صفحه 8 از 8 نخست ... 678
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقایسه جمهوری اسلامی و حکومت پهلوی

نوشته
    262
    حضور
    17 روز 16 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    534

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط باء نمایش پست ها
    حالا در این تاپیک چه کار کنیم؟ بحث کنیم که این آرمان‌ها خوب هستند یا نه؟ فکر کنم قبول دارید که خوب هستند ... پس بحث کنیم که چرا محقق نشدند؟ اینکه اصلاً قابل پیاده کردن هستند یا نیستند، اگر هستند باید چه کار می‌شد که نشد و چه کارهایی شد که نباید می‌شد ... تحلیل تاریخ و تجربیات گذشته بهترین معلم است برای برنامه‌ریزی درست برای آینده
    برای همین گفتم بحث سر بهتر بودن پهلوی یا جمهوری اسلامی نیست. عنوان تاپیک اینه. ولی ریشه ی سوال چیز دیگه ایه.
    حالا بحث اصلی چیه؟
    که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها
    این بحث اصلیه. اینکه این مشکلی که الان افتاده چیه؟ دشمن؟ خائنین؟ منافقین؟ رسانه های معاند؟
    یا انقلابیون کار نابلد؟
    بی خیال عشقه بشیم؟ به کمترش قانع بشیم؟
    اصلا اگه عشق و عاشقیه از ریشه اشکال داشته باشه چی؟ اگه چند سال دیگه بفهمیم تا الان عاشق شلنگ بودیم چی؟
    بدون شک هر چه به نظام بد و بیراه بیشتری بگویید عده‌ی زیادی خواهند بود که برایتان کف و سوت بیشتری بزنند
    این یعنی برداشت شما اینه که ما برای به چشم اومدن قیل و قال میکنیم.
    سعی میکنم این مدل برداشت کردنتون رو فراموش کنم ...
    ویرایش توسط momi14 : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ در ساعت ۲۱:۰۳

2. صلوات

نوشته
    187
    حضور
    14 روز 22 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    325

سلام ...
    ببینید جناب باء

1. شما میخواین خوب باشید ... خوب خوب باشید .
    2. میخواید نماز شب بخونین ... نماز شبتون رو بخونین .
    3. میخواهید در مورد نوع نگاهتون با دیگران صحبت کنبد و اونها رو به آیین خوتون بیارید .... خوب بیارید .
    4. میخواهید اونقدر قرآن بخونید که با ملایکه صحبت بکنین ... خوب بکنین .

هیچ کس در درون دنیا هم با شما مخالفت نمیکنه ...
    همه این چیزها رو خوب میدونند ؛ همه این چیزها رو تایید میکنند ؛ و به مردم دنیا حق میدهند که اونجور که دوست دارند زندگی کنند ؛ و به دنبال دلیل زندگیشون بگردند ؛ دلیلش رو پیدا کنند ؛ و بعد بر اساس اون هدف و ایده زندگی کنند .

براتون مثال زدم ؛
    1. الان برادفورد انگلیس ... همشون پاکستانی هستند ( از ده نفر حداقل 8 نفرشون پاکستانی هستند ) و انگلیس هیچ مشگلی باهاش نداره .
    2. الان در درون فروشگاه ها که میرین .... صندوقهایی وجود داره برای کمک به فلسطین .... و انگلیس هم هیچ مشگلی باهاش نداره .
    3. پشت شیشه خیلی از ماشین ها تبلیغات اسلامی وجود داره ودولت انگلیس هم هیچ مشگلی باهاش نداره .
    4. تمام گوشتها حلال هست ؛ به نحوی که بزرگترین برندها روی گوشتهاشون مارک حلال میزنند ؛ و باز دولت انگلیس هیچ مشگلی باهاشون نداره
    5. تقریبا از هر 10 تا خانوم 2 تاشون روبند میزنند و دولت انگلیس هیج مشگلی باهاشون نداره
    6. از مساجد صدای الله اکبر اذان بلند میشه و دولت انگلیس هیج مشگلی باهاش نداره .
    7. تعداد مساجد شهر برادفورد به شدت بیشتر از کلیساهای اون هست و دولت انگلیس هیج مشگلی باهاش نداره .
    8. میخواین بروشور درست کنین و ایدیولوژی خودتون رو تبلیغ کنین ... دولت انگلیس هیچ مشگلی باهاش نداره
    9. میخواین تظاهرات اسلامی برقرار کنین ؛ نماز جماعت جمعه درست کنین .... دولت انگلیس هیج مشگلی باهاش نداره .

مشگل تنها یک چیز هست ... مشگل دنیا با ایران این هست که ....

میخواهید به زور ... با شستشوی مغزی ؛ با ارعاب ؛ با ترس ؛ با وحشت ؛ با تفنگ ؛ با حقه و نیرنگ ؛ دیگران رو بر اون چیزی که باور دارین متقاعد کنین ...
    پس لطفا کمی دقیق تر صحبت کنید ...

بگید ...
    که ما میخواهیم با زور و با شستشوی مغزی و با ارعاب و با ترس و وحشت و با تفنگ ؛ نوع عقیده ای که فکر میکنیم درست هست ( شاید هم درست باشه شاید هم نباشه ) رو به دیگران تحمیل کنیم و غرب کافر نمیزاره این کار رو انجام بدیم ؛

میگه اکر میخواین این کار رو انجام بدین باید از روشش وارد بشین ... باید در درون یک گفتمان با اشخاص وارد بشید .... اونها حرف های خودشون رو بزنند و شما هم حرفهای خودتون رو بزنین و در نهایت هر کسی بتونه اعتقاد و عقیده خودش رو داشته باشه ؛

دنیا نمیزاره بریم در درون عراق و نوری مالکی رو قدرتمندش کنیم ؛ تا شیعیان قدرتمند بشن و سنی ها در ضعف قرار بگیرند و ...
    نمیزاره بریم در درون لبنان ؛ فقط حکومت اسلامی درست گنیم ؛ حکومتی که سایر دیدگاه ها رو تخطئه میکنه ...
    دنیا خوشش نمیاد که بشار اسد رهبر مادام العمر سوریه باشه و نگاه تک قطبی این شخص در اونجل حاکم باشه ...
    و ...

برید کمی در مورد قتل های زنجیره ای تحقیق کنین ... اصلا با عاملینش کاری نداشته باشین ... ببینید که چه کسانی از ایران پاک سازی شدند ... و با خوتون بیندیشید که چرا باید سعید امامی که از همه چیز خبر داشت در درون زندان واجبین میخورد و میمرد .

بعد از این بیاین و خوتون رو به مظلوم بازی بزنین و بگین که ما حق هستیم ... ما علی هستیم ... و چقدر علی رو پایین آوردند که دهر داره میگه علی یا معاویه ....

اول بدونین کی هستین و کجا وایسادین ... این خیلی مهمه ...

4. صلوات ها 4

نوشته
    242
    حضور
    14 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    408

سلام.

زمان شاه هم واقعا خوبیایی داشت فرودگاه و راه آهن. جاده. مسکن .که همش استاندارد ساخته شدن .صنعت هوانوردی ایران حرف اولو میزد. وچیزای دیگه که من نمیدونم.البته الان بحثم روخوبیاست.

این ملتی که دست به انقلاب زدن فک نکنم خواسته هاشون کار و نان ومسکن و ازاین دست بوده چون به برکت فروش نفت و جمعیت کم اون زمان قطعا چندان به چشم نمیومدن این مسائل
    اگر شعاراشونو تو فیلمای قدیمی شنیده باشید حرف از استقلال و آزادی وعدالت ومعنویت و کرامت انسانی بوده.
    بنظرم میخواستن سرنوشتشون تو خود ایران تعیین بشه نه تو انگلیس و آمریکا. اونا خواستار آزادی بیان و مطبوعات و انتخابات بودن و آزادی زندانیای سیاسی.میخواستن حکومت دیکتاتوری نابود بشه تادیگه شاهد انتخابات فرمایشی توسط حکومت و تحت نظارت حکومت نباشن. اونا میخواستن به حاکمیت ملی برسن.
    ومتاسفانه سران این انقلاب انچنان ندای آزادی وعدالت سردادن تا همه ی قشرا بطرف این انقلاب جمع شدن و شد جمهوری اسلامی ایران...
    ولی بعد از مدتی افراطیون و انحصارطلبا قدرتو تودست گرفتن و اتحاد قبل ازانقلاب که برای انقلاب شکل گرفته بود ازبین رفت جامعه رو دچار چنددستگی کردن و انحصارطلبا بالااومدن و هنوزم ادامه داره.
    افراد لایق و پاک کنارگذاشته شدن و منزوی شدن مغزای متفکر فرار کردن. و افراد پست و ریاکار و بی سواد پستای مهم کشورو بدست گرفتن که با حیف ومیل کردن اموال عمومی و سخاوتمندی های بیجا درداخل وخارج کشور .اختلاس و فسادای مالیشون باعث وضعیت امروز جامعه ماشدن.
    ...
    بهمن ماه که میشه برنامه های تلویزیونی پر میشه از دوران زمان شاه گفتن.
    ولی این چیزی نیست که برای ما نیاز باشه, مهم بعد از انقلابه که حرفی ازش زده نمیشه که نمیشه...
    چهل سال پیش ایران کجابود؟ الان کجاست؟
    چهل سال پیش دبی و قطر وترکیه کجابودن؟ الان کجان؟
    اصلا هم باانگلیس و فرانسه مقایسه ش نکردم...
    درجواب یسری دوستان و اصلا هرکی که بیاد این تایپیکو یروزی بخونه که از اقتصاد فقط ایراد میگیره تواین مملکت. ای کاش فقط قضیه دزدی و بخوربخور بود.بدبختی اینه که این دولت علاوه بر اینکه دست حامیانش رو در بخوربخور باز گذاشته، کوچکترین توجهی هم به وضعیت این مملکت نمیکنه. ببینید کشور ما بر اثر بی‌کفایتی مسئولین رده بالا.منابع آب خشک شدن,هوای شهرا آلوده شده, اقتصاد ورشکست شده,بیکاری ,اعتیاد,فقر بیداد میکنه، معنویتی تواین کشور وجودنداره ، آمار تن‌فروشی زنا ودخترا.خیانت و طلاق خیلی بالاتر از اون چیزیه که شما در ظاهر میبینید.
    ماحتی فوتبالمونم سیاسیه خییلی سیاسیه فوتبالی که واقعا واسه مردم شادی میاره اما اینجا رو هم ...
    اینا دست‌آورد چهل سال حکومتی هست که ادعای رهبری جهان اسلام رو داره. کاش مشکل ما فقط اقتصادی بود، که در اون صورت آقا مایجوری تحمل میکردیم.
    ولی ماشاالله یه جای سالم نزاشته یه خسته نباشید ازهمین جا خدمت همه سردمداران این حکومت...
    یعنی اگر یه حکومتی بیاد که فقط دزدی بکنه خیلی بهتر ازاین حکومته البته درصورت رسیدگی به وضع مملکت.

