وجود سگ در مجتمع آپارتمانی و عواقب آن

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وجود سگ در مجتمع آپارتمانی و عواقب آن

سلام..

ما در آپارتمانی زندگی میکنیم که در طبقات بالا گاها سگهای خونگی رفت و آمد داره این مسئله باعث عذاب ما هم شده اجازه ورود سگ به منزلمون رو ندادیم ولی چون افرادی که با سگ تماس مستقیم دارن با منزل ما هم در رفت و آمد هستن و بالعکس ..بنده هم با شرایط موجود بابت مسائل شرعی سخت در عذاب هستم که آیا طهارت نمازم قابل قبول هست یا خیر..لطفا راهنمایی بفرمایید از این عذاب فکری نجات پیدا کنم..متشکرم‌..مقلد مقام رهبری

لطفا راهنمایی بفرمایید
دعاگو هستم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد سجاد

[TD][/TD]

[="Tahoma"][="Black"]

رسانه;1024039 نوشت:
سلام..
ما در آپارتمانی زندگی میکنیم که در طبقات بالا گاها سگهای خونگی رفت و آمد داره این مسئله باعث عذاب ما هم شده اجازه ورود سگ به منزلمون رو ندادیم ولی چون افرادی که با سگ تماس مستقیم دارن با منزل ما هم در رفت و آمد هستن و بالعکس ..بنده هم با شرایط موجود بابت مسائل شرعی سخت در عذاب هستم که آیا طهارت نمازم قابل قبول هست یا خیر..لطفا راهنمایی بفرمایید از این عذاب فکری نجات پیدا کنم..متشکرم‌..مقلد مقام رهبری
لطفا راهنمایی بفرمایید
دعاگو هستم

سلام علیکم
با تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال چون اطمینان به نجس بودن بدن آن افراد و سپس انتقال نجاست به بدن و لباس نمازگزار ندارید، تکلیفی نداشته و طهارت لازم برای نماز مهیا خواهد بود.

موفق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر حضرت آیت الله خامنه ای[/]

رسانه;1024039 نوشت:
سلام..

لطفا راهنمایی بفرمایید
دعاگو هستم

باسلام

برای دور کردن آن سگ و اینکه دیگر وارد آپارتمان نشود چند راه براتون میذارم که یکیش رو انجام بدید:

1- میتونید در خلوت و با طهارت یک ظرف آب را جلوتون بذارید و 21 بار سوره مبارکه انشقاق را بخوانید و در پایان بر آب فوت کنید و بعد در بیرون منزل روی دیوار و درب اصلی آپارتمان بپاشید

2-
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم : اگر سوره نمل را بر پوست آهویی بنویسند و آن را در منزل خود قرار دهند، هیچ مار و عقرب و کرم و ملخ و سگ درنده و گرگ ازار دهنده ای به خانه اش نزدیک نمی شود.

شما میتوانید (با طهارت و در خلوت) سوره شریفه نمل را بر کاغذی بی خط بنویسید و مثلا بالای ورودی منزل یا قسمت بالای محل رفت و آمد آن سگ یا در جایی که درب اصلی آپارتمان بیاویزید تا دیگر این سگ به آن خانه وارد نشود! بالاخره یا صاحبش از آن خانه باید برود یا سگش بیرون آپارتمان بماند!

محلولی از کمی گلاب و زعفران تهیه کنید و بعد با خودنویس شروع به نوشتن حرز مورد نظر کنید. اعراب نیازی نیست و چشم حروف چشم دار مانند ه م و ط را تو پر نکنید!
خودنویس را از جوهر خالی کنید و بعد از پاک شدنش برای نوشتن استفاده کنید.
بعد از نوشتن، به قسمتهای سفید برگه کمی گلاب بمالید و بعد با پلاستیک جلدش کنید.

3- سوره نمل طولانی است و بجای آن میتوانید سوره انشقاق را بنویسید که همین خاصیت و برکت دارد!

یحبّونه;1024198 نوشت:
برای دور کردن آن سگ و اینکه دیگر وارد آپارتمان نشود چند راه براتون میذارم

با چه اطمینانی میگید که در اثر این دعا ها حتما سگ نمی تواند وارد این خانه شود

Bee;1024213 نوشت:
با چه اطمینانی میگید که در اثر این دعا ها حتما سگ نمی تواند وارد این خانه شود

شما تو عمرتون دستوری مشابه این موارد انجام ندادید که اثرشان را دیده باشید؟!

این همه دستور تو مفاتیح و سایر کتب هست. اگر دستور درست باشد و شخص هم مومن، چرا این استمداد اجابت نشود؟!