نجس ماندن دست بعد از شستن آن

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نجس ماندن دست بعد از شستن آن

با سلام
من چند روز پیش دست چپم به منی آلوده شده بود. به دستشویی رفتم و فقط دست چپ را شستم بعد از اینکه یقین به پاک شدن دست چپ کردم. شیر آب را بستم و دوباره با مایع دستشویی هر دو دست را شستم. بعد از آن از دستشویی بیرون اومدم و در حالی که دست هایم را روی بخاری گرفته بودم تا خشک بشن متوجه شدم یک ذره منی پشت دست راست که اصلا تماسی با منی نداشته دیدم. مشخصاً این منی روی دست چپ و جایی که من متوجه نشدم باقی مانده بود و حین شستن هر دو دست به دست راست منتقل شده بود. من هر دو دست را شستم و از کنار موضوع گذشتم ولی الان برای من این فکر وسواسی ایجاد شده که نکند این مقدار منی روی دست باقی مانده بود باعث نجس شدن شیر آب و خیلی جاهای دیگه که به آنها دست زدم شده باشد. البته نمیدانم کجای دست این مقدار باقی مانده بود و با خودم گفتم از کجا معلوم در پشت دست چپ بوده و رطوبت باقی مانده روی دست به آن برخورد کرده یا نه. حالا نظر اساتید رو می‌خوام بدونم در چنین موردی چکار باید کرد؟
ممنونم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد سجاد

[TD][/TD]

[="Tahoma"][="Black"]

taha2;1018849 نوشت:
با سلام
من چند روز پیش دست چپم به منی آلوده شده بود. به دستشویی رفتم و فقط دست چپ را شستم بعد از اینکه یقین به پاک شدن دست چپ کردم. شیر آب را بستم و دوباره با مایع دستشویی هر دو دست را شستم. بعد از آن از دستشویی بیرون اومدم و در حالی که دست هایم را روی بخاری گرفته بودم تا خشک بشن متوجه شدم یک ذره منی پشت دست راست که اصلا تماسی با منی نداشته دیدم. مشخصاً این منی روی دست چپ و جایی که من متوجه نشدم باقی مانده بود و حین شستن هر دو دست به دست راست منتقل شده بود. من هر دو دست را شستم و از کنار موضوع گذشتم ولی الان برای من این فکر وسواسی ایجاد شده که نکند این مقدار منی روی دست باقی مانده بود باعث نجس شدن شیر آب و خیلی جاهای دیگه که به آنها دست زدم شده باشد. البته نمیدانم کجای دست این مقدار باقی مانده بود و با خودم گفتم از کجا معلوم در پشت دست چپ بوده و رطوبت باقی مانده روی دست به آن برخورد کرده یا نه. حالا نظر اساتید رو می‌خوام بدونم در چنین موردی چکار باید کرد؟
ممنونم

سلام علیکم

در فرض سؤال به این شک ها اعتنا نکنید و چون یقین به نجاست مکان دیگری مانند شیر آب ندارید تکلیفی هم ندارید.

موفق باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاست[/]

با سلام و تشکر
چشم همین کار رو انجام میدم. به قول یکی از مراجع والله اعلم
یا علی

سجاد;1018877 نوشت:

سلام علیکم

در فرض سؤال به این شک ها اعتنا نکنید و چون یقین به نجاست مکان دیگری مانند شیر آب ندارید تکلیفی هم ندارید.

موفق باشید

پی نوشت:
توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاست

سلام و عرض ادب
معذرت میخوام ولی یقین چطور حاصل میشه؟!
دست نجس بوده، با دست نجس شیر را بستن، انهم دستی که خودش مرطوب است، این شک؟!

[="Tahoma"][="Black"]

جوینده حقیقت;1019448 نوشت:
سلام و عرض ادب
معذرت میخوام ولی یقین چطور حاصل میشه؟!
دست نجس بوده، با دست نجس شیر را بستن، انهم دستی که خودش مرطوب است، این شک؟!

سلام علیکم و رحمه الله

همان طور که خودشان در سؤال گفتند:

taha2;1018849 نوشت:
بعد از اینکه یقین به پاک شدن دست چپ کردم. شیر آب را بستم و دوباره با مایع دستشویی هر دو دست را شستم.

با یقین به پاک شدن دست شیر آب را بستند.

موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است