مجلسي و دعاي عجيب و غريب

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مجلسي و دعاي عجيب و غريب

وقتی برای اولین بار در یکی از سایت ها چشمم به این دعای منسوب به اهل بیت افتاد خیلی تعجب کردم گه چطور ممکن است این اذکار در کتاب علامه شیعیان یعنی مجلسی آمده باشد گفتم شاید به دروغ نقل کرده اند اما وقتی خودم در نرم افزار مکتبه الشامله جستجو کردم عین دعا را پیدا کردم (جلد 116 صفحه 88) لابد می گویید تعجب من برای چه بوده؟

خودتان یک بار بخوانید جوابتان را خواهید گرفت

باب 40- أحراز مولانا أمير المؤمنين صلوات الله عليه و بعض أدعيته و عوذاته

أدعيته وعوذاته، ومن جملتها دعاء الصباح والمساء له) * * (عليه السلام وما يناسب ذلك المعنى وفي مطاويها بعض) * * (أدعية النبي صلى الله عليه وآله أيضا) * 1 - مهج: حرز مولانا أمير المؤمنين علي بن أبي طالب صلوات الله عليه يكتب ويشد على العضد الايمن، وهو: بسم الله الرحمن الرحيم أي كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس هذا وما كنت بجانب الغربي إذ قضينا إلى موسى الامر وما كنت من الشاهدين، اخرج بقدرة الله منها أيها اللعين، بقوة رب العالمين اخرج منها وإلا كنت من المسجونين، اخرج منها فما يكون لك أن تتكبر فيها فاخرج إنك من الصاغرين أخرج منها مذؤما مدحورا ملعونا كما لعنا أصحاب السبت، وكان أمر الله مفعولا، اخرج يا ذا المحزون اخرج يا سورا يا سورا - سور بالاسم المخزون ياططرون طرعون مراعون تبارك الله أحسن الخالقين يا هيا يا هيا شراهيا حيا قيوما بالاسم المكتوب على جبهة إسرافيل اطردوا عن صاحب هذا الكتاب كل جني وجنية، وشيطان وشيطانة، وتابع وتابعة، وساحر وساحرة وغول وغولة وكل متعبث وعابث يعبث بابن آدم، ولا حول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم

اين دعاى حضرت على بوده مثلا .

كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس

:Gig::Gig::Gig:

از کارشناسان سایت می خواهم نظرشان را درباره ی این دعا بفرمایند و این دعا را ترجمه کنند

عقیل;37319 نوشت:

وقتی برای اولین بار در یکی از سایت ها چشمم به این دعای منسوب به اهل بیت افتاد خیلی تعجب کردم گه چطور ممکن است این اذکار در کتاب علامه شیعیان یعنی مجلسی آمده باشد گفتم شاید به دروغ نقل کرده اند اما وقتی خودم در نرم افزار مکتبه الشامله جستجو کردم عین دعا را پیدا کردم (جلد 116 صفحه 88) لابد می گویید تعجب من برای چه بوده؟

خودتان یک بار بخوانید جوابتان را خواهید گرفت

باب 40- أحراز مولانا أمير المؤمنين صلوات الله عليه و بعض أدعيته و عوذاته

أدعيته وعوذاته، ومن جملتها دعاء الصباح والمساء له) * * (عليه السلام وما يناسب ذلك المعنى وفي مطاويها بعض) * * (أدعية النبي صلى الله عليه وآله أيضا) * 1 - مهج: حرز مولانا أمير المؤمنين علي بن أبي طالب صلوات الله عليه يكتب ويشد على العضد الايمن، وهو: بسم الله الرحمن الرحيم أي كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس هذا وما كنت بجانب الغربي إذ قضينا إلى موسى الامر وما كنت من الشاهدين، اخرج بقدرة الله منها أيها اللعين، بقوة رب العالمين اخرج منها وإلا كنت من المسجونين، اخرج منها فما يكون لك أن تتكبر فيها فاخرج إنك من الصاغرين أخرج منها مذؤما مدحورا ملعونا كما لعنا أصحاب السبت، وكان أمر الله مفعولا، اخرج يا ذا المحزون اخرج يا سورا يا سورا - سور بالاسم المخزون ياططرون طرعون مراعون تبارك الله أحسن الخالقين يا هيا يا هيا شراهيا حيا قيوما بالاسم المكتوب على جبهة إسرافيل اطردوا عن صاحب هذا الكتاب كل جني وجنية، وشيطان وشيطانة، وتابع وتابعة، وساحر وساحرة وغول وغولة وكل متعبث وعابث يعبث بابن آدم، ولا حول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم

اين دعاى حضرت على بوده مثلا .

كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس

:gig::gig::gig:

از کارشناسان سایت می خواهم نظرشان را درباره ی این دعا بفرمایند و این دعا را ترجمه کنند

با سلام
1.دوست عزيز اين اذكار اولا مربوط به علامه مجلسي نيست بلكه در مكارم الاخلاق آمده است .
2. اين اذكار توسط حضرت علي ع براي در امان ماندن از شر سحر و دزدي و وسوسه هاي شياطين و نيز براي اشخاصي كه توسط جن ها مسحور شده اند آورده است .
3. برخي معتقدند كه اين الفاظ به ظاهر مبهم ممكن است زبان جن ها و براي فهماندن جن ها باشد چون حضرت علي بر زبان جن و انس تسلط داشت . همان گونه كه حضرت سليمان زبان جنيان و حيوانات را مي دانست .
4. نكته آخر ندانستن و نفهميدن اين الفاظ دليل بر پوچي و معنا نداشتن آنها نيست .
موفق باشيد

حکیم;37442 نوشت:
با سلام
1.دوست عزيز اين اذكار اولا مربوط به علامه مجلسي نيست بلكه در مكارم الاخلاق آمده است .
2. اين اذكار توسط حضرت علي ع براي در امان ماندن از شر سحر و دزدي و وسوسه هاي شياطين و نيز براي اشخاصي كه توسط جن ها مسحور شده اند آورده است .
3. برخي معتقدند كه اين الفاظ به ظاهر مبهم ممكن است زبان جن ها و براي فهماندن جن ها باشد چون حضرت علي بر زبان جن و انس تسلط داشت . همان گونه كه حضرت سليمان زبان جنيان و حيوانات را مي دانست .
4. نكته آخر ندانستن و نفهميدن اين الفاظ دليل بر پوچي و معنا نداشتن آنها نيست .
موفق باشيد

[="green"]اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند

ندانستن و نفهمیدن نوشته های آ نها دلیل بر پوچی و معنا نداشتن آنها نیست !

