صفحه 8 از 8 نخست ... 678
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پیشرفت یک دختر در زندگی

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    879
    حضور
    40 روز 12 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3053

نقل قول نوشته اصلی توسط کلینت نمایش پست ها
    استاد من که دکتری در دو رشته دارند و درجه 1 هنری هم دارند اخیرا از من خواستند که به خواستگاری بیان. فکر میکردند خانواده من هم مثل خودم هستند. خوب وقتی قیافه ی ببخشید تابلوی پدر و برادر و آه و ناله مادر من رو میبینند منصرف میشن و شدند. حالا مدتی هست که بنده خدا روشون نمیشه بگن که منصرف شدند، به یکی از دوستان پیام دادند که ان شاءالله خوشبخت باشم.
    سلام

اینها واقعیّاتی است که در زندگیِ خیلی از افراد وجود دارد. در آشنایان بسیاری از ما افرادی از مشکل اعتیاد رنج می برند. اما دختران شان ازدواج کرده اند و زندگی خوبی دارند. آن چه شما باید انجام دهید، این است که به هیچ وجه در جلسه اول خواستگاری، مسأله اعتیاد پدرتان را مطرح نکنید. پس از حداقلّ سه جلسه گفتگو و پذیرشِ یکدیگر از نظر ظاهری، عقلی، عاطفی و دینی و غیره مسأله اعتیاد پدرتان را در آخر مطرح نمایید و بگویید که «با این مسأله مخالف هستید؛ ولی چاره ای جز پذیرشِ آن ندارید و در زندگی لب به سیگار نزده اید و به شدت از آن متنفر هستید و به همه توصیه می کنید از سیگار دوری کنند؛ چه برسد به موادّ مخدر.
    در مورد اعتیاد پدر و برادرتان نیز نقشی ندارید و نمی توانید کاری کنید و اگر خدا خواست و وارد زندگی مشترک شدید، حتما استقلال خود را حفظ می کنید و کاری می کنید که پدر و برادرتان نتوانند در زندگی شما کوچک ترین دخالتی کنند؛ چنانکه تاکنون نیز شما در راهی که پدر و برادرتان می روند، وارد نشده اید». اگر اعتیاد پدرتان در حدّی است که خواستگار با کمی دقّت متوجه می شد، اصلا لازم نیست در جلسات خواستگاری به آن بپردازید؛ زیرا فردی که به خواستگاری تان آمده، شرایطِ پدرتان را پذیرفته است و با علم به آنْ برای خواستگاری اقدام نموده است.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ در ساعت ۲۰:۱۹

قال امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب (صلوات الله و سلامه علیه):

«مَن بَذَلَ جهدَ طاقتِه، بَلَغَ کُنهَ إرادَتِه»

غرر الحکم، حدیث 1250

2. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    7,084
    حضور
    372 روز 9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    553
    صلوات
    23037

بنده اولش میدونستم برای چی محبت میکنم، چون اونها والدینم هستند و من دوستشون دارم. اما الان دیگه نمیدونم برای چی باید محبت کنم. به هر صورت هر ارتباطی دو طرف داره، یکسره که نمیشه. اگر شما دلیل قابل قبولی در ذهن دارید ، خوشحال میشم به من هم بگید.
    باسلام

یه سوال دارم وقتی به اون افراد که محبت کردید دیگه دوست ندارید محبت کنید چه احساسی دارید؟

گاهی افراد باید به خودشون توجه کنند تو طول هفته یه ساعتی رو برای خودتون اختصاص بدید بگید این ساعت یا این روز متعلق به منه هر کاری که دوست دارید تو اون ساعت یا اون روز انجام بدید مثلا داخل شهر اگه یه زیارتگاهی هست یا محل برای تفریح یا هر کاری که براتون خوشایند هست مثلا کارهای هنری هر چیزی که حالتون رو خوب میکنه

منتظر توجه دیگران نباشید

ولی مورد محبت کردن به دیگران شما محبتتون به پدر مادر برادر دوست و... به این صورت در نظر بگیرید

مثلا تو یکی از پستها دیدم از کاربران محترم گفتند کودکان بی سرپرست تا وقتی که برای محبت کردن منتظر دریافت حس خوب و متقابل از سمت همون شخص هستید این حس رو دارید شما این کاربه خاطر خدا انجام میدید

فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ

پس هیچ عملی بی ثمر نیست. محبت خداوندی بی انتها هستش چه بهتر که خریدار این محبت باشیم تا کوچیکترین بی توجهی از سمت والدین یا خواهر برادر و... اینطوری حالمون رو بد نکنه

ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ در ساعت ۱۹:۱۲
    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

پیشرفت یک دختر در زندگی

4. صلوات

علاقه
    نوشته
    879
    حضور
    40 روز 12 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3053

سلام. با اجازه شما من یک مشکل بزرگ دیگرم رو هم میگم. من وقتی مدت زمان زیادی رو برای رسیدن به یک هدف خیلی مهمی صرف میکنم، درست در یک قدمی دست یافتن به اون هدف ، به شدت ناامید و خسته میشم. فشار روحی فراوانی بر من وارد میشه . مخلوطی از ترس ناامیدی خستگی و .... و در نتیجه از نظر روحی به بن بست میرسم و اون کار رو رها میکنم. مثلا من میخواستم امتحان تافل بدم و اگر میدادم بالای 110 میشدم. یکهفته قبل از امتحان دچار فشار روحی سنگینی شدم بطوریکه اصلا نمیتونستم نفس بکشم. خیلی ناراحت شدم از دست خودم. در نتیجه ی سونامی نا امیدی ، من نرفتم امتحان بدم. متاسفانه بعد از از دست دادن موقعیت، من خیلی تاسف میخورم.

همان طور که گفتم، این مشکل شما از اضطراب ناشی می شود. من تصور کردم می شود در همین تاپیک به آن پاسخ دهم؛ اما با توجه به استقبال دوستان کاربر از این موضوع و مطرح شدن مباحث مختلف، بهتر است موضوع اضطراب را در تاپیک جداگانه ای مطرح نمایید تا آن را به صورت مستقلّ پاسخ دهم و راهکارهای درمانِ اضطراب را خدمت شما و دوستان ارائه دهم.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ در ساعت ۱۹:۵۲

غرر الحکم، حدیث 1250

6. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    7,084
    حضور
    372 روز 9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    553
    صلوات
    23037

نقل قول نوشته اصلی توسط نورالزهراء نمایش پست ها
    و اون زمان هست که میشی یک الگو برای دختران جامعه ات و از سرگذشتت و تلاش هات در زندگی براشون میگی..
    ممنونم . خیلی لطف کردید که نظر خوبتون رو به من گفتید.
    باسلام

گاهی شرایط به گونه هست که فرد ازاینکه یه دختر الگو باشه هم خسته میشه اینطور نیست :)

حسرت اونایی رو میخوره که اون کاریی که ایشون انجام داده نداشتند ولی الان به نظر ایشون خیلی زندگی بهتری دارند :)

ترجیح میدادید که یه فرد معمولی بودید با شرایط معمولی :)

همچین حسی دارید؟
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ در ساعت ۱۹:۳۷
    امام حسین (ع)

پیشرفت یک دختر در زندگی

8. صلوات ها 2

نوشته
    305
    حضور
    22 روز 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    559

من نمیدونستم شما خواستگار دارید ...
    اگر خواستگار دارید ؛ باید به دنبال این باشید که به نوعی مساله رو براشون تشریح کنید که مساله پدر و مادرتون ؛ از مساله شما مجزا هستش ؛ فکر میکنم صحبتهای جناب امید کامل بودند ؛ من فکر کردم شرایطش رو ندارید .

اگر شرایطش رو دارید و خواستگار دارید ؛ اصلا راهکارهایی که تاکنون بهتون گفتم رو بهشون توجه نکنید .

10. صلوات ها 2

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    7,084
    حضور
    372 روز 9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    553
    صلوات
    23037

نقل قول نوشته اصلی توسط امید نمایش پست ها
    با علم به آنْ برای خواستگاری اقدام نموده است.
    باسلام

اکثرا شرایط این گونه افراد رو کسانی درک میکنند که خودشون هم تو همین شرایط باشند

مثلا یک آقا که خودش مشکلی نداره ولی تو خانواده مثلا پدری داره که اعتیاد داره

آیا این نوع انتخاب درسته ؟

یعنی داشتند یه مورد مشترک نا خوشایند
    امام حسین (ع)

پیشرفت یک دختر در زندگی

12. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    879
    حضور
    40 روز 12 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3053

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام

اکثرا شرایط این گونه افراد رو کسانی درک میکنند که خودشون هم تو همین شرایط باشند

مثلا یک آقا که خودش مشکلی نداره ولی تو خانواده مثلا پدری داره که اعتیاد داره

آیا این نوع انتخاب درسته ؟

سلام

به نظر من هم افرادی که با مشکل اعتیادِ یکی از بستگان درگیر بوده اند، همدیگر را بهتر درک می کنند.
    چند سال پیش شنیدم یکی از دخترهای آشنایان که پدرش درگیر اعتیاد بود، ازدوا
    ج کرده است. او به خواستگارش که در محیط کار با این خانم آشنا شده بود، گفته بود که پدرش گرفتار اعتیاد است. اتفاقا خواستگارش نیز گفته بود:«پدر من هم گرفتار اعتیاد است». آنها با هم ازدواج کردند و خدا را شکر زندگی خوبی دارند.
    البته من نمی گویم این خانم حتماااا باید منتظر بماند مردی که در خانواده اش فردی معتاد است، به خواستگاری اش بیاید و خواستگاران دیگر را ردّ کند. نه.
    پرسشگر محترم می تواند هر خواستگاری را بپذیرد؛ فقط باید چند
    جلسه به تنهایی با خواستگار صحبت کند. بعد که خواستگار ویژگی های اخلاقیِ والایِ این دخترخانم را شناخت و دانست ایشان خانمی اهل زندگی است، قبل از معرفیِ خانواده اش، موضوع اعتیاد را با خواستگارش مطرح نماید و بگوید که «به شدت از سیگار متنفر است و هیچ گاه در زندگی لب به آن نزده است و همیشه به افراد دیگر توصیه می کند از آن دوری کنند؛ ولی در مورد اعتیاد پدر و برادرش نقشی ندارد و نمی تواند کاری کند و اگر خدا خواست و وارد زندگی مشترک شدند، حتما کاری می کند که پدر و برادرش نتوانند در زندگی آنها کوچک ترین دخالتی کنند؛ چنانکه تاکنون نیز آنها نتوانسته اند پرسشگر را با خود در اعتیاد همراه کنند».

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ در ساعت ۲۰:۱۵

غرر الحکم، حدیث 1250

14. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    879
    حضور
    40 روز 12 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3053

فوق لیسانس پژوهش هنر دانشگاه تهران هستم. فوق ممتاز خوشنویسی نستعلیق و نسخ دارم. یعنی عملا میشه سه تا فوق لیسانس.

در مورد پیداکردن کاری که مناسب با رشته تحصیلی تان باشد باید بگویم:

رشته هنر رشته ای است که فرد در آن دیر شناخته می شود؛ اما استاد هنر باید ناامید نشود و تلاش هایش را ادامه دهد. در زمینه خط، خوب به خاطر دارم پسر جوان اصفهانی چندین سال پیش می گفت:"من استاد خط هستم. یک جای کوچک اجاره کرده ام و در آن به کار تدریس مشغول هستم".
    اگر تواناییِ اجاره کردنِ محلی برای آموزش ندارید، می توانید در ابتدا با آموزشگاه های هنری همکاری کنید. در ابتدای راه به احتمال زیاد درآمد زیادی به دست نمی آورید. اما پس از مدتی که شناخته شدید، می توانید به فکر یافتن محلی برای اجاره کردن و آموزش باشید. حتی می توانید به آموزشگاه بگویید:«من خودم تبلیغ می کنم و هنرآموز جذب می کنم». می توانید با مبالغی کم در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن هایی مانند:دیوار و شیپور تبلیغ کنید.
    نمی دانم در کدام شهر زندگی می کنید. در تهران معمولا بیشتر از شهرهای دیگر از کلاس های خط استقبال می کنند. الان در آستانه تابستان هستیم و عده زیادی از دانش آموزان و دانش
    جوها به دنبال پر کردن اوقات فراغت هستند. می توانید شما هم از این فرصت استفاده کنید.
    اگر تلاش کنید، می توانید از هنر خود در زمینه های دیگر استفاده کنید. نمونه ای از به کارگیریِ خط در لباس را در تصویر زیر می بینید:

پیشرفت یک دختر در زندگی

غرر الحکم، حدیث 1250

16. صلوات ها 3

نوشته
    305
    حضور
    22 روز 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    559

دوست من یک چیز دیگه هم گفتم براتون بنویسم .

به هر حال شرایط فعلی خانوادگی شما شرایط رو بد میکنه ؛ و شما هم باید به ایشون بگید ؛ حالا جلسه اول یا دوم نباشه ... به هر حال جلسه های سوم یا چهارم بهشون باید بگید ...

ببینید خودتون رو جای پسری بزارید که میخواد از دختری خواستگاری کنه ؛ ایشون پس از مدتی شرایط شما رو متوجه می شوند ؛ اولین سوالی که در درون ذهنشون شکل میگیره این هستش که ؛ ایشون چقدر در گیر مساله هست ؛ چقدر ایشون در درون این مساله غرق شده ؛ چقدر این مساله بر روی ایشون تاثیر گذاشته و ....

و به شما حتی فرصت دفاع هم داده نمیشه ؛ و اگر هم بخواهید دفاع کنید شاید نتونید کلمات خوب و مناسب پیدا کنید .

این آقا پسر اولین کاری که میکنند این هستش که میخواهند بیشتر شما رو بشناسند ؛ اولین چیزی که در ذهنشون چشمک میزنه این هستش که ...

چه مدت زمان در درون خانه هستید
    به چه میزان ایشان بر روی شما تاثیر گذاشته اند
    و ...

باید شما برای ایشون ثابت کنید که متفاوت هستید ...

من بهتون یک پیشنهاد میدم ...

اولین چیزی که آقایون از یک خانوم چک میکنند ؛ این هستش که چه عکس هایی از خودش در درون فضای مجازی میزاره ؛ تقریبا داریم در درون جامعه ای زندگی میکنیم که همه عکس هایی در درون فضای مجازی دارند . بهتون پیشنهاد میکنم .

1. حتما حتما حتما ... یک ورزش تخصصی رو شروع کنید ؛ مثلا بدبینتون ؛ مثلا تیر اندازی ؛ مثلا اسب سواری ؛ چیزی که بودجه تون بهش برسه ؛ و از فعالیت هاتون عکس بگیرید و بزارید در درون پیجتون .... میتونید طوری بزارید که صورتتون دیده نشه ؛ ولی حتما باید ورزش ؛ یک ورزش تخصصی باشه و با کلاس .

2. شما زبان بلد هستید ؛ کمی تقویتش کنید ؛ برید در جاهایی و آموزش رایگان بدید ؛ اگر تونستید چند تا عکس در این حالت از خودتون بگیرید و باز بزارید در درون فضای مجازی ؛ اینکه مثلا دارید در جایی زبان تدریس میکنید ؛ اینکه دارید در درون دانشگاه تدریس میکنید ؛ باز هم جنبه با کلاس بودن مساله خیلی مهم هست ؛ شاید خط اونقدر جذابیت نداشته باشه ؛ چیزی که کلاس داشته باشه و جایی که کلاس داشته باشه و مثلا زیرش بنویسید که میخواهم تا ابد دانش پژوه بمانم ؛

برای اون کسی که میخواد خواستگاری شما بیاد ؛ زمانهای خالی شما خیلی مهم هست و باید ثابت کنید که زمان خالی ندارید که در درون خانه بمونین ؛ و اگر شما مثلا 10 عکس ورزشی و 10 عکس با کلاس پژوهش محور داشته باشید ؛ مساله خانواده شما حل میشه ؛ این رو میتونم بهتون قول بدم .

و یک جیز دیگه ...
    خانواده شما به هر حال خانواده شما هستند ؛ شما باز هم نیاز به حمایت های ایشان خواهید داشت ؛ هیچ وقت نزد ایشون از خانواده خودتون بد نگید ؛ این کار رو به شدت خراب میکنه ؛ بگید اونها متفاوت هستند و به علم و ورزش اهمیت کمتری می دهند ؛ اگر خواستند که در مورد پدرتون بیشتر اطلاعات بگیرند بگید که من در مورد این چیزها با پدرم صحبت نمیکنم و سعی میکنم احترامشون رو نگه دارم و زندگی خودم رو داشته باشم ؛ حتما حتما احترامشون رو نگه دارید و اونها رو خراب نکنید .

موفق باشید .
    ویرایش توسط فرشته برمیگردد : ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ در ساعت ۰۱:۲۴

18. صلوات

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    3,061
    حضور
    470 روز 14 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    139
    صلوات
    15659

خوب من اصلا این رو ندارم و نمیدونم باید چکار کنم.
    واقعا فکر نمیکنم با دعا و ذکر درست بشه
    چون قبلا خیلی مقید بودم به نماز شب و قران و ... اما بهتر که نمی شد مدام هم بدتر می شد.
    ببینید یکی از اشتباهات خیلی از ما آدم ها اینه که فکر میکنیم حتما باید خیلی بریم توی معنویات تا گره های زندگیمون باز بشه

و یا اینکه اگر یه گناه بکنیم یا اشتباه بکنیم سریع باید تاوان پس بدیم و از حلقوم مون میکشن بیرون

در حالی که اصلا اینجوری نیست. همه ی این تلخی ها در اثر تفکرات غلط خودمون جذب زندگیمون میشن

شما ذکر و دعا و مناجات خودتون رو داشته باشید

در کنارش منطقی بودن و عاقل بودن رو تمرین کنید

اونوقت می بینید که چقدر عالی در حالی که مثل یه آدم معمولی نماز می خونید. خیلی عادی دعا میکنید. بدون اینکه نیاز باشه سیر و سلوک بکنید

غرق آرامش میشید.غرق منطق و عقلانیت میشید و تصمیمات درست و عاقلانه می گیرید و از زندگیتون لذت می برید

اَللّهُمَّ اجْعَلْنی عِنْدَکَ وَجیهاً بِالْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ فِی الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ

20. صلوات

صفحه 8 از 8 نخست ... 678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۸/۰۳/۱۶, ۰۴:۰۱ : 14

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری