قران خواندن ((راهنمای کنید ))

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قران خواندن ((راهنمای کنید ))

سلام و عرض ادب دارم خدمت اساتید محترم..,,, نماز روزه هاتون قبول باشه :Gol: انشالله هر چی از خدا میخواهید تو این ماه بهتون بده

.برم سر سوال

بنده قران خواندن زیاد بلد نیستم ....و این که نمیتوننم بخونم حالم گرفته است ..

به دوست عزیزم محمد حسین موضوع رو گفتم چون ایشون قاری قران هستنند ..گفتنند نگاه کردن به قران هم ثواب داره ((و از این موضوع خیلی خوشحال شدم ))

حالا میخواهم قران خواندن هم یاد بگیرم از کجا شروع کنم ..ایا اموزش خواندن قران در اینترنت و در این سایت موجود است ؟

نمیشه فقط معنی رو بخونم ؟؟

حتما باید عربی هم بخونم ؟؟

چون عربی ایم خیلی ضعیفه

سپاس گذارم

سلام.
سعي كنيد عربي قرآن را ياد بگيريد.
خواندن ترجمه هم ايرادي ندارد. اما لطفش به خواندن عربي و با لحن و صوت است. پيشنهاد ميكنم سي دي ترتيل استاد شهريار را بگيريد و هم زمان با آن بخوانيد يا اگر در محل كار يا منزل هستيد موقع كار بگذاريد و گوش كنيد كم كم ملكه ذهنتان مي شود.
مي توانيد در كلاسهاي آموزش قرائت قرآن در مساجد يا فرهنگسراهاي نزديك منزلتان هم شركت كنيد. اما من توصيه ميكنم كه همين سي دي ها را بگذاريد و با آن بخوانيد.

سلام عليكم
با تقدير و تشكر از جناب محمد

محمد 110;39298 نوشت:
حالا میخواهم قران خواندن هم یاد بگیرم از کجا شروع کنم

چند راهكار
1- از سوره هايي شروع كنيد كه به آنها علاقه بيشتري داريد
2- در صورتي كه به تمام سوره ها به طور يكسان علاقه منديد بهتر آن است كه از آخر جزء 30 شروع كنيد چرا كه با آيات آن بيشتر آشنايي داريد
3- سعي كنيد براي فراگيري قرآن از نوار هاي ترتيل سه بار تكرار استفاده كنيد
4- روزانه علاوه بر اينكه چند صفحه از قران را مي خوانيد چند آيه را خوب كار كنيد تا روخواني آنها مسلط شويد
5- سعي كنيد قراني را تهيه بفرماييد كه خطاط آن فارس باشد چون رسم الخط عربي آن هم عثمان طه قدري مشكل است
6-يكي از روشها يادگيري قران بخش خواني است شبيه همان كاري كه در كلاس اول ابتدايي انجام مي شود
مانند : الحمد لله رب العالمين
ال حم د لل لا ه رب بال .....

محمد 110;39298 نوشت:
نمیشه فقط معنی رو بخونم ؟؟ حتما باید عربی هم بخونم ؟؟ چون عربی ایم خیلی ضعیفه

خواندن ترجمه قران هيچ اشكالي ندارد اما آثار و بركات و ثواب عربي را ندارد چون عربي كلام خداست اما فارسي ترجمه ما
امروزه با اين امكانات زياد شايسته نيست عربي قران را بلد نباشيم ان شاء الله شما اراده كنيد و زحمت بكشيد در مدت چند ماه كاملا ياد مي گيريد

سلام

ممنون ام از پاسخ های جالبتون

هر موقع میام بخونم نمیشه همش اشتباه میخونم !!!

فقط چند تا سوره آخرو میتونم بخونم

نظرتون چیه قران mp3 بگیرم اون بخونه منم نگاه کنم ؟

محمد 110;39334 نوشت:
هر موقع میام بخونم نمیشه همش اشتباه میخونم !!! فقط چند تا سوره آخرو میتونم بخونم نظرتون چیه قران mp3 بگیرم اون بخونه منم نگاه کنم ؟

با سلام

بزرگوار ياد گرفتن قران براي كساني كه فارس و الفباي فارسي را بلد هستند فكر نكنم كاري داشته باشد

و به شما اطمينان مي دهم ظرف چندساعت كل مطالب روان خواني و روخواني را فرا خواهيد گرفت
البته عرض كردم آموزش مي بينيد و فرا مي گيريد و ياد گرفتن هميشگي شما هم بسته به تمرين چند روزه دارد

الفبا عربي همان الفباي فارسي است و فقط بايد به اعراب دقت كنيد
البته بعدها بايد تجويد را هم اضافه كنيد تا حروف را درست از مخارج انها ادا كنيد تا قرائت درستي داشته باشيد

با اين قدرت ذهني كه از شما سراغ دارم حتما چند روزه به راحتي مي توانيد قران خواند را ياد بگيريد

همت كنيد تا نيمه ماه مبارك تو همين تايپك قرائت كامل قران را به همه اعلام خواهيد كرد

يا علي

منتظريم

طاها;39340 نوشت:

با سلام

بزرگوار ياد گرفتن قران براي كساني كه فارس و الفباي فارسي را بلد هستند فكر نكنم كاري داشته باشد

و به شما اطمينان مي دهم ظرف چندساعت كل مطالب روان خواني و روخواني را فرا خواهيد گرفت
البته عرض كردم آموزش مي بينيد و فرا مي گيريد و ياد گرفتن هميشگي شما هم بسته به تمرين چند روزه دارد

الفبا عربي همان الفباي فارسي است و فقط بايد به اعراب دقت كنيد
البته بعدها بايد تجويد را هم اضافه كنيد تا حروف را درست از مخارج انها ادا كنيد تا قرائت درستي داشته باشيد

با اين قدرت ذهني كه از شما سراغ دارم حتما چند روزه به راحتي مي توانيد قران خواند را ياد بگيريد

همت كنيد تا نيمه ماه مبارك تو همين تايپك قرائت كامل قران را به همه اعلام خواهيد كرد

يا علي

منتظريم

سلام جناب طاها

متشکرم چشم سعی میکنم

دو سه بارم اموزش رفتم اما چند جلسه رفتم دیگه نرفتم

چشم سعی میکنم

سپاس گذارم

سلام دوست عزیز:Gol:
منم ضعیف بودم ولی خوب یواش یواش شروع کردم به خوندن
اصلا به سرعت خوندنتون توجه نکنید به این توجه کنید که درست بخونید ان شا الله با این روش خیلی خوب میتونید جلو برید و هر روز سرعت و دقتتون بالا میره
من این راهو امتحان کردم جواب داده
موفق باشید

آموزش روخوانی قرآن کریم به صورت تصویری

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=1326

♣ آموزش روخوانی قرآن کریم به صورت آنلاین ♣

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=22726&p=338915

محمد 110;39334 نوشت:
سلام

ممنون ام از پاسخ های جالبتون

هر موقع میام بخونم نمیشه همش اشتباه میخونم !!!

فقط چند تا سوره آخرو میتونم بخونم

نظرتون چیه قران mp3 بگیرم اون بخونه منم نگاه کنم ؟

بزرگواران راهنمایی کردن اما شما گمانم عجله دارین. اون بخونه شما هم همراش تکرار کنین کم کم یاد می گیرین اگه فقط گوش کنین بیفایده است یاید همراش بخونین

التماس دعا

با سلام خدمت دوست عزیز

خیلی ممنون از لطفتان. انشاءالله تمام حاجات شما هم در این ماه مبارک برآورده بشه. :Gol:

در رابطه با خواندن قرآن، من در ابتدا فقط ترجمه را می خواندم. بعد کم کم متوجه شدم که ترجمه کامل نیست، و بعضی آیات را می توان چند نوع ترجمه کرد. به همین دلیل یاد گرفتن عربی برای درک صحیح تر از قرآن امری ضروری است. دوستان راهنمایی های خوبی کردند، و من چیر بیشتری به ذهنم نمی رسد. تنها توصیه ای که دارم این است که صرفاً هدف خودتان را خواندن قرآن (دیدن کلمات و در آوردن صدای مربوطه) قرار ندهید. بلکه سعی کنید خود زبان عربی (نه فقط نحوه خواندن) را تا حدی یاد بگیرید تا معنای آیات را از روی خود آیه متوجه شوید. در حین خواندن قرآن، در صورت شک در معنی ظاهری یک آیه، می توانید به چند ترجمه مختلف مراجعه کنید، تا وجوه مختلف آیات را متوجه شوید.

البته از همه مهمتر، عمل به قرآن است که وظیفه هر مسلمانی است. :hamdel:

انشاءالله که هرچه زودتر به خواسته تان برسید.
موفق باشید. :Kaf:

با سلام قرایت تحقیق استاد خلیل الحصری بهترین تلاوت برای یاد گیری وتجوید قرآن می باشد

موضوع قفل شده است