عیدی مرکز ملی پاسخگویی به هموطنان عزیز: طراحی و تولید نرم افزار تقویم شمیم یار 98

تب‌های اولیه

96 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عیدی مرکز ملی پاسخگویی به هموطنان عزیز: طراحی و تولید نرم افزار تقویم شمیم یار 98

عیدی مرکز ملی پاسخگویی به هموطنان عزیز:
طراحی و تولید نرم افزار تقویم شمیم یار

اولین تقویم مذهبی رایانه ای توسط مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در نسخه دسکتاپ، اندروید و اخلاق تبلیغ طراحی و به روز رسانی شد.

تقویم شمیم یار مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، این تقویم برای سال 1398 به روز رسانی و در اختیار کاربران قرار گرفت. نرم افزار شمیم یار دارای امکاناتی متعددی می باشد از جمله:
- ارائه تقویم روزانه، ماهانه و فصلی، به همراه رویدادهای مناسبتی شمسی، قمری و میلادی به همراه یک شرح مختصر برای هر رویداد.
- ارائه محتوای متناسب با هر روز در بخش های؛ قرآن به همراه ترجمه و تفسیر کوتاه و کاربردی؛ حدیث به همراه ترجمه و منبع روائی؛ نکته ای از سیره اهل بیت (علیه السلام) به صورت مختصر و نمایه شده؛ شمیم ولایت حاوی سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ سخن بزرگان اخلاق و عرفان؛ احکام شرعی در قالب پرسش و پاسخ؛ یک مطلب مشاوره ای و تربیتی برای هر روز بر گرفته از منابع معتبر روائی و تربیتی.
- نمایش اوقات شرعی نقاط مختلف (داخلی و خارجی براساس مختصات جغرافیایی محل) به انتخاب کاربر.
- امکان پخش اذان و یادآور متناسب قبل از آن
- نمایش اعمال و مناسک عبادی متناسب با هر روز و ماه.
- امکان ثبت یادآور برای زمان های مختلف با هشدار صوتی و متنی.
- امکان دسترسی به محتوای منتخب پرسش و پاسخی از سایت های مرکز
- امکان ارسال پرسش به درگاه های پاسخگویی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی از سوی کاربر.
این نرم افزار در سه نسخه دسکتاپ، اندروید و ویژه مبلغین طراحی و تولید و در اختیار کاربران قرار گرفت.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک دریافت نسخه اندروید:

http://​pasokhgoo.ir/system/tdf/field/software/shamimyar98.apk?file=1&type=node&id=97823&force=1

طراحی و تولید نرم افزار تقویم شمیم یار 98
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
لینک دریافت نسخه دسکتاپ:

لینک کمکی دریافت نسخه دسکتاپ از پیکوفایل:

لینک دریافت نسخه اندروید ویژه مبلیغین(اخلاق تبلیغ):

این موارد رو انجام بدین
Control Panel\All Control Panel Items\Region
روی Persian

سلام و خدا قوت
مشکل فونت دارم باهاش! الان همه متون، غیر خواناست. جایی هم برای تنظیمات نداره!

shaskool;1017824 نوشت:
سلام و خدا قوت
مشکل فونت دارم باهاش! الان همه متون، غیر خواناست. جایی هم برای تنظیمات نداره!

سلام
چه نسخه ای؟

سلام چندبار نسخه دستکتاپ رو دانلود کردم ولی هی این خطا رو میده علتش چیه؟

http://uupload.ir/files/cpee_capture.jpg

نسخه دسکتاپ.
شمیم 97، الان داره بدون مشکل برام بالا میاد (البته وقتی روی آیکن آن در تسک بار میرم، مشکل فونت داره و ناخواناست. از توی سیستم، زبان رو فارسی کردم، درست شد، ولی در نرم‌افزار word دچار مشکل شده بودم! یعنی هربار می‌خواستم از فارسی به انگلیسی تغییر زبان بدهم (یا برعکس)، هنگ می‌کرد و باید دوباره word رو باز می‌کردم 8-|. واسه همین، بیخیال این ایراد جزئی شدم).
الان، در شمیم 97، فونت همه متن‌ها، ناخوانا شده برام.

amirtaba73;1017860 نوشت:

http://uupload.ir/files/cpee_capture.jpg

با سلام
این مورد رو داریم بررسی میکنیم، رفع شد اطلاع میدیم

shaskool;1017869 نوشت:
نسخه دسکتاپ.
شمیم 97، الان داره بدون مشکل برام بالا میاد (البته وقتی روی آیکن آن در تسک بار میرم، مشکل فونت داره و ناخواناست. از توی سیستم، زبان رو فارسی کردم، درست شد، ولی در نرم‌افزار word دچار مشکل شده بودم! یعنی هربار می‌خواستم از فارسی به انگلیسی تغییر زبان بدهم (یا برعکس)، هنگ می‌کرد و باید دوباره word رو باز می‌کردم 8-|. واسه همین، بیخیال این ایراد جزئی شدم).
الان، در شمیم 97، فونت همه متن‌ها، ناخوانا شده برام.

سلام
این موارد رو انجام بدین
Control Panel\All Control Panel Items\Region
روی Persian

[="Tahoma"][="Blue"]سلام
پیشاپیش عید همگی به خیر‌و‌نیکی
ممنون برای تهیه تقویم، خداقوت به همه عزیزانی که همکاری داشتند در تولید این نرم افزار.[/]

سلام . نسخه ی دسکتاپ مشکل دانلود داره.یه فایل 488 کیلوبایت دانلود میشه که داخلش فایل 43 مگابایت هست.برا زیپ باز کردن اخطار میده که نمیشه.چندین مرتبه دانلود کردم و......

amirtaba73;1017860 نوشت:

poor20;1017895 نوشت:
چندین مرتبه دانلود کردم و.....

از آدرس هم برای دانلود امتحان کنید

http://s8.picofile.com/file/8355404534/shamimyar98.rar.html

http://uupload.ir/view/bekc_shamimyar98.rar/

سلام به دلایلی از جمله تحریم و گرفتن اپدیت های ویندوز نمیتونیم ریجنمون رو تغییر بدیم ایا راه حل ئیگه ایی برای درست شدن فوت ها سراغ ندارید ؟

[="Tahoma"][="Blue"]سلام
پیشاپیش عید نوروز و روز پدر بر همه عزیزان مبارک

امسال خبری از اقای گل لیلا نیست؟؟؟[/]

لطفا دلیل فنی درخواست اجرای برنامه توی حالت Administrator رو اعلام کنید.

caspian333;1018040 نوشت:
سلام به دلایلی از جمله تحریم و گرفتن اپدیت های ویندوز نمیتونیم ریجنمون رو تغییر بدیم ایا راه حل ئیگه ایی برای درست شدن فوت ها سراغ ندارید ؟

سلام
بدلیل تحریم نمیتونید زبان رو پرشین بزارید؟
ارتباطی به تحریم نداره ، تا ویندوز 10 که ارائه شده بدون مشکل و بدون نیاز به اینترنت میشه پرشین کرد.

rhllh;1018055 نوشت:
لطفا دلیل فنی درخواست اجرای برنامه توی حالت Administrator رو اعلام کنید.

سلام
برای بهتر اجرا شدن و کامل نمایش دادن امکانات هست که بهتره برنامه با یوزر ادمین اجرا بشه.
ساده بگم : یعنی باید با بالاترین سطح دسترسی این نرم افزار رو نصب کنین تا بطور صحیح نصب بشه.

مدیر فنی;1018069 نوشت:
سلام
برای بهتر اجرا شدن و کامل نمایش دادن امکانات هست که بهتره برنامه با یوزر ادمین اجرا بشه.
ساده بگم : یعنی باید با بالاترین سطح دسترسی این نرم افزار رو نصب کنین تا بطور صحیح نصب بشه.

خب همین دیگه، یه تقویم چرا باید چنین سطحی از دسترسی رو بخواد؟ منطقی نیست، مثلا آنتی ویروس نیست که بگیم میخواد به همه چی دسترسی داشته باشه.
چون خودم هم دوست دارم در آینده برنامه مشابهی رو توسعه بدم.

برنامه نویسش خود شما هستین؟

خب ریجن رو ایران کنم تو یسری از جاها محدودم میکنه سر اپدیت ویندوز جدیدا مشکل ایجاد میکنه

• سلام.
  • تشکر.
  • دکمه کوچک کردن (minimize) و دکمه خروج بسیار کوچک تعبیه شده. رنگش هم به خاطر هم‌رنگی با محیط زیاد جالب نیست. بهتر است در اندازه و حتی قیافه دکمه‌های خود ویندوز باشد.
  • روی آن زبانه (بخش کوچکتر) و حتی روی آن پنجره بزرگ نوشته نشده چند دقیقه به اذان مانده! این مهمترین چیزی است که کاربران این تقویم از این تقویم می‌خواهند!
  • زمان اذان‌ها بسیار کوچک است. اگر بزرگتر باشد بهتر است.
  • علاوه بر زمان اذان‌ها می‌توان اطلاعات اضافی دیگر هم گذاشت: مانند زمان فضیلت نماز عصر و عشاء یا نافله.
  • دکمه‌ی انتخاب تاریخ را که می‌زنی تقویم می‌آید. ولی این تقویم خیلی کوچک است و زیبا نیست و رویدادها کوچک رویش نوشته نشده. اگر به اندازه پنجره بزرگ (اصلی) بود خوب بود. شمیم‌یار۹۷ اندازه و قیافه‌اش خوب بود.
  • اینکه علاوه بر سال ۹۸ سال‌های قبل و بعد را هم پوشش داده‌اید عالی است. (نقطه ضعف نسخه ۹۷ بود.)
  • دکمه‌ی تنظیمات کار نمی‌کند!!! می‌گوید ادمین نیامده‌ای! البته من ادمین آمده‌ام! ولی کار نمی‌کند... (اگر برنامه طوری نوشته شود که ادمین نخواهد بسیار حرفه‌ای و عالی است.)
  • کلا برنامه هرچقدر این مواردش (یعنی تنظیمات دستی‌اش) کمتر باشد بهتر است. نیاز نداشته باشد کاربر خودش تنظیمات پارسی/عربی/انگلیسی را تنظیم کند و با هر تنظیماتی بتواند کار کند. نیاز به اجازه ادمین و نوع کاربر و ... نداشته باشد. نیاز به دسترسی به اینترنت نداشته باشد (که الحمدلله نسخه ۹۸ ندارد).
  • مفاتیح کو؟؟؟؟؟ این یک نقطه قوت عالی برای نسخه ۹۷ بود! :-/
  • پنجره را که می‌خواهی بگیری بکشی (Drag کنی) چپ و راست تقریبا با هیچ جایش نمی‌توانی این کار را بکنی. فقط یک نوار آبی رنگ زیر زمان اذان هست که باید روی آن کلیک کنی (در صورتی که استاندارد ویندوز معمولا آن بالا است! آن بالا را آدم می‌گیرد می‌کشد این ور و آن ور...) اگر این چیزهایش استاندارد بشود خیلی بهتر است...
  • طراحی‌اش (پنجره اصلی و زبانه) بسیار چشم نواز و زیباست... این گوشه‌های گردش... خیلی زیباست... به خصوص نوار جدا شده‌ی کنارش هم که هست... قشنگ شده...
  • اینکه امروز چندم است خیلی بزرگ و قشنگ نوشته شده... (یعنی عدد ۲۹ وقتی امروز ۲۹ام اسفند است. بزرگ و خواناست) ولی اگر اینها کنار هم باشند بهتر است. یعنی رقم ۲۹ و کلمه اسفند و رقم ۱۳۹۷ و کلمه چهارشنبه کنار هم باشند.
  • اگر بشود کاری کرد که این زبانه کوچک (پنجره کوچک که خلاصه تاریخ را نشان می‌دهد) را هر کسی دوست دارد غیر فعال کند و به جایش یک حالت تول‌تیپ (Tool-tip - Balloon) داشته باشیم که زمانی که من موس را روی تسک‌بار می‌برم یا روی آیکون شمیم‌یار کلیک می‌کنم یا زمان اذان، این بیاید خیلی خوب می‌شود. اکنون متن تول‌تیپ این است: «تقویم شمیم یار». همین. (البته این انگار یک حالت بهتری نسبت به نسخه ۹۷ دارد... در نسخه ۹۷ زبانه یک جوری گیر می‌کرد! می‌رفت پایین ولی بسته نمی‌شد! یا ده بار می‌رفت بالا پایین... قلقی بود! ;;) خیلی معذرت می‌خواهم ولی شبیه این گلنگدن اسلحه‌های خراب و قدیمی بود! صد بار می‌کشیدی جا می‌زدی... اصلا یک وضعی... happy)
  • کلا من این زبانه را دوست ندارم. احتمالا خیلی‌های دیگر هم مانند من هستند. جلوی کار اصلی آدم را می‌گیرد. و زمانی که کوچکش می‌کنی اگر پنجره بزرگ را باز کنی این هم می‌آید! و ماندگار می‌شود! اگر شخصی سازی زیادی روی این وجود داشته باشد خیلی خوب می‌شود. (من به شخصه غیرفعالش می‌کنم.)
  • آیکون تسک‌بار هم می‌تواند بهتر شود. شمیم‌یارهای گذشته که رویش بزرگ نوشته بود ۹۶ یا ۹۵ بهتر و متمایزتر بود.
  • باز هم می‌گویم کل کار عالی است و خیلی زیبا اجرا شده.
  • سپاس. یا علی.
=d> =d> =d>

سلام
توی تنظیم شهر مشکل داره بجای جمله مربع میاد
لطفا بگید که خراسان جنوبی و شهر بیرجند خط چندم هست
region ra avaz kardam ba admin ham ejra kardam hanooz moraba hastesh

با تشکر سال خوبی داشته باشین التماس دعا

باسمه تعالی
با سلام و احترام
عذر می خواهم نسخه اندروید ویژه مبلغین (اخلاق تبلیغ) را دانلود و روی گوشی نصب کردم ولی اجرا نمی شود؟ مشکلش چیست؟ البته روی گوشی تقویم باد صبا را هم دارم ولی موقتا آن را غیر فعال کردم باز هم فایده ای نداشت. روی گوشی برادرم هم نصب کردم اجرا نشد! ممکن است جواب را به ایمیلم ارسال کنید
مدیر فنی;1017760 نوشت:
عیدی مرکز ملی پاسخگویی به هموطنان عزیز:
طراحی و تولید نرم افزار تقویم شمیم یار

اولین تقویم مذهبی رایانه ای توسط مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در نسخه دسکتاپ، اندروید و اخلاق تبلیغ طراحی و به روز رسانی شد.

تقویم شمیم یار مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، این تقویم برای سال 1398 به روز رسانی و در اختیار کاربران قرار گرفت. نرم افزار شمیم یار دارای امکاناتی متعددی می باشد از جمله:
- ارائه تقویم روزانه، ماهانه و فصلی، به همراه رویدادهای مناسبتی شمسی، قمری و میلادی به همراه یک شرح مختصر برای هر رویداد.
- ارائه محتوای متناسب با هر روز در بخش های؛ قرآن به همراه ترجمه و تفسیر کوتاه و کاربردی؛ حدیث به همراه ترجمه و منبع روائی؛ نکته ای از سیره اهل بیت (علیه السلام) به صورت مختصر و نمایه شده؛ شمیم ولایت حاوی سخنان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ سخن بزرگان اخلاق و عرفان؛ احکام شرعی در قالب پرسش و پاسخ؛ یک مطلب مشاوره ای و تربیتی برای هر روز بر گرفته از منابع معتبر روائی و تربیتی.
- نمایش اوقات شرعی نقاط مختلف (داخلی و خارجی براساس مختصات جغرافیایی محل) به انتخاب کاربر.
- امکان پخش اذان و یادآور متناسب قبل از آن
- نمایش اعمال و مناسک عبادی متناسب با هر روز و ماه.
- امکان ثبت یادآور برای زمان های مختلف با هشدار صوتی و متنی.
- امکان دسترسی به محتوای منتخب پرسش و پاسخی از سایت های مرکز
- امکان ارسال پرسش به درگاه های پاسخگویی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی از سوی کاربر.
این نرم افزار در سه نسخه دسکتاپ، اندروید و ویژه مبلغین طراحی و تولید و در اختیار کاربران قرار گرفت.

لینک دریافت نسخه اندروید:

لینک دریافت نسخه دسکتاپ:

لینک کمکی دریافت نسخه دسکتاپ از پیکوفایل:

لینک دریافت نسخه اندروید ویژه مبلیغین(اخلاق تبلیغ):

mhjaskdin;1018161 نوشت:
  • سلام.
  • تشکر.
  • دکمه کوچک کردن (minimize) و دکمه خروج بسیار کوچک تعبیه شده. رنگش هم به خاطر هم‌رنگی با محیط زیاد جالب نیست. بهتر است در اندازه و حتی قیافه دکمه‌های خود ویندوز باشد......

سلام
باتشکر از اینکه خیلی ریز موارد رو بیان کردین این ریزبینی شما باعث ارتقاع سطح کیفی برنامه خواهد بود
این موارد رو به برنامه نویس مربوطمون ارجاع دادم.

ali62;1018215 نوشت:
سلام
توی تنظیم شهر مشکل داره بجای جمله مربع میاد
لطفا بگید که خراسان جنوبی و شهر بیرجند خط چندم هست
region ra avaz kardam ba admin ham ejra kardam hanooz moraba hastesh

با تشکر سال خوبی داشته باشین التماس دعا

با سلام
مورد شما رو به برنامه نویس مرکز ارائه دادم
باتشکر از موردی که اطلاع دادین.

soorani;1018258 نوشت:
باسمه تعالی
با سلام و احترام
عذر می خواهم نسخه اندروید ویژه مبلغین (اخلاق تبلیغ) را دانلود و روی گوشی نصب کردم ولی اجرا نمی شود؟ مشکلش چیست؟ البته روی گوشی تقویم باد صبا را هم دارم ولی موقتا آن را غیر فعال کردم باز هم فایده ای نداشت. روی گوشی برادرم هم نصب کردم اجرا نشد! ممکن است جواب را به ایمیلم ارسال کنید
سلام
اگر امکانش هست تصویر از مشکلی که فرمودین رو ارسال کنید تا بهتر مشکل رو رفع کنیم

سلام فونت با تنظیماتی که فرمودید هم ناخواناست هنوز در ویندوز ده ، فرمت رو روی persian و ایران گذاشتم

AmirAria;1018283 نوشت:
سلام فونت با تنظیماتی که فرمودید هم ناخواناست هنوز در ویندوز ده ، فرمت رو روی persian و ایران گذاشتم

بله دقیقا الان متون به شکل لوزی نمایش داده میشن

[="Arial"][="Blue"]سلام نسخه دسکتاپ شمیم یار دانلود کردم ولی برای وقتی نصبش میکنم ومیرم که تنظیمش کنم پیام میده که باید از طریق run as administer نصب بشه دوباره از همین طریق نصبش میکنم بازم همین پیام میده لطفا خیلی زود راهنماییم کنید[/]

با سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو :
تقویم شمیم یار 98 را دانلود و نصب کردم اما متاسفانه مطالب در تقویم نا مفهوم میباشد ممنون میشم راهنمایی نمایید

سلام و خدا قوت

اوقات شرعی دارای اختلاف زمانی میباشد ، چگونه میتوان این مشکل رو برطرف کرد؟ با نرم افزار بادصبا مقایسه کردم و حدود یک دقیقه اختلاف دارد.

با سلام و خدا قوت
در نرم افزار جدید دفترچه تلفن وجود دارد آیا امکان پشتیبانگیری از دفتر تلفن هست که با اطمینان اطلاعات تلفن را وارد کنیم یا خیر ؟

برنامتون در حال حاضر غیر قابل استفادس فونتش که مشکل داره هیچ حتی اتوماتیک تو لیست استارت اپ هم قرار نمیگیره و نیاز به اجرا مجدد داره
امیدواریم هر چه زودتر نسخه اصلاح شدش رو بزارین الان ما بدون تقویمیم Sad

با سلام و عرض ادب و تبریک سال نو تقویم شمیم98 دانلود نمیشود لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

[=IRAN]باسلام و خسته نباشید نام شهرستان طبس گلشن-استان خراسان جنوبی از قلم افتاده لطفا تکمیل و یا راهنمایی فرمایید

سلام.
زمانی که اذان ظهر می‌شود این زبانه می‌آید که دیگر نمی‌رود...
ابراد زیر را می‌گیرد:

(پخش صدای اذان من غیر فعال است. گفتم شاید ربطی داشته باشد. چون در اینترنت که اکنون جستجو می‌کردم دیدم یک بنده‌خدایی نوشته اگر با زبان دلفی برنامه را نوشته باشی و در ویژوال‌بیسیک وارد کرده باشی یا اگر از پخش کننده‌ی mp3 استفاده کرده باشید چنین مشکلی به وجود می‌آید...)
(در آن زمان که می‌نویسد ده دقیقه مانده به اذان چنین مشکلی نیست! احتمالا مشکل به همان پخش کننده‌ی ام‌پی‌تری بر می‌گردد و می‌خواهد خاموشش کند و می‌بیند چنین چیزی نیست و این ایراد را نمایش می‌دهد...)

caspian333;1018507 نوشت:
برنامتون در حال حاضر غیر قابل استفادس فونتش که مشکل داره هیچ حتی اتوماتیک تو لیست استارت اپ هم قرار نمیگیره و نیاز به اجرا مجدد داره
امیدواریم هر چه زودتر نسخه اصلاح شدش رو بزارین الان ما بدون تقویمیم :(

سلام.
می‌خواهید این کار را بکنید شاید درست شد:
تمام فونت‌های سری b و IR (فونت‌های فارسی رایج) را از اینترنت بگیرید و نصب کنید.
(دو تا فایل زیپ است که باید بازش کنید و در مسیر c:\windows کپی کنید.)
(فایل‌هایی مثل BNazanin , BMaryam , BTitr و ...)

-------------------

مشکل فونت که درست شد می‌توانید از تنظیمات گزینه‌ی راه‌اندازی در استارتاپ را فعال کنید.
یا علی.

سلام
سال نو مبارک
من چند ساله که دارم از تقویم شمیم یار استفاده میکنم و ازش هم خیلی راضی بودم ولی امسال طراحیش اصلا جالب نیست و اینکه چرا شعر های که در وصف امام زمان ( عج ) سروده میشد رو حذف کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟
چرا صوت قرآن نداره ؟؟؟؟؟؟
چرا ما ایرانیها بجای پیشرفت پسرفت میکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام و خداقوت
تشکر میکنم که تو نسخه جدید "کاغذکنان" رو به "آقکند" تغییر دادین

یه انتقاد هم دارم چرا "قره بلاغ" رو حذف کردین با وجود اینکه توی "موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران" هم هستش

https://calendar.ut.ac.ir/Fa/Software/RunCalOghat.asp

شهر: قره بلاغ طول جغرافيايي: 07/48 عرض جغرافيايي: 32/37

align: center

[TR]
[TD]مشخصات مكاني و زمانيسال: 1398
شهر: قره بلاغ
طول جغرافيايي: 07/48 عرض جغرافيايي: 32/37

[/TD]
[/TR]

انشالا به امید خدا ممنون

مهدی میانه;1018600 نوشت:
سلام و خداقوت
تشکر میکنم که تو نسخه جدید "کاغذکنان" رو به "آقکند" تغییر دادین

یه انتقاد هم دارم چرا "قره بلاغ" رو حذف کردین با وجود اینکه توی "موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران" هم هستش https://calendar.ut.ac.ir/Fa/Software/RunCalOghat.asp

سلام.
مطمئن باشید این دوستان طراح نرم‌افزار هم مانند بنده نمی‌دانسته‌اند که اصلا "کاغذکنان" و "آقکند" و "قره بلاغ" کجاست!!! اینها می‌آیند از یک مرجعی نام شهرها و مختصات جغرافیایی آنها را دانلود می‌کنند و در نرم‌افزار قرار می‌دهند. آن مرجع هم دانشگاه تهران نبوده حتما. (چون این نام‌ها و مختصات را هم یکجا با هم دانلود می‌کنند و در برنامه قرار می‌دهند) احتمالا امکان اینکه یک تغییر کوچک روی آن بدهند نیست. (مانند اضافه کردن یک شهر یا تغییر آن) بهترین کار این است که شما روی نزدیک‌ترین شهر (که طول و عرض جغرافیایی‌اش یا به عبارت دیگر زمان اذانش) با شما همخوانی دارد تنظیم کنید... (مانند تهران و لویزان و شهرری که اذان‌هایشان تقریبا یکی است.)

