خدا یا صدام رو نمی شنوی؟؟؟؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خدا یا صدام رو نمی شنوی؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی وقت دارم خدا رو صدا می کنم .

ولی خدا انگار صدام رو نمی شنود . اخه قبلا به من دیر یا زود جواب می داد ولی حالا که خیلی تنها شدم و سر در گم خدا جوابم رو نمی ده .
ازش نا امید نشدم چون کارم هر شب این هست که صداش کنم ولی ........
فکر کنم سرش شلوغ شده آخه این روزا جونا خیلی باهاش کار دارن .
نمی دونم یکمی سر در گم هستم آخه خودم هم نمی دونم چرا ؟
نمی دنم مشکل از جونیم هست یا از بی خیالیم .
آخه یکی چند روزی هست جونیمو بی خیال شدم .دلم تنگ شده برای حرف زدن با یک رفیق .
این روزها رفقا خیلی بی وفا شدن و هر وقت می خاهی با هاشون حرف بزنی وقت ندارن .
یک روز به رفیقم گفتم می خوام با هات حرف بزنم . می دونین چی گفت ؟گفت روانشناسها بیکار می شن اگه ما با هاشون حرف نزنیم و پیشنهاد داد برم با یک روانشناس حرف بزنم من هم چند روزی هست تو فکرشم برم پیش یک روانشناس و باهاش حرف بزنم.
بعضی میگن دردت ازدواج ولی زیاد از این مسئو لیت خوشم نمی یاد.
بعضی میگن با مادرت یا پدرت درد و دل کن ولی اونا نه وقت دارن نه حال و حوثله و نه هم فکرمن هستن .
باور کنید نمی دونم چی کار کنم کمکم کنید.
:Black (6):

برچسب: 

عجب این روزها همه به هم ریختن ....

اون جوری که به من اساتید گفتن منهم به شما میگم .....

دوست من ........با خدا دردل کن ..رفیق خوب اونه ...اونه که ادم تنها نمیذاره اونه که قلب ادمو جلا میده ...... اونه که نشاط میده ...اونه که درد دل دوا میده
..

پاشو بی کار نشین ..برو پارکی برو بیرون یه دوری بزن ...یه آب میوه ای بخور ......الکیم تلقین نکن آی بی حالم آی هدا منو از یادش برده ...به قول دوست عزیزم سادات میگفت این روزها تا هر کی براش یه مشکل پیش میاد با خدا قهر میکنه میگه خدا منو نمیبینه .......

این پستی بلندی ها این ناهمجاری توی زندگی همه هست .....مونده با ماها که چطوری باهاشون مقابله کنیم

امید وارم موفق باشی عزیزم

کاشکی با این حرفا حالم جا می آمد اما نمی شه آخه مشکلاتم هم زیاده می دونی مشکل من تنهایی کسی نیست با حاش حرف بزنم کارم شده تو سایتا چرخ زدن و تلویزیون دیدن و فیلم دیدن.

نیاز داری با کسی دردودل کنی حتماً این کار رو بکن. ولی نه با هر کسی، با فرد مورد اعتماد ترجیحاً غریبه (خیلی چیزها رو نمیشه به نزدیکان گفت).

اتفاقا خدا بهت نزدیکه و کنارته... میخواد ببینه تا کی دستاشو میگیری؟؟؟ مطمئن باش دستتاتو ول نمیکنه... حرف هاتو هم اینجا بنویس. چون 2 تا مزیت داره:1- نوشتن باعث تخلیه فشار های روحی میشه.2- هرکسی یه جمله امیدوار کننده بهت بگه دیگه حله!!!
فقط مواظب باش حرف هایی نزنی که خدا ناراحت بشه...
از خدا چی میخوای؟؟؟ خدا برات کجا کم گذاشته؟ خودت برای خودت چیکار کردی؟؟؟

زندگی برام خیلی قشنگ نیست چون به خیلی اهدافم نتونستم برسم ولی نا امید نیستم چون

هنوز خیلی وقت دارم برسم .

خیلی هاش وقتشان تمام شده و نرسیدم ولی هنوز منتظر هستم اونا که میشه رو

برسم یکم از اعتماد به نفسم کم شده به خاطر شکستها .

می دونین دنبال انگیزه می گردم یک انگیزه که انرژی بهم بده تا بتونم کاری کنم.

asrar;37211 نوشت:
خیلی وقت دارم خدا رو صدا می کنم . ولی خدا انگار صدام رو نمی شنود . اخه قبلا به من دیر یا زود جواب می داد ولی حالا که خیلی تنها شدم و سر در گم خدا جوابم رو نمی ده . ازش نا امید نشدم چون کارم هر شب این هست که صداش کنم ولی ........ فکر کنم سرش شلوغ شده آخه این روزا جونا خیلی باهاش کار دارن . نمی دونم یکمی سر در گم هستم آخه خودم هم نمی دونم چرا ؟ نمی دنم مشکل از جونیم هست یا از بی خیالیم . آخه یکی چند روزی هست جونیمو بی خیال شدم .دلم تنگ شده برای حرف زدن با یک رفیق . این روزها رفقا خیلی بی وفا شدن و هر وقت می خاهی با هاشون حرف بزنی وقت ندارن . یک روز به رفیقم گفتم می خوام با هات حرف بزنم . می دونین چی گفت ؟گفت روانشناسها بیکار می شن اگه ما با هاشون حرف نزنیم و پیشنهاد داد برم با یک روانشناس حرف بزنم من هم چند روزی هست تو فکرشم برم پیش یک روانشناس و باهاش حرف بزنم. بعضی میگن دردت ازدواج ولی زیاد از این مسئو لیت خوشم نمی یاد. بعضی میگن با مادرت یا پدرت درد و دل کن ولی اونا نه وقت دارن نه حال و حوثله و نه هم فکرمن هستن . باور کنید نمی دونم چی کار کنم کمکم کنید.

سلام
چیزیت نیست دلت یه خورده شکسته...
بذار خیالتو راحت کنم کسی توی این دنیا نیست که دردای شما
رو بشنوه بدونه این که براش سودی داشته باشی.
میدونم چی میگید چون توی شرایط شما هستم تقریبا ولی با این
تفاوت که من به کسی امید ندارم و از کسی انتظار ندارم ...
اینجا ادم تنهاست...
دوست عزیز ما فقط خدا رو داریم توی این دنیا اگر لطف اون نباشه
ما یک لحظه دوام نمیاریم..
اول خدا و درد دل باهاش رو فراموش نکن..با خدا حرف بزن ..هر شب
قبل خوابت هر چی توی دلته بهش بگو بعد بخواب..راحت راحت بهش گلایه
کن ..گریه کن..بذار برات عادت بشه...خیلی سبک میشی..
کتاب هم خیلی دوست خوبیه اولش تا بخوای شروعش کنی حوصله نمیکنی
ولی همین که رفتی توش دیگه عادت میکنی...
تازه اسک دین هم هست با کلی دوستای خوب و دلسوز...

asrar;37211 نوشت:

با سلام

دوست عزيز

اين كه خدا را صدا مي زنيد جواب نمي ده را قبول ندارم

ايشان فرمودن:

ادعوني استجب لكم

اين از اين

نمي دونم از خدا چه انتظاري داريم دلمون مي خواهت خدا بياد و زود مار ما را انجام بده و مثل چراغ جادوي علاء الدين مشكل ما را حل كنه و بره

ولي بزرگوار اين كه شدني نيست

مشكل ما را بايد خودمان حل كنيم
همه ما در برخي اوقات از زندكي دل گير مي شويم و دل و دماغ هيچ كاري را نداريم و يه جورايي كسل و گرفته ايم
بزرگوار همه اين مشكل را دارند وهمه بعضا گرفتار اين چنين حالاتي مي شويم

توكل و توسل و دعا و قران و .........دردل و صحبت و تفكر و تدبرو برنامه ريزي و مشغول كردن خود با كارهايي كه دل مان مي خواهد و ورزش ومطالعه و تفريح و.......

خدا اگر تحويلمان نمي گرفت و استجابتمان نمي كرد كه اينجا نبوديم

اين هم يادمان باشد كه برخي اوقات خدا دوست داره صداي بنده اش را بشنود و راز و نياز بنده با خودش را ببيند براي همين حاجت اش را ديرتر مستجاب مي كند

اين فايل صوتي شنيدنيه
فردي كه حالش خيلي از احوال شما بدتر است ولي باز خدا را مي خواند

AsRaR;37494 نوشت:
می دونین دنبال انگیزه می گردم یک انگیزه که انرژی بهم بده تا بتونم کاری کنم.

هم انگیزه میخوای هم نمیخوای بری زیر بار مسولیت؟؟
تا زن نگیری دوست عزیز همین اش و همین کاسه..
خدا صدای همه ما رو میشنوه...
خلق الانسان فی کبد...ما انسان را در سختی خلق کردیم
تجلی انسانیت در سختیه...

این سختی ها و این شرایط بد همه هشداریه از سمت خدای بزرگ
اینطوری کسل و ناامیدت کرده که به خودت بیای ..وگرنه اگر حالت خوش
بودو دورت شلوغ به فکر زندگی نمی افتادی..تلاشتو بیشتر کن و خدارو
شکر!!!همین حس بدی که الان داری انگیزه ای نیست برای تلاش بیشتر؟؟؟
بگو یا علی و مردونه همت کن..اگر خدا کمکت نکرد بعد بگو خدایا تو هوامو
نداری...:Gol:

از این که دوستان خوبی مثل شما در این جا دارم خوشحالم فکر کنم شما هم خود می توانید یک انگیزه باشید .

از همه سپاس گذارم .

اگر باز هم نصیحتی دارید سرا پا گوشم .

asrar;37543 نوشت:
از این که دوستان خوبی مثل شما در این جا دارم خوشحالم فکر کنم شما هم خود می توانید یک انگیزه باشید .

با سلام

اين از خوبي خودتان است كه به اسك دين امديد و با دوستنان خوبي در اسك دين اشنا شديد

asrar;37543 نوشت:
اگر باز هم نصیحتی دارید سرا پا گوشم .

مطالب دوستان را نمي دانم ولي انچه بنده اوردم عين واقعيت بود و شايد بارها ان را تجربه كرده ام

ولي خب چون اموخته بودم كه با هر سختي بايد مبارزه كرد و يقين داشتم كه راه همين است و درست
شايد سختي كشيدم ولي -- به نظر خودم -- راه را يافتم
والان كمتر دچار چنين حالاتي مي شوم

اين وسط انچه مهم است اين كه همه مي توانند بر اين روحيه خود غلبه كنند و ارامش خود را در درد دل با معبود خود بيابند

الا بذكر الله تطمئن القلوب
ياد خدا ارام بخش دلهاست

[="courier new"]خدایا آن وعده ای که به من داده ای کی میرسه ؟؟

خسته شدم چقدر صبر کنم [/]

نجوا با مهربانترین

خدای من!

تنهایی چه تلخ بود اگر حضور شیرین تو نبود؟

و بی کسی چه دشوار بود اگر تو جای همه را پرنمی کردی؟

تنها کسی است که از داشتن محروم است!

خودت را از خلوت ما دریغ نکن!

خدایا تو اگر نباشی به که می توان گفت

حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت؟

مدعیان رفاقت هر کدام تا نفطه ای همراهند.

عده ای تا مرز مال,عده ای تا مرز آبرو

عده ای تا مرز جان

و همگان تا مرز این جهان!

تنها تویی که هماره می مانی.بمان!

خدای من !

سبک آمده ام با دست های تهی.

سنگین بازم گردان!

خدای من!

سنگین آمده ام با کوله باری از گناه

سبک بازم گردان!

خدای من! بازم گردان!

خدا به یکی نون میده دندون نمیده به یکی دندون میده نون نمیده.
حاجاتی داشتم از خدا که هنوز براورده نشده.از همه چی افتادم.نمیدونم چرا لااقل از این همه خواسته که توی این چند سال داشتم این اخری رو براورده نمیکنه؟هر چیزی که رفع گرفتاری میکنه رو محبوس میکنه یعنی تا اخر عمر باید....
دوستان شما من رو راهنمایی کنید ان شا الله که دستتون سبک باشه.

سلام من که همیشه بهت سلام میکنم اما کو جواب ...شاید سلام منو قبول نداری ..

برا من همیشه سوال بوده چرا با این همه عظمت و قدرت و والا .. ما مردم بهت میگیم تو .. نمیدونم شاید به خاطره نزدیکی ما به شماست یا هزار تا شاید دیگه ... من همیشه دوست دارم که باهات حرف بزنم اما وقتی میبینم که هر چی میگم یه طرفست ..نا امید میشم .. خدا جوون من فکر میکنم که دیگه منو گذاشتی کناردیگه به فکره این بنده ی خودت نیستی ،، آخه مگه من چیکار کردم ..خودت اون بالا که بهتر میبینی دور و بره منو این همه جوون فاسد تر از من درسته که خیلیاشون ظاهراْ این طوری هستن آخه من که مثه شما از باطن شون خبر ندارم ...اما بعضی هاشون رو که میبینم یعنی خودم از باطن شون خبر دارم ... با یه دعا کوچولو کارشون رو راه انداختی .. مگه خودت نمیگی من بنده ی فاسد رو اصلاْ دوست ندارم پس چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شاید هم تقصیره من باشه ... که فقط موقع کمک خواستن به فکرت میافتم .. ولی (میخواستم به اسمت قسم بخورم) این طوری نیستش .. من همیشه هستم به فکرت خودت که میدونی .... آخه واقعاْ چه طوری میشه من باهات یه ارتباط خیلی خیلی نزدیک داشته باشم

خدا جووون نمیدونم دیگه چی بگم فقط منو ببخش

به نام خداجونم
سلام خوای من
سلاااااااااااااااااااااااام:Kaf:
عجب تاپیکی پیدا کردم!!!!!!!!!!!!!!:Kaf:
خدااااااااااااااااااااا:Kaf:
ممنووووووووووووووووووون:Kaf:
امروز عیدهههههههههههههههههههه:Kaf:
منم میخوام عالی باشمممممممممممم:Kaf:
کمکم کننننننننننننننننننن:Kaf:
فردا باید عالی درس بخونممممممممممم:Kaf:
مرسیییییییییییییییییییییییییییی:Kaf:
دووووووووووووووووووستت دارم خدای مننننننننننننننن:Kaf:
کمک کن بابامو خوشحال کنمممممم:Kaf:
مرسییییییییییییییییییییییی:Kaf:
تا فردا....:Kaf:

به نام خدا

عجب ! نمی دونم وقتی خدا می خواد یه چیزی بهم بده یا بهم تذکر بده یا اینکه سزای یکی از گناهانم رو ببینم ، از راه شوخی اینکارو می کنه ! خدا ! عجب ..... هر چی خواستم تا حالا بدست آوردم

(قابل توجه با اینکه آهنگ های تند و متال گوش میدم !) عجب خدای خوبی ! من که ترسی ندارم از او ، من دوستش میدارم و به خوبی هاش فکر می کنم نه غضبش یا خشمش ! همیشه هم خوبی هایی در جواب گرفتم بعد از بدی هایی که دیگران در حق من کرده اند که واقعا لذت بخشه !

عجب ، من موندم چی بگم ! :Nishkhand:

سلام به همه دوستان صمیمی و خوبم
بچه ها از نجواهای بسیار عاشقانه ای که در این تایپیک دارین خیلی لذت بردم. خدا کنه همه ما در طول عمرمون شیرین ترین ساعت زندگیمون رو توی حرف زدن و درددل کردن با خدا پیدا کنیم.
اما دوست دارم براتون از یه واقعیتی که بهش ایمان دارم بگم. بچه ها بخدا این یک واقعیته که خدا هر بنده ای رو بیشتر دوست داشته باشه اونو بیشتر مورد ابتلا و سختی قرار میده و اتفاقا بنده ای رو که بهش عنایت خاصی نداشته باشه غرق در عافیت و بی دردی میکنه.
تو روایته که روزی شخصی پیامبر رو به خونش دعوت کرد. پیامبر وقتی وارد شد دید مرغی روی دیوار تخمی گذاشته و اون تخم مرغ افتاد و روی میخ دیوار قرار گرفت و به زمین نیفتاد و نشکست. پیامبر از نشکستن تخم مرغ تعجب کرد. صاحب خانه گفت تعجب نکنید، به خدا قسم من هرگز بلائی ندیدم. پیامبر تا این جمله رو شنیدن برخواستن و از غذای اون فرد نخوردن و فرمودن: کسی که بلائی نبیند خداوند به او توجهی ندارد.
کافیه همه ما یه نیم نگاهی به زندگی پیامبران و ائمه دینمون بندازیم میبینیم ائمه و اولیای دین ما بیش از هر انسان دیگه ای تو زندگی پر خیر وبرکتشون دچار بلا و مصیبت وآزار و اذیت شدن مگه نشنیدن که عصاره همه عوالم امکان خاتم پیامبران فرموده: ما اوذی نبی مثل ما اوذیت(كشف الغمة في معرفة الأئمة، ج‏2، ص: 537) یعنی هیچ پیامبری به اندازه من مورد آزار و اذیت قرار نگرفته.
از امام صادق هم پرسیدن سخت ترین بلا نصیب چه کسانی میشه فرمود:
النَّبِيُّونَ ثُمَّ الْأَمْثَلُ فَالْأَمْثَلُ وَ يُبْتَلَى الْمُؤْمِنُ بَعْدُ عَلَى قَدْرِ إِيمَانِهِ وَ حُسْنِ أَعْمَالِهِ فَمَنْ صَحَّ إِيمَانُهُ وَ حَسُنَ عَمَلُهُ اشْتَدَّ بَلَاؤُهُ وَ مَنْ سَخُفَ إِيمَانُهُ وَ ضَعُفَ عَمَلُهُ قَلَّ بَلَاؤُه‏ (بحار الانوار، ج‏64، ص 207)
یعنی پيغمبران و سپس هرکسی که به اونها شبیه تر است و مانندتر بحسب درجه، و مؤمن هم باندازه ايمان و اعمال نیکش گرفتار میشود، و هر كه ايمانش درست و كردارش نيك است بلايش سخت است، و هر كه ايمانش سبك و كردارش سست بلايش كم است.
هرکه در این درگه مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهند
خداوند هم در قران کریمش به این قاعده مهر تائید زده وفرموده: لَتُبْلَوُنَّ في‏ أَمْوالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ وَ لَتَسْمَعُنَّ مِنَ الَّذينَ أُوتُوا الْكِتابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَ مِنَ الَّذينَ أَشْرَكُوا أَذىً كَثيراً وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ ذلِكَ مِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ (آل عمران/186 )
یعنی به يقين همه شما در اموال و جانهاى خود، آزمايش مى‏شويد! و از كسانى كه پيش از شما به آنها كتاب(آسمانى) داده شده‏[ يهود]، و(همچنين) از مشركان، سخنان آزاردهنده فراوان خواهيد شنيد! و اگر استقامت كنيد و تقوا پيشه سازيد، (شايسته‏تر است؛ زيرا) اين از كارهاى مهم و قابل اطمينان است‏
خوشا وقت شوریدگان غمش اگر زخم بینند و گر مرهمش
نه تلخ است صبری که بر یاد اوست که تلخی شکر باشد از دست دوست
اسیرش نخواهد رهایی زبند شکارش نجوید خلاص از کمند

اي دل مخور غم جهان اين نيز بگذرد
دنيا چو هست بر گذر اين نيز بگذرد!!!

داداشي تا خدا هست دگر غصه چرا؟ نه واقعا چرا؟
اگه خدا جوابتونو نميده معنيش اين نيست كه نميشنوه فكر كنم معنيش اينكه هنوز براي گرفتن جواب اماده نيستين.
فكر كنين چقدر قشنگه كه خدا عاشقتونه و دلش ميخواد بيشتر باهاش حرف بزنيد!!!!

دوستان شما میگید.ولی یه بار یه خانمی بود که بچه اش فلج بود این بچه رو هر جا بردند شفا نمیگرفت.سرانجام اوردند حرم حضرت ابوالفضل(ع) تا اونجا شفا بگیره.ولی هر چی دعا کردند شفا نگرفت.ولی مادر بچه فریاد زدو گفت:
"یا حضرت ابوالفضل یا بچه ام رو شفا میدید یا اینجا دادو فریاد میزنم عابروی شما رو میبرم."این جمله رو که گفت بچه شفا گرفت.(نقل شده از تلویزیون)

واقعا چرا خدا و ائمه زودتر جواب مارو نمیدند؟چرا ما باید اینقدر زجر بکشیم؟

بسم الله نور

سلام دوستان عزیزی که انقدر احساس نا امیدی می کنید
شرایط شما دقیقا مثل شرایط خود من توی یه مرحله از زندگیه که خداروشکر تونستم با یاری خدا از این دوره خارج بشم
خیلی وقت ها احساس می کردم که خدا صدای من رو نمی شنوه و حواسش پیش بنده های دیگه شه که بهش احتیاج دارن و اصلا به من نگاه هم نمی کنه
یه مدت که گذشت البته مدت کمی نبود بعد از 8 سال تازه فهمیدم اشکال از خدای من نیست , اشکال از خود منه منم که هنوز توانایی هام رو باور نکردم منم که هنوز آن طور که باید خدای خودم رو باور نکردم چون اگه واقعا باورش کرده بودم وضعیتم اون طور نمی تونست باشه
من این رو به خودم فهموندم که من اشرف مخلوقاتم من انسانم خدای من من رو خلق کرده , تنهام نذاشته , چون اگه تنهام می ذاشت خیلی وضعیتم خراب می شد
دوستان عزیزم باور کنید خدا با ماست فقط کافیه چشم هامون رو باز کنیم
من هشت سال چشم بسته راه رفتم راه رو داشتم گم می کردم که هدایت شدم
خودتون رو باور کنید , خداتون رو باور کنید , توانایی هاتون رو باور کنید , با قلبتون باور کنید
این رو هم بدونید هیچ کس بی مشکل نیست
خدا هر بنده ش رو که بیشتر دوست داره بیشتر بهش مشکل می ده تا هدایتش کنه
انسان توی سختی هاست که آدم میشه
در پناه حق

asrar;37211 نوشت:

ولی خدا انگار صدام رو نمی شنود . اخه قبلا به من دیر یا زود جواب می داد ولی حالا که خیلی تنها شدم و سر در گم خدا جوابم رو نمی ده .
ازش نا امید نشدم چون کارم هر شب این هست که صداش کنم ولی ........
فکر کنم سرش شلوغ شده آخه این روزا جونا خیلی باهاش کار دارن .
نمی دونم یکمی سر در گم هستم آخه خودم هم نمی دونم چرا ؟
نمی دنم مشکل از جونیم هست یا از بی خیالیم .
آخه یکی چند روزی هست جونیمو بی خیال شدم .دلم تنگ شده برای حرف زدن با یک رفیق .
این روزها رفقا خیلی بی وفا شدن و هر وقت می خاهی با هاشون حرف بزنی وقت ندارن .
یک روز به رفیقم گفتم می خوام با هات حرف بزنم . می دونین چی گفت ؟گفت روانشناسها بیکار می شن اگه ما با هاشون حرف نزنیم و پیشنهاد داد برم با یک روانشناس حرف بزنم من هم چند روزی هست تو فکرشم برم پیش یک روانشناس و باهاش حرف بزنم.
بعضی میگن دردت ازدواج ولی زیاد از این مسئو لیت خوشم نمی یاد.
بعضی میگن با مادرت یا پدرت درد و دل کن ولی اونا نه وقت دارن نه حال و حوثله و نه هم فکرمن هستن .

باور کنید نمی دونم چی کار کنم کمکم کنید.
:black (6):

سلام
ببین خدا صداتو میشنوه اما شاید به صلاحت نیست جوابت بده منم حدود 5 ماه همین کارو میکردم صداشو می زدم اما به نظر خودم صدامو نمیشنید اما بعد دیدم نه اشتباه از من بوده و شکرش هم می کردم که جواب صدا زدنم رو نمی داده

سلام

یه زمانی منم مثل شما بودم، می گفتم چرا !!! الان نزدیک یک سال میشه دارم فقط دعا می خونم و هنوز منتظرم.....

با دعا کردن کم کم متوجه شدم خیر و صلاح خودم رو به خدا نباید تحمیل کنم، مطمئن هستم خدا بهترین ها برای همه میخواد این رو مطمئن باش.

وقتی برمی گردم به زندگی که دارم نگاه می کنم می بینم حاجت هایی که خدا بهم داده، هیچ وقت اون حاجت رو سریع نداده، بعضی وقتا دو سال، حتی پنج سال هم بوده که طول کشیده ولی گذر زمان زیاد به چشم نیومده بود.

به نظرم برآورده شدن هر حاجتی به ظرفیت وجودی انسان بستگی داره، هر چی حاجتت بزرگتر باشه باید به اندازه همون هم ایمان و تقوامون بیشتر باشه،از طرفی هم باید شرایط دعا بیشتر و بهتر مهیا باشه، برای من که احساس می کنم این طوری بوده.

یک سال پیش از همه جا درمونده بودم، تا اینکه این سخنرانی ها رو پیدا کردم. خیلی عالی هستن. البته کلش رو از قسمت منبع میتونی بگیری ولی من اون قسمت هایی که به نظرم خیلی خوب بودن و بهم آرامش دادن رو براتون گذاشتم.

این روزها میگذره ولی وقتی به حاجتتون رسیدید دیگه قدر حاجتتون رو میدونید و به راحتی ازش نمی گذرید.

[ATTACH]14488[/ATTACH]

[ATTACH]14489[/ATTACH]

[ATTACH]14490[/ATTACH]

[ATTACH]14491[/ATTACH]

منبع :
[SPOILER]http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73064&categoryID=16400[/SPOILER]

موفق باشید.

سلام دوستان منم چند سال پيش دعايي ميكردم ولي اجابت نميشد فكر ميكردم خدا صدامو نميشنوه يا ازم رو برگردونده
ولي بعد ازيكسال فهميدم خدا چقدر مهربونه و من چه اشتباهي كردم كه اون دعا رو كردم

ما ادم ها چشممان فقط نوک بینیمون را میبینه، بیشترش را نه، حالا بعضی ادما که دیگه همین هم نمیبینند،که بد به حالشون. :tamasha:
یه وقتی هست که ما از خدا یه موتور میخواهیم، 1 هفته،2 هفته،1 ماه، 1 سال دعا میکنیم ، تلاش میکنیم که خدایا بهم یه موتور بده، مثلا میخوام باهاش کار کنم خرجم را در بیارم، هر چی تو سر خودت میزنی :ghati: و دست پا میزنی نمیشه!
چرا نمیشه؟
چون شاید تو موتور دار شدی و تصادف کردی فلج شدی یا افتادی مردی. شاید بخواد 2 سال دیگه 3 سال دیگه بهت یه ماشین بده، که اگر تصادف هم کردیا، اتفاقی واست نیافته. به صلاحته.
من به این از ته قلبم باور دارم. از ته،ته قلبم.
یه زمانی بود برای یه چیزی هر چی دعا میکردم واقعا اتفاقی نمی افتاد، هرچی هم من توی دعام سماجت بیشتری میکردم، اون مشکلم بیشتر گره میخورد. اون زمان 19-18 ساله بودم، از زندگی و درس باز شده بودم، حدود 2 سال توی اون مشکلاتم داشتم دست و پا میزدم و روزی نبود که دعا،گریه نداشته باشه، روزهام سیاه بود و شبهام جهنم. اما هیچ وقت هم نا امید نشدم، همش سعی میکردم نگم چرا؟ و نگفتم هم، هر چیزی که شد فقط گفتم راضیم. اخرش هم دعاهام مستجاب نشد و بعد از 2 سال خون دل خوردن تمام شد و رفت.
الان که 3-4 سال از اون ماجرا میگذره تازه میفهمم اون مشکلات، اون گره ها، اون حرفها همه و همه واسه چی بوده، الان دارم خدا را شکر میکنم که اون زمان دعام را استجابت نکرد، الان میفهمم که چرا اون اتفاقات برای من افتاد، و الان که دور از وطنم تک و تنها دارم زندگی میکنم متوجه شدم که چرا اون مشکل این قدر بزرگ شد و 2 سال هم طول کشید!!!!
همه فقط بهانه ای بود برای نگه داشتن من در اون درگاه و خودسازی من! یا برای اماده شدنم واسه همچین روزهای. روزهای که توی غربت و وسط دل شرک اگر روزی بی یاد خدا بگذره شبــش شب نیست، و شبی که بی نماز شب صبح بشه، روزش روز نیست.
2 سال چنان ما را به خودشون عادت دادن، که الان تصور 1 دقیقه دوری ازشون، کار خلاف میلشون تنم را میلرزونه.
مقصود کلام:

از خدا خواستن عزت است، گر بدهد رحمت است، گر ندهد حکمت است
موضوع قفل شده است