☼●▲●☼ ←← ایده پردازی و خلاقیت →→ ☼●▲●☼

تب‌های اولیه

57 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
☼●▲●☼ ←← ایده پردازی و خلاقیت →→ ☼●▲●☼

[="Times New Roman"][="Black"]سلام و عرض ادب

تقریبا همه ی ما این تجربه رو داریم که در طول زندگی روزمره وقتی مشغول کاری هستیم

یا مشغول کاری نیستیم طرح ها و ایده هایی جالب

برای کسب و کار ، بهبود روابط اجتماعی ، تحول فرهنگی ، تربیت فرزند ، حل بحران های بزرگ زندگی بشر ، حل مشکلات نابینایان ، ناشنوایان و ....

به ذهنمون خطور کنه ولی به محض اینکه شروع به تحلیلش میکنیم و با اولین چالش برای اجرای ایده برخورد میکنیم

فورا اون طرح و ایده رو غیر قابل اجرا تلقی میکنیم و برای همیشه به دست فراموشی می سپاریم.

ایده و طرحی که شاید با کمی بسط دادن زاویه دیدمون می تونست زندگی ما و دیگران رو دچار تحول اساسی ( مخصوصا از نظر مالی ) بکنه

در این تاپیک می خوایم برگردیم و ایده ها و خلاقیت های دفن شده رو دوباره احیا کنیم و به دنیای نامحدود خلاقیت قدم بزاریم ( چقدر لطیف :khandeh!:)

در این تاپیک می خوایم درباره ی طرح ها و ایده ها و چالش هامون با هم دیگه تبادل نظر کنیم و از نظرات همدیگه استفاده کنیم

مثلا اگر ایده ای دارید که نمی دونید چجوری اجراش کنید در تاپیک مطرح کنید تا از نظرات کاربران استفاده کنید

نکته ای که باید توجه داشته باشید اینه که به دلیل اینکه دزدهای ایده در فضای مجازی بسیار زیاد هستند

اصلا نیازی نیست ایده هاتون رو کامل شرح بدید. ( تصمیم با خودتونه )

کافیه چالش های پیش روی خودتون رو در قالب سوالات کلی مطرح کنید که ایده تون لو نره

مثلا اگر ایده ی شما ساخت یه تلویزیون پرندست

می تونید اینجوری بپرسید که : راه های غلبه بر جاذبه ی زمین چیه ؟

اینجوری هم شما به پاسختون میرسید هم ایده تون لو نمیره.

لطفا افراد افسرده و دل مرده که فقط موج منفی ساطع میکنند و دکترای مایوس کردن دیگران رو دارند در تاپیک شرکت نکنند تا تاپیک قابل استفاده بشه

نکته ی پایانی: برای اینکه بتونم از نظرسنجی که ایجاد کردم استفاده ی لازم رو ببرم
لطفا از زمانی که وارد تاپیک میشید اجازه بدید ده روز بگذره و پست های کاربران رو بخونید
و بعد در نظرسنجی شرکت کنید و نظر واقعیتون رو بگید

موفق و سربلند باشید[/][/]

[="Times New Roman"][="Black"]اگر وسیله ای باشه که بتونه انسان ها و اجسام رو تا ارتفاع مثلا نهایتا سی متر به هوا پرتاب کنه (با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه پرتاب )

یه نمونه کاربردش استخره که می تونه افراد رو پنج شش متر به هوا پرتاب کنه و طرف وسط آب استخر فرود بیاد

به نظر شما دیگه کجاها میشه از این وسیله استفاده کرد ؟[/]

Im_Masoud.Freeman;1022127 نوشت:
در این تاپیک می خوایم درباره ی طرح ها و ایده ها و چالش هامون با هم دیگه تبادل نظر کنیم و از نظرات همدیگه استفاده کنیم

سلام

دوست عزیز

آقا مسعود

موضوع خوب و جالبی را راه اندازی کردید. من سال هاست که یک ایده در ذهن دارم؛ نقشه ساخت دستگاهش و طرز کارش را هم در ذهنم دارم؛ اما نمی دانم چطور باید این دستگاه را بسازم:
دیده اید که دیوارهای زیادی در شهرها به خاطر نوشته های مختلف و نصب اعلامیّه ها کثیف شده است. بعضی وقت ها مأموران زحمتکش شهرداری این دیوارها را با فشار آّب تمیز می کنند. ولی نوشته های روی دیوار پاک نمی شوند.
من طرح دستگاهی برای پاکسازیِ این دیوارنوشته ها در ذهنم دارم. فکر می کنم به خاطر نیاز زیاد به این دستگاه، در صورت ساخت و تبلیغ مناسب، در آمد خوبی نصیب سازندگانش می شود.
ولی از طرح تا اجرای آن فاصله زیادی است:-??.

[=Times New Roman]

امید;1022175 نوشت:

سلام

دوست عزیز

آقا مسعود

موضوع خوب و جالبی را راه اندازی کردید. من سال هاست که یک ایده در ذهن دارم؛ نقشه ساخت دستگاهش و طرز کارش را هم در ذهنم دارم؛ اما نمی دانم چطور باید این دستگاه را بسازم:
دیده اید که دیوارهای زیادی در شهرها به خاطر نوشته های مختلف و نصب اعلامیّه ها کثیف شده است. بعضی وقت ها مأموران زحمتکش شهرداری این دیوارها را با فشار آّب تمیز می کنند. ولی نوشته های روی دیوار پاک نمی شوند.
من طرح دستگاهی برای پاکسازیِ این دیوارنوشته ها در ذهنم دارم. فکر می کنم به خاطر نیاز زیاد به این دستگاه، در صورت ساخت و تبلیغ مناسب، در آمد خوبی نصیب سازندگانش می شود.
ولی از طرح تا اجرای آن فاصله زیادی است:-??.

سلام استاد امید عزیز

از حضور گرمتون در تاپیک ممنونم@};-

به نظرم به جای پاک کردن این نوشته ها اگر روی همین نوشته ها رنگ بزنند یا یه طرح و نقاشی بکشند خیلی ارزون تر و به صرفه تر در میاد

البته این برای همه ی دیوارها ممکن نیست

ولی اگر امکانش هست فقط روش پاک کردن نوشته ها با این دستگاه رو بگید بهتر می تونیم کمکتون کنیم

فقط بگید با چه ابزاری پاکشون میکنه ؟ آیا مایع شوینده ای داره ؟ یا با فشار وارد کردن و ساییدن نوشته ها رو پاک میکنه ؟

باسلام خداقوت
پارسال یه ساک دستی طراحی کردم که قابل تغییر باشه برای وسایل مختلف با اشکال و اندازه های مختلف که تو مسابقه هم نفر دوم شدم Smile

اشکالی که به این ساک دستی گرفتند جنسیت پارچه ای بود که استفاده کردم که گفتند مثلا اگه زمین خیس باشه وسایل داخلش هم خیس و کثیف و...

خواسته بودند که ساک دستی طوری طراحی بشه که بازیافت بشه مثلا جایگزین کیسه های پلاستیکی اینا

یکی از دوستان هم گفتند که به نظرشون ایده جالبی هست و خوبه که روش کار بشه

یه پارچه مربع هستش که دور تا دور از این منگنه ها زدم

و با بند به شکل های مختلف درآوردمش نوع رد کردن و بستن بندها رو هم تو تصویر نشون دادم

حالا به نظرتون ایراد که به این کارهست و اینکه چه چیزی بهش اضافه بشه بهتر ؟

Im_Masoud.Freeman;1022179 نوشت:
به نظرم به جای پاک کردن این نوشته ها اگر روی همین نوشته ها رنگ بزنند یا یه طرح و نقاشی بکشند خیلی ارزون تر و به صرفه تر در میاد

همین طور که گفتید، رنگ کردن برای همه دیوارها ممکن نیست. ضمن اینکه خیلی از افراد دوست ندارند رنگ طبیعیِ دیوار تغییر کند.
این روش برای از بین بردنِ رنگ، غیر از ساخت دستگاه، خرجِ چندان دیگری ندارد و صرفه اقتصادی دارد. یعنی مواد به کار رفته در این روش، از رنگ کردنِ دیوار ارزان تر است. مطمئن باشید.

Im_Masoud.Freeman;1022179 نوشت:
ولی اگر امکانش هست فقط روش پاک کردن نوشته ها با این دستگاه رو بگید بهتر می تونیم کمکتون کنیم

در این روش، با فشارِ دستگاه، ماده ای به رنگ پاشیده می شود که آن را از بین می برد. من آن ماده را هم می دانم؛ اما نمی دانم چنین دستگاهی را چطور بسازم. البته ظاهرا این دستگاه سال ها پیش در خارج از ایران ساخته شده است.

