صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زمان دقیق نمازهای یومیه و رسیدن به مقامات معنوی

نوشته
    18
    حضور
    1 روز 20 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط UTD نمایش پست ها
    شما میتونید هر روز زمان دقیق نماز های پنج گانه را از سایت باد صبا مطلع بشید
    از راهنماییتون ممنونم
    نسخه pdf یا word ش هم وجود داره بتونیم پرینت بگیریم؟

2. صلوات

UTD

نوشته
    35
    حضور
    3 روز 8 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    81

نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس آفرین نمایش پست ها
    از راهنماییتون ممنونم
    نسخه pdf یا word ش هم وجود داره بتونیم پرینت بگیریم؟
    باسمه تعالی
    با سلام

خواهش میکنم،تشکر لازم نیست...

بله میتونید نسخه چاپی یا Pdf اوقات شرعی رو هم داشته باشید.البته تا اونجایی که بنده جستجو کردم وقت عصر و عشاء در این pdf مشخص نشده اما میتونید با کمی مقایسه با سایت های که وقت عصر و عشاء مشخص شده زمان عصر و عشاء در این pdf هم دستون بیاد.

فقط یه نکته،اونم اینه که فقط مراکز استان ها اوقات شرعی شون بصورت Pdf مشخص شده.احیانا اگر در شهرستان هستید اندکی زمان ها با مراکز استان تون تفاوت داره که میتونید راحت متوجه بشید.

اگر اوقات شرعی مراکز استان ها به صورت فایل pdf نیاز دارید به این قسمت بروید و فایل pdf استان تون رو دانلود کنید.اوقات شرعی سال 98 به صورت کامل در این سایت وجود داره.

سایت 1

اگر هم به صورت دقیق میخواهید اوقات شرعی رو براساس شهرستانی که هستید بدست بیارید کافیه به این سایت برید و استان و شهرستان خودتون رو در سایت مشخص کنید و گزینه محاسبه اوقات شرعی رو کلیک کنید.بعد از محاسبه میتونید اون رو پرینت بگیرید یا ذخیره کنید یا بوسیله گوشی یا رایانه از اوقات شرعی عکس بگیرید.

سایت 2

البته یک سایت خارجی هم وجود دارد که اوقات شرعی بصورت کامل شامل عصر و عشاء نشون میده.

سایت islamic finder

میتونید وارد سایت بشید از قسمت بالا که نوشته شده islamic finder شهر خودتون رو به صورت انگلیسی و حتما دقیق وارد کنید سپس اینتر کنید. کمی پایینتر اوقات شرعی همان روز نمایش داده میشه.اگر یکم پایین تر برید قسمت PRINT 2019 PRAYER TIMES برید روی گزینه PRAYER TIMETABLE 2019 کلیک کنید اوقات شرعی تمام ماه ها به صورت لیست کامل براتون نمایش داده میشه که میتونید پرینت یا عکس بگیرید.البته بنده که خودم از برنامه داخل گوشی استفاده می کنم راحتره.همچنین برای زمان عصر و عشاء نظرات مذاهب مختلف کمی با هم فرق دارد و به نوعی میشه گفت تقریبی هستن.

این مطلب هم در این سایت درباره ی مفهوم نماز اول وقت هم بحث شده شاید بهتون کمک کنه.

نماز اول وقت

در ضمن این رو هم در نظر داشته باشید در زبان عربی تا اونجایی که بنده اطلاع دارم صلات که در زبان فارسی نماز می گوییم مفهومش یعنی رویکرد به خدا.در واقع هر نوع ارتباط با خدا یا دعا یک نوع صلات یا نماز محسوب میشه.
    اینکه شما قصد دارید سر زمان تعیین شده با خدا ارتباط داشته باشید خیلی خوبه و اصلا صحیح آن هم همینطوره.ولی بنظرم منظور از مطلق نماز تنها سروقت خواندن نماز های یومیه نیست میتونه در طول شبانه روز به یاد خدا بودن و اعمال اصلاحی انجام دادن و در هر حال با خدا در ارتباط بودن هم باشه که عبادت محسوب میشه...البته این برداشت شخصیه.در این مورد میتونید بیشتر جستجو کنید.
    ویرایش توسط UTD : ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ در ساعت ۲۳:۲۴

4. صلوات ها 2

نوشته
    989
    حضور
    51 روز 22 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    3736

نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس آفرین نمایش پست ها
    سلام، متشکرم
    یکی از کاربران لطف کردن سایتی رو معرفی کردن که اوقات دقیق نمازهای یومیه رو میشه از اونجا بدست آورد و همینطور متوجه شدم سایت هایی از این قبیل باز هم وجود داره، منتها میخوام بدونم از نظر آیت الله قاضی و آیت الله بهجت که چنین سخنانی رو در مورد نماز اول وقت بیان کردن، ادای نمازهای عصر و عشاء بلافاصله بعد از نمازهای ظهر و مغرب مصداق نماز اول وقت هست یا باید در اوقات شرعی معین شده که فاصله داره با اذان ظهر و مغرب این نمازها رو بجا آورد؟
    علیکم السلام و رحمه الله
    خواهش می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط حنیف نمایش پست ها
    طبق توضیحی که آیه الله بهجت در این مورد فرموده اند، منظور ادای نماز در وقت دقیق خودشان است:
    همانطور که عرض شد، طبق بیانی که آیه الله بهجت داشته اند، منظور وقت دقیق هر نماز است:

نقل قول نوشته اصلی توسط حنیف نمایش پست ها
    معلوم می‌شود این،‌ چیزی هم نیست؛ هر کاری دارد،‌ یکی از این نمازهای پنج‌گانه را می‌تواند در وسط آن کارها انجام دهد؛‌ چون اول وقت است.

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم "اٍنّی بُعِثتُ لِأُتَمِّمَ مَکارِمَ الأَخلاق"

6. صلوات ها 2

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 21

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری