حرام یا حلال بودن این کار اینترنتی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حرام یا حلال بودن این کار اینترنتی

سلام وقتتون به خیر
من دختری حدودا بیست ساله هستم و در یک شرکت اینترنتی مشغول به کار شدم ولی یکی از شرایط اولیه این شرکت، سکس چت بود و من متاسفانه انجام دادم. البته فقط یک بار بود و دیگر تکرار نشد.
کار این شرکت ساخت برنامه و نرم افزار هست و طبق گفته خودشون زیر نظر جمهوری اسلامی ایران هست.
من سوالم اینه که آیا درآمد حاصل از این کار ربطی به آن سکس چت اولیه که شرط ثبت نام همه کارکنان هست دارد؟یا اینکه درآمد فقط به نحوه عملکرد آن کار دارد؟
چون عملکرد شرکت فقط ساخت نرم افزار و حسابداری و تبلیغات و از این قبیل کارها هست ولی خب وقتی کسی را معرفی میکنیم ثبت نام آن شخص آن مراحل را به دنبال دارد. یعنی من دارم گناه میکنم؟
یا من فقط معرفی میکنم و آن افراد خودشون دارای اختیار هستن؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد سجاد

[TD][/TD]

[="Tahoma"][="Black"]

دختر تنها..;1018485 نوشت:
سلام وقتتون به خیر
من دختری حدودا بیست ساله هستم و در یک شرکت اینترنتی مشغول به کار شدم ولی یکی از شرایط اولیه این شرکت، سکس چت بود و من متاسفانه انجام دادم. البته فقط یک بار بود و دیگر تکرار نشد.
کار این شرکت ساخت برنامه و نرم افزار هست و طبق گفته خودشون زیر نظر جمهوری اسلامی ایران هست.
من سوالم اینه که آیا درآمد حاصل از این کار ربطی به آن سکس چت اولیه که شرط ثبت نام همه کارکنان هست دارد؟یا اینکه درآمد فقط به نحوه عملکرد آن کار دارد؟
چون عملکرد شرکت فقط ساخت نرم افزار و حسابداری و تبلیغات و از این قبیل کارها هست ولی خب وقتی کسی را معرفی میکنیم ثبت نام آن شخص آن مراحل را به دنبال دارد. یعنی من دارم گناه میکنم؟

سلام علیکم

طبق نظر حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله):

اگر چه کار اولیه مذکور حرام بوده و باید توبه و استغفار کنید ولی اگر کار های بعدی بر طبق وظیفه محوله و مشروع باشد و خلاف مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی نباشد، گرفتن اجرت و مزد در قبال آن فی نفسه اشکال ندارد.(1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء کتبی از دفتر مقام معظم رهبری[/]

سلام وقتتون به خیر

با سلام و احترام

به نظرم شما خیلی انسان ساده ای و متاسفانه ساده لوحی هستید. در آینده حواستان را خیلی خیلی جمع کنید چرا که سواستفاده گران زیادی در سطح جامعه هستند. بدونید که هیچ شرکتی همچین ملاکی نداره. والا من که نزدیکه شاخ در بیارم.

سپاس

بنده از تمامی بینندگان گرامی عذرخواهی میکنم که رک صحبت میکنم :

به نظر بنده در این شرکت کاسه ای زیر نیم کاسه هست و تا دیر نشده این شرکت را ترک نموده و پشت سرتان را هم نگاه نکنید .

انها اول میخواهند ببینند که طرف انکاره هست یا نه و ایا راضی میشود که انکار را به راحتی انجام دهد ؟
یا پس فردا که ما گفتیم با فعلا مشتریمان فلان کار را انجام بده تا تبلیغات برندمان بالا رود چقدر فلان کارمندمان زیر اینکار میرود - چقدر میتواند با مشتریمان راحت باشد و اهل قید و بند مذهبی و اخلاقی نیست
وگرنه دلیلی بر این شرط نیست

سلام وقتتون به خیر

. . .
با سلام و احترام
به نظر بنده شرکتی که همون اول آشنایی همچین درخواستی داره کلا مشکل داره و احتمالا در آینده بعد از اینکه از لحاظ کاری به این شرکت وابسته شدین درخواست بدتری شاید از شما داشته باشن
بیشتر مواظب خودتون و رفتاراتون باشید
در پناه حق تعالی باشید

با سلام خدمت دوستان
اینکه یک شرکت چنین درخواستی کرده و در تایید صحبت های سایر دوستان احتمال زیاد در ادامه هم ممکن هست درخواست مشابه یا حتی بدتر از شما بخواد. البته اینکه فردی در اون شرکت متصدی امور هست که چنین چیزهایی رو دوست داره یعنی ایشون مشکل روانی دارن چون خیلی راحت می‌تونست درخواست های خاصتر داشته باشه و متاسفانه بعضیا هم تن میدن. کار در کنار چنین فردی که از لحاظ روانی مشکل داره خطراتی زیادی داره و ممکنه خدای ناکرده کار به تجاوز هم بکشه. با توجه به سوال شما مشخصا این مسایل برای شما مهم هست و لغزشی که کردین رو نباید اجازه بدین به غرق شدن بکشه. درسته شغل گیر آوردن خیلی سخت شده ولی نه به قیمت آبرو و دین آدم. شما که به فکر درآمد حلال و رضای خدا هستین امید به همون خدا بدین و با دلایلی که حساسیت صاحب شرکت رو ایجاد نکنه استعفا بدین. مثلا پدرم اجازه نمی‌ده و ...
انشاالله که شرایط از این به بعد براتون مثبت تر باشه
موفق باشید

اصلا شما می تونید به خاطر این درخواست ازشون شکایت کنید. نه فقط توی ایران بلکه همه جای دنیا چنین درخواستی جرمه و مصداق آزار جنسی (Sexual harassment). به قول دوستان، چنین شرکتی اصلاً قابل اعتماد نیست.

اگر هم وقت استعفا شما رو تهدید به انتشار چت کردند نگران نباشید و بگید این موضوع رو با خانواده مطرح می کنید. چنین کاری تبعات زیادی برای شرکتشون داره و محتوای متنی یا ضبط شده هم چیزی رو ثابت نمی کنه. اگر مشکلی پیش اومد خانواده رو در جریان بگذارید. اونها باید نگران باشند نه شما. یا به قول ابوالفضل گرامی فوری شرکت رو ترک کنید و باهاشون هیچ صحبتی هم نکنید که این بحثها مطرح نشه.

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت کارشناس و دوستان گرامی

متاسفانه فقط جنبه حرام و حلال در آمد کار نیست
بلکه من فکر می کنم علاوه اینکه قدرت انعطاف شما را مورد سنجش قرار دادند
من فکر میکنم از این کار کثیف گروای در مقابل عدم تعد شما به کار استفاده می شود
من فکر می کنم نباید به هرقیمیتی کار را قبول می کردید
دوست عزیز لطفا برای خود و زندگی خود یکسری قید و شرط و یک خط قرمز قائل شوید
دوستی را می شناسم که متاهل وبیکار بود اما حاضر نشد جایی کار کند که کارشون دانلود انتشار فیلمهای غیر اخلاقی بود

موفق باشید/

موضوع قفل شده است