صفحه 3 از 19 نخست 1234513 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب و روانشناسی (حجاب مانع دیده شدن)

علاقه
    بارون،جنگل،کوهنوردی،تنهایی ازینجور چیزا :)
    نوشته
    112
    حضور
    35 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط sнαвηαм نمایش پست ها
    سلام
    والا از قدیم تا تاکنون هم زن و هم مرد جذب کسایی میشن که زیبا و آراسته و شیک باشن
    مگه اینکه شما چند نفر متفاوت از بقیه باشید که حرفی نیست

مثل اینکه متوجه صحبت من نشدید من تعجب کردم از حرف شما که مدعی شدی ارایش هم بکنید بالاخره چهره واقعیت رو می بینن
    من گفتم ارایش کرده باشه قرار نیست که جراحی پلاستیک کنه تا مردم نتونن چهره واقعیش رو تشخیص بدن
    نه باور کنید منم زیبایی رو دوست دارم ولی به نظرم نباید از زیبایی به عنوان یک سلاح برای جذب خواستگار استفاده بشه ..

در مورد آرایش بالاخره انقدری تغییرش میده که کسانی که تا الان جذبش نشده بودن حالا جذبش بشن درسته؟ اگر چهره با آرایش و بی آرایش فرق زیادی نداره پس برای چی آرایش کنن ؟

2. صلوات ها 2

نوشته
    305
    حضور
    22 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    560

نقل قول نوشته اصلی توسط صابر نمایش پست ها

عرض سلام خدمت شما کاربر محترم
    بله اگر اینجور نوشته می شد بهتر بود کلام شما دقیق تر هست و خیلی هم متشکرم از قلم خوبتون ولی مقصود بنده آسیب نهایی و نوعی نگاه پایانی به این نوع تفکرات در جامعه است. این قبیل تفکرات باید از ریشه از بین برود چون کم کم ساق و برگ آن همه جامعه را درگیر خود می کند.
    سلام ...
    خوب من هنوز دلیلش رو متوجه نشدم

ببینید ...
    کسی هست که بینی بزرگی داره و به همین خاطر کسی اون رو زیبا نمیدونه و باهاش ازدواج نمیکنه .... خوب هیچ ایرادی نداره ایشون زیبا بشه

کسی هست که زیر چشمانش سیاه هست ... میره و مثلا لیزر میکنه یا آرایش میکنه که زیباتر به نظر بیاد

کسی هست که ابروهاش پاچه بزی هست ... میره و آرایش میکنه که زیباتر به نظر بیاد

جناب صابر من یک سوال از شما دارم و دوست دارم دقیق جواب بدین

ایا زیبایی و آراستگی کسی باعث میشه که فساد و فحشا زیاد بشه

به نظر من به هیچ وجه

اون چیزی که باعث فساد و فحشا میشه رفتار ادمهاست .... کسی میتونه در اوج زیبایی باشه ولی طوری رفتار کنه که هیچ کسی تحریک نشه

پس اون کسایی که خدا زیبا خلقشون کرده اصلا نیان بیرون

هیچ کسی با دیدن زیبایی تحریک نمیشه تنها حس تحسین کردن افراد تحریک میشه که هیچ ربطی هم به فساد و فحشا نداره

4. صلوات ها 4

علاقه
    بارون،جنگل،کوهنوردی،تنهایی ازینجور چیزا :)
    نوشته
    112
    حضور
    35 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    330

اتفاقا داره یه نگاه به تایپیک های انجمن های دینی بندازید
    چه کسایی مشکل خواستگار دارن؟
    چه کسایی الان متوجه شدن که راه اشتباه رفتن ؟
    دخترهایی که سنشون بالا رفته تمام عمرشون خودشون رو ملزم به ارایش نکردن، پوشش های به قول شما سنگین و متین و یک دست مشکی کردن و الان متوجه شدن که کوچکتر از اونا ازدواج کردن و رفتن سر زندگیشون ولی اینا هنوز درگیر حجاب و پوششونن. هنوز دارن سئوال میپرسن که آیا ارایش بکنن یا نه ؟ هنوز دارن سئوال میکنن میتونن لباس رنگی بپوشن یا نه؟
    اگه چنین دیدگاه هایی درسته چرا باید این دسته از دخترها دچار مشکل باشن ؟
    چرا بیشتر تایپیک هاتون اینطوریه؟ چرا خانم های بدحجاب چنین مشکلاتی ندارن ؟
    اینجا یک سایت مذهبیه پس طبیعیه که بیشتر کاربرانی که میان برای مشاوره گرفتن مذهبی باشن ، الان شما بری تو یک سایت مشاوره ایه غیر مذهبی اونجا با مشکلات بدحجاب ها اعم از خواستگار نداشتن و چشم چرانی همسر و .. هم بیشتر آشنا میشین اینجوری نیست که زندگی اونا گلستان باشه .

یک نکته دیگه هم اینکه معمولا کسانی که مشکل دارن میان برای مشاوره گرفتن وگرنه تو همین سایت اگه یک تاپیک داشتیم در مورد کسانی که زندگی مومنانه ای دارن و از زندگیشون راضی هستن یا کسانی که محجبه هستن و خواستگار زیاد دارن !
    میشد ببینید که فقط تو همین سایت چند نفر پیدا میشن چه برسه به دنیای واقعی . ولی خب زدن یک همچین تاپیک هایی هم فکر نمیکنم کار درستی باشه ممکنه باعث مقایسه کردن و حسرت خوردن بشه . و احتمالا به همین دلیل مذهبی های موفق ترجیح میدن سکوت کنن تا خدایی نکرده باعث دل شکستن بقیه نشن.
    ویرایش توسط ارکیــده : ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ در ساعت ۰۵:۰۰

6. صلوات ها 3

نوشته
    542
    حضور
    11 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1863

تقریبا با شما موافقم خونواده ها بعضی موارد بهتر از جوانها انتخاب میکنن ولی میدونید مشکل کجاست ؟ امروزه نه تنها مردها، بلکه خونواده ها هم ترجیح میدهند عروسی زیبا و خوش چهره انتخاب کنند. پس تو اون مراسم ها خانم ها دنبال دخترهای اراسته و زیبا میگردن نه دختری با دومن ریش و سبیل.
    حتی اگه استارتر میخواد تو این مراسمات مورد توجه قرار بگیره بهتره به سر و وضع و ظاهر و لباس پوشیدنش برسه تنها صرف حضور داشتن در این جاها هم نمیتونه مشکلش رو حل کنه
    احسنت بر شما... دقیقا همین معنای آراستگی است.

بله من تقریبا چهار ساله تو این انجمن بودم خیلی از تایپیک ها اختصاص داشته به مردهایی که یه زن بی حجاب و زیبا پیدا کردن و میخوان با ازدواج ارشادش کنن و به راه راست هدایتش کنن
    اگه خواستید با اینکه سخته ولی میرم میگردم اسم اون تایپیک ها رو براتون میارم.
    برای خانم های مسن هم مشاهدات خودم و اطرافیان دلیل حساب میشه ایا ؟
    بله قطعا مواردی از این دست وجود داشته ولی به صورت کلی ای که شما بین نمودید اینجور نیست. خیلی از افراد مذهبی نیز به دنبال دخترانی باحجاب و آرایش نکرده هستند. البته بحث زیبایی جداست...

آرایش هم نوعی آراستگیه اینکه یه خانم با ارایش پوستش رو زیباتر کنه و ظاهری جذابتر و شادابتر داشته باشه آراستگی نیست ؟
    پس چطور پیامبر موهاشون رو روغن میزدن ؟
    نه نه معناشون عرفا خیلی متفاوت هست ما در روایات سفارش های زیادی داریم بر آراستگی ولی آرایش در مقابل نامحرم ممنوع اعلام شده و اختصاص به همسر پیدا کرده است.

وشش هم حدی داره. من از دیدن زنانی که خودشون رو تو چادر و روسری مخفی میکنن احساس حقارت میکنم .
    من تو بچگی زیاد محجبه بودم و همیشه احساس حقارت کردم الان که ازادترم احساس بهتری دارم .
    اگه خلاف فطرته پس چرا بیشتر مردم در جهان پوشش آزادتری دارن ولی خوشبخترن اما ماها.............
    شما عفت و پاکدامنی زن رو تنها در پوشش میدونید

با این حال من با پوشش استارتر مخالفت نکردم میخواد محجبه باشه، خوب باشه. ولی بعنوان انسان حق داره لباس های متنوع و با رنگ های شاد بپوشه. حق داره به سر و وضع و ظاهرش برسه و ارایش کرده باشه
    چه بخواید چه نخواید این مسائل تو جذب خواستگار تاثیر داره و خیلی ها زندگیشون اینجوری شروع شده دوام هم داشته

حد پوشش را اسلام تعیین کرده است نه اینکه ما سلیقه ای برای آن تصمیم بگیریم و بگوییم «من» بلکه مسئله حجاب یک بحث اجتماعی است که نفع آن عاند به همه جامعه است پس نمی توان سلیقه شخصی را در آن دخیل کرد...
    ضمن اینکه مردم جهانی که از آن نام بردید غیر مسلمان ها هستند که وضعیتشان را می دانید که غربی در چه فسادی دست و پا می زنند!!! آیا این خوشبختی است؟

چرا بیشتر تایپیک هاتون اینطوریه؟ چرا خانم های بدحجاب چنین مشکلاتی ندارن ؟
    الان در این شرایط فرقی بین بد حجاب و با حجاب در موضوع نداشتن خواستگار نیست این سلیقه شخصی و دینی خواستگار است که ممکن است با حجاب بخواهد یا بد حجاب
    این نکته هم که بیان کردید دلیل متقنی ندارد چون می بینید که اکنون درجامعه خیلی از دختران باحجاب ولو در سنین بالا ازدواج می کنند.
    اکنون به دلیل شرایط خاص اقتصادی خواستگاری و ازدواج کاهش یافته است چه برای با حجاب ها و چه برای بدحجاب ها...

8. صلوات

نوشته
    542
    حضور
    11 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1863

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته برمیگردد نمایش پست ها
    سلام ...
    خوب من هنوز دلیلش رو متوجه نشدم

ببینید ...
    کسی هست که بینی بزرگی داره و به همین خاطر کسی اون رو زیبا نمیدونه و باهاش ازدواج نمیکنه .... خوب هیچ ایرادی نداره ایشون زیبا بشه

کسی هست که زیر چشمانش سیاه هست ... میره و مثلا لیزر میکنه یا آرایش میکنه که زیباتر به نظر بیاد

کسی هست که ابروهاش پاچه بزی هست ... میره و آرایش میکنه که زیباتر به نظر بیاد

جناب صابر من یک سوال از شما دارم و دوست دارم دقیق جواب بدین

ایا زیبایی و آراستگی کسی باعث میشه که فساد و فحشا زیاد بشه

به نظر من به هیچ وجه

اون چیزی که باعث فساد و فحشا میشه رفتار ادمهاست .... کسی میتونه در اوج زیبایی باشه ولی طوری رفتار کنه که هیچ کسی تحریک نشه

پس اون کسایی که خدا زیبا خلقشون کرده اصلا نیان بیرون

هیچ کسی با دیدن زیبایی تحریک نمیشه تنها حس تحسین کردن افراد تحریک میشه که هیچ ربطی هم به فساد و فحشا نداره

مشکل شما و دیگر کاربران دقیقا در این موضوع است که آراستگی، زیبایی و آرایش را که سه مفهوم مختلف هستند را تفکیک نمی کنید... فردی که زیبایی خدادادی دارد طبیعتا و ذاتا جذاب است و ممکن است خواستگاران حتی بیتشری داشته باشد ولو ممکن است اصلا اخلاق خوبی هم نداشته باشد با اینکه روایت داریم اصلا زن را به خاطر زیبایی انتخاب نکنید...
    آنچه ما در اسلام و حتی در روانشناسی با آن مخالف هستیم آرایش است که نوعی تلاش برای غیر واقعی نشان دادن خود است...

لطفا کمی در تفکیک این سه مفهوم دقت کنید و نتیجه را بیان نمایید...

10. صلوات ها 2

نوشته
    305
    حضور
    22 روز 4 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    560

جناب صابر ....
    تقریبا خیلی از افراد موفق تجربه استفاده از ماری جوانا رو در زندگیشون داشتن .

ماری جوانا مخدری هستش که به شدت بر روی شخصیت شخص اثر میزاره و باعث میشه که اون شخص اعتماد به نفس و قدرت زیادی پیدا کنه و احساس توانمندی بسیار زیادی رو در وجود خودش بکنه

این شخص وارد اجتماع میشه و افراد زیادی اون رو به اون شخصیت و اون منش میشناسند

بعدش این شخصیت برای اون فرد تبدیل به یک برند میشه .... مثلا جناب مهران مدیری شاید طنزشون از بسیار افرادی که کار طنز میکنن بهتر نباشه ولی ایشون تبدیل به یک برند شدن که حتی می‌توانند با کلمات و جملات عادی مردم رو بخندونن

البته منظور من این نیست که ایشون ماری جوانا مصرف میکردن

بعد از اینکه یک هنر پیشه یا یک خواننده تبدیل به یک برند شد ... و شخصیتش در درون اجتماع شناخته شد وارد فاز ترک ماری جوانا میشه و گاها هم برخی‌شون نمیتونند ترک کنن و ...

ببینید ...
    خیلی از دخترها ممکن هست زیبا نباشن ؛ این رو میفهمند ؛ خودشون رو آرایش می‌کنند ؛ اینجوری تبدیل به یک برند میشن ... دوست داشتنی میشن .... و یک اقا پسر عاشق این خانوم میشه .... بعد از اینکه ماجرا به اینجا رسید .... دیگه اون خانوم نیازی نداره خودش رو آرایش کنه چون شخصیت و منش اون تبدیل به یک برند شده و حتی اگر اون خانوم زشت ترین شخص روی زمین باشه اون اقا پسر اون برند رو قبول داره ... چون باهاش خاطره داره

چیزی که شما در نظر نمیگیرین این هستش که یک خانوم ممکن هست دو تا انتخاب داشته باشه

1. آرایش نکردن . نداشتن خواستگار . تنها مانند تا آخر عمر . خطر افسردگی . خودارضایی تا آخر عمر ؛ نداشتن فرزند ؛ جنون ؛ کفر ؛ شرک ؛

2. آرایش کردن ؛ وارد فاز محدود گناه شدن ؛ پیدا کردن خواستگار ؛ ازدواج کردن ؛ بچه دار شدن و ....

شما میگین آرایش کردن حرام هست مقبول .... ایا دین این رو میپذیره که اثرات جانبی این مساله رو تقلب کنه
    یعنی اگر خانومی آرایش نکرد و بالتبع اون نتونست ازدواج کنه یا نتونست ازدواج خوبی بکنه و تا اهر عمرش مجرد موند افسرده شد خودارضایی کرد مجنون شد اصلا زد یکی رو کشت

میاد و نتایج این گناه رو تقبل کنه

با عرض معذرت به نظرم این مساله به خود فرد و احساساتش برمیگرده ... تنها باید اطلاعات لازم در اختیار فرد قرار داده بشه

12. صلوات ها 2

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط ارکیــده نمایش پست ها
    نه باور کنید منم زیبایی رو دوست دارم ولی به نظرم نباید از زیبایی به عنوان یک سلاح برای جذب خواستگار استفاده بشه ..

در مورد آرایش بالاخره انقدری تغییرش میده که کسانی که تا الان جذبش نشده بودن حالا جذبش بشن درسته؟ اگر چهره با آرایش و بی آرایش فرق زیادی نداره پس برای چی آرایش کنن ؟
    دوست عزیز چهره هر فرد اولین عضو تاثیرگزار هر فرد است اکثر مردم وقتی چهره رو نپسندن فرصتی برای شناخت فضایل فرد صرف نمی کنن کاری به درست و غلط بودن این مطلب ندارم تنها واقعیتیه که باید قبولش کنیم .
    بله ارایش تاثیر میزاره چهره را شادابتر نشان میده عیب های پوستی رو میپوشنه ابروهای مرتب چهره ای صاف و شاداب باعث تغییر روحیه خود فرد هم میشه چه به برسه به تغییر دیدگاه مردم. ولی قبول کن تاثیرگزاریش در حد جراحی های پلاستیک نیست که نشه چهره واقعی فرد رو تشخیص داد.

فکر کنم شما و جناب صابر یه ذهنیت از پلنگ های ایرانی تو ذهنتون نقش بسته که تا بحث ارایش پیش میاد مقابل اون مقاومت سرسختانه ای انجام میدید .

14. صلوات ها 4

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط ارکیــده نمایش پست ها
    اینجا یک سایت مذهبیه پس طبیعیه که بیشتر کاربرانی که میان برای مشاوره گرفتن مذهبی باشن ، الان شما بری تو یک سایت مشاوره ایه غیر مذهبی اونجا با مشکلات بدحجاب ها اعم از خواستگار نداشتن و چشم چرانی همسر و .. هم بیشتر آشنا میشین اینجوری نیست که زندگی اونا گلستان باشه .

یک نکته دیگه هم اینکه معمولا کسانی که مشکل دارن میان برای مشاوره گرفتن وگرنه تو همین سایت اگه یک تاپیک داشتیم در مورد کسانی که زندگی مومنانه ای دارن و از زندگیشون راضی هستن یا کسانی که محجبه هستن و خواستگار زیاد دارن !
    میشد ببینید که فقط تو همین سایت چند نفر پیدا میشن چه برسه به دنیای واقعی . ولی خب زدن یک همچین تاپیک هایی هم فکر نمیکنم کار درستی باشه ممکنه باعث مقایسه کردن و حسرت خوردن بشه . و احتمالا به همین دلیل مذهبی های موفق ترجیح میدن سکوت کنن تا خدایی نکرده باعث دل شکستن بقیه نشن.
    بله سایت مذهبیه یعنی همه کسایی که اینجا عضو هستن مذهبی هستن ؟ من همه جوره کاربری در این سایت دیدم از بی خدا گرفته تا بدحجاب و صرفا کاربرانی تنها برای پرسیدن سوالی عضو میشن.
    بله هستن مذهبی های که از زندگیشون راضی هستن. همه که شرایط یکسانی ندارن بهرحال خونواده خوب، وضعیت مالی مناسب ، کمی شانس و ...... خیلی از فاکتورهای دیگه هم میتونه در جذب خواستگار نقش داشته باشه. ولی این حرف شما هم کلیت نداره نه تنها تو این سایت تو سایت های دیگه حتی توی زندگی واقعی دور و بر خودمون هم اکثر کسایی که مشکل نداشتن خواستگار دارن دخترانی مشابه استارتر هستن

16. صلوات ها 3

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته برمیگردد نمایش پست ها
    جناب صابر ....
    تقریبا خیلی از افراد موفق تجربه استفاده از ماری جوانا رو در زندگیشون داشتن .

ماری جوانا مخدری هستش که به شدت بر روی شخصیت شخص اثر میزاره و باعث میشه که اون شخص اعتماد به نفس و قدرت زیادی پیدا کنه و احساس توانمندی بسیار زیادی رو در وجود خودش بکنه

این شخص وارد اجتماع میشه و افراد زیادی اون رو به اون شخصیت و اون منش میشناسند

بعدش این شخصیت برای اون فرد تبدیل به یک برند میشه .... مثلا جناب مهران مدیری شاید طنزشون از بسیار افرادی که کار طنز میکنن بهتر نباشه ولی ایشون تبدیل به یک برند شدن که حتی می‌توانند با کلمات و جملات عادی مردم رو بخندونن

البته منظور من این نیست که ایشون ماری جوانا مصرف میکردن

بعد از اینکه یک هنر پیشه یا یک خواننده تبدیل به یک برند شد ... و شخصیتش در درون اجتماع شناخته شد وارد فاز ترک ماری جوانا میشه و گاها هم برخی‌شون نمیتونند ترک کنن و ...

ببینید ...
    خیلی از دخترها ممکن هست زیبا نباشن ؛ این رو میفهمند ؛ خودشون رو آرایش می‌کنند ؛ اینجوری تبدیل به یک برند میشن ... دوست داشتنی میشن .... و یک اقا پسر عاشق این خانوم میشه .... بعد از اینکه ماجرا به اینجا رسید .... دیگه اون خانوم نیازی نداره خودش رو آرایش کنه چون شخصیت و منش اون تبدیل به یک برند شده و حتی اگر اون خانوم زشت ترین شخص روی زمین باشه اون اقا پسر اون برند رو قبول داره ... چون باهاش خاطره داره

چیزی که شما در نظر نمیگیرین این هستش که یک خانوم ممکن هست دو تا انتخاب داشته باشه

1. آرایش نکردن . نداشتن خواستگار . تنها مانند تا آخر عمر . خطر افسردگی . خودارضایی تا آخر عمر ؛ نداشتن فرزند ؛ جنون ؛ کفر ؛ شرک ؛

2. آرایش کردن ؛ وارد فاز محدود گناه شدن ؛ پیدا کردن خواستگار ؛ ازدواج کردن ؛ بچه دار شدن و ....

شما میگین آرایش کردن حرام هست مقبول .... ایا دین این رو میپذیره که اثرات جانبی این مساله رو تقلب کنه
    یعنی اگر خانومی آرایش نکرد و بالتبع اون نتونست ازدواج کنه یا نتونست ازدواج خوبی بکنه و تا اهر عمرش مجرد موند افسرده شد خودارضایی کرد مجنون شد اصلا زد یکی رو کشت

میاد و نتایج این گناه رو تقبل کنه

با عرض معذرت به نظرم این مساله به خود فرد و احساساتش برمیگرده ... تنها باید اطلاعات لازم در اختیار فرد قرار داده بشه
    وقتی سنشون بالا رفت و دیگه امیدی به یافتن خواستگار خوب و مجرد نموند راههای دیگه جلوی پاشون میزارن مثل عقد موقت، صیغه، زن دوم شدن، همسر مرد زن مرده و....
    اینجوری خیال خودشون رو راحت میکنن دیگه نیازی نیست نگران عدم تامین نیاز جنسی دختران ازدواج نکرده باشن.
    ولی الان اگه کمی به سر و وضع و ارایش صورتش برسه تا خواستگار مناسبی پیدا کند دچار گناه کبیره میشه

18. صلوات ها 3

علاقه
    ویالون غمگین
    نوشته
    24
    حضور
    1 روز 6 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    53

با سلام و احترام
    آرایش و آراستگی منافاتی با اسلام و قران ندارد، شما در عین اینکه می‌تونید زیبا باشید می‌توانید همزمان محجبه هم باشید. پسرها معمولا اگر از قبل دختری را نشناسند گام اول برای علاقمندی زیبایی و آراستگی دختر است و زیبا به نظر رسیدن هم حق شماست.
    البته در این بین باید دقت کنید که آرایش نباید طوری باشد که نخ نما باشد طوری که توجه هر فردی را جلب کند و به اصطلاح در عرف جامعه برچسب های نظیر پلنگ، بزک کرده و جلف به فرد خورده بشه.

یک سوال: اگر دختری که از نظر عرف پوشش مناسبی داشته باشد برای جذب خواستگار آرایش ملایمی داشته باشد چه اشکالی دارد؟

سپاس

20. صلوات ها 2

صفحه 3 از 19 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 62

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری