صفحه 19 از 19 نخست ... 9171819
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب و روانشناسی (حجاب مانع دیده شدن)

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    7,042
    حضور
    166 روز 7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21604

نقل قول نوشته اصلی توسط sнαвηαм نمایش پست ها
    ارایش ملایم مساوی شد با جلب نظر مردان
    لباس رنگی مساوی شد با جلب نظر مردان
    این نحوه ارایشی که گفتیم مساوی شد با پوشاندن رذایل و غیرواقعی جلوه دادن ظاهر و باز جلب توجه و فریب مردان.
    کلا زنان رو از همه چی منع کردن تا مبادا نگاه مردان بلغزد !!
    مگر در سیره پیامبر فقط زنان مورد خطاب قرار گرفتن ؟
    همان اندازه که به زن توصیه شده در مورد ظاهر،
    به مرد هم در کنترل نگاه توصیه شده و این محدودیت نیست وظیفشونه
    کاملاً درست است

بله نباید زنان رو به عدم رعایت و پوشش هایی که منعی نداره محدود کرد و من این حق رو برای خودم محفوظ میدونم وقتی این پوشش رو دارم و باز مورد نگاه هرزه قرار گرفتم دیگه گناه من نیست خطا از اون مرده نه من
    با حرفهای شما موافقم ولی درخواست می‌کنم چرتکه‌ای به این موضوعات نگاه نکنید
    لطفاً نگاهی به پست قبلی من (پست 180) بیندازید

زن مانند نخ تسبیح است
    اگر محکم و استوار باشد خانواده را مانند دانه‌های تسبیح کنار هم نگه می‌دارد
    اما اگر سست و ضعیف باشد هم خودش دچار گسستگی می‌شود هم خانواده را از هم می‌پاشد

و زن در دو صورت ضعیف و بی اثر می‌شود
    زمانی که مرد ارزش و جایگاه زنش را نداند
    زمانی که خود زن ارزش و جایگاه خود را نداند

2. صلوات

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    7,042
    حضور
    166 روز 7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21604

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر خسته نمایش پست ها
    نگاه مردها برمیگرده به فرهنگ جامعه که نباید به دید یه شکار به زن ها نگریست
    مرد باید نگاهشو کنترل کنه در غیر اینصورت همه رو با نگاههای متعددش میخوره
    سلام
    بنده هم منکر کنترل مرد بر نگاهش نشدم، اما نگاه مردها ربطی به فرهنگ جامعه ندارد بلکه به طبیعت مرد برمی‌گردد
    البته مشکلات فرهنگی جامعهء خودمان را در ابعاد دیگری قبول دارم و خودم منتقد آنها هستم. ولی نگاه مرد به زنها «فی النفسه» کاملاً طبیعی است
    دقت بفرمائید گفتم طبیعی است، نگفتم صحیح است

زن مانند نخ تسبیح است
    اگر محکم و استوار باشد خانواده را مانند دانه‌های تسبیح کنار هم نگه می‌دارد
    اما اگر سست و ضعیف باشد هم خودش دچار گسستگی می‌شود هم خانواده را از هم می‌پاشد

و زن در دو صورت ضعیف و بی اثر می‌شود
    زمانی که مرد ارزش و جایگاه زنش را نداند
    زمانی که خود زن ارزش و جایگاه خود را نداند

نوشته
    293
    حضور
    15 روز 21 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    خب شما باید در اینجا نوع مخاطب را هم در نظر بگیرید
    دقت بفرمائید بحث ما بر روی پسندیده شدن دختر از سوی یک آقاست که به خواستگاری بیاید

آن مرد قرار است چه کسی را بپسندد؟ شما را (شمای نوعی را) درست است؟
    تعریف شما هم مشخص است. انسانی هستید از نوع زن، ایرانی هستید، مسلمان و شیعه هستید، قدتان مثلاً 1/70 است و وزنتان 65 کیلو
    اینها را می‌گویم که توجه شما را به این جلب کنم که قرار است آن مرد،
    «همین» خانم را با
    «همین» مشخصات بپسندد نه با چیزی خارج از طبیعت او

حال اگر شما لباسی بپوشید که به تنتان بنشیند و شما را زیبا جلوه دهد کار اشتباهی نکرده‌اید
    اما اگر فرضاً کفشی بپوشید که شما را قدبلندتر از آنچه که هستید نشان بدهد این می‌شود ریا
    چرا که حالت اول متناسب با ظاهر حقیقی و طبیعی شماست اما در حالت دوم شما دارید چیزی را برخلاف واقع و برخلاف حقیقت جسمی خود نشان می‌دهید

لذا وقتی شما موی اضافه صورت خود را می‌گیرید این عمل در چهارچوب طبیعی شماست و رفع موهای زائد کاملاً طبیعی است
    اما وقتی خانمی رژ می‌زند ولو خیلی خیلی کمرنگ، رنگی را به نمایش گذاشته که رنگ حقیقی لب او نیست

اولش اینو نوشتم براتون: باور کنید آرایش ملایم اصلا همچین تغییرات بزرگی رو بوجود نمیاره مگه اشکال داره رنگ لب یکم متفاوت بشه
    شما
    خیلی دارید قضیه رو تحلیل و بزرگش می کنید واقعا اینطور نیست

اما بعدش دیدم

بله کاملا درست میفرمایید ایشون برا پسندیده شدن قراره ارایش کنن ...
    خب پس استارترجان بنظرم تنها راهش اینه که تو نت بگردی رنگ و لعاب طبیعی برا پوستت بدست بیاری
    اگر جوش داری هرروز ابلیمو بزن .عسل هم بزن باور کن پوستت روشنتر میشه لکاشم میره
    ضدافتابم بزن حتما.

علاقه
    .
    نوشته
    6,789
    حضور
    170 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3358
    صلوات
    46324

با سلام

این کجایش همان حرف شماست برادر؟!
    در هر دو مثال تغییر ظاهر به مرور زمان باعث بحران علاقه شده است و در هر دو مثال توجه بیش از اندازه به ظاهر نهی میشه

شما در ابتدا خطاب به دختر خانمی که موی صورتش را برداشته گفتید که از کجا تضمین می‌کنی که داماد اگر موی صورتت درآمد از تو زده نشود؟

یعنی خطاب شما به کسی بود که قرار است پسندیده شود، اما آرایش کرده و یا تغییری در خود داده

این خطاب رو کردم چون موی صورت دختر ( به دلیل تغییرات هورمونی و یا ژنتیکی و . . . ) یک امر عادی نیست ( یعنی اقا پسر با این دید به یک دختر نگاه میکنه که هیچ مویی نباید داشته باشه)
    و دختری بیاد با ارایش این رو مخفی کنه یک نوع پنهان کاری محسوب میشه
    برای همین گفتم بهتر بود خودت را با حالت طبیعی نشان میدادی !!

اما در جملات بالا خطاب خود را کاملاً تغییر دادید و رو به کسی بردید که قرار است بپسندد!
    بر این مبنا شما باید در صحبت قبلی هم خطاب به خواستگار می‌گفتید اگر بیرون آمدن موی صورتِ دختر برایت مهم است، باید از دختر درخواست عکسی بدون آرایش می‌کردی
    اینجا من خطاب خودم رو تغییر دادم چون قضیه 180 درجه اختلاف فاز پیدا میکنه

دختر خانم کاملا باید واقف باشه و هست که یک پسر ریش دارد ( یک امر نرمالی هست) و این ریش می تواند کم یا زیاد بشه -- اینجا اقا پسر انتظار دارد که اگر دختر ته ریش می پسندد خودش بیان کند
    و معقول نیست که از طرف پسر این بیان بشه

ابوالفضل عزیز شما این حرف که «ظاهر تنها ملاک نیست» را دارید بصورت «ظاهر اصلاً مهم نیست» مطرح می‌کنید در حالیکه تفاوت این دو جمله از زمین تا آسمان است
    بله اگر کسی صرف نوع لباس یا رنگ لباس یا زیبایی ظاهر بخواهد با کسی ازدواج کند اشتباه کرده
    اما معنایش این نیست که برای آدم فرقی نکند طرف چه می‌پوشد یا چه ظاهری دارد!

البته من با فرض یک علاقه ی عمیق این صحبت رو بیان کردم
    و هدفم این نتیجه گیری هست که :

اگر پسری از دختری خوشش بیاید این خوش امدن نباید تحت یک تیپ بخصوصی جرقه اش زده بشود !
    بلکه علاقه با موارد ریشه ای بروز یابد و با ظاهر صحیح و اراسته تر تقویت شود

مثلا من خانم یک رفتگر شهرداری رو در نظر میگیرم
    این خانم شوهرش را با لباسی که تا زانو رفته در لجن جوب هم دوس دارد و با یک دس کت و شلوار اراسته هم دوس دارد
    چرا ؟

چون این علاقه ریشه ای بوجود امده نه تحت تاثیر تیپ و و لباس بخصوص.

1 - بفرمائید آیا عقلانی است که شما بگوئید چون ممکن است فردا سیل بیاید و دار و ندار مرا ببرد، پس من از همین حالا با لباس پاره به خواستگاری بروم؟
    بله ممکن است شما تصمیم بگیرید که تمام ثروت خود را رو نکنید تا دختر را امتحان کنید، اما این حق را ندارید که از دختر بخواهید از شما هیچ انتظار مالی نداشته باشد
    با این بهانه که ممکن است بر اثر حادثه‌ای شما تمام زندگی خود را از دست بدهید
    نه
    بحث مالی سر جای خودش هست و منم نمی گویم نباید انتظار مالی نداشته باشد.

بحث سر این هست :

دختر خانم مرا برای من - پول بخواهد نه من + پول ، پول - من

من انتظارم این هست که طرف مقابل تمام چیزهایی که من دارم رو لحظه ای کنار بگذارد
    چون به چیزی باید علاقه داشته باشد من خالی هستم نه متعلقات جانبی که من دارم .

( منظور از من فرد ازدواج کننده هست نه شخص بنده)

به همین نسبت، حرف درستی است که بگوئیم انتخابی که فقط بر اساس ظاهر باشد انتخاب کاملی نیست
    اما نمی‌شود با این بهانه که ظاهر ممکن است به دلیلی از بین برود، کلاً این ملاک را کنار بگذاریم
    اگر اینطور باشد دیگر نباید به کدبانویی دختر هم نگاه کنیم چون ممکن است روزی فلج شود و نتواند کار کند!
    یا دختر نباید از پسر انتظار شغل و درآمد داشته باشد چون ممکن است در زندگی مشترک پسر بی‌کار شود!
    بنده هم هدفم این نیست که ظاهر رو کنار بگذارم
    بلکه یک علاقه بر اساس معیارهای زیربنایی ایجاد و با ظاهر تقویت شود
    یعنی اینها مکمل هم هستند

من با علاقه ای مخالف بودم که جرقه اش با ظاهر زده شود که اسمش را میگذاریم ازدواج خیابانی
    یعنی پسری در خیابان دختری رو میبینه و عاشقش میشه که جرقه اش با تیپ و ظاهر زده شده است
    که قابل اطمینان نیست

اینکه چهره کسی بطور مادرزادی چندان زیبا نباشد بد نیست، اما اینکه خودش هم هیچ تلاشی برای زیباتر شدن به شکل معقول نکند بد است
    البته به این نکته هم اشاره کنیم که زیبایی یک امر مطلقی نیست و نسبی هست

یعنی ممکن هست یک دختر ارایش کرده در چشم فلانی مورد پسند و در چشم یارو مورد پسند نباشه

به این شعر اشنا هستید که دیگران به مجنون ایارد میگیرند که لیلی که زیبایی خاصی نداره؟

که ليلي گر چه در چشم تو حوريست
    به هر جزوي ز حسن او قصوريست

ز حرف عيب جو مجنون برآشفت
    در آن آشفتگي خندان شد و گفت

اگر در ديده مجنون نشيني
    به غير از خوبي ليلي نبيني

تو قد بيني و مجنون جلوه ناز
    تو چشم و او نگاه ناوک انداز

تو مو بيني و مجنون پيچش مو
    تو ابرو، او اشارت هاي ابرو

6. صلوات ها 2

نوشته
    413
    حضور
    53 روز 10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1181

سلام
    فکر کنم کاربر بهاره حق دارن بحث کردن با شما اب در هاون کوبیدنه.
    اولا هر ارایشی به معنی این نیست من مشکل اساسی دارم پس مجبورم ارایش کنم حالا بفرض مشکل هم داشته باشم من نباید این مشکل رو به طریقی بپوشانم باید با همون چهره در جامعه ظاهر شم ؟ حالا میخواد خواستگار پیدا شه میخواد نشه من نباید با پوشش نقص صورتم حداقل اعتماد به نفسم رو بالا ببرم
    انتظار داری با همون چهره در جامعه ظاهر شم و خودم رو انگشت نما و مضحکه خاص و عام کنم.
    دوما شما انگار از قیمت ها مطلع نیستید مگه منم ارایش نمی کنم والا سال به سال یه ژر عوض نمیکنم زیاد خرج رو دستم بزاره نهایت پنج شش ماه یکبار شاید ضدافتاب و کرم صورتی بخرم که اونم الان واجبه هر خانمی برای سلامتی پوستش استفاده کنه .
    هزینه پزشک های متخصص پوست و داروهایی که هیچ بیمه ای پوشش نمیده هم مشخصه، حالا این دو قابل قیاسن ؟
    ادم که نمیتونه برای هر جوش و لکه و کبودی دکتر بره

از همه اینا بگذریم زیبایی و ارایش مختص خانمهاست حق خانم هاس چه برای جذب خواستگار باشه چه نباشه.
    سلام
    شرمنده وسط بحث دوستانتون میام و میپرم
    یه پرانتز باز کنیم بین حرفاتون با اجازه...
    خیلی تاپیک شلوغی بود حوصلم نکشید همرو بخونم
    فکرم نکنم مهم باشه که وقت بذارم بخونم
    اما پیامتونو دیدم خواستم بگم که

بحث دکتر پوست شد که گفتید هزینه اش بالاتر از لوازم آرایشه
    عارضم که لوازم ارایش پوستو خراب میکنه به مرور
    حالا میخواد بهترین لوازم ارایشی جهان باشه
    طبق تجربه چندین ساله ام در دوران راهنمایی و دبیرستان میگم
    درثانی با پوشاندن اون جوش یا لک یا جای جوش که صورت بدتر جوش میزنه با لوازم ارایشی
    خوب که نمیشه هیچ ادم زشت تر هم میشه

بنده هر 9 یا 6 ماه یکبار میرم دکتر پوست برای چکاب
    ویزیت 40 تومن( آزاد_خصوصی)
    داروها هم همشون ایرانی هستند و حداکثر 70 تومن اینا میشن.داروها هم شامل ژل شستشو و این چیزاست.
    تازه گاهی 25_30 تومن میشن داروها.درصورتی که نیار نباشه اصلا دارو نمیدن.

3 الی 4 سال پیش بنده ارایش ملایم میکردم میرفتم بیرون
    ولی
    الان هیچی جز هزینه دکتر پوست ندارم.

حساب کنید هزینه ارایش بنده چقدر بود : (این قیمت ها مال الان نیست مال 3_4سال گذشته است)
    کرم پودر(یادم نیست)
    مداد رنگی(یادم نیست)
    60 تومن پول سایه ابرو
    50 تومن رژ (دو تا رنگ 50)
    خط چشم (10 تومن حدودا )
    مداد چشم(10_15تومن حدودا)
    ریمل(20 تومن حدودا)
    +تمام خرت و پرت های جانبی که میخریدم مثل لایه بردار و این چیزا که خود سر مصرف میکردم.

هرجور حساب کنیم پول دکتر پوست کمتر در میاد.

یاعلی مدد
    ویرایش توسط یا علے : ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۱:۰۴
    تکان میخوری بگو یا صاحب الزمان،
    صبح که از خواب بیدار میشوی مؤدب بایست
    و صبحت را با سلام به امام زمانت شروع کن
    و بگو آقا جان دستم به دامانت خودت یاری ام کن،
    شب که میخواهی بخوابی اول دست به سینه بگذار
    و بگو"السلام علیک یا صاحب الزمان"بعد بخواب.
    شب و روزت را به یاد محبوب سر کن که اگر اینطور شد,
    شیطان دیگر در زندگی تو جایگاهی ندارد،دیگر نمیتوانی گناه کنی،
    دیگر تمام وقت بیمه امام زمانی...

8. صلوات

نوشته
    1,519
    حضور
    50 روز 12 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6507

نقل قول نوشته اصلی توسط یا علے نمایش پست ها
    سلام
    شرمنده وسط بحث دوستانتون میام و میپرم
    یه پرانتز باز کنیم بین حرفاتون با اجازه...
    خیلی تاپیک شلوغی بود حوصلم نکشید همرو بخونم
    فکرم نکنم مهم باشه که وقت بذارم بخونم
    اما پیامتونو دیدم خواستم بگم که

بحث دکتر پوست شد که گفتید هزینه اش بالاتر از لوازم آرایشه
    عارضم که لوازم ارایش پوستو خراب میکنه به مرور
    حالا میخواد بهترین لوازم ارایشی جهان باشه
    طبق تجربه چندین ساله ام در دوران راهنمایی و دبیرستان میگم
    درثانی با پوشاندن اون جوش یا لک یا جای جوش که صورت بدتر جوش میزنه با لوازم ارایشی
    خوب که نمیشه هیچ ادم زشت تر هم میشه

بنده هر 9 یا 6 ماه یکبار میرم دکتر پوست برای چکاب
    ویزیت 40 تومن( آزاد_خصوصی)
    داروها هم همشون ایرانی هستند و حداکثر 70 تومن اینا میشن.داروها هم شامل ژل شستشو و این چیزاست.
    تازه گاهی 25_30 تومن میشن داروها.درصورتی که نیار نباشه اصلا دارو نمیدن.

3 الی 4 سال پیش بنده ارایش ملایم میکردم میرفتم بیرون چون اعتماد به نفس نداشتم

حساب کنید هزینه ارایش بنده چقدر بود : (این قیمت ها مال الان نیستا مال 3_4سال گذشته است)
    کرم پودر(یادم نیست)
    مداد رنگی(یادم نیست)
    60 تومن پول سایه ابرو
    50 تومن رژ (دو تا رنگ 50)
    خط چشم (10 تومن حدودا )
    مداد چشم(10_15تومن حدودا)

هرجور حساب کنیم پول دکتر پوست کمتر در میاد.اگه تهران باشید
    درجریانید که
    بیمارستان رازی پول ویزیتش کمتره حدودت 10 تومن بشه خیلی بگیره.

یاعلی مدد
    سلام
    دوست عزیز بنده مشکل پوست ندارم
    قیمت لوازم ارایشی مورد استفاده خودم رو تو یه پست دیگه تخمین زده بودم شاید سالی یکبار یه بار یا دو بار رژ و کرم میخریدم.
    دکتر رفتن خوبه من منکر نشدم ولی صحبت من سر برخی مشکلات گذری و سطحیه. مثلا هر کسی برای یکی دو تا جوش سریع دکتر نمیره.
    برخی لوازم هم نه تنها مضر نیست به حفظ سلامتی، شادابی و طراوات پوست کمک میکنه مثل کرم ها و پودرهای پوشاننده یا رژلب.
    دلایل خراب شدن پوست برخی ها هم میتونه خیلی عوامل باشه مثل مواد ارایشی بی کیفیت، استفاده افراطی و ....
    ویرایش توسط sнαвηαм : ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۱:۵۶

10. صلوات

نوشته
    12
    حضور
    2 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

بیشتر در اجتماع حضور داشته باشید. آرایش زیاد برای چی. آدم باید ذات خوبی داشته باشه.
    البته در جوامع امروز توجه اکثر مردان به آرایش هست. اما به نظرم غلط است.

12. صلوات ها 2

نوشته
    542
    حضور
    11 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1863

جمع بندی

سؤال:

دختری 27 ساله و مذهبی هستم. اوائل بلوغم نسبت به حجاب توجه ویژه ای داشتم ولی الان یه کم ذهنیتم نسبت به آن تغییر کرده و خواستگار هم ندارم.
    به نظرم اگر همانطور که روانشناسان و کارشناسان مذهبی توصیه می کنند که دختر بیشتر شناخته شود اگر من هم کمی آرایش داشته باشم و لباس های رنگی بپوشم علاوه بر اینکه بیشتر روحیه خودم بهتر می شود، در جامعه نیز بیشتر دیده می شوم و توجه دیگران به من بیشتر خواهد شد و به تبع خواستگاران بهتری خواهم داشت. آیا این موضوع را تأیید می نمایید؟ آیا آرایش کم یا لباس رنگی با این هدف اشکال دارد؟ با نیاز به دیده شدن و دوست داشته شدن چطور کنار بیایم؟

پاسخ:

خواهر گرامی!
    لزوم پوشش و حجاب زن در برابر مرد بيگانه يكي از مسائل مهم اسلامي است که این امر در جای جای قرآن کریم و روایات معصومین (علیهم‌السلام) مورد تأکید قرار گرفته است. خداوند متعال در سوره نور می‌فرماید: «وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَ يحَفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ لْيَضْرِبْنَ بخُمُرِهِنَّ عَلىَ‏ جُيُوبهِنَّ؛ و زنان مؤمن را بگو تا چشم‌ها (از نگاه ناروا) بپوشند و فروج و اندامشان را (از عمل زشت) محفوظ دارند». (1) تمام فقهاي اسلام، حجاب را از ضروريات ديني مي‌دانند.

دو نکته:
    1-
    آيه درباره احكام نگاه كردن بانوان به مردان است.
    2-
    آيه: [ولا يبدين زينتهن الا ماظهر منها...] درباره احكام حفظ و رعايت حجاب شرعى در مقابل نامحرم است. واژه «ابداء» كه در آيه شريفه آمده است به معناى اظهار و آشكار نمودن است و مراد از «زينت» در آيه شريفه مواضع و جايگاه‏هاى زينت است مانند: محل زينت‏هاى گوناگون از بدن كه ابداء و آشكار نمودن آنها جايز نيست مگر مواردى كه استثناء شده است مانند: محل انگشترى (كه انگشتان دست و خود دست است) و محل سرمه كشيدن (كه چشمان است). (2) بنابراین نمی توان گفت اگر کمی آرایش کنم یا لباس رنگی و جذاب بپوشم اشکال ندارد بلکه معیارهای دینی در این مورد دقیق است.

خواهر محترم! نمی دانیم از کی و کجا دیدگاه شما نسبت به حجاب تغییر پیدا کرده است ولی به نظر می رسد شما با اصل این موضوع مشکلی ندارید ولی در کیفیت آن با سؤالاتی مواجه هستید. زیرا حتی آرایش کم یا به اصطلاح جامعه «ته آرایش» نیز در مقابل نامحرم دارای اشکال است.

مسئله دیگر در مورد رنگ های مورد استفاده در بحث حجاب است. در روانشناسی رنگ ها به برخی از رنگ ها رنگ های جذاب می گویند، برخی اشتها آور هستند، برخی برای خواب مفید هستند و برخی نیز صامت هستند.

رنگ های صامت همان رنگ هایی هستند که جذبی را به دنبال ندارند. مانند رنگ مشکی که هیچ کس با نگاه کردن به آنها تحریک نمی شود ولی دیگر رنگ ها این خاصیت را ندارند. برای همین هم اساسا در عزا از رنگ مشکی استفاده می شود. استفاده شما از رنگ های روشن ممکن است شما را جذاب تر سازد ولی نوع حجاب شما را نوع دیگری معرفی می نماید و علاوه بر خواستگاران واقعی نگاه دیگر افراد را نیز به دنبال خود می کشاند و ... .

در مورد نداشتن خواستگار نیز سعي كنيد به اندازه ديده و درست شويد. تصديق مي كنيد كه مردم كه نمي توانند بيايند يكي يكي درب خانه ها را بزنند و دختران جوان دم بخت را جستجو كنند پس لازم است شما در محافل و مجامعي كه در آن شأن و حرمتتان حفظ مي شود به اندازه لازم حضور داشته باشيد به ويژه در محافل مذهبي مثل مساجد و حسينيه ها. البته با نيت جلب رضايت خداوند نه صرفا جهت ديده شدن. اين را گفتم چون بعضي از دختر خانم ها يا در كنج خانه با چيپس و پفك و تلويزيون و تلفن مشغولند يا برعكس دائما بدون رعايت شأن و منزلتشان در كوچه و خيابان و امثالهم مشغول جلوه نمائي هستند كه در هر دو صورت مردم در موردشان قضاوت خوبي نخواهند داشت. پس براي حضور در اجتماع تعادل را حفظ كنيد.

حتما مي دانيد كه ناپاك ترين پسران هم براي ازدواجشان به دنبال دختراني پاك مي گردند (كه البته به استناد آيه 26 سوره مباركه نور، خداي متعال مانع چنين ازدواجي مي شود) لذا همچنان در انظار مردم عفيف و پاك حاضر شويد و در صورتيكه مانتوئي يا چادري هستيد خواهشا كامل از اين دو پوشش استفاده كنيد چون معني ندارد دختر خانمي چادر را مثل شنل به سر كند در حاليكه مانتوي قرمزش زير آن جلوه نمائي كند يا موهايش از زير چادر به وضوح در معرض ديد نامحرم باشد يا دخترخانمي مانتو تنگ و كوتاه و بدن نما به تن كند يا روسري را آنچنان به سر كند كه نيمي از موي سرش را بيشتر نپوشاند. اينها را گفتم كه بگويم مردم از كيفيت پوشش شما در مورد شخصیت تان قضاوت مي كنند.

------------------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت:
    1.
    نور:31.
    2.
    براى آگاهى بيشتر ر. ك: الميزان، ج 15، ص 111 و 112.

صفحه 19 از 19 نخست ... 9171819

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 62

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری