صفحه 3 از 3 نخست 123
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوستان چادری ام بی چادر شده اند

نوشته
    1,013
    حضور
    88 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط شفیق نمایش پست ها
    همانطور که عرض کردم ارزش بودن حجاب از این جهت است که می تواند بیشتر و متعالی تر گردد.
    سلام
    این رو قبول دارم
    سوال این است که در ایران که نقاب چهره نیست ایا این حجاب کمه و چون زنها چهرشون رو نمیپوشونن مرتکب گناه میشن؟

2. صلوات

نوشته
    52
    حضور
    21 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط بی ادعا نمایش پست ها
    سلام
    این رو قبول دارم
    سوال این است که در ایران که نقاب چهره نیست ایا این حجاب کمه و چون زنها چهرشون رو نمیپوشونن مرتکب گناه میشن؟
    نمی شه گفت مرتکب گناه می شن مثل اینکه مستحبات نماز اگر خوانده شود نماز متعالی تر خواهد بود ولی اگر مستحبات گفته نشود گناه صورت نگرفته و حد واجب انجام شده است.

4. صلوات ها 3

نوشته
    1,013
    حضور
    88 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط شفیق نمایش پست ها
    نمی شه گفت مرتکب گناه می شن مثل اینکه مستحبات نماز اگر خوانده شود نماز متعالی تر خواهد بود ولی اگر مستحبات گفته نشود گناه صورت نگرفته و حد واجب انجام شده است.
    سلام

نه اخه به نظر میاد ایه قرآن حد حجاب را در حده پوشوندن چهره هم ذکر کرده.چنانچه خودتان هم ااره کردید.بخاطر همین گفتم

6. صلوات

نوشته
    206
    حضور
    12 روز 12 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط Peransa نمایش پست ها
    سلام به همگي
    طي يه سال گذشته پنج تا از دوستهاي صميمي من چادر رو گذاشتن كنار با اين استدلال كه حجاب بدون چادر هم كامله و چادر يه مبحث تاريخيه نه ديني
    همشون هم اهل نماز و حجاب و دين هستن
    خانواده هاشون هم مذهبي ...
    من تو خانواده كاملا غير مذهبي چادري شدم
    و الان خيلي تو فشار روحي هستم
    قبلا دلم خوش بود به همين دوستهاي مذهبيم چون برا انتخاب چادر خيلي فشارهاي زيادي از سمت خانواده ام تحمل كردم و هميشه به اين دوستهام پناه ميبردم
    الان حس ميكنم بي خودي انقدر سختي به خودم دادم
    ميتونستم بدون چادر هم محجبه باشم
    واقعا سر دو راهي موندم
    بدون چادر ميشه حجاب كامل داشت؟
    من به خاطر خدا چادري شدم ولي الان بعد تحمل سختي ها
    حس ميكنم خسته شدم از چادر
    سلام
    به نظر بنده هدف از انتخاب نوع لباس، بایستی کسب احساس مثبت جسمانی و روانی است.
    .
    حال اگر شما با پوشش چادر یا هر حجاب یا هر لباسی دیگری مجموعا احساس رضایت داشته باشید، خب دیگه چرا نظر دیگران براتون تاثیر گذاره؟ به نظرم بی توجه به دیگران ادامه بدید.
    اما اگر مجموعا احساس رضایت ندارید، جسارتا شما دارید به خودتون ظلم میکنید و به نوعی مدیون خودتون هستید. حالا چه تصمیمی میگیرید با خودتون!
    .
    گاهی در فصل تابستان میبینید بانوی چادری ای با رضایت از پوشش زیر آفتاب راه میره در حالی که خیس عرقه. ولی بعد روانی رعایت حجاب غالب بر سختی جسمانی است و مجموعا راضیه.
    اما برعکس همین هم ممکنه باشه و اگر زن رضایتی نداشته باشه از شرایطش با پوشش چادر، رسما داره در حق خودش بی انصافی میکنه.
    +
    چون شما علاقه به رعایت حجاب دارید، پیشنهاد میکنم اگر زبان انگلیسی خوبی دارید، ویدئوی زیر رو که مربوط به آیه حجاب برای زنان هست ببینید.
    https://www.youtube.com/watch?v=WKSgA1xNcMY
    موفق باشید

8. صلوات

نوشته
    243
    حضور
    5 روز 1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    564

نقل قول نوشته اصلی توسط Peransa نمایش پست ها
    بحث من سر اينه چرا روز به روز نگاه منفي به چادر بيشتر ميشه
    سلام. من هم مثل شما چادری ام و جواب سوالتون رو میدم.

اول اینکه در کشور ما بخاطر قوانین اسلامی که حاکم هست، برای رسیدن به یک سری منافع و مزایا باید این قوانین رعایت بشه. حالا فردی که میخواد به این مزایا برسه یا خودش فرد مقید و متدینی هست و یا نیست. اگر خودش فرد مقید و متدینی نباشه، اونوقت مجبوره که ظاهرش رو اسلامی کنه تا اون مزایا رو از دست نده. اما مردمی که در اطراف اون هستند بعد از مدتی میفهمن که اون داره ریا میکنه. و همین باعث میشه که ظاهر اسلامی اون که مجبور شده ازش استفاده کنه در نظر مردم بی ارزش و حتی عامل دورویی و نفاق به نظر برسه. مثلا هادی رضوی متهم اختلاس بزرگ بانگ سرمایه رو ببین. در صفحه اینستاگرامش عکسهای شهدا و مدافعین حرم و هیئت عزاداری و ... بود، او برای رسیدن به هدفش و بهره برداری از یک سری مزایا و بدست آوردن اعتبار، مجبور بود که اینطور منافق باشه و هنگامی که دستش رو میشه مردم از چهره اسلامی اون متنفر میشن چون میدونن این چهره اسلامی باعث شده که سالها دزدی کنه و بخوره و ... و کسی کاری بهش نداشته باشه.

یا مثلا در آزمون اموزش و پرورش و قوه قضاییه و ... می تونی تیپ پذیرفته شده ها قبل و در حین مصاحبه و گزینش رو با هم مقایسه کنی و متوجه بشی که اوضاع تا چه حد وخیمه.

به این دلایل هست که مردم دارن نسبت به صورتهای دینی مثل چادر یا نماز یا روزه یا امر به معروف و ... گارد میگیرن چون فکر میکنن کسایی که این ظواهر دینی رو دارن حتما در باطن آدم های خراب و دورویی اند و بخاطر حفظ منافع مجبور به ظاهر سازی شده اند.

در این بین اما افرادی که واقعا ادم های خوبی اند و ظاهر اسلامی هم دارند بیشتر از همه مورد هجمه و بی مهری و قضاوت دیگران قرار میگیرند و با دسته بالا که بهش اشاره کردم اشتباه گرفته میشن. بعضی ها نمیتونن این قضاوتها و نگاه های نادرست بقیه رو تحمل کنن و ترجیح میدن که باطن اسلامی خودشون رو حفظ کنن اما ظاهرشون رو در حداقل نگهدارن و برخی هم سعی میکنن خودشونو قوی کنن و برای حرف بقیه اهمیتی قائل نمیشن و به مردم اجازه میدن که شخصیت واقعی اونها رو بشناسن تا دیگه درموردشون قضاوت نکنن، بجای منفعل بودن در جامعه به دنبال کارهای مفید میرن و مهربان و دلسوز و باسواد و قوی هستند و افراد رو با ویژگی های اخلاقی و اجتماعی و علمی به سمت خودشون جذب میکنن و همین باعث میشه که ظاهر اسلامی اونها کمتر باعث قضاوت درباره شخصیتشون بشه.

10. صلوات ها 3

نوشته
    2,032
    حضور
    15 روز 19 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3219

سلام

بحث قشنگی بود من هم گفتم نظرم بنویسم

یادم هست من وقتی بیرون می رفتم اوایل همون پوشش مانتو و مقنعه که مدرسه قبول داشت و تو بخشنامه اومده بود و روزای شیرین دانشگاه هم برای ارشد و دکترا گفته بودند اجباری نیست و خلاصه... اصلا از چادر خوشم نمی اومد

یادمه روزی که برای گزینش رفته بودیم سازمان هم من یه جور کلاه که مخصوص زیر مقنعه بود و دستکش و...!! که سوال کرد از کی اینا می پوشی که جواب دادم مهرماه!!

تا این که یه روز متوجه شدم خودچادر واقعا زیبایی هست

جدا از رنگ چادر که غنی و تجارت منشانه!!(نمی دونم این کلمه ی اختراعی معنا داره یا نه تجارت با خدا یا با دل مردم!!ازکجا به ذهن قلم رسید؟!!)خود آراستگی وزیبایی که چادر داشت برام جالب بود

انگار سنگین و رنگین راه می رفتی

انگار یک الهه بودی که همه می خواستند برات راه بازکنند و همون مثال قدیمی که راننده تاکسی مرا خانم و تو را خانمی صدا زد!!

وقتی هم برای خرید می رفتم یه مغازه دارکه آشنا بود با کمی تردید پرسید:الان از مدرسه می آیی؟!گفتم نه !!

و یه دوست مهربون که از خرید برمی گشت وهمراه با همسایه شون می رفت از پشت سر که نگاه می کردم متوجه شدم واقعا پوشش چادر برای همه بهترین انتخاب هست

مانتو با تمام پوششی که هست نمی تونه اون صفا و حرمت یک چادر رو وصف کنه...

دیشب هم که رفته بودم خرید یکی از دوستان خانوادگی منودید و برام هدیه ای آورده بود با خوشحالی سلام علیک کردم و بعد قبل از این که هدیه رو به من بده با کمی شک و تردید که این وقت شب دانشگاه هست یا مدرسه یا کاری جلسه ای چادر پوشیدم سوال کرد:کجا می ری؟!!

جواب دادم: اومدم برای صبحانه پنیر بخرم!!

لبخندی زد و هدیه رو به من داد و سوار ماشین شد و رفت.

چادر برای کسی که دوستش داشته باشه بهترین دوست هست

متاسفانه این نگاه منفی به چادر نیست که روز به روز زیادترمی شه این نگاه حریص فرصت طلب هست که زیادترمی شه

دوستان چادر هم اگربخوایین براتون نام ببرم زیاد هستند خصوصا اگر بخواهیداز خوبترین ها کنار چادر یک کتاب بنویسید

چادر همون صفای دل مردم قدیم هست

من چادرم دوست دارم چون احساس می کنم وقتی چادر سرم کردم خودخودم هستم!!

شما باید خود خودتان باشید واگر پایبند نقطه نظرات دیگران باشید این هدف شما نیست هدف آنهاست که انتخاب کرده اید

ارزشها را به بها می دهند نه به بهانه

و فراموش نکنید هیچ کس در گودال کوچک مروارید صید نخواهد کرد

چادر یک کلمه است و یک عالمه خوبی اگر این مروارید را بخواهید کشف کنید نیاز به گذر زمان دارید.

الهی شکر

یارب نظر تو برنگردد

12. صلوات ها 2

نوشته
    413
    حضور
    53 روز 10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1180

نقل قول نوشته اصلی توسط فریال نمایش پست ها
    سلام

بحث قشنگی بود من هم گفتم نظرم بنویسم

یادم هست من وقتی بیرون می رفتم اوایل همون پوشش مانتو و مقنعه که مدرسه قبول داشت و تو بخشنامه اومده بود و روزای شیرین دانشگاه هم برای ارشد و دکترا گفته بودند اجباری نیست و خلاصه... اصلا از چادر خوشم نمی اومد

یادمه روزی که برای گزینش رفته بودیم سازمان هم من یه جور کلاه که مخصوص زیر مقنعه بود و دستکش و...!! که سوال کرد از کی اینا می پوشی که جواب دادم مهرماه!!

تا این که یه روز متوجه شدم خودچادر واقعا زیبایی هست

جدا از رنگ چادر که غنی و تجارت منشانه!!(نمی دونم این کلمه ی اختراعی معنا داره یا نه تجارت با خدا یا با دل مردم!!ازکجا به ذهن قلم رسید؟!!)خود آراستگی وزیبایی که چادر داشت برام جالب بود

انگار سنگین و رنگین راه می رفتی

انگار یک الهه بودی که همه می خواستند برات راه بازکنند و همون مثال قدیمی که راننده تاکسی مرا خانم و تو را خانمی صدا زد!!

وقتی هم برای خرید می رفتم یه مغازه دارکه آشنا بود با کمی تردید پرسید:الان از مدرسه می آیی؟!گفتم نه !!

و یه دوست مهربون که از خرید برمی گشت وهمراه با همسایه شون می رفت از پشت سر که نگاه می کردم متوجه شدم واقعا پوشش چادر برای همه بهترین انتخاب هست

مانتو با تمام پوششی که هست نمی تونه اون صفا و حرمت یک چادر رو وصف کنه...

دیشب هم که رفته بودم خرید یکی از دوستان خانوادگی منودید و برام هدیه ای آورده بود با خوشحالی سلام علیک کردم و بعد قبل از این که هدیه رو به من بده با کمی شک و تردید که این وقت شب دانشگاه هست یا مدرسه یا کاری جلسه ای چادر پوشیدم سوال کرد:کجا می ری؟!!

جواب دادم: اومدم برای صبحانه پنیر بخرم!!

لبخندی زد و هدیه رو به من داد و سوار ماشین شد و رفت.

چادر برای کسی که دوستش داشته باشه بهترین دوست هست

متاسفانه این نگاه منفی به چادر نیست که روز به روز زیادترمی شه این نگاه حریص فرصت طلب هست که زیادترمی شه

دوستان چادر هم اگربخوایین براتون نام ببرم زیاد هستند خصوصا اگر بخواهیداز خوبترین ها کنار چادر یک کتاب بنویسید

چادر همون صفای دل مردم قدیم هست

من چادرم دوست دارم چون احساس می کنم وقتی چادر سرم کردم خودخودم هستم!!

شما باید خود خودتان باشید واگر پایبند نقطه نظرات دیگران باشید این هدف شما نیست هدف آنهاست که انتخاب کرده اید

ارزشها را به بها می دهند نه به بهانه

و فراموش نکنید هیچ کس در گودال کوچک مروارید صید نخواهد کرد

چادر یک کلمه است و یک عالمه خوبی اگر این مروارید را بخواهید کشف کنید نیاز به گذر زمان دارید.

الهی شکر

یارب نظر تو برنگردد
    دوست داشتم منم یه چیزی بنویسم اما تمام حرفایی که میخواستم بگمو انقدر قشنگ کنار هم چیدی که دیگه دهنم بسته شد و فقط چشمام پر اشک شد...

الهی شکر بابت این نعمت بزرگ
    تکان میخوری بگو یا صاحب الزمان،
    صبح که از خواب بیدار میشوی مؤدب بایست
    و صبحت را با سلام به امام زمانت شروع کن
    و بگو آقا جان دستم به دامانت خودت یاری ام کن،
    شب که میخواهی بخوابی اول دست به سینه بگذار
    و بگو"السلام علیک یا صاحب الزمان"بعد بخواب.
    شب و روزت را به یاد محبوب سر کن که اگر اینطور شد,
    شیطان دیگر در زندگی تو جایگاهی ندارد،دیگر نمیتوانی گناه کنی،
    دیگر تمام وقت بیمه امام زمانی...

14. صلوات

صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۸/۰۳/۲۲, ۱۳:۴۷ : 31

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری