پرسیدن سوال تکراری از کارشناس احکام

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پرسیدن سوال تکراری از کارشناس احکام

سلام و خسته نباشید چیزی ذهنم اومده سوالی کردم از پاسخگویی و گفتن اگر یک سوال و دو بار از یک پاسخگویی بپرسد به قصد اذیت نباشد اشکال ندارد ....

حالا (سوال بنده اینه در زیر نوشتم)ممنون میشم کارشناس احکام جواب بدن
اگر انسان از دو نفر کارشناس احکام سوال تکراری کند کند برای انتخاب مرجع تقلیدش به قصد اذیت و ازار میتواند به حرفشان گوش بدهد ؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد سجاد

[TD][/TD]

[="Tahoma"][="Black"]

mohammadps;1020228 نوشت:
سلام و خسته نباشید چیزی ذهنم اومده سوالی کردم از پاسخگویی و گفتن اگر یک سوال و دو بار از یک پاسخگویی بپرسد به قصد اذیت نباشد اشکال ندارد ....

اگر انسان از دو نفر کارشناس احکام سوال تکراری کند کند برای انتخاب مرجع تقلیدش به قصد اذیت و ازار میتواند به حرفشان گوش بدهد ؟

سلام علیکم وقت شما بخیر

هم موارد مختلف است و هم سؤالتان نیاز به توضیح بیشتر دارد لطفا با توضیح بیشتر ، عین سؤال ها را بیان کنید و نیز قصدتان از تکرار را بفرمایید با ذکر نام مرجع تقلیدتان تا پاسخ داده شود.

موفق باشید[/]

کامل تر توضیح میدم اگر کسی به قصد . اذیت .تمسخر . کافر باشد . اطمینان نکند به شما از دو یا کارشناس احکام سوال تکراری بکند میتواند بعدش عمل کند؟ چون سایت شما خیلی معروفه لینک انجمنتان را در سایت مرکز ملی پاسخگویی دیدم.
مرجعم ایت الله مکارم

[="Tahoma"][="Black"]

mohammadps;1020494 نوشت:
کامل تر توضیح میدم اگر کسی به قصد . اذیت .تمسخر . کافر باشد . اطمینان نکند به شما از دو یا کارشناس احکام سوال تکراری بکند میتواند بعدش عمل کند؟ چون سایت شما خیلی معروفه لینک انجمنتان را در سایت مرکز ملی پاسخگویی دیدم.
مرجعم ایت الله مکارم

گرچه توضیح کامل نیست و اشکالات ویرایشی عبارت، موجب مبهم شدن سؤال می شود اما به صورت کلی اگر با سؤال کردن گرچه تکراری به اطمینان برسد که نظر مرجع تقلیدش همان است که بیان شده ، باید بدان عمل کند.

موفق باشید[/]

من راجب مرجع تقلیدم سوال کردم من فقط از این راه انتخاب کردم مرجع تقلیدم

فقط میخوام بدونم از پاسخگوی دینی در این سایت پرسیدم ایا تقلیدم درسته یا نه ؟
ایشون گفتن درسته
اگر در حین سوال دینی قصد اذیت داشته باشم و مسخره آیا میتونم طبق پاسخ کارشناس شما عمل کنم و تقلیدم از اقای مکارم درسته؟؟؟

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]

mohammadps;1020228 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
اینطور که از سوالتون متوجه شدم بیان می کنم ان شاء الله استاد سجاد عزیز وارد بحث می شوند.
اولا یک بحث اذیت کردن است که اشکال دارد
یک بحث یقین شما به گفته ایشان
یعنی شما بنا بر اعتبار سایت و تحقیق از اساتید ایشان
به عدل کارشناس اعتماد کردی(حال این طریق رجحان شرعی دارد یا خیر و کارشناس مجازی با کیفت مشخص سایت مشمول دو کارشناس عادل می شوند با استاد)
که خب طبق رجوع به دو عادل و شناخت مرجع اعلم صحیح است
(به قصد تحقیق و اطمینان از صحت گفتار کارشناس با اذیت فرق دارد. به نظرم)
یک جا هست شما با نظر ایشان به اطمینان رسیدی تکلیف شرعی ات انجام شده
خب این صحیح است و از تقلیدت صحیح
تا وقتی که بفهمی حکمی اشتباه بوده یا اعلم هم هست
این بسته به نظر مرجع جدید و اعلمت عمل می کنی
(تمسخر کردن بنظرم موجب بطلان رجحان شرعی نمی شه
سوال اینه بنظر اینکه آیا تمسخر کردن یا سوال کردن به قصد تمسخر جواب را فسخ می کند؟ یا خیر)
یا علی(س)[/]

موضوع قفل شده است