Aman1991;1018570 نوشت:
سلام
سال نو مبارک
من چند ساله که دارم از تقویم شمیم یار استفاده میکنم و ازش هم خیلی راضی بودم ولی امسال طراحیش اصلا جالب نیست و اینکه چرا شعر های که در وصف امام زمان ( عج ) سروده میشد رو حذف کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟
چرا صوت قرآن نداره ؟؟؟؟؟؟
چرا ما ایرانیها بجای پیشرفت پسرفت میکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
این نرم‌افزار کلا یکی دیگر است! تقریبا همه چیزش انگار عوض شده. این‌جور نیست که نسخه پیشرفته‌ی شمیم۹۷ باشد! کلا یک نسخه جداست.
یک چیز دیگر هم جای خالی‌اش بسیار احساس می‌شود در این نرم‌افزار: مفاتیح!
خیلی عالی بود... اعمال هر روز را آنجا داشت و خیلی منظم و خوانا هم بود... واقعا حیف شد که در این نسخه نیست... هر روز را که می‌آوردی می‌گفت امشب مثلا شب لیلةالرغایب است و کارهایش این است...

------------------------------------------------

برای من هم حالت «اجرا با شروع ویندوز» از کار افتاد... نمی‌دانم چرا؟

:-s

سلام
تقویم شمیم یار 98 رو نصب کردم
آیا امکان تغییر رنگ زمینه آن وجود دارد؟
نسخه قبلی سال 97 این امکان رو داشت ولی تو این نسخه چیزی پیدا نکردم؟!!
در نسخه قبل امکان دیدن تاریخ بصورت ماهانه هم بود ولی در این نسخه فقط تقویم روزانه رو نشون میده
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

سلام این موارد رو انجام دادم و همه فونت هایی b هم نصبه ولی هنوز فونت مشکل داره

تصحیح روز یکشنبه در تقویم که اشتباها بکشنبه تایپ شده است

[=IRAN]سلام و خسته نباشید
طبق اعلام کاربران؛
شهرستان درگز خراسان رضوی نیست توی شهرهای ایران شهر های نزدیکش مثل نوخندان و چاپشلو هست لطف کنید اظافه کنید باتشکر

سلام
یه سیستم داریم که باید 24 ساعته روشن باشه. منتها تاریخ تغییر نمیکنه و به طبع اذان هم پخش نمیکنه. دفعه اول که ویندوز بالا میاد تاریخ رو از سیستم میخونه ولی بعدا نه!!!! همون تاریخ قبلی میمونه.
ضمنا کاربران ما ادمین نیستند و در دامین پیغام run as administrator میده چه راهکاری داره؟

سلام علیکم
از طلا بودن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید
برنامه نویس شمیم یارهای قبلی مگه سورس برنامه بهتون نداده که 98 هم بسازید؟؟؟؟؟
یه تقویم نامانوس ساخته اید که راحتی دسترسی یک کاربر را نداره .... با تمام اشکالاتی که دوستان گفتند
برای مشاهده تقویم حتما باید ویجت کنار را اجرا کنیم
همیشه روی آیکون taskbar میز دیم ساعت و وقت اذان را نشون می داد
لطفا تقویم را به همون حالت 97 قرار بدید
اگه سورس اون را بدید من حاضرم اصلاحش کنم برای 98

سلام
امیدوارم سال خوبی رو (هر چند در این بحران طبیعی ۹۸) شروع کرده باشین.

تمامی ایرادات وارده و ایده ها رو تک به تک به برنامه نویس مربوطه ارائه داده ام.

باتشکر

سلام و خدا قوت
نسخه دسکتاپی جدید تقویم 98 امکان انتخاب شهرهای خارج از ایران را ندارد. با تعریف طول و عرض جغرافیایی باز هم ارور می دهد. لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام عليكم شمیم دانلود نمیشود چرا؟

میثم1;1019529 نوشت:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=65070&p=1017935&viewfull=1#post1017935

میثم1;1019529 نوشت:

http://s9.picofile.com/file/8355415742/shamimyar98.zip.html

سلام و خدا قوت
سال نو مبارک
ایرادها رو دوستان گفته‌اند؛ خصوصاً عدم به‌روزرسانی تاریخ، و پیام Run as administrator رو.
ولی به‌نظر بنده اصلی‌ترین ایراد تقویم 98، حذف اشعار مهدوی از آن است :-s

سلام من نمی تونم شمیم 98 را دانلود کنم چون لینک دانلود نداره