یا ببندینش.
ممنون

یاس مدینه;142905 نوشت:
سلام نمیدونم چرا از این تاپیک اشتباه برداشت میشه!!! یه چیزی شبیه همون آیات رذائلی هست که شما در امضاتون قرار دادید. شمارش رذائل اخلاقی خوبه؟؟؟

ســــلام .. من هم عقیده ی شما هستم
به نظرم شبیـــــه به اعترافات مسیحی ها در کلیسا برای کشیشه...

خطاها اگر خاموش بمونند .. خداوند وعده آمرزش اونها رو داده.. اگر جار زده بشند چه؟!!

شایدم منظور چیزه دیگه ای هست و من اشتباه برداشت میکنم!

سلام جناب جم
فکر میکنم شما اشتباه برداشت کردید..

نقل قول:
سلام
ما هر روز مرتکب گناهان زیادی میشیم گاه این گناهان اونقدر جزئی هستند که ما اونهارو اصلا گناه به حساب نمیاریم و یا اصلا متوجه نمیشیم که اون کار گناهه!!!
و دوم اینکه با شناخت این گناهان هر چند جزئئ و کوچک در صدد اصلاح اونها باشیم!!

نقل قول:
من وقتی اینارو میخونم یادم میفته که باید این عاداته بدو کنار بذارم
و
قبلا گفتم که این عادات زشتی که مینویسم معمولا بین هممون هست
پس نتیجه میگیریم اینجا کلیسا نیست و کسی هم به گناهانه شخصیش اعتراف نکرده
اینها عاداته زشتیه که همه بهش مبطلان

چقد خوبه که برا کارهامون که توی هر روز انجام میدیم یه دفتر جدا داشته باشیم هم خوبی هامون رو توش بنویسیم هم گناهامون رو .و بعد شب هنگام خواب به حساب خودمون رسیدگی کنیم کارای خوبمون رو تقدیم به 14 معصوم کنیم و از خدا بخواهیم که کمکمون کنه گناه نکنیم دوستان باور کنید یک بار فقط یک بار امتحان کنید به حساب روز تا روز خودتون رسیدگی کنید میبینید چه لذتی داره و چقد میشه با خدا دوست شد بیش از اونی که فک کنیم:Mohabbat::Mohabbat::Mohabbat:

من امتحان کردم
بازم فایده نداره:Ghamgin:

آرام بذکرالله;142940 نوشت:
چقد خوبه که برا کارهامون که توی هر روز انجام میدیم یه دفتر جدا داشته باشیم هم خوبی هامون رو توش بنویسیم هم گناهامون رو .و بعد شب هنگام خواب به حساب خودمون رسیدگی کنیم کارای خوبمون رو تقدیم به 14 معصوم کنیم و از خدا بخواهیم که کمکمون کنه گناه نکنیم دوستان باور کنید یک بار فقط یک بار امتحان کنید به حساب روز تا روز خودتون رسیدگی کنید میبینید چه لذتی داره و چقد میشه با خدا دوست شد بیش از اونی که فک کنیم:Mohabbat::Mohabbat::Mohabbat:

پارسال بعداز ماه رمضان توی ی دفترچه گناهای هرروزمو مینوشتم
میدونید چه گناهی هرروز تکرار میشد
1غیبت کردن
2
بد اخلاقی یا همون بی احترامی با والدین
منم وقتی دیدم فایده نداره دیگه ولش کردم:khejalati:

یاس مدینه;39539 نوشت:

دوست عزیز سلام
این حدیث امام محمد باقر (ع) در مورد این نیست که شما در مقابل مردم معترف اعمال خیر و شر خود شوید و نعمتهایی که خدا بهتون داده و یا گناهی رو که مرتکب شدید رو اعتراف کنید
بلکه امام بزرگوار شما رو به درگاه خداوند راهنمایی میکند که در مقابل نعمتهایش شکر بجا آورید و در مقابل خطاهایی که از شما سر میزند استغفار کنید

روایاتی هم از ائمه مطهر (ع) در این زمینه وجود دارد

بله جناب quester
اگه پست های قبلی رو خونده باشین متوجه منظور من خواهید شد.

از مدیران درخواست میکنم این تاپیک رو قفل کنن تا باعث ناراحتی کسی نشه.

یاس مدینه;142987 نوشت:
بله جناب quester
اگه پست های قبلی رو خونده باشین متوجه منظور من خواهید شد.

از مدیران درخواست میکنم این تاپیک رو قفل کنن تا باعث ناراحتی کسی نشه.

ای بابا چرا ناراحت شدید
دوست عزیز من که قصدم ناراحتی شما نبود

من فقط متذکر شدم که نباید گناهان خود را به دیگران بازگو کنیم و بازگو و اعتراف گناه مختص در پیشگاه خداوند است مگر آنکه برای طلب بخشش گناه حق الناسی که بگردنمان باشد و برای گرفتن رضایت و ببخشش از شخص مورد نظر خطایمان به او بازگو کنیم

ببینید با بیان گناه خود به دیگران ، دیدگاه دیگران ممکن است نسبت به ما عوض شود (در صورتی که این بیان گناه -اعتراف- از روی صداقت کامل باشد) خب فردا روزی که شخص مخاطبمان دیدش نسبت به ما عوض شد ولی ما به درگاه خداوند توبه کرده باشیم و عملی برای جبران گناه خود انجام داده باشیم....باز آن شخص ما را با همان دیدگاه بد در نظر خواهد داشت .
نمیدانم با این چند خط تونسته ام منظورم رو برسونم یا خیر...

خواهش میکنم از من ناراحت نشوید

نه جناب quester
من منظورم شما نبود.
چون بعضی از مدیران و کارشناسان هم با این کار مخالف هستند گفتم کلا قفل بشه بهتره.
ناراحتی در کار نیست.:Gol:

سلام

از اینکه اگه خدای ناخاسته نگاه بد به بدر و مادرم کرده باشم یا از اینکه زبونم لال صدامو بلندتر از صدای مقدس اونها کرده باشم واقعا که بهشت زیر بای گام های آنهاست . مقام و منزلت بدر و مادر اینقد بالاس که حتی بعد از خداوند مقام بدر و مادر از جایگاه بالا برخوردارند.در احترام گذاشتن به اونها کوشا باشیم:Mohabbat:

موضوع قفل شده است