جمع بندی ب.ی...

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ب.ی...

سلام به همه ی دوستان
قبل از پرسشم خواستم ازتون تشکر کنم بابت اینکه به سوال قبلیم به فوتوکینزی پاسخ دادید و خداروشکر دارم با تمرین بهش میرسم

یک سوال کلی داشتم فقط
شما گفتید کینزی(متافیزیک) و جادو یک بخش جدا است درسته؟
من تو گوگل یک چیز هایی دیدم و از برخی استادان زمینه ای متافیزیک شنیدم که:
قدرتی به اسم لونارکینزی (lunarkinesis) وجود دارد که نوع کارکردش اینه که از انرژی های منفی استفاده و یک جور سلاح استفاده میشه
عکسای عجیب و غریبی هم تو گوگل دیدم که راستش یکم من رو به شک انداخت
کینزی در این زمینه گناه است؟
یا اگر در یک کینزی دیگر به حدی جلو برویم که خطرناک باشد آن ، استفاده از آن کینزی هم حرام است؟
خیلی شرمنده که زیاد صحبت کردم
با تشکر@};-@};-

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد بدیع

[TD][/TD]

mohammadfaramarzy;1022570 نوشت:
سلام به همه ی دوستان
قبل از پرسشم خواستم ازتون تشکر کنم بابت اینکه به سوال قبلیم به فوتوکینزی پاسخ دادید و خداروشکر دارم با تمرین بهش میرسم

سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی
قبل از اینکه به سوال اصلی شما بپردازیم لینک سوال قبلی شما را قرار میدهم تا بقیه کاربران در جریان بحث قرار بگیرند:

اسلام و فوتو کینزی

mohammadfaramarzy;1022570 نوشت:
سلام به همه ی دوستان

یک سوال کلی داشتم فقط
شما گفتید کینزی(متافیزیک) و جادو یک بخش جدا است درسته؟
من تو گوگل یک چیز هایی دیدم و از برخی استادان زمینه ای متافیزیک شنیدم که:
قدرتی به اسم لونارکینزی (lunarkinesis) وجود دارد که نوع کارکردش اینه که از انرژی های منفی استفاده و یک جور سلاح استفاده میشه
عکسای عجیب و غریبی هم تو گوگل دیدم که راستش یکم من رو به شک انداخت
کینزی در این زمینه گناه است؟
یا اگر در یک کینزی دیگر به حدی جلو برویم که خطرناک باشد آن ، استفاده از آن کینزی هم حرام است؟

با سلام مجدد خدمت شما
بله همانطوری که تقریبا در تاپیک قبلی نتیجه گرفتیم ملحق کردن کینزی به سحر بعید به نظر میرسد. البته همانطور که گفتیم حرمت چنین عملی منحصر در سحر بودن آن نیست. فریب دیگران و زیان زدن به آنها، ارتکاب کار حرام در ضمن آن و یا استفاده از آن برای ارتکاب حرام و فعل مجرمانه، صرف وقت و انرژی زیاد و باز ماندن از اولویت های مادی و معنوی در زندگی از عناوینی است که میتواند کینزی را حرام قرار دهد. بنابراین در تطبیق هر یک از این موارد با کاری که انجام میدهید نهایت دقت را داشته باشید تا به کار لغو و باطل دچار نشوید.

به عبارتی اگر هر کینزی موجب این شود که ما از کار های واجب خود دور شویم حرام محصوب میشه درسته؟

mohammadfaramarzy;1022850 نوشت:
به عبارتی اگر هر کینزی موجب این شود که ما از کار های واجب خود دور شویم حرام محصوب میشه درسته؟

بله در این صورت هم حرام است.
به عبارت دیگر برخی از کارها عنوان مستقل برای حرمت هستند. یعنی به خودی خود حرام اند و همیشه شر و مفسده ای که ملاک و دلیل حرمت آنها است را همراه خود دارند. مثل سحر، قمار، شراب و ....
اما برخی دیگر از کارها نیز وجود دارد که فی نفسه و به خودی خود مباح است. اما در موارد خاص عناوین دیگری بر آن مترتب میشود که حکم آن را از اباحه خارج میکند. مثلا آب خوردن مباح است اما همین آب خوردن گاهی واجب میشود. مثل جایی که نخوردن آن باعث بیماری و یا مرگ شود. یا گاهی این آب خوردن حرام میشود. مثلا در جایی که آب غصبی باشد و یا با خوردن آن روزه واجب باطل شود. کینزی هم این گونه است. یعنی به خودی خود مباح است تا اینکه عنوان دیگری در ضمن آن به وجود اید و حکم آن را تغییر دهد.

خیلی ممنون بابت راهنمایتون

پرسش: در سوال قبلی ام که در این تاپیک: اسلام و فوتو کینزی مطرح شد شما گفتید کینزی با سحر متفاوت است. الآن سوالم در مورد نوع خاصی از کینزی به نام لونارکینزی (lunarkinesis) است که از انرژی های منفی استفاده میکند. آیا کینزی در این زمینه گناه است؟ یا اگر در یک کینزی به حدی جلو برویم که خطرناک باشد، استفاده از آن کینزی هم حرام است؟

پاسخ: بله همانطوری که تقریبا در تاپیک قبلی نتیجه گرفتیم ملحق کردن کینزی به سحر بعید به نظر میرسد. البته همانطور که گفتیم حرمت چنین عملی منحصر در سحر بودن آن نیست. فریب دیگران و زیان زدن به آنها، ارتکاب کار حرام در ضمن آن و یا استفاده از آن برای ارتکاب حرام و فعل مجرمانه، صرف وقت و انرژی زیاد و باز ماندن از اولویت های مادی و معنوی در زندگی از عناوینی است که میتواند کینزی را حرام قرار دهد. بنابراین در تطبیق هر یک از این موارد با کاری که انجام میدهید نهایت دقت را داشته باشید تا به کار لغو و باطل دچار نشوید.

به عبارت دیگر برخی از کارها عنوان مستقل برای حرمت هستند. یعنی به خودی خود حرام اند و همیشه شر و مفسده ای که ملاک و دلیل حرمت آنها است را همراه خود دارند. مثل سحر، قمار، شراب و ....
اما برخی دیگر از کارها نیز وجود دارد که فی نفسه و به خودی خود مباح است. اما در موارد خاص عناوین دیگری بر آن مترتب میشود که حکم آن را از اباحه خارج میکند. مثلا آب خوردن مباح است اما همین آب خوردن گاهی واجب میشود. مثل جایی که نخوردن آن باعث بیماری و یا مرگ شود. یا گاهی این آب خوردن حرام میشود. مثلا در جایی که آب غصبی باشد و یا با خوردن آن روزه واجب باطل شود. کینزی هم این گونه است. یعنی به خودی خود مباح است تا اینکه عنوان دیگری در ضمن آن به وجود اید و حکم آن را تغییر دهد.

موضوع قفل شده است