چادر وسیله ای برای خود نمایی

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چادر وسیله ای برای خود نمایی

بنابر نظر آیه 59 سوره احزاب ، یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ، ذلک ادنی ان یعرفن فلایوذین و کان الله غفورا رحیما، معلوم می شود که چادر مخصوص خانواده پیامبر و مومنین بوده است . آنهم بدین دلیل که چادر در واقع نشانه بزرگی زن و شرافت او بوده و به با این چادرها تشخیص می داده اند که این زن مومن است، لذا مزاحمش نمی شدند. قرآن هم اشاره می کند که چادر بپوشند زنها و دختران و زنان مومن تا به این وسیله شناخته شوند و مورد جسارت و آزار قرار نگیرند. چرا قرآن می گوید چادر بپوشید تا شناخته شوید و مورد آزار قرار نگیرید؟

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى سیاهى چادرم، دل مردهایى که چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترین زن‏هاست را مى‏زند.

نمى‏دانید چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اینا قیمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اینا چنده؟ فروشنده که محو موهاى مش‏کرده زن دیگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بیند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون مى‏آیم.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى مردهایى که به خیابان مى‏آیند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.

مى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خیابان قدم مى‏زنید؛ در حالى که دغدغه این را ندارید که شاید گوشه‏اى از زیبایى‏هاتان، پاک شده باشد و مجبور نیستید خود را با دلهره، به نزدیک‏ترین محل امن برسانید تا هر چه زودتر، زیبایى خود را کنترل کنید؛ زیبایى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانید و خود را جبران کنید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاک و افکار پلید مردان شهرتان نیستید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى کرم قلاب ماهى‏گیرى شیطان براى به دام انداختن مردان شهر نیستید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى مى‏بینى که مى‏توانى اطاعت خدایت را بکنى؛ نه هوایت را.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد وقتى در خیابان راه مى‏روید؛ در حالى که یک عروسک متحرک نیستید؛ یک انسان رهگذرید.

نمى‏دانید؛ واقعاً نمى‏دانید چه لذتى دارد این حجاب! خدایا! لذتم مدام باد

هیوا;34805 نوشت:
بنابر نظر آیه 59 سوره احزاب ، یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ، ذلک ادنی ان یعرفن فلایوذین و کان الله غفورا رحیما، معلوم می شود که چادر مخصوص خانواده پیامبر و مومنین بوده است . آنهم بدین دلیل که چادر در واقع نشانه بزرگی زن و شرافت او بوده و به با این چادرها تشخیص می داده اند که این زن مومن است، لذا مزاحمش نمی شدند. قرآن هم اشاره می کند که چادر بپوشند زنها و دختران و زنان مومن تا به این وسیله شناخته شوند و مورد جسارت و آزار قرار نگیرند. چرا قرآن می گوید چادر بپوشید تا شناخته شوید و مورد آزار قرار نگیرید؟

سلام،
سوالي رو كه آخر متن پرسيد كه جوابشو اول خودتون داديد. كسي كه با چادر يا حجاب كامل و با وقار و متانت تو خيابان راه مي رود. مثل اينست كه يك تابلو دستش گرفته كه روي آن نوشته "نه" . به همه مرداناي مزاحم و مريض و مردايي كه دنبال يه زن براي سپري كردن شبشان هستند و ... مي گه من نه.

سلام
البته حرف های دوستان صحیح است ولی چادر حجاب ظاهریه
چه خوبه اگر کسی که چادر میزنه اول حرمتشو نگه داره و بعد
حجاب باطنش رو حفظ کنه...
بله متاسفانه الان چادر برای خیلی ها شده خود نمایی و نمیشه
گول چادرشونو خورد...چرا؟؟چون میخواد زیر چادر زشتی های خودش رو
پنهان کنن و بگه ببینید من خوبم ها!!!!!این میشه خود نمایی...
تازه ندیدید بسیار چادری هایی رو که بیشتر از بی حجاب ها ارایش
میکنن ؟؟؟اتفاقا خیلی ها چادر میزنن تا ادم حسابی ها رو جذب
کنن...فهمیدن که با چادر ...و چادر رو برای جذب میذنن نه دفع!!!
پس چادر برای همه کس ارزش نیست بلکه برای بعضی ها وسیله ایه
برای خوب نشون دادن خودشون و پنهان کردن زشتی ها و بدی هاشون
شنیدید میگن طرف زیر چادر هزارتا کار میکنه؟؟؟!!!
پس اول حجاب باطنی بعد حجاب ظاهری مکمل اون

هیوا;34805 نوشت:
معلوم می شود که چادر مخصوص خانواده پیامبر و مومنین بوده است

سلام عليكم
دو مطلب را در تفسير آيات قرآن بايد در نظر گرفت
1- مخاطب آيات كيست ؟
2- مراد كيست ؟
در اين آيه و آيات ديگر قرآن در ست است است كه مخاطب زنان پيامبر(ص) هستند اما مراد همه زنان هستند
وگرنه اكثر آيات قرآن را بايد بگوييم بدرد ما نمي خورد مانند آيات سوره يوسف كه راجع به حضرت يوسف و برادران و..است
يا آياتي كه راجع به انبياء و قومشان است در حالي كه خداوند مي فرمايد تمام آيات اين كتاب هدي للناس و هدي للمتقين است

سلام

به اعتقاد حقیر چادر گاهی موجب خود بزرگ بینی شده و افراد چادری خود را بالاتر و والاتر از مثلاً افراد مانتویی می دانند. ولی این مردم هستند که ظاهر بینند خداوند که اینگونه نیست و به باطن اعمال و رفتار آگاه است.

سلام به همه دوستان

بله چادر نشانه بزرگي زن است چرا چون زني كه به هوس هاي خود و ديگران پشت پا بزند بزرگ است .

بله چادر خاص زنان با ايمان است زيرا زنان با ايمان هستند كه مي خواهند از شهوات دور بمانند .

بله چادر تابلوي بزرگي است كه اعتقادات يك زن را نشان مي دهد اعتقاد به اينكه او علاقه اي به بي بند و باري ندارد.

بله با وجود اينكه بسياري با بر افراشتن پرچمي به نام چادر ، بجاي علمداري از سپاه اسلام تسليم شيطان شده اند ، اما هنوز هم اين نوع چادر سر كردن است كه صاحب خود را به خوبي معرفي مي كند .

بله هم اكنون نيز خيلي از افراد جامعه براي اينكه بفهمند زني خوب است يا خير ، به نوع پوشش به ويژه نوع چادر سر كردن او توجه مي كنند .

اما خود بزرگ بيني و تكبر ، ارتباطي با چادر ندارد هر وسيله اي مي تواند موجب فخر فروشي شود برخي با گوشي موبايل تفاخر مي كنند و برخي با ماشين آخرين مدل ، برخي با لباس مارك دار و برخي با نوع آرايش و حتي برخي با نوع راه رفتن در خيابان !

وَ لا تُصَعِّرْ خَدَّكَ لِلنَّاسِ وَ لا تَمْشِ فِي الْأَرْضِ مَرَحاً إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ كُلَّ مُخْتالٍ فَخُورٍ (لقمان18)

(پسرم!) با بى ‏اعتنايى از مردم روى مگردان، و مغرورانه بر زمين راه مرو كه خداوند هيچ متكبّر مغرورى را دوست ندارد.

بله اين غرور بي جا در همه جا و همه كس است و همين است كه متأسفانه رشد و رسيدن به كمال را در ما متوقف كرده است .

بقول صائب تبريزي:

خودنمايي ، كار ما را گره انداخته است
قطره چون برداشت ، دست از خويش ، دريا مي شود!

موفق باشيد

یک تشبیه بسار ساده :وقتی ماه در روز در آسمان است هیچ زیبایی ندارد ولی هنگامی یک شب ماه را احاطه کند چقدر زیبا میشود چادر هم همین گونه است هنگامی که زن چادر می پوشد علاوه بر نورانیت وزیبایی که دارد از نامحرمان ومزاحمان در امان است

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر

نقل از مجید:دو مطلب را در تفسير آيات قرآن بايد در نظر گرفت
1- مخاطب آيات كيست ؟
2- مراد كيست ؟
در اين آيه و آيات ديگر قرآن در ست است است كه مخاطب زنان پيامبر(ص) هستند اما مراد همه زنان هستند
وگرنه اكثر آيات قرآن را بايد بگوييم بدرد ما نمي خورد مانند آيات سوره يوسف كه راجع به حضرت يوسف و برادران و..است
يا آياتي كه راجع به انبياء و قومشان است در حالي كه خداوند مي فرمايد تمام آيات اين كتاب هدي للناس و هدي للمتقين است.
ضمن تایید مطالب کارشناس محترم جناب مجید عرض می شود مورد خطاب آیه زنان پیامبر و زنان مومنین است. اما یکی از قواعد مهم برداشت از آیات الغاء خصوصیت است که اگر مد نظر نباشد در استفاده از قرآن دچار مشکل می شویم .
الغاء خصوصیت همانگونه که حضرت آیت الله معرفت ره می فرماید یعنی «لا عبره بخصوص اللفظ» لفظ زنان پیامبر و زنان مومنین خصوصیتی ندارد و آنچه اعتبار دارد عموم زنان هستند.
بنابراین استدلال جناب هوریا با توجه به عمومیت حکم برای زنان نا تمام است و این حکم برای عفت و صیانت از زنان است نه خودنمایی!
موفق باشید:Gol:

هوريا شاهويي;34805 نوشت:

با سلام

قرآن کریم پانزده حکم کلی پیرامون حجاب و پوشش و نحوه ی آن در موقعیت ها و در نزد اشخاص و حالات ارائه نموده است.

واجب نبودن حجاب برای سالخورده و ناامید از زناشوئی، در صورت اجتناب از خودآرائی و آرایش (نور – 60)

حرمت آشکار ساختن زینت ها و محلهای آن ها در بدن بر زنان و دختران (نور – 31)

واجب نبودن پوشش صورت و دستها در زنان (نور – 31)

وجوب حجاب برای همسران و دختران پیامبر (ص) به عنوان الگوی زنان دیگر (احزاب – 59)

وجوب پوشش زیورآلات و مواضع آن از سوی زنان مسلمان به هنگام رویاروئی با زنان غیر مسلمان (نور – 31)

واجب نبودن حجاب بر زنان برای شوهر، پدر، پدرشوهر، پسران و ... (نور – 31)

عدم وجوب پوشش زیورآلات و مواضع آن بر زنان مومنه هنگام رویاروئی با زنان مومنه دیگر (نور – 31)

واجب نبودن پوشش زیورآلات و مواضع آن برای زنان به هنگام برخورد با غلامان مملوک خود (نور – 31)

واجب نبودن
پوشش زیورآلات و مواضع به هنگام مواجهه با خدمتگزاران بی رغبت به امور زناشوئی (نور – 31)
واجب نبودن پوشش زیور آلات ومواضع آن برزنان در رویاروئی با کودکان غیر ممیز (نور-31)
اولویت رعایت حجاب بر زنان و دختران پیامبر (ص) (احزاب – 59)
زنان مؤمنه موظف به پوشاندن سر و گلو و سینه خود از نگاه نامحرمان هستند (نور – 31)

زنان مؤمنه موظف به پوشاندن پاها و زینت های آن هستند (نور – 31)

زنان مؤمنه موظف به رعایت پوشش و حفظ خود از نامحرم هستند (احزاب – 53 و 54)

واجب نبودن حجاب برای زنان مومنه در مواجهه با محارم خود (پدران، پسران، پسران برادر، خواهر و زنان مومنه دیگر (احزاب – 55)

