صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطوری ارتباطمون رو با حضرت زهرا قوی کنیم!؟

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

پاسخ چطوری ارتباطمون رو با حضرت زهرا قوی کنیم!؟

سلام به همه ی عاشقان و اهل دلان

این سوال برام خیلی مهمه

چطور به حضرت زهرا(س) نزدیک بشیم؟؟ خواهش می کنم راهنمایی کنین چه کنم ؟ چطور محب ایشون بشم چطور و چطور و چطور ؟؟؟

اگه از تجربه های شخصیتون بگین و بگین که چی شد که این محبت تو دلهاتون ریشه دار و اصیل شد و نزدیک شدین به خانوم حضرت زهرا (س) هم خیلی ممنون می شم

منتظرم
    ویرایش توسط بی دل : ۱۳۸۹/۰۵/۰۶ در ساعت ۱۴:۵۷
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط silence نمایش پست ها
    سلام به همه ی عاشقان و اهل دلان این سوال برام خیلی مهمه چطور به حضرت زهرا(س) نزدیک بشیم؟؟ خواهش می کنم راهنمایی کنین چه کنم ؟ چطور محب ایشون بشم چطور و چطور و چطور ؟؟؟ اگه از تجربه های شخصیتون بگین و بگین که چی شد که این محبت تو دلهاتون ریشه دار و اصیل شد و نزدیک شدین به خانوم حضرت زهرا (س) هم خیلی ممنون می شم منتظرم تشکر

با سلام خدمت سركار silence

براي اينكه پرسش شما بي پاسخ نماند عرض مي كنم و الا اين پرسش مربوط به دوستان انجمن اخلاق و عرفان است لذا از دوستان مذكور نيز عذرخواهي مي كنم .

پرسش شما دو محور دارد يكي تجربه هاي شخصي ارتباط با حضرت فاطمه سلام الله عليها كه آنرا بايد از اهلش پرسيد .

اما پاسخ محور اول پرسش زيباي شما را با دو سئوال آغاز مي كنم :

1-
    معمولا بين علم و عمل ما فاصله وجود دارد و اتفاقا نقطه ضعف بزرگ ما هم در همين است اگر به آنچه مي دانيم عمل كنيم رشد بيشتر و كمال بالاتر در انتظار ماست ، حال ما چقدر به دانسته هايمان عمل كرده ايم يا مي خواهيم بكنيم ؟

2-
    هر كس در زندگي داراي الگويي برتر است كه فكر مي كند اگر مثل او شود موفق خواهد بود الگوي زندگي ما كيست ؟

خوب اگر جواب دو پرسش قبلي اينست كه من به دانسته هايم عمل مي كنم و يا با اراده قوي مي خواهم عمل كنم و الگوي زندگي من هم حضرت زهرا سلام الله عليهاست . ديگر مشكلي براي نزديك شدن به حضرت فاطمه سلام الله عليها وجود ندارد !

اما براي يك ارتباط محكم و ناگسستني بايد مقدماتي طي شود :

اول: بايد سمت و سوي حركت‌هاي فكري و عقيدتي حضرت را شناخت. به معارف و مفاهيمي كه بر آن تأكيد و توصيه نموده است ، دست يافت و معرفت پيدا نمود.

دوم: بايد شرايط و موارد سكوت و قيام حضرت را شناخت،‌يعني به سيره و روش‌هاي عملي ايشان در تمامي عرصه‌هاي زندگي آشنا شد،‌ تا بتوان عملاً از آن نسخه‌برداري نمود.

سوم: با ذكر قلبي و زباني و عملي (عمل صالح) پيوسته به ياد حضرت بود .

البته اين بحث توضيح بيشتري مي طلبد كه متأسفانه مجالي نيست .

موفق باشيد
    ویرایش توسط عاشق : ۱۳۸۹/۰۵/۰۷ در ساعت ۰۵:۵۹
    عاشقم اما ...
    عاشقم اما دلم ويرانه نيست .... در فروغ شمع چون پروانه نيست
    باشم اينجا تا كه پر گيرد دلم ......... عاشقي را هم ز سر گيرد دلم

5. صلوات ها 12

علاقه
    قرآن و مداحی
    نوشته
    76
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    486

عاشق درست میگه
    اول باید بفهمیم خود خانم فاطمه زهرا (س) چه راهی رو رفته که به این درجه رسیده و دوم اینکه به وسیله زبان و با مدد گرفتن از بی بی دو عالم خانم فاطمه زهرا (س) ، البته به عشق و علاقه شما هم بستگی داره ، میشه به حضرت زهرا (س) نزدیک شد و از محبین سیده نساء العالمین قرار گرفت

روز محشر کار ما با فاطمه است
    نقش پیشانی ما یافاطمه است
    ویرایش توسط محمدحسین : ۱۳۸۹/۰۵/۲۰ در ساعت ۰۸:۰۷

7. صلوات ها 8

علاقه
    به کتاب و فکر علاقمندم
    نوشته
    274
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1372

زهرا (س)

در سن حدود 13سالگی در کتاب داستان راستان ماجرای رعایت پوشش از طرف حضرت زهرا را در برابر فردی نابینا خواندم به ذهنم می رسید که آیا اینهمه تعصب و( با عقل کودکیم) مقدس بودن افراطیگری نیست؟
    توضیح کسی مرا قانع نمی کرد خصوصا اینکه برخی جواب می دادند که چون حسهای دیگر از جمله بویایی نابینا قویتر است ایشان خود را پوشاند ولی من باز قانع نمی شدم چون حضرت این را استدلال نکرده بود و در پاسخ سوالگر گفته بود که « من که او را می بینم »
    پس راز مطلب اول در من بعد در او وبعد در دیدن که مرحله آخر است خلاصه می شود . (ولی در پوشش همواره مطلب را از آخر به اول توضیح می دهند) تقریبا 20 سال روی این موضوع فکرم مشغول بود تا اینکه حدود 34 سالگی موضوع را فراتر از پوشش درک کردم ( ضمن اینکه خودم چادری هستم) و با فکر طولانی روی این جمله کوتاه زوایای بزرگی از شخصیت حضرت زهرا و نمونه بودنش برایم آشکار شد توصیه می کنم فکر کنید حتی اگر زمان بر باشد چون چیزهایی را با فکر می توان درک کرد که شاید در هیچ جایی نیامده .جملات بزرگان به ظاهر ساده اند! شاید روزی کسی در مورد این جمله حضرت زهرا کتابی بزرگ بنویسد.من یک کتاب از آن درک کرده ام. شاید شما به اندازه چند کتاب درک کنید .
    درک با عمل همراه است وفهمیدن مقدمه درک است . اهدنا الصراط المستقیم

9. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما محبت واقعی راه قرب و نزدیکی به اهل بیت (ع)

نقل قول نوشته اصلی توسط silence نمایش پست ها
    سلام به همه ی عاشقان و اهل دلان

این سوال برام خیلی مهمه

چطور به حضرت زهرا(س) نزدیک بشیم؟؟ خواهش می کنم راهنمایی کنین چه کنم ؟ چطور محب ایشون بشم چطور و چطور و چطور ؟؟؟

اگه از تجربه های شخصیتون بگین و بگین که چی شد که این محبت تو دلهاتون ریشه دار و اصیل شد و نزدیک شدین به خانوم حضرت زهرا (س) هم خیلی ممنون می شم

منتظرم

با سلام و تشکر

مسلماً عمومی ترین، سهل الوصول ترین، و حتی استوار و عمیق ترین رشته برای قرب و نزدیکی به اهل بیت عصمت و طهارت و خصوص ام الائمه حضرت زهرای اطهر (س) که مظهر پاکی و طهارت از هر دنس و رجسی اند، رشتۀ محبت و دوستی با اهل بیت (ع) است.

البته این محبت، از محبت ها جداست ...

یعنی مقصود محبت ظاهری و دوستی لفظی و زبانی نیست، بلکه منظور محبتی است که با گناه و معصیت نسبتی ندارد و درست در دو نقطۀ مقابل و ضد هم قرار دارند. به عبارتی و به قول اهل معرفت، محبت با گناه قابل جمع نیستند.

یعنی صحبت از محبتی است که وقتی در دل محب شعله ور شود، برای حتی لحظه ای راضی نمی شود که کاری را بر خلاف میل محبوبش انجام دهد و حتی بالاتر، یک چنین فعل ناشایستی به فکرش هم خطور نمی کند.

وقتی چنین شد می رسیم به همان توصیه اکثر بزرگان اهل معرفت و سلسلۀ جلیلۀ عرفا و معلمان و مربیان حقیقی از عالمان دینی، من جمله "آیت حق حضرت آیت الله بهجت (ره)" که بالاتفاق در توصیه هاشان به سائلین و سالکین می گفتند:

انجام واجبات و ترک محرمات ... و سعی و تلاش و اشتیاق به زیارت و توسل به امامان اهل البیت (ع) و امام زادگان...

مگر انجام واجبات و ترک محرمات، چیزی جز اطاعت و بندگی و عبودیت است و مگر اطاعت و بندگی خالص، راهی جز عشق و محبت حقیقی به الله و اوصیاء پاک الهی دارد. نه والله ...

پس بیاییم، با ترک گناه و انجام واجبات، یعنی با دانسته های یقینی مان، رشتۀ محبت با آل الله را قوی و قوی تر کنیم، و به خاطر این مجاهدت، به آنچه که نمی دانیم و به راه های سعادت الهی هدایت شویم. زیرا خداوند وعده فرموده "والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا" ... و در روایت آمده: "ان عمل بما علم، علم الله ما لا یعلم ..."

موفق باشید ...

چطوری ارتباطمون رو با حضرت زهرا قوی کنیم!؟

11. صلوات ها 8

نوشته
    824
    حضور
    15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5631

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    یعنی صحبت از محبتی است که وقتی در دل محب شعله ور شود، برای حتی لحظه ای راضی نمی شود که کاری را بر خلاف میل محبوبش انجام دهد و حتی بالاتر، یک چنین فعل ناشایستی به فکرش هم خطور نمی کند.

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان گرامی

همه ی بزرگواران پاسخ های خوبی به این سوال دادند

ولی بنظرم اومد چیزی که به شخصه برای خودم پیش اومده بود رو خدمتتون عرض کنم .

بنده اوایل خیلی حضرت زهرا سلام الله علیها رو نمی شناختم و هیچ حس خاصی نسبت بهشون نداشتم.

ولی یک اتفاقی در زندگیم افتاد که رفتم و کتاب جامعی رو درباره ی زندگی حضرت از یکی از اساتید خوبم گرفتم .

توی اون مدت که داشتم اون کتاب رو می خوندم مثل این بود که داشتم با خانوم فاطمه ی زهرا زندگی می کردم . خیلی روزگار قشنگی بود .

باید ایشان را کامل شناخت بعد در طول عمر مانند ایشان زندگی کرد.

ویرایش توسط سایه خورشید : ۱۳۹۰/۰۸/۰۷ در ساعت ۱۰:۱۷
    شهید محمود آقا شیری

امروز من می روم ، فردا تو

ولی ببین چه با خود آوردی ، خیر یا شر .

وصیت های پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم به ابوذر غفاری

13. صلوات ها 4

نوشته
    602
    حضور
    3 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    4149

سلام
    از اساتید و افراد با تجربه سوال دارم
    من یک استاد اخلاقی داشتم در جواب یکی از دوستان که حاجتی داشتن و خیلی به ائمه متوسل شده بودند و نرسیده بودن به جواب،گفتن شما نمیدونید که باید از حضرت زهرا(س) بخواهید و این که چطور از ایشون بخواهید و البته باید خودتون در سطحی باشید که از ایشون بخواهید.
    راستش دیگه این بحث پیش نیومد ،حالا اگر کسی میدونه جواب بده.

15. صلوات ها 5

علاقه
    فلسفه تاریخ ریاضیات
    نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط سایه خورشید نمایش پست ها

با سلام خدمت دوستان و کارشناسان گرامی

همه ی بزرگواران پاسخ های خوبی به این سوال دادند

ولی بنظرم اومد چیزی که به شخصه برای خودم پیش اومده بود رو خدمتتون عرض کنم .

بنده اوایل خیلی حضرت زهرا سلام الله علیها رو نمی شناختم و هیچ حس خاصی نسبت بهشون نداشتم.

ولی یک اتفاقی در زندگیم افتاد که رفتم و کتاب جامعی رو درباره ی زندگی حضرت از یکی از اساتید خوبم گرفتم .

توی اون مدت که داشتم اون کتاب رو می خوندم مثل این بود که داشتم با خانوم فاطمه ی زهرا زندگی می کردم . خیلی روزگار قشنگی بود .

باید ایشان را کامل شناخت بعد در طول عمر مانند ایشان زندگی کرد.
    سلام میشه بگین اسم کتابی که خوندین چی بوده؟

17. صلوات ها 4

نوشته
    824
    حضور
    15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5631

باسلام خدمت شما دوست عزیز

کتاب قطوری بود که اسمش فرهنگ فاطمی بود.
    ولی متاسفانه چون مال خیلی وقت پیش هست نام نوسیندش توی ذهنم نیست.

شهید محمود آقا شیری

19. صلوات ها 3

نوشته
    824
    حضور
    15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5631

دانلود کتاب در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها

http://www.askdin.com/showthread.php?p=20808#post20808

شهید محمود آقا شیری

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۱۷:۲۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری