جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از نشانه های ظهور : کف دست روشنی که در فضا ظاهر میشود + عکس

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  خدا و حضرت زهرا (س) و امام زمان(عج)
  نوشته
  6,250
  حضور
  60 روز 17 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  66
  آپلود
  42
  گالری
  3119
  صلوات
  55613

  از نشانه های ظهور : کف دست روشنی که در فضا ظاهر میشود + عکس
  از نشانه های ظهور : کف دست روشنی که در فضا ظاهر میشود + عکس


  اين عکس که را بطور اتفاقي در يکي از سايتهاي نجومي در مقاله اي که در تاريخ سوم آوريل 2009 يعني درست چند روز قبل پيش از اين درج شده پيدا کردم و بي اختيار ياد يکي از علائم ظهور افتادم که بطور مکرر در روايات و احاديث ما آمده است. شايد بتوان گفت همه ما در انتظار ظهور حضرتش هستيم و گفته مي شود منتظران و مشتاقان حضرتش کساني هستند که علائم ظهور را دنبال مي کنند.

  اين نه از باب تعيين تاريخ ظهور بلکه تنبه و عدم فراموشي ظهور حضرت مهدي عج الله تعالي فرجه الشريف مي باشد و تنها خداوند به موقع و تاريخ ظهور آگاه است و بس . نکته ديگر اينکه تکوين و ظهور چنين صحنه هايي (سحابي هايي) در آسمان يکباره اتفاق نيفتاده ، بلکه علم ناقص بشر و تدريجي بودن آن موجب شده با گذشت زمان و پيشرفت دانش نجوم و دستيابي به تکنولوژي هاي روز ما بتوانيم به اين تصاوير دست يابيم. اميدوارم مورد توجه علاقمندان قرار گيرد. آدرس سايت مربوطه و ترجمه آن در انتهاي مقاله درج شده است.

  و اما احاديث مربوط به ظهور کف دست روشني در آسمان :

  علائمي كه پيش از وقوع صيحه تحقّق مي‌يابد
  در اخبار رسيده از ائمه معصومين اشاره گرديده است كه پيش از ظهور يوسف كنعاني، قائم منتظر(عج) نشانه‌هايي به وقوع مي پيوندد كه خود دلالت بر قريب الوقوع بودن صيحه مي‌كند. در اين باب، رسول گرامي مطلب را به اجمال برگزار كرده مي فرمايند كه شب دوم از ماه رمضان نشانه‌اي در آسمان پديد مي‌آيد:
  "يَظهَرُ فيِ السَّماءِ آيَةٌ لِلَيلَتَينِ تَخلوُانِ مِن شَهرِ رَمَضانَ."
  "دو شب گذشته از ماه رمضان نشانه اي در آسمان ظاهر مي‌شود."(الملاحم و الفتن: سيّد بن طاوس، ص35.)

  اما شايد بتوان به بفضيل اين سخن پيامبر خدا را در كلام امام صادق عليه السلام جست و جو نمود كه فرمودند:
  "سالي كه صيحه آسماني شنيده مي‌شود،‌قبل از آن در ماه رجب نشانه‌اي ديده خواهد شد. سؤال شد آن نشانه چيست؟ فرمود: سيمايي در قرص ماه ديده مي شود و كف دست روشني در فضا ظاهر مي شود."(كتاب الغيبه : نعماني، ص134 * بحار الانوار : مجلسي، ج52: ص233* منتخب الاثر: صافي، 441.)

  امام صادق عليه السلام مي‌فرمايند:
  "و وجه و صدر يظهران للناس في عين الشمس."
  "صورت و سينه‌اي در قرص خورشيد براي همگان ظاهر مي‌شود."

  واكنش مردم
  وقوع صيحه آن زمان است كه اختلاف و تشتّت دامنگير جوامع شده باشد و تفرقه و جدايي سايه گستر. در آغاز سروشي آسماني گوش نواز مي‌شود و سپس كف دستي پديد مي‌آيد و بعد از اين وقايع صيحه آسماني طنين افكن مي‌گردد.

  امير المؤمنين علي عليه السلام در فرازي از يك روايت كه در باب احوال آخر الزّمان ايراد فرموده‌اند مي‌فرمايند:
  "...آنگاه امور مردم هرگز اصلاح نمي‌شود و هرگز نمي‌توانند در اطراف يك محور گرد آيند، تا هنگامي كه منادي از آسمان بانگ بر مي‌آورد: به سوي فلاني بشتابيد و از او دور نشويد. سپس كف دستي در آسمان ظاهر مي‌شود و به سوي او اشاره مي‌كند."(الملاحم و الفتن: سيّد بن طاوس؛48* بشارة الاسلام: كاظمي، ص79* روز گار رهايي: كامل سليمان، ج2: ص867.)
  حالت و واكنش مردم در قبال صيحه را از زبان به حق ناطق امام صادق عليه السلام بشنويد:
  "هنگامي كه بانگ آسماني را بشنوند، مانند كسي كه بر سرش مرغ نشسته باشد، خشكشان مي‌زند. تمامي دشمان خدا در برابر صيحه آسماني خاضع و منفقاد مي‌شوند. اگر در خبري هم دچار شكّ و ترديد باشند در مورد صيحه آسماني هيچ ترديدي هخواهند داشت، كه با نام پدر و نام اجداد طاهرين او (عج) ندا خواهند شد."( كتاب الغيبه : نعماني، ص136 و ص150* الزام الناصب: حائري، ص226 و ص176* روزگار رهايي: كامل سليمان، ج2:ص887.)
  مفاد اين صيحه
  حال که به وجود صيحه با مدد از روايت به اثبات رسيد بايد ديد که مفاد اين صيحه چيست؟ آيا فريادي بي مناسبت؟ يا نه ، ندايي است که پيام و فرماني در بر دارد.

  رسول اکرم صلّي الله عليه و آله مي فرمايند:
  "به هنگام خروج قائم عج منادي آسمان يانگ مي زند: هان اي مردمان! خداوند مهلت ستمگران را پايان بخشيد و بهترين امّت محمد صلّي الله عليه و آله را به پيشوايي و سرپرستي شما برگزيد، خود را در مکّه به او برسانيد"(کتاب الاختصاص: شيخ مفيد* بحار الانوار: علّامه مجلسي، ج 52: ص304.)

  امام باقر عليه السّلام در اين باره مي فرمايند"
  "منادي آسماني در اوّل صبح بانگ بر مي آورد: اي مردمان! آگاه باشيد که حق با علي و شيعيان اوست. شيطان که نفرين خدا بر او باد، در آخر همان روز بانگ بر مي آورد: حق با سفياني و پيروان اوست."(کمال الدّين: شيخ صدوق، ج2: ص652* الارشاد: شيخ مفيد، ص 38* کتاب الغيبه: شيخ طوسي، ص266-267* اثبات الهداه: حرّعاملي، ج729* بحار الانوار: علّامه مجلسي، ج52: ص206* منتخب الاثر: صافي، ص457.)

  که در صفهات پيشين گفتيم که اين ندا همان صيحه مي باشد.
  طبع تبريز از ابي حمزه ثمالي روايت کرده گفت: گفتم به ابي عبد الله(حضرت صادق) عليه السّلام که ابي جعفر( حضرت باقر) عليه السّلام مي فرمود خروج سفياني حتمي است و طلوع آفتاب از مغرب نيز حتمي است و چيزهاي ديگري بود که مي فرمود از حتميات است. که ما قسمت کوتاهي از آن را آورده ايم:
  "در اوّل روز ندا کننده اي از آسمان ندا مي کند که آن را هر گروهي به زبان هاي خودشان مي شنوند که آگاه باشيد، به درستي که حق با علي و شيعيان او است. پس از آن ندا مي کند شيطان در آخر روز از زمين که حق با عثمان و شيعيان او است. پس در اين هنگام در شک افتند داخل شوندگان باطل."(غيبت طوسي: ص282* نوائب الدّهور في علائم الظّهور: ص4-5.)
  زمان وقوع صيحه

  به شهادت روايات موجود زمان وقوع اين صيحه در شب جمعه بعد از نماز صبح، بيست و سوم از ماه مبارک رمضان است، که در لحظات آخر روز بيست و سوم صداي گريه ابليس بلند مي شود و مردم را به پيوستن به لشکريان سفياني فرا مي خواند.

  در روايت بلند بالايي که ابن عقده از امام باقر عليه السّلام نقل مي کند:
  "...نداي آسماني جز در ماه رمضان نخواهد بود که ماه رمضان ماه خدا است و آن بانگ جبرئيل است که به سوي حق فرا مي خواند... نداي آسماني در ماه رمضان، در شب جمعه، شب بيست و سوم رمضان است. هرگز در مورد آن دچار شکّ و ترديد نشويد و گوش فرا دهيد، و اطاعت کنيد. و در پايان روز صداي ابليس لعين بلند مي شود که مي گويد: فلاني مظلوم کشته شد. اين بانگ نا بهنگام گروهي را به شک مي اندازد و گروه کثيري با شکّ و ترديد وارد آتش مي شوند. نشانه بانگ جبرئيل اين است که به نام قائم عج و نام پدرش ندا مي کند. دختران پرده نشين نيز با شنيدن آن خوشحال مي شوند و پدران و برادرانشان را تشويق مي کنند که خروج کنند."(کتاب الغيبه: نعماني، ص253* کتاب الغيبه: شيخ طوسي، ص274* بحار الانوار: علامه مجلسي، ج52: ص230و 234و 290و 348و 354* منتخب الاثر: صافي، ص434و 448و 449.)

  منبع


  مــــولاي غريبــــــم!

  اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

  دل مـــــن دانـــد

  و مـــــــن دانــــــم و

  تنــــها دل مــــــن ...


  شـــادی
  روح شـــهـــدا صـــلـــوات


 2. صلوات ها 13


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  خدا و حضرت زهرا (س) و امام زمان(عج)
  نوشته
  6,250
  حضور
  60 روز 17 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  66
  آپلود
  42
  گالری
  3119
  صلوات
  55613  ارائه تصویر دست عظیم کیهانی/ دست انسان را در فضا مشاهده کنید!

  تلسکوپ چاندرا به تازگی تصویری شگفت انگیز از سحابی را به ثبت رسانده و به زمین ارسال کرده است که مشابه دست انسان بوده و تمامی انگشتان دست در آن قابل تشخیص است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، تصاویر جدیدی که به تازگی توسط سازمان ناسا ارائه شده است، صحنه ای از یک دامنه بزرگ ستاره ای را به ثبت رسانده است که ظاهری مشابه دست انسان دارد.
  این تصویر توسط تلسکوپ چاندرا به ثبت رسیده و سحابی اشعه ایکسی را با 150 سال نوری وسعت نشان می دهد. در این دست کیهانی می توان به خوبی انگشتهای آبی رنگ و شبح مانند را از یکدیگر تشخیص داد. انگشت شست، اشاره، حلقه به خوبی مشخص بوده و انگشت میانی در هاله ای از ابرهای آتشین و قرمز رنگ قرار گرفته است.
  به گفته اخترشناسان، این تب اختر به سرعت درحال چرخش به دور ستاره ای نوترونی است که انرژی شدیدی را به منظور شکل دهی ساختارهای پیچیده کیهانی به بیرون منتشر می کند. یکی از محصولات انرژی این ستاره، دست کیهانی است که در تصویر قابل مشاهده است.


  از نشانه های ظهور : کف دست روشنی که در فضا ظاهر میشود + عکس

  بر اساس گزارش سی ان ان، سحابی B1509 که توسط یک ستاره فروپاشیده شکل گرفته است یکی از قدرتمندترین مولدهای الکترومغناطیسی در کهکشان به شمار می رود. این سحابی از جریان شدید الکترونها و یونهایی که در حدود هزار و 700 سال پیش در اثر پدیده ای ناشناخته جاری شده اند، شکل گرفته است.
  به گفته متخصصان ناسا، ساختار انگشت مانند این سحابی نیز در اثر انرژی دهی به ذرات گازهای مجاور سحابی به وجود آمده است.

  منبع


  مــــولاي غريبــــــم!

  اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

  دل مـــــن دانـــد

  و مـــــــن دانــــــم و

  تنــــها دل مــــــن ...


  شـــادی
  روح شـــهـــدا صـــلـــوات


 4. صلوات ها 16


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  طلبه
  نوشته
  62
  حضور
  9 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  426  مطلب جالبی بود دست گلتون درد نکنه
  ظهور نزدیکه آماده باش

 6. صلوات ها 10


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  ویرانگری
  نوشته
  835
  حضور
  3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1519  سلام

  من چند نکته بگم

  یک از کجا معلوم که فتو شاپی نباشه این تصویر

  دو اگر حقیقت داشته باشه خوب ما هم هستیم این دست و قت بیعته !

  سه راستی 2012 قضیش چیه نکنه خبری هست ؟

 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94055  نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری * نمایش پست ها
  سلام

  من چند نکته بگم

  یک از کجا معلوم که فتو شاپی نباشه این تصویر

  دو اگر حقیقت داشته باشه خوب ما هم هستیم این دست و قت بیعته !

  سه راستی 2012 قضیش چیه نکنه خبری هست ؟
  علیکم السلام

  یک : منابع
  http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetai...?NewsID=860745
  http://mouood.org/content/view/8612/3
  http://www.universetoday.com/2009/04...on-a-big-show/
  http://www.kabulsky.com/view.aspx?tid=2&cid=9&sid=317
  http://neshanehzohoor.blogfa.com/post-4.aspx
  http://saramomeni.blogfa.com/post-95.aspx
  دو:لطفا روایات پست اول دقیق بخونید
  سه: چه خبره ؟ شما بفرمایید

  محض اطلاع:اين تصویر نه از باب تعيين تاريخ ظهور بلکه تنبه و عدم فراموشي ظهور حضرت مهدي عج الله تعالي فرجه الشريف مي باشد و تنها خداوند به موقع و تاريخ ظهور آگاه است و بس . نکته ديگر اينکه تکوين و ظهور چنين صحنه هايي (سحابي هايي) در آسمان يکباره اتفاق نيفتاده ، بلکه علم ناقص بشر و تدريجي بودن آن موجب شده با گذشت زمان و پيشرفت دانش نجوم و دستيابي به تکنولوژي هاي روز ما بتوانيم به اين تصاوير دست يابيم.


 10. صلوات ها 9


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  کامپیوتر, کتاب, مستند
  نوشته
  1,141
  حضور
  115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  40
  آپلود
  0
  گالری
  120
  صلوات
  7875

  دعوت
  سلام.

  ممنون بابت منابع.

  نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری نمایش پست ها
  از کجا معلوم که فتو شاپی نباشه این تصویر
  لینک عکس از ناسا:

  http://www.nasa.gov/multimedia/image...ture_1323.html

 12. صلوات ها 8


 13. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  نوشته
  179
  حضور
  20 روز 19 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  1140  سلام

  اخیرا در سایتها، این خبر پخش شد و ظهور دستی در آسمان را به این اواخر نسبت دادند.
  آیا اخیرا (تقریبا یکماه پیش) این اتفاق رخ داده است؟


 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  علاقه
  نجوم و دین و مذهب اسلام و سیاست
  نوشته
  456
  حضور
  16 روز 11 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  13
  آپلود
  0
  گالری
  7
  صلوات
  2026  نقل قول نوشته اصلی توسط سـاغر نمایش پست ها
  سلام

  اخیرا در سایتها، این خبر پخش شد و ظهور دستی در آسمان را به این اواخر نسبت دادند.
  آیا اخیرا (تقریبا یکماه پیش) این اتفاق رخ داده است؟
  سلام دوست عزیز
  این موضوع برای سال 1389 هست نه برای امسال .تاریخ ها را نگاهی بیاندازید.

  تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد

 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  کامپیوتر, کتاب, مستند
  نوشته
  1,141
  حضور
  115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  40
  آپلود
  0
  گالری
  120
  صلوات
  7875  نقل قول نوشته اصلی توسط سـاغر نمایش پست ها
  سلام

  اخیرا در سایتها، این خبر پخش شد و ظهور دستی در آسمان را به این اواخر نسبت دادند.
  آیا اخیرا (تقریبا یکماه پیش) این اتفاق رخ داده است؟
  با سلام و عرض ادب و احترام

  در ماه اخیر تنها یک عکس جدید از طرف NASA منتشر شده هست و به نظر می آید سایت های مختلف، خبر انتشار این عکس جدید را قرار داده بودند و نه خبر کشفش.

  التماس دعا
  یا علی

 18. صلوات ها 4


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  عاشق اتم های تک الکترونم!
  نوشته
  88
  حضور
  4 روز 13 ساعت 11 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  412  سلام
  من( شنیدم البته) که فک کنم تکنولوژی اینقدر پیشرفت میکنه که همه امام زمان رو در ال سی دی های بزرگ فضایی( که توسط پروژکتور های قدرتمند بر انحنای قوس جو تابانده میشه) می بینند نه اینکه معجره ای رخ میده و مردم روح بزرگ و کهکشانی امام زمان رو در مشرق یا مغرب می بینن!

  یعنی همون موقع امام زمان مثلا با رهبر اون دوره در ارتباط هست و مثلا چند روز قبل از ظهورش به صورت پخش زنده لحظه ای پشت دوربین میره که مردم می بینن و براشون سوال میشه که این شخص چه کسی بود!

 20. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۱۸, ۰۹:۲۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود