صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مناسبت هاي ماه ذي القعده*نماز يكشنبه ذي القعده*ازدست ندهید!!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  995
  حضور
  2 روز 11 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7836

  مناسبت هاي ماه ذي القعده*نماز يكشنبه ذي القعده*ازدست ندهید!!!
  مناسبت هاي ماه ذي القعده*نماز يكشنبه ذي القعده*ازدست ندهید!!!

  ماه حرام
  ماه ذي القعده يكي از ماه‌هاي حرام است كه خداوند متعال در قرآن از آنها ياد كرده است. ماه‌هاي حرام عبارتند از ذي القعده، ذي الحجه، محرم و رجب.
  از خصوصيات ماه‌هاي حرام اين است كه ثواب عمل خير مضاعف و عقاب عمل حرام نيز دو چندان مي‌گردد وجه تسميه اين ماه‌ها به حرام بودن، اين است كه در اين ماه هرگونه خونريزي و كشتاري متوقف مي‌گردد. اين حرمت را اعراب جاهليت نيز براي اين ماه‌ها قائل بودند و در اين ماه‌ها از هر گونه جنگ و ستيزي خودداري مي‌كردند اسلام اين آئين را امضاء كرد و مهر تاييدي بر آن زد.
  شيخ عباس قمي (رحمة الله تعالي عليه) در مفاتيح الجنان قسمت اعمال ماه ذي القعده مي فرمايد: بدان كه روايت شده كه هر كه در يكي از ماه‌هاي حرام سه روز متوالي كه پنج شنبه و جمعه و شنبه باشد روزه بدارد ثواب نهصد سال عبادت براي او نوشته مي شود و هم چنين در بخش اعمال ذي القعده مضاعف شدن ثواب و عقاب اعمال در ماه‌هاي حرام را كه به آن اشاره شد ذكر مي نمايد.

  نماز يكشنبه ذي القعده
  در ماه ذي القعده عملي وارد شده كه فضيلت بسيار دارد كه بدين شرح است: در يكي از روزهاي يكشنبه اين ماه غسل كند و وضو بگيرد و چهار ركعت نماز بگذارد (دو نماز دو ركعتي) و در هر ركعت حمد يك مرتبه و اخلاص سه مرتبه و معوذتين (فلق و ناس) را يك مرتبه بخواند پس از نماز هفتاد مرتبه استغفار كند و استغفار را به ذكر شريف «لاحول و لاقوّة الّا بالله العلي العظيم» ختم نمايد سپس بگويد «يا عزيز يا غفّار اغفرلي ذنوبي و ذنوب جميع المؤمنين و المؤمنات فانّه لايغفر الذّنوب الّا انت»
  براي اين نماز ثواب زيادي ذكر شده از جمله اينكه رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند: هر كه اين نماز را بجا آورد: توبه اش مقبول، گناهانش آمرزيده شود، دشمنان او در روز قيامت از او راضي شوند، با ايمان بميرد، دين و ايمانش از وي گرفته نشود؛ قبرش گشاده و نوراني گردد؛ والدينش از او راضي گردند؛ مغفرت شامل حال والدين او و ذريّه او گردد؛ توسعه رزق پيدا كند؛ ملك الموت با او در وقت مردن مدارا كند؛ به آساني جان دهد و ... .

  ميلاد امام رضا عليه السلام
  روز يازدهم اين ماه (ذي القعده) ميلاد با سعادت امام هشتم علي بن موسي الرضا عليه السلام است.

  شب نيمه ماه ذي القعده
  شب مباركي است و خداوند متعال نظر رحمت مي فرمايد بر بندگان خود و روايت نبوي در اين زمينه داريم كه مضمون آن چنين است: كسي كه در اين شب (شب نيمه ماه ذي القعده) به طاعت حق تعالي مشغول باشد براي او باشد اجر صد نفر روزه داري كه ملازم شب باشد در اين شب عظيم هر كه حاجتي از خداوند متعال طلب كند به او اعطا خواهد شد ان شاء الله.

  دحو الارض
  روز 25 ماه ذي القعده روز دحو الارض است كه يكي از چهار روزي كه در تمام سال به فضيلت روزه مشهور است و ثواب روزه در اين روز معادل ثواب هفتاد سال روزه داري است و به روايتي كفاره هفتاد سال گناه مي باشد.
  اميد است كه جوانان مؤمن خود را از ثواب روزه داري و مناجات در شب و روز دحو الارض محروم ننمايند. در مفاتيح الجنان ذيل اعمال ذي القعده براي شب و روز بيست و پنجم اين ماه كه دحو الارض است اعمالي ذكر شده كه علاقمندان مي توانند به اين كتاب شريف مراجعه نمايند.

  شهادت امام جواد عليه السلام
  روز آخر اين ماه روز سوگ و ماتم اهل بيت عليهم السلام مي باشد از آنجا كه جواد الائمه عليه السلام در اين روز به زهر معتصم عباسي عليه اللعنه به شهادت رسيدند، امام محمد تقي عليه السلام معروف به جواد الائمه عليه السلام در كاظمين كنار جد بزرگوارشان باب الحوائج موسي بن جعفر عليهما السلام به خاك سپرده شدند و مرقد مطهرشان زيارتگاه عاشقان و محبان است خداوند ما را از پيروان واقعي اهل بيت عليهم السلام قرار دهد.

  نويسنده : سيد محمد امام


 2. صلوات ها 14


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  995
  حضور
  2 روز 11 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7836  در راه است....
  شب نيمه ماه ذي القعده
  شب مباركي است و خداوند متعال نظر رحمت مي فرمايد بر بندگان خود و روايت نبوي در اين زمينه داريم كه مضمون آن چنين است: كسي كه در اين شب (شب نيمه ماه ذي القعده) به طاعت حق تعالي مشغول باشد براي او باشد اجر صد نفر روزه داري كه ملازم شب باشد در اين شب عظيم هر كه حاجتي از خداوند متعال طلب كند به او اعطا خواهد شد ان شاء الله.


 4. صلوات ها 10


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  963
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6045

  مطلب ادعیه و اعمال ماه ذیقعدة الحرام( فردا شب نيمه ذي قعده)

  ذي قعده، از ماه‏هاي حرام است كه در جاهليت مورد احترام بوده و اسلام نيز آن را گرامي داشته است. اين ماه به اجابت دعا معروف است.

  اعمال عبادي در ماه ذي قعده‏
  1. چهار ركعت نماز در يكشنبه ذي قعده:
  روايت شد، پيامبر (صلی الله علیه و آله) در روز يكشنبه در ميان مردم حاضر شد و فرمود: «اي مردم! چه كسي مي‏خواهد توبه كند؟ همه پاسخ مثبت دادند. آن‏گاه فرمود:


  غسل كرده و وضو بگيريد. چهار ركعت نماز در اين روز بخوانيد. در هر ركعت، يك بار سوره حمد، سه بار سوره اخلاص و يك بار هم سوره فلق و ناس را بخوانيد. پس از تمام شدن نماز، هفتاد مرتبه استغفار كنيد و سپس «لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظيمِ » بگوييد. بعد از آن، اين دعا را بخوانيد:

  يا عَزيزُ يا غَفَّارُ اغْفِرْ لي‏ ذُنُوبي‏ وَذُنُوبَ جَميعِ المُؤمِنينَ وَالْمُؤمِناتِ فَاِنَّهُ لا يَغْفِرُ الذُّنُوبَ اِلاَّ اَنْتَ!
  سپس فرمود:
  كسي كه اين عمل را به جا آورد، از جانب آسمان به او ندا مي‏رسد: اي بنده خدا! توبه‏ات پذيرفته شد و گناهانت بخشوده گشت. كردارت را از سر بگير.


  اعمال شب پانزدهم
  1. عبادت. از پيامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) نقل شده است كه در ماه ذي قعده، شبي است با بركت و آن، شب نيمه است كه خداوند، با نگاه رحمت به بندگان با ايمان مي‏نگرد. كسي كه در آن شب، به طاعت مشغول باشد، پاداش صد روزه‏دارِ غير گناهكار را به او مي‏دهند.