اللیل والنهار;1022182 نوشت:
خواسته بودند که ساک دستی طوری طراحی بشه که بازیافت بشه مثلا جایگزین کیسه های پلاستیکی اینا

اگر فردی بتواند ماده ای به جای پارچه یا پلاستیک بسازد که قابل بازیافت باشد، به تنهایی برنده تعداد زیادی از جوایز اختراعات می شود و اصلا لازم نیست با آن ماده چیزی مثل کیف بسازد. این خود یک تحوّل عظیم هست.
جدیدا در خبری دیدم که بعضی میوه ها را در برگ درخت بسته بندی می کنند؛ چون مثل پلاستیک در طبیعت باقی نمی ماند.

[="Times New Roman"][="Black"]

امید;1022193 نوشت:
همین طور که گفتید، رنگ کردن برای همه دیوارها ممکن نیست. ضمن اینکه خیلی از افراد دوست ندارند رنگ طبیعیِ دیوار تغییر کند.
این روش برای از بین بردنِ رنگ، غیر از ساخت دستگاه، خرجِ چندان دیگری ندارد و صرفه اقتصادی دارد. یعنی مواد به کار رفته در این روش، از رنگ کردنِ دیوار ارزان تر است. مطمئن باشید.

در این روش، با فشارِ دستگاه، ماده ای به رنگ پاشیده می شود که آن را از بین می برد. من آن ماده را هم می دانم؛ اما نمی دانم چنین دستگاهی را چطور بسازم. البته ظاهرا این دستگاه سال ها پیش در خارج از ایران ساخته شده است.

فکر میکنم بشه به صورت مکانیکی طراحیش کرد که هزینه ی کمتری هم داشته باشه

ولی پیشنهاد میکنم شما از این فکرها بیاید بیرون یا واگذارش کنید به یه نفر که بهش نیاز داره یا توان اجراش رو داره

پیشنهاد من به شما این هست که در حوزه کاری خودتون ( روانشناسی ) به دنبال ایده های نو و خلاقانه و کاربردی باشید

چون خیلی نیاز هست[/]

Im_Masoud.Freeman;1022127 نوشت:
سلام و عرض ادب

سلام ممنون برای ایجاد تاپیک.
ذهن خلاقی داری اصولا، و حتما اگر بری در پی کارآفرینی، موفق خواهی شد. (دیدگاهشو داری)

به این کاری هم پیشهاد دادی میگن "طوفان فکری"
طوفان فکری یعنی روی یک موضوعی (مثلا طرح یک نفر) بیایم هر آنچه که به ذهن میرسه رو بیان کنیم. حتی اگر عجیب باشه و با چکش کاری اون ایده به یک نظر مطلوب و مطمئن برسم.

امید;1022175 نوشت:
ولی نوشته های روی دیوار پاک نمی شوند.

اگر دقت کرده باشید خالکوبی های سطح پوست رو با لیزر میشه از بین برد و ذهن من رفت سمت لیزر برای پاک کردن این نوشته ها.
در واقع دستگاهی ایجاد بشه که مثلا 10 متر از دیوار رو بگیره و لیزر از بالا تا پایین رو بگیره و تمیز کنه (جوهر و نوشته های دیوار)

Im_Masoud.Freeman;1022195 نوشت:
پیشنهاد من به شما این هست که در حوزه کاری خودتون ( روانشناسی ) به دنبال ایده های نو و خلاقانه و کاربردی باشید

اتفاقا در حوزه کاریِ خودم هم ایده هایی دارم و دارم با یکی از دوستان روی آنها کار می کنم. به عنوان مثال در حال اجرای پژوهشی هستیم که تنها یک بار در دنیا اجرا شده و در ایران نیاز زیادی به آن وجود دارد.
به مدت بیش از چهار سال هست که به دنبال اجرای این پژوهش هستم. برای اجرای آن با افراد مختلفی صحبت کردم تا بالاخره توانستم به گروه مورد نظرم دست پیدا کنم. اگر خدا بخواهد، در آینده آن را اجرا می کنم.

نورالزهراء;1022196 نوشت:
در واقع دستگاهی ایجاد بشه که مثلا 10 متر از دیوار رو بگیره و لیزر از بالا تا پایین رو بگیره و تمیز کنه (جوهر و نوشته های دیوار)

با یک جستجوی ساده توانستم تصویر دستگاه ساخته شده را در سایت های انگلیسی پیدا کنم.
همان طور که گفتم، این دستگاه در خارج از ایران ساخته شده است. اما در ابران ظاهرا وجود ندارد یا از آن استفاده نمی شود.
این دستگاه از دستگاه های لیزر ساده تر است.

[=Times New Roman]

نورالزهراء;1022196 نوشت:

سلام ممنون برای ایجاد تاپیک.
ذهن خلاقی داری اصولا، و حتما اگر بری در پی کارآفرینی، موفق خواهی شد. (دیدگاهشو داری)

سلام ممنون از شما و حضورتون
نورالزهراء;1022196 نوشت:

به این کاری هم پیشهاد دادی میگن "طوفان فکری"
طوفان فکری یعنی روی یک موضوعی (مثلا طرح یک نفر) بیایم هر آنچه که به ذهن میرسه رو بیان کنیم. حتی اگر عجیب باشه و با چکش کاری اون ایده به یک نظر مطلوب و مطمئن برسم.

بله می دونم
نورالزهراء;1022196 نوشت:

اگر دقت کرده باشید خالکوبی های سطح پوست رو با لیزر میشه از بین برد و ذهن من رفت سمت لیزر برای پاک کردن این نوشته ها.

این نوشته ها یه لایه جرم بسیار ریز روی دیوار ایجاد کردن.

اگر ابزاری ساخته بشه که مثل سوزن روی همه ی سطح دیوار حفره های بسیار ریز ایجاد کنه همه ی این رنگ ها میریزن

به دلیل اینکه این حفره ها بسیار بسیار ریز هستن نمای دیوار هم هیچ آسیبی نمی بینه

[="Tahoma"][="Blue"]

ایده های نو و خلاقانه و کاربردی

سازمان هایی که دارای ایده های نو و خلاقانه هستند در واقع استراتژی تمایز رو انتخاب میکنند.
به اصلاح میگن استراتژی Differentiation
که در این سازمان ها افراد متعهد و متخص فعالت میکنند.

(نکات اموزشی) :دی

مثل شرکت لکسوس چون استراتژی تمایز رو بر گزیده نسبت به رقبا قیمت خودرو هاشون گران تر هست.
مشتریان هم حاضر هستند قیمت بالا تری رو بپردازند به این دلیل که معتقد هستند خودرو های لکسوس ایمنی و راحتی بیشتری دارند در واقع تصویر ذهنی بهتری دارند.

هر کسی میتونه در شاخه خودش متمایز باشه
متمایز بودن حتی میتونه در رفتار مناسب کارکنان یک سازمان باشه نسبت به رقیب.
حتی میتونه طعم جدید یک غذا باشه
میتونه مکان مناسب پذیرایی باشه
میتونه پاسخگویی بهتر نسبت به سایر رقبا در مسایل روانشناسی باشه
میتونه .....

حتی در این سازمان (اسکدین) کارشناسان نسبت به هم.
حتی خود اسکدین نسبت به سایر رقبا در فضای مجازی..

البته جدای از این مسایل همه ما یک چیز های پنهانی در وجودمون هست که میتونه فرصتی باشه برامون برای رشد و تلقی اگر بهش بها داده بشه.
ممکنه حتی در مسیر ما نباشه ولی ایده پردازی و رسیدن بهش راه های مختلفی داره نیازی نیست حتما در اون رشته تخصص داشت. میشه برون سپاری کرد (اگر سرمایه لازم رو داریم)[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

امید;1022198 نوشت:
همان طور که گفتم، این دستگاه در خارج از ایران ساخته شده است. اما در ابران ظاهرا وجود ندارد یا از آن استفاده نمی شود.

این دقیقا همون فرصتی هست که باید ازش استفاده بشه در جهت کسب سود و گرفتن بازار..
باید وقت گذاشته بشه براش، و با ادم های مطمئن مشورت بشه..[/]

نورالزهراء;1022200 نوشت:

البته جدای از این مسایل همه ما یک چیز های پنهانی در وجودمون هست که میتونه فرصتی باشه برامون برای رشد و تلقی اگر بهش بها داده بشه.
ممکنه حتی در مسیر ما نباشه ولی ایده پردازی و رسیدن بهش راه های مختلفی داره نیازی نیست حتما در اون رشته تخصص داشت. میشه برون سپاری کرد (اگر سرمایه لازم رو داریم)

دلیل اینکه گفتم بیخیالش بشن این بود که استاد امید گفتند سالهاست این ایده رو توی ذهنشون دارند و داره خاک میخوره

من گفتم شاید ذهنشون درگیر این طرح هست و تمرکزشون رو بزارن روی کار خودشون بهتره

وگرنه من خودم کلی ایده در زمینه های مختلف دارم

و جایی نیست که توش سرک نکشیده باشم :khandeh!:[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

Im_Masoud.Freeman;1022202 نوشت:
من گفتم شاید ذهنشون درگیر این طرح هست و تمرکزشون رو بزارن روی کار خودشون بهتره

ولی احساس میکنم یه پس زمینه قوی هست پشت این فکر..
با هم شریک شید منم استراتژی کارو مینویسم یک بیزینس پلن هم مینویسم براش..
بزنیم تو کسب و کار b-)[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

اللیل والنهار;1022182 نوشت:
حالا به نظرتون ایراد که به این کارهست و اینکه چه چیزی بهش اضافه بشه بهتر ؟

پارچه نانو ضد آب نمیشه استفاده کرد؟
البته هزینه استفاده از این نوع پارچه رو نمیدونم ولی اگر عمده بخرید از کارخونه تولیدی یا حتی وارد کنید، میتونه بصرفه باشه
البته این دیگه زمانی موثر هست که بخوای یک محصول رو انحصارا خودت تولید کنی..و بازار کارو بگیری..[/]

سلام ...
جناب امید گانت چارت شما اینجوری هستش ...

1. پیدا کردن چند دوست که در درون چند شهرداری کار میکنند ؛ کافی هستش که در درون شهرداری باشند ؛ حتی اگر آبدارچی یا یک تامین کننده باشه کفایت می کنه . ( اگر چنین دوستی رو ندارید ؛ باز میتونم بهتون بگم چی کار کنید ؛ کافی هستش که یک ماه برید و فقط در درون شهرداری بنشینید )
2. خریدن دو عدد از دستگاه مذکور و وارد کردنش به ایران
3. تاسیس یک شرکت .
4. تغییرات جزیی در درون دستگاه دادن ؛ مثلا بر روی قسمتی از اون یک لیبل بزنین ؛ یا دسته اش رو عوض کنین ؛ جعبه اش رو تغییر بدید . برخی جاهاش رو با فرز و ... تغییر بدید .
5. ببرید و اون رو ثبت اختراع کنید . چون اگر ثبت اختراعش کنین هیچ کس دیگری نمیتونه اون رو تولید کنه و اجازه واردات اون هم گرفته میشه .
6. همراه دوست و رابطتتون برید و با مسئول های شهرداری مذاکره کنید .
7. خسته نشید از اینکه جواب نه تحویل می گیرید
8. یه کاری در درون شهرداری داشته باشید که همش جلوی چشم شهردار باشید و برید و بیاید ؛ و لبخندهای قشتگ بزنید .
9. اگر چند تا شهرداری رو نشون کرده باشید میتونید یک قرار داد جور کنید .
10 . وقتی فروختینش .... و تونستید بازار رو بدست بیارید ... شروع کنید به مهئدسی معکوس
11. یه کم پول در بیارید و بدید چین براتون از روش بسازه
12. تبریک میگم در تلویزیون نشونتون میدن به عنوان بهترین کار آفرین ایرانی ؛ بعدش هم جون ها رو نصیحت کنین که تا دیر وقت بیدار میموندید ؛ سعی و تلاش میکردید ؛ تصویر سازی ذهنی میکردید ؛ در کنفراتس های زیادی شرکت می کردید ؛ و از این تصویر هایی که یک کوه بلند هستش درست کنین و خودتون رو در حالیکه دارین به سختی پله های رشد رو طی میکنین بندازین درونش ....

[="Tahoma"][="Blue"]

فرشته برمیگردد;1022207 نوشت:
مهئدسی معکوس

با اینکه لحن کنایه امیز بود ولی حقیقت همینه..
چین هم با مهندسی معکوس بازار های جهان رو قبضه کرد و از ژاپن هم پیشی گرفت.
هزینه های سنگین r&d رو کشور هایی مثل آمریکا پرداخت میکنه و یک محصولی رو در نهایتش تولید میکنند و چین خیلی ساده با هزینه پایین تر کپی میکنه.
و البته ایران هم از این قضیه مستثنا نیست.

ولی پیشنهاد خوبی که نیاز به مقداری سرمایه داره و نیروی انسانی متخصص و البیته استراژی درست حسابی!
باید بگردید دنبال اسپانسر!

بعدشم جشنواره های مختلف معرفی بیشتر محصول و جذب یا قرار داد با شرکت های مرتبط.
البته خود شما هم میتونید به صورت پیمانکارانه با همین شهرداری قرار داد ببنید. (جزئیاتش رو نمیدونم-در حد پیشنهاده)[/]

[="Times New Roman"][="Black"]اگر شما ایده هایی درجه یک برای ساخت وسایل کاربردی منزل یا دکوری یا بهینه سازی ابزارهای فعلی به شکل عالی داشته باشید

چه راهکاری هست که این ایده ها برای ما سریعا تبدیل به پول بشه 8->[/]

سلام من بچه که بودم تاراهنمایی فک میکردم با پسر رئیس جمهور ازدواج میکنم
به خود رییس جمهور هم فک کردم(کاملا جدی)
خب فک کنید این وصلت صورت بگیره
ولی خب استارتر گفتن دزداینترنتی زیاده نباید همه چیو لو داد بهمین خاطر نمیگم نقشه م چی بود چطور اینکارو باچه فکری میخواستم انجام بدم...

بعد دستور میدم همه خلاقیتا و ایده هاتونو عملی کنن. مکانشو, پولشو, وسایلشو دراختیارتون بزارن.
حتی در پستهای سیاسی هم بعد از تست از توانایی هاتون, استفاده میشه
مثلا جناب امید: وزیر ارشاد

جناب مسعود: وزیر خلاقیت واستعداد یابی(میدم این منصبو بسازن غیرممکن تواین کشور وجودنداره).

خانم فرشته: وزیر امور خارجه یا سفیر انگلستان یا هم وزیر حقوق زنان(منصب جدیده)
حتی اگردوس داشته باشین سه پست رو میگم بهتون بدن .

خانم نورالزهراء هم: وزیر اقتصاد

اگر هم دوس نداشتین یا به پستای دیگه هم علاقمند بودین بگید.
حله...

شمافقط دعاکنید برای اجرای این ایده م. اخه نمیدونم دیگه چکاری ازدستتون برمیاد مثلا اگر به بالا وصلید فامیلی دوستی که عالیه بقیه ش بامن...

نورالزهراء;1022226 نوشت:
ولی پیشنهاد خوبی که نیاز به مقداری سرمایه داره و نیروی انسانی متخصص و البیته استراژی درست حسابی!
باید بگردید دنبال اسپانسر!

ایده خوب نیاز به گشتن برای سرمایه گذاری نداره ؛ من افراد زیادی رو میشناسم که حاضرند سرمایه گذاری بکنند ؛

ایده رو بعد از اینکه ثبت کردید ؛ میتونید برید و وارد مذاکره بشید ؛ پارک علم و فن آوری دانشگاه تهران ؛ پر از شرکت های دانش بنیان هست ؛ روی تمام تابلو اعلانات درون پارک التماس کردند که بیاید و ایده هاتون رو شریک بشیم ؛

ایده اگر خوب باشه ؛ طالب خیلی زیاد داره .

اگر هم تابلو اعلانات تغییر کرده بود یا اون رو برداشته بودند ؛ شرکتهای زیادی در درون پارک علم و فناوری هست که حاضر هست سرمایه گذاری کنه ؛ اتاقهای 20 متری چسبیده به هم داره و در درون یک ساختمانش در حدود 50 تا شرکت دانش بنیان هست .

درب بزنید وارد بشید و Appointment بگیرید .

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران فکر میکنم در حدود 5 تا ساختمون اون زمان داشت .... و داشتند 3 تا ساختمون جدید هم می ساختند .

هر ایده ای داشته باشید میتونید شرکتی رو پیدا کنید که حاضر باشه براتون سرمایه گذاری کنه .

nazak;1022273 نوشت:

عالیه ...
من به شما رای میدم ....

nazak;1022273 نوشت:

nazak;1022273 نوشت:
شمافقط دعاکنید برای اجرای این ایده م. اخه نمیدونم دیگه چکاری ازدستتون برمیاد مثلا اگر به بالا وصلید فامیلی دوستی که عالیه بقیه ش بامن...

