از زندگي چه مي خواهيد؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از زندگي چه مي خواهيد؟

هدفتان از كار كردن و درس خواندن چيست؟ از زندگي چه مي خواهيد؟
دورترين قله اي كه براي خود در نظر گرفه ايد كه به آن برسيد چيست؟
چه جوري مي خواهيد به آن برسيد؟
تا الان چقدر مسير را طي كرده ايد؟
آيا فكر ميكنيد تا اينجا خوب پيش رفته ايد و همين روش را ادامه خوهيد داد يا بايد تغيير دهيد؟

ذوالفقار;36524 نوشت:
هدفتان از كار كردن و درس خواندن چيست؟

با سلام

خب مسلما هركسي در زندگي خويش هدفي دارد و بر اساس ان هدف برنامه ريزي مي كند و راه هايي را براي رسيدن به ان انتخاب مي كند مسلما هم اهداف افراد با هم فرق مي كند يا لااقل راه هايي را كه براي رسيدن به يك هدف انتخاب مي كنند متفاوت است

يكي مي خواهد به پول و ثروتي برسد و ديكري مي خواهد به پست و مقامي برسد و سومي مي خواهد خدمتي به جامعه بكند و تكنولوژي اختراع و يا كشف كند و .......
ولي انچه كه همه مي دانيم اني است كه كمتر كسي از اهداف اينده خود سخن مي گويد و معمولا دوست دارند همچو رازي مستور بماند

البته نمي شود منكر شد كه هستند افرادي كه هدفي ندارند و همين طوري هرچه پيش ايد خوش ايد زندگي مي كنند البته اين كه مي كويم هدف منظور برنامه اي براي اينده خود است

ذوالفقار;36524 نوشت:
از زندگي چه مي خواهيد؟

اين سوال يكم سخت است و اندكي مبهم مي شود بيشتر توضيح دهيد

زندگي مساله اي است انتزاعي نمي شود گفت كه از ان چيزي بخواهيم شايد منظورتان از اين همان سوال باشد كه در زندگي چه هدفي داريد؟؟

ذوالفقار;36524 نوشت:
دورترين قله اي كه براي خود در نظر گرفه ايد كه به آن برسيد چيست؟

همان طور كه در بالا گذشت اين چنين مطالبي نزد هركسي راز است و معمولا نمي گويند

ذوالفقار;36524 نوشت:
چه جوري مي خواهيد به آن برسيد؟ تا الان چقدر مسير را طي كرده ايد؟

اين كه چطور بدان مي رسيم خب مسلم است با برنامه ريزي و تلاش و كوشش و .............

و اين كه چقدر از مسير را رفته ايم هم معمولا از اسرار است

ذوالفقار;36524 نوشت:
آيا فكر ميكنيد تا اينجا خوب پيش رفته ايد و همين روش را ادامه خوهيد داد يا بايد تغيير دهيد؟

اين سوال خوبي است وبايد هر روز يا هر هفته بازشناسي از خود و توانايي ها و امكانات موجود و راهي كه رفته ايم محاسبه اي داشته و حساب وكتابي بدست اوريم تا رضايت و عدم رضايت خود را بررسي و طبق ان برنامه هاي اتي خود را انتخاب كنيم

خب ذوالفقار بزرگوار

مي توانم بنده سوالي از شما عزيز داشته باشم كه منظورتان از اين سوالات چه بود؟؟؟؟

ذوالفقار;36524 نوشت:
[=times new roman]هدفتان از كار كردن و درس خواندن چيست؟ از زندگي چه مي خواهيد؟ دورترين قله اي كه براي خود در نظر گرفه ايد كه به آن برسيد چيست؟

[=times new roman]چه جوري مي خواهيد به آن برسيد؟
[=times new roman] تا الان چقدر مسير را طي كرده ايد؟
[=times new roman]آيا فكر ميكنيد تا اينجا خوب پيش رفته ايد و همين روش را ادامه خوهيد داد يا بايد تغيير دهيد؟

سلام
جواب سه تا سوال اول : بدست آوردن آخرت :Gol:
جواب سوال چهارم : افزايش آگاهي و شناخت و محبت الهي و تفكر و عمل به آگاهي ها :Gol:

جواب سوال پنجم : خدا ميداند :Gol:

سلام /1-راستش من می خوام به یه زندگی طلبگی برسم و با هم سرباز امام زمان(عج) باشیم.

2-نمی دونم باید چه جوری بهش برسم به خدا گفتم ولی هنوز نخواسته .

3-فقط دعا کردم اگه به صلاحمه بهم بده .تنها کاری که می تونستم انجام بدم .

4-راستش اینو نمی دونم که تا به حالا خوب پیش رفتم یا نه به هرحال همه چیز به خدا سپردم ولی نمی تونم روشم رو تغییر بدم تا الان نتونستم.

التماس دعا...

[=times new roman]استاد طاها محترم با سلام،:Gol:

طاها;36577 نوشت:
و اين كه چقدر از مسير را رفته ايم هم معمولا از اسرار است
طاها;36536 نوشت:

همان طور كه در بالا گذشت اين چنين مطالبي نزد هركسي راز است و معمولا نمي گويند

طاها;36536 نوشت:
كمتر كسي از اهداف اينده خود سخن مي گويد و معمولا دوست دارند همچو رازي مستور بماند

چقدر سري و اطلاعاتي برخورد مي كنيد.:Cheshmak:

طاها;36536 نوشت:
مي توانم بنده سوالي از شما عزيز داشته باشم كه منظورتان از اين سوالات چه بود؟؟؟؟

[=times new roman]مي خواستم يك قياسي كنم ببينم اين دغدغه اي كه من دارم را بقيه هم دارندو اگر دارند در چه حدي است؟
[=times new roman]مي خواهم ببينم چه قدر از آدم ها روزانه به اين سوالات فكر ميكنند و نتيجه اي كه مي گيرند را با پاسخ هاي خود مقايسه كنم. گاهي خودم را با آدم هاي اطرافم كه مقايسه مي كنم و به تفاوت آنچه آنها از زندگي مي خواهند با آنچه من مي خواهم مي رسم، احساس مي كنم. شايد اين منم كه نرمال نيستم. گاهي اصلا نگران خودم مي شوم مي گويم نكند دارم تند روي مي كنم يا غرور مرا گرفته يا از بي راهه دارم مي روم. دوست دارم ببينم تو اين سايت كه اعضاي آن بيشتر از اطرافيان اهل خدا و دين و آخرت هستند به اين مسايل چگونه مي نگرند. و ان شاءالله در پاسخ هاي اساتيد و دوستان به اهداف و راههاي بهتري برسم.

بزرگوار ديگري نيست كه بخواهد از اهداف و آينده اش بگويد؟؟؟؟؟

انسانها ان چیزی را از زندگی می خواهند که به آن نیاز دارند فردی به نام مازلو این نیازها را پنج نوع دسته بندی کرده است

در مورد این نظریه را اینجا مطالعه کنید http://www.existence.ir/news.php?item.13
ولی به نظر خودم همه انسانها به دنبال رسیدن به یک چیز هستند و همه در این مشترکند من اسم این را خوبی میگذارم ولی پس چرا این انسانهائی که به دنبال یک چیز مشترک هستند هدف های مختلفی دارند و به سمت چیزهای می روند که گاه با هم در تضاد هست؟

دلیلش این است که هر کسی با توجه به سطح ادراکات خود از خوبی یک تلقی دارد که با دیگری متفاوت است
دانش سطح ادراک لذات هر انسانی را تعیین میکنه
برای مثال شاید نهایت دانش و آرزوی یک بچه در حد دوچرخه سواری باشه و با گذشت سن و قرار گرفتن در محیطهای دیگر و در جوامع مختلف یا عوامل دیگر این سطح دانش بیشتر می شود و به این مجموعه چیزهای جدیدی اضافه می شود که در گذشته نبوده و به تناسب آن سطح ادراک لذات فرد هم تغییر میکند به نظرم میرسه بیش از انکه انسانها تابع عقل خود باشند تابع و مطیع سطح ادراکات خود هستند

سلام
كسي كه خودشو نميشناسه مثل آدم لوچهIMAGE(<a href="http://askdin.com/images/smilies/Graphic/Graphic%20" rel="nofollow">http://askdin.com/images/smilies/Graphic/Graphic%20</a>(13).gif)
نه ميدونه دقيقا كجاست نه ميدونه دوروبرش چيه ونه ميدونه از كدوم طرف بره :!!::!!::!!::!!:
بعد هم به همه اينا گير ميده كه اينجا كجاست ؟ كجا بايد برم از كدوم طرف برم چرا همه چيز سرجاش نيست وچرا چرا چرا چرا ....:kalafeh:
كساني كه خودشونو شناختن همه سوالاتشون يجا حل شده:parvaneh:

من فقط تو روز قیامت جلوی آن 14تا بزرگوار که شیعه شون بودم و از آن مهمتر خدا شرمنده نشم

ذوالفقار;36524 نوشت:
هدفتان از كار كردن و درس خواندن چيست؟ از زندگي چه مي خواهيد؟ دورترين قله اي كه براي خود در نظر گرفه ايد كه به آن برسيد چيست؟ چه جوري مي خواهيد به آن برسيد؟ تا الان چقدر مسير را طي كرده ايد؟ آيا فكر ميكنيد تا اينجا خوب پيش رفته ايد و همين روش را ادامه خوهيد داد يا بايد تغيير دهيد؟

سوال اول...بدست اوردن یک لقمه حلال و زندگی راحت
سوال دوم..عزت دنیا و اخرت..ارامش..عشق
سوال سوم..پیشرفت به سوی تکامل و انسانیت
سوال چهارم...با زندگی اصولی و توکل به خدا
سوال پنجم و ششم....خیلی عقبم خیلییییی...
سوال هفتم...باید وارد مرحله نوینی از زندگی بشم و براش برنامه ریزی کنم
موضوع قفل شده است