جمع بندی دختر 8 ساله ای که هنوز ادای شیرخواران را در می آورد!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دختر 8 ساله ای که هنوز ادای شیرخواران را در می آورد!

سلام
من مشکلی دارم که امیدوارم بتونین کمکم کنین
ببخشید من بدون پرده و کامل توضیح میدم چون میخوام اگه بشه واقعا کمکم کنین
من فقط یه فرزند دارم اونم یه دختر تقریبا 8 ساله
وقتی دو سالش بود و شیرم رو ازش قطع کردم تا یک ماه خیلی بیقراری میکرد بعدشم که عادت کرد
وقتی میخوابه دستش رو روی سینم بذاره تا دوسال همیشه وقتی میخوابید باید حتما کنارم میبود و اینجوری خوابش می برد
الان که بزرگتر شده حدوده دویا سه ساله خ کمتر اینطوری خوابش میبره معمولا با نیگاه کردن ب کارتون یا گوش دادن ب قصه هایی که باباش براش میگه میخوابه البته تا خوابش میبره هم دستش تو دست باباشه
ولی در هفته یکی دوبار بازم مث قدیم میشه یعنی کنارم دراز بکشه حتما باید دستش روی سینم باشه
دوماهه نمیذارم اینکارو بکنه ولی همیشه با دیدن سینم ذوق میکنه و با صدای بچه گونه میگه مال خودمه وحتی میاد میبوستش
الان ب نظر شما این مشکله؟نمیدونم شما دیگه توضیح بدین اگه مشکله راه کار بگین

با سپاس @};-

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد امیـد

[TD][/TD]

یار مهربان;1014337 نوشت:
سلام
من مشکلی دارم که امیدوارم بتونین کمکم کنین
ببخشید من بدون پرده و کامل توضیح میدم چون میخوام اگه بشه واقعا کمکم کنین
من فقط یه فرزند دارم اونم یه دختر تقریبا 8 ساله
وقتی دو سالش بود و شیرم رو ازش قطع کردم تا یک ماه خیلی بیقراری میکرد بعدشم که عادت کرد
وقتی میخوابه دستش رو روی سینم بذاره تا دوسال همیشه وقتی میخوابید باید حتما کنارم میبود و اینجوری خوابش می برد
الان که بزرگتر شده حدوده دویا سه ساله خ کمتر اینطوری خوابش میبره معمولا با نیگاه کردن ب کارتون یا گوش دادن ب قصه هایی که باباش براش میگه میخوابه البته تا خوابش میبره هم دستش تو دست باباشه
ولی در هفته یکی دوبار بازم مث قدیم میشه یعنی کنارم دراز بکشه حتما باید دستش روی سینم باشه
دوماهه نمیذارم اینکارو بکنه ولی همیشه با دیدن سینم ذوق میکنه و با صدای بچه گونه میگه مال خودمه وحتی میاد میبوستش
الان ب نظر شما این مشکله؟نمیدونم شما دیگه توضیح بدین اگه مشکله راه کار بگین
با سپاس

سلام
به نظر می رسد دخترتان هنوز مقداری از وابستگی های دوران شیرخوارگی را حفظ کرده است. کودکان وقتی به تدریج بزرگ می شوند، باید از وابستگی هایشان کاسته شود. هنگام خوابیدن دخترتان، باید همسرتان سعی نمایدد وابستگی دخترتان را به تدریج قطع کند. به این منظور از همسرتان بخواهید هنگام خوابیدن دخترتان، از او بخواهد به جای گرفتن دستانش، روبانی را بگیرد که یک طرفش را همسرتان گرفته است. کم کم همسرتان مدت ماندن در اتاق دخترتان را کاهش دهد و شما و همسرتان دخترتان را تشویق کنید به تنهایی بخوابد و خودش برای خود قصه بسازد تا خوابش ببرد.

در مورد درآوردن ادای شیرخواران نکات زیر را رعایت نمایید:
- هیچ گاه سعى نكنید براى ترك عادت كودك بر او فشار آورید؛ زیرا ممكن است موجب تقویت و تشدید عادت در او شود. سعى نكنید با مسخره و شرمنده كردنِ دخترتانْ او را مجبور به ترك عادت كنید؛ زیرا این گونه رفتارها موجب خودكم بینى و احساس بى ارزشى در فرزند مى شود.
- اصلا به فرزندتان اجازه دست زدن به سینه خود را ندهید. وقتی توجهش به سینه شما جلب شد، حواسّ او را به سوی موضوعی دیگر پرت کنید؛ مثلا او را برای آوردن وسیله ای بفرستید.

- وقتی در مورد سینه شما حرف می زند، اصلا به او نخندید؛ بلکه کمی به او اخم نمایید و در مورد علت این کار بگویید:«سینه ها قسمت خصوصیِ بدن هر فرد است و کسی نباید آنها را ببیند».
- در خانه و جلوی دخترتان لباس های پوشیده بپوشید تا او سینه هایتان را نبیند.
- دخترتان را تشویق کنید به تنهایی به حمام برود. می توانید در بیرون حمام بنشینید و او را راهنمایی کنید که چه کارهایی انجام دهد.
- هنگام یادآوریِ خاطرات دوران کودکیِ دخترتان، هیچ وقت در مورد این عادت هایش صحبت نکنید تا یادآوری و تکرار نشوند.

بسمه تعالی

چرا تک فرزند؟
ان شاءالله خواهر یا برادر برای این دختر خوبمون بیارید
یه زمانی بچه رو شیر به شیر می اوردن بچه اول فرصت نمیکرد دیگه به این چیزا فکر کنه
همه چی مال بچه دوم میشد.
دومی که هم با اولی هم بازی میشد و خلاصه از این موارد پیش نمی اومد..

تازه وقتی سومی هم بیاد مگه بچه اول و دوم میزارن سومی به این چیزا فکر کنه؟
بخواد بخوابه هم پیش بچه اول و دوم میخوابه..

چهارمی دیگه دست همه رو از پشت میبنده..
به پنجمی انصافا نمیشه فکر کرد دیگه تا همینجا فعلا برنامه ریزی بشه تا بعد..:khandeh!:

امید;1014399 نوشت:
سلام
به نظر می رسد دخترتان هنوز مقداری از وابستگی های دوران شیرخوارگی را حفظ کرده است. کودکان وقتی به تدریج بزرگ می شوند، باید از وابستگی هایشان کاسته شود. هنگام خوابیدن دخترتان، باید همسرتان سعی نمایدد وابستگی دخترتان را به تدریج قطع کند. به این منظور از همسرتان بخواهید هنگام خوابیدن دخترتان، از او بخواهد به جای گرفتن دستانش، روبانی را بگیرد که یک طرفش را همسرتان گرفته است. کم کم همسرتان مدت ماندن در اتاق دخترتان را کاهش دهد و شما و همسرتان دخترتان را تشویق کنید به تنهایی بخوابد و خودش برای خود قصه بسازد تا خوابش ببرد.

- هیچ گاه سعى نكنید براى ترك عادت كودك بر او فشار آورید؛ زیرا ممكن است موجب تقویت و تشدید عادت در او شود. سعى نكنید با مسخره و شرمنده كردنِ دخترتانْ او را مجبور به ترك عادت كنید؛ زیرا این گونه رفتارها موجب خودكم بینى و احساس بى ارزشى در فرزند مى شود.
- اصلا به فرزندتان اجازه دست زدن به سینه خود را ندهید. وقتی توجهش به سینه شما جلب شد، حواسّ او را به سوی موضوعی دیگر پرت کنید؛ مثلا او را برای آوردن وسیله ای بفرستید.

- وقتی در مورد سینه شما حرف می زند، اصلا به او نخندید؛ بلکه کمی به او اخم نمایید و در مورد علت این کار بگویید:«سینه ها قسمت خصوصیِ بدن هر فرد است و کسی نباید آنها را ببیند».
- دخترتان را تشویق کنید به تنهایی به حمام برود. می توانید در بیرون حمام بنشینید و او را راهنمایی کنید که چه کارهایی انجام دهد.
- هنگام یادآوریِ خاطرات دوران کودکیِ دخترتان، هیچ وقت در مورد این عادت هایش صحبت نکنید تا یادآوری و تکرار نشوند.

سلام

از توضیحات کامل شما سپاسگزارم گل

سعی می کنم با همراهی و همکاری همسرم این موارد رو رعایت کنم

پرسش:
دختری هشت ساله دارم. وقتی دو ساله بود و تصمیم گرفتم دیگر به او شیر ندهم، تا دو ماه بی قراری