سوالی در مورد تعویض مرجع

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی در مورد تعویض مرجع

سلام این سوالی ر وکه اینجا میذارم یکی از کاربران گرامی سایت مطرح فرموده اند البته جوابش زیاد سخت نیست ولی چو ندیدم ممکنه سوال بسیاری از عزیزان باشه در این بخش مطرحش کردم تا هم پاسخی جامع و کامل داده شود و هم سایر دوستان بتوانند استفاده نمایند

درباره انتخاب مرجع تقليد be name khoda
salam
dokhtary hastam ke marjae taghlidam aghaie saneiy budand va ishan aknoon rade salahiat shode and.
mishavad lotfan marjae taghlidy be man moarefy namaiyd ke moshkele ghably baraiam pish naiaiad va dar zemn kheily sakhtgir nabashand chon aknoon ham dar tashihe aamale ghablyam mande am zira aghaie saneiy baraie rooze in hokm ra dashtand ke ia alaieme bolugh zaher shavad ia sene 13 salegi va aknoon che konam.
ba tashakore faravan

توصیه اکید : جناب آقای وحید خراسانی

اینم سایت ایشون : http://www.vahid-khorasani.ir

pardis;37411 نوشت:
توصیه اکید : جناب آقای وحید خراسانی

اینم سایت ایشون : http://www.vahid-khorasani.ir

علت توصیه اکید شما به ایشون چیه؟ خیلی دوست دارم بدونم چون نظرات متفاوته در باب مرجع تقلید و با توجه به نظر محکم شما دوست داشتم بیشتر بنده رو راهنمایی بفرمایین
من ایشون رو از نزدیک دیدم و باهاشون صحبت کردم ... تحقیقاتی هم کردم دیدم ایشون از بهترین گزینه ها هستند . مهمترین دلیلش موردی هست که اینجا جای مطرح کردنش نیست .
اما ایشون ارادت خاصی به حضرت زهرا دارند (س) و در توصیه هایی که به افراد می کنند این امر کاملا مشهود هست.
اخیرا هم با اجماع مومنین برای دعا برای ظهور امام زمان (عج) کار بسیار جدید و زیبایی کردند. کلا به نظر من ایشون عارف به حق و ناشناخته ایی هستند.

گمنام;37397 نوشت:
پیش فرض سوال یکی از کاربران عزیز سلام این سوالی ر وکه اینجا میذارم یکی از کاربران گرامی سایت مطرح فرموده اند البته جوابش زیاد سخت نیست ولی چو ندیدم ممکنه سوال بسیاری از عزیزان باشه در این بخش مطرحش کردم تا هم پاسخی جامع و کامل داده شود و هم سایر دوستان بتوانند استفاده نمایند درباره انتخاب مرجع تقليد be name khoda salam dokhtary hastam ke marjae taghlidam aghaie saneiy budand va ishan aknoon rade salahiat shode and. mishavad lotfan marjae taghlidy be man moarefy namaiyd ke moshkele ghably baraiam pish naiaiad va dar zemn kheily sakhtgir nabashand chon aknoon ham dar tashihe aamale ghablyam mande am zira aghaie saneiy baraie rooze in hokm ra dashtand ke ia alaieme bolugh zaher shavad ia sene 13 salegi va aknoon che konam.

باسلام وتشكر از سوال شما
در صورت امكان سوال را با فونت فارسي بنويسيد تا همگان بتوانند استفاده كنند
يك بخش از سوال شما براي انتخاب مرجع تقليد است كه در چندين پست به ان اشاره شد مي توانيد به ادرسhttp://www.askdin.com/showthread.php?t=4252 در پست 6 و پست هاي ديگر
http://www.askdin.com/showthread.php?t=6783&page=2 در پست 18 وپستهاي ديگرمي توانيد بيابيد

درمورد سن 13 سالگي كه اشاره كرديد با انتخاب مرجع جديد اعمال گذشته را با مرجع جديد تطبيق داده در صورت توافق نياز به تكرار عمل نيست.
اگر ابهامي است اشاره كنيد در خدمت هستيم

سلام
ممنون از زحمات شما
من تصمیم دارم مرجع تقلید خود را تغییر دهم و ایت ا... بهجت را انتخاب کنم
ایا این کار مشکلی دارد با توجه به اینکه ایشان درگذشتند؟
با تشکر

سوال;38136 نوشت:
سلام ممنون از زحمات شما من تصمیم دارم مرجع تقلید خود را تغییر دهم و ایت ا... بهجت را انتخاب کنم ایا این کار مشکلی دارد با توجه به اینکه ایشان درگذشتند؟ با تشکر

با سلام وتشكر از سوال شما
يكي از شرائط انتخاب مرجع اين است كه حيّ وزنده باشد.
به م=2 از رساله مراجع توجه فرمائيد :

2) تقليد در احكام عمل كردن به دستور مجتهد است. و از مجتهدى بايد تقليد كرد كه مرد و بالغ و عاقل و شيعه دوازده امامى و حلال زاده و زنده و عادل باشد. و نيز بنابر احتياط واجب بايد از مجتهدى تقليد كرد كه حريص به دنيا نباشد و از مجتهدين ديگر اعلم باشد، يعنى در فهميدن حكم خدا از تمام مجتهدين زمان خود استادتر باشد.

سوال;38136 نوشت:
سلام
ممنون از زحمات شما
من تصمیم دارم مرجع تقلید خود را تغییر دهم و ایت ا... بهجت را انتخاب کنم
ایا این کار مشکلی دارد با توجه به اینکه ایشان درگذشتند؟
با تشکر

سوال;38136 نوشت:

ببينيد اگه شما يه مجتهد رو مرجع تقليدتون قرار دادين و حالا ايشون درگذشتند شما ميتونين هنوز از ايشون تقليد كنين

ولي گاهي پيش مياد كه قبل از اين كه كسي فردي رو مرجع تقليد خودش قرار بده اون فرد فوت مي كنه
در اين صورت نميشه از اونو مرجع تقليد قرار داد

مثلا
من زمان امام خميني (ره) نبودم ولي پدر من بودن
پدر من از اون زمان امام خميني مرجع تقليدشونه
ولي من نمي تونم امام خميني رو مرجع خودم قرار بدم

موضوع قفل شده است