جمع بندی انجام خودارضائی بدون اطلاع از حکم آن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انجام خودارضائی بدون اطلاع از حکم آن

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام.
بنده از کودکی علاقه به مالیدن بدن و الت خود به زمین داشتم و نمی دانستم اسم ان خودارضایی است
تا این که کمی که بزرگ شدم با جستجو در اینترنت فهمیدم که اسم این کار خودارضایی است ولی نمی‌دانستم حرام است
به همین دلیل مقدار این کار را بیشتر کردم
تا این که وقتی به سن 14 - 15 سالگی رسیدم فهمیدم این کار حرام است و آن را رها کردم.
البته هنوز عوارض ان مانند تحریک زیاد هنگام دیدن صحنه ای در فیلم ، یا خواندن و نوشتن همین متن نیز کمی تحریک می‌شوم.
آیا اکنون گناهی بر گردن من است؟
چگونه عوارض آن را از بین ببرم؟
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

سؤال:

بنده از کودکی علاقه به مالیدن بدن خود به زمین داشتم و نمی دانستم اسم آن خودارضایی است
تا این که کمی که بزرگتر شدم با جستجو در اینترنت فهمیدم که اسم این کار خودارضایی است ولی نمی‌دانستم حرام است. به همین دلیل مقدار این کار را بیشتر کردم. تا این که وقتی به سن 14 - 15 سالگی رسیدم فهمیدم این کار حرام است و آن را رها کردم.
البته هنوز عوارض آن مانند تحریک زیاد هنگام دیدن صحنه ای در فیلم، یا خواندن و نوشتن همین متن نیز کمی تحریک می‌شوم. آیا اکنون گناهی بر گردن من است؟ چگونه عوارض آن را از بین ببرم؟

پاسخ:
استمنا و يا به عبارتي خود ارضايي، از نظر شرعي واخلاقي، حرام و گناه محسوب مي شود. اين عادت ناپسند به لحاظ اخلاقي، بعد معنوي انسان را به سختي مي آزارد، روح او را تاريك مي نمايد، آزادي معنوي انسان را سلب مي كند و در مسير خود سازي و كمال، آدمي را با چالش جدي مواجه مي كند.

شما اذعان داشتید که علم به حرمت خودارضایی نداشتید و برای همین این کار را ادامه داده یا افزایش داده اید. البته تعیین اینکه شما جاهل از نوع مقصر یا قاصر بوده اید کاری دشوار است ولی در هر صورت اگر توبه واقعی کرده باشید خداوند گناهان گذشته شما را نیز می بخشد چرا كه فردي كه از گناه توبه مي كند و به سوي خدا باز مي گردد مانند فردي است كه اصلا گناهي انجام نداده است و شايد بتوان گفت بزرگترين اميد و مژده اي كه خداوند به بنده اش داده است همين راه برگشت مي باشد.

در مورد عوارض و آسيب‌هاي خود‌ارضايي بايد خدمتتان عرض کنيم که اولا: اين آسيب‌ها معمولاً مربوط به کساني است که مدت زمان زيادي گرفتار اين انحراف جنسي‌بوده‌اند و يا شدت ابتلايشان بالا بوده است. حال اگر کسی تصميم قطعي بر ترك آن گرفته باشد به هيچ عنوان نبايد نگران عوارض آن باشد. چرا كه اگر برخي از اين عوارض ايجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بين خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانايي جبران اين عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازي مي‌کند و به تدريج به وضعيت عادي برمي‌گردد ؛ البته به شرطي که در تصميمتان بر ترک جدي باشيد و خداي ناکرده دوباره گرفتار خود‌ارضايي نشويد.

ثانیا : زمان جبران عوارض از يك شخص با شخص ديگر و همچنين بر اساس شدت گرفتاري متفاوت است. هر چه بدن قوي تر باشد و شدت گرفتاري قبلي نيز كمتر باشد، زمان جبران عوارض كاهش پيدا مي كند. همچنين خوردن مواد قندي مثل خرما، کشمش و عسل انجام ورزش روزانه، تفريح و گردش هاي سالم در بازگشت سلامتي شما بسيار مؤثر است. بدن انسان توانايي جبران عوارض را دارد ولي بايد توجه داشته باشيد كه عوارضي که (مثل لاغري و ...) در طول زمان ايجاد شده به تدريج جبران خواهد شد و البته نبايد توقع داشته باشيد که فورا جبران شود.

بنابراين آنچه كه لازم است تذكر دهيم اين است كه بيش از حد خود را نگران نسبت به آنچه قبلا اتفاق افتاده نسازيد و استرس به خود راه ندهيد كه خود نگراني و استرس وسيله اي براي افزايش مشكلات شما خواهد بود و بهبود عوارض را به تاخير خواهد انداخت.

ضمنا توصیه می کنیم منابع زیر را نیز مطالعه نمایید:
*صدری، نوروز، فتنه نفس: غریزه جنسی و خطر خودارضایی، قم: سبط النبی، 1390.
*بخشانی، نورمحمد، مشاوره جنسی و نه گفتن در مواقع حساس به منظور پیشگیری از ایدز در جوانان، ترجمه: بهروز بیرشک، تهران: انستیتو روانپزشکی تهران، 1382.
*حسین‌خانی نائینی، هادی،7 روش مهار غریزه جنسی، یزد: شهد علم، 1393.

موضوع قفل شده است