و

اين كه كسى نتونه توى كشور خودش ابراز عقيده كنه نشون میده توى سيستم اون كشورایراد وجودداره. حالا اين عقيده هر قدر هم تلخ و يا حتى اشتباه باشه حاميان خودش رو داره بايد هممون یادبگیریم كه در مقابل نظرات مختلف واكنش مدبرانه نشون بديم در غير اينصورت هيج وقت نميتونيم اعتماد كسى روجلب کنیم کاش از پیامبر یادمیگرفتیم. البته من اعتقادندارم که به هر عقیده ای باید احترام گذاشت مثل عقیده داعشیا. اینابحثشون جداست احترام به بعضی عقیده ها توهین به شعور خودمونه...امیدوارم كسى مجبورنباشه به خاطر زنده بودن وطنش رو ترك كنه.

6. صلوات ها 3

نوشته
    242
    حضور
    14 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    408

بعضیا هر اتفاق اشتباهی که تو جامعه انجام بشه میگن :ان شاءالله درست میشه... نه انتقادی دارن نه سعی وتلاشی میکنن درجهت برطرف شدن مشکلات نه عذرخواهی میکنن. نه حتی مطالبه ای. این میشه حماقت...
    بنظرم که ما هیچکدوممون حق نداریم بی تفاوت باشیم

اگه توی این دوران کساییکه مدافع دین اسلام به شمار میان بگن می خوایم قیام کنیم علیه سیستمی که دروغ درش موج می زنه. تبعیض بیداد می کنه. آقا زاده ها خارج ازکشورن یاهمینجان وبهترین زندگیارو دارن، یک بی سواد تا حد تصمیم گیری برای مردم پیش می ره. یه دروغ گو از خدا و قرآن برای توجیهش مایه می زاره. پول نفت به هدر و شاید تاراج میره. آمار فقر و فحشا در کشور ثروتمند نفتی ایران بالا می ره. مردم روز به روز بی ایمان تر میشن و به اسلام بدبین تر ... آیا شما نمی گفتین لبیک. هستیم؟

این همون کاری بود که سال ۵۷ نسل قبل از ما انجام داد. پس نگیم که چرا و فلان وبهمان ! بنظرمن که اشتباه نبود و ما هم بودیم همین کار رو می کردیم (توی کشوری که بعد از هخامنشیان به خودش حکومت دار مناسب ندید که ندید).

ای کاش قدر مردا و زنایی که تو اون زمان با شجاعت به چیزی که در خور شانشون نبود با قدرت و شهامت نه گفتن، از اون به بعد هم به خیلی چیزا نه میگفتن تا به همون انقلاب با دستاوردای آرمانی می رسیدیم که لایق ایران و ایرانیه.....

جائی‌که مردم از دولتشان بترسند، ظلم حاکم است؛ جائی‌که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد(توماس جفرسون)
    ...........

حالا ما از صبح تاشبم بشینیم دعوا کنیم البته این سایت رو نمیگم کلا ضدوخوردای دنیای واقعیو میگم.
    پسرای مسئولین هنوز تو آمریکان. هنوز عده ای اختلاس میکنن و فیشای نجومی دارن هنوز همونا دررفاهن.
    بنظرم مردم باید هر اختلافی هم که باشه پشت هم باشن نه مقابل چون یسری این وسط دارن موش میدوونن و سواستفاده که اونم فقط واسه خودشونه چه توداخل کشور چه خارج دل کسی واسه مردم نسوخته. حتی موقع رای گیریا دیدین کاندیداچقد مردم دوست میشن!!! اما بعداز انتخاب شدن هیچکسو نمیبینن فقط همون اطرافیان خودشونو پس هیچ کسی ازاینا واقعا به نفع ماکاری نمیکنه اخرش بازنده مردمن.

برای فریب دادن عده ای را شیر می کنند و عده ای را خر
    مواظب باشیم حیوان صفت نشویم
    بازنده بازنده ست چه درنده باشه چه چرنده...

8. صلوات ها 3

نوشته
    135
    حضور
    5 روز 11 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    224

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

بنده هم از عملکرد شرکت های خودروسازی دفاعی نمی کنم و اتفاقا منتقد جدی هستم
    یکی از دلایل اصلی ناکارامدی صنایع خودروی ما، دولتی سازی این صنعت بود.

شرکت ایران خودرو (که قبلا ایران ناسیونال بود) توسط محمود خیامی تاسیس شد و از یک تعمیرگاه کامیون تبدیل شد به شرکت خودروسازی. تا یه زمانی صنعت خودروسازی ایران پا به پای کره جنوبی پیش رفت تا اینکه دو تا مداخله دولتی ایجاد شد: یکی قبل از انقلاب و یکی بعد از انقلاب.

قبل از انقلاب، شاه شرکت ایران ناسیونال رو مجبور کرد که با شرکت انگلیسی Arrow قرارداد ببنده تا این شرکت رو از ورشکستگی نجات بده که نتیجش شد تولید پیکان، در حالی که خیلی از شرکتهای دنیا به سمت همکاری با شرکتهایی مثل بنز رفتند.

بعد از انقلاب هم اموال آقای خیامی مصادره شد و خود ایشان از کشور اخراج شدند و مدیریت به دست افراد دیکری سپرده شد که نتیجش رو می بینیم.

برای خیلی صنایع دیگه مثل کفش ملی و ... هم پیش اومد. باید توجه داشت که اسلام مالکیت خصوصی رو به رسمیت می شناسه و این جور اقدامها بیشتر تحت تاثیر سوسیالیسم بود.

ویرایش توسط فروردین : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ در ساعت ۱۵:۰۴

10. صلوات ها 2

علاقه
    فهمیدن ... مفید بودن ...
    نوشته
    2,783
    حضور
    78 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8169

نقل قول نوشته اصلی توسط momi14 نمایش پست ها
    این یعنی برداشت شما اینه که ما برای به چشم اومدن قیل و قال میکنیم.
    سعی میکنم این مدل برداشت کردنتون رو فراموش کنم ...
    سلام،
    جمله‌ی کاملم این بود: «ولی اگر اصرار دارید که مغز من و همفکرهای من سنگ است و شمای دانا امیدی به فرو رفتن میخ در مغز ما ندارید ما را به خیر و شما را به سلامت ... بدون شک هر چه به نظام بد و بیراه بیشتری بگویید عده‌ی زیادی خواهند بود که برایتان کف و سوت بیشتری بزنند ...»
    چرا هر پستی می‌نویسید آخرش می‌گویید من حوصله‌ی بحث بیشتر را ندارم و اگر کسی بخواهد بفهمد همین مقدار هم کافی است ولی نرود میخ آهنین در سنگ
    چرا مدام ما را متحجر می‌خوانید و دلیل هم اگر بیاوریم می‌گویید شما شست و شوی مغزی شده‌اید که از عینک جمهوری اسلامی به مسائل نگاه می‌کنید و نمی‌خواهید حقیقت را که ما به این آشکاری مقابل چشمان شما می‌گذاریم بپذیرید ... بلکه شاید هم شما شست و شوی مغزی شده‌اید، شاید شما یک چیز بد دیده‌اید و دیگر از آن به بعد دارید همه چیز را بد می‌بینید ... انسان آنقدر موجود پیچیده‌ای هست که در یک مسأله‌ی از نظر خیلی‌ها معمولی هم ممکن است کل امیدش را از دست بدهد و افسرده شود و حتیٰ به پوچی برسد و دنیا را تیره و تار ببیند ... شاید شما به یک سری دلایل حساس شده‌اید و دیگر اصلاً حاضر نیستید به آن دلایل که زیاد هم بیان می‌شوند فکر کنید چون دچار سوء ظن شده‌اید که با بیان آن‌ها می‌خواهند شما را فریب بدهند ... دور از جان شما مثل فرزندی که نسبت به والدینش در سن بلوغ حساس شود و دیگر هر چه آن‌ها خیرخواهی‌اش را بکنند هم او را فقط عصبانی‌تر می‌کند، از قرآن هم می‌توانم برایتان بیاورم که حضرت نوح علیه‌السلام فرمودند که دیگر هیچ دعوتی نمی‌کنم مگر اینکه بر نفرت آن‌ها اضافه می‌شود ...
    الآن نفرمایید که خودش را پدر و مادر ما فرض کرد و ما را فرزند در سن بلوغ و دوران سرکشی، نفرمایید که خودش را نوح علیه‌السلام فرض کرد و ما را کافران عقل ستیز و عقل گریز ... اینها مثال هستند که مطلب دیگری را در ضمن آن بگویم، اینکه شاید هم مطلب طور دیگری باشد ولی شما در درون خودتان نسبت به آن جبهه درست کرده‌اید و حاضر به پذیرش آن نیستید، شاید هم کم‌کم تعریف و تمجید مخالفان نظام از حرف‌های عقلی‌اتان به مذاقتان خوش بیاید ... شاید ... شاید ... شاید هم من همان متحجری هستم که شما مدام می‌فرمایید که میخ آهنین هم در سنگ مغزم فرو نمی‌رود ... شما کلاه خودتان را قاضی کنید که نسبت به حقیقت چندچند هستید، من هم کلاه خودم را قاضی می‌کنم که کجا از مدار انصاف و حق‌طلبی خارج شده‌ام ...
    موفق باشید به توفیقات الهی و مؤید باشید به تأییدات الهی

آیا می‌دانستید که بهترین سرمایه‌گذاری عمر در کمک به تعجیل در ظهور است؟
    بضاعتی محدود اما اثرگذاری نامحدود ... خدا هم تضمین کرده که قیام به بار خواهد نشست (سود تضمینی!)
    هر که می‌خواهد نامحدود بندگی خدا را کند و در هر خیری سهیم شود بسم الله ...
    حقانیت خدا و اسلام و قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام تنها چیزی است که می‌دانم، ... دیگر هر چه که گفتم برداشت‌های شخصی‌ام هستند ... شک نکنید که بعید نیست اشتباه باشند

12. صلوات

علاقه
    فهمیدن ... مفید بودن ...
    نوشته
    2,783
    حضور
    78 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8169

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته برمیگردد نمایش پست ها
    سلام ...
    ببینید جناب باء

1. شما میخواین خوب باشید ... خوب خوب باشید .
    2. میخواید نماز شب بخونین ... نماز شبتون رو بخونین .
    3. میخواهید در مورد نوع نگاهتون با دیگران صحبت کنبد و اونها رو به آیین خوتون بیارید .... خوب بیارید .
    4. میخواهید اونقدر قرآن بخونید که با ملایکه صحبت بکنین ... خوب بکنین .

هیچ کس در درون دنیا هم با شما مخالفت نمیکنه ...
    همه این چیزها رو خوب میدونند ؛ همه این چیزها رو تایید میکنند ؛ و به مردم دنیا حق میدهند که اونجور که دوست دارند زندگی کنند ؛ و به دنبال دلیل زندگیشون بگردند ؛ دلیلش رو پیدا کنند ؛ و بعد بر اساس اون هدف و ایده زندگی کنند .
    سلام
    اینکه می‌فرمایید دقیقاً همان چیزی است که ما به آن می‌گوییم اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب محمدی، صلی‌الله‌علیه‌وآله ...
    معروف است که فکر کنم در زمان مشروطه بود که یک عده در خیابان راه افتاده بودند و سفیرکبیر انگلستان هم در خیابان ایشان را دید، ناگهان ترسید که آن‌ها چه قصدی دارند؟ شخصی گفت که نگران نباشید دارند می‌روند نماز، به شما کاری ندارند ... آن سفیر نفس راحتی کشید و گفت با ما کاری نداشته باشند دیگر آنقدر نماز بخوانند که جانشان در برود ...
    بله هیچ کجای دنیا کسی کاری با من ندارد اگر بخواهم آدم خوبی باشم، کاری ندارند مادامیکه کاری با ایشان نداشته باشیم، ایشان خواستند دزدی کنند ما برویم سر سجاده و کاری به ایشان نداشته باشیم، خواستند مشت‌مشت آدم بکشند و حقّشان را بخورند ما کاری به ایشان نداشته باشیم ... تازه اجازه می‌دهند که برای خانواده‌ی کسانی که آن‌ها می‌کشند ما صدقه هم جمع کنیم ... چه آدم‌های مهربانی ... ما هم که فقط به همه سوء ظن داریم و شما هم ناراحت هستید که چرا مردم کشور من باید اینقدر قدرنشناس باشند ...
    براتون مثال زدم ؛
    1. الان برادفورد انگلیس ... همشون پاکستانی هستند ( از ده نفر حداقل 8 نفرشون پاکستانی هستند ) و انگلیس هیچ مشگلی باهاش نداره .
    2. الان در درون فروشگاه ها که میرین .... صندوقهایی وجود داره برای کمک به فلسطین .... و انگلیس هم هیچ مشگلی باهاش نداره .
    3. پشت شیشه خیلی از ماشین ها تبلیغات اسلامی وجود داره ودولت انگلیس هم هیچ مشگلی باهاش نداره .
    4. تمام گوشتها حلال هست ؛ به نحوی که بزرگترین برندها روی گوشتهاشون مارک حلال میزنند ؛ و باز دولت انگلیس هیچ مشگلی باهاشون نداره
    5. تقریبا از هر 10 تا خانوم 2 تاشون روبند میزنند و دولت انگلیس هیج مشگلی باهاشون نداره
    7. تعداد مساجد شهر برادفورد به شدت بیشتر از کلیساهای اون هست و دولت انگلیس هیج مشگلی باهاش نداره .
    8. میخواین بروشور درست کنین و ایدیولوژی خودتون رو تبلیغ کنین ... دولت انگلیس هیچ مشگلی باهاش نداره
    9. میخواین تظاهرات اسلامی برقرار کنین ؛ نماز جماعت جمعه درست کنین .... دولت انگلیس هیج مشگلی باهاش نداره .
    من مثل جناب مسلم نیستم که مطابق وظیفه‌ام بگویم که بحث را بگذاریم برای یک تاپیک دیگر، مشکلی ندارم اگر همینجا همین یک مطلب را باز کنیم و بعد هم جناب مسلم همه‌ی نوشته‌هایمان را بعد از اینکه طرفین خواندند حذف کنند
    فقط یک سؤال تاریخی دارم ... جز این است که انگلستان بود که عثمانی سابق را تقسیم کرد و زمینه را برای تشکیل اسرائیل فراهم کرد؟ حالا می‌گوید در مساجد ایرادی ندارد اگر برای مردم فلسطین صدقه جمع کنند؟ ... اگر خواستید روی این رفتار متناقض انگلیس بحث کنیم که چرا گاهی اجازه می‌دهد ظاهراً خلاف منافع خودش کارهایی توسط مردم انجام بگیرد ... اینها یا دیوانه هستند و یا خیلی باهوش ...

انگلستانی که سالها مردم هند را ذلیل خود کرد، از همین انگلستان دارید اینطور دفاع می‌کنید؟ سبحان الله ... اینجاست که می‌گویند معصیت را خنده می‌آید ز استغفار ما ... دوست دارم بدانم یک انگلیسی که می‌داند چه کاره است اگر این نوشته‌های شما را بخواند چه چیزی در مورد شما فکر می‌کند ... آن‌هایی که می‌خواهند مردم را شست‌وشوی مغزی بدهند و فریبشان بدهند موفق به این کار شده‌اند، بعد هم شما را کوک می‌کنند که بگویید ایرانی‌های انقلابی شست‌وشوی مغزی شده‌اند ...
    آقا افتخار من این است که شما من را شست‌وشوی مغزی شده بدانید، همانطور که افتخار می‌کنم که آمریکا من را تروریست بدانم ... تروریست از نظر دولتمردان آمریکا یعنی کسی که موی دماغ ما شده و با مزاحمت‌هایش اجازه نمی‌دهد ما هر غلطی خواستیم را هر کجای دنیا که خواستیم بکنیم، من هم با افتخار می‌گویم که انقلابی‌های ایران همینطوری هستند که شما فهمیده‌اید ... حالا اسمش را هر چیزی که خواستید بگذارید ...
    حال از نظر شما ما هم تروریست هستیم و هم نفهم، هیچ ایرادی نداره که اینطوری فکر کنید، اتفاقاً خیلی‌ها هستند که وقتی شما اینها را می‌فرمایید ته دلشان قند می‌شکنند که آخ‌جون چه جواب دندان‌شکنی به این طرف داد، دلمان خنک شد ... کلٌ یعمل علیٰ شاکلته ... بحث دقیقاً بحث حبّ و بغض است، اینکه حبّ به کدام سمت باشد و بغض به کدام سمت باشد می‌شود اصل دین ... دلیل آوردن و اینها بهانه است، با دلیل هر چیزی را می‌شود موجه نشان داد ... مردم بدون آوردن دلیل هم چیزی که دوست داشته باشند را می‌پذیرند، دلیل آورد صرفاً فراهم کردن بهانه است برای موجه نشان دادن خود برای خود و برای دیگران
    میخواهید به زور ... با شستشوی مغزی ؛ با ارعاب ؛ با ترس ؛ با وحشت ؛ با تفنگ ؛ با حقه و نیرنگ ؛ دیگران رو بر اون چیزی که باور دارین متقاعد کنین ...
    پس لطفا کمی دقیق تر صحبت کنید ...
    چشم بگذارید دقیق‌تر صحبت کنم ...
    ایران چندین و چند ماهواره‌ی رسانه‌ای فرستاده فضا برای شست‌وشوی مغزی کردن مردم دنیا که آمریکا و انگلستان و اسرائیل و عربستان آدم‌کش و بچه‌کش و تروریسم‌های دولتی هستند ... فکر کنید حتیٰ به خانم سوچی که نوبل صلح گرفته هم ما تهمت زدیم که آدم‌کش است و مردم دنیا هم باورشان شد! اصلاً مگر بودایی‌ها آزارشان به مورچه می‌رسد که بخواهند آدم بکشند؟ مردم دنیا را بگو که چقدر ساده و احمق هستند که باورشان شد، فقط فکر می‌کردیم بعد از باور کردن یک مقدار انقلاب مخملی کنند و دولت‌هایشان را ساقط کنند ولی نکردند و طبق معمول ما هر فریبی که مردم را می‌دهیم دست آخر مردم با درایت دولت‌هایشان به همان خمودی که بودند فرو می‌روند و شرایط عادی می‌شود ... قتل‌ خاشق‌چی هم کار خود ایرانی‌ها بود ولی همچین مردم را شست‌وشوی‌مغزی کردیم که خود آمریکا هم پذیرفت که ما می‌دانستیم چنین کاری قرار است انجام بشود و دیگر نمی‌دانند چه کار کنند ... مردم افغانستان با پهبادهای ایرانی به خاک و خون کشیده شدند و با شست‌وشوی مغزی که ما کردیم همه فکر می‌کنند که کار آمریکاست ... داعش را ایران درست کرد و خود ترامپ که تحت شست‌وشوی مغزی ما در زندان‌های گوانتامالوی مخفی در شهر رشت چند روز بازداشت بود باور کرده بود که اوباما و کلینتون داعش را درست کردند ... حتی اسرائيل را هم ما درست کردیم و تقصیرش افتاد گردن انگلیس ... تازه این را نشنیده‌اید ... دولت پهلوی هم دست‌نشانده‌ی امام خمینی بود که مردم را مدام به گلوله می‌بست و مصدق را هم ما کودتا کردیم که برکنار شد، چون نفت ایران را که ظاهراً انگلیس می‌خورد هم ظاهرش این بود که دارد پولش را انگیس می‌خورد مگرنه پولش برمی‌گشت به حساب امام خمینی و قبل از ایشان هم به حساب آیت‌الله‌العظمیٰ بروجردی ...دنیا نمیزاره بریم در درون عراق و نوری مالکی رو قدرتمندش کنیم ؛ تا شیعیان قدرتمند بشن و سنی ها در ضعف قرار بگیرند و ...
    نمیزاره بریم در درون لبنان ؛ فقط حکومت اسلامی درست گنیم ؛ حکومتی که سایر دیدگاه ها رو تخطئه میکنه ...
    دنیا خوشش نمیاد که بشار اسد رهبر مادام العمر سوریه باشه و نگاه تک قطبی این شخص در اونجل حاکم باشه ...
    و ...

مورد بعدی که فرمودید ایجاد ترس و ارعاب و وحشت و تفنگ است ... ای کاش می‌گذاشتید اینها را نگویم که تا ۱۵۰ سال دیگر سرّی باقی بمانند، ما مثل آمریکایی‌ها احمق نیستیم که ظرف ۵۰ سال لو بدهیم که چه جنایت‌هایی که نکرده‌ایم، صرفنظر از اینکه اصلاً آن جنایت‌ها را که آمریکایی‌ها نکرده‌اند، ما کرده‌ایم و همانطور که توضیح دادم افتاد گردن آمریکا و حتیٰ خودشان هم باورشان شد که خودشان مرتکب شدند ... حالا کمی از جنایت‌های خودمان بر علیه بشریت را بگذارید بگویم فقط شما دیگر برای کسی نگویید ... در جنگ جهانی ما بمب‌های اتمی انداختیم روی سر مردم ژاپن که به دولت ژاپن بفهمانیم که ما از خود شما هم دیوانه‌تر هستیم و اگر به ما گلوله شلیک کنید به شما خمپاره می‌زنیم و اگر خمپاره بزنید از روی زمین محوتان می‌کنیم، بعد هم تقصیر بمب‌ها را انداختیم گردن آمریکا که ننگ تاریخی برای آن‌ها بشود ... وقتی ایران دست از جنگ بر علیه عراق برنمی‌داشت و هر چه عراقی‌ها التماس می‌کردند که جنگ را تمام کنید ولی ما چون خوی وحشیانه داریم دست از سرشان برنمی‌داشتیم آمریکا را مأمور کردیم که هواپیمای مسافربری ما را بزند تا به مردم دنیا وانمود کنیم که آمریکایی‌ها هستند که وحشی هستند بعد سریع مظلوم‌نمایی کردیم و دست از جنگ برداشتیم تا در شست‌وشوی مغزی کردن مردم گام مهم دیگری را برداریم ... کلاً سیاست‌های پیچیده‌ای داریم که اگر هر ۱۵۰ سال لو ندهیم تا ۱۵۰۰ سال دیگر هم کسی به ما شک نکند ...اصلاً تمام کارخانه‌های تسلیحاتی در آمریکا و انگلیس و المان و اسرائيل مال ماست، بیچاره‌ها فکر می‌کنند مال خودشان هست ... امپریالیسم یک توهم است، دولت سایه‌ها ما هستیم، پول‌ها به جیب ما می‌رود و به همین خاطر هم هست که با این همه تجارت اسلحه که دارند باز مردمشان به خیابان‌ها می‌ریزند که پس چرا ما ۹۹٪ فقیر هستیم، آن‌ها فکر می‌کنند مال آن‌ها را ۱٪ باقی‌مانده خورده‌اند در حالی که در جیب ما می‌رود ... تمام ارعابی که در هر کجای این کره‌ی زمین می‌بیند زیر سر ماست ولی طوری مظلوم‌نمایی می‌کنیم که همه فکر می‌کنند کار آمریکا و دار و دسته‌ی آن‌هاست ... مگرنه آقا اینها مسیحی هستند و حضرت مسیح علیه‌السلام هم بهشان گفته است که جز محبت کار دیگری نکنید ... تازه خبر ندارید که در یمن چه کارهایی کرده‌ایم ... اصلاً می‌گردیم بچه‌ها را پیدا می‌کنیم و آن‌ها را می‌کشیم و بعد سریع با همان ابزار شست‌وشوی مغزی که در همه جای دنیا داریم می‌گوییم که کار آمریکاست ...
    بگید ...
    که ما میخواهیم با زور و با شستشوی مغزی و با ارعاب و با ترس و وحشت و با تفنگ ؛ نوع عقیده ای که فکر میکنیم درست هست ( شاید هم درست باشه شاید هم نباشه ) رو به دیگران تحمیل کنیم و غرب کافر نمیزاره این کار رو انجام بدیم ؛
    گفتم راضی شدید؟ لبخند بر لبانتان نشست؟
    میگه اکر میخواین این کار رو انجام بدین باید از روشش وارد بشین ... باید در درون یک گفتمان با اشخاص وارد بشید .... اونها حرف های خودشون رو بزنند و شما هم حرفهای خودتون رو بزنین و در نهایت هر کسی بتونه اعتقاد و عقیده خودش رو داشته باشه ؛
    شما فکر می‌کنید ما نمی‌خواهیم با آن‌ها بحث کنیم؟ نه خواهر گرامی، آن‌ها جرأت ندارند با ما بحث کنند ... اولاً که مذاکره‌کنندگانشان را اغفال می‌کنیم و جاسوس‌های خودمان هستند، ثانیاً می‌دانند که در مذاکره چنان فریبشان می‌دهیم که چند سال طول بکشد که بفهمند که از کجا خورده‌اند، ثالثاً اگر توافقی هم بکنیم می‌دانند که به آن پیمان و عهد عمل نخواهیم کرد و برایمان کمترین ارزشی ندارد که چه قول‌هایی بهشان داده باشیم، یعنی ما آخر استثمارکننده‌ها هستیم ... ثالثاً که می‌دانند که بعد از مذاکرات چنان شست‌وشوی مغزی مردم جهان را می‌دهیم که رسوای عالم خواهند شد ...
    دنیا نمیزاره بریم در درون عراق و نوری مالکی رو قدرتمندش کنیم ؛ تا شیعیان قدرتمند بشن و سنی ها در ضعف قرار بگیرند و ...
    و ...
    اینها در مقابل کارهایی که ما می‌کنیم چیزی نیست، یکی از هزارتا را برایتان در بالا شمردم ... مثل اینکه من راه‌به‌راه آدم بکشم و بعد یک سیلی هم در گوش یک بچه بزنم و شما من را مؤاخذه کنید که چرا سیلی به گوش این بچه زدید ...
    بعد از این بیاین و خوتون رو به مظلوم بازی بزنین و بگین که ما حق هستیم ... ما علی هستیم ... و چقدر علی رو پایین آوردند که دهر داره میگه علی یا معاویه ....
    مظلوم‌بازی دین ماست ... هر کسی دشمن باشد به او می‌گوییم تروریست تا ما تنهاترین قربانی تروریسم باشد ... یعنی مردم یمن تروریست هستند که چرا بدون آنکه ما ایشان را بکشیم ایشان خودشان نمی‌روند خودکشی کنند و ما باید گلوله‌های نازنینمان را خرجشان کنیم ...
    حضرت علی علیه‌السلام هم برای ما بهانه است برای ساکت کردن مخالفانمان، شما چون خیلی باهوش هستید من راستش را به شما گفتم، ولی بقیه را چون می‌شود گول زد آن طور با ایشان صحبت می‌کنیم و ایشان را به ارزش‌ها فرا می‌خوانیم، شاید بدون مشکل توانستیم ایشان را همراه کنیم ... فقط خواهش می‌کنم این اسرار را نزد خودتان نگاه دارید تا هزینه‌های ما در تحمیق و خر کردن مردم جهان زیاد نشود ... نمی‌خواهیم مجبور شویم در کنار این ۱۵۰ کانال ماهواره‌ای ۱۵۰۰ تا روش دیگر هم برای فریب مردم درست کنیم
    اول بدونین کی هستین و کجا وایسادین ... این خیلی مهمه ...
    ما می‌دونیم کی هستیم، جایی هم که ایستاده‌ایم روی سر همه‌ی شما و همه‌ی مردم ایران و بلکه جهان است ... ولی از من می‌شنوید اینها آنقدرها هم مهم نیستند ... مهم انسانیت است ... لطفاً زیر پای ما بایستید و تکان نخورید و اصلاً هم دوست نداشته باشید که جای ما روی سر مردم باشید ...

بضاعتی محدود اما اثرگذاری نامحدود ... خدا هم تضمین کرده که قیام به بار خواهد نشست (سود تضمینی!)
    حقانیت خدا و اسلام و قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام تنها چیزی است که می‌دانم، ... دیگر هر چه که گفتم برداشت‌های شخصی‌ام هستند ... شک نکنید که بعید نیست اشتباه باشند

علاقه
    فهمیدن ... مفید بودن ...
    نوشته
    2,783
    حضور
    78 روز 15 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    8169

براتون مثال زدم ؛
    راستی یادم رفت بگم ... از عجایب تاریخ این هست که حامیان لیبراسیم همان زمان، یعنی درست در همان زمان، حامیان متعصبین و متحجرین افراطی مثل داعش و جبهة‌النصرة و طالبان و عربستان و امثال آن‌ها هم هستند ...
    مثل ماشین‌هایی با موتور احتراق داخلی که موتوری دارند که در داخل آن‌ها هر لحظه بارها انفجار اتفاق می‌افتد و دما به شدت بالا می‌رود، اما بدون‌صدا کار می‌کنند، صندلی‌هایشان رویه‌ی چرم دارند، بیرونشان رنگ متالیک دارند و خیلی جذاب به نظر می‌رسند ... اینها هم ویترینشان لیبرایسم هست و موتور محرکّشان تروریسم و افراطی‌گری ... افراط (تندروی ایدؤولوژیک و تحجر و ...) و تفریط (پلورالیسم و لیبرالیسم و ...) را با هم جمع کرده‌اند و سعی کرده‌اند بینشان تعادل برقرار کنند ... همانطور که کسی ممکن است آنقدر ساده باشد که فقط روی ماشین را ببیند که مثلاً چقدر خطوط آیرودینامیک قشنگی دارد و یادش برود فلزات و سرامیک‌های داخل این ماشین دارند چه دمایی را تحمل می‌کنند، آدم‌هایی که اخبار را از bbc و امثال آن می‌گیرند و اجازه می‌دهند آن‌ها به فضای ذهنی‌اشان شکل بدهند هم فقط همان ویترین لیبرالیسم و پلورالیسم را می‌بینند و این همه جنایاتی که پشت این ویترین انجام می‌شود را نمی‌بینند ... بصیرت یعنی اینکه همین چیزها را ببینی، عقل یعنی همینکه عبرت بگیری و از روی ظاهر مسائل قضاوت نکنی ...

صفحه 8 از 8 نخست ... 678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (4 کاربران و 4 مهمان ها)

1. Kamran,
  2. momi14,
  3. فروردین,
  4. فرشته برمیگردد

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۸/۰۱/۲۶, ۱۰:۴۰ : 35

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری