صفحه 2 از 19 نخست 123412 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب و روانشناسی (حجاب مانع دیده شدن)

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط ارکیــده نمایش پست ها
    دنبال دلیل دیگه ای بگردید ..
    اشکال کار از هرجا باشه مطمئن باشید از حجابتون نیست ، ما که شما رو نمیشناسیم ولی با خودتون روراست باشید فکر کنید ببینید علت اصلی از کجا می تونه باشه مثلا شاید رفتاری دارید که مورد پسند نیست یا هرچی . اگر ایرادی تو ظاهرتون دارید سعی کنید رفعش کنید مثلا ورزش کنید به پوستتون برسید درسته با حجاب هستید ولی مادر خواستگارِ احتمالی که میبینه شمارو
    در مورد آرایش کردن ، سعی کنید ظاهری مرتب داشته باشید ولی استفاده از لوازم آرایش ... (جدا از اینکه گفتید مذهبی هستید پس احتمالا حکم فقهی شو میدونید.) تا کی می خواید آرایش کرده باشید بالاخره که خواستگار صورت بدون آرایش شما رو میبینه بعد اون موقع باید ترس این رو داشته باشید که شاید پسندتون نکنه .
    بعد مگه آرایش کردن باعث شناخته تر شدن آدم میشه؟ به نظر من معاشرت با آدم های جدید و کلاسهای مختلف رفتن و .. بیشتر کمک می کنه .

در آخر بگم اگر واقعا به خاطر حجابتون تنها موندین به این تنهایی افتخار کنین .
    سلام
    اگه به تنهاییش افتخار میکرد الان دنبال راهکار برای پایان دادن به این افتخار نمیگشت.
    مگه ادم با ارایش کردن چقدر تغییر میکنه که چهره قبل و بعد ازارایشش مشخص نیست ؟

2. صلوات ها 6

علاقه
    شهادت در راه امام زمان و بعد از ظهور حضرت، استاد رائفی پور ، استاد حسن عباسی
    نوشته
    232
    حضور
    12 روز 9 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    538

مقامات ارشد آمریکایی مدتی است که از آرزویشان برای "تغییر رفتار" ملت ایران سخن می‌گویند. آمریکایی‌ها دیگر از "براندازی" صحبت نمی‌کنند؛ زیرا این روش را آزموده‌اند و می‌دانند که با آن نمی‌توانند انقلاب اسلامی را از بین ببرند. «آن‌ها میگویند ما تغییر نظام را نمی‌خواهیم، تغییر رفتار را می‌خواهیم.»(۱۳۹۳/۱۲/۲۱)

«لایک! شما یک خانم چادری جذاب هستید» پسر بچه نوجوان این جمله را زیر عکس فلان خانم چادری در فلان شبکه اجتماعی نوشته و پاسخ گرفته بود:«ممنونم نظر لطف شماست» احتمالا آن خانم چادری فکر کرده برای ترویج فرهنگ حجاب یک گام بزرگ برداشته. اینکه با حجاب توانسته در معرض نگاه و توجه و تحسین و گاهی اوقات ابراز علاقه قرار بگیرد.

"عمر و عاصی نشوی پشت "امامت" خالیست"
    "بی علی دست تو فردای قیامت خالیست"
    با علی باش
    "با علی بـــاش که دَه ضربه ی دیگر مانده"
    "این علی دوستی از مــالک اشتر مانده"

4. صلوات

علاقه
    بارون،جنگل،کوهنوردی،تنهایی ازینجور چیزا :)
    نوشته
    112
    حضور
    35 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط sнαвηαм نمایش پست ها
    سلام
    اگه به تنهاییش افتخار میکرد الان دنبال راهکار برای پایان دادن به این افتخار نمیگشت.
    سلام منم برای همین بهش یادآوری کردم ..
    خواستم که قدر خودش رو بدونه ، خواستگاری که بخواد به خاطر چهره آرایش کردش نزدیکش بشه احتمالا یکی بهتر ببینه میره طرف اون یکی.

مگه ادم با ارایش کردن چقدر تغییر میکنه که چهره قبل و بعد ازارایشش مشخص نیست ؟
    همون قدری که تا قبل از آرایش مورد توجه کسی نبوده ولی بعدش قراره خواستگار پیدا کنه

6. صلوات ها 2

نوشته
    542
    حضور
    11 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1863

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته برمیگردد نمایش پست ها
    سلام

این جملتون رو هم می شد اینجوری نوشت

الان در جامعه با دخترانی روبرو هستیم که زیبایی چهره کمتری دارند ‌و قصد دارند که با آرایش خودشون رو در حد دیگر افراد نشون بدن تا بتونند مانند آنها جایگاه اجتماعی خوبی داشته باشند و نداشتن زیبایی در زندگی اونها اثر کمتری بزاره .

عرض سلام خدمت شما کاربر محترم
    بله اگر اینجور نوشته می شد بهتر بود کلام شما دقیق تر هست و خیلی هم متشکرم از قلم خوبتون ولی مقصود بنده آسیب نهایی و نوعی نگاه پایانی به این نوع تفکرات در جامعه است. این قبیل تفکرات باید از ریشه از بین برود چون کم کم ساق و برگ آن همه جامعه را درگیر خود می کند.

8. صلوات

نوشته
    542
    حضور
    11 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1863

سلام
    چرا کنار کاربر محترم علامت تعجب گذاشتید ؟
    نقدتون اصلا وارد نیست خودتون هم خوب میدونید منظور من اون حجم از ارایش و بزک کردن نبوده و نیست . منظور من یه حد متعادل از ارایشه که باعث بشه دختر از دیدن چهره خودش راضی باشه. اراستگی هم تو چهره و هم تو لباس امروزه لازمه زندگی اجتماعیه. این حرف رو شمایی که مشاور هستید بهتر از دیگران درک میکنی ولی نمیدونم چرا تو پستتون اصلا بهش اشاره نکردید

کاربر گرامی علامت تعجب دلیل خاصی نداره بلکه بعد از خطابات معمولا قرار میگیره...
    منظور شما نیز هر مقدار حجم از آرایش باشد نباید با ضرب و زور آرایش جذب خواستگار کرد چون غالبا مردها از طریق چشم فریب می خورند... این کار نه تنها مشکل ازدواج دختر را در جذب خواستگار حل نمی کند بلکه او را مستعد یک ازدواج ناموفق، نپخته و نسنجیده می کند.

چیزی که من از خواندن پست شما فهمیدم اینه که همینطور بمون ارایش ممنوع، لباس رنگی ممنوع، هرچند برای خالی نبودن عریضه پیشنهاد کردی استاتر در جلسات مذهبی و حسینیه ها شرکت کنه !
    واقعا انتظاری داری تو این جلسات براش خواستگار پیدا شه ؟ یعنی مذهبی ها چنین دخترهایی رو می پسندن؟
    آنچه در پاسخ استارتر نگاشته شده است حاصل سال ها مشاوره و تجریه است. ازدواجی که از آشنایی بزرگترها شروع شود می تواند بسیار موفقیت آمیزتر از ازدواجی باشد که با ارتباط دختر و پسر و جذب شدن پسر به سمت دختر اتفاق می افتد.

چیزایی که ما دیدیم با گفته های شما جور در نمیاد ! پسرهای مذهبی همش دنبال اینن یعنی دختر بی حجاب رو به چادر و حجاب علاقمند کنن حالا قراره خدا چه پاداشی به خاطر این کار خطیر بهشون بده بماند .
    خانم های مسن و مذهبی هم بدون استثنا تو همون جلساتی که پیشنهاد کردی دنبال دخترهایی با ظاهر زیبا و اراسته میگردن.

دلیلی هم بر این گفته ی خود دارید؟

نکته مهم اینکه همیشه آراستگی با آرایش متفاوت است. لطفا با دقت به این دو مفهوم توجه نمایید.

10. صلوات

نوشته
    542
    حضور
    11 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1863

یعنی چی این حرف ؟
    هر کی ارایش میکنه احساس حقارت میکنه ؟
    با این حساب همه دنیا احساس حقارت میکنن فقط چند نفر روسری به سر، خونه نشین احساس پیروزی میکنن ؟
    بالاتفاق روانشناسان پوشیدگی را نشانه عزت نفس و مطابق با فطت انسان می دانند. بسیاری از بدحجابی ها ناشی از این است که افراد (فارغ از شرع و دینداری) به خودشان و فطرتشان احترام نمی گذارند. انسان ذاتا تمایل به پوشیدگی دارد ولی هر قدر زنان آزادتر و با حجاب کمتری از منزل خارج می شوند، دقیقا خلاف فطرت و وجدان خودشان یا بهتر است بگوییم معکوس حرکت می کنند و این یعنی خطر...

س چرا همه اراسته ها و ارایش کرده ها به راحتی ازدواج میکنن میرن سر زندگیشون ولی بقیه حتی خواستگار هم ندارن ؟

این قانون کلیت ندارد...

12. صلوات ها 2

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

سلام منم برای همین بهش یادآوری کردم ..
    خواستم که قدر خودش رو بدونه ، خواستگاری که بخواد به خاطر چهره آرایش کردش نزدیکش بشه احتمالا یکی بهتر ببینه میره طرف اون یکی.
    سلام
    والا از قدیم تا تاکنون هم زن و هم مرد جذب کسایی میشن که زیبا و آراسته و شیک باشن
    مگه اینکه شما چند نفر متفاوت از بقیه باشید که حرفی نیست

همون قدری که تا قبل از آرایش مورد توجه کسی نبوده ولی بعدش قراره خواستگار پیدا کنه
    مثل اینکه متوجه صحبت من نشدید من تعجب کردم از حرف شما که مدعی شدی ارایش هم بکنید بالاخره چهره واقعیت رو می بینن
    من گفتم ارایش کرده باشه قرار نیست که جراحی پلاستیک کنه تا مردم نتونن چهره واقعیش رو تشخیص بدن

14. صلوات ها 5

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط صابر نمایش پست ها
    منظور شما نیز هر مقدار حجم از آرایش باشد نباید با ضرب و زور آرایش جذب خواستگار کرد چون غالبا مردها از طریق چشم فریب می خورند... این کار نه تنها مشکل ازدواج دختر را در جذب خواستگار حل نمی کند بلکه او را مستعد یک ازدواج ناموفق، نپخته و نسنجیده می کند.
    آنچه در پاسخ استارتر نگاشته شده است حاصل سال ها مشاوره و تجریه است. ازدواجی که از آشنایی بزرگترها شروع شود می تواند بسیار موفقیت آمیزتر از ازدواجی باشد که با ارتباط دختر و پسر و جذب شدن پسر به سمت دختر اتفاق می افتد.
    تقریبا با شما موافقم خونواده ها بعضی موارد بهتر از جوانها انتخاب میکنن ولی میدونید مشکل کجاست ؟ امروزه نه تنها مردها، بلکه خونواده ها هم ترجیح میدهند عروسی زیبا و خوش چهره انتخاب کنند. پس تو اون مراسم ها خانم ها دنبال دخترهای اراسته و زیبا میگردن نه دختری با دومن ریش و سبیل.
    حتی اگه استارتر میخواد تو این مراسمات مورد توجه قرار بگیره بهتره به سر و وضع و ظاهر و لباس پوشیدنش برسه تنها صرف حضور داشتن در این جاها هم نمیتونه مشکلش رو حل کنه

دلیلی هم بر این گفته ی خود دارید؟
    بله من تقریبا چهار ساله تو این انجمن بودم خیلی از تایپیک ها اختصاص داشته به مردهایی که یه زن بی حجاب و زیبا پیدا کردن و میخوان با ازدواج ارشادش کنن و به راه راست هدایتش کنن
    اگه خواستید با اینکه سخته ولی میرم میگردم اسم اون تایپیک ها رو براتون میارم.
    برای خانم های مسن هم مشاهدات خودم و اطرافیان دلیل حساب میشه ایا ؟

نکته مهم اینکه همیشه آراستگی با آرایش متفاوت است. لطفا با دقت به این دو مفهوم توجه نمایید.
    آرایش هم نوعی آراستگیه اینکه یه خانم با ارایش پوستش رو زیباتر کنه و ظاهری جذابتر و شادابتر داشته باشه آراستگی نیست ؟
    پس چطور پیامبر موهاشون رو روغن میزدن ؟

بالاتفاق روانشناسان پوشیدگی را نشانه عزت نفس و مطابق با فطت انسان می دانند. بسیاری از بدحجابی ها ناشی از این است که افراد (فارغ از شرع و دینداری) به خودشان و فطرتشان احترام نمی گذارند. انسان ذاتا تمایل به پوشیدگی دارد ولی هر قدر زنان آزادتر و با حجاب کمتری از منزل خارج می شوند، دقیقا خلاف فطرت و وجدان خودشان یا بهتر است بگوییم معکوس حرکت می کنند و این یعنی خطر...
    پوشش هم حدی داره. من از دیدن زنانی که خودشون رو تو چادر و روسری مخفی میکنن احساس حقارت میکنم .
    من تو بچگی زیاد محجبه بودم و همیشه احساس حقارت کردم الان که ازادترم احساس بهتری دارم .
    اگه خلاف فطرته پس چرا بیشتر مردم در جهان پوشش آزادتری دارن ولی خوشبخترن اما ماها.............
    شما عفت و پاکدامنی زن رو تنها در پوشش میدونید

با این حال من با پوشش استارتر مخالفت نکردم میخواد محجبه باشه، خوب باشه. ولی بعنوان انسان حق داره لباس های متنوع و با رنگ های شاد بپوشه. حق داره به سر و وضع و ظاهرش برسه و ارایش کرده باشه
    چه بخواید چه نخواید این مسائل تو جذب خواستگار تاثیر داره و خیلی ها زندگیشون اینجوری شروع شده دوام هم داشته

این قانون کلیت ندارد...
    اتفاقا داره یه نگاه به تایپیک های انجمن های دینی بندازید
    چه کسایی مشکل خواستگار دارن؟
    چه کسایی الان متوجه شدن که راه اشتباه رفتن ؟
    دخترهایی که سنشون بالا رفته تمام عمرشون خودشون رو ملزم به ارایش نکردن، پوشش های به قول شما سنگین و متین و یک دست مشکی کردن و الان متوجه شدن که کوچکتر از اونا ازدواج کردن و رفتن سر زندگیشون ولی اینا هنوز درگیر حجاب و پوششونن. هنوز دارن سئوال میپرسن که آیا ارایش بکنن یا نه ؟ هنوز دارن سئوال میکنن میتونن لباس رنگی بپوشن یا نه؟
    اگه چنین دیدگاه هایی درسته چرا باید این دسته از دخترها دچار مشکل باشن ؟
    چرا بیشتر تایپیک هاتون اینطوریه؟ چرا خانم های بدحجاب چنین مشکلاتی ندارن ؟
    ویرایش توسط sнαвηαм : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ در ساعت ۲۲:۱۰

16. صلوات ها 2

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط M3hrdad نمایش پست ها
    مقامات ارشد آمریکایی مدتی است که از آرزویشان برای "تغییر رفتار" ملت ایران سخن می‌گویند. آمریکایی‌ها دیگر از "براندازی" صحبت نمی‌کنند؛ زیرا این روش را آزموده‌اند و می‌دانند که با آن نمی‌توانند انقلاب اسلامی را از بین ببرند. «آن‌ها میگویند ما تغییر نظام را نمی‌خواهیم، تغییر رفتار را می‌خواهیم.»(۱۳۹۳/۱۲/۲۱)
    برادر حتی اگه این مطلب راست باشه و ایرانی ها از خودشون در نیاورده باشن این مطالب مال سال 1393 بوده الان سال 1398 است و کارشون با برجام و تحریم ها داره راه میفته دیگه نیازی نیست وقت صرف کنن با حجاب زنها کارشون رو پیش ببرن

نقل قول نوشته اصلی توسط M3hrdad نمایش پست ها
    «لایک! شما یک خانم چادری جذاب هستید» پسر بچه نوجوان این جمله را زیر عکس فلان خانم چادری در فلان شبکه اجتماعی نوشته و پاسخ گرفته بود:«ممنونم نظر لطف شماست» احتمالا آن خانم چادری فکر کرده برای ترویج فرهنگ حجاب یک گام بزرگ برداشته. اینکه با حجاب توانسته در معرض نگاه و توجه و تحسین و گاهی اوقات ابراز علاقه قرار بگیرد.
    چه ربطی به موضوع بحث داشت ؟

18. صلوات

علاقه
    شهادت در راه امام زمان و بعد از ظهور حضرت، استاد رائفی پور ، استاد حسن عباسی
    نوشته
    232
    حضور
    12 روز 9 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    538

برادر حتی اگه این مطلب راست باشه و ایرانی ها از خودشون در نیاورده باشن این مطالب مال سال 1393 بوده الان سال 1398 است و کارشون با برجام و تحریم ها داره راه میفته دیگه نیازی نیست وقت صرف کنن با حجاب زنها کارشون رو پیش ببرن
    سلام

از ته قلبم می گم ی زمانی میخواستن با جنگ انقلاب اسلامی رو از بین ببرن، صددام رو انداختن جلو ؛ پشتش دراومدن بازم نتونستن گذشت تا سال 84
    اومدن گفتن به ایران بمب اتم نزنید، بمب سکس بزنید با کم کاری ها و کارهای مغرضانه سن ازدواج رو بردن بالا ، انقلاب جنسی پشت انقلاب جنسی درست کردن
    ی احمقی هم اومد گفت ما تسهیلات برای ازدواج نخواید ، جور می کنیم تو خیابون جفت گیری کنید.

از برجام تا fatf تا فحشایی که امروز درست شده همشون می خوان این کشور تجزیه بشه

جنگ داخلی

"عمر و عاصی نشوی پشت "امامت" خالیست"
    "بی علی دست تو فردای قیامت خالیست"
    با علی باش
    "با علی بـــاش که دَه ضربه ی دیگر مانده"
    "این علی دوستی از مــالک اشتر مانده"

20. صلوات ها 2

صفحه 2 از 19 نخست 123412 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 62

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری