جمع بندی آیا راهی بجز ازدواج در این سن برای یک نوجوان وجود داره؟

تب‌های اولیه

139 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا راهی بجز ازدواج در این سن برای یک نوجوان وجود داره؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

با سلام
پسری 16 ساله هستم. در 13 سالگی به بلوغ جنسی رسیدم
آدم مذهبی ای هستم.تو خانواده مذهبی ای هم زندگی میکنم.پس قاعدتا از گناه خیـــلی بدم میاد،اما...
در حال حاضر کلاس یازدهم هستم،رشته ریاضی، اما وضع ریاضی و فیزیکم تعرفی نداره.

سال اول بلوغم اصلا نمیدونستم استمنا چیه و نمیدونستم گناهه.ولی انجامش میدادم.
البته بستگی داشت،بعضی موقع ها زیاد بعضی اوقات اصلا
اما کم کم متوجه این قضیه شدم و فهمیدم که گناه کبیرست.البته این فهمیدن،تاثیر داشت،اما باعث نشد خود ارضاییو ترک کنم

همونطور که گفتم،پسر مذهبی ای هستم،به هیچ وجه نمیخوام اینکارو بکنم اما گاهی اوقات نمیتونم اختیارمو داشته باشم.البته چندین ماهه که تمام تلاشمو میذارم تا اینکارو انجام ندم،اکثر کارایی که برای کنترل غریضه و شهوت و ترک خود ارضاییه انجام میدم اما گاهی اوقات اختیار از دستم خارج میشه...
همونطور که گفتم،از گناه متنفرم.مخصوصا این اواخر که بعد از هربار استمنا میشینم زار زار گریه میکنم و مثل --- از کارم پشیمونم و توبه میکنم.اما بازم هریکی دوماه یکبار این بی اختیاری بهم دست میده.از خودم بدم میاد...
همیشه از خداو معصومین کمک خواستم،اما بازهم این وضعیت ادامه پیدا کرد،اصلا نمیدونم دیگه چیکار کنم...

خیلی وقته به فکر ازدواجم.حتی خانوادم هم ازین قضیه خبر دار شده.البته بیشتر حرفامون سربسته بود و فقط میگن باید صبر کنم
اما من نمیتونم صبر کنم و همونطور که گفتم،علیرغم همه کارایی که کردم،بازم نمیتونم جلوی خودمو بگیرم.
از طرفی،از همه کارای غیر اسلامی هم متنفرم
البته از لحاظ فکری هم فکر میکنم به بلوغ رسیدم.البته من نمیتونم بگم به بلوغ رسیدم اما چند نفر بهم گفتن که بزرگتر از سنم هستم .من در کودکی با بچه های زیادی همنشین نبودم و از همون موقع شبیه بزرگترا تربیت شدم . الان هم خودم حس میکنم که از لحاظ فکری با نوجوونهای دوروبرم فرق دارم.
بخاطر سن کمم وقتی بحث ازدواجو به میون گذاشتم،بعضیا بحث استفاده ابزاری از زن رو بیان کردن اما من کاملا به این قضیه واقف هستم و هدفم از ازدواج بچگانه نیست.

خیلی اوقات پیش میاد که نیاز عاطفی من از نیاز جنسی جلو میزنه اما بخاطر اینکه خانواده سنتی دارم،خیلی رابطه عاطفی نزدیکی با پدر و مادر ندارم
ازین به بعد هم فایده ای نداره،چون اگه قرار بود همچین رابطه نزدیکی باشه،باید از اول می بود

تشکر میکنم که این مطلبو خوندید،حالا یک سوال جدی دارم.آیا راهی غیر از ازدواج در این سن برای من وجود داره؟

پ.ن :
منظور من از زدواج در 16 سالگی این نیست که الان بایک دختر زیر یک سقف زندگی کنم.چون همچین چیزی امکان نداره.هم من امکانات اقتصادی ندارم و همچنین دارم درس میخونم و هم طرف مقابل هم قاعدتا درس میخونه و نمیشه تو این سن با شرایطی که هست ، زندگی مستقل داشت.
منظور من اینه که شرایطی مثل صیغه باشه،البته بازهم نه به این معنا که امروز یکی و فردا یکی دیگه.هدف ازدواج دائم باشه اما به دلیل موانع فنی و عمومی که وجود داره،فعلا تا یه سنی به صورت صیغه باشیم.
فعلا بحث درباره سوالی هست که چند خط بالاتر پرسیدم.

با تشکر
یا علی

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام خدمت شما کاربر عزیز، امیدواریم بهترین لحظات زندگی را در کنار خانواده محترمتان سپری نمایید.[-o

در خصوص مسائلی که بیان فرمودید تقریبا همه این مباحث به موضوع نیاز جنسی و کنترل آن بازگشت دارد و اين نياز از جمله شاخصه هايي است كه نه تنها از زمان بلوغ بلكه جلوتر از آن همراه انسان بوده و بايد در هر مرحله از رشد متناسب با شرايط سني، فرهنگي و ... به نحو مطلوبي مورد عنايت قرار گيرد.

بدون شك نياز به همدم و غريزه جنسى از خواص طبيعى انساني مي باشند . انسانى كه از نظر جسمى و روحى سالم باشد داراى چنين كشش هايى مى‏باشد و اين خود يكى از نعمت‏هاى خدادادى به بشر است.

برادر عزیز و گرامی! یگانه راه كنترل واقعي شهوت و نجات از تحريكاتي كه در اثر روابط در محيط هاي آلوده و نامناسب عارض انسان مي شود، ازدواج است.

بدون ترديد اگر خداوند غريزه جنسي را در انسان قرار داده قدرت و توان مقابله با گناه را نيز در وجود وي قرار داده است بنابراين هر انساني بايد با عزم و همتي سترگ به مبارزه با گناه برخيزد و همواره كوشش كند كه براي اولين بار كه ميل به گناه آمد با جديت تمام در برابر آن مقاومت كند آن گاه به تدريج مبارزه آسان خواهد شد.

درست است که شما نیاز جنسی دارید و به دنبال رفع آن هستید ولی ازدواج موقت در این سن ممکن است به صورت مقطعی نیاز جنسی را بر طرف کند ولی به رغم عوارض فراوانی که برای دختر دارد نمی تواند یک پاسخگوی مناسب باشد.

پس دو راه باقی می ماند الف) راهكار ازدواج ب) راهكار كنترل غريزه و تقويت معنويت.

به لطف الهی با همه این موارد آشنایی دارید و فقط کافی است اول از همه ذهنتان را از ازدواج و مسائل شهوانی و نیاز جنسی تا زمان مناسب ازدواج خارج کنید و سپس با اراده ای قوی همه توان خود را برای کنترل غریزه به کار گیرید.
موفق باشید.

باسلام

دستوراتی جهت کنترل شهوت:

1-افزایش دهنده های شهوت: زعفران، پیاز ، عسل، موز، مارچوبه، سیب، هویج، زیتون، گوجه فرنگی، کدو حلوائی، ذرت بو داده با کره، انجیر، خرما، زنجبیل، فلفل و انواع ادویه های تند،زردچوبه، شکلات، میگو و انواع غذاهای دریائی و ...

گرمیجات که افزایش دهنده شهوت هستند را کمتر مصرف کنید مخصوصا پیاز،ادویه جات (زردچوبه،دارچین و..)،زنجبیل ،زعفران،موز،آجیل مخصوصا تخم کدو و بادام زمینی و...

راه حل بهتر اینست که بصورت مُصلح مصرف داشته باشید یعنی همراه با گرمیجات؛ سردیجات مثل لیمو،ماست،ترشیجات،ماش،عدس و... مصرف کنید مثلا پیاز یا سیر با ماست بخورید . تو گوگل مصلحات غذایی رو جستجو کنید

چون مجردید و غذا خودتان درست نمیکنید لذا سعی کنید مثلا غذاهایی که ادویه و پیاز دارد را با دوغ یا ماست یا سایر سردیجات مثل کشک، خیار و.. مصرف کنید.

نسخه طب سنتی برای کاهش «میل جنسی» در نوجوانان

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/04/26/1466792

2- برای رفع تحریکات جنسی و خلاصی از وسوسه میتوانید سوره ناس را سه یا هفت بار بخوانید و از خداوند مدد بگیرید و نیز توصیه میشود دوش آب سرد یا شستن ناحیه تناسلی با آب سرد را انجام دهید تا تحریکات دور شود.

3- همچنین برای کنترل شهوت میتوانید دستور زیر را انجام دهید

111 بار آیه قُلْنَا يَا نَارُ كُونِي بَرْدًا وَسَلَامًا عَلَى إِبْرَاهِيمَ را بر ظرف آبی خوانده و روزانه کمی از آن بنوشید

4- سخنرانیهای استاد رحیم پور ازغدی، استاد جوادی آملی، دکتر الهی قمشه ای را گوش دهید. بوستان و گلستان و احادیث معصومین را روزانه بخوانید.

5- همیشه بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، هفت بار سوره فلق را بخوانید و بعد نماز صبح و عشاء هم صدبار استغفرالله و صد بار صلوات بگویید!!!

صابر;1026660 نوشت:
پس دو راه باقی می ماند الف) راهكار ازدواج ب) راهكار كنترل غريزه و تقويت معنويت.

راهکارهای ارائه شده توسط جنابعالی که بعنوان مثلا کارشناس در حال فعالیت هستید در عمل به هیچ وجه قابل اجرا نیست
سرکوب نیاز جنسی هم کلی عوارض در آینده برای این دوستمون داره
ازدواج دائم هم که تغریبا غیر ممکنه براشون
شما کی میخواید با شرایط جدید جامعه به روز بشید درک کنید که جامعه الان با جامعه 10 سال پیش فرق داره
تازه اینکه هیچ تضمینی برای رفع 100 درصدی نیاز جنسی توسط ازدواج وجود نداره چون هیچ اموزش جنسی به دوستان در هیچ جایی داده نمیشه

ایشون 13 سالگی به بلوغ رسیدن
در بهترین حالت 20 سالگی ازدواج کند
این 7 سال حضرت یوسف هم نمیتواند دوام بیاورد، همونطور که میدونیم لطف خدا بود که حضرت یوسف پاکدامنی شو حفظ کرد وگرنه نمیتونست خودش
بدن یک نیازی دارد که باید رفع بشود با تقوا و افزایش ایمان ارضا جنسی صورت میگیرد مگر که شخص با این کار خودش را نگه دارد ؟
در بهترین حالت بجای هفته ای یکبار بشود ماهی یکبار اصلا 6 ماه یکبار
در اون موقع که فشار وارد میشود چه کند؟
لابد پیاز نخورد ؟
این همه بودجه صرف شما میشود و بیمه میگیرید و .... که برای مشکلات جوانان پیاز نخوردن تجویز کنید ؟ و برای مشکل جنسی شخص راه حل هایی ارائه میدهید که نیازی نیست تخصص داشته باشی فقط کمی عقل کافیه تا بدونی قابل اجرا نیست
در ضمن این پاسخ ها رو برای همه میدهید و بنده زمانی به حرف شما گوش کردم و پس از گذشت 3 سال از ازدواج تازه الان دو طرف یادگرفتیم چگونه با هم هماهنگ باشیم
بخار همون اموزش ندیدنه
یعنی این دوستمون اگه مثل من 19 سالگی ازدواج کنه احتمالا چند سالی هم باید صرف آزمون و خطا جهت یادگیری رابطه و شناخت خودش و نیازهای جنس مخالف بگذره اگر در این سالها بتواند با وسوسه خیانت مقابله کند
درک نمیکنم چرا برای همه یک نسخه پیچیده میشود

Ali407;1026886 نوشت:
راهکارهای ارائه شده توسط جنابعالی که بعنوان مثلا کارشناس در حال فعالیت هستید در عمل به هیچ وجه قابل اجرا نیست
سرکوب نیاز جنسی هم کلی عوارض در آینده برای این دوستمون داره
ازدواج دائم هم که تغریبا غیر ممکنه براشون
شما کی میخواید با شرایط جدید جامعه به روز بشید درک کنید که جامعه الان با جامعه 10 سال پیش فرق داره
تازه اینکه هیچ تضمینی برای رفع 100 درصدی نیاز جنسی توسط ازدواج وجود نداره چون هیچ اموزش جنسی به دوستان در هیچ جایی داده نمیشه

ایشون 13 سالگی به بلوغ رسیدن
در بهترین حالت 20 سالگی ازدواج کند
این 7 سال حضرت یوسف هم نمیتواند دوام بیاورد، همونطور که میدونیم لطف خدا بود که حضرت یوسف پاکدامنی شو حفظ کرد وگرنه نمیتونست خودش
بدن یک نیازی دارد که باید رفع بشود با تقوا و افزایش ایمان ارضا جنسی صورت میگیرد مگر که شخص با این کار خودش را نگه دارد ؟
در بهترین حالت بجای هفته ای یکبار بشود ماهی یکبار اصلا 6 ماه یکبار
در اون موقع که فشار وارد میشود چه کند؟
لابد پیاز نخورد ؟
این همه بودجه صرف شما میشود و بیمه میگیرید و .... که برای مشکلات جوانان پیاز نخوردن تجویز کنید ؟ و برای مشکل جنسی شخص راه حل هایی ارائه میدهید که نیازی نیست تخصص داشته باشی فقط کمی عقل کافیه تا بدونی قابل اجرا نیست
در ضمن این پاسخ ها رو برای همه میدهید و بنده زمانی به حرف شما گوش کردم و پس از گذشت 3 سال از ازدواج تازه الان دو طرف یادگرفتیم چگونه با هم هماهنگ باشیم
بخار همون اموزش ندیدنه
یعنی این دوستمون اگه مثل من 19 سالگی ازدواج کنه احتمالا چند سالی هم باید صرف آزمون و خطا جهت یادگیری رابطه و شناخت خودش و نیازهای جنس مخالف بگذره اگر در این سالها بتواند با وسوسه خیانت مقابله کند
درک نمیکنم چرا برای همه یک نسخه پیچیده میشود

دوست بزرگوارم سلام!@};-
بله درست می فرمایید اجرای یک سری از دستورات برای یک سری از افراد آن هم در برهه خاص ممکن است جواب ندهد برای همین هم ما مجموع راهکارها را ارائه می دهیم تا فرد بتواند از طریق آنها به خود کنترلی برسد.
نکته دیگر اینکه خیلی از افراد از همین طریق توانسته اند به کنترل خود تا زمان ازدواج برسد و حتی اگر بگویید اینها تکرار مکررات است ولی اصلا خالی از فایده نیست. (فذکّر ان نفعت الذکری...)

ضمن اینکه شما نقد فرمودید ولی راهکاری ارائه ندادید. ممکنه راهکار پیشنهادی خودتان را نیز بفرمایید؟8->

با سلام خدمت کاربران محترم
به دلیل اهمیت این مسئله لطفا نظر خود را بیان فرمایید.

من که دلو ردم به دریا و ازدواج کردم
بعد از ازدواجم خدا بهم برکت داد و الانم الحمدالله در حال پیشرفتم و راضی ام

ازدواج کنید و نترسیدb-)

سلام
من نمی دونم خداوند با این همه علمی که داشت و می دونست بشر به فنا می ره سر این غریزه کوفتی چرا واقعا اینکارو کرده و چنان قدرتی در این غریزه قرار داده که بنیان آدم رو خرد و خاکشیر می کنه.
اصلا تو کتم‌ نمی ره این ! اصلا تو کتم نمی ره.

این همه آدم قربانی شدند به انواع مختلف اینا رو هیچ کس نمی بینه همه فقط افرادی که از این غریزه لذت بردند رو می بینند.

انگار این دنیای کوفتی هیچی دیگه نداره همه درگیر این نیازن از کوچیک تا بزرگ.

بدتر از این وجود دارد ؟

من نیم کیلو متر در پاسخ اخرین پست کارشناس نوشته بودم ولی از انتشارش خودداری کردم چون هم تکرار حرفهای تکراریه و هم بی نتیجه خواهد بود
ولی متاسفم برای سازمانی که خودش را متولی آخرت مردم میداند ولی بعد این همه سال هنوز برای تناسل ملت هیچ راهکار عملی که در واقعیت قابل اجرا باشد ندارد و انقدر از جامعه عقب است که از مردم راهکار میخواهد تا پاسخ بدهند
جوامع دیگر به فکر ساخت ارتش فضایی و سفر تجاری فضایی است جامعه ما درگیر مسائل جنسی در ابعاد مختلف !!!!
فردای قیامت خود من یکی از کسانی هستم که یقه این دوستان را خواهم گرفت بخاطر کم کاری هایشان
شما استارتر محترم بابت اون چند سالی که بدون اینکه بدونیه چیه خودارضایی کردی تو هم یقیه اخوند ها رو بگیر که وظیفه شان هست که در مدارس اگاه سازی و اموزش بدهند که ندادند و معلوم نیست کجان
من از سند 2030 چیزی نمیدانم ولی این رو میدونم که فقط مذهبی ها مخالف هستند در حالی که هیچ کاری در این زمینه نکرده اند و زمانی که اونها برای ما تصمیم گرفتن تازه متوجه خلا شده اند
شما بابت تک تک خودارضایی هایی که بدون دانستن گناه آن کردی از حوزه طلبکاری چون وظیفه اونهاست این مساله
و این رو بدون اگه از اول میدانستی چه کاریه الان شاید این مشکل وخیم نمیشد و راحت میتونستی کنترلش کنی

یا هو

سلام و عرض ادب

کاسنی و گشنیز دو گیاه قوی برای کاهش غریزه جنسی هستن
اب جو (طبیعی) نیز هم.

takdeal2019;1027299 نوشت:
من که دلو ردم به دریا و ازدواج کردم
بعد از ازدواجم خدا بهم برکت داد و الانم الحمدالله در حال پیشرفتم و راضی ام

ازدواج کنید و نترسیدb-)

جسارتا شما چند سالتونه ؟

اپولونیوس;1027308 نوشت:
یا هو

سلام و عرض ادب

کاسنی و گشنیز دو گیاه قوی برای کاهش غریزه جنسی هستن
اب جو (طبیعی) نیز هم.

خب اینا رو خورد و کاهش یافت
با همون کاهش یافته اش چی کنه ؟
هر هفته اش شد هر 6 ماه
بعد 6 ماه که بازم نیاز داشت اون موقع چی کنه ؟

Ali407;1027460 نوشت:
با همون کاهش یافته اش چی کنه ؟

خب مشکل مگه کاهش دادن غریزه جنسی نیست؟
حالا کاهش پیدا کنه بعدا که ازدواج کرد دوباره میشه افزایشش داد هزار جور گیاه برا افزایش وجود داره

Ali407;1027460 نوشت:
بعد 6 ماه که بازم نیاز داشت اون موقع چی کنه ؟

کنترل کنترل کنترل ( با گیاه)

اپولونیوس;1027470 نوشت:
خب مشکل مگه کاهش دادن غریزه جنسی نیست؟
حالا کاهش پیدا کنه بعدا که ازدواج کرد دوباره میشه افزایشش داد هزار جور گیاه برا افزایش وجود داره

کنترل کنترل کنترل ( با گیاه)

جسارتا کاملا اشتباه هست این حرف
مشکلات روانی که برای فرد ایجاد میشه و احتمال سردمزاجی جنسی و ... اصلا در نظر گرفته نشده
نیاز جنسی جهت سرکوب توسط خدا در انسان قرار داده نشده

کنترل کنترل کنترل هم بوی قرمه سبزی میده نه اجرا در واقعیت
شما برای اینکه حال این جوان را درک کنی اول دو سه سال خود ارضایی بکن بعد با کنترل کنترل کنترل ببین چقدر سخته ترک کردنش و شایدم غیر ممکن

حذف صورت مساله یکی از بهترین راهکارهای شما دوستان در برخورد با مشکلات هست . چطوره کلا قطعش کنه بره این دوستمون که راحت تر کنترل بشه فردا هم آغا صداش کنن !!!

به نظر می رسه یکی از راهها ازدواج موقت باشه

خارجیها این مشکل و با دوست دختر و دوست پسر حل کردن که همون اروپایی شده ازدواج موقت در اسلام است
البته چون هنوز فرهنگش در ایران درست نشده توصیه نمیشه

Ali407;1027304 نوشت:
من نیم کیلو متر در پاسخ اخرین پست کارشناس نوشته بودم ولی از انتشارش خودداری کردم چون هم تکرار حرفهای تکراریه و هم بی نتیجه خواهد بود
ولی متاسفم برای سازمانی که خودش را متولی آخرت مردم میداند ولی بعد این همه سال هنوز برای تناسل ملت هیچ راهکار عملی که در واقعیت قابل اجرا باشد ندارد و انقدر از جامعه عقب است که از مردم راهکار میخواهد تا پاسخ بدهند
جوامع دیگر به فکر ساخت ارتش فضایی و سفر تجاری فضایی است جامعه ما درگیر مسائل جنسی در ابعاد مختلف !!!!
فردای قیامت خود من یکی از کسانی هستم که یقه این دوستان را خواهم گرفت بخاطر کم کاری هایشان
شما استارتر محترم بابت اون چند سالی که بدون اینکه بدونیه چیه خودارضایی کردی تو هم یقیه اخوند ها رو بگیر که وظیفه شان هست که در مدارس اگاه سازی و اموزش بدهند که ندادند و معلوم نیست کجان
من از سند 2030 چیزی نمیدانم ولی این رو میدونم که فقط مذهبی ها مخالف هستند در حالی که هیچ کاری در این زمینه نکرده اند و زمانی که اونها برای ما تصمیم گرفتن تازه متوجه خلا شده اند
شما بابت تک تک خودارضایی هایی که بدون دانستن گناه آن کردی از حوزه طلبکاری چون وظیفه اونهاست این مساله
و این رو بدون اگه از اول میدانستی چه کاریه الان شاید این مشکل وخیم نمیشد و راحت میتونستی کنترلش کنی

باسلام

یه طوری نوشتید انگاری مثلا اونا (کشورهایی که نسخه 2030 رو برای ما میپیچند)که ازاین چیزها از بچگی خبر دارند اصلا مشکل ندارند اونا که مشکل ندارند برای این مسائل چرا از برطرف شدن نیازشون سر از ازدواج با حیوانات و..... در میارند

راهکار اسلامی اینه که بچه تا جایی که امکان داره باید به گونه ای تربیت بشه که زمان مناسبش با این مسائل آشنا بشه

اگه میگه به پسران خودتان لباسی که پاهاش بازه نپوشانید وقتی کودک رو به شکم میخوابد حواستان باشد به پست بخوابانید و.......

اگه میگه محل خواب پدر مادر با فرزند جدا باشه اگه میگه مادر پدر در برخوردهاشون چه مسائل رو رعایت کنند حواستان به دوستان فرزند باشد و............

با همه این حال

باید والدین را آگاه به این مسائل کرد وقتی پدر مادری در سن پایین ازدواج کرده اند اطلاعی از این نیاز که فرزندشان دارند ندارند فکر میکنند مثلا خودشان هم اگر در شرایط این بچه بودند می توانستند رعایت کنند

سختگیری های مسخره اگر کنار گذاشته شود خیلی از مسائل قابل حل هست اگر به جای اینکه گفته شود نوجوان آگاه به مسائل نیست تجربه ندارید و..... در کنارشان باشند از مشاوره کمک بگیرند تا اگر با مسائلی ممکن هست روبرو شود اطلاع داشته باشند و راهکار برون رفت از این مشکلات رو بدانند

راهکار همان ازدواج در سن پایین است

همانطور که خود این پدر مادر ها فرزندان مادر پدرهایی هستند که در سن 11 سال 15 سال ازدواج کرده اند

واقعیت جامعه امروز این هست که نوجوان ها ظاهرا زودتر به بلوغ میرسند.
در مدارس هیچ اموزشی در این زمینه به نوجوان ها داده نمیشه . اگر راهکار دوستان کنترل هست باید عقلشان برسد و از حوزه بیرون بیان و کمی زحمت بکشند در مدارس آموزشهای لازم رو به دانش آموزان قبل از رسیدن به بلوغ ارائه بدهند چون اینجوری فقط میشه کنترل کرد نوجوان اگه بدونه که سال دیگه یا دوسال دیگه قراره چی سرش بیاد از الان روی خودش کار میکنه و نوجوان ها تعصب بیشتری روی دینشان دارند
اینکه یک نوجوان چند سال بدون اینکه حتی اسم کارش رو بدونه استمنا میکنه برای من جالبه که از زمانی که من نوجوان بودم این مشکل بود و الان در سال 98 هنوز هم چنین مشکلی وجود داره و کسی که اخوند تشریف دارد باید بداند که شاید مشکلات فعلی کشور را بتواند به اسم دیگری بزند ولی این یه مورد کاملا به انها مربوط است و کم کاری آنها این همه خود ارضایی ، پورن و زنا و لواط رو ایجاد کرده
حالا اینکه برای جبران این دین که بر گردنتان هست میخواهید چه کنید من نمیدانم اما من خودم به شخصه در روز قیامت از شماها پیش خدا شکایت میکنم چون من هم همین مشکل برام وجود داشت و با درد زیادی میبینم که هنوزم وجود داره و بعد از همه سال حل نشده
و بدبختانه بنده وقتی فکر میکنم میبینم دین راهکار داده اما شماها چون در همه چیز تخصص دارید ( از پزشکی و طب گرفته تا نجوم و ریاضیات و ... ) تعجب میکنم کدام پدرسوخته ای بوده که برای ازدواج موقت عیب درآورده و شماها همه طوطی وار تکرار میکنید.
مردم عادی در جامعه با ملت قم و حوزوی ها فرق دارند
بین مردم الان دوستی دختر و پسر عادی شده
چون این دو جنس به هم در این سن خیلی تمایل دارند.
در همه جای دنیا هم چنین چیزی وجود دارد و عادی هست و اگر این مصداق ازدواج موقت نیست پس چیه ؟ ازدواج موقت فقط این نیست که یه مرد تاپاله کهن سال که 18 تا بچه و نوه داره یه دختر جوان رو صیغه کنه ، ازدواج موقتی که شما تعریف کردید بیشتر به درد خودتان میخورد
بچه 16 ساله چه ازدواج دائمی ؟ گیریم که کرد فردا که عقلش رسید دید این زن اصلا باب میلش نیست و اون موقع به علت فشار شهوت حالیش نبوده که چی میکنه و پشیمون شدند هر دو ، همین شما اون موقع میگید بساز ، یساز ، بساز
مگه چند سال آدم زندس که همش در گرفتاری و بدختی باشه ؟ یک عمر قسط بده که چی ؟
من خودم 19 سالگی ازدواج کردم گرچه مهمترین دلیلم برای ازدواج افزایش سرعت پیشرفت در زندگیم بود که الحمدلله بهش رسیدم ولی جنسی هم بود و بعد از 5 سال ازدواج تازه الان مشکلم کم شده و انشاالله داره حل میشه ، پس در ازدواج دائم هیچ تضمینی برای رفع این مشکل وجود ندارد خصوصا که بسیاری از نوجوانان فقط نیاز جنسی دارند و به بلوغ عقلی و عاطفی و اقتصادی و ... نرسیده اند. پس چطور شماها که خودتان را کارشناس میدانید به چنین مسائل عمومی و واضحی دقت نمیکنید.
فقط یاد گرفته اید هرکی گفت جنسی سریع ازدواج و کنترل
ازدواج رو که گفتم
برسیم به کنترل
از کسانی که این حرف رو میزنن میپرسم تاحالا شده از شدت شهوت جسارتا با عرض پوزش به سوراخ قفل در هم طمع کنید ؟
اصلا فشار شهوت میدانید چیه ؟ اگر میخواید بگید بله ما هم مرد هستیم پاسختون چند تا چیز هست
اولا احتمالا قبل از بلوغ میدانستید که خودارضایی چیه و جلوگیری کردید که این مورد کاش در مورد خیلی از ماها هم اتفاق می افتاد که نیوفتاده پس اگر اینجوری هست شما حق اظهار نظر نداری چون اصلا درک نمیکنی مشکل استارتر و امثالش رو
دوما شاید شما هم جزو کسانی بودی که ترک کردند که اولا باید تبریک گفت بابت اراده تان دوما احتمالا زیاد محیط کاملا مذهبی و خانواده ای مذهبی داشتید پس بنابراین نمیتوانید چون خودتان ترک کردید فکر کنید همه هم میتوانند و اگر نتوانستند مشکل از خودشان هست ، بحث اراده رو بذاریم کنار کسی که در خانواده ای غیر مذهبی زندگی میکند با شما فرق دارد. او احتمالا با ماهواره بزرگ شده و کوچه خیابان هم که .....
پس اگر شما هم جای اون فرد بودید نمیتوانستید و اثبات حرف هم حضرت یوسف هست که اگر خدا عنایت نمیکرد و راه فرار رو نمیگفت زناکار میشد و این سخن خود قرآن هست.
پس بنابراین به رسم اخوندی نمیشه برای همه آدم ها یک نسخه پیچید و بدون در نظر گرفتن شرایط برای همه یک چیز تجویز کرد

همه ادم ها همیشه امکان ازدواج دائم ندارند و برای برخی هم حتی شاید اصلا بی فایده باشد. از نظر من فلسفه ازدواج موقت اولا در کنار رفع نیازهای جنسی و عاطفی این هست که خانواده ها در جریان باشند که متاسفانه میبینیم در کشورهای غربی وقتی دختری با پسری دوست میشود بعد یک مدت که رابطه جدی شد همدیگه رو به خانواده هاشون معرفی میکنند.
ادم میسوزه میبین اونها دستورات دین مارو اجرا میکنند در عمل و ما اینجور گرفتاریم.
اگه خانواده های ما این رو بفهمند که پسران و دخترانشون در خفا چه کارهایی میکنند و اگر شعور همراهی با انها و درکشان را داشته باشند و اجازه اینکار ( ازدواج موقت ) رو بدهند بسیاری از مشکلات ما در این زمینه حل خواهد شد. کسی که کنترل کرده که بحثش جداس منظور کسی هست که نمیتونه کنترل کنه
خب اینها که دوست شدند ، حرام انجام میدهند ، با کمی زرنگی میتوان حرام رو به حلال تبدیل کرد ، مگه یه صیغه محرمیت چه مشکلی داره ؟
هم دختر در این حالت امنیت بیشتری داره و هم تحت نظارت والدین خواهند بود ، در این میان با آزمون و خطا دختر و پسر طرز رفتار با یکدیگر رو هم یاد میگیرند و این باعث میشه در ازدواج دائم موفق تر باشند چون از جنس مخالف خودشون شناخت مناسبی دارند.
حرف برای گفتن زیاد هست ولی هم وقت نیست و هم شما دوستان باید انگشتانان درد بکند چون میخواهید یک کتاب در رد حرف های من بزنید ، مهم نیست بزنید اما بدانید حرف های شما جز ایجاد یک گرداب به انتها برای استارتر هیچ فایده دیگری ندارد گرچه بنده خدا واقعا در عمل راهکار خاصی ندارد مگر اینکه خودش یکی از راهکارهای پیشنهادی ما رو بپذیرد.
خانواده های ما نه اروپایی زندگی میکنند نه اسلامی
چون در هر دوحالت نباید چنین مشکلاتی برای نوجوان ما ایجاد بشه
در ضمن این نکته هم مهمه که من خودم بهترین چیزهایی که تو عمرم یاد گرفتم و یکی از لذت بخش ترین دوران های زندگی من دوران نوجوانی ام بود . انسان در اون سن ذهنی بسیار باز و فعال داره که میتونه پر از علم بشه درحالی که به علت سرگردانی و بی خردی شما درگیر آلت تناسلی اش هست که ابتدایی ترین نیازش را برطرف کند و چه بسیار نوجوان های که در این سن به علت کم کاری و گنگ کاری شما ذهنشان جای علم پر از پورن شده !!!!
وای از روی که ماها پیش خدا باید جوابگوی این کم کارهایمان باشیم !

اللیل والنهار;1027578 نوشت:
نیازشون سر از ازدواج با حیوانات و..... در میارند

اگر بحث استثناعات رو میخواید مطرح کنید براتون یک کتاب از این موارد در کشورهای اسلامی بنویسم !!
جوری میگید انگار تمام اروپایی ها صبح تا شب درحال سکس با الاغ هستند .
یه سر به روستاهای مملکت بزنید یا تو گوگل همین موضوع رو سرچ کنید کلی عکس از ایرانی ها هم میاد

Ali407;1027579 نوشت:
در مدارس هیچ اموزشی در این زمینه به نوجوان ها داده نمیشه . اگر راهکار دوستان کنترل هست باید عقلشان برسد و از حوزه بیرون بیان و کمی زحمت بکشند در مدارس آموزشهای لازم رو به دانش آموزان قبل از رسیدن به بلوغ ارائه بدهند چون اینجوری فقط میشه کنترل کرد نوجوان اگه بدونه که سال دیگه یا دوسال دیگه قراره چی سرش بیاد از الان روی خودش کار میکنه و نوجوان ها تعصب بیشتری روی دینشان دارند

باسلام

این راهکار شما یعنی یکی رو اول بندازی تو چاه بعد حالا بگی می تونی از طناب استفاده کنی بیای بیرون البته اگه این طناب وجود خارجی داشته باشه

باسلام

یه طوری نوشتید انگاری مثلا اونا (کشورهایی که نسخه 2030 رو برای ما میپیچند)که ازاین چیزها از بچگی خبر دارند اصلا مشکل ندارند اونا که مشکل ندارند برای این مسائل چرا از برطرف شدن نیازشون سر از ازدواج با حیوانات و..... در میارند

راهکار اسلامی اینه که بچه تا جایی که امکان داره باید به گونه ای تربیت بشه که زمان مناسبش با این مسائل آشنا بشه

اگه میگه به پسران خودتان لباسی که پاهاش بازه نپوشانید وقتی کودک رو به شکم میخوابد حواستان باشد به پست بخوابانید و.......

اگه میگه محل خواب پدر مادر با فرزند جدا باشه اگه میگه مادر پدر در برخوردهاشون چه مسائل رو رعایت کنند حواستان به دوستان فرزند باشد و............

با همه این حال

باید والدین را آگاه به این مسائل کرد وقتی پدر مادری در سن پایین ازدواج کرده اند اطلاعی از این نیاز که فرزندشان دارند ندارند فکر میکنند مثلا خودشان هم اگر در شرایط این بچه بودند می توانستند رعایت کنند

سختگیری های مسخره اگر کنار گذاشته شود خیلی از مسائل قابل حل هست اگر به جای اینکه گفته شود نوجوان آگاه به مسائل نیست تجربه ندارید و..... در کنارشان باشند از مشاوره کمک بگیرند تا اگر با مسائلی ممکن هست روبرو شود اطلاع داشته باشند و راهکار برون رفت از این مشکلات رو بدانند

همانطور که خود این پدر مادر ها فرزندان مادر پدرهایی هستند که در سن 11 سال 15 سال ازدواج کرده اند

ازدواج در سن پایین در جامعه امروز مشکلاتش از فوایدش بیشتره ، این راهکار از نظر من در عمل قابل اجرا نیست.

اللیل والنهار;1027581 نوشت:
اسلام

این راهکار شما یعنی یکی رو اول بندازی تو چاه بعد حالا بگی می تونی از طناب استفاده کنی بیای بیرون البته اگه این طناب وجود خارجی داشته باشه

اموزش اینکه استمنا چیه و زنا چیه و لواط چیه و چه گناهان و اثراتی در زندگی طرف داره اگر در چاه انداختن طرف هست من متاسفم برای شما !!!

Ali407;1027580 نوشت:
جوری میگید انگار تمام اروپایی ها صبح تا شب درحال سکس با الاغ هستند .

نخیر منظور بنده این نبود اونی که دیگه گناه و راه حلال اینا نداره خب مطمئنا دیگه نباید که از این جاها سر در بیاره درسته اونی که برای بقیه نسخه میپیچه که دیگه نباید از این مسائل داشته باشد که حرف من اینکه این همه راهکاراشون رو هلوا هلوا نکنید

مهم عمل کردن است که تا خود فرد نخواهد صد راهکار هم جلوش باشه اون کاری رو انجام خواهد داد که دلش میخواهد

Ali407;1027582 نوشت:
ازدواج در سن پایین در جامعه امروز مشکلاتش از فوایدش بیشتره ، این راهکار از نظر من در عمل قابل اجرا نیست.

بله چون قرار نیست کانونی به اسم خانواده تشکیل شود قرار است فقط فقط به نیاز فرد توجه شود چیزی که اونایی که این راهکارها رو ارائه میدهند هدفتشان است.

اللیل والنهار;1027585 نوشت:
نخیر منظور بنده این نبود اونی که دیگه گناه و راه حلال اینا نداره خب مطمئنا دیگه نباید که از این جاها سر در بیاره درسته اونی که برای بقیه نسخه میپیچه که دیگه نباید از این مسائل داشته باشد که حرف من اینکه این همه راهکاراشون رو هلوا هلوا نکنید

مهم عمل کردن است که تا خود فرد نخواهد صد راهکار هم جلوش باشه اون کاری رو انجام خواهد داد که دلش میخواهد

فعلا که تاریخ ثابت کرده هیچ سیاست و راهکاری خالی از عیب و نقص نیست ، همینطور که الان سیاست های جمهوری اسلامی خالی از عیب و نقص و مشکلات نیست. تا زمانی که شیطان زندس و وجود دارد نباید انتظار داشت که در کارها مشکل ایجاد نشه
همونطور که در کارهای امام علی (ع) فراوان مشکلات ایجاد کردند
تا زمانی که امام زمان ظهور نکنند و شیطان کشته نشود همین آش هست و همین کاسه اما میتوان راهکارهایی که کمتر مشکل دارند و اسلام هم تایید کرده مثل ازدواج موقت استفاده کرد

اللیل والنهار;1027586 نوشت:
بله چون قرار نیست کانونی به اسم خانواده تشکیل شود قرار است فقط فقط به نیاز فرد توجه شود چیزی که اونایی که این راهکارها رو ارائه میدهند هدفتشان است.

خب پس چرا ازدواج دائم که پر از درد سر هست ؟
ازدواج موقت که بهتره

Ali407;1027587 نوشت:
فعلا که تاریخ ثابت کرده هیچ سیاست و راهکاری خالی از عیب و نقص نیست ، همینطور که الان سیاست های جمهوری اسلامی خالی از عیب و نقص و مشکلات نیست. تا زمانی که شیطان زندس و وجود دارد نباید انتظار داشت که در کارها مشکل ایجاد نشه
همونطور که در کارهای امام علی (ع) فراوان مشکلات ایجاد کردند
تا زمانی که امام زمان ظهور نکنند و شیطان کشته نشود همین آش هست و همین کاسه اما میتوان راهکارهایی که کمتر مشکل دارند و اسلام هم تایید کرده مثل ازدواج موقت استفاده کرد

Ali407;1027579 نوشت:
حالا اینکه برای جبران این دین که بر گردنتان هست میخواهید چه کنید من نمیدانم اما من خودم به شخصه در روز قیامت از شماها پیش خدا شکایت میکنم چون من هم همین مشکل برام وجود داشت و با درد زیادی میبینم که هنوزم وجود داره و بعد از همه سال حل نشده

خب مثل اینکه مجرم اصلی رو پیدا کردید Smile

پس اگر آگاه سازی هم بشه تا خود فرد نخواهد مشکل حل بشو نیست

اللیل والنهار;1027590 نوشت:
خب مثل اینکه مجرم اصلی رو پیدا کردید Smile

منظور شما رو متوجه نمیشم از مجرم

Ali407;1027589 نوشت:
خب پس چرا ازدواج دائم که پر از درد سر هست ؟
ازدواج موقت که بهتره

ازدواج موقت بهتر است اگر این نوجوان توجیح شود این نوجوان به دنبال تجربه خیلی مسائل نباشد و...

اونی که توجیح نمیشه پاسخ دادن به نیازش از راه نادرست برایش ممکن است چه مشکلاتی برایش داشته باشد ایا می توند وقتی کسی حاضر نیست با او ازدواج موقت کند و حال باز نیاز دارد چه میکند

اللیل والنهار;1027590 نوشت:

اگاه سازی باید بشه و این جمله دلیلی برا فرار از مسئولیت نیست و مهم تر اینکه همین اگاه سازی در زمان مناسب در اینکه فرد به قول شما خودش بخواهد خیلی اثر دارد. اگاه سازی اگر دیر انجام شود و گناه با dna فرد جوش بخورد شاید امکان ترک گناه اصلا از بین برود

اللیل والنهار;1027592 نوشت:
ونی که توجیح نمیشه پاسخ دادن به نیازش از راه نادرست برایش ممکن است چه مشکلاتی برایش داشته باشد ایا می توند وقتی کسی حاضر نیست با او ازدواج موقت کند و حال باز نیاز دارد چه میکند

جسارتا این چه وضع تایپه
ده بار باید بخونی تا بفهمی چی نوشتی اخوی !
خودت یبار بخون اصلا جمله بندی و فعل و ... چجوری نوشتی !!!

وااا

Ali407;1027583 نوشت:
اموزش اینکه استمنا چیه و زنا چیه و لواط چیه و چه گناهان و اثراتی در زندگی طرف داره اگر در چاه انداختن طرف هست من متاسفم برای شما !!!

متوجه منظور بنده نشدید

این مسائل در یک گروه سنی قابل درک است قبل از اینکه این فرد خود به این مسائل آگاه شود خانواده این فرد باید آگاهی داشته باشد که متاسفانه والدین اطلاعتی ندارند مواردی رو عرض کردم خیلی چیزها رو والدین باید رعایت کنند که متاسفانه اکثر افرادی که با این مشکلات روبرو هستند بخش زیادی بر میگردد به عدم آگاهی والدین و تربیت نادرست

وقتی من واکسن های بچه رو زدم بعد دیگه اگه کنار یک بیمار قرار گرفت می توانم بگم مشکلی پیش نخواهد آمد

چه بسا بچه هایی از همان نوزادی طوری رفتار شده که در نوجوانی با این مسائل روبرو شده اند

ما میخواهیم لقمه رو از پشت سر به دهان بگذاریم عرض بنده اینه بله

وقتی این مسائل را والدین رعایت نکرد و یکی افتاد در مسیری که نباید اینجا جایی هست که حالا آگاه سازی خود فرد شروع میشه که باز خیلی سخته رفع مشکلش

مدیر ارجاع سوالات;1026591 نوشت:
اما کم کم متوجه این قضیه شدم و فهمیدم که گناه کبیرست.البته این فهمیدن،تاثیر داشت،اما باعث نشد خود ارضاییو ترک کنم

Ali407;1027594 نوشت:
جسارتا این چه وضع تایپه
ده بار باید بخونی تا بفهمی چی نوشتی اخوی !
خودت یبار بخون اصلا جمله بندی و فعل و ... چجوری نوشتی !!!

وااا

عجله ای نیست با حوصله بخوانید متوجه میشوید

چشم سعی میکنم که جمله بندی ها قابل فهم تر باشد Smile

Ali407;1027579 نوشت:
بچه 16 ساله چه ازدواج دائمی ؟ گیریم که کرد فردا که عقلش رسید دید این زن اصلا باب میلش نیست و اون موقع به علت فشار شهوت حالیش نبوده که چی میکنه و پشیمون شدند هر دو ، همین شما اون موقع میگید بساز ، یساز ، بساز

مگر یه مرد و زن سن بالا ممکنه نیست به این نتیچه برسد در این شرایط چه میکند این نوجوان با آن فرد سن بالا هیچ فرقی ندارد اگر واقعا تحمل زندگی با این فرد برایش امکان نداشته باشه هیچ کس بهش نمیکه بساز بساز بساز همان طور که به اون سن بالا هم کسی همچین توصیه ای نمیکنه

وقتی نوجوان در کنار تجربیان والدین و کارشناسان قرار بگیره مطمئنا میزان بروز این مشکلات کمتر خواهد بود

Ali407;1027579 نوشت:
مگه چند سال آدم زندس که همش در گرفتاری و بدختی باشه ؟ یک عمر قسط بده که چی ؟

در ازدواج موقت مهریه نیست ؟ پس این فرد در ازدواج موقت هم باید قسط بدهد Smile

در جامعه ای که مهریه کم و نداشتند تشریفات ازدواج و.... تو این همه سال نشده فرهنگسازی بشه به نظرتون کدوم خانواده قبول میکنه دخترش مجردش ازدواج موقت بکنه

خانواده ها شاید با ازواج دائم تو سن پایین کنار بیان ولی با این موضوع خیلی زمان بر خواهد بود تا اون موقع چندنفر به این تعداد که اشاره کردید اضافه میشه

باید روی مسائلی کار بشه که میزان بروز مشکلات و بهم خوردن این زندگی ها کم بشه

اللیل والنهار;1027599 نوشت:
در ازدواج موقت مهریه نیست ؟ پس این فرد در ازدواج موقت هم باید قسط بدهد Smile

در جامعه ای که مهریه کم و نداشتند تشریفات ازدواج و.... تو این همه سال نشده فرهنگسازی بشه به نظرتون کدوم خانواده قبول میکنه دخترش مجردش ازدواج موقت بکنه

خانواده ها شاید با ازواج دائم تو سن پایین کنار بیان ولی با این موضوع خیلی زمان بر خواهد بود تا اون موقع چندنفر به این تعداد که اشاره کردید اضافه میشه

باید روی مسائلی کار بشه که میزان بروز مشکلات و بهم خوردن این زندگی ها کم بشه

خب کار کنید بینیم
این همه که شما بلدید و آگاه هستید باید الان مملکت گل و بلبل باشه
گردنه ها رو رد کنیم ببینیم چی میشه

Ali407;1027959 نوشت:
خب کار کنید بینیم
این همه که شما بلدید و آگاه هستید باید الان مملکت گل و بلبل باشه
گردنه ها رو رد کنیم ببینیم چی میشه

به نظرتون اگه مثلا همين شروع كننده موضوع از اين سن صيغه كنه تا زمان ازدواجش اون وقت شوقي براي ازدواج ميمونه؟
با يه بار دو بار كه مساله اش حل نميشه
چون تجربه لذت جنسي چه ذهني چه جسمي فرد و ترغيب ميكنه چيزي نيست كه عادي بشه
مخصوصا تو بحث صيغه كه تنوع طلبي هم بهش اضافه ميشه
به نظرتون اگه خواست اين اقا بعد مدت ها ازدواج كنه اصلا به همسرش ميتونه پايبند باشه؟
بعد اون زن كه اولين شريك جنسي و عاطفيش همسرشه يه كمي گناه نداره؟!
شما فقط از ديد جنس خودتون مساله رو ارزيابي ميكنيد
من مخالف حكم خدا نيستم اما تو تعيين مصداقش از طرف اقايون مشكل دارم

نياز جنسي كه مثل گرسنگي و تشنگي نيست كه هر وقت طرف نياز داشت رفع بشه
الان سن بلوغ اومده پايين
شما پيشنهادت برا يه بچه ده يازده ساله كه تحريك جنسي ميشه هم صيغه است؟
اگه قرار بود هر وقت نياز بود رفع بشه كه خدا بزرگترين اوليا خودش رو با اين مساله امتحان نميكرد
چندين مثال تو تاريخ دينيمون داريم تو اين موضوع
فقط حضرت يوسف نبوده كه
اونها نميتونستن صيغه كنن؟
به نظرتون چرا تقوا پيشه كردن و بعدش به مقامات عاليه رسيدن!؟

به نظرم الان دارید احساسی برخورد میکنید چون شرایط متعادلی ندارید. هر وقت شرایطتون متعادل شد و باز هم نیاز به ازدواج به خیلی دلایل داشتید میتونید ازدواج کنید.

سلام به همه

*نهال*;1027962 نوشت:
به نظرتون اگه مثلا همين شروع كننده موضوع از اين سن صيغه كنه تا زمان ازدواجش اون وقت شوقي براي ازدواج ميمونه؟
بله شوق می‌ماند بسیار هم شدید است
شما به من بگوئید مردی با زنی ازدواج دائم می‌کند و 10 سال با هم زندگی می‌کنند اما پس از 10 سال زن وفات می‌کند یا از هم جدا می‌شوند
و این مرد کاملا برای ازدواج دوم اشتیاق دارد

چگونه مردی که 10 سال لذت جنسی را چشیده باز هم برای ازدواج مجدد اشتیاق دارد؛ آن وقت جوانی که یکی دو بار صیغه کند شوقش برای ازدواج از بین می‌رود؟!

*نهال*;1027962 نوشت:
مخصوصا تو بحث صيغه كه تنوع طلبي هم بهش اضافه ميشه
به نظرتون اگه خواست اين اقا بعد مدت ها ازدواج كنه اصلا به همسرش ميتونه پايبند باشه؟
ببخشید خواهر گرامی اما شما فقط دارید حرفهایی که در فضای مجازی گفته می‌شود و هیچ سند درست و درمانی هم ندارد را تکرار می‌کنید
خیلی مایلم بدانم مگر نوع رابطه جنسی در ازدواج موقت و دائم چه فرقی با هم دارند که در اولی باعث تنوع طلبی می‌شود و در دومی نه؟!
چرا کسی که قبلا با زنی عقدموقت انجام داده نباید بتواند به همسر آینده‌اش وفادار باشد؟ دلیل بیاورید لطفا بزرگوار

*نهال*;1027963 نوشت:
نياز جنسي كه مثل گرسنگي و تشنگي نيست كه هر وقت طرف نياز داشت رفع بشه
اما خداوند و پیامبرش که قطعا شما هر دو را قبول دارید نظر دیگری دارند
خداوند و پیامبرش هر دو نظرشان این است که نیاز جنسی دقیقا مثل گرسنگی و تشنگی است و هر وقت که نیاز داشتید باید آن را رفع کنید
تنها حرف آنها این است که باید از راه صحیح این کار را انجام دهید و راه‌های صحیح را هم برای ما بیان کرده‌اند

*نهال*;1027963 نوشت:
چرا تقوا پيشه كردن و بعدش به مقامات عاليه رسيدن!؟
تقوا پیشه کردن در زمانی معنا می‌دهد که شما بخواهید نعمتی را از راه حلال به دست بیاورید اما امکانش نباشد
نه اینکه خود انسان به عمد نعمت‌هایی که خدا برایش حلال کرده را بر خود حرام کند بعد بگوید دارم تقوا پیشه می‌کنم
حضرت یوسف ع در مقابل زنا با زن شوهردار تقوی پیشه کردند نه در مقابل ازدواجی که خدا حلال کرده!

صابر;1026660 نوشت:
پس دو راه باقی می ماند الف) راهكار ازدواج ب) راهكار كنترل غريزه و تقويت معنويت

nooraaa;1027972 نوشت:
هر وقت شرایطتون متعادل شد و باز هم نیاز به ازدواج به خیلی دلایل داشتید میتونید ازدواج کنید

سلام
به استارتر محترم و امثال ایشان در چنین شرایطی راهکاری مهلک‌تر و ویران کننده‌تر از ازدواج دائم نمی‌شود پیشنهاد داد! راهکار ازدواج یعنی پسر جوانی را صرفا بخاطر شور جنسی وارد یک زندگی مشترک کنیم که معلوم نیست بعدها که شور جنسیش فروکش کرد به آن زندگی میلی داشته باشد یا نه. ازدواج مقطعی مهم از زندگی دو انسان است که باید با دلایل محکم و قوی انجام شود نه صرفا بخاطر نیاز جنسی

راهکار تقوی پیشه کردن هم مناسب کتاب‌های عرفانی است و در عمل و برای عموم مردم هیچ نوع کارایی خاصی ندارد
تنها و تنها راهکار برای این پسر عقدموقت است که البته لازم است همراه با مدیریت باشد که باید به این آقا آموزش داده شود

[="Times New Roman"][="Black"]

Reza-D;1028170 نوشت:

راهکار تقوی پیشه کردن هم مناسب کتاب‌های عرفانی است و در عمل و برای عموم مردم هیچ نوع کارایی خاصی ندارد

وقتی میشه دوغ و کافور و دوش آب سرد پیشه کرد چرا نعوذ بالله ازدواج موقت ؟
Reza-D;1028170 نوشت:

به استارتر محترم و امثال ایشان در چنین شرایطی راهکاری مهلک‌تر و ویران کننده‌تر از ازدواج دائم نمی‌شود پیشنهاد داد! راهکار ازدواج یعنی پسر جوانی را صرفا بخاطر شور جنسی وارد یک زندگی مشترک کنیم که معلوم نیست بعدها که شور جنسیش فروکش کرد به آن زندگی میلی داشته باشد یا نه. ازدواج مقطعی مهم از زندگی دو انسان است که باید با دلایل محکم و قوی انجام شود نه صرفا بخاطر نیاز جنسی

تنها و تنها راهکار برای این پسر عقدموقت است که البته لازم است همراه با مدیریت باشد که باید به این آقا آموزش داده شود

ببینید در اینکه بهترین راهکار برای این پسر عقد موقت هست تردیدی ندارم

ولی یک مسئله ای رو میخوام واضح توضیح بدم

حتما استخر رفتید و دیدید برخی مردان بدن بسیار پر مویی دارند و آنها را هم اصلاح نمی کنند

به گونه ای که حتی مردها هم از دیدن بدن آنها احساس انزجار میکنند چه برسد به زنها که بسیار لطیف و حساس هستند

حال تصور کنید که از من و شما بخواهند با این مردها سکس کنیم. چقدر نسبت به اینکار بی میل هستیم ؟

بعد از ازدواج و وقتی رابطه جنسی متعدد برقرار شد و انسان خیالش از بابت نیازجنسی راحت شد

و شهوتش فروکش کرد. چیزی شبیه همان حس به آن مدل مردها را به همسرش پیدا میکند

منظورم این است که دیگر آن میل و عطش اولیه وجود ندارد

و آنوقت دنبال اخلاق و شناخت و شخصیت و فرهنگ میگردد که می بیند ای دل غافل

ما آن موقع اولویت مان رفع نیازجنسی بود و درست است که مشورت کردیم و درست است که مشاوره رفتیم

ولی با این حال همان پرسش و پاسخ ها و تحقیقات و شناختمان هم کودکانه بود

چرا که عقل درست و حسابی نداشتیم و حالا که بزرگتر شده ام متوجه شدم که زن چه نیازهایی دارد مرد چه نیازهایی دارد و....

عذر میخوام که این مثال رو میزنم ولی این مدل ازدواج ها

مانند کسی است که مثانه اش به شدت پر شده و می خواهد دستشویی برود

و بعد شما جلوی او را گرفته اید و دارید منطق خودتان را نسبت به یک شبهه اعتقادی شمرده شمرده توضیح می دهید

او دارد میترکد که برود دستشویی. شما با خیال راحت دارید از منطق و استدلال برای او صحبت میکنید

خب او چه واکنشی نشان می دهد ؟

"بله بله حق با شماست"

"هه هه هه هه "

"آره آره آرههههههه آرررررررره درررسسستتتتهههههه"

"نه بابا ؟ جدی ؟ اهه اهه اهه اهه ( خنده زورکی )"

"آره آره کاملا متوجه شدم واقعا آدم می مونه چی بگه"

"عجب آدمایی پیدا میشنا"

او حتی یک کلمه هم از حرف های شما را متوجه نمی شود

و فقط سعی میکند جواب هایی بدهد تا شما دست از سر او بردارید و بگذارید به دستشویی برود

حال وقتی رفت دستشویی و بیرون آمد و سبک شد و مغزش باز شد

آنوقت می آید و می گوید راستی رضا شبهه ات چی بود ؟

"عه ؟ نه بابا ؟ از کی تاحالا ؟"

"نخیر اصلا منطقی نیست. شهید مطهری می گوید..."

"چرا حرف بی منطق میزنی ؟ امام علی ، امام حسین و .... می فرمایند"

"طبق نظریه فروید ......."

همانطور که می بینید آن شخص وقتی تحت فشار بود بسیار منطقی و عاقل جلوه می داد

و وقتی از زیر فشار خارج شد یقه تو و شبهه ات را میگیرد و تمام تعارف هایش را هم فراموش میکند

این حقیقتی است که متاسفانه ما آن را نادیده می گیریم[/]

تشکر میکنم که این مطلبو خوندید،حالا یک سوال جدی دارم.آیا راهی غیر از ازدواج در این سن برای من وجود داره؟

پ.ن :
منظور من از زدواج در 16 سالگی این نیست که الان بایک دختر زیر یک سقف زندگی کنم.چون همچین چیزی امکان نداره.هم من امکانات اقتصادی ندارم و همچنین دارم درس میخونم و هم طرف مقابل هم قاعدتا درس میخونه و نمیشه تو این سن با شرایطی که هست ، زندگی مستقل داشت.
منظور من اینه که شرایطی مثل صیغه باشه،البته بازهم نه به این معنا که امروز یکی و فردا یکی دیگه.هدف ازدواج دائم باشه اما به دلیل موانع فنی و عمومی که وجود داره،فعلا تا یه سنی به صورت صیغه باشیم.

سلام،
همون صیغه که گفتید فکر کنم تنها راهتون باشه ... فقط چون احتمال اینکه بتوانید بدون دردسر این کار را بکنید زیاد نیست می‌ماند اینکه به نسخه‌های کنترل شهوت عمل کنید ...
ولی خداییش خیلی مهمه که آدم به گناه کردن و توبه کردن و دوباره گناه کردن و توبه کردن عادت نکنه ... هر چقدر آدم گناه می‌کنه باید توبه بکنه، ولی هی گناه و هی توبه کردن هم آدم را ناامید می‌کنه، نه اینکه از خدا ناامید بشود بلکه از خودش و اصلاح شدنش ناامید می‌شود، و آدمی که زنده هست و فرصت اصلاح دارد نباید از خودش هم ناامید بشود ... یک برنامه‌ای بریزید که در این حلقه‌ی گناه-توبه نیفتید ... یک راهش این هست که اگر نتوانستید به کسی محرم بشوید، و نتوانستید که خودتان را هم کنترل کنید، دلتان را بزنید به دریا، نه اینکه مثل آن دوستمان ازدواج دائم بکنیدها! (ازدواج دائم در این سن تبعاتش کمتر از متعه کردن نیست، که بیشتر هم هست، مگر اینکه شما و همسرتان و خانواده‌هایتان خیلی خاص باشید و باشند)! بلکه دل را بزنید به بیابان، درس و زندگی معمولتان را ول کنید بروید تو بیابون! ... نه اینکه حتماً بروید تو بیابون، منظورم اینه که زندگیتون را کن‌فیکون کنید! ... گناه نکردن ارزشش رو داره ... دوستی داشتم که در خانواده‌ی بدی زندگی می‌کرد که رفت‌وآمدهای خیل بدی داشتند و مذهبی هم اصلاً نبودند، کلاً مثل اصحاب صفه خانواده و شهرشان را و تمام زندگی‌اش را ول کرد و رفت مجاور حرم رضوی شد، و به طرز معجزه‌آسایی هم ازدواج کرد، البته ایشان در سن ازدواج بود، ولی با آن خانواده و آن شرایط امکان ازدواج را چندان نداشت ... اگر شهامتش را دارید که شرایط زندگی‌اتان را کن‌فیکون کنید، در اولین اقدام خودتان را در جمع دوستان خاص قرار بدهید، مثلاً بروید تو بسیج و مثل اینهایی بشید که تا نصفه شب تو مساجد حسابی گرفتار هستند و معلوم نیست کی به زندگی خودشان می‌رسند ... آنقدر خسته بشوید که فقط برای خواب به خانه بروید ... یا به این گروه‌های جهادی ملحق بشوید، حالا در امتحانات مدرسه نمراتتان خوب ماند یا نماند، اصلاً قبول شدید یا رد شدید هم فدای سرتان ... مدام بروید تو خیریه‌ها به این و اون کمک کنید ... اصلاً بروید در هلال احمر داوطلب بشید ... وقت بیکاری‌اتان را بروید در بیمارستان‌ها پیش بچه‌های سرطانی یا معلول، یا برید پیش بچه‌های یتیم باهاشون بازی کنید و براشون کتاب بخونید ... اینقدر دلتون رقت پیدا می‌کنه که دیگه فکر گناه به سرتون نزنه ... کسی که زندگی استاندارد نداشته باشه به موفقیت‌های استاندارد البته نمی‌رسه، ولی خدا هم کسی که چنین جهادی در راهش بکنه رو همینطوری رها نمی‌کنه و اگر یک چیزی ازتون بگیره، یک چیز دیگه بهتون می‌ده که صد برابر بهتر باشه ... بعد مثل اون علمایی می‌شید که بهشون می‌گن چطور به این جایگاه بلند رسیدید و اونها می‌گن هر چه دارم از فلان کاری است که برای رضای خدا در جوانی کردم! ... راستی می‌دونستید خیلی از جوونها و نوجوون‌ها مشکل شما را دارند؟ خدا لعنت کنه کسی که سن ازدواج را برد بالا و کسی که متعه را اینقدر زشت در اذهان مردم جا داد ... حالا فکر کنید تموم جوونها بیان از این نسخه‌ی من پیروی کنند! هم از شرّ این نظام آموزش و پرورش کم‌مایه نجات پیدا می‌کنیم و مدرک‌گرایی ضعیف می‌شه، هم با این همه جهادگر و خیّر کشور گلستان می‌شود! ... هم اینکه دیگر کسی خجالت نمی‌کشد که از روش استاندارد دور بشود و کار درست را بخاطر حرف مردم و بخاطر آینده‌ای نامعلوم فدا کند و خودش را بیش از آن فدا کند ...
مگرنه که بعید می‌دانم با صرفاً سرگرم زندگی معمول ماندن و فقط اجتناب کردن از شرایط تحریک آمیز در این دوره و زمانه و این فضاهای شهری بتوان خیلی برای چند سال سالم ماند، مگر اینکه قدیسی چیزی باشید ...
دنبال متعه هم باشید ... خودتون را هم محدود نکنید که حتماً با کسی متعه کنید که بعدش باهاش ازدواج کنید، بیخود به دختر مردم قول ازدواج دائم بدهید و بعد که بزرگتر شدید ببینید مورد مناسب هم نیستید و بعد بشوید از جمله‌ی مردانی که به قصد ازدواج دائم دختران جوان را فریب می‌دهند که از ایشان استمتاع کنند، البته دور از جان شما ... متعه اشکال شرعی ندارد و برخی برایش استحباب هم قائل هستند ... فقط قبل از این کار خوب در موردش مطالعه کنید و پیش خودتان و خدای خودتان متعهد بشوید که یک سری حدود را رعایت کنید، مگرنه می‌تواند تبعات داشته باشد، باید خیلی مراقب رفتارهایتان در زمان متعه باشید که در این جامعه‌ی متخلق به اخلاق دینی و متفرهنگ به فرهنگ دینی تا می‌شود کمتر خودتان و خانواده‌هایتان ضربه بخورید ...

Shia Genius;1028174 نوشت:
آن شخص وقتی تحت فشار بود بسیار منطقی و عاقل جلوه می داد
و وقتی از زیر فشار خارج شد یقه تو و شبهه ات را میگیرد و تمام تعارف هایش را هم فراموش میکند
بعد از ازدواج و وقتی رابطه جنسی متعدد برقرار شد و انسان خیالش از بابت نیازجنسی راحت شد و شهوتش فروکش کرد
آنوقت دنبال اخلاق و شناخت و شخصیت و فرهنگ میگردد که می بیند ای دل غافل ما آن موقع اولویت مان رفع نیازجنسی بود

دقیقا به همین دلیل گفتم که نباید در چنین شرایطی ازدواج دائم کرد و راهکار مناسب ایشان و تمام افراد مثل ایشان ازدواج موقت است

در ازدواج دائم انتخابی کرده‌ای برای یک عمر. در اینجا دیگر نمی‌توانی انتخابت را تغییر بدهی
ولی در

ازدواج موقت انتخابی برای تمام عمر نکرده‌ای که بعد از تخلیه شهوت بخواهی پشیمان بشوی. مدت مشخصی دارد که تمام می‌شود

اما برایم خیلی عجیب بود که شما از این لفظ استفاده کردید:

حتما استخر رفتید و دیدید برخی مردان بدن بسیار پر مویی دارند و آنها را هم اصلاح نمی کنند
به گونه ای که حتی مردها هم از دیدن بدن آنها احساس انزجار میکنند چه برسد به زنها که بسیار لطیف و حساس هستند
وقتی شهوتش فروکش کرد چیزی شبیه همان حس به آن مدل مردها را به همسرش پیدا میکند

داستان جالبی بود! 8->
چه کسی این بیانات گوهربار را برای شما گفته برادر عزیز؟
یک مرد طبیعی حدود 20 دقیقه پس از هر عمل س.ک.س دوباره آمادگی برقراری رابطه را دارد (در افراد مختلف متفاوت است)
همچنین این میل به قدری در برخی مردها بالاست که خداوند اجازه داشتن 4 همسر به علاوه همسران موقت یا کنیز را برای مرد جایز کرده

در ادامه هم گفتید که:

وقتی رابطه جنسی متعدد برقرار شد و انسان خیالش از بابت نیاز جنسی راحت شد و شهوتش فروکش کرد...
مخاطبم در این بخش از صحبت‌هایم عام است
مشابه این جملات را با کمال تاسف زیاد می‌شنوم و جوری این حرف بیان می‌شود که انگار شهوت لیوان یک بار مصرف است!
البته مثل خیلی دیگر از حرف‌ها اینجا هم بستگی دارد سود گوینده در چه چیزی باشد
آنجا که سود گوینده در این باشد که شهوت را قدرتمند نشان دهد و بخصوص زمانی که می‌خواهند شهوت را مخصوص مردها نشان بدهند؛ خواهند گفت که:

«تحقیقات علمی ثابت کرده که شهوت بخصوص در مردها یکی از قوی‌ترین محرک‌هاست و از حدود 15 سالگی شروع و گاهاْ تا 70 سالگی بطور مستمر ادامه دارد»

اما همین افراد وقتی به بحث عقدموقت می‌رسند؛ به عمد یا تحت تاثیر تبلیغات؛ برای آنکه عقدموقت را مخرب ازدواج دائم جلوه دهند حرفشان 180 درجه عوض شده و می‌گویند عقدموقت باعث فروکش کردن شهوت می‌شود و مردی که زنی را به ازدواج موقت در آورد همان دو سه روز اول کلا تخلیه شده و بعد از آن دیگر از هر نوع موجود مونث متنفر می‌شود! خب اگر اینطور است چرا خانمها حاضر می‌شوند با یک مرد ازدواج دائم کنند؟ مگر نه اینکه در ازدواج دائم نیز همین رابطه برقرار است؟ آیا در آنجا دیگر پس از گذشت چند ماه مرد از این رابطه متنفر نمی‌شود؟ یا این تنفر فقط در عقدموقت پیش می‌آید؟

[=Times New Roman]

Reza-D;1028188 نوشت:

داستان جالبی بود! 8->
چه کسی این بیانات گوهربار را برای شما گفته برادر عزیز؟
یک مرد طبیعی حدود 20 دقیقه پس از هر عمل س.ک.س دوباره آمادگی برقراری رابطه را دارد (در افراد مختلف متفاوت است)
همچنین این میل به قدری در برخی مردها بالاست که خداوند اجازه داشتن 4 همسر به علاوه همسران موقت یا کنیز را برای مرد جایز کرده

حداقل از تو دیگه این میزان شوتی رو انتظار نداشتم 8-|

منظور من از اون مثالی که زدم بحث "دغدغه" نداشتن است

شما هربار که از تامین شدن یکی از نیازهایتان خیالتان راحت می شود

می روید سراغ سایر نیازها.

آیا اینکه خیال شما بابت یک نیاز خاص راحت شده به معنای این است که دیگر با آن کاری ندارید ؟ خیر

بلکه به معنای این است که شما از تامین بودن آن نیاز هر زمانی که بخواهید مطمئن هستید و احساس امنیت میکنید

بنابراین سایر نیازهای برطرف نشده بیش از سایر نیازهای تامین شده برای شما جلب توجه میکند

وقتی شما هیچ چیز برای خوردن نداشته باشید. اولویت اولتان زنده ماندن است

بنابراین به دنبال حداقل خوراکی های قابل دسترس میگردید حتی اگر نان خشک کپک زده باشد

ولی وقتی قدرت انتخاب تان بالا رفت. نوع غذا و طعم آن هم اهمیت پیدا میکند

ضمن اینکه خود این مسئله که شما می دانید نیازتان حالا حالاها تامین نمی شود روی شما بار روانی ایجاد میکند تا به حداقل ها در متر و معیار راضی بشوید

اینکه پس از ازدواج شهوت فروکش میکند، کوهان شتر که نیست سکس ذخیره کند برای مواقعی که به همسرش دسترسی ندارد

اصل حرف این است که نیازجنسی اش تامین است. خیالش هم راحت است که هروقت بخواهد همسرش در دسترس است

بنابراین می رود سراغ موارد مهم تر و آنهایی که رفع نشده است

و اگر مردی بابت اخلاق و رفتارهای همسرش گلایه کند و همسرش به او بگوید من نیازجنسی تو را تامین میکنم

مرد یا در زبان یا در دلش می گوید " پ ن پ می خواستی اینکارو هم نکنی. این که وظیفته. به جز این چی داری ؟"

در حالی که قبل از ازدواج بخش عظیمی از توقعاتی که از همسرش داشت همین نیاز جنسی بود

که اگر تامین میشد باقی موارد اهمیتی برای مرد نداشتند

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

خاله بلن شو بزن شبکه پویا فوتبالیستها رو نگا کن ازدواج???
ببین تو ۱۶ سالته و تو اوج سن بلوغی اونقدر مغزت مورد داره که کوچکترین چیزی باعث تحریک و حساس شدنت میشه.اینقد جدی نگیر.

گفتی از خدا و ائمه کمک خواستی
باور کن اگر تا هزار سال دیگه بشینی گریه کنی بری تو مکه و کربلا هیچ اتفاقی برات نمیفته این کارتو هم ترک نمیکنی
این حرف منو تا ده سال دیگه ت داشته باش
خیلی ازجوونایی که میان اینجا ازاین گناه میگن از سن تو شروع کردن به گریه وزاری که نمیتونن تاالان که شدن ۲۶ساله.. گفتم که به پیری رسم و توبه کنم آنقدر جوان مرد و یکی پیر نشد...
خدا تو قرآن گفته باهمه مهربونیش تا خودت تغییرنکنی سرنوشتتوتغییرنمیده.عقل بهت داده راهو هم نشونت داده اینجا هم صدها حرف مفیدشنیدی برا کنترل خودت.بهانه ای نداری دیگه...

هرروز بدتر و بدتر میشی
فقط باید ترکش کنی.
ازکجامعلوم صیغه هم کردی باز نری سراغ اینکار?? بهرحال حتما این کار اونقدر لذت بخش هست برای تو که هیچ چیزی حتی اعتقاداتتم نتونسته و نمیتونه مانعش بشه.
ببین تو اگر سنت بیشتر بود منم پیشنهاد ازدواجو برات داشتم ولی آخه سنت خییلی کمه. میتونی مثلا تو ۱۹سالگی ازدواج کنی اما الان نه.

قرار نیست هرکی پر از حس شهوت بود ما بهش بگیم ازدواج کن

همه انسانها شهوت دارن این حس طبیعی آدمیزاده
اینکه یکی بیشتره یکی کمتر .
خب کسیکه نگاهشو کنترل کنه و فیلم پورن نبینه و هی افکار زشت نیاره تو مغزش یااگراومدن ادامه ش نده .من دقیقا نمیدونم دلیل اینکه پراز حس شهوت باشه چیه?? بعد توقع معجزه و ترک گناه هم دارن.

البته بگم که بهرحال همه از اول تو شرایط درست بزرگ نشدن .الان که فهمیدی چیکارکنی ازاین چیزا فاصله بگیر و رعایت کن و انجام بده درسته آدم وقتی غرق بشه اراده ش خیلی ضعیفه اما باید بدونی که راهی جز ترکش نداری.

قرار نیست آدمیزاد بر مبنای یه حس آینده شو بسازه فک کن هر آدمی اگر براساس هر حسی که به جنس مخالفش داشت میخواست پرورشش بده جدیش بگیره و میرفت دنبالش...اینطوری باید صدها بار عاشق میشد و باصدنفر ازدواج میکرد.

فک کن خیلی از آدمای موفق جهان براساس حسشون میخواستن تصمیم بگیرن چی میشد واقعا??قطعا گاها حس کارکردن نداشتن و بشدت زده میشدن یا ناامید. خب اهمیتی بهش نمیدادن چون میدونستن فقط یه حس زودگذره و تا چن ساعت استراحت میکردن فوقش تا یکهفته و باز شروع میکردن..

تو هم قرار نیست چون خودارضایی میکنی بخاطر این حست بخوای ازدواج کنی.
نزار بخاطر یه حس ضعف همیشه حسرت به دل بمونی.
اینقد حستو جدی نگیررر.

تو الان دقیقا یه معتادی معتاد میدونه بدبخت شده بی آبرو شده
ولی اون لذت جای همه شو گرفته
بعد مدتی شاید حتی اون لذت رو دیگه کسب نکنه ولی دیگه عادت کردن ..
تو هم فقط عادت کردی اینکارو انجام بدی.
و مثل یه معتاد باید موادو ترک کنی
میدونی تو روش دی اس تی اگر اشتباه نگم اسمشو که بهترین روش ترک اعتیاده چجوری معتادو ترک میدن?گرم به گرم از موادشون روزانه کم میکنن.یعنی خودشون به معتاد مواد میدن اما بمرور ازش کم میکنن.
یا یه سیگاری یک هفته میگن هفت نخ بکش هفته دوم شش نخ هفته سوم پنج نخ همینطور تا ازبین بره و کلا تمایلشونو نسبت به سیگار ازدست بدن.

روش دیگه شم واسه تو که پر از عقاید مذهبی هستی و ازگناه متنفر...

حالا که تو به این گناه دچار شدی
بنظرم یه موقعیت ویژه ست برای تو.

لَنْ تَنَالُوا الْبِرَّ حَتَّى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ وَمَا تُنْفِقُوا مِنْ شَيْءٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِيمٌ ﴿۹۲﴾

هرگز به نيكوكارى نخواهيد رسيد تا از آنچه دوست داريد انفاق كنيد و از هر چه انفاق كنيد قطعا خدا بدان داناست.

بنظرم ازاین فرصت بدست اومده استفاده کن حتی از گناه بزرگت میتونی واسه خودت پله درس کنی

بیا و وقتی هوس اینکار سراغت اومد که میدونم چقدر برات لذت بخشه
اونقدر که دیگه آبروتم واست مهم نیست که اگر مهم بود نمیزاشتی خونواده ت بفهمن دردت چیه!
این کار حکم یه بت رو واسه تو داره حکم اسماعیلو واسه ابراهیم...
پس تو اون لحظه ازش بگذر
نگو همین یبار فقط. نگو نمیتونم. نگو دارم میمیرم.

آیه ۹۵ سوره نحل
و عهد خدا را به بهایی اندک معامله نکنید؛ که آنچه از نعمت ابد نزد خداست اگر بفهمید بسیار شما را بهتر است(از آن منفعتی که به نقض عهد بیابید)

با خدا عهد ببند که موقعی که لذت اینکار بهت هجوم آورد فوری بخاطر اون ازگناه بزرگ و زشتت میگذری.
اگرخواستی باهاش معامله کن مثلا بگو تو هم لذت این گناهو بعد مدتی ازم بگیر یا عشقتو درون قلبم بزار هرچی خودت دوس داری مطمئن باش اون صدبرابر جبرانش میکنه.

و بلن شو صحنه جرمو ترک کن چه میدونم بزن بیرون یا برو پیش مادرت بشین بالاخره ازاونجا فرار کن.

گفتی خونواده ت چون سنتین رابطه عاطفی ندارید?
من از خانواده مذهبی و سنتی هستم پدر و برادرم بااینکه سن فسیل رو دارم منو ماچ میکنن.

دوستم پدرش اینا خارج بودن اصلاسنتی و مذهبی هم نبودن تو عمرش پدرش ماچش نکرد .

Reza-D;1028166 نوشت:
سلام به همه

بله شوق می‌ماند بسیار هم شدید است
شما به من بگوئید مردی با زنی ازدواج دائم می‌کند و 10 سال با هم زندگی می‌کنند اما پس از 10 سال زن وفات می‌کند یا از هم جدا می‌شوند
و این مرد کاملا برای ازدواج دوم اشتیاق دارد

چگونه مردی که 10 سال لذت جنسی را چشیده باز هم برای ازدواج مجدد اشتیاق دارد؛ آن وقت جوانی که یکی دو بار صیغه کند شوقش برای ازدواج از بین می‌رود؟!

ببخشید خواهر گرامی اما شما فقط دارید حرفهایی که در فضای مجازی گفته می‌شود و هیچ سند درست و درمانی هم ندارد را تکرار می‌کنید
خیلی مایلم بدانم مگر نوع رابطه جنسی در ازدواج موقت و دائم چه فرقی با هم دارند که در اولی باعث تنوع طلبی می‌شود و در دومی نه؟!
چرا کسی که قبلا با زنی عقدموقت انجام داده نباید بتواند به همسر آینده‌اش وفادار باشد؟ دلیل بیاورید لطفا بزرگوار

اما خداوند و پیامبرش که قطعا شما هر دو را قبول دارید نظر دیگری دارند
خداوند و پیامبرش هر دو نظرشان این است که نیاز جنسی دقیقا مثل گرسنگی و تشنگی است و هر وقت که نیاز داشتید باید آن را رفع کنید
تنها حرف آنها این است که باید از راه صحیح این کار را انجام دهید و راه‌های صحیح را هم برای ما بیان کرده‌اند

تقوا پیشه کردن در زمانی معنا می‌دهد که شما بخواهید نعمتی را از راه حلال به دست بیاورید اما امکانش نباشد
نه اینکه خود انسان به عمد نعمت‌هایی که خدا برایش حلال کرده را بر خود حرام کند بعد بگوید دارم تقوا پیشه می‌کنم
حضرت یوسف ع در مقابل زنا با زن شوهردار تقوی پیشه کردند نه در مقابل ازدواجی که خدا حلال کرده!

سلام
ببخشيد ميخواستم جواب بدم ولي يادم افتاد تو اين مدت عضويتم تو سايت حداقل پنج شش بار با خود شما بحث كردم
متاسفانه ديدتان كاملا مردانه است به قضيه
هر وقت انساني خواستيد بحث ميكنيم
البته الان باز هم كه فكر ميكنم ميبينم حرف جديدي ندارم جواب سوال هاتون تو بحث هاي سال هاي گذشته هست
فقط پيشنهادتون برا اين سوالم چيه؟
اينكه بلوغ روز به روز داره سنش مياد پايين تر
شما پيشنهادت برا پسر بچه ده يازده ساله چيه؟!
از نظر من مردي كه قبل ازدواج چندين بار صيغه كرده
مرد وفاداري براي بعد ازدواج نيست

Shia Genius;1028192 نوشت:
[=Times New Roman]
حداقل از تو دیگه این میزان شوتی رو انتظار نداشتم 8-|

منظور من از اون مثالی که زدم بحث "دغدغه" نداشتن است

شما هربار که از تامین شدن یکی از نیازهایتان خیالتان راحت می شود

می روید سراغ سایر نیازها.

آیا اینکه خیال شما بابت یک نیاز خاص راحت شده به معنای این است که دیگر با آن کاری ندارید ؟ خیر

بلکه به معنای این است که شما از تامین بودن آن نیاز هر زمانی که بخواهید مطمئن هستید و احساس امنیت میکنید

بنابراین سایر نیازهای برطرف نشده بیش از سایر نیازهای تامین شده برای شما جلب توجه میکند

وقتی شما هیچ چیز برای خوردن نداشته باشید. اولویت اولتان زنده ماندن است

بنابراین به دنبال حداقل خوراکی های قابل دسترس میگردید حتی اگر نان خشک کپک زده باشد

ولی وقتی قدرت انتخاب تان بالا رفت. نوع غذا و طعم آن هم اهمیت پیدا میکند

ضمن اینکه خود این مسئله که شما می دانید نیازتان حالا حالاها تامین نمی شود روی شما بار روانی ایجاد میکند تا به حداقل ها در متر و معیار راضی بشوید

اینکه پس از ازدواج شهوت فروکش میکند، کوهان شتر که نیست سکس ذخیره کند برای مواقعی که به همسرش دسترسی ندارد

اصل حرف این است که نیازجنسی اش تامین است. خیالش هم راحت است که هروقت بخواهد همسرش در دسترس است

بنابراین می رود سراغ موارد مهم تر و آنهایی که رفع نشده است

و اگر مردی بابت اخلاق و رفتارهای همسرش گلایه کند و همسرش به او بگوید من نیازجنسی تو را تامین میکنم

مرد یا در زبان یا در دلش می گوید " پ ن پ می خواستی اینکارو هم نکنی. این که وظیفته. به جز این چی داری ؟"

در حالی که قبل از ازدواج بخش عظیمی از توقعاتی که از همسرش داشت همین نیاز جنسی بود

که اگر تامین میشد باقی موارد اهمیتی برای مرد نداشتند

خب نتیجه این حرفها چیست برادر؟

بر شما باد متعه متعه متعه.... خب متعه حکمیه که برای این موقع ها بدرد میخوره.اما تا قبل ازدواج این کارها رو انجام بدید.
اولاً غذای خودتان را کنترل کنید از حجم و کیفیت آن بکاهید. اگر غذا کنترل شود، شهوت تحت کنترل می آید هر چه بیشتر بیشتر.
ثانیاً ورزش کنید کوه نوردی ، شنا و ورزش های رزمی حتماً و بطور پی گیر یکی از این ورزش ها را انتخاب کنید بنظر من سومی بسیار خوبست البته با حساب و کتاب زیر نظر استاد و مربی درست.
این کار هم فشار شهوت را کاهش می دهد بلکه می تواند آن را خاموش کند. از ایت الله محمد علی جاودان

موضوع قفل شده است