صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مراجع عظام تقليد...

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

مراجع عظام تقليد...

سلام

با عرض تبریک به مناسبت ولادت حضرت رقبه ....

امیدوارم روزهای خوش وخرمی را سپری کرده باشید....

یه سوال بپرسم
    (فقط مسخره ام نکنید )

مراجع عظام تقليد من ندارم ...اگه نداشته باشم چی میشه و چی کار کنم ؟؟؟

من فقط حرام حلال و ارتباط نامحرم رعایت میکنم تا الان هم خدا شکر لب به مشروبات الکلی نزدم بعد بگم که نماز هم توی ماه رمضان میخونم ......

حالا چی کار کنم ؟

ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ در ساعت ۱۹:۴۲
    لب تشنه اگر آب نبیند سخت است .................

2. صلوات ها 5

3.  

نوشته
    97
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    497

خوب شما یه زحمت بکش یک مرجع رو انتخاب کن . من پیشنهاد و توصیه اکید می کنم که اقای وحید خراسانی رو انتخاب کنید .

5. صلوات

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط pardis نمایش پست ها
    خوب شما یه زحمت بکش یک مرجع رو انتخاب کن . من پیشنهاد و توصیه اکید می کنم که اقای وحید خراسانی رو انتخاب کنید .
    سلام

من از دوستانم یه سوالاتی کردم .گفتن حاج آقا خامنی رو انتخاب کن...

بعد اگه نداشته باشم چی میشه ؟ انتخاب کنم که چی کار کنم ..مثلا ایشون رو قبول دارم ؟

7. صلوات ها 2

نوشته
    97
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    497

خیر -- در امور فقهی از مرجع تبعیت می کنید . (لغت متداولش همون تقلید هست.)
    نداشته باشی ... باید در امور فقهی مجتهد باشی و امور رو کاملا بشناسی از کسب و کار گرفته تا روزه و وضو و نماز
    و اگر جایی اشتباه کنید بر شما تکلیف هست و موجب گناه است و روز قیامت عذری ندارید .
    ویرایش توسط narenj : ۱۳۹۰/۰۴/۱۹ در ساعت ۱۲:۴۶

9. صلوات ها 2

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

آقا بنده اصلا متوجه نشدم !!!!! یکم بیشتر توضیخ بدهید؟

1-امور فقهی چیه؟

اگه جای اشتباه کنم قیامت عذزی ندارم!!!

من اصلا متوجه نمیشم ؟!!!!

مثلا من حاج آقا خامنه ای رو انتخاب کنم ..بعد ایشون چی کار میکنه برای من ؟

ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۶:۱۱

11. صلوات ها 2

نوشته
    97
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    497

اول اینکه حاج اقا خامنه ایی نه اون که شما نوشتی ...

امور فقهی مثل حرام و حلال .. نحوه درست خوندن نماز گرفتن روزه ، غسل ، تجارت ، بیمه ، بانک و ... شما تا حالا رساله نخوندی مگه ؟

البته یه سری مسائل روز هم هستند که اگر در رساله نباشه باید از خودشون یا دفترشون استفتا کنید .
    اگر هم پیش خود مسائل دین رو انجام بدید و به حرام بیفتید خودتون مسئولید و هیچ عذری از شما پذیرفته نیست .

بذار یه مثال بزنم :
    هر کس در هنگام خرید و فروش دروغ بگه اون تجارت حرام می شه و درامد اون کسب هم حرامه ، شما نمی دونید و خدای نکرده مرتکب می شی ، روز قیامت تو نامه عملت می بینی زدند مال حرام ! شما هر چی فکر می کنی یادت نمی آد از دیوار کسی بالا رفته باشی ، حسابی که گیج شدی ، از فرشته یا از خدا سوال می کنی که این چیه !
    بعد شما رو که ملتفت کردند ! شما می گی ای بابا .. من اینها رو نمی دونستم !
    اون جا می گند مشکل خودت بود که نرفتی یاد نگرفتی ...

امیدوارم با این توضیحات اهمیت داشتن مرجع تقلید و یادگیری حلال و حرام خدا رو متوجه شده باشید.

13. صلوات ها 2

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

مثل اینکه شما پست شماره 1 منو نخواندید؟!!!!

من فقط حرام حلال و ارتباط نامحرم رعایت میکنم تا الان هم خدا شکر لب به مشروبات الکلی نزدم بعد بگم که نماز هم توی ماه رمضان میخونم ......

در مورد رساله....... نه نخوندم الان از دوستم پرسیدم ...

همین .حرفهای شما رو زد
    نحوه درست خوندن نماز گرفتن روزه...گفت تو رساله نوشته که چی کار کنیم

خب ...من اگه سوالی داشته باشم از همین سایت میپرسم دیگه؟؟؟

یه جوریم شما میگید ادم به خودش هم شک میکنه !!هر کی
    مراجع عظام تقليد...نداشته باشه ...مالش حرامه یا حرام خواره !!!

ببخشیدااا

ولی حس کردم شما جوری جواب منو دادید انگار من این سوال کردم و مراجع عظام تقلید ندارم ادم بده هستم !!!

من که از اول گفته بودم از لحاظ دینی ضعف دارم و تخصصی ندارم !!! از اول گفته بودم که منو کمک کنید . یاری کنید
    ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۶:۲۴

15. صلوات

نوشته
    97
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    497

اول اینکه شما مطمئنی تمام حرام و حلال خدا رو می دونی ؟ رساله به اون قطوری فقط توش درباره ارتباط با نامحرم و مشروب و ... نیست مسائل خیلی خیلی زیاد هستند . همه فکر می کنند حرام و حلال رو خوب می دونند اما وقتی بری رساله رو خوب بخونی تازه می فهمیم کجای کار هستیم .

مثلا همین ازدواج ... ازدواج از نظر فقهی امری بسیار ساده و اسون است ، یعنی خداوند برای اینکه همه مردم بتونند ازدواج کنند خیلی اسون گرفته ، اما در عمل ازدواج امری بسیار سخت هست و ....

وقتی ادم چیزی رو ندونه احتمال اینکه ناخواسته به حرام بیفته زیاد هست این حرام حتما مال حرام نیست. در ثانی من مثال زدم در مثال هم جای مناقشه نیست . پس شما خودت رو اذیت نکن .

17. صلوات

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

سلام
    شما درست هست فرد مقیدی هستین و می خواین دقیق تر باشین
    در همه مسائل اما کسی نمی تونه خودش حکم بده همون طور که خود شما فرمودین اگر سوال داشته باشم از این سایت می پرسم
    خیلی مباحث هست وقتی شما به رساله یک مرجع مراجعه کنین بیشتر متوجه می شین که چقدر مسائل فقهی داریم و همه زندگی رو در بر می گیره
    حالا شما می گین از سایت می پرسین. دوست گرامی فکر می کنین سایت جواب سوالات شما رو از کجا میاره؟؟؟!! باز از همین رساله ها که حاصل عمر و تلاش علمی مراجع هست به شما جواب می ده.
    مراجع در مسائل کلی مثل هم حکم دارن اما در برخی مسائل تفاوت های جزئی دارن مثلا در نماز برخی مراجع دعای فارسی در قنوت رو بدون اشکال می دونن برخی می گن کراهت داره.و این سایت و هر کسی و جایی غیر از مرجع از طریق همین مراجع شما رو راهنمایی می کنن و گاهی شما با چند گزینه مواجه می شین.
    احکام روزانه و سوالات شما وقتی بخواین توجه کنین (ادم خوبه هستین حتما ) روز به روز متوجه سوالات بیشتر می شین و احساس نیاز به مرجع(جایی برای مراجعه و جواب گرفتن) بیشتر می شه.حالا انتخاب با شماست که به کسی که در این زمینه تخصص داره مراجعه کنین یا خیر.
    شما کسی رو که فکر می کنین بهتره و انتخاب می کنین و در مسائل از نظر علمی ایشون اسفاده می کنین اینجا شما به تکلیف خودتون عمل کردین و کسی نمی تونه شما رو بازخواست کنه روز قیامت و هر جا که پیروی کردین بر عهده مرجع هست .
    احکام هم زیاده شما کلی ها رو رعایت کردین هر جا که علم داشتین مواظب بودین اما بیشتر از اینی که به نظر میاد دین دقیق هست
    خمس زکات صدقه جهاد حج معامله نماز روزه حجاب ازدواج و .............
    موفق باشین
    ویرایش توسط بی دل : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۶:۴۰
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

19. صلوات ها 2

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط silence نمایش پست ها
    سلام
    شما درست هست فرد مقیدی هستین و می خواین دقیق تر باشین
    در همه مسائل اما کسی نمی تونه خودش حکم بده همون طور که خود شما فرمودین اگر سوال داشته باشم از این سایت می پرسم
    خیلی مباحث هست وقتی شما به رساله یک مرجع مراجعه کنین بیشتر متوجه می شین که چقدر مسائل فقهی داریم و همه زندگی رو در بر می گیره
    حالا شما می گین از سایت می پرسین. دوست گرامی فکر می کنین سایت جواب سوالات شما رو از کجا میاره؟؟؟!! باز از همین رساله ها که حاصل عمر و تلاش علمی مراجع هست به شما جواب می ده.
    مراجع در مسائل کلی مثل هم حکم دارن اما در برخی مسائل تفاوت های جزئی دارن مثلا در نماز برخی مراجع دعای فارسی در قنوت رو بدون اشکال می دونن برخی می گن کراهت داره.و این سایت و هر کسی و جایی غیر از مرجع از طریق همین مراجع شما رو راهنمایی می کنن و گاهی شما با چند گزینه مواجه می شین.
    احکام روزانه و سوالات شما وقتی بخواین توجه کنین (ادم خوبه هستین حتما ) روز به روز متوجه سوالات بیشتر می شین و احساس نیاز به مرجع(جایی برای مراجعه و جواب گرفتن) بیشتر می شه.حالا انتخاب با شماست که به کسی که در این زمینه تخصص داره مراجعه کنین یا خیر.
    شما کسی رو که فکر می کنین بهتره و انتخاب می کنین و در مسائل از نظر علمی ایشون اسفاده می کنین اینجا شما به تکلیف خودتون عمل کردین و کسی نمی تونه شما رو بازخواست کنه روز قیامت و هر جا که پیروی کردین بر عهده مرجع هست .
    احکام هم زیاده شما کلی ها رو رعایت کردین هر جا که علم داشتین مواظب بودین اما بیشتر از اینی که به نظر میاد دین دقیق هست
    خمس زکات صدقه جهاد حج معامله نماز روزه حجاب ازدواج و .............
    موفق باشین

خدا پدرت رو بیامرزه ...دارم یه چیزای میفهمم...

پس اطلاعات و موضوعات این سایت و راهنمای ها که میشه از رساله مباد که اون یه مرجع نوشته ..

نمیشه همینای که تا الان رعایت کردم رعایت کنم بقیه اش سخته .....خمس و زکات و .....

اگه بخواهم مرجع انتخاب کنم حاج آقا خامنه ای خوب هستنند دیگه ؟ دوستمم ایشون مرجع شون است

در هر صورت از راهنمای ها که کردی متشکرم ......

ببخشید با سوال های که میکنم اذیت تون کردم..

ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۰۵/۱۳ در ساعت ۱۷:۰۳

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری