احکام استحاضه و روزه

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احکام استحاضه و روزه

۱ با سلام آیا برای صحت روزه در صورت استحاضه باید برای نماز ظهرو عصر و مغرب و عشا هم غسل کنیم ؟
۲ اگر نتونیم استحاضه رو از حیض تشخیص بدیم بنا رو بر کدوم بذاریم؟
٣ خوندن قرآن برای مستحاضه چه حکمی داره؟
۴ اگر برای مثال امروز استحاضه کثیره بشیم تا چند نوبت برای نماز و روزه باید غسل کنیم یعنی اگه امروز استحاضه کثیره بشیم و فردا قطع بشه باید فقط برای نماز های امروز و فردا غسل کنیم و پس فردا غسل نکنیم؟
مرجع تقلید من آیت الله بهجت هست ممنون
یک سوال دیگه هم داشتم کتابی با زبان روان برای احکام بانوان هست؟ من خیلی مسائل رو از رساله متوجه نمیشم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد نور

[TD][/TD]

مریم.ح;1023943 نوشت:
۱ با سلام آیا برای صحت روزه در صورت استحاضه باید برای نماز ظهرو عصر و مغرب و عشا هم غسل کنیم ؟
۲ اگر نتونیم استحاضه رو از حیض تشخیص بدیم بنا رو بر کدوم بذاریم؟
٣ خوندن قرآن برای مستحاضه چه حکمی داره؟
۴ اگر برای مثال امروز استحاضه کثیره بشیم تا چند نوبت برای نماز و روزه باید غسل کنیم یعنی اگه امروز استحاضه کثیره بشیم و فردا قطع بشه باید فقط برای نماز های امروز و فردا غسل کنیم و پس فردا غسل نکنیم؟
مرجع تقلید من آیت الله بهجت هست ممنون
یک سوال دیگه هم داشتم کتابی با زبان روان برای احکام بانوان هست؟ من خیلی مسائل رو از رساله متوجه نمیشم

با سلام و احترام

1. به نظرآیه الله بهجت روزه مستحاضه کثیره مشروط به غسل های روزانه است و متوسطه بنابر احتیاط واجب مشروط به غسل های روزانه است
2. باید مورد سوال را جداگانه بپرسید تا وضعیت مشخص شود
3. قرآن خواندن برای مستحاضه اشکال ندارد ولی بدون وضوی جداگانه نباید بدن با آیات برخورد کند
4. هرزمان استحاضه کثیره شروع شد یا قطع شد برای اولین نماز غسل دارد وبرای نمازهای بعد اگر پاک بوده یا قلیله شدید غسل ندارد.

درمورد کتاب های احکام می توانید به کتب مختلف احکام بانوان نوشته آقای فلاح زاده یا احکام مصور یا رساله دانشجویی ویژه احکام بانوان مراجعه نمایید سوالی هم باشد درخدمتیم.

رساله آیه الله بهجت، احکام بانوان