جمع بندی چگونه خودم را به خانواده دختر مورد علاقه ام اثبات کنم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه خودم را به خانواده دختر مورد علاقه ام اثبات کنم؟

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و راه اندازی سایت.
دوست ندارم زیاد وقتتونو بگیرم سریع موضوع اصلی رو مطرح میکنم. من یه پسر ۲۸ ساله هستم که ۴ ساله با یک دختر خانم دوست هستم دو سال پیش برای خواستگاری اقدام کردم که پدر ایشون اجازه ندادن من با خانواده به خواستگاری برم الان که دو سال گذشته و اصرار بنده رو روی این موضوع و همچنین علاقه ی دو طرفه ای که وجود دارد به بنده گفتن که باید خودمو بهش ثابت کنم تا اینکار انجام نشه اجازه خواستگاری رو نمیدن میخواستم بدونم یک پسر چجوری میتونه خودشو به پدر دختر اثبات کنه.
با تشکر

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد نشاط

[TD][/TD]

سوال:

چگونه خودم را به خانواده دختر مورد علاقه ام اثبات کنم؟

پاسخ:
صحبت و گفتگو با پدر دختر خانم از جانب شما و یا از طریق پدرتان یا یک واسطه قابل اعتماد و دلسوز و مجرب می تواند، گام موثری در حل این مسئله به حساب آید و می تواند نسبت به تلاش شما موثر واقع شود.

باید کاملا معلوم شود که قصد و انگیزه درونی پدر دختر خانم وصلت می باشد، در واقع اگر تمایل درونی و رضایت به وصلت باشد، می توان امیدوار به آینده شد، منتها اگر خواسته ها نامعقول و غیر منطقی باشد و به نوعی اعلان کند یا بار رفتارش مشخص شود که به وصلت و ازدواج راضی نیست، شاید تلاش و اثبات شما هم بی اثر بوده و نتواند در جلب رضایت او مفید واقع شود.

از آنجایی که اطلاعات لازمی در اختیار ما نیست، نکاتی را به صورت کلی خدمتتان بیان می کنیم.

برای اثبات خود به خانواده دختر خانم و جلب رضایت آنها آنچه مهم است اینه که:

در سه حیطه و محور می توان توجه دیگران را در این موضوع جلب کرد: شغل- مدیریت اقتصادی و عقل معاش- نوع رفتار (اعم از اصلاح و یا بروز اخلاق مردانه (حسن رفتار) و ارزش های اخلاقی)

1. انتظارات و خواسته های ضروری و معقول آنها را باید بدانید. این گام اول بوده و می تواند کمک قابل توجهی برای رسیدن به هدفتان بکند.
2. داشتن شغل موجه یا کار مناسب

اگر مشکل اشتغال دارین باید یک چاره اساسی بکنین!
باید پیگیر یک کار خوب باشین، هر چند سخت باشد و مسائل دیگر.

این همت شما خیلی مهم است.

3. داشتن سرمایه اولیه زندگی و هزینه ازدواج
به هر حال شروع هر کاری هزینه دارد و شما باید برای این مسئله بایستی آمادگی لازم را داشته باشید.

4. اثبات عقل معاش
نوع مدیریت هزینه ها و پس انداز و مهارت لازم در تشخیص ضرورت در دخل و خرج و کنترل هزینه ها یک مهارت مهم و اساسی در زندگی است و باید طرف مقابل متوجه این صلابت باشد تا یک احساس امیدواری و اعتماد ایجاد شود.
مثلا: رفیق بازی و خرج کردن درآمدها و سرمایه در مواقع غیر ضروری و عدم توانایی در گفتن نه به انتظارات غیر منطقی دیگران یک ضعف بزرگی است و باید چاره جویی شود.

5. حسن رفتار و نوع برخورد متین و باوقار

اگر رفتارهای ضعیف و یا اخلاق ناپسندی دارین، تصمیم قاطعانه برای اصلاح آنها بگیرین.

6. محترم شمردن ارزش های اعتقادی و اخلاقی
هم در محیط کار و محل زندگی و روابط با بستگان و سایرین.
به طوری که دیگران نظرشان نسبت به افکار و رفتار شما عوض شود و خوب بودن شما زبانزد همه گردد.

7. رعایت ادب و احترام با همه اطرافیان دور و نزدیک

8. مهارت تصمیم گیری قاطعانه و مستقل
اصل مشورت در تصمیم گیری یک رفتار صحیح می باشد و میزان خطا را کاهش می دهد، منتها برخی از افراد هستند که مهارت قدرت تصمیم گیری را ندارند و وابسته به تلقین اعضای خانواده و یا رعایت حال نظر آنها هستند و اختیار لازم برای تشخیص تصمیم مناسب برای شرایط خویش نیستند
، اگر چنین مسئله ای در رفتار شماست باید تدابیر لازم برای اصلاح آن به کار بگیرید.
این عیب بزرگی است و می تواند شیرازه زندگی را بهم بزند.

9. میزان علاقه خودتان را اثبات کنید.
باید خانواده مقابل متوجه شود که شما به خاطر ارزش های اخلاقی و با دید منطقی فرد مقابل را دوست دارید و به خاطر او آمادگی لازم را برای داشتن یک زندگی سالم و اصولی دارید.
همین صلابت شما در تامین خواسته های معقول آنها و ابراز علاقه به این مسئله، می تواند یک اعتمادسازی را ایجاد کند که شما از روی عقل و خرد و دید منطقی او را انتخاب کرده اید و صلاحیت تشکیل یک زندگی موفق و سالم را دارین.

10. منظم بودن و خوش قولی، امانتداری، صداقت در گفتار و دوری از سستی و تنبلی و بیخالی
ویژگی های اخلاقی خوبی برای جلب رضایت نظر دیگران می تواند باشد.
[INDENT=4]

[/INDENT]
[INDENT=3]

[/INDENT]

موضوع قفل شده است