  اعمال روز بيست و سوم ماه‏

  1. زيارت حضرت رضا (سلام الله علیه). زيارت اين روز، سنّت است و سيد بن طاووس از بعضي نقل كرده كه مستحب است.

  اعمال بيست و پنجم ماه ذي قعده‏
  شب بيست و پنجم :
  1- عبادت و بندگي.

  روز بيست و پنجم:
  اين روز، روز دَحْوالارض است. دحو الارض به معنای بسط زمین و گسترده شدن آن از زیر کعبه بر روی آب و آماده سازی آن برای زندگی موجودات است .
  در کتاب الاقبال الاعمال بالاعمال الحسنة فیما یعمل مرة فی السنة ، مرحوم سید بن طاووس چند روایتی در خصوص شب دحو الارض آورده :
  از جمله امام رضا سلام الله علیه فرمودند :
  لیلة خمس و عشرین من ذی القعدة ولد فیه ابراهیم علیه السلام ، و ولد فیها عیسی بن مریم ، و فیها دحیت الارض من تحت الکعبة ، فمن صام ذلک الیوم کان کمن صام ستین شهراَ .

  شب بیست و پنجم از ذی قعده حضرت ابراهیم و عیسی بن مریم علیهم السلام متولد شدند و در آن شب زمین از زیر کعبه گسترده شد ، پس هر کس آن روز را روزه بگیرد مانند کسی است که شصت سال روزه گرفته باشد .

  1. داشتن روزه.
  2. غسل.
  3.نماز گزاردن. دو ركعت نماز كه در هر ركعت، يك بار سوره حمد و پنج بار سوره شمس خوانده مي‏شود. پس از سلام بگويد:


  «لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظيمِ » آن گاه دعاي زير را بخواند:
  يا مُقيلَ العَثَراتِ اَقِلْني‏ عَثْرَتي‏ يا مُجيبَ الدَّعَواتِ اَجِبْ دَعْوَتي‏ يا سامِعَ الْأَصْواتِ اِسْمَعْ صَوْتي‏ وَارْحَمْني‏ وَتَجاوَزْ عَنْ سَيِّئاتي‏ وَما عِنْدي‏ يا ذَاالْجَلالِ وَالْأكْرامِ!
  اي گذرنده از لغزش‏ها، درگذر از لغزشم، اي اجابت كننده دعوت‏ها! اجابت كن دعايم را، اي شنواي اي آوازها! بشنو آوازم را و بر من رحم كن، و بگذر از بد كرداري‏ام و آنچه نزد من است، اي صاحب جلال و اكرام!
  4. خواندن دعاهاي وارد شده در مفاتيح الجنان. مانند : اللهم یا داحی الکعبة و فالق الحبة و ..
  5. خواندن زيارت حضرت رضا (سلام الله علیه). بعضي از علما، خواندن زيارت امام رضا (سلام الله علیه) را در اين روز، مستحب دانسته‏اند.


  ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ در ساعت ۱۲:۳۱

 6. صلوات ها 16


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17463  از كارهاى مهم اين ماه عمل شب نيمه آن است : سرور ما (قدس سره ) در ((اقبال )) از ((احمد بن جعفر بن شاذان )) روايت كرده است كه گفت : از پيامبر (صلى الله عليه و آله و سلم ) روايت شده است كه : ((شب پانزدهم ذى القعده شب مباركى است . خداوند در آن با رحمت به بندگان مؤ منش مى نگرد. پاداش كسى كه در آن با عمل از خداوند فرمانبردارى كند، مانند پاداش صد روزه دار ملازم مسجد كه باندازه يك چشم بهم زدن نيز نافرمانى خدا را ننموده اند، مى باشد.)) بنابراين انسان بايد در نيمه شب مشغول به طاعت خداوند شده و به دعا و نماز بپردازد. زيرا روايت شده است : ((كسى در اين شب چيزى از خدا نمى خواهد مگر اين كه به او عنايت مى فرمايد.))
  اگر انسان به كسى چنين وعده هايى بدهد، بى تفاوت از كنار اين وعده ها نخواهد گذشت . بخصوص اگر بداند كه او مى تواند به وعده هاى خود عمل نمايد. و همين كه احتمال توانايى بر انجام وعده هاى او را بدهد براى عمل كردن به دستورات او كافى است . زيرا پاداش خيلى بزرگ است ؛ پاداشى چون پاداش صد ملازم مسجد كه در عمر خود حتى در يك چشم بهم زدن نيز نافرمانى خدا را ننموده ايد. اين پاداش قابل مقايسه با هيچيك از سعادتها، داراييها و شاديهاى دنيا نيست . و وقتى كه سود زياد باشد، گر چه احتمال آن ضعيف هم باشد عقل حكم به انجام آن عمل براى رسيدن به آن سود مى كند. كه در اينجا احتمال سود ضعيف هم نيست . زيرا ((اخبار تسامح )) در دليل اعمال مستحبى سند اين روايت را معتبر گردانيده و احتمال آن قوى مى شود. به رغبت و اشتياق خود براى بدست آوردن كالاهاى اين دنياى پستى كه بقائى نداشته ، با تلخيهاى فراوان همراه و مانع رسيدن نور است بنگر و ببين براى رسيدن به آن و اندوختن آن با احتمال ضعيفى وطن ، آسايش و خانواده را ترك و به مسافرت مى روى . بيابانهاى وسيع را در نورديده ، درياها را زير پا گذاشته و از جنگلها عبور مى كنى و نهايت آرزوى تو اين است كه مثلا از اين سفرها به هزار دينار برسى . در حالى كه احتمال مى دهى به آرزوى خود نرسيده و حتى مال ، جان و آبرويت بخطر افتاده و يا با مرگ دست و پنجه نرم كنى ولى باز هم حاضر نيستى از هدف خود دست برداشته و با اين عذرها از جديت و تلاش دست بردارى .
  پس با توجه به اين كه نعمتهاى آخرت پايدار و بدون هيچ رنجى است و با اين گونه اعمال بطور يقين مى توان به آن رسيد، چرا عمل نمى كنى . و اگر نقص در خود انسان باشد نيز مى توان آن را رفع كرده و سپس به انجام عمل پرداخت . آيا در اين صورت بى تفاوتى در مقابل اين پاداشها علتى جز ضعف ايمان يا بيمارى قلب كه ناشى از حب دنياست ، خواهد داشت .  ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ در ساعت ۱۲:۱۰
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 8. صلوات ها 12


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17463  ويژگى طاعت و عبادت اين شب
  طاعت و عبادت ، در اين شب از اين جهت كه مشهور نبوده و مردم كمتر، در آن به طاعت خدا مشغول مى گردند، آن را از ساير شبهاى مشهور ممتاز مى گرداند. كه اين مطلب نزد اهل مراقبت مهم است . زيرا توجه ، در زمان غفلت عموم ، از مراقبات مهم و باعث سرعت اجابت است . و نيز اعمال نزد خداوند بزرگتر و به قبول نزديكتر و اجر بيشترى دارد. پس با تمام جديت و اشتياق براى اجابت دعوت منادى به كرامت خداى متعال اقدام نموده ، فرصت را غنيمت شمار و از خواب برخيز. چون بزودى مصيبت مرگ سراغت مى آيد كه بعد از آن نمى توانى ذره اى از اين منافع بزرگ را بدست آورى . هنگام ديدن فرشته مرگ بيدار شده و يك سال مهلت مى خواهى ولى مى گويد سالهاى زيادى را از دست دادى .
  مى گويى : يك روز؛ مى گويد: روزهاى زيادى را سپرى كردى . به يك ساعت راضى مى شوى ولى اين فرصت را به تو نمى دهد. و با افسوس ‍ زياد بخاطر از دست دادن ايام فرصت و زمان مهلت مى ميرى . چه افسوس سخت و چه اندوه جانكاهى !

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 10. صلوات ها 11


 11. #6

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  موسیقی رپ - علوم دینی و فلسفی - زبان انگلیسی
  نوشته
  253
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1197  یک سوال:
  دوستان من روزه ی قضا دارم .. میشه روز بیست و پنجم ذیقعده بگیرم ؟؟؟ آیا اینکه این روز روزه ی مستحبی داره تداخلی پیدا می کنه با روزه ی واجب من ؟؟

  حسین
  بیشتر از آب تشنه ی لبیک بود !
  اما افسوس که به جای افکارش ،
  زخم های تنش
  را نشانمان دادند !!!
  و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند !!!!!!

 12. صلوات ها 7


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,787
  حضور
  6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  9343  [quote=ehsan24;56843]ک سوال: دوستان من روزه ی قضا دارم .. میشه روز بیست و پنجم ذیقعده بگیرم ؟؟؟
  با سلام وتشكر از سوال شما
  لطفاً سوال احكام را در انجمن خودش ارسال كنيد.
  كسي كه روزه واجب دارد نمي تواند روزه مستحبي بگيرد البته مي تواند نيت روزه واجب نمايد وثواب مستحبي را از خدا بخواهد در ثوابش شريك است يعني نيتش در اصل براي روزه قضا است.
  عروة/ج=2/صوم /م=11و12و13ورساله مراجع م=1563
  نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan24 نمایش پست ها
  آیا اینکه این روز روزه ی مستحبی داره تداخلی پیدا می کنه با روزه ی واجب من ؟؟

  اين قسمت سوال ابهام داردبيشتر توضيح دهيد.


  ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۰۷/۲۹ در ساعت ۱۹:۱۶

 14. صلوات ها 8


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17463  یک سوال:
  دوستان من روزه ی قضا دارم .. میشه روز بیست و پنجم ذیقعده بگیرم ؟؟؟ آیا اینکه این روز روزه ی مستحبی داره تداخلی پیدا می کنه با روزه ی واجب من ؟؟
  سلام.
  طبق نظر مراجع كسي كه روزه واجب قضا دارد نمي تواند روزه مستحبي بگيرد و بنا بر اين شما مي توانيد آن روز خاص را مثلا همان روز 25 ذي قعده را به نيت روزه قضا روزه بگيرد. اگر كه روزه هاي قضاي شما كم باشد و بتوانيد قبل از 25 ذي قعده آنها را ادا كنيد بهتر است، كه در اين صورت اين روز را مي توانيد روزه مستحبي بگيريد.
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 16. صلوات ها 7


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  33
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  298


  ویرایش توسط مدیر اجرایی_فرهنگی : ۱۳۸۹/۰۸/۰۲ در ساعت ۲۱:۵۱
  من به سيب خوشنودم

 18. صلوات ها 7


 19. #10

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  علاقه
  تاریخ و شعر
  نوشته
  3,606
  حضور
  57 روز 10 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11224

  روز شمار ماه ذوالقعده الحرام
  روز شمار ماه ذوالقعده الحرام  اوّل ذوالقعده
  1.ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها 2. جنگ بدر صغری 3. مرگ اشعث بن قیس
  نهم ذوالقعده
  1. نامه حضرت مسلم به امام حسین علیه السلام
  یازدهم ذوالقعده
  1.ولادت امام رضا علیه السلام
  بیستم سوّم ذوالقعده
  1. شهادت امام رضا علیه السلام2. جنگ بنی قریظه
  بیست و پنجم ذوالقعده
  1. حرکت امام رضا علیه السلام از مدینه به سوی مرو
  بیست و ششم ذوالقعده
  1. حرکت پیامبر صلی الله علیه و آله از مدینه برای حجه الوداع
  آخر ذوالقعده
  1. شهادت امام جواد علیه السلام


  ادامه دارد


 20. صلوات ها 7


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 13
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۴/۱۲, ۱۷:۱۲
 2. ازدواج با پسری خوب و حوزوي اما بيكار درسته؟
  توسط gol در انجمن ملاک های انتخاب همسر
  پاسخ: 79
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۸, ۱۱:۵۹
 3. چرا هرچي به خدا نزديكتر ميشم اون از من دورتر ميشه
  توسط مرضيه - ف در انجمن حکایات و توصیه های اخلاقی
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲, ۲۰:۲۰
 4. همسرم از لحاظ مهر و محبت سرده چيكار كنم؟
  توسط اميرعباس در انجمن آسیب شناسی و آسیب زدایی
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۵/۱۲, ۱۶:۰۶
 5. پاسخ: 49
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۲/۰۴, ۱۰:۵۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود