نظام هستي با نجاست نمي سازد.

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظام هستي با نجاست نمي سازد.

خوش حرف بزنيد . دهان را بپائيد . اين دهان كه مي خواهد ( بسم الله الرحمن الرحيم ) بگويد كه نبايد حرفهاي نامربوط بزند ، چون مي خواهيم قرآن بخوانيم و تفسير انفسي قرآن را مي خوانيم ( معرف نفس تفسير انفسي قرآن كريم است و قرآن شرح انفسي نفس ناطقه انساني است و سراسر قرآن همه شرح اطوار وجودي شخص انسان است ) دستي كه مي خواهد قرآن را مسح كند ديگر نبايد چيزهاي ديگر را مسح كند كه نامربوط است . اينها اسراريست كه قابليت هم در نظام هستي واقعيت دارد . كه ( ان الاعطيات بقدر القابليات ) . اين يك كلمه است از هزار و يك كلمه است كه عطاياي حق ، دهشهاي الهيه و تحفه هاي ملكوتي به مقدار قابليت افراد و اشخاص است . هر چه انشاالله پاكتر شديم بهتر مي دهند ، فرمود : ( دوام بر طهارت داشته باشيد تا كم كم ما روزيتان را زياد كنيم ) و مي بينيد اگر در منزلي مادري نسبت به نجاست فرزندانش بي تفاوت باشد ، بركت از آن منزل مي رود ، روزي از آن منزل رخت بر مي بندد ، نظام هستي با نجاست نمي سازد ، با بي طهارتي سازگار نيست .
حضرت آقا فرمودند : اگر استخاره كننده در توجه خوبي باشد و خوب بتواند از عهده استخاره بربيايد ، استخاره معصوم است ، خطا نمي كند . اگر استخاره كننده ، استخاره كننده باشد و آن دستي كه مي خواهد قرآن را بازكند دست باشد و آن جائي كه مي خواهد قرآن را باز كند جان باشد آن استخاره معصوم است . مثلاً روايتي را مي بيند ( درك روايت را آقا در كتابهايشان آورده اند ) فرمودند : كه مثلاً روايت است كه هر كسي حمد را بخواند و بر آب بدمد امكان ندارد كه مريض شفا نگيرد . خوب حالا اينجور كه نمي شود هر كسي با دهان آلوده قرآن را بخواند و بخواهد بگويد كه بر آب مي دمم و چرا مريض شفا پيدا نكرد ؟ به تعبير آقا در الهي نامه ( انگشتر سليمانيم داده اي انگشت سليماني هم بده ) . حالا انگشتش را ندارم انگشتر بگذارم اين كه حق ندارد بگويد چرا دم و دعاي من تاثير نكرد . چه اينكه در همان روايت آمد كه اين يكي يعني اين بركت مخصوص سوره حمد است ، چرا ؟ براي اينكه در سوره فاتحه حرف ف نيست
چون حرف ف آفت است . شما اين حديث را مي خوانيد و بعد مي آييد مي گوييد اسم حضرت صديقه طاهره فاطمه زهرا است ، ايشان كه ف دارد ، يعني چه ؟ چه طوري آدم بايد اينها را جمع كند ؟ فاطمه بزرگترين شخص نظام هستي در مقام عصمت است ، بعد از پيغمبر و امیرالمومنین( سلام الله علیها) جناب فاطمه است و اسم شریف ف هم دارد و اولین حرفش از ف شروع مي شود ، شما الان در قرآن هيچ سوره اي به غير از سوره فاتحه نمي بيند كه حرف ف نداشته باشد . چرا فقط سوره حمد اين خاصيت را دارد كه بوسيله آن هر مريض شفا پيدا مي كند ؟ چون در اين سوره ف ندارد و ف آفت دارد . چقدر اسرار هست ، چقدر در فن روايت رموز هست و مي بيني اسم حضرت صديقه فاطمه ف دارد ، اينجا آفت نيست ، اينجا چه حقيقتي دارد؟ خدا مي داند .
حالا دستي كه به سوي اين حقيقت دراز مي شود با اين صورت بايد پاك باشد . عزيزان من ، رفت و آمدهاي خود را بپاييد ، عزاداري خود را بپاييد ، عروسي هاي خود را بپاييد ، به خانمهايي كه به كلاس معرفت نفس مي روند و روزي يكجور ظرف كريستال مي خرند ، مي گويم : سروران من ، اينها را كنار بگذاريد . پرده هاي زرين كذايي را كنار بگذاريم ، بعد پله به پله در مهماني ها همديگر را خجالت زرده نكنيد ، اخلاق در منزل و محيط منزل رعايت شود به اين چند نفري كه اسر دست شما هستند رحم كنيد ( و يطعمون الطعام علي حبه مسكينا و يتيما و اسيرا ) . براي حب خدا به آنها غذا بدهيد ، نبايد بداخلاقي باشد ، مديريت باشد ، حرفها فراوان است و بعداً در پيرامون قصيده اطواريه در صفحه 116 ديوان ملاحظه مي فرماييد ، اينها در حالات شخصي انساني پيش مي آيد .

من چرا بيخبر از خويشتنم من كيم تا كه بگويم كه منم

من بدينجا ز چه رو آمده ام كيست تا كو بنمايد وطنم

نماياندن يعني چه ؟ چه شيرين مي گويند : اول ماوراء طبيعت را به شخص مي نمايانند و بعد

مي ربايند . كيست تا كه آن شخص بنمايد وطنم ؟

((حضرت استاد صمدي آملي حفظه الله))

ممنون خيلي زيبا بود.:Mohabbat:

سادات;36062 نوشت:
چون در اين سوره ف ندارد و ف آفت دارد . چقدر اسرار هست ، چقدر در فن روايت رموز هست و مي بيني اسم حضرت صديقه فاطمه ف دارد ، اينجا آفت نيست ، اينجا چه حقيقتي دارد؟ خدا مي داند .

سلام
ولعل علته تاخر الفاء فی الآفه و و تقدمه علی الالف فی فاطمه ای اذا جاء الالف الذی هو الف قامت دوست زهق الآفه و هو فی الآفه علی العکس
والحمد لله
موضوع قفل شده است