براي بررسي آيات بايد مخاطب و شان نزول آيات مورد بررسي قرار بگيرد.
آيه مورد نظر هم يكي از فلسفه هاي حجاب را مطرح مي كند و آن جلوگيري از جسارت و آزار منافقين است.
«یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلایوذین و کان الله غفورا رحیماً»(سوره احزاب، آیه 59) ای پیامبر ! به همسران و دخترانت و زنان مومن بگو: روسری‌های بلند بر خود بیفکنند ، این (عمل) مناسب تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند و خداوند آمرزنده مهربان است.

در تفسير على بن ابراهيم در شان نزول آيه نخست چنين آمده است : آن ايام زنان مسلمان به مسجد مى رفتند و پشت سر پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) نماز مى گذاردند، هنگام شب موقعى كه براى نماز مغرب و عشا مى رفتند بعضى از جوانان هرزه و اوباش بر سر راه آنها مى نشستند و با مزاح و سخنان ناروا آنها را آزار مى دادند و مزاحم آنان مى شدند، آيه فوق نازل شد و به آنها دستور داد حجاب خود را بطور كامل رعايت كنند تا به خوبى شناخته شوند و كسى بهانه مزاحمت پيدا نكند.

در اينجا روى يكى از موارد ايذاء تكيه كرده و براى پيشگيرى از آن از دو طريق اقدام مى كند: نخست به زنان با ايمان دستور مى دهد كه هر گونه بهانه و مستمسكى را از دست مفسده جويان بگيرند، سپس با شديدترين تهديدى كه در آيات قرآن كم نظير است منافقان و مزاحمان و شايعه پراكنان را مورد حمله قرار مى دهد.

در اينكه منظور از شناخته شدن چيست ؟ دو نظر در ميان مفسران وجود دارد كه منافاتى با هم ندارند.

نخست اينكه در آن زمان معمول بوده است كه كنيزان بدون پوشيدن سر و گردن از منزل بيرون مى آمدند، و از آنجا كه از نظر اخلاقى وضع خوبى نداشتند گاهى بعضى از جوانان هرزه مزاحم آنها مى شدند، در اينجا به زنان آزاد مسلمان دستور داده شد كه حجاب اسلامى را كاملا رعايت كنند تا از كنيزان شناخته شوند و بهانه اى براى مزاحمت به دست هرزگان ندهند. بديهى است مفهوم اين سخن آن نيست كه اوباش حق داشتند مزاحم كنيزان شوند، بلكه منظور اين است كه بهانه را از دست افراد فاسد بگيرند.

ديگر اينكه هدف اين است كه زنان مسلمان در پوشيدن حجاب سهل انگار و بى اعتنا نباشند مثل بعضى از زنان بى بند و بار كه در عين داشتن حجاب آنچنان بى پروا و لاابالى هستند كه غالبا قسمتهائى از بدنهاى آنان نمايان است و همين معنى توجه افراد هرزه را به آنها جلب مى كند.

به هر حال از اين آيه استفاده مى شود كه حكم ((حجاب و پوشش )) براى آزاد زنان قبل از اين زمان نازل شده بود، ولى بعضى روى ساده انديشى درست مراقب آن نبودند آيه فوق تاكيد مى كند كه در رعايت آن دقيق باشند. و از آنجا كه نزول اين حكم ، جمعى از زنان با ايمان را نسبت به گذشته پريشان مى ساخت ، در پايان آيه مى افزايد: ((خداوند همواره غفور و رحيم است )) (و كان الله غفورا رحيما).
(براي اطلاعات بيشتر رجوع كنيد به تفسير نمونه ذيل آيات 59و60 سوره احزاب)

سلام

به نظر من چادر در زمان حال برای خیلی زنها جنبه ریا و تظاهر پیدا کرده است
زنانی که می خواهند به مقامات دولتی برسند یا در ارگانی رییس و مدیر شوند حتی اگر اعتقادی به چادر نداشته باشند
برای رسیدن به خواسته شان از چادر استفاده می کنند
به شخصه دیده ام زنان مدیری که در اداره شان چادر داشته اند اما در منزل و محلهای شخصی و خصوصی حجاب درست و حسابی ندارند و حتی از روسری هم استفاده نمی کنند

شقایق;161710 نوشت:
شما حق ندارید گناه یه نفرو پای یه قوم بنویسید! ببینم یعنی همه ی چادریها سره کار میرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه ی چادریها با دولت سروکار دارند؟؟؟؟؟ واقعاکه خیلی ظاهر بینید!!!!!

دوست من کمی دقت بد نیست
من کی گفتم همه چادریها
یک بار دیگه متن منو به دقت بخون

نباید کتمان کرد این واقعیتو که بعضی زنها برای رسیدن به مقامات دولتی و یا پذیرفته شدن
در ادارات از چادر استفاده می کنند بدون اینکه اعتقادی به ان داشته باشند
ایا شما یک زن مانتویی می بینید که به مقامات بالا رسیده باشد ؟
اگر زنی خواسته باشد در این عرصه فعالیت کند ایا ناگزیر به استفاده از چادر نیست ؟
حقیقت را که نمی شود کتمان کرد

درود
امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه
اون که میگه من چادر نمیپوشم هیچ کس کاری به من نداره طرف من نمیادو لذت میبرم بنظر من یه مشکلی داره(نظر شخصی من و کلی هست)
یک پسر 7 خط ببخشید هیچ چیز حالیش نیست اگر واقعا بخواد با کسی رابطه برقرار کنه مهم نیست چادری باشه مانتویی باشه
من شخصا دختری دیدم در میدان امام حسین در .... کار میکرد حرف چندین ساله پیشه ایشون یتیم بودن و وضعیت مالی بدی هم داشتن
تیپ ایشون هم میدیدین شبیه یه مانکن بود یه پسر همکارشون بود فهمیده بودن ایشون کسیو ندارن چشم یه رابطه نامشروع برقرار کردن و اذیتش میکرد دختره هم بخاطر شرایط بد مالی نمیتونست بره جای دیگه
تا اینکه به دوستش میگه .. دوستش تصمیم میگیره به برادرش موضوع رو بگه
برادر دختره دوست صمیمی من بود برای من ماجرا تعریف کرد گفت یه دختره هست همکار دوستمه دیدیش باهاش دست بده و ما خودمون رو به عنوان بردار ایشون معرفی کنیم.
رفتیم پیش خانومه دست دادیم و نگاه چپی به پسره کردم فقط دوست داشتم یه کار اشتباه ازش رخ بده (اخر نامردی بود اونم دختر یتیم ...)
و یک دختری هم دیدم با چادر میگشت اونم بخاطر این که مظلوم نشون بده (اخر 7 خطا بود )
فهمیدم اون لحظه و بعد از این 2 ماجرا حجاب یک دختر به چادرش نیست به بصیرتشه
نمیگم چادری ها بدن نه مادر بنده هم چادری هست اما یه چیز رو فراموش نکنید
اگر شما میرید سر کار همکار شما با چادر بهتون توجهی نداره و با مانتو توجی داره بهتره با همون مانتو باشید و برخوردی باهاش کنید که از هزاران چادر پوشیدن بالاتر باشه
متاسفانه و یا خوشبختانه ما ایرانی هستیم نمیخوام تاریخ ایران و عرب رو رو نمایی کنم و دلیل پیداش چادر
من مانتو رو ترجیح میدم یک ایرانی اصیل هیچ وقت با دیدن یک مانتو خودشو گم نمیکنه و واقعا خاک بر سر پسری که با دیدن یک مانتو تحریک بشه (اون ایرانی نیست)
البته در اخر میگم عقاید من به کسی تحمیل نمیکنم من به خانوم های چادری احترام میزارم هم به مانتوییش
برای من که یه پسره هیچ فرقی نداره از لحاظ جذب کردن چه طرف چادری باشه چه مانتویی
و در اخر بگم پاکی یک دختر به چادرش نیست به بصیرتشه به دلشه به زاتشه نه به ظاهرش
موفق باشید

فضای آیات بخوبی نشانگر این موضوع است که حجاب برای امنیت زن ودور کردن فضای جامعه ازشهوت است به این حدیث درتضیح آیه توجه کنید:
و اما قوله عز و جل: يا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ فانه كان سبب نزولها ان النساء كن يخرجن الى المسجد و يصلين خلف رسول الله صلى الله عليه و آله فاذا كان بالليل و خرجن الى صلوة المغرب و العشاء الاخرة يقعد الشباب لهن في طريقهن فيؤذونهن و يتعرضوا لهن فانزل الله عز و جل: «يا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِينَ» الى قوله تعالى «ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِيماً».نورالثقلین ج4 ص307

سلام
به نظر من چادر نشانه ی حیا و پاکدامنی زن است. ولی متاسفانه بعضی ها درست استفاده نمی کنند. زنی که چادر نداشته باشه و بد حجاب باشه خیلی جلب توجه میکنه. چه بسا کسانی هستند که چادری نیستند ولی مانتو تنگ و یا کوتاه هم نمی پوشند. البته ناگفته نماند چادر امانت حضرت زهرا (س) است.

سلام. من با جواب چادر برای خودنمایی مشکل دارم.
این مسله در قران هم به عنوان «جلابین» به کار رفته و در عرف قدیم با نام جادر بوده است.
پس این مسله و جواب داده شده اشتباه است لطفا تجدید نظر شود بهتر است.ممنون

رسول نماینده سیاسی خداوند است. واژه رسول در دیپلماسی به معنای مطلق فرستاده سیاسی است. وظیفه رسول ، انجام رسالت به هر شکل ممکن است.[=&quot][1] خداوند او را برای هدایت و تربیت جامعه بشری فرستاده [=&quot][2] و فرمانبرداری از اوامر و نواهی او بر مردم واجب است.[=&quot][3] قرآن به تمام و کمال بر او فرو فرستاده شده. او نبی است؛ از طریق وحی با خداوند در ارتباط است و آن را بی کم و کاست از خداوند فرا می گیرد. و به مردم ابلاغ می کند. دارای عصمت است؛ از تمام رذیلت های ظاهری و باطنی پاک و به دور است.
ابلاغ پیام وظیفه اصلی انبیا و رسولان الهی است. اما تنها پیامبر اسلام توانست ابلاغ پیام را با تأسیس دولت دینی و حکومت دینی قرین سازد. به خاطر ماهیت سیاسی اسلام و اندماج دین و دولت در اسلام و نیز شرایط و وضعیت اجتماعی - سیاسی شبه جزیره عربی، پیامبر در آن به رسالت مبعوث گردید.
حضرت موسی (ع) تنها یک جنبش سیاسی علیه فرعون تأسیس کرد و حضرت عیسی (ع)، حتی به تأسیس یک جنبش سیاسی نیز دست نزد. مسیحیت تا قرن چهارم هنگامی که کنستانتین آن را در امپراطوری روم شرقی به رسمیت شناخت، به سمت سیاست گرایید و به صورت یک ایمان دینی غیر سیاسی باقی ماند.[=&quot][4]

معرفی نبوت

نبوت سومین اساس از پنج اساس شناخت قدرت الهی است، نبوت یعنی رسالت و پیغمبری، یعنی 124000نفر پیغمبر حق بوده و از طرف خداوند انتخاب شده باشد و حق رسالت را بر دوش دارد و هیچ گونه اعتراضی به کار پیامبر نباید کرد.
پیغمبر یا پیغامبر و یا پیامبر هیچ گونه تفاوتی با هم ندارد و هر کدام معنی یک دیگر را می دهد. پیامبر یعنی کسی که پیام یک نفر را به یک یا چند نفر می رساند. پیامبر در این جا معنی رسول الله را می دهد که پیام خدا را به همه گان یا به مردم می رساند و آنها را به خدا پرستی و دست کشیدن از عبادت غیر خدا دعوت می کند. در زمان و بعد از پیغمبر بعضی از مردم فریب دهنده ادعای پیغمبری می کردند و خود را پیغمبر می نامیدند (که حالا هم چنین است ،حتی مردمی گستاخ پیدا می شود که ادعای امامت و خدایی می کنند و الله اعلم) . یکی از آنها به نام لا خود را معرفی کرد و گفت پیغمبر اسلام مرا بعد خود جانشین خود قرار داد. او همچنین حدیثی از پیامبر را خواند و این چنین گفت که پیغمبر فرموده است: لا نبی بعدی (لا بعد از من پیغمبر است.[=&quot][5]) الله اعلم.
در حالی که پیامبر ختم رسولان بودند.[=&quot][6] این مسئله در همه ی احادیث ائمه که به پیامبر مربوط می شود، قابل ملاحظه است.

حضرت رسول الله کسی بوده است که عدالت اسلامی ،قوانین اسلامی، و مسائلی که مربوط به اسلام بوده است را اجرا کرده و اولین کسی بوده که حد الهی را اجرا کرده و این نشانه ی عادل بودن حضرت و اجرا کردن قوانین الهی را نشان می دهد.
[=&quot]حضرت پیامبر محمد (ص) کسی بوده است که خاتم انبیا و بهترین آنها بود
[=&quot][1] لسان العرب، ماده سفر، ج4ص370.

[=&quot][2] حج /2

[=&quot][3] نساء/59.

[=&quot][4] شجاعی علیرضا، مشروعیت دینی دولت و اقتدار سیاسی دین ص135-134. به نقل از اندیشه سیاسی از افلاطون تا ناتو، ص 48-47.

[=&quot][5] نهج الفصاحة مجموعه كلمات قصار حضرت رسول ص 57 مقدمه چاپ دوم.

[=&quot][6] محمّد پدر هيچ يك از مردان شما نيست. او رسول خدا و خاتم پيامبران است. ..(ما كانَ مُحَمَّدٌ أَبا أَحَدٍ مِنْ رِجالِكُمْ وَ لكِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَ خاتَمَ النَّبِيِّين‏)...

هوريا شاهويي;34805 نوشت:

با سلام؛
این که خدای متعال می فرماید:
" ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ"- يعنى پوشاندن همه بدن به شناخته شدن به اينكه اهل عفت و حجاب و صلاح و سدادند نزديك‏تر است، در نتيجه وقتى به اين عنوان شناخته شدند، ديگر اذيت نمى‏شوند، يعنى اهل فسق و فجور متعرض آنان نمى‏گردند.
ديگر اينكه هدف اين است كه زنان مسلمان در پوشيدن حجاب سهل‏انگار
و بى اعتنا نباشند مثل بعضى از زنان بى بند و بار كه در عين داشتن حجاب آن چنان بى‏پروا و لاابالى هستند كه غالبا قسمت هايى از بدن هاى آنان نمايان است و همين معنى توجه افراد هرزه را به آنها جلب مى‏كند.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ر.ک: الميزان في تفسير القرآن، ج‏16، ص: 34 و تفسير نمونه، ج‏17، ص: 428

چادر به خودی خود باعث خود نمایی نیست .
انسان با هر وسیله ای میتونه خود نمایی کنه .
کسی که چادر میذاره بسته به هدفش میتونه خودنمایی کنه یا نکنه .
این ماجرا به چادر ربطی نداره .
به حجاب بیشتر مربوطه تا چادر

با سلام و عرض ادب
پاسخ در صفحه های اول و دوم داده شده است و اگر نکته و یا سوالی جدید هست مطرح شود.

در اسلام حجاب مهم است نه چادر .این رامی گویم که بدانید با مانتو هم میتوان حجاب کامل داشت و با چادر هم میتوان جلب توجه کرد . تورو خدا انقدر ظاهر بین نباشید خداوند خواسته که حجاب رعایت شود و هر کس با هر پوششی با هر نامی که داشته باشد اگر بتواند حجاب را رعایت کند پوشش کامل را خواهد داشت خواه چادری خواه مانتویی . همین دیدهای متعصبانه وخشک باعث شده که در جامعه ی ما بی حجابی به شدت رشد داشته باشد. درضمن چگونه واژه ی چادر را در قرآن قرار میدهید؟؟؟؟ایا این تحریف آشکار قرآن نیست؟؟؟؟؟؟ایا جلباب دقیقا همان چادر است؟؟؟؟
که اگر بود تمام مسلمانان جهان چادر سر می کردند.

freedom;222252 نوشت:
در اسلام حجاب مهم است نه چادر .این رامی گویم که بدانید با مانتو هم میتوان حجاب کامل داشت و با چادر هم میتوان جلب توجه کرد . تورو خدا انقدر ظاهر بین نباشید خداوند خواسته که حجاب رعایت شود و هر کس با هر پوششی با هر نامی که داشته باشد اگر بتواند حجاب را رعایت کند پوشش کامل را خواهد داشت خواه چادری خواه مانتویی . همین دیدهای متعصبانه وخشک باعث شده که در جامعه ی ما بی حجابی به شدت رشد داشته باشد. درضمن چگونه واژه ی چادر را در قرآن قرار میدهید؟؟؟؟ایا این تحریف آشکار قرآن نیست؟؟؟؟؟؟ایا جلباب دقیقا همان چادر است؟؟؟؟
که اگر بود تمام مسلمانان جهان چادر سر می کردند.

سلام و عرض ادب

به نظر شما آیا در بازار امروز مانتو مناسب پیدا میشه؟
مانتویی که برجستگی های بدن رو معلوم نکنه؟

کلاه شرعی هم خوب چیزیه والاه
خدا نه اعوذ بالله بچه نیست که بتونیم گولش بزنیم...

صحبت اون شهیدی که می گه: خواهرم چادر مشکی تو از خون من با ارزش تر است
یا اون عالم ربانی که می گه چادر خانم ها از عبای من با ارزش تره...

همین آواتار منو می بینید
شهید برونسیه

کسی که خبر شهادتش رو حضرت زهرا (س) در عالم مکاشفه به اون داد.
شهید برونسی می گه یه خانم قد بلند و چادری

حل شد؟:Narahat az:

نوکر شهدا;222333 نوشت:
سلام و عرض ادب

به نظر شما آیا در بازار امروز مانتو مناسب پیدا میشه؟
مانتویی که برجستگی های بدن رو معلوم نکنه؟

کلاه شرعی هم خوب چیزیه والاه
خدا نه اعوذ بالله بچه نیست که بتونیم گولش بزنیم...

صحبت اون شهیدی که می گه: خواهرم چادر مشکی تو از خون من با ارزش تر است
یا اون عالم ربانی که می گه چادر خانم ها از عبای من با ارزش تره...

همین آواتار منو می بینید
شهید برونسیه

کسی که خبر شهادتش رو حضرت زهرا (س) در عالم مکاشفه به اون داد.
شهید برونسی می گه یه خانم قد بلند و چادری

حل شد؟

می توانیم بدهیم برای مان بدوزند خدا راهش رو گذاشته مهم اینه تفکر ادم چی باشه و تا چه حد براش مهم باشه:Cheshmak:

درمورد اون قسمت قرمز هم:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

اینجور که معلومه همه حضرت زهرا ( ع ) رو دیدند فقط ما بی نصیب ماندیم یکی میگه چادر داره یکی میگه جلباب یکی میگه پوشیه

خدایا اهدنا الصراط المستقيم....

موضوع قفل شده است