یعنی من عاشقتم:Nishkhand:

حالا پسر داره یا نه؟
به نظرم صبر کن یک درست درمون ترش بیاد پسر اونو نشونه بگیریم برات..

[="Tahoma"][="Blue"]

فرشته برمیگردد;1022287 نوشت:
ایده رو بعد از اینکه ثبت کردید

خب این ایده قبلا در حای دیگه ثبت شده، مشکلی از این بابت نیست؟
به اسم بومی سازی دستگاه میتونن ثبت کنند؟[/]

Im_Masoud.Freeman;1022233 نوشت:
چه راهکاری هست که این ایده ها برای ما سریعا تبدیل به پول بشه

چند وقت نشسته بودم با خودم فکر میکردم چه طور میتونم یک 1000 تومانی رو تبدیل به 2000 تومن کنم. (یک سری راهکار به ذهنم رسید)
یک کیس رو مطرح کنم:

شما فرض کنید برای مسافرت به یک کلان شهر در ایران رفتید، که ناگهان تمام پول شما به اتمام میرسه و تنها یک هزار تومانی در دست دارید و حساب بانکی شما هم پول قابل برداشتی داخلش نیست.
حالا نه پول کرایه ماشین دارید نه پول غذا و نه پولی که بخواید جایی درش مستقر بشید، و تصمیم میگرید در طی یک روز این هزار تومانی رو تبدیل به پول بیشتری کنید.

شما چه راه کاری به ذهنتون میرسه؟ (همه دوستان اگر بیان کنند خوشحال میشم) (هم ایده اس هم نواوری و خلاقیت)

nazak;1022273 نوشت:
خب فک کنید این وصلت صورت بگیره
ولی خب استارتر گفتن دزداینترنتی زیاده نباید همه چیو لو داد بهمین خاطر نمیگم نقشه م چی بود چطور اینکارو باچه فکری میخواستم انجام بدم...

بعد دستور میدم همه خلاقیتا و ایده هاتونو عملی کنن. مکانشو, پولشو, وسایلشو دراختیارتون بزارن.
حتی در پستهای سیاسی هم بعد از تست از توانایی هاتون, استفاده میشه
مثلا جناب امید: وزیر ارشاد

جناب مسعود: وزیر خلاقیت واستعداد یابی(میدم این منصبو بسازن غیرممکن تواین کشور وجودنداره).

خانم نورالزهراء هم: وزیر اقتصاد

اگر هم دوس نداشتین یا به پستای دیگه هم علاقمند بودین بگید.
حله...

..........

: )

سلام و عرض ادب

من تو فکر ساخت یه ربات با هوش مصنوعی هستم ، که بتونه در سطح کلان مدیریت امور رو به عهده بگیره

هوش مصنوعیش طوری برنامه ریزی بشه که خودش بتونه برای خودش الگوریتم بسازه و با اتکا به ابزارهای خودش خود آموزی و خود تربیتی داشته باشه

ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن که از کجا باید شروع کنم

نورالزهراء;1022295 نوشت:

خب این ایده قبلا در حای دیگه ثبت شده، مشکلی از این بابت نیست؟
به اسم بومی سازی دستگاه میتونن ثبت کنند؟

اگر در جایی دیگر ثبت شده باشه ؛ براشون مهم نیست و ثبت اختراع میکنند .

1. نباید کسی دیگر اون رو در داخل ایران ثبت کرده باشه .
2. یک نمونه از اون دستگاه رو باید ساخته باشید .

جناب شروحیل دانشمندان زیادی دارن روی قسمتی از ایده شما کار میکنند .

منتظر باشیم .
این یک ایده بکر نیست . و چنین سامانه هایی ساخته میشه ...

ولی نیاز به قدرت آدمهایی مثله بیل گیتس و ایلان ماسک داره .

شروحیل;1022299 نوشت:
سلام و عرض ادب

من تو فکر ساخت یه ربات با هوش مصنوعی هستم ، که بتونه در سطح کلان مدیریت امور رو به عهده بگیره

هوش مصنوعیش طوری برنامه ریزی بشه که خودش بتونه برای خودش الگوریتم بسازه و با اتکا به ابزارهای خودش خود آموزی و خود تربیتی داشته باشه

ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن که از کجا باید شروع کنم

سلام شروحیل عزیز

خیلی خوش اومدی

توصیه من به شما این هست که اگر می خواید به ایده های خوبی دست پیدا کنید

اول ایده تون رو بدون محدودیت روی کاغذ شرح بدید و راحت رویاپردازی کنید . جوری که انگار هیچ مانعی واسش وجود نداره

وقتی کامل متوجه شدید که چی می خواید

اونوقت یکی یکی بررسی کنید که چه موانعی هست و طرح رو بشکنید و یکی یکی موانع رو برطرف کنید.

مثلا یه نفرو در نظر بگیرید که می خواد یه فست فود با ایده ای خلاقانه بزنه که بترکونه بعد اینجوری فکر میکنه :

خب من که سرمایه ندارم. باید برم وام بگیرم. یه پنجاه تومن وام می خوام. باید یه مغازه هم توی یه خیابون پر تردد بزنم که مشتری بیاد
و ....

این طرز تفکرات کاملا غلط هست

شما اول باید دقیق و شفاف روشن کنی که چی می خوای. اونوقت می بینی که به خیلی از وام ها نیاز نداری. به مغازه ها نیاز نداری و ....

مثلا به یه نفر میگی دوتا از خواسته هاتو بگو : میگه من یه خواسته بیشتر ندارم. یک میلیارد پول میخوام

میگم چرا یک میلیارد پول می خوای ؟ میگه واسه اینکه باهاش خونه و ماشین بخرم.

میگم خب تو بگو من خونه و ماشین می خوام. نگو یک میلیارد پول می خوام

چون داری مسیر رو برعکس میری. شما اول باید مشخص کنی که چی می خوای. بعد ببینی چه راه های بهتری واسش هست[/]

مررسی خانم فرشته جبران میکنم .

عززززیزمی نورالزهراء جون.
رفتم سرچ کردم دیدم پسر داره ولی تو فکر این دولت نبودم تا ببینم معجزه میشه واسه بعدی. حالا پسر وزیر هم باشه عالیه مرررسی ازت. اگر دوتا پسر داشت باهم جاری میشیم.

جناب سیاهی درشب اصن باکلمات نتونستین حستونو بیان کنید جالب بود. ببینید همه ایده ها که نباید دستگاه واینچیزا باشه.

هرچیزی که بتونه نفعی به مردم برسونه اون ایده ست. مثل نویسنده ای که با یه کتاب میخواد مردمو ازجهل نجات بده جهل فکری.فرهنگی.علمی. ممکنه با طنز اینکاروکنه مثل عبیدزاکانی

درسته ایده من باچاشنی طنز بود اما کاملا جدی بود.

دو ایده دیگه هم توذهنم بود
یکیش: ساختن یه مدرسه بود که بهترین معلمارو توش استخدام میکردم و خودمم معلمش میشدم.

معدل بچه ها مهم نبود برای پذیرش,بهشون فرصت داده میشد تاخودشونو نشون بدن .

هرکدوم ازاین بچه هادر زمینه ای خاص احساس میشد که خاص هست هم تو زمینه ی دیگه که کم می آورد اونو نادیده میگرفتیم حالا باز این خودش شیوه دیگه ای داشتم واسش.

و بچه ها رو چه از لحاظ ریاضی, چه انسانی و دینی و تکنولوژی و اعتمادبنفس
به حد بالایی میرسوندیم تا بتونن درآینده جامعه یا جهانو بسازن,

یا فرد خاص وباسلامت روانی به جامعه تحویل میدادیم که قاعدتا خیلی مفیدبود برا اطرافیانش.

ولی الان کاملا حوصله مو ازدست دادم واسه اینکار نمیدونم شایدم رفتم دنبالش.

ایده دومم: ساخت یا کشف داروی برا ایدزیا یا سرطانیا بود.

آنهایی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می‌کنند می‌توانند دنیا را تغییر دهند، همان‌هایی هستند که دنیا را تغییرمی‌دهند.استیو جابز

nazak;1022311 نوشت:
جناب سیاهی درشب اصن باکلمات نتونستین حستونو بیان کنید جالب بود. ببینید همه ایده ها که نباید دستگاه واینچیزا باشه.

لبخند بنده از این جهت بود که بنظرم در ایده ای که عنوان کردید شما بیشتر جنبه شوهر کردن براتون مد نظر بود ، تا رسیدن به جایگاهی که بتونید وزیر و وزرا رو انتخاب کنید : )
.
.
.
چون در حال حاضر خود رئیس جمهور هم هیچ کاره اس ، چه برسه به خانواده و اطرافیانش : )

[="Times New Roman"][="Black"]دوستان لطفا پست هایی که صرفا طنز و شوخی هستن ارسال نکنید که تاپیک مفید جلو بره

متشکرم[/]

سلام علیکم و رحمه الله

تاپیک خوبی هستش, ممنون جناب مسعود خان عزیز.

فرموده بودید که اصل ایده مطرح نشه تا نکنه بدزدندش!happy
به نظرم ایده ای که سالها درمغز بمونه و از قوه به فعل تبدیل نشه, همون بهتر که آقا دزده اجرائیش کنه;;)

انگار من یک صندوق گنج داشته باشم ولی عرضه یا مجال یا همت خرج کردنشو نداشته باشم, به نظرتون دزده به یه زخمی بزنه بهتر نیست؟!

بگذریم ,

یک نکته مهم دیگه قبل از اینکه ایده هامو مطرح کنم:

قراره اینجا تیتر ایده را بگیم (شفاف یا در لفافه) و سوالاتمون را در صورت وجود مطرح کنیم, به نظرم ریز وارد بحث نشیم چون تاپیک به انحراف میره...مخصوصا در مورد ایده های اجتماعی و روانشناسی مراقب باشیم که به بحث سیاسی و ...نرسیم...حالا هر کسی دوست داره ایده را میده و خلاص...اگر کسی طالب همکاری و همفکری باشه به نظرم در خصوصی با هم مکاتبه بشه بهتره مگر اینکه اکثریت کاربران بخواهند همفکری و پیگیری ایده را بکنند که باز هم بهتره اینجا نباشه: یا یک تاپیک جدا و ویژه آن ایده باشه که آن هم اگر ربطی به دین نداشته باشه, احتمالا اصلا تایید نمیشه که بیاد بالا ولی میشه یک گروه براش زده بشه.

اول :

ایده هایی در مورد مسائل اجتماعی و علوم انسانی دارم :

1- ایده اول : ایجاد ارتباط بین والدین و فرزندان در مدارس ابتدایی

مقدمه :

به نظرم ماها تو این روزگار نمیتونیم با افراد خانوادمون ارتباط صحیح برقرار کنیم و این موضوع را ریشه اصلیه بزهکاری و نابودی خانواده ها و جوانان می دانم. به نظرم اگر یک دختر یا پسر نوجوان یا جوان از ابتدا یاد گرفته باشه که درست و حسابی با پدر و مادرش و خواهر و برادراش ارتباط راحت, منطقی و صادقانه و دوستانه برقرار کنه, به هیچ عنوان (تاکید می کنم به هیچ عنوان) امکان نداره اسیر جمعهای ناسالم و دوستان ناب شده باشه (و اگر هم شده باشه همان خانواده به سرعت میکشنش بیرون و او هم زود پشیمان میشه و دیگه دور و بر آنچنان جمعها نمیره)...همینطور در ارتباط بین زن و شوهر (که موضوع این ایده من نیست)

بنابراین طرحی که دارم ایجاد ارتباط سالم و کارآمد بین والدین و فرزندان است.

بسیاری از والدینی که فرزندانشان نوجوان هستش (8-15 سال) فکر میکنن که مرگ فقط مال همسایست و اگر بهشون بگی ممکنه در آینده فرزندتان بزهکار بشه, قبول نمیکنن و ادعا میکنن که آنها تمام نیازهای فرزندشان را برآورده میکنن و دلیلی برای از دست رفتن فرزندشان نیبینند.
قطعا پیشگیری از حادثه خیلی خیلی هزینه مادی و معنوی کمتری از درمان دارد و چه بسا بعضی از آسیبها و هزینه ها هیچوقت قابل برگشت و درمان نخواهد بود!

شرح ایده :

1. از مراجع قانونی مانند آموزش و پرورش یا بهزیستی یا...مجوزهای لازم اخذ بشه.
  2. یک جامعه آماری از مدارس بالاشهر یا مناطق و مدارس مرفه نشین انتخاب کنیم تا در فاز اول کسی فقر مالی را به عنوان دلیل اصلی نابودی جوانان نداند!
  3. یک مطالعه آماری در همان منطقه و مستند سازی در خصوص وضعیت کنونی جوانان و دانش آموزان رده های دبیرستان و دانشگاهی انجام بشه و یک سری کلیپهای مستند و شفاف از وضعیت اعتیاد, روابط نامشروع دختر و پسر, استعمال سیگار و....درست کنیم مثلا با اجازه فرد مصاحبه شونده(منظورم جوانان و دانش آموزان دختر و پسر) , آمار دقیق تعداد افرادی که در مدارسشون ماری جوآنا یا گل یا سیگار و مشروب و مصرف میکنن یا روابط جنسی نامشروع دارند, نشان داده بشه (میدونم که همه این چیزا رو میدونن ولی والدین مد نظرم باید کمی بهشون شوک داده بشه و به موضع جدی تر نگاه کنن و باور کنن که حادثه بیخ گوش فرزندشانه)
  4. یک سری مصاحبه جدید با بچه ها و والدینشان بشه در خصوص میزان روابط و تعاملاتشان با والدینشان (بنده ندید عرض میکنم که 99% مشکل حاد در ایجاد روابط سالم با والدین دارند)
  5. بعد از اینکه والدین مجاب شدند و قلبا قبول کردند که روابطشون حتی در حد حداقلها هم نیست, در مدراس ابتدایی و حتی از آن بهتر در مهد کودک و پیش دبستانیها یک برنامه جدی و مهم (مهمتر از تمام درسهای دیگر)و ایجاد کارگاههای مستمر و دائمی با دعوت از متخصصین, روانشناسان, اعضای معتادان گمنام (NA) که به نظر حقیر بهتر از هر روانشناس و جامعه شناس حفره ها و نواقص آموزشی و تربیتی را بلد هستند ....در مدارس و مهد کودکها ایجاد بشه و برنامه های ورزشی و تفریحی و مسابقه و آفرود و جنگل و .... و به بچه ها و والدین راه و رسم ایجاد ارتباط سالم, صمیمی و کارآمد را یاد بدیم.... والدین باید بفهمند که همه چیز پول نیست, باید جملات و رفتارهاشون آنالیز بشه و متوجه سرزنشها, تحقیرها, تبعیضها, دوستیهای خاله خرسه خودشان بشوند...باید والدین بفهمند که صرف تولید مثل و رها کردن و همه چیز را به عهده کارت بانکی گذاشتن, نتیجه های مخوف و ویران کننده ای داره که تا وقت هست و تا هنوز مرغ از قفس نپریده (بعد از ورود فرزند به مرز 16-17سالگی) بایدروابط معیوب و ناقص را درست کنند, چرا که بعدش دیگه خیلی خیلی سخته!

صحبت در مورد این طرح زیاده ولی قراره که فقط تیتر وار ارائه بشه...امید وارم که این تاپیک ثمری داشته باشه و بعضی از ازداد (جمع دزدlaughing) بیان و برخی طرحها رو به کار بگیرن.

در پستهای بعدی اگر توفیقی باشه, چند ایده دیگر در زمینه های مختلف عرض میکنم.

....ادامه....ایده هایی در مورد مسائل اجتماعی و علوم انسانی دارم :

2- ایده دوم : جامعه شفاف

مقدمه :

به نظرم یکی از آیتمهایی که امروز جامعه ما از آن رنج میبره از بین رفتن اعتماد بین مردم و مسئولین و آنهم به دلیل نداشتن سواد رسانه ای هستش .
قطعا فساد در بین مسئولین زیاده ولی نه در آن حدی که در ذهن افراد جامعه هستش
...اگر بستری ایجاد بشه که مردم بتونن از کم وکیف دخل و خرجها و امور اداره ها و بانکها و موسسات دولتی داشته باشند, بسیاری از سوء تفاهمات برطرف میشه و اعتماد از دست رفته برمیگرده و کشور به سرعت پیشرفت میکنه.

شرح ایده :

1. یک برنامه تحت وب تهیه بشه که لیست تمام ارگانهای دولتی در آن باشه و کاربر با یک کلیک بتونه وارد آن سازمان بشه.
  2. لیست مخارج و در آمدهای کلان تا جزئی ترین درآمدها و مخارج در آن موجود باشه (مثلا اگر وارد سایت شهرداری میشیم لیست تمام قراردادهای در آمد زا چند میلیاردی, حقوقها تا هزینه آب و برق و چای و قند و....) در آن موجود باشه, کاربر روی هر آیتم که کلیک کنه, یک زیر منو واسش باز بشه و با کلیک بر روی آن باز هم یک سطح پایینتر بریم (یعنی یک منوی جدید و با جزئیات بیشتر)تا نهایتا به فاکتور ها و مستندات و برسیم. یا شما فرض کنید امروز بسیاری از والدین به دخل و خرجهای مدارس اعتماد ندارند و با اکراه برای مدرسه فرزندانشان خرج میکنن (اکثرا نه به آن دلیل که پول ندارند, بلکه به خاطر اینکه اعتماد ندارند) حالا اگر لیست کمکهای دولت, حقوق معلمین, کارکنان, هزینه های جاری مدرسه و همچنین لیست کمکهای مردمی ...همه و همه با سند و فاکتور رسمی آنجا باشه, قطعا کمکهای مردمی هم بیشتر خواهد شد یا حتی در مورد هزینه هایی که الآن شرکتهای خودرو ساز از مردم مطالبه میکنن و الی ماشاءالله...البته در آنصورت قطعا جلوی مفت خوری و مال مردم خوری خیلیها هم گرفته خواهد شد که قطعا همانها مانع از اجرایی شدن چنین طرحهایی خواهند شد!

به عنوان یک نمونه کوچک : استاد رائفی پور میگفت در سایت مجلس سوئد (احتمالا) لیست در آمد و هدایای دریافتی کلیه نمایندگان موجوده, مثلا یکی از نماینده ها (شاید هم وزیر را میگفت..حالا فرق نداره) یک هدیه از سفر به ایران گرفته بود , احتمالا الآن فکر میکنیم که چند میلیون ارزش داشته ولی استاد میگفت من کلیک کردم روش دیدم یک صنایع دستی به ارزش حدودا 150 هزار تومان بود...بعد ایشان تحلیل می کردند که این موضوع به شدت مانع از فساد هستش : اگر نماینده ای کادویی میگرفت و اونجا نمینوشت, میترسید که نکنه اون کادو از طرف رقیبش باشه و میترسید که رقیبش اسناد آن را فاش کنه و ایشان استیضاح و خلع ید بشوند و راحت مردم میگن حتما صدتای دیگه هم بوده و این یکی لو رفته! و اگر هم ارزش کادو بالا باشه و رنگ و بوی رشوه دهد, اگر مینوشت که خودش با دستان خودش قبر خودشو کنده!happy

توضیح : قطعا اجرایی دشن این ایده در ایران بیشتر به یک رویا شبیه هستش و با این وضعیت و زیرساختها و فسادی که در جامعه حاکمه احتمالا تا انقلاب مهدی باید صبر کنیم تا چنین برنامه ای پیاده بشه! laughing

ایده هایی در مورد مسائل فنی

1- ایده اول : انرژی اسانسور

مقدمه :

با توجه به پرس و جویی که از چند شرکت آسانسوری داخلی کردم, این ایده در داخل کشور اجرا نشده ولی میدونم که شرکتهایی بزرگ خارجی اخیرا از این تکنولوژی استفاده میکنن.
همانطور که میدونیم وقتی چیزی را از سطح زمین بالا میبریم, انرژی ای که صرف کرده ایم در آن شی ذخیر میشه و اگر آن شیء رها بشه, به هنگام بازگشت به زمین آن انرژی ذخیره شده را به محیط خودش بر میگردونه. اگر بتونیم اون انرژی را مهار کنیم, میتونیم در مصرف انرژی صرفه جویی زیادی بکنیم!

شرح ایده :

وقتی که کابین آسانسور بر اثر وزن خودش از بالا میاد پائین, یک سیستمی بهش کوپل کنیم تا انرژی دورانی را به یک دینام (ژنراتور) بدهد و باعث چرخاندن محور آن شود و برق تولیدی یا مستقیما مصرف بشه یا در بانک باطری ذخیره بشه و بعدا استفاده بشه.

توضیح : الآن به طور متوسط یک آسانسور 5000 وات برق مصرف میکنه, اگر بتونیم 50% این انرژی را برگردونیم, میشه 2500 وات, اگر بطور متوسط در یک ساختمان مسکونی 5 طبقه یکساعت در روز این آسانسور کار کنه, 2.5kwh انرژی در روز تولید میکنیم. در شهری مثل تهران با حدودا (مثلا) 10 میلیون نفر, اگر 2 میلیون خانه موجود باشه که مثلا 500 هزار تا آسانسور باشه(25% خانه ها) , با این طرح, میتونیم 500,000*2,500=1,250,000,000 یا یک نیروگاه با 1250 مگاوات ظرفیت تولید یعنی نصف تولید نیروگاه نکا !

Im_Masoud.Freeman;1022304 نوشت:
[=Times New Roman]

سلام شروحیل عزیز

خیلی خوش اومدی

توصیه من به شما این هست که اگر می خواید به ایده های خوبی دست پیدا کنید

اول ایده تون رو بدون محدودیت روی کاغذ شرح بدید و راحت رویاپردازی کنید . جوری که انگار هیچ مانعی واسش وجود نداره

وقتی کامل متوجه شدید که چی می خواید

اونوقت یکی یکی بررسی کنید که چه موانعی هست و طرح رو بشکنید و یکی یکی موانع رو برطرف کنید.

مثلا یه نفرو در نظر بگیرید که می خواد یه فست فود با ایده ای خلاقانه بزنه که بترکونه بعد اینجوری فکر میکنه :

خب من که سرمایه ندارم. باید برم وام بگیرم. یه پنجاه تومن وام می خوام. باید یه مغازه هم توی یه خیابون پر تردد بزنم که مشتری بیاد
و ....

این طرز تفکرات کاملا غلط هست

شما اول باید دقیق و شفاف روشن کنی که چی می خوای. اونوقت می بینی که به خیلی از وام ها نیاز نداری. به مغازه ها نیاز نداری و ....

مثلا به یه نفر میگی دوتا از خواسته هاتو بگو : میگه من یه خواسته بیشتر ندارم. یک میلیارد پول میخوام

میگم چرا یک میلیارد پول می خوای ؟ میگه واسه اینکه باهاش خونه و ماشین بخرم.

میگم خب تو بگو من خونه و ماشین می خوام. نگو یک میلیارد پول می خوام

چون داری مسیر رو برعکس میری. شما اول باید مشخص کنی که چی می خوای. بعد ببینی چه راه های بهتری واسش هست

سلام

وقت بخیر

میخوام یه ربات با هوش مصنوعی خلاق بسازم

این هدف اشتباهه؟

[=Times New Roman]

عارف;1022333 نوشت:

1- ایده اول : انرژی اسانسور

مقدمه :

با توجه به پرس و جویی که از چند شرکت آسانسوری داخلی کردم, این ایده در داخل کشور اجرا نشده ولی میدونم که شرکتهایی بزرگ خارجی اخیرا از این تکنولوژی استفاده میکنن.
همانطور که میدونیم وقتی چیزی را از سطح زمین بالا میبریم, انرژی ای که صرف کرده ایم در آن شی ذخیر میشه و اگر آن شیء رها بشه, به هنگام بازگشت به زمین آن انرژی ذخیره شده را به محیط خودش بر میگردونه. اگر بتونیم اون انرژی را مهار کنیم, میتونیم در مصرف انرژی صرفه جویی زیادی بکنیم!

شرح ایده :

وقتی که کابین آسانسور بر اثر وزن خودش از بالا میاد پائین, یک سیستمی بهش کوپل کنیم تا انرژی دورانی را به یک دینام (ژنراتور) بدهد و باعث چرخاندن محور آن شود و برق تولیدی یا مستقیما مصرف بشه یا در بانک باطری ذخیره بشه و بعدا استفاده بشه.

توضیح : الآن به طور متوسط یک آسانسور 5000 وات برق مصرف میکنه, اگر بتونیم 50% این انرژی را برگردونیم, میشه 2500 وات, اگر بطور متوسط در یک ساختمان مسکونی 5 طبقه یکساعت در روز این آسانسور کار کنه, 2.5kwh انرژی در روز تولید میکنیم. در شهری مثل تهران با حدودا (مثلا) 10 میلیون نفر, اگر 2 میلیون خانه موجود باشه که مثلا 500 هزار تا آسانسور باشه(25% خانه ها) , با این طرح, میتونیم 500,000*2,500=1,250,000,000 یا یک نیروگاه با 1250 مگاوات ظرفیت تولید یعنی نصف تولید

نیروگاه نکا !

من یک ایده ی بسیار بهتر دارم که کاملا قابل پیاده سازی هست. فقط چند تا مهندس می خواد که کارهای مهندسیش رو انجام بدن

برای پایین اومدن آسانسور راحت میشه سرعتش رو کنترل کرد. ولی برای بالا رفتن

من ایده ای برای یه ابزار تمام مکانیکی دارم که به راحتی آسانسور و مسافرینش رو می بره بالا

ولی نمیگم شاید یه روز تونستم باهاش پول در بیارم :khandeh!:

شروحیل;1022337 نوشت:
سلام

وقت بخیر

میخوام یه ربات با هوش مصنوعی خلاق بسازم

این هدف اشتباهه؟

سلام

نه عزیزدلم اشتباه نیست

من فقط این نکات رو گفتم که مدنظر داشته باشی همین[/]

سیاهی شب;1022328 نوشت:
لبخند بنده از این جهت بود که بنظرم در ایده ای که عنوان کردید شما بیشتر جنبه شوهر کردن براتون مد نظر بود ، تا رسیدن به جایگاهی که بتونید وزیر و وزرا رو انتخاب کنید : )
.
.
.
چون در حال حاضر خود رئیس جمهور هم هیچ کاره اس ، چه برسه به خانواده و اطرافیانش : )

خب با یه تیر دو نشون ...بعدشم من اگر توفکراین باشم کسیو به پادشاهی برسونم یا کنارپادشاه باشم قطعا خودم از قبل خودمو برا ملکه شدن آماده کردم نه یه فردعادی.
حالا اینارو ولش کنید ایده آرمانی بود وبحث ازهدف اصلیش دورمیشه....

ولی من از دیشب رفتم تو فکر ساخت همین مدرسه که گفتم
تاهمین الانم توفکرش بودم ...

بادوستامم درمیونش گذاشتم که همونایین که قراره معلمای مدرسه بشن گفتن این ایده خییلی رویای قشنگیه ولی تو ایران نمیشه و وضع اقتصادی بده مافوقش بتونیم یکی یه میلیون واسه اینکاربزاریم روهم.

مجوزساخت مدرسه رو هم داریم و پدرم قبلا مدرسه داشت و خودش رییسش بود.این خیلی خوبه.

nazak;1022351 نوشت:
خب با یه تیر دو نشون ...بعدشم من اگر توفکراین باشم کسیو به پادشاهی برسونم یا کنارپادشاه باشم قطعا خودم از قبل خودمو برا ملکه شدن آماده کردم نه یه فردعادی.
حالا اینارو ولش کنید ایده آرمانی بود وبحث ازهدف اصلیش دورمیشه....

ولی من از دیشب رفتم تو فکر ساخت همین مدرسه که گفتم
تاهمین الانم توفکرش بودم ...

بادوستامم درمیونش گذاشتم که همونایین که قراره معلمای مدرسه بشن گفتن این ایده خییلی رویای قشنگیه ولی تو ایران نمیشه و وضع اقتصادی بده مافوقش بتونیم یکی یه میلیون واسه اینکاربزاریم روهم.

مجوزساخت مدرسه رو هم داریم و پدرم قبلا مدرسه داشت و خودش رییسش بود.این خیلی خوبه.

من واسه اینکار به پول هنگفتی نیاز دارم ایده مم جوری نیست که برم به شرکتی بگم اسپانسرم بشه یابخرنش یامیشه من اطلاع ندارم!!
اولا جای مدرسه
دوما وسایل مدرسه باامکانات
سوما حقوق معلما
منکه ازبچه ها نمیخوامم انچنان پول بگیرم که بتونم روشون حساب باز کنم
درواقع اصلا دوس ندارم پولی بگیرم

نمیخوام فقط از قشرخاصی تواین مدرسه باشه مثلا پولدارا.

هرچنداعتقاددارم خدا ازجایی که آدم گمان نمیبره روزی میده...

دوستان اگربنظرتون ایده م چیزی کم داره یا میشه به روشی انجامش داد ومن اطلاع ندارم لطفا بهم بگید شاید تاپنج سال آینده اینکارو انجام دادم...

امیدوارم هرکی این ایده رو دیده وتوانشو داره تو شهرش عملیش کنه...

2- ایده دوم : انرژی آب روان -1

در جاهایی که مشکل خشکسالی ندارند و در خیابانهای با شیب میتوان با استفاده از لوله های با قطر زیاد (حداقل 20 سانتیمتر) و به طول با قطعات 10-15 متر و مهار و هدایت آب از انرژی جنبشی آن استفاده کرده و با نصب یک مولد کوچک در جلوی لوله برق یک یا دو مغازه را تامین کرد!
به دلیل افت سرعت آب (پس از اینکه انرژیشو گرفتیم) باید اجازه بدیم که آب خروجی حد اقل 50 متر را طی کنه (البته به شیب خیابان هم ربط داره) و سیستم بعدی را نصب کنیم...این طرح هم قطعا خروجی زیادی داره.
از یک دینام خودرو هم میشه به عنوان مولد استفاده کرد...البته یک مبدل هم در انتها نیازهhappy

3- ایده سوم: انرژی آب روان -2

در ساختمانهای بلند مرتبه و پر واحد که فاضلاب با لوله های قطور و بصورت ثقلی و عمودی از طبقات بالاتر به شمت پایین و به سمت چاه هدایت میشه, میتوان یک وسیله در مسیر لوله و در طبقات پایین نصب کنیم که انرژی محتویات را که سنگین و پر سرعت هستند بگیره و به یک دینام منتقل کنه!
البته اون وسیله که در لوله قرار میگیره باید طوری باشه که جرم گیر نباشه و آب بندیش کامل و سرویسش آسان باشه.

[=Times New Roman]یکی از نقد های جدی که من به بسیاری از استارتاپ ها و طرح های خدماتی دارم اینه که

در حالی که توان ارائه خدمات کامل و بی نقص در یک زمینه رو ندارند

تلاش میکنند که در همه ی زمینه ها خدمات ارائه بدن ولو بسیار ضعیف

این نوع کارها به شدت آسیب زا هستش و اثر منفی روی کاربر میزاره و از طرفی جلوی ورود میلیون ها تومن پول به کسب و کار رو میگیره

مثلا طرف سایت فروش اینترنتی پوشاک زده و محصولات تولیدی خودش رو می فروشه

حالا بیا سایتو ببین. جوراب. کفش. دمپایی. کلیپس. ناخن مصنوعی همه چی گذاشته واسه فروش که توی بازار راحت همه شون گیر میان

خب این کیفیت کار رو پایین میاره

برای چنین کارهایی بهترین کار اینه که مثلا شما تمرکزت رو فقط روی تیشرت بزاری و تلاش کنی سلطان تیشرت در ایران بشی

اینجوری فوق العاده موثر تر میشی و انتخاب اول و دائمی مردم برای خرید تیشرت خواهی شد. چون تیشرت هات توی تمام ایران معروف هستن

و توی تن همه می بینیشون.

یه کارو عااااااااااالی انجام بدی خیلی بهتر از اینه که توی ده تا کار متوسط باشی

سلام ...
خدمت دوستان دو تا تجربه دیگه ام رو هم بگم شاید بدرد کسی خورد ....

1. خیلی ها هستند که میان و در مورد راه موفقیتشون صحبت می کنند ؛ مثلا میگن ما تصویر سازی ذهنی کردیم ؛ ما فلان مدیریت رو پیاده سازی کردیم و فلان و بهمان ؛ کمی باهوش باشیم ؛ خیلی از این افراد مثلا قمار کردند و پیروز شدند ؛ مثلا گلد کوستی بودند ؛ مثلا سره یکی کلاه گذاشتن و یک شبه پولدار شدند ؛ ولی نمیان بگن کی چی کار کرده اند و میشینند و یک سری دروغ و اراجیف سره هم می کنند ؛ بنابراین زیاد هم ظاهر افراد و صحبتهاشون رو راست فرض نکنیم .

2. من به شخصه به جبر خیلی اعتقاد دارم ؛ اگر کسی به دنبال ایده پردازی برای موفقیت هستش ؛ پیشنهاد من این هستش که ایده هاش در جهت بهبود جبری باشه که باهاش درگیر هست ؛ تا اینکه یک ایده خارجی برای موفقیت باشه .

یک مثال میزنم ؛ فرض کنین همین الان بهتون یک ایده الهام میشه که فلان نرم افزار رو درست کنید یا فلان داستان رو بنویسید یا فلان عروسک رو درست کنید و بعدش موفق میشید ؛ موفق شدن در چنین کارهایی به مراتب خیلی سخت هست ؛ و من بهتون پیشهاد میکنم که از این مسیر فاصله بگیرید .

ولی حالا فرض کنید که شما یک برنامه نویس هستید و یک شرکت خوبی در محله شما وجود داره ؛ شما باید بتونید در درون اون شرکت استخدام بشید ؛ محیط و جبر اطرافتون رو تغییر بدید ؛ اینجوری موفق تر میشید ؛ بنابراین ایده بزنین ؛ ابتکار بزنین که چجوری مخ طرف رو بزنید که در اون شرکت استخدام بشید ؛ رفتید اونجا چجوری ایده بزنید ؛ چجوری مخ افراد رو بزنید که باز محیط به نفع شما تغییر کنه . و اینقدر با پشتکار و خلاقیت محیطتون رو عوض کنید که در جایگاه موفق ترین آدم نشسته باشید .

به نظره من راه موفقیت این هست .

نه اینکه بک ایده داشته باشید و اون ایده شما رو به فلان جایگاه برسونه .

[="Times New Roman"][="Black"]یکی از خطاهای فکری ما ایرانیا اینه که فکر میکنیم هرچی ایده ناب تر و درجه یک تر باشه پیچیده تره

ولی اصلا و اصلا و اصلا اینطوری نیست

ایده های ناب و درجه یک الزاما پیچیده نیستند

همین چند روز پیش یه نفر توی تلگرام یه ویدئو واسم فرستاد که یه نفر توی انگلیس

یه جعبه مقوایی زیبا طراحی کرده که نقش اسکنر رو بازی میکنه

و به راحتی می تونی کاغذ بزاری توی جعبه و گوشیتو از بالا بزاری روش و با گوشیت عکس با کیفیت اسکن بگیری

اینطور که نوشته بود میگفت با قیمت بیست یورو ده هزار تا سفارش گرفته توی دو هفته ( راست و دروغشو نمی دونم )

وقتی من با افرادی که تجربه کسب و کار دارن صحبت میکنم میگن ایده مهم نیست اجرا مهمه

و همیشه هم ایده هاشون خیلی سخت و پیچیده و در حد پروژه های ملی هستند که نیاز به سرمایه و تجربه زیادی داره.

وقتی هم به برخی پیشنهاد اجرای برخی ایده ها رو به صورت مشارکتی میدم

معتقدند که جواب نمیده چون فکر میکنن پیاده سازیش سادست و ارزش چندانی نداره

در حالی که من معتقدم مهم اینه که تو بتونی یه نیازی رو شناسایی و برطرف کنی

حالا اگر با یه شکلات بتونی اینکارو بکنی این دیگه هنرمندی تورو میرسونه که با امکانات کم تونستی اینکارو بکنی

نه اینکه چون شکلات ارزون و در دسترس هست پس حتما جواب نمیده

اینا تفکرات ذهن های محدود هست[/]

سلام بر دوستان گرامی.

دقیقا در این تاپیک قراره چه مطالبی ذکر بشه؟
صرفا ایده های نو هر چند در حد تئوری یا رویا !

یا

نقد و تجربه های شخصی و هر گونه صحبت در مورد استارت آپ و مشکلات و محاسن و معایب دنبال ایده رفتن و ابتکار و خلاقیت؟

عارف;1022632 نوشت:
سلام بر دوستان گرامی.

دقیقا در این تاپیک قراره چه مطالبی ذکر بشه؟
صرفا ایده های نو هر چند در حد تئوری یا رویا !

یا

نقد و تجربه های شخصی و هر گونه صحبت در مورد استارت آپ و مشکلات و محاسن و معایب دنبال ایده رفتن و ابتکار و خلاقیت؟

سلام عارف عزیز

اگر سوالی متناسب با موضوع تاپیک دارید بپرسید تا دوستان راهنمایی تون کنند

اگر نکته ای بلدید که می تونه برای ایده پردازی و خلاقیت راهگشا باشه بفرمایید

پست اول تاپیک رو هم مجددا مطالعه کنید متوجه میشید[/]

[="Times New Roman"][="Black"]یک مطلبی رو خدمت دوستان عرض میکنم امیدوارم که مفید واقع بشه

استاد عزیزم دکتر شاهین فرهنگ می گویند: "انسان های موفق کسانی هستند که هیچوقت قوانین دست و پاگیر برای خودشون نمیزارن"

من اوایل خیلی مفهوم این جمله رو درک نکردم ولی الان در گذر زمان متوجه شدم

که چقدر ایشان با سواد هستند و چقدر حرفهایشان دقیق است

نمونه ای از قوانین دست و پاگیری که من از زبان دوستان و آشنایان و توی فضای مجازی بارها شنیدم:

"توی ایران تا پول نداشته باشی به جایی نمی رسی"

"تا پارتی نداشته باشی به جایی نمی رسی"

"فلانی اگر چیزی حالیش بود الان توی هاروارد درس می خوند"

"تو اگر فلان کار رو بلد بودی الان اینجا نبودی"

همین چند روز پیش یکی از دوستانم رو به شخصی برای همکاری معرفی کردم و کلی از توانایی های دوستم تعریف کردم

و او هم گفت: "دوستت اگر این توانایی ها رو داشت الان توی فلان شرکت کار نمی کرد و میلیونر شده بود"

اینها فقط بخشی از قوانین و بایدها و نبایدهای دست و پاگیری است که ما برای خودمان درست میکنیم

و به همین دلیل راه ورود راه حل ها و از افرادی که می توانند به ما کمک کنند را به روی خودمان می بندیم

و با وجود اینکه راه حل ها و انسان ها جلوی چشم مان هستند

ولی به دلیل محدودیت هایی که ایجاد کردیم اجازه نمی دهیم به ما کمک کنند و به خودمان آسیب می زنیم

همین چند روز پیش به شخصی یک پیشنهاد همکاری دادم

او هم گفت: "من یه آدم حرفه ای هستم از اینکارها نمی کنم. هیچ آدم عاقل و حرفه ای هم پیشنهاد همکاری تورو نمی پذیره. چون ریسکش بالاست"

من هم به ایشان گفتم:
"آدم هایی مثل شما خیلی به من انگیزه میدن که مسیری که دارم میرم درسته
و حالا می فهمم که چرا خیلی ایده ها هنوز اجرا نشدن و چرا در برخی زمینه ها هنوز پیشرفتی حاصل نکردیم
بخاطر تفکر افرادی مثل شماست و من از این بابت خوشحالم
چون می دونم بسیاری از طرح ها و ایده های ناب حتی به ذهن شما و امثال شما نزدیک هم نمیشن
و خودم با خیال راحت می تونم اجراشون کنم"

و فردای اون روز من یک شخصی رو پیدا کردم که از این آقا خیلی حرفه ای تر بود

و با کمال میل تمام پیشنهادات و شرایط من رو پذیرفت و الان هم مشغول همکاری هستیم

مراقب باشیم اسیر باید ها و نبایدها و محدودیت های ذهن مان نشویم.!!!!![/]

سلام به همه مسعود تایپیک خوبیه ولی حیف من نبودم اون موقع شرکت کنم منم ایده پردازیم و خلاقیتم تو تنبلی زیاده مثلا راهی رو انتخاب میکنم که راحتره و اخرشم معلومه به شکست می انجامد. بگذریم اشکالی نداره منم حرفامو بگم..شاید یکی راهنماییم کرد   چن سال پیش بفکره این بودم شده تو وبلاگ و ..یه فروش اینترنتی را بندازم .. چون به دکوراسیون علاقه دارم تلفیق مدرن و سنتی و سلیقم به نظر خودم بد نیستش ( دیدم هر چی می خرم همه خوششون میاد) دوس داشتم یه فروش اینترنتی با تعداد کم ولی بسیار شیک و زیبا و تمییز داشته باشم ..ولی برعکس فکر تو مسعود ..وقتی اعتماد مشتری رو جلب شد و تعداد یوزر رفت بالا کالاهای دیگرو اضافه کنم مث همین دی جی که خیلی معروف پیش همه.. حالا هر چن دیر شده ولی هنوزم فک میکنم یه روز باید اینکارو بکنم چون علاقه دارم این وسط نمیدونم باید از کجا شروع کنم ..فقط نگید سایت داشته باشم که این چیزارو میدونم مجوز و اینچیزا رو بهم بگید.. و اینکه مشکلات اینجور سایتها و فروش هاچیه بعدشم اصلا چجوری باید شروع کرد و خریدار برای کالاها داشته باشی البته بازم میگم شاید هیچوقت اینکارو نکنم چون مواد اولیشو باید از کجا بیارم بسته بندی ..پست.. کار من نیست ولی تو ذهنم درگیرشم شاید جواب اینارو بدونم یه ایده ی دیگه به ذهنم برسه ممنونم