صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه از خودکشی فردی مهم در زندگی ام جلوگیری کنم؟

نوشته
    316
    حضور
    22 روز 19 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    576

دختر عمه شما نیاز به یک بازی داره و هنوز بازی خودش رو پیدا نکرده که از این افکار بیرون بیاد ؛

یک بازی براش درست کنین ...
    روشهای ساخت بازی رو میتونین با تحقیق کردن از اینترنت یاد بگیرین

البته یه کم همباید زبانتون خوب باشه

2. صلوات ها 2

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    1,540
    حضور
    55 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    87
    صلوات
    3744

نقل قول نوشته اصلی توسط ☆سرباز خط ولایت☆ نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و احترام،
    میخواستم ازتون کمک بخوام در مورد کسی که به او علاقه دارم. شاید در این سن منطقی نباشه که کسی به دیگری علاقه مند شود ولی کاریه که شده. من چند چند سالی هست که نسبت به دختر عمه خود علاقه مندی دارم و او نیز از این موضوع آگاهی دارد. ولی مشکل اینجاست که چند ماهی میشه که او به فکر خودکشی هست و چند روز پیش این موضوع رو با من در میون گذاشت و باعث رنجش من شد.
    من دوست ندارم او و هرکس دیگری به این عمل نادرست دست بزنه. پس به همین خواطر میخوام از شما عزیزان کمک بخوام.

به گفته خودش از موضوعات زیادی ناراحته و رنج میبره و به تازگی قطع ارتباطش با دوست صمیمیش باعث تشدید افسردگیش شده.چیزای دیگه ای هم هست که هنوز به من نگفته ولی عاجزانه از شما میخوام به کمکم برسید. هرچه سریع تر بهتر چون خودتونم بهتر میدونید مسئله مسئله مرگ و زنگیه!

اگه توضیحات بیشتری لازم بود از طریق جیمیلم اطلاع بدید.
    با ارادت تمام: سرباز خط انقلاب (علی)
    سلام
    اول و اول از همه
    زندگی زندگی می آورد
    کار، تلاش، عشق به خانواده و خلاقیت
    از این شعارها که بگذریم

1- چنانچه اقدام عملی به خودکشی ایشان داشته معرفی و بستری در بیمارستان مشاوره روانپزشک
    2- چنانچه در حد فکر یا تمایل زود گذر هست
    پیشنهاد مطالعه کتاب:
    «دربارۀ معنی زندگی»، نوشتۀ ویل دورانت، ترجمۀ شهاب الدین عباسی، بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه، چاپ اول، 1396
    و از این قبیل کتابها
    و بعد تفریح و نشاط اعم ازموسیقی- ورزشهای گروهی- تماشای فیلمهای شاد - ارائه خلاقیت - هنر و صنایع دستی - و پذیرفتن مسئولیت
    3 چنانچه دنبال راهکار انجام خودکشی هست
    مشاوره و روان درمانی جدی

تغییر محیط و شیوه زندگی رفع آزردگی و دل نگرانی کارهایی هست که شما هم میتوانید در آن به ایشان کمک کنید ولی اینها هم تجربه میخواهد و هم همفکری افراد دانا و هم بهره بردن از نظر مشاوران و کارشناسان

ویرایش توسط متحیر : ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ در ساعت ۱۰:۳۱
    ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی
    تا راهرو نباشی کی صاحب خبر شوی

4. صلوات

علاقه
    بندگی خدا
    نوشته
    189
    حضور
    12 روز 5 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    420

بهش بگو خودکشی کنی میری جهنم

نوشته
    25
    حضور
    17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

باسلام

جنس مونث جنس لطیفه یه باید حال و هوای خانواده پدر و مادر کاملا بررسی بشه محیط خانه بسیار بسیار مهمه در این چنین مسائل
    به نظرم ایشان باید صله رحم کنن ایام عیدم هست و بهانه جوره ، در اقوام اگر کسی را می شناسید که در رنج فکری و سنی ایشان هست حتما به هم ارتباط بدید
    یه دوست هم جنس و خوب پیدا بشه که فقط این زمان بگذره بنظرم مشکل حل خواهد شد و فرد به بلوغ فکری می رسه و حجم مشکلات رو راحت تر تحلیل خواهند کرد.

7. صلوات ها 2

نوشته
    32
    حضور
    1 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    54

یکی بخاد خودکشی کنه نمیاد به کسی بگه.داره خودشو لوس میکنه.بهش عوارض خودکشی را بگو.اگه نمیره چه بلاهایی سرش میاد.

9. صلوات

علاقه
    روانشناسی، کتاب، گفتگو، یه ذره ورزش
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

نقل قول نوشته اصلی توسط Symphony نمایش پست ها
    یکی بخاد خودکشی کنه نمیاد به کسی بگه.داره خودشو لوس میکنه.بهش عوارض خودکشی را بگو.اگه نمیره چه بلاهایی سرش میاد.
    این حرف درستی نیست.
    پژوهش های روانشناسان نشان داده تعداد بسیار زیادی از افرادی که خودکشی می کنند، قبل از اقدام به خودکشی، به صورت های مختلف، این موضوع را با اطرافیان در میان می گذارند و در حقیقت از آنها برای بیرون رفتن از وضعیت دشوارشان کمک می طلبند. اما وقتی این کمک طلبی ها به نتیجه یِ ملموسی منتهی نمی شود و اطرافیانْ کمک خواهیِ شان را جدّی نمی گیرند، دست به خودکشی می زنند.

قال امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب (صلوات الله و سلامه علیه):

«مَن بَذَلَ جهدَ طاقتِه، بَلَغَ کُنهَ إرادَتِه»

غرر الحکم، حدیث 1250

11. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

نقل قول نوشته اصلی توسط ☆سرباز خط ولایت☆ نمایش پست ها
    پنجما این کار ها را میکنید که جوانان را نسبت به دین و مذهب گریزان می کنید. جوان روحی لطیف و بسیار شکننده دارد و باید با او به ملایمت رفتار کرد تا دچار تردید نسبت به هویت شما نشود.
    سعی کنید با یک جوان همچین رفتار ناشایستی انجام ندهید دل او زود میشکند و آشفته حال و پریشان می شود.
    سلام

دوست عزیز

من به عنوان یک روانشناس باید مُراجعه کننده را از سرانجام مسأله ای که مطرح می کند، با خبر کنم. شما درباره موضوع علاقه به دخترعمه تان صحبت کردید و من نظر کارشناسی در مورد ازدواج در سنّ نوجوانی را ارائه دادم.
    اگر با روانشناسانِ دیگر نیز این موضوع را به همین صورت مطرح نمایید، آنها نیز همین مطالب را به شما خواهند گفت
    .

در مورد موضوعِ فکرکردن به خودکشیِ دخترعمه تان، باید بگویم:
    دخترعمه شما باید پرسشنامه ای که ارسال کردم را با دقت، بدونِ مشورت با دیگران و به تنهایی، پُر کند و بعد پاسخش برایم ارسال شود تا با توجه با پاسخ ها، جدّی بودنِ احتمال خودکشی را بتوانم مشخص کنم.

شما در موضوع «خودکشی» تخصّصی ندارید و نمی توانید کمک خاصّی به دخترعمه تان ارائه دهید. برای کمک به او، از پدر و مادرش بخواهید هر چه زودتر همراه با دخترشان به یک روانشناسِ متعهّد و خبره مراجعه نمایند و از او کمک بگیرند. اگر پدر و مادرِ وی، موضوع را جدّی نگرفتند، با اورژانسِ اجتماعی به شماره «123» تماس بگیرید و از متخصّصانِ آنها کمک بخواهید تا در اسرعِ وقت اقدام نمایند.

ویرایش توسط امید : ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۲:۳۱

غرر الحکم، حدیث 1250

13. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    881
    حضور
    40 روز 23 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3059

جمع بندی

پرسش:

من 17 ساله هستم و در سال اول دوره دوم متوسّطه تحصیل می کنم. چند سالی است که به دختر عمه ام علاقه مند شده ام. او یک سال از من کوچک تر است. مشکلم این است که مدتی است دخترعمه ام به خودکشی فکر می کند. لطفا به من بگویید که چه کار کنم تا دخترعمه ام را از خودکشی منصرف نمایم.

پاسخ:

شما در موضوع «خودکشی» تخصّصی ندارید و نمی توانید کمک خاصّی به دخترعمه تان ارائه دهید. برای کمک به او، از پدر و مادرش بخواهید هر چه زودتر همراه با دخترشان به یک روانشناسِ متعهّد و خبره مراجعه نمایند و از او کمک بگیرند. اگر پدر و مادرِ وی، موضوع را جدّی نگرفتند، با اورژانسِ اجتماعی به شماره «123» تماس بگیرید و از متخصّصانِ آنها کمک بخواهید تا در اسرعِ وقت اقدام نمایند.

غرر الحکم، حدیث 1250

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 26

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری