صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مجلسي و دعاي عجيب و غريب

نوشته
    339
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    540

مجلسي و دعاي عجيب و غريب

وقتی برای اولین بار در یکی از سایت ها چشمم به این دعای منسوب به اهل بیت افتاد خیلی تعجب کردم گه چطور ممکن است این اذکار در کتاب علامه شیعیان یعنی مجلسی آمده باشد گفتم شاید به دروغ نقل کرده اند اما وقتی خودم در نرم افزار مکتبه الشامله جستجو کردم عین دعا را پیدا کردم (جلد 116 صفحه 88) لابد می گویید تعجب من برای چه بوده؟
    خودتان یک بار بخوانید جوابتان را خواهید گرفت
    باب 40- أحراز مولانا أمير المؤمنين صلوات الله عليه و بعض أدعيته و عوذاته
    أدعيته وعوذاته، ومن جملتها دعاء الصباح والمساء له) * * (عليه السلام وما يناسب ذلك المعنى وفي مطاويها بعض) * * (أدعية النبي صلى الله عليه وآله أيضا) * 1 - مهج: حرز مولانا أمير المؤمنين علي بن أبي طالب صلوات الله عليه يكتب ويشد على العضد الايمن، وهو: بسم الله الرحمن الرحيم أي كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس هذا وما كنت بجانب الغربي إذ قضينا إلى موسى الامر وما كنت من الشاهدين، اخرج بقدرة الله منها أيها اللعين، بقوة رب العالمين اخرج منها وإلا كنت من المسجونين، اخرج منها فما يكون لك أن تتكبر فيها فاخرج إنك من الصاغرين أخرج منها مذؤما مدحورا ملعونا كما لعنا أصحاب السبت، وكان أمر الله مفعولا، اخرج يا ذا المحزون اخرج يا سورا يا سورا - سور بالاسم المخزون ياططرون طرعون مراعون تبارك الله أحسن الخالقين يا هيا يا هيا شراهيا حيا قيوما بالاسم المكتوب على جبهة إسرافيل اطردوا عن صاحب هذا الكتاب كل جني وجنية، وشيطان وشيطانة، وتابع وتابعة، وساحر وساحرة وغول وغولة وكل متعبث وعابث يعبث بابن آدم، ولا حول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم

اين دعاى حضرت على بوده مثلا .
    كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس

از کارشناسان سایت می خواهم نظرشان را درباره ی این دعا بفرمایند و این دعا را ترجمه کنند

حضرت علی رضی الله عنه می فرمایندخداوند) تو را فرمان داده که از او بخواهي تا عطا کند، درخواست رحمت کني تا ببخشايد، و خداوند بين تو و خودش کسي را قرار نداده تا حجاب و فاصله ايجاد کند، و تو را مجبور نساخته که به شفيع و واسطه‏اي پناه ببري
    نهج البلاغه
    نامه ی 31

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

نقل قول نوشته اصلی توسط عقیل نمایش پست ها
    وقتی برای اولین بار در یکی از سایت ها چشمم به این دعای منسوب به اهل بیت افتاد خیلی تعجب کردم گه چطور ممکن است این اذکار در کتاب علامه شیعیان یعنی مجلسی آمده باشد گفتم شاید به دروغ نقل کرده اند اما وقتی خودم در نرم افزار مکتبه الشامله جستجو کردم عین دعا را پیدا کردم (جلد 116 صفحه 88) لابد می گویید تعجب من برای چه بوده؟

خودتان یک بار بخوانید جوابتان را خواهید گرفت

باب 40- أحراز مولانا أمير المؤمنين صلوات الله عليه و بعض أدعيته و عوذاته

أدعيته وعوذاته، ومن جملتها دعاء الصباح والمساء له) * * (عليه السلام وما يناسب ذلك المعنى وفي مطاويها بعض) * * (أدعية النبي صلى الله عليه وآله أيضا) * 1 - مهج: حرز مولانا أمير المؤمنين علي بن أبي طالب صلوات الله عليه يكتب ويشد على العضد الايمن، وهو: بسم الله الرحمن الرحيم أي كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس هذا وما كنت بجانب الغربي إذ قضينا إلى موسى الامر وما كنت من الشاهدين، اخرج بقدرة الله منها أيها اللعين، بقوة رب العالمين اخرج منها وإلا كنت من المسجونين، اخرج منها فما يكون لك أن تتكبر فيها فاخرج إنك من الصاغرين أخرج منها مذؤما مدحورا ملعونا كما لعنا أصحاب السبت، وكان أمر الله مفعولا، اخرج يا ذا المحزون اخرج يا سورا يا سورا - سور بالاسم المخزون ياططرون طرعون مراعون تبارك الله أحسن الخالقين يا هيا يا هيا شراهيا حيا قيوما بالاسم المكتوب على جبهة إسرافيل اطردوا عن صاحب هذا الكتاب كل جني وجنية، وشيطان وشيطانة، وتابع وتابعة، وساحر وساحرة وغول وغولة وكل متعبث وعابث يعبث بابن آدم، ولا حول ولا قوة إلا بالله العلي العظيم

اين دعاى حضرت على بوده مثلا .

كنوش أي كنوش اره شش عطيطسفيخ يا مطيطرون قربالسيون ما وما سا ما سو ما طيسطالوس حنطوس مسفقلس مساصعوس اقرطيعوس لطفيكس

:gig::gig::gig:

از کارشناسان سایت می خواهم نظرشان را درباره ی این دعا بفرمایند و این دعا را ترجمه کنند

با سلام
    1.دوست عزيز اين اذكار اولا مربوط به علامه مجلسي نيست بلكه در مكارم الاخلاق آمده است .
    2. اين اذكار توسط حضرت علي ع براي در امان ماندن از شر سحر و دزدي و وسوسه هاي شياطين و نيز براي اشخاصي كه توسط جن ها مسحور شده اند آورده است .
    3. برخي معتقدند كه اين الفاظ به ظاهر مبهم ممكن است زبان جن ها و براي فهماندن جن ها باشد چون حضرت علي بر زبان جن و انس تسلط داشت . همان گونه كه حضرت سليمان زبان جنيان و حيوانات را مي دانست .
    4. نكته آخر ندانستن و نفهميدن اين الفاظ دليل بر پوچي و معنا نداشتن آنها نيست .
    موفق باشيد
    ویرایش توسط حکیم : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۷:۱۵

باروضۀ حسین نفس تازه می کنم

وقتی هوای شهر نفس گیر می شود ...

5. صلوات ها 11

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط حکیم نمایش پست ها
    با سلام
    1.دوست عزيز اين اذكار اولا مربوط به علامه مجلسي نيست بلكه در مكارم الاخلاق آمده است .
    2. اين اذكار توسط حضرت علي ع براي در امان ماندن از شر سحر و دزدي و وسوسه هاي شياطين و نيز براي اشخاصي كه توسط جن ها مسحور شده اند آورده است .
    3. برخي معتقدند كه اين الفاظ به ظاهر مبهم ممكن است زبان جن ها و براي فهماندن جن ها باشد چون حضرت علي بر زبان جن و انس تسلط داشت . همان گونه كه حضرت سليمان زبان جنيان و حيوانات را مي دانست .
    4. نكته آخر ندانستن و نفهميدن اين الفاظ دليل بر پوچي و معنا نداشتن آنها نيست .
    موفق باشيد
    اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند

ندانستن و نفهمیدن نوشته های آ نها دلیل بر پوچی و معنا نداشتن آنها نیست !

از کجا معلوم آن دعاهای آنها هم همین الفاظ نبوده نباشد !؟؟؟

این جوابها ی شما نمی تواند منطقی و معتبر باشد

با این افکار قشری فکر می کنید به شبهات پاسخ می دهید؟؟؟

ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۷:۵۵

7. صلوات

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40518

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری * نمایش پست ها
    اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند

با این افکار قشری چقدر شما دیگران را ساده فکر می کنید

نوری جان از شما بیش از این انتظار میرفت !!؟
    کجا را با کجا و کی را با
    امام علی ع مقایسه میکنید!!؟
    جواب دادن خوب است!
    اما مناسب با سوال و گفتار !!

ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۸:۱۱
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

9. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند ندانستن و نفهمیدن نوشته های آ نها دلیل بر پوچی و معنا نداشتن آنها نیست ! از کجا معلوم آن دعاهای آنها هم همین الفاظ نبوده نباشد !؟؟؟ این جوابها ی شما نمی تواند منطقی و معتبر باشد با این افکار قشری چقدر شما دیگران را ساده فکر می کنید ترا به خدا بس کنید چرا دست بر نمی دارید از خرافات

با سلام

از شما بعيد است جناب غلام علي

كه افراد عادي را با معصومين قياس مي كنيد

قول و فعل و تقرير معصوم براي هر انساني حجت است

براي همين اذكار ائمه با شطحيات فالگيرها فرق دارد

با این افکار قشری چقدر شما دیگران را ساده فکر می کنید

در ضمن خيلي وقته كه در بحث ها فقط استدلال مي كنند و توهين نمي كنند بهتره اين را هم كمي همراه داشته باشيد

اسم اش را ادب علمي مي گذارند و اداب مناظره

11. صلوات ها 12

نوشته
    1,578
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    31
    گالری
    0
    صلوات
    9349

با سلام
    جناب عقیل و جناب نوری، برای آشنایی با مغالطه ی توسل به جهل و تقریرهای مختلف اون به تاپیک پایین مراجعه کنید:
    عصاره ی منطق...

ویرایش توسط seyedziya : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۸:۰۷

هُوَ الأَوَّلُ وَ الآخِرُ وَ الظَّاهِرُ وَ الْبَاطِن...(الحدید، 3.)

وبلاگ من

13. صلوات ها 8

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

با این افکار قشری فکر می کنید به شبهات پاسخ می دهید؟؟؟

جناب آقاي نوري واقعا متاسفم
    بزرگوار با اون ادعاي فضلي كه شما كرديد بسيار جاي تعجب است كه حقايق را انكار كني و در مقايسه دچار سر درگمي بشويد .
    آخه اين چه مقايسه اي است كه شما كرديد . وجه تناسب و تشابه مقايسه را چرا نميسنجي بزرگوار . حضرت علي كجا و برخي آدماي شياد و كلاش و كلاه بر دار كجا ؟؟؟؟
    شما ملزم و مجبور نيستي كه در هر موضوعي نظر بدهيد .
    بحث سحر و ساحري را كه نميتوان انكار كرد سوره بقره آيه 102 را بخوان .
    بحث امكان بطلان سحر ساحران نيز يك حقيقت است .
    بحث تسلط سليمان نبي ع را به لسان حيوانات و جنيان هم يك حقيقت است .
    حضرت علي ع هم بر اساس علومي و توانايي كه در اختيار داشت به زبان جنيان مسلط بود آيا اين جاي تعجب دارد .
    شما از علم كلمات و حروف چه ميدانيد بزرگوار ؟؟؟ از حروف ابجد و اسرار حروف و رمز و رموز چقدر اطلاعات داريد ؟
    كساني هم بودند كه در صدر اسلام كه منكر روح و مسائل غيبي بودند و تصور مي كردند كه همه چيز را بايد با چشم سر ببينند .

مقداري دقت و تامل بفرماييد

باروضۀ حسین نفس تازه می کنم

وقتی هوای شهر نفس گیر می شود ...

15. صلوات ها 11

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط حکیم نمایش پست ها
    جناب آقاي نوري واقعا متاسفم
    [size=2]
    شما از علم كلمات و حروف چه ميدانيد بزرگوار ؟؟؟ از حروف ابجد و اسرار حروف و رمز و رموز چقدر اطلاعات داريد ؟
    [size=2]

مقداري دقت و تامل بفرماييد
    جناب حکیم فکر می کنید من از ابجد واسرار حرف چیزی نمی دانم خوب با من بمانید تا نشانتو ن دهم که چه می دانم

نوشته
    33
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    156

بسمه تعالی
    دوستان پاسخ های خوبی ارائه نمودند من نیز چند نكته كوتاه به ذهنم رسید كه امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد؛
    1. همانگونه كه در ابتدای حدیث بیان شده این دعائی است برای دفع جن و باطل نمودن سحر، و استفاده از طلسمات و اوراد و كلمات علی الظاهر نامأنوس، برای بطلان سحر امری عادی است و مربوط به دین و آئین و مذهب خاصی نیست. این مطلب را در میان تمام اقوام با تمام عقائد خاص خود، می توانید بیابید حتی در میان اهل سنت.
    2. بنابر این فرض كه این حدیث ضعیف و باطل باشد؛ حداكثر ایرادی كه می توان به آن گرفت این است كه حدیثی ضعیف در یكی از كتابهای شیعه نقل شده است. اما این حدیث نه مربوط به اعتقادات است و نه مربوط به احكام الهی. یعنی چه مردم به این حدیث عمل كنند و چه آن را نپذیرند ضرری به دین و اعتقادات آنان وارد نمی شود. و برادارن اهل سنت ما اگر واقعا به دنبال اصلاح هستند خوب است سری به صحاح سته خود بزنند و ببینند كه در كتب آنها چگونه به خدا و پیامبر توهین می شود اما آنها نمی خواهند ایرادات خود را ببینند..
    اقا پس این رمالهای کثیف و بو گرفته ی کنار خیابان که با سرهم کردن الفاظ بیمعنی ومفهوم از مردم اخاذی می کنند...

مسلما عده ای هستند كه همیشه از هر مطلب حقی سوء استفاده هائی هم بنمایند. ولی این مطلب نمی تواند ضرری بر اصول حقه وارد نماید.

18. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

جناب حکیم فکر می کنید من از ابجد واسرار حرف چیزی نمی دانم خوب با من بمانید تا نشانتو ن دهم که چه می دانم

با سلام خدمت دوستان

بابا اين ديگه كيه

بحث را چرا عوض مي كنيد برادر

به ما چه كه اين شما كي هستيد كه اين همه مغرورانه از خود و علم خود مي گوييد

بحث را ادامه بده

شما سوالي پرسيديد و جوابي شنيديد

اين مطالب اضافه چرا مي گيد

يكم اداب بحث ومناظره را چاشني علم ات به دردت بخوره

اين چه وضع بحث و مناظره است

20. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۳/۰۵, ۰۹:۰۵ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری