رابطه ی دختروپسر به مدت کوتاه اشکالی داره؟

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه ی دختروپسر به مدت کوتاه اشکالی داره؟

سلام.خسته نباشید.مدتی هست که وقتی هر روز برای ورزش میرم پارک پسری خیلی به من نگاه های معنی دار میکنه ظاهرا خیلی پسر با حجب و حیایی هم هست من هم کمی به اون علاقه پیدا کردم ولی نمیتونم بدون شناخت به علاقم اطمینان کنم فکر کنم اون دنبال موقعیتیه تا حرفشو بزنه ولی من منتظرم تا اون بیاد جلو چون برای دختری مثل من درست نیست اقدام کنه.حالا من میخوام زودتر منظور نگاههاشو بفهمم که یه وقت باعث گناهمون نشه به خاطر همینم میخوام تو یه کاغذ حرفامو بهش بزنم تا این قضیه برای همیشه تموم بشه یعنی یه جور اتمام حجت باهاش کنم که اگه واقعا منظوری داره میتونه از راه درستش وارد بشه.حالا به نظر شما این کاری که میخوام بکنم درسته یا نه؟یا اینکه شما یه پیشنهاد بدید.ممنون

پیام قاصدک;39315 نوشت:
سلام.خسته نباشید.مدتی هست که وقتی هر روز برای ورزش میرم پارک پسری خیلی به من نگاه های معنی دار میکنه ظاهرا خیلی پسر با حجب و حیایی هم هست من هم کمی به اون علاقه پیدا کردم ولی نمیتونم بدون شناخت به علاقم اطمینان کنم فکر کنم اون دنبال موقعیتیه تا حرفشو بزنه ولی من منتظرم تا اون بیاد جلو چون برای دختری مثل من درست نیست اقدام کنه.حالا من میخوام زودتر منظور نگاههاشو بفهمم که یه وقت باعث گناهمون نشه به خاطر همینم میخوام تو یه کاغذ حرفامو بهش بزنم تا این قضیه برای همیشه تموم بشه یعنی یه جور اتمام حجت باهاش کنم که اگه واقعا منظوری داره میتونه از راه درستش وارد بشه.حالا به نظر شما این کاری که میخوام بکنم درسته یا نه؟یا اینکه شما یه پیشنهاد بدید.ممنون

سلام دوست من ..

(این پست فقط نظره شخصی)) و نمیدونم از نظر دینی مشکل داره یا نه که در موردش اساتید احکام توضیح میدهند )

دوست من یه چیز بگم به عشق های تو خیابانی زیاد نمیشه اعتماد داشت .پسری که هر روز تو پارکه مطمئنن بی کاره و قصد ازدواج نداره فلذا این ازدواج ها زیاد پایدار نیست

و سوالم

شما چطور از نگاهش معنی دارش فهمیدید که ایشون قصد ازدواج داره ؟؟!!!

آقا محمد واقعا حرف خوبی میزنه
کسی که حجب و حیا داشته باشه
نمیاد تو پارک دنبال دختر مردم و نگاش کنه!!!

پیام قاصدک;39315 نوشت:
مدتی هست که وقتی هر روز برای ورزش میرم پارک پسری خیلی به من نگاه های معنی دار میکنه ظاهرا خیلی پسر با حجب و حیایی هم هست من هم کمی به اون علاقه پیدا کردم ولی نمیتونم بدون شناخت به علاقم اطمینان کنم فکر کنم اون دنبال موقعیتیه تا حرفشو بزنه ولی من منتظرم تا اون بیاد جلو چون برای دختری مثل من درست نیست اقدام کنه.حالا من میخوام زودتر منظور نگاههاشو بفهمم که یه وقت باعث گناهمون نشه به خاطر همینم میخوام تو یه کاغذ حرفامو بهش بزنم تا این قضیه برای همیشه تموم بشه یعنی یه جور اتمام حجت باهاش کنم که اگه واقعا منظوری داره میتونه از راه درستش وارد بشه.حالا به نظر شما این کاری که میخوام بکنم درسته یا نه؟یا اینکه شما یه پیشنهاد بدید.ممنون

با سلام

خوش امديد خواهر بزرگوار

از اين كه به اسك دين اعتماد كرديد.... سپاس

در مورد سوالي كه مطرح كردين همان طور كه خودتان فرمودين در شان شما نيست كه بريد و با افرادي كه در پارك و خيابان هستند اشنا شويد و نامه بنويسيد و نمي دانم شماره تلفن و ......

بنده چند سوال از محضرتان داردم:

بزرگوار شما به چه علت به چنين كارهايي مي خواهيد اقدام كنيد ؟؟

فقط با يك نگاه يك جوان شما چه برداشتي داريد ؟؟

برفرض كه رفتيد و ايشان هم امدند و با شما صحبت كردند و نامه و.....بعدا كه چه؟؟ مي خواهيد چه كار كنيد؟؟
چطور اين برداشت را ارزيابي كرديد كه مثبت است يا منفي؟؟

اصلا اگر نظرمثبتي دارند چرا مدتي به پارك مي ايند و شما را زير نظر دارند؟؟ چرا نمي روند و با راه كار و از طريق خانواده وارد نمي شوند؟؟

شما خواهر بزرگوار
اين كه شما مدتي يه جوان را زير نظر داشته باشيد كار درستي هست؟؟

شما از طريق لباس يا ارايش مو يا .......چه چيز ايشان حدس زديد كه پسر با حجب و با حيايي است؟؟

شما اين شناخت را از چه طريقي مي خواهيد به دست بياوريد؟؟

و.......................هزاران سوال اساسي ديكر كه تا جواب اينها را پيدا نكنيد نمي توانيد كاري بكنيد
برفرض هم كه ايشان بچه مثبت و با حجب وبا حيايي باشند و نيت شان خير باشد خب كه چي؟؟

شما مي خواهيد پا پيش بزاريد؟؟؟

در ضمن اين هم ياد همه ما باشد كه همه دوست پسر ها و دوست دخترها نكته شروعي داشتند و هيچ كدام به يكباره با چندين نفر دوست و اشنا نشده اند!!!!

تا كارشان به جاهاي باريك كشيده شده است

نكته شروع همه هم از نگاه بوده است

باز مي شنويم نظرات دوستان و كارشناسان عزيز را

پیام قاصدک;39315 نوشت:

سلام
ممنون از اقای طاها جواب خیلی قشنگی دادند..
با توجه به این که میگید پسره نجیبیه اگر میخواهید از
چشمش بیوفتید حتما شروع کننده شما باشید...
البته اینطوری نیست که چون نگاه میکنه پسر بدیه جناب محمد
ممکنه از شرمش باشه ..اگر پسر وقیحی بود تا الان رفته بود جلو
و گفته بود!!!شاید خجالت میکشه یا اعتماد به نفس نداره ولی
بدونید اگر واقعا دوستتون داشته باشه یک نگاه از سمت شما براش
کافیه تا بخواد اقدام کنه...شایدم بخودش میگه اگر رفتم جلو و قاطی
کرد چی؟!!!!
اگر نگاه ها بیشتر از این ادامه پیدا کنه خیلی ناجور میشه !پیشنهاد
میکنم تنها برای ورزش به پارک نرید و طوری سر به زیر باشید که متوجه
نگاه های کسی نشید !خیلی بده با نگاه از پسره خوشتون اومده و میخواید
عزتتون رو زیر پا بذارید و با نامه بهش بگید...
هوشیار باشید چون تنها با یک نگاه نمیشه..باید خودشو اثبات کنه
اونم نه توی خیابون نهایتا بیاد بگه و شما هم در یک کلمه بگید از راه صحیحش
اقدام کنه..
رابطه دختر و پسر بدون حضور واسطه از خانواده طرفین
حتی یک دقیقه شم ایراد داره..معلومه خیلی اسیب پذیرید ..
از اینجا به بعد میشه چشم چرونی هم از سمت شما و هم اون !!!!
در نگاه اول قشنگ بود ولی داره بد میشه.....

پیام قاصدک;39315 نوشت:
مدتی هست که وقتی هر روز برای ورزش میرم پارک پسری خیلی به من نگاه های معنی دار میکنه ظاهرا خیلی پسر با حجب و حیایی هم هست من هم کمی به اون علاقه پیدا کردم

سلام بر خواهر وزشکار قاصدک:Gol:
راستش برداشت حقیر از کلام جنابعالی اینه که شما بیشتر از اون آقا پسره خوشبخت ، به اون نگاه می کنید.خیلی سریع هم متوجه شدید که با حجب و حیاست آفرین :Kaf:

پیام قاصدک;39315 نوشت:

ولی نمیتونم بدون شناخت به علاقم اطمینان کنم

شما که فرمودید اونو شناختید مگه نفرمودید باحجب و حیاست خوب این خیلی خوبه راستی ایشون با تمام حجب و حیاشون مطمئنید که به شما فقط نگاه می کنه شاید پای خانم های دیگه ای در میان باشه (هوو):khandeh!:

میدونید که در پارک رفت و آمد زیاده خانم های زیادی میان یکی برای ورزش یکی برای استراحت بعضی ها هم برای ...

که بعضی از خانم ها به این آقای با حجب حیا یه سری پیشنهاداتی می دهند چون این خانم ها بر خلاف شما بی حیا تشریف دارند البته این آقا پسر خوب نمی پذیره چون متعهد به شماست:khandeh!:

چون ظاهراً تعهد دینی نداره چون در اون صورت چشم ها شو بیشتر کنترل می کرد:Nishkhand:

پیام قاصدک;39315 نوشت:

فکر کنم اون دنبال موقعیتیه تا حرفشو بزنه ولی من منتظرم تا اون بیاد جلو چون برای دختری مثل من درست نیست اقدام کنه.حالا من میخوام زودتر منظور نگاههاشو بفهمم که یه وقت باعث گناهمون نشه

خوب یه فرصت به برادر با حجب حیا بدهید تا خودشو نشون بده:Khandidan!:

خواهر قاصدک ورزشکار شما گناهتون چند وقتی هست شروع شده :Narahat:
همین نگاه های شیطانی رو عرض کردم:Narahat:

پیام قاصدک;39315 نوشت:

به خاطر همینم میخوام تو یه کاغذ حرفامو بهش بزنم تا این قضیه برای همیشه تموم بشه یعنی یه جور اتمام حجت باهاش کنم

حالا به این آقا پسر خوشبخت چی می خوایین بگید دلش رو نشکونید یه وقت:khandeh!:

خواهر قاصدک این نامه نگاری تازه آغاز راهه شما با آغاز می خواهید اتمام بفرمایید:Gig:

پیام قاصدک;39315 نوشت:

که اگه واقعا منظوری داره میتونه از راه درستش وارد بشه.

حقیر به نمایندگی از طرف تمام آقایون خصوصاً اون آقا پسر خوشبخت همینجا و در این لحظه اعلام می کنم که همه ی آقایون راه درست رو تو هر زمینه ی ندونن این یکی رو فوله فولند هممون بلدیم قول میدیم :khandeh!:
شاید چیزی که اون آقا پسر در حال حاضر نمی دونن شماره تماس و آدرستون هست که شما پشت نامه در بخش فرستنده حتماً بنویسید یه وقت یادتون نره :Khandidan!:
راستی زیر نامه از این تصویر استفاده کنید:hamdel:

ولی خواهر ورزشکار این راهش نیست بعد نفرمایید نگفتید . این عشق های خیابانی ببخشید پارکی آخر و عاقبت خوبی نداره.

اللهم عجل لولیک الفرج

پیام قاصدک;39315 نوشت:
رابطه ی دختروپسر به مدت کوتاه اشکالی داره؟ سلام.خسته نباشید.مدتی هست که وقتی هر روز برای ورزش میرم پارک پسری خیلی به من نگاه های معنی دار میکنه ظاهرا خیلی پسر با حجب و حیایی هم هست من هم کمی به اون علاقه پیدا کردم ولی نمیتونم بدون شناخت به علاقم اطمینان کنم فکر کنم اون دنبال موقعیتیه تا حرفشو بزنه ولی من منتظرم تا اون بیاد جلو چون برای دختری مثل من درست نیست اقدام کنه.حالا من میخوام زودتر منظور نگاههاشو بفهمم که یه وقت باعث گناهمون نشه به خاطر همینم میخوام تو یه کاغذ حرفامو بهش بزنم تا این قضیه برای همیشه تموم بشه یعنی یه جور اتمام حجت باهاش کنم که اگه واقعا منظوری داره میتونه از راه درستش وارد بشه.حالا به نظر شما این کاری که میخوام بکنم درسته یا نه؟یا اینکه شما یه پیشنهاد بدید.ممنون

با سلام خدمت سرکار قاصدک و تشکر از اعتماد شما به اسک دین

همانطور که می دانید:

1- انسان ها بخاطر حساسیتی که به جنس مخالف دارند کمتر به صورت منطقی ارتباطات را ارزشیابی می کنند از این روست که گاهی با یک نگاه پی به مسائلی می برند که بیشتر حاصل تخیلات آنهاست تا ادله منطقی ، بنابر این فوری مورد یافت شده را مطابق ایده آل های خود می بینند و بدون ادله واضحی سریعا حکم به والایی و نیکویی طرف می دهند .
توجه به این نکته موجب می شود که درجه اعتماد فوری به طرف مقابل را کمتر کنیم و قضاوت را به بعد از بررسی بیشتر واگذار نماییم .

2- نگاه های اینگونه ای و هر روزه معمولا نمی تواند توجیه شرعی داشته باشد چون مسیری را که دین اسلام برای ارتباط دختر و پسر مشخص کرده است غیر از این است.می توانید اینجا و اینجا را هم ببینید

3- اینکه خواستگاری همیشه از طرف پسر باید باشد حاوی نکات و محاسن بسیاری است که نمی توان در اینجا به همه آنها پرداخت ولی نکته مهمی را که باید بیان کرد اینست که همیشه یک پسر نجیب ایرانی ، با سوء ظن به دختری که پا پیش گذاشته است نگاه می کند.

امیدوارم که عرایضی که بیان شد پیام روشنی برایتان داشته باشد - موفق باشید

با سلام وتشكر .از جهت شرعي هر گونه ارتباط با نا محرم جايز نيست واگر انسان نياز به ازدواج دارد كه اگر انجام ندهد به گناه ميافتد ازدواج به او واجب ميشود نكته قابل دقت اين است كه اگر ورزش كردن در مقابل نا محرم در پارك منظور است اين ورزش هم حرام ميباشد .واصلا محبت به نا محرم خودش چند درصدي محبت جنسي ست و اين گونه محبتها حرام است

سلام قاصدک
من اگه باشم دیگه میرم توی یه پارک دیگه ورزش می کنم. که دیگه نه اون منو ببینه نه من اونو!
:Cheshmak:

سلام به همه ی شما دوستانم.نمازو روزه هاتون قبول حق باشه
خیلی خیلی ممنونم از راهنماییاتون واقعا توجیه شدم البته من منصرف شده بودم ولی بازم احساس میکردم که اشتباهی تو کارم نیست ولی فکر نکنید من آدمی هستم که زود خام میشم و زود گول میخورمو گناه میکنم من در واقع برای اینکه مرتکب گناه نشم میخواستم این کارو کنم تا زودتر تموم بشه ولی حالا دیگه واقعا منصرف شدم و اگه دیگه ازین به بعد هم میرم پارک فقط و فقط به خاطر خودم میرم و همچنان عفتمو حفظ میکنم.اما گاهی اوقات فکرش میاد تو ذهنم یاد اون علاقه میفتم خیلی دوست دارم فراموشش کنم اما نمیدونم چجوری یکدفعه فکرش میاد تو ذهنم بالاخره اگه واقعا هم قصدی داشته باشه اون باید بیاد جلو اونم از راه درستش.حالا اگه یه روزی اومد جلومو حرفشو بهم زد من اون موقع چی کار کنم؟

پیام قاصدک;39802 نوشت:
سلام به همه ی شما دوستانم.نمازو روزه هاتون قبول حق باشه
خیلی خیلی ممنونم از راهنماییاتون واقعا توجیه شدم البته من منصرف شده بودم ولی بازم احساس میکردم که اشتباهی تو کارم نیست ولی فکر نکنید من آدمی هستم که زود خام میشم و زود گول میخورمو گناه میکنم من در واقع برای اینکه مرتکب گناه نشم میخواستم این کارو کنم تا زودتر تموم بشه ولی حالا دیگه واقعا منصرف شدم و اگه دیگه ازین به بعد هم میرم پارک فقط و فقط به خاطر خودم میرم و همچنان عفتمو حفظ میکنم.اما گاهی اوقات فکرش میاد تو ذهنم یاد اون علاقه میفتم خیلی دوست دارم فراموشش کنم اما نمیدونم چجوری یکدفعه فکرش میاد تو ذهنم بالاخره اگه واقعا هم قصدی داشته باشه اون باید بیاد جلو اونم از راه درستش.حالا اگه یه روزی اومد جلومو حرفشو بهم زد من اون موقع چی کار کنم؟

سلام دوست عزیز ...

خوشحالم از اینکه انسانی روشن فکر و منطقی هستید

اگه قصد شما هم خدای نکرده افکار شیطانی نیست ترجیحا پارک دیگری را برای ورزش کردن انتخاب کنید

این که شما میگوید یادش می افتم و میخواهم فراموشش کنم ...طبق فرمایشات استاد عزیزم جنای منصور به دست زمان بسپارید

این راحم مطمئن باشد اگر دوست داشتن حقیقی باشد شما اگر در قله قاف هم باشید یار به دنبال شما میاید لذا تامل پیشه بگیرید

و در آخر ((_-چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی ))

(این پست فقط نظر شخصی بود )

موفق و شاد و پیروز باشی

پیام قاصدک;39802 نوشت:
حالا اگه یه روزی اومد جلومو حرفشو بهم زد من اون موقع چی کار کنم؟

خیلی راحت می تونی بهش بگی از مسیر درست و شرعی با خانواده اش پا پیش بزاره

موفق باشی .

ممنونم که کمکم کردید خیالتون جمع باشه من کاملا از کاری که خواستم بکنم منصرف شدم:Gol:

آفرین :Kaf:
گاهی اوقات آدم نمی فهمه که چه اشتباهی می کنه. این اشتباه باعث می شد بیشترین لطمه به خودت وارد بشه...
علی یارت:Gol:

پیام قاصدک;39802 نوشت:
حالا اگه یه روزی اومد جلومو حرفشو بهم زد من اون موقع چی کار کنم؟

با سلام

بزرگوار پست 4 اين تايپك را ملاحظه نماييد

استاد دهنوي پاسخ خيلي قشنگي به اين سوال سركار داده اند

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983

يا علي

او خواهد آمد...;39802 نوشت:
یکدفعه فکرش میاد تو ذهنم بالاخره اگه واقعا هم قصدی داشته باشه اون باید بیاد جلو اونم از راه درستش.حالا اگه یه روزی اومد جلومو حرفشو بهم زد من اون موقع چی کار کنم؟

سلام بزرگوار، به نظر من از خدا كمك بخواه
ازين فكرا نكن اگه يه روز اومدو...اينجوري براي هر دوره از زندگي آدم بايد يه سري فكرايي بكنه كه اصلآ به ثمر نمي رسه
فراموشش كن ذره هم به ذهنت اجازه نده فكرشوبرات مجسم كنه...
چقدر قشنگه كه يه ذره اولش سختي بكشيم نگاه نكنيم تا هميشه راحت باشيم

سلام خسته نباشيد
ممنونم از تمامي اساتيد وصاحب نظران
از ديد روانشناسي اين قضيه خيلي راحت مي تونين حل كنين اون فكر هايي كه تو ذهنتون مياد رو از خودتون دور كنين
بله قبل از اينكه هر كاري بكنين يه فكري مياد تو ذهنتون مثلا قبل از اينكه شما گرسنتون بشه يه فكري مياد تو ذهنتون و به شما ميگه كه بريد غذا بخوريد تا گرسنگيتون برطرف بشه ، دقيقا اين قضيه براي شما صدق ميكنه
تمام فكرهايي كه تو ذهنه ماست ناشي از عوامل گذشته واينده هست و اين فكر هاي بد رو بايد از اتاق ذهنمان خالي كنيم و اين ذهن بايد هميشه آماده در لحظه ي حال باشد .

انشالله موفق باشيد ...

سلام...
ام ام ببخشید شاید اصلا نظر من این وسط به درد نخوره و مهم نباشه! فقط میخواستم بگم این پسرا هر روز به صد نفر از این نگاها میکنن! اگه با حجب و حیا بود به قول شما(!!) هیچوقت به خودش اجازه نمیداد به ناموس مردم یه جوری (!!!) نگاه کنه که علاقه طرفو به خودش جلب کنه!!! بهترین راه واسه شما اینه که یه مدت نرین اون پارک و اون جای همیشگی... حدود یه ماه اگه ازتون خبری نباشه خودش (ااااااااااااااااااگه خیالی هم داشت که من میگم 100% ندااشت و این تصورات شما بود!!!) بیخیال میشه چون این خصلت اینجور آدماس!!! زود یادشون میره! همین نگاهاس که شروع گناهای دیگس... اگه اون رعایت نمیکنه حداقل شما طهارت چشماتونو حفظ کنید! حیف نیست...؟؟؟ به خاطر نگاه دیگری که شاید از رو حوس باشه شما هم به گناه آلوده شید؟؟
یا حق

با سلام، خواهر گرامی سعی کنین برای ورزش کردن به محیط دیگری برین و به اون پسره و نگاهش توجه نکنین چون که شیطان درکمینه و می خواد شما رو فریب بده . اصلاً یک دختر نباید به یک پسر نامحرم توجه خاصی کنه . رابطه دختر با پسر یکی از دامهای شیطان هستش

موضوع قفل شده است