از کجا معلوم آن دعاهای آنها هم همین الفاظ نبوده نباشد !؟؟؟

این جوابها ی شما نمی تواند منطقی و معتبر باشد

[="red"][="blue"] با این افکار قشری فکر می کنید به شبهات پاسخ می دهید؟؟؟

ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات [/] [/]
[/]

غلامعلی نوری *;37483 نوشت:
اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند

با این افکار قشری چقدر شما دیگران را ساده فکر می کنید

ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات

نوری جان از شما بیش از این انتظار میرفت !!؟
کجا را با کجا و کی را با
امام علی ع مقایسه میکنید!!؟
جواب دادن خوب است!
اما مناسب با سوال و گفتار !!

اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند ندانستن و نفهمیدن نوشته های آ نها دلیل بر پوچی و معنا نداشتن آنها نیست ! از کجا معلوم آن دعاهای آنها هم همین الفاظ نبوده نباشد !؟؟؟ این جوابها ی شما نمی تواند منطقی و معتبر باشد با این افکار قشری چقدر شما دیگران را ساده فکر می کنید ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات

با سلام

از شما بعيد است جناب غلام علي

كه افراد عادي را با معصومين قياس مي كنيد

قول و فعل و تقرير معصوم براي هر انساني حجت است

براي همين اذكار ائمه با شطحيات فالگيرها فرق دارد

با این افکار قشری چقدر شما دیگران را ساده فکر می کنید

در ضمن خيلي وقته كه در بحث ها فقط استدلال مي كنند و توهين نمي كنند بهتره اين را هم كمي همراه داشته باشيد

اسم اش را ادب علمي مي گذارند و اداب مناظره

با سلام
جناب عقیل و جناب نوری، برای آشنایی با مغالطه ی توسل به جهل و تقریرهای مختلف اون به تاپیک پایین مراجعه کنید:
عصاره ی منطق...

اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند

با این افکار قشری فکر می کنید به شبهات پاسخ می دهید؟؟؟

ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات

جناب آقاي نوري واقعا متاسفم
بزرگوار با اون ادعاي فضلي كه شما كرديد بسيار جاي تعجب است كه حقايق را انكار كني و در مقايسه دچار سر درگمي بشويد .
آخه اين چه مقايسه اي است كه شما كرديد . وجه تناسب و تشابه مقايسه را چرا نميسنجي بزرگوار . حضرت علي كجا و برخي آدماي شياد و كلاش و كلاه بر دار كجا ؟؟؟؟
شما ملزم و مجبور نيستي كه در هر موضوعي نظر بدهيد .
بحث سحر و ساحري را كه نميتوان انكار كرد سوره بقره آيه 102 را بخوان .
بحث امكان بطلان سحر ساحران نيز يك حقيقت است .
بحث تسلط سليمان نبي ع را به لسان حيوانات و جنيان هم يك حقيقت است .
حضرت علي ع هم بر اساس علومي و توانايي كه در اختيار داشت به زبان جنيان مسلط بود آيا اين جاي تعجب دارد .
شما از علم كلمات و حروف چه ميدانيد بزرگوار ؟؟؟ از حروف ابجد و اسرار حروف و رمز و رموز چقدر اطلاعات داريد ؟
كساني هم بودند كه در صدر اسلام كه منكر روح و مسائل غيبي بودند و تصور مي كردند كه همه چيز را بايد با چشم سر ببينند .

مقداري دقت و تامل بفرماييد

حکیم;37492 نوشت:
جناب آقاي نوري واقعا متاسفم
[=12]
شما از علم كلمات و حروف چه ميدانيد بزرگوار ؟؟؟ از حروف ابجد و اسرار حروف و رمز و رموز چقدر اطلاعات داريد ؟
[=12]

مقداري دقت و تامل بفرماييد

جناب حکیم فکر می کنید من از ابجد واسرار حرف چیزی نمی دانم خوب با من بمانید تا نشانتو ن دهم که چه می دانم

بسمه تعالی
دوستان پاسخ های خوبی ارائه نمودند من نیز چند نكته كوتاه به ذهنم رسید كه امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد؛
1. همانگونه كه در ابتدای حدیث بیان شده این دعائی است برای دفع جن و باطل نمودن سحر، و استفاده از طلسمات و اوراد و كلمات علی الظاهر نامأنوس، برای بطلان سحر امری عادی است و مربوط به دین و آئین و مذهب خاصی نیست. این مطلب را در میان تمام اقوام با تمام عقائد خاص خود، می توانید بیابید حتی در میان اهل سنت.
2. بنابر این فرض كه این حدیث ضعیف و باطل باشد؛ حداكثر ایرادی كه می توان به آن گرفت این است كه حدیثی ضعیف در یكی از كتابهای شیعه نقل شده است. اما این حدیث نه مربوط به اعتقادات است و نه مربوط به احكام الهی. یعنی چه مردم به این حدیث عمل كنند و چه آن را نپذیرند ضرری به دین و اعتقادات آنان وارد نمی شود. و برادارن اهل سنت ما اگر واقعا به دنبال اصلاح هستند خوب است سری به صحاح سته خود بزنند و ببینند كه در كتب آنها چگونه به خدا و پیامبر توهین می شود اما آنها نمی خواهند ایرادات خود را ببینند..
اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند...

مسلما عده ای هستند كه همیشه از هر مطلب حقی سوء استفاده هائی هم بنمایند. ولی این مطلب نمی تواند ضرری بر اصول حقه وارد نماید.

غلامعلی نوری *;37500 نوشت:
جناب حکیم فکر می کنید من از ابجد واسرار حرف چیزی نمی دانم خوب با من بمانید تا نشانتو ن دهم که چه می دانم

با سلام خدمت دوستان

بابا اين ديگه كيه

بحث را چرا عوض مي كنيد برادر

به ما چه كه اين شما كي هستيد كه اين همه مغرورانه از خود و علم خود مي گوييد

بحث را ادامه بده

شما سوالي پرسيديد و جوابي شنيديد

اين مطالب اضافه چرا مي گيد

يكم اداب بحث ومناظره را چاشني علم ات به دردت بخوره

اين چه وضع بحث و مناظره است

طاها;37510 نوشت:

با سلام خدمت دوستان

بابا اين ديگه كيه

بحث را چرا عوض مي كنيد برادر

به ما چه كه اين شما كي هستيد كه اين همه مغرورانه از خود و علم خود مي گوييد

بحث را ادامه بده

شما سوالي پرسيديد و جوابي شنيديد

اين مطالب اضافه چرا مي گيد

يكم اداب بحث ومناظره را چاشني علم ات به دردت بخوره

اين چه وضع بحث و مناظره است

لا اله الا الله
ای بابا شما دیگه چرا جوش میارین منظور من از نشان دادن یعنی به اطلاع رساندن است

چرا برداشت بد می کنید مگر من جاهل سر چهاراهم ؟؟

من بناحق آزارم به یک مور هم نمی رسه چه برسه به عزیزان سایت

حکیم;37442 نوشت:
با سلام 1.دوست عزيز اين اذكار اولا مربوط به علامه مجلسي نيست بلكه در مكارم الاخلاق آمده است .

و علیکم السلام
دعایی که شما می فرمایید در مکارم الاخلاق آمده این است
الفصل الخامس (في الاحراز) (حرز لامير المؤمنين (عليه السلام)) للمسحور والتوابع والمصروع والسم والسلطان والشيطان وجميع ما يخافه الانسان. ومن علق عليه هذا الكتاب لا يخاف اللصوص والسارق ولا شيئا من السباع والحيات والعقارب وكل شئ يؤذي الناس. وهذه كتابته: (بسم الله الرحمن الرحيم أي كنوش أي كنوش أرشش عطينطينطح يا ميططرون فريالسنون ما وماسا ماسوما يا طيطشالوش خيطوش مشفقيش مشاصعوش أو طيعينوش ليطيفتكش هذا هذا، وما كنت بجانب الغربي إذ قضينا إلى موسى الامر وما كنت من الشاهدين، اخرج بقدرة الله منها أيها اللعين بعزة رب العالمين، اخرج منها وإلا كنت من المسجونين، اخرج منها (فما يكون لك أن تتكبر فيها فاخرج إنك من الصاغرين)، اخرج مذؤما مدحورا ملعونا كما لعنا أصحاب السبت وكان أمر الله مفعولا، اخرج يا ذوي المخزون، اخرج يا سورا سور بالاسم المخزون يا ميططرون طرعون مراعون تبارك الله أحسن الخالقين يا هيا شراهيا حيا قيوما بالاسم المكتوب على جبهة اسرافيل، اطرد عن صاحب هذا الكتاب كل جني وجنية وشيطان وشيطانة وتابع وتابعة وساحر
و این دعا با دعای مجلسی که در بحار الانوار آمده کمی تفاوت دارد
seyedziya;37488 نوشت:
با سلام جناب عقیل و جناب نوری، برای آشنایی با مغالطه ی توسل به جهل و تقریرهای مختلف اون به تاپیک پایین مراجعه کنید:

خوشحال می شدیم که شما هم اظهار نظری می کردید
بینا;37508 نوشت:
. همانگونه كه در ابتدای حدیث بیان شده این دعائی است برای دفع جن و باطل نمودن سحر، و استفاده از طلسمات و اوراد و كلمات علی الظاهر نامأنوس، برای بطلان سحر امری عادی است و مربوط به دین و آئین و مذهب خاصی نیست. این مطلب را در میان تمام اقوام با تمام عقائد خاص خود، می توانید بیابید حتی در میان اهل سنت.

هیچ گاه پیامبر و امیرالمومنین این دعا ها را به کار نگرفته اند و توصیه ی آنها برای در امان ماندن از اجنه خواندن قرآن و دعاهای واضح بوده است
بینا;37508 نوشت:
2. بنابر این فرض كه این حدیث ضعیف و باطل باشد؛ حداكثر ایرادی كه می توان به آن گرفت این است كه حدیثی ضعیف در یكی از كتابهای شیعه نقل شده است. اما این حدیث نه مربوط به اعتقادات است و نه مربوط به احكام الهی. یعنی چه مردم به این حدیث عمل كنند و چه آن را نپذیرند ضرری به دین و اعتقادات آنان وارد نمی شود. و برادارن اهل سنت ما اگر واقعا به دنبال اصلاح هستند خوب است سری به صحاح سته خود بزنند و ببینند كه در كتب آنها چگونه به خدا و پیامبر توهین می شود اما آنها نمی خواهند ایرادات خود را ببینند..

مشکل این جا است که علمای شما نمی خواهند بپذیرند که این احادیث ضعیف هستند در ضمن من هیچ کتاب حدیثی را صحیح نمی دانم بلکه معتقدم همه ی کتب حدیث اعم از شیعه و سنی هم احادیث ضعیف دارند هم صحیح

نقل قول:

با سلام
جناب عقیل و جناب نوری، برای آشنایی با مغالطه ی توسل به جهل و تقریرهای مختلف اون به تاپیک پایین مراجعه کنید:
عصاره ی منطق...
نقل قول:
خوشحال می شدیم که شما هم اظهار نظری می کردید
جناب عقیل مطلب بنده هیچ ابهامی نداشت، تعجب می کنم چرا چنین مطلبی رو نوشتین، بنده گفتم شما و جناب نوری گرفتار مغالطه ی توسل به جهل هستین، در اون تاپیک هم این مغالطه و تقریرهای مختلف اون رو باز کردم، اما در اینجا مطلبی رو به اختصار می یارم، یه تقریر مغالطه ی توسل به جهل می گه که "نمی فهمم پس نیست!"، شما و جناب نوری چون این مطلب رو نمی فهمین و دقیقا از این جهت که اون رو نمی فهمین دارین اون رو انکار می کنین، مغالطی بودن چنین چیزی روشنه، دقت کنین که فرقه بین نفهمیدن درستی یه مطلب و فهمیدن نادرستی اون...
البته اگه قرار باشه اینطور خودتون رو به ندونستن بزنین و اینطور تجاهل کنین ادامه ی بحث بی فایده است...

در ضمن می خواستم کارشناسان سایت سند این حدیث را بفرمایند من که هر چه گشتم سلسله روات حدیث را پیدا نکردم

بسمه تعالی

عقیل;37529 نوشت:
مشکل این جا است که علمای شما نمی خواهند بپذیرند که این احادیث ضعیف هستند

علماء ما بارها گفته اند حدیثی كه سند ندارد ضعیف است خود شما هم كه فرمودید این حدیث سند ندارد!
عقیل;37545 نوشت:
در ضمن می خواستم کارشناسان سایت سند این حدیث را بفرمایند من که هر چه گشتم سلسله روات حدیث را پیدا نکردم

عقیل;37529 نوشت:
در ضمن من هیچ کتاب حدیثی را صحیح نمی دانم بلکه معتقدم همه ی کتب حدیث اعم از شیعه و سنی هم احادیث ضعیف دارند هم صحیح

به حمدالله بالاخره از یكی از برادران اهل سنت خود شنیدیم كه صحیحین مسلم و بخاری و امثال آن، چندان هم صحیح نیستند.

با سلام

خداي متعال فرمود که در جاییکه علم ندارید توقف کنید : ولا تقف ما لیس لک به علم :

مجهولات و ناشناخته ها بسی بیشتر از معلومات هستند هرچند که خرافات نیز زیادند اما در این مواقع علمش را به اهلش واگذاریم بهتر است .

این حرز در کتاب شریف مهج الدعوات سید اجل ابن طاوس رضی الله عنه بصورت ارسال آمده و محتمل است که سندش همان سند حرز قبلی بوده باشد یعنی :

عن علي بن عبد الصمد قال حدثني جماعة من المدنيين عن الثقفي قال حدثنا يوسف قال حدثنا الحسن بن الوليد قال حدثنا عمر بن محمد الشيباني قال حدثنا إبراهيم بن عبد الرحمن الكوفي عن محمد بن فضيل بن غزوان بن عمران قال حدثني إسماعيل بن جويبر عن الضحاك عن ابن عباس رضي الله عنه قال كنت عند علي بن أبي طالب ع جالسا ...

نکته دیگر اینکه هیچ کس در عظمت و جلالت سید بن طاوس شکی ندارد وبی نیاز از توضیح است همین بس که :

محدّث قمی (ره)می گوید: «السید رضی الدین ابوالقاسم الأجل الأورع الأزهد الأسعد، قدوة العارفین و مصباح المتهجدین، صاحب الکرامات، طاووس آل طاووس،السید بن طاووس قدس الله سره و رفع فی الملأ الأعلی ذکره»
( سید بن طاووس از بزرگوارترین و عالی مقام ترین، باتقواترین و پارسا ترین انسان ها، پیشوای عارفین و چراغ انسان های متهجد و صاحب کرامات فراوان، طاووس خاندان طاووس است.)

علامه حلّي مي گويد: رضي الدين علي مستجاب الدعوه بود و كرامات بسيار از آن سيد بزرگوار به ظهور پيوست، من بعضي از اين كرامات را از پدر خويش و پاره اي را از ديگران استماع نمودم . ریحانه الادب ج8 ص77

ومژده ای بس بزرگ بدوستان بدهم وآن اینکه به تصریح سید بن طاوس ، اسم اعظم خدای سبحان در همین کتب وی آمده است اما خود سید میگوید که چندین مرتبه از خدای سبحان خواستم تا اجازه دهد این اسم را به دو پسرم تعلیم دهم اما رخصت نداد ووصیت کردبه پسرانش که به مطالعه کتب وی بپردازند که اسم اعظم در كتابهاي من مسطور است و مانند لآلي تابنده در خزانه كتب من پراكنده است شاید خود براین گنج سعادت ظفر یابند .

نامه دانشوران ناصري، ج1، ص 163.

بنابراین هرچند که سند این حرز یا مرسل ویا ضعیف است اما نمیتوان بطور قاطع آنرا انکار کرد و احتیاج به راهی بالاتر برای اثبات دارد .

اللهم اهدنا من عندک

با اجازه بزرگترا سلام
اولا براي نقد حديث بايد در ابتدا بررسي سندي كرد :pir:
(اگه ميشه سندشو هم بفرستين )

مرحله دوم بررسي دلالي حديث است كه در صورت درست بودن سند اگه دلالت حديث مخالف با عقل يا مسلمات ديني و قران باشد آنرا رد ميكنيم :khandan:
اما اگه نه مخالف عقله و نه مخالف قران و باز هم نفهميديم به ما دستور دادن كه اونو رها كنيد و علمشو به اهلش بسپاريد در يك كلام آنچه را نميداني نه رد كن نه قبول :yes:

با سلام
اگر چه معاویه ها باب الثعبان مسجد کوفه رو به باب الفیل نام نهادند اما هنوز هم باب الثعبان به همه میگه که یه روزی آقا امیر المومنین ع بالا منبر مسجد کوفه خطبه میخوند اژدهایی وارد مسجد و جمعیت شد و بطرف منبر رفت همه گریختند اژدها از پله های منبر بالا رفت و سر نزدیک گوش حضرت برد وبا حضرت صحبت کرد و حضرت سر کنار گوشش برد و به اژدها مطلبی فرمودند بعد اژدها از منبر پایین اومد و از راهی که اومد بیرون رفت ویا جنگ حضرت با طاغیان از اجنه رو کس دیگه نداشت حالا چطور شده که حرز حضرت در دفع اجنه با دستوری به اسم و زبان اجنه اما با بیان علم الحروفیش خیلی سوال برانگیز شده؟

آیه ای که آدرسشو نمی گم یکی از آثارش اینه که اگه بر گونه کسی که خون دماغ شده نوشته بشه خونش بند میاد اما بخاطر احتمال آلوده شدن و حرمت این کار مرحوم شیخ بهایی اونو با توجه به علم الحروف به عبارت "مادر کیقباد دختر بود "در آورده که نوشتن این عبارت بر گونه این شخص همان اثر آیه شریفه رو داره :Nishkhand:

البته خوب بود بزرگوارانی مثل جناب ابوبکر و عمر فاروق و عثمان بن عفان هم انشاءاتی در ادعیه و احراز داشتند و ماکلامشون رو کنار این حرز امام علی و دعای صباح و دعای کمیل و مناجات شعبانیه میذاشتیم و همه منصفان قضاوت میکردند ما که از خواندن مکرر این حرز جز بر ایمانمون به امام علی چیزی افزوده نشد.
تا کور شود هرآنکه نتواند دید.

چه خوب می شد بزرگانی مانند جناب ابوبکرصدیق و عمر فاروق و عثمان بن عفان هم در باب احراز و ادعیه زبانی تر میکردند وسخنان شان را در کنار این حرز امام علی و دعای صباح و دعای حضرت خضر (دعای کمیل)و مناجات شعبانیه مینهادیم تا همه منصفان خود قضاوت کنند که کلام علی علی الکلام و ما قاله المرتضی مرتضی

گفته بودید این عبارت را ترجمه کنید مگر هرچه را نشود ترجمه کرد نادرست و بی اساس است ؟شما
کهیعص و المر و المص را ترجمه کنید امیدوارم بتوانید و لن تستطیعوا " وَ ادْعُوا شُهَداءَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ "
یا اینکه کلام دیگری ازهمین مخلوق مظلوم را ترجمه کنید حرز دیگری است از امام علی ع اللَّهُمَّ بِتَأَلُّقِ نُورِ بَهَاءِ عَرْشِكَ مِنْ أَعْدَائِي اسْتَتَرْتُ وَ بِسَطْوَةِ الْجَبَرُوتِ مِنْ كَمَالِ عِزِّكَ مِمَّنْ يَكِيدُنِي احْتَجَبْت‏
آیا فقط کلمه معادل زیر کلمات آن میگذارید یا معنای آن را هم میفهمید؟
آیا چیزی از طلسمات را هم دارای واقعیت میدانید یا اینکه چون آن را هم نمی فهمید حقیقتش را انکار میکنید؟
دیگر اینکه حدیث ضعیف چه حدیثی است و اگر حدیثی ضعیف بود محکوم به رد است ؟حتما میدانید از نگاه علوم حدیث،حدیث ضعیف اصطلاحی است قراردادی در قبال موثق و حسن و صحیح و همه این اینها وصف سند حدیث است نه محتوای حدیث حدیث میتواند معتبر باشد بااینکه سندش ضعیف است و حدیث میتواند غیر معتبر باشد ولو سندش صحیح باشد و حتی به حدیث ضعیف در جایی که هیچ دلیلی نقلی و عقلی بر حکمی نباشد ، استناد میشود یا اینکه از اجتماع چند حدیث ضعیف السند حکم استخراج میشود مهم وثوق به صدور حدیث است ولو به قرائن خارجی همچنانکه نظر عمده علما این است
اصولا کسی ادعا نکرده که قوت یک کتاب حدیثی در این است که حدیث ضعیف در آن نباشد کتاب شریف کافی افتخار و میراث بسیار ارزشمند شیعه از حدود 16هزار روایتش حدود 5هزار تای آن صحیح السند است در عین حال از استوار ترین جوامع حدیثی شیعه محسوب میشود
مرحوم مجلسی این حرز را در دو جای بحار از مکارم الاخلاق حسن بن فضل طبرسی و مهج الدعوات سید بن طاوس نقل نموده است البته فکر نمی کنم عدم ذکر سند در خصوص امور مستحب که نظر عمده علمای شیعه بر تسامح در ادله آن است مخوف تر از بی سندی همه روایات اهل سنت به اندازه حدود یکصد و پنجاه سال باشد
حتما فراموش نکردید که اولین کتاب حدیثی اهل سنت موطا مالک است که حدود سال 160 هجری و به پیشنهاد منصور دوانیقی به مالک در سال 148 نوشته شد حال چگونه مالک واسطه 150 ساله دارد خدا میداند

با سلام و تشکر از همه دوستان.خوبه انسان اول بفهمه بعد نظراتش را بیان کنه که این خودش نشانه بحث علمی است. این روایت که نقل شده وهیچ کدام از دوستان معنی ان را هم نمی دانند چطور رجما با الغیب اظهار نظر میکنند.بهتره همه باهم بگوییم این مطلب را نمی فهمیم چرا که ندانستن عیب نیست .

با سلام

دو نکته خدمت دوستان عرض کنم اول اینکه اگر دیده شده که در سایتهای مخالفین از این قبیل مطالب علیه تشیع استفاده شده وبر شيعيان تاخته اند ، ناشی از جهل کاتب آنهاست زیرا که موضوع سحر و خواص حروف و تعویذ و ...در کتب اهل سنت اگر بیشتر از شیعه نباشد کمتر نیست و در کتب شیعه نیز اگر آمده از صحابه هم آمده مثلا در همین مهج الدعوات ، سید بن طاوس از انس بن مالک وابن عباس و سلمان فارسی و علی (ع) نیز روایت کرده است.

دوم بزرگان علمای اهل سنت مثل ابن قیّم جَوزیّه (متوفی 751) شاگرد مشهور ابن تیمیه وسایرین نیز نظیر همین اخبار و کلمات عجیب وغریب را آورده اند :

قال ابن القيم - وقد ذكر عن أبي عبد الله الساجي ، أنه كان في بعض أسفاره للحج أو الغزو على ناقة فارهة ، وكان في الرفقة رجل عائن ، قلما نظر إلى شيء إلا أتلفه ، فقيل لأبي عبد الله : احفظ ناقتك من العائن ، فقال : ليس له إلى ناقتي سبيل ، فأخبر العائن بقوله ، فتحين غيبة أبي عبد الله ، فجاء إلى رحله ، فنظر إلى الناقة ، فاضطربت وسقطت ، فجاء أبو عبد الله ، فأخبر أن العائن قد عانها ، وهي كما ترى ، فقال : دلوني عليه ، فدل ، فوقف عليه ، وقال : بسم الله ، حبس حابس ، وحجر يابس ، وشهاب قابس ، رددت عين العائن عليه ، وعلى أحب الناس إليه ، ( فَارْجِعْ الْبَصَرَ هَلْ تَرَى مِنْ فُطُورٍ * ثُمَّ ارْجِعْ الْبَصَرَ كَرَّتَيْنِ يَنقَلِبْ إِلَيْكَ الْبَصَرُ خَاسِئًا وَهُوَ حَسِيرٌ ) ( سورة الملك – الآية 3 ، 4 ) 0
فخرجت حدقتا العائن ، وقامت الناقة لا بأس بها ) ( الطب النبوي - 174 ، بصيغة التمريض " ذكر " )

همچنین : قال الحافظ بن حجر في الفتح : ( قال ابن التين : الرقى بالمعوذات وغيرها من أسماء الله هو الطب الروحاني ) ( فتح الباري - 10 / 196)

وفي صحيح مسلم عن أبي سعيد الخدري [ أن جبريل - عليه السلام - أتى النبي صلى الله عليه و سلم فقال : يا محمد ! أشتكيت ؟ فقال : نعم فقال جبريل - عليه السلام - : باسم الله أرقيك من كل شئ يؤذيك من شر كل نفس أو عين حاسد الله يشفيك باسم الله أرقيك .

روى ابن أبي شيبة في مسنده من حديث عبد الله بن مسعود قال : بينا رسول الله صلى الله عليه و سلم يصلي إذ سجد فلدغته عقرب في إصبعه فانصرف رسول الله صلى الله عليه و سلم وقال : [ لعن الله العقرب ما تدع نبيا ولا غيره ] قال : ثم دعا بإناء فيه ماء وملح فجعل يضع موضع اللدغة في الماء والملح ويقرأ { قل هو الله أحد } والمعوذتين حتى سكنت .

و.....

سید مهدی;38012 نوشت:
این روایت که نقل شده وهیچ کدام از دوستان معنی ان را هم نمی دانند چطور رجما با الغیب اظهار نظر میکنند.
آقای سید مهدی از کجا دریافتند که هیچ کدام از دوستان معنای آن را نمی دانند؟و شاید چون خودشان نمی دانند پس همه باید ندانند از استنباط زیبای ایشان کمال تشکر را داریم

خیر البریه;38020 نوشت:
دوم بزرگان علمای اهل سنت مثل ابن قیّم جَوزیّه (متوفی 751) شاگرد مشهور ابن تیمیه وسایرین نیز نظیر همین اخبار و کلمات عجیب وغریب را آورده اند : قال ابن القيم - وقد ذكر عن أبي عبد الله الساجي ، أنه كان في بعض أسفاره للحج أو الغزو على ناقة فارهة ، وكان في الرفقة رجل عائن ، قلما نظر إلى شيء إلا أتلفه ، فقيل لأبي عبد الله : احفظ ناقتك من العائن ، فقال : ليس له إلى ناقتي سبيل ، فأخبر العائن بقوله ، فتحين غيبة أبي عبد الله ، فجاء إلى رحله ، فنظر إلى الناقة ، فاضطربت وسقطت ، فجاء أبو عبد الله ، فأخبر أن العائن قد عانها ، وهي كما ترى ، فقال : دلوني عليه ، فدل ، فوقف عليه ، وقال : بسم الله ، حبس حابس ، وحجر يابس ، وشهاب قابس ، رددت عين العائن عليه ، وعلى أحب الناس إليه ، ( فَارْجِعْ الْبَصَرَ هَلْ تَرَى مِنْ فُطُورٍ * ثُمَّ ارْجِعْ الْبَصَرَ كَرَّتَيْنِ يَنقَلِبْ إِلَيْكَ الْبَصَرُ خَاسِئًا وَهُوَ حَسِيرٌ ) ( سورة الملك – الآية 3 ، 4 ) 0 فخرجت حدقتا العائن ، وقامت الناقة لا بأس بها ) ( الطب النبوي - 174 ، بصيغة التمريض " ذكر " ) همچنین : قال الحافظ بن حجر في الفتح : ( قال ابن التين : الرقى بالمعوذات وغيرها من أسماء الله هو الطب الروحاني ) ( فتح الباري - 10 / 196) وفي صحيح مسلم عن أبي سعيد الخدري [ أن جبريل - عليه السلام - أتى النبي صلى الله عليه و سلم فقال : يا محمد ! أشتكيت ؟ فقال : نعم فقال جبريل - عليه السلام - : باسم الله أرقيك من كل شئ يؤذيك من شر كل نفس أو عين حاسد الله يشفيك باسم الله أرقيك .
البته روشنه که آنچه جناب خیر البریه از شاهد ذکر فرمودندبا کلمات در حرز امام علی ع متفاوته واین عبارت قابل ترجمه و فهمه و به علم الحرف و قواعد طلسمات برنمیگرده کلمات استفاده شده در حرز حضرت چیز دیگریست که در غیر سخنان حضرت در کتب معتبر طلسمات آمده و معنا و کاربرد هریک هم مشخص میباشد و اگر لازم بشه معانی هریک ذکر خواهد شد ان شاء الله تعالی

نقل قول:
البته روشنه که آنچه جناب خیر البریه از شاهد ذکر فرمودندبا کلمات در حرز امام علی ع متفاوته واین عبارت قابل ترجمه و فهمه و به علم الحرف و قواعد طلسمات برنمیگرده کلمات استفاده شده در حرز حضرت چیز دیگریست که در غیر سخنان حضرت در کتب معتبر طلسمات آمده و معنا و کاربرد هریک هم مشخص میباشد و اگر لازم بشه معانی هریک ذکر خواهد شد ان شاء الله تعالی

با سلام

البته مقصود من کلی بود واگر شما کتب اهل سنت مثل کندی و ابوزید بلخی متوفی ( 322) وغزالی وابن عربی در خواص حروف وكتاب الغاية لمسلمة بن أحمد المجريطي که در طلسمات کامل است و السر المكتوم إمام الفخر بن الخطيب و غیره را ببینید از این قبیل حرزها ودعوات و...میبینید که اولین آغاز کننده آن شیعیان نبوده اند که بر شیعه خرده میگیرند.

ضمنا اگر معانی این کلمات را هم برای ما بیان کنید مزید امتنان خواهد بود.

بنام خدا
جناب خیرالبریه (حشرک الله مع خیر البریه )استفاده از رموز طلسمات در احراز که عیب نیست بلکه خود هنری است قوانین طلسمات علمی از علوم غریبه هست که موازین خاص خودش رو داره و در این علم هم به فضل الهی وکوری چشم معاندین سرآمد و سرچشمه، باب مدینه العلم نبی ص،امام علی ع میباشند آنچنان که به شهادت همگان در علوم دیگر نیز چنینند.بنا بر این نمیشه گفت اگر شیعه چنین چیزی نقل کرده سنی ها هم دارند این به اون در. بلکه ما میگیم شیعه می تونه بگه چون به سرچشمه وصله و دیگران نمی تونن بگن مگر اینکه از دیوار وارد مدینه العلم شده باشند که به این ادما میگن دزد!.از حضرت صادق ع راجع به علم نجوم پرسیدند فرمود :

" إِنَّكُمْ تَنْظُرُونَ فِي شَيْ‏ءٍ مِنْهَا كَثِيرُهُ لَا يُدْرَكُ وَ قَلِيلُهُ لَا يُنْتَفَعُ به"
یعنی کمش فایده نداره زیادش رو هم شماها بلد نیستید و نمی تونین بفهمید سپس فرمود

" هَذَا حِسَابٌ إِذَا حَسَبَهُ الرَّجُلُ وَ وَقَعَ عَلَيْهِ عَرَفَ الْقَصَبَةَ الَّتِي فِي وَسَطِ الْأَجَمَةِ وَ عَدَدَ مَا عَنْ يَمِينِهَا وَ عَدَدَ مَا عَنْ يَسَارِهَا وَ عَدَدَ مَا خَلْفَهَا وَ عَدَدَ مَا أَمَامَهَا حَتَّى لَا يَخْفَى عَلَيْهِ مِنْ قَصَبِ الْأَجَمَةِ وَاحِدَةٌ "- الكافي ج : 8 ص : 196
یعنی اگه کسی کامل بلد باشه و حساب کنه دقیقا میتونه نی وسط یک نیزار رو حساب کنه و بگه دقیقا چندتا نی طرف راست یاچپ اون هستن و حساب یه دونه هم از دستش در نمی ره ،خوب همین علم نجومییه که علما حکم به حرمتش میکنن اما وجهشم می گن چون مردم خیلی ناقص بلدند اشتباه میرن .جریان اون منجمی که به امام علی ع هنگام رفتن به جنگ نهروان گفت الان بیرون نرو ضرر میکنی سه ساعت از روز گذشته برو به مرادت میرسی و پیروز میشی (فرمود چرا؟گفت میبینم از طالعت آتشی بیرون میآید )حضرت توبیخش کرد و فرمود تو فکر کردی میی تونی مردم را به وقتی که خیرشون درشه هدایت کنی و از وقتی که ضررشونه باز داری؟هرکی تصدیقت کنه از کمک خدا خودشو بی نیاز دیده پس باید حمد و ثنای تو رو بجا بیاره نه خدا رو ....در نقلی دارد که از نور اون آتیش به نفع خودم و از شراره اش علیه دشمنم استفاده میکنم .

"ثُمَّ أَقْبَلَ عَلَى النَّاسِ فَقَالَ أَيُّهَا النَّاسُ إِيَّاكُمْ وَ التَّعَلُّمَ لِلنُّجُومِ إِلَّا مَا يُهْتَدَى بِهِ فِي ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ إِنَّمَا الْمُنَجِّمُ كَالْكَاهِنِ وَ الْكَاهِنُ كَالْكَافِرِ وَ الْكَافِرُ فِي النَّارِ أَمَا وَ اللَّهِ إِنْ بَلَغَنِي أَنَّكَ تَعْمَلُ بِالنُّجُومِ لَأُخَلِّدَنَّكَ السِّجْنَ أَبَداً مَا بَقِيتُ وَ لَأُحَرِّمَنَّكَ الْعَطَاءَ مَا كَانَ لِي سُلْطَان‏"
به مردمم فرمود از نجوم مقداری که راهتونو تو تاریکی پیدا کنید یاد بگیرید که منجم مثل کاهن و...به اون طرف هم فرمود اگه این کارت باشه زندونیت میکنم و سهمتو از بیت المال قطع میکنم .
حالا با این اوصاف خود حضرت علم نجوم بلد نبوده و ازش استفاده نمی کرده ؟َ

...مَوْلَانَا الرِّضَا ع " هُوَ عِلْمٌ فِي أَصْلٍ صَحِيحٍ ذَكَرُوا أَنَّ أَوَّلَّ مَنْ تَكَلَّمَ فِي النُّجُومِ إِدْرِيسُ وَ كَانَ ذُو الْقَرْنَيْنِ بِهَا مَاهِراً وَ أَصْلُ هَذَا الْعِلْمِ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَل‏"

آیه زیر را ملاحظه بفرمایید

وَ اتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّياطينُ عَلى‏ مُلْكِ سُلَيْمانَ وَ ما كَفَرَ سُلَيْمانُ وَ لكِنَّ الشَّياطينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبابِلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ وَ ما يُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ يَتَعَلَّمُونَ ما يَضُرُّهُمْ وَ لا يَنْفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَراهُ ما لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ خَلاقٍ وَ لَبِئْسَ ما شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (بقره 102)

آیا حضرت سلیمان از قواعد طلسمات مطلع نبوده و از آن استفاده نمی کردند؟طبق آنچه در کتب غیر مشهور آمده حرز شرف شمس هم به اشاره امام علی ع به دست مردم رسیده و پر واضحه که رمال ها و فال بینها مثل دیگرانی که بدون معرفت از ساحت امام علی ع ،ادعای نسبت کردند مثل بعضی دراویش دارن بی راهه میرن و حرفشون بی ثمره نه اینکه اصل این علم و آثار حروف بی اساس باشه..زت زیاد

با سلام خدمت دوست گرامی بامید اینکه از زلال حدیث بهره مند شویم .

نقل قول:

بنا بر این نمیشه گفت اگر شیعه چنین چیزی نقل کرده سنی ها هم دارند این به اون در. بلکه ما میگیم شیعه می تونه بگه چون به سرچشمه وصله و دیگران نمی تونن بگن مگر اینکه از دیوار وارد مدینه العلم شده باشند که به این ادما میگن دزد!.

ما هم موافقیم اما کاتب موضوع از دیدن چنین خبری در بعضی سایتها تعجب نموده بودند و ما هم آنرا انکار نکردیم و در باره آن توقف نمودیم تا توفیق ربانی چه شود .

چون اکثر سایتهای مخالفین این قبیل مسائل را در بوق وکرنا میکنند و موجب تشویش اذهان جوانان میشوند در حالیکه بسیاری از ایراداتی که بر شیعه میگیرند توسط صحابه مقدم بر شیعه آمده(مانند موضوع تحریف قرآن و خرافات و اسرائیلیات و ...) هرچند که ما منکر اصالت بعض آنها نیستیم.

حضرت والا ی خیرالبریه ،خیر الامور قول الحق

صالح و طالح متاع خویش نمودند تا چه قبول افتد و که در نظر آید
اینکه در سایتها چه می بافند مهم نیست مهم این است که ما حق را بگوییم که در آن حلاوتی است که دلهای آماده برای هدایت از آن بهره میبرند و لا یزید الظالمین الا خسارا

با سلام منظورم کسانی بودند که نفهمیده انکار می کردند .

با عرض سلام خدمت دوستان هوووو كننده و هووووو شونده :gholdor:

حرز به معني جايگاه يا محل مستحكم و ايمن است حرزها دعاهائي هستندبراي حفظ انسان از بلاها و شرور و ناملايمات كه نه تنها از امير المومنين بلكه از خود پيامبر نيز وارد شده است [=Times New Roman][1] از بقيه ائمه نيز حرزهائي در كتب ادعيه وارد شده است :pir:
اما اين حرزي كه به امير المومنين نسبت داده شده است اولا سند كه ندارد :khandan:ثانيا به فرض صحت صدور امام علي عالم به همه علوم از جمله علوم غريبه است كه ما از آن بيخبر و بي اطلاع هستيم :soal:
از طرف ديگر در ابتداي اين حرز نيز آمده است كه براي دفع سحر و شر سلطان و شيطان ميباشد لذا استبعادي ندارد كه حضرت از همان علوم مخزون و مكنون خود استفاده كرده باشند :Gig:
اما ميتوان سوال را اينطور مطرح كرد كه آيا كلمات و عبارات ميتوانند حفاظت كننده انسان يا دفع كننده شري براي انسان باشد كه جواب قطعا براي مومنين به قران مثبت است ميخواهم دليلي از قران براي اين مطلب بياورم
خداوند براي پذيرفتن توبه آدم و رفع محروميتهاي قبلي كلماتي را به او آموخت كه اداي اين كلمات باعث پذيرفته شدن توبه آدم شد فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِماتٍ فَتابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحيمُ (37)بقرهIMAGE(<a href="http://askdin.com/images/smilies/Graphic/Graphic%20" rel="nofollow">http://askdin.com/images/smilies/Graphic/Graphic%20</a>(63).gif)
از طرف ديگر ما كه از چگونگي اين كلمات اطلاعي نداريم كه آدم چه كلماتي را گفته است ولي اصل مطلب اثبات ميشود اينجا نيز اين كلمات موثر است هرچند در دائره كلمات شناخته شده ما نباشد انسان منصف ندانستن را دليل بر نبودن نميگيرد بلكه اساس آن ثابت نشده نه رد ميكند و نه قبول از دوستان ميخواهم نسبت به آنچه دليل قطعي عليه آن نداريد نه رد كنيد نه مسخره و نه همه را هوووو كنيد :moj:

[=Times New Roman][1] مهج الدعوات و منهج العبادات، ص: 10

غلامعلی نوری;37483 نوشت:
اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند ندانستن و نفهمیدن نوشته های آ نها دلیل بر پوچی و معنا نداشتن آنها نیست ! از کجا معلوم آن دعاهای آنها هم همین الفاظ نبوده نباشد !؟؟؟ این جوابها ی شما نمی تواند منطقی و معتبر باشد با این افکار قشری فکر می کنید به شبهات پاسخ می دهید؟؟؟ ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات

اگر این ها خرافات باشد پس حروف مقطعه قرآن هم خرافات است زیرا معنی آنها را هم نمی دانید و در نتیجه شما به قرآن تهمت خرافات میزنید و توهین به قرآن توهین به خداست پس در نتیجه شما مثل سلمان رشدی و شاهین نجفی و یزید و معاویه لعنه الله علیهما مرتد هستید اللهم العن اول و الثانی والثالث و الرابع اللهم العن یزید خامسا

اینها دنباله رو همون ابلهی هستند که گفت کتاب خدا ما را کافی است در حالی که هنوز معنای کلاله را نمی دانست

و ااگر با خبر بودند از عذابی که بر دشمنان علی علیه السلام و ظالمان در حق فاطمه سلام الله علیها ........................................................

موضوع قفل شده است