قران کتاب کامل!!

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قران کتاب کامل!!

با سلام
با این توجیح که تمامی دستورات دینی ذکر شده در قرآن چون به تفصیل در این کتاب مقدس ذکر نشده پس باید به منابع دیگری غیر از آن رجوع کرد (حتی اگر آن منبع احادیثی از جانب پیامبر باشد) پس از دیدگاه من شما به قرآن دیگر نمی توانید به عنوان کتاب کاملی برای همه انسانها در تمام اعصار متکی باشید. من به شخصه در این برهه از زندگی ام تنها قرآن را مرجع تمام اعمال خود می خواهم قرار دهم. دیگر به هیچ کتابی (چه کتاب حدیث باشد) و هیچ شخصی ( چه مرجع عالی مقام از دیدگاه حوزه و ...) اعتماد ندارم. می خواهم فقط و فقط به کتابی که آن را کامل ترین کتاب دینی و آخرین ورژن از مکالمه بی واسطه خدا و بنده اش می خوانند متکی باشم. اگر کامل است پس حدیث و سفیر و مفسر دیگر چه صیغه ایست!!! اگر کامل نیست پس این ادعاها چیست؟ می خواهم بار دیگر به کتاب آسمانیم ایمان بیاورم پس در این وادی یاریم کنید. با سپاس!!

سلام.
ابتدای گفتهٔ شما صحیح است ولی ادامه‌اش را تند رفتید. این که می‌گوییم قرآن کتاب کامل است یعنی اصل و اساس اتکای ما قرآن است. احادیث و تفاسیر و مرجع تقلید و موارد دیگر که ذکر کردید، کمک می‌کنند بهتر به این اصل (قرآن) متکی باشیم.

nilufar;35738 نوشت:
با سلام
می خواهم بار دیگر به کتاب آسمانیم ایمان بیاورم پس در این وادی یاریم کنید. با سپاس!!

[="palatino linotype"]خوب این که کاری نداره

من کمکت می کنم که دیگر نیازی به هیچ حدیث و مفسرو غیره وذالک نداشته باشی

بپرس تا بدانی

[/]

سلا م عليكم
اگر اجازه بفرماييد من از شما مي پرسم
1- تعداد ركعات نماز چقدر است ؟
2- ديه تك تك اعضاي بدن كجاي قرآن است ؟
3- عرش خدا روي آب بود (و كان عرشه علي الماء هود 7 ) يعني چه ؟
4- منظور از اولوا الامركه اطاعتشان مانند خدا ورسول واجب است (در آيه 59 نساء )چه كساني است ؟
اگر كسي در جزئيات نماز وروزه و خمس و طلاق و...گير كند چكار كند ؟

لطفا عجله نكن يك ماه وقت داري ؟

غلامعلی نوری *;35831 نوشت:
خوب این که کاری نداره

من کمکت می کنم که دیگر نیازی به هیچ حدیث و مفسرو غیره وذالک نداشته باشی

بپرس تا بدانی

با سلام

كاربر گرامي غلامعلي نوري
توجه داشته باشيد كه پرسشهاي پرسشگران در اين سايت توسط كارشناسان پاسخ داده مي شود و ساير كاربران مي توانند تنها در بحث ها نظر دهند .
به شما ياد آور مي شوم كه هيچ گاه در اين سايت خود را در مقام كارشناسان و پاسخ گويان قرار ندهيد .
كاربران عزيز نيز توجه داشته باشند كه پاسخ سئوالات و شبهات خود را از كارشناسان و مديران سايت اخذ نمايند .
با تشكر

مدیر سایت;35842 نوشت:
با سلام

كاربر گرامي غلامعلي نوري
توجه داشته باشيد كه پرسشهاي پرسشگران در اين سايت توسط كارشناسان پاسخ داده مي شود و ساير كاربران مي توانند تنها در بحث ها نظر دهند .
به شما ياد آور مي شوم كه هيچ گاه در اين سايت خود را در مقام كارشناسان و پاسخ گويان قرار ندهيد .
كاربران عزيز نيز توجه داشته باشند كه پاسخ سئوالات و شبهات خود را از كارشناسان و مديران سايت اخذ نمايند .
با تشكر

با سلام
جناب رییس حتی اگر از جواب کارشناسان قانع نشده باشد و از دیگرا ن کمک بخواهد و از پاسخ دیگران

راضی شود

nilufar;35738 نوشت:
با سلام
با این توجیح که تمامی دستورات دینی ذکر شده در قرآن چون به تفصیل در این کتاب مقدس ذکر نشده پس باید به منابع دیگری غیر از آن رجوع کرد (حتی اگر آن منبع احادیثی از جانب پیامبر باشد) پس از دیدگاه من شما به قرآن دیگر نمی توانید به عنوان کتاب کاملی برای همه انسانها در تمام اعصار متکی باشید. من به شخصه در این برهه از زندگی ام تنها قرآن را مرجع تمام اعمال خود می خواهم قرار دهم. دیگر به هیچ کتابی (چه کتاب حدیث باشد) و هیچ شخصی ( چه مرجع عالی مقام از دیدگاه حوزه و ...) اعتماد ندارم. می خواهم فقط و فقط به کتابی که آن را کامل ترین کتاب دینی و آخرین ورژن از مکالمه بی واسطه خدا و بنده اش می خوانند متکی باشم. اگر کامل است پس حدیث و سفیر و مفسر دیگر چه صیغه ایست!!! اگر کامل نیست پس این ادعاها چیست؟ می خواهم بار دیگر به کتاب آسمانیم ایمان بیاورم پس در این وادی یاریم کنید. با سپاس!!

سلام عرض ادب!
سوال قشنگی پرسیدین بهتون تبریک میگم و توجه شما رو به نکاتی جلب میکنم.

قرآن کریم‌، کتاب راهنمایی بشر تا روز قیامت است و لازمة این مطلب‌، آن است که قرآن از بیان مسائل شخصی و جزئی خودداری کند. کتاب قرآن مانند "کتاب قانون‌" است که مسائل کلّی و مبتلا به بشر در آن آمده‌، و تبصره‌ها و جزئیات آن را پیامبر و امامان‌ ذکر کرده‌اند; پس از آن نیز فقهای اسلام ـ با توجه روایات ـ فروعات و جزئیات دیگری را از آن به دست آورده‌اند.

اینک برای آن که متوجه شویم که لازم نیست همة مطالب به طور تفصیلی و مشروح در قرآن بیان شده و این که نیازهای ما را، تنها قرآن برطرف نمی‌کند و به چیز دیگری نیز نیاز داریم‌، مثالی می‌زنیم‌: کتاب قانون اساسی هر کشور، در چند ورق و خلاصه در دسترس مردم قرار می‌گیرد; ولی تبصره‌ها و قوانین جزئی آن را نمایندگان مجلس ـ در قالب چندین جلد قطور، که به سادگی نمی‌تواند در دسترس مردم قرار گیرد ـ ذکر می‌کنند و سپس هر وزارتخانه ـ به صلاح دید خود ـ جزئیات دیگری را در مرحله سوم ذکر می‌کند، که مجموع این قوانین کتابی را با چندین هزار صفحه را به خود اختصاص می‌دهد. این مثال نشان می‌دهد که کتاب قانون بدون نمایندگان مجلس نمی‌تواند مشکلات را برطرف کند، قران کریم به منزله قانون اساسی بشریت است‌، که تمام قوانین هدایتی بشر به طور اجمال و کلّی ـ نه تفصیلی و مشروح ـ در آن آمده است‌. پیامبر و امامان ع برخی جزئیات آن قوانین کلّی را ذکر کردند که در قالب روایات کتابی در حدود 100 جلد ـ بحارالانوار مرحوم مجلسی ـ تشکیل می‌دهند و فقهای اسلام نیز در طول تاریخ ـ با استفاده از روایات و راهنمایی امامان‌ع جزئیات و توضیحات دیگری را ذکر کردند که در قالب هزاران جلد کتاب وجود دارد.

فرض کنید که خداوند تمام این جزئیات را خود در قرآن بیان می‌فرمود نتیجه این می‌شد که اوّلاً: قرآن دارای چندین هزار صفحه شود و کتابی این گونه جز در کتاب‌خانه‌ها پیدا نمی‌شد و جز دانشمندان از آن استفاده نمی‌کردند. وانگهی‌! امکان آن نیز نبود که پیامبر همه این مطالب را بر مردم تلاوت کند و به آنان ابلاغ کند. از این سخنان نتیجه می‌گیریم که همه مسائل لازم نیست در قرآن به طور مشروح آمده باشد بلکه سخنان پیامبر و امامان هم ارزش قرآن را دارند. اگر هزاران مطلب جزئی در قران نیامده است‌، ولی در روایات پیامبر و امامان بیان شده است‌.

عترت و خاندان پیامبر نمایندگان خدا هستند که قران را تفسیر و تشریح می‌کنند زیرا خود پیامبر فرمود: من از میان شما می‌روم و دو چیز گران‌بها در میان شما می‌گذارم‌، که باید به هر دو تمسّک کنید: "قال رسول الله‌انی تارک فیکم الثقلین کتاب اللّه و عترتی اهل‌بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلّوا ابدا و انهما لن تفترقا حتّی یردا علی‌ّ الحوض‌; من در میان شما دو امانت نفیس و گران‌بها می‌گذارم‌، یکی کتاب خدا و دیگری عترت من است‌. مادامی که شما به این دو تمسّک می‌جویید، گمراه نمی‌شوید. و این دو یادگار من هیچ گاه از هم جدا نمی‌شوند تا در کنار حوض به من وارد شوند."(الهیات و معارف اسلامی‌، جعفر سبحانی‌، ص 403، نشر مؤسسة امام صادق‌)

موفق باشید.

غلامعلی نوری *;35897 نوشت:
با سلام
جناب رییس حتی اگر از جواب کارشناسان قانع نشده باشد و از دیگرا ن کمک بخواهد و از پاسخ دیگران

راضی شود

كاربران عزيز تنها مي توانند در بحث ها شركت كنند و نظرات خودشان را اعلام كنند ، و وقتي گفتگو كاربران و نظر كارشناسان اعلام شد ، اين كاربران هستند كه از ميان مباحث ؛ منطقي بودن و يا غير منطقي بحث ها را تشخيص مي دهند و ما نبايد به جاي آنها تصميم بگيريم و بگوييم كه قانع شده اند يا نشده اند .
افزون بر اين پرسش گران در اين سايت در چارچوب ضوابط و قوانين سايت آزادي عمل و نظر دارند و سئوال كردن و پرسيدن تا رسيدن به فهم كامل موضوع حق آنها مي باشد .

با سلام
منم با شما هم عقيده بودم قران نظرم رو عوض كرد
روز اول گفتم از به بعد فقط قران جلد قران رو كه باز كردم نوشته بود اهدنا الصراط المستقيم
گفتم آخ جون راه رو پيدا كردم بلا فاصله گفته بود صراط الذين انعمت عليهم (ترجمه كه نميخواد):Kaf:
به خودم نگاه كردم ديدم من كه الذين انعمت عليهم نيستم غير قران را هم كه قبول ندارم يعني نبايد قبول داشته باشم پس اين الذين كياند ؟؟؟؟؟؟؟ :soal:
گفتم خوب اصلا سوره حمد رو ول كن برم سوره بقره گنده تره مطلب بيشتر داره
خط اول نوشته بود هدي للمتقين داشتم ذوق زده ميشدم كه خداوند متعال تحويلم گرفت آيه بعد رو خوندم الذين يومنون بالغيب با خودم گفتم من تازه اول راهم غيب نديدم كه قبول كنم
يقيمون الصلاه نماز درست حسابي هم كه ندارم آيه بعد الذين يومنون بما انزل اليك تمام آنچه بر پيغمبر نازل شده را هم كه بلد نيستم يخورده از اونا قرانه خودش ميكه هرچي پيغمبر حرف ميزنه وحيه ما ينطق عن الهوي ان هو الا وحي يوحي
داشتم كلافه ميشدم سرت و درد نيارم هرچي جلو رفتم ديدم انگار از ما بهترون هم هستند كه بايد تو دين سراغي هم از اونا گرفت برا همين همون صفحه اول قران نظرمو عوض كرد به همين راحتي
نمي دونم تو صفحه اول قران رو خوندي يا نه ؟؟؟؟:hamdel::Gig:

با سلام و تشکر حتی اگر فقط قران را واقعا قبول داشته باشیم طبق قران باید احادیث را هم {البته با رعایت قواعد ان}بپذیریم.ایه ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی دال بر حجیت حدیث است و تمام فرق اسلامی تا به حال از این ایه این مطلب را فهمیده اند.اگر ما بگوییم فقط قران را قبول داریم وحدیث را قبول نمیکنیم این حرف صدر و ذیلش متناقض است. چون با این حرف ما این ایه را فبول نکرده ونومن به بعض ونکفر به بعض شده ایم.

موضوع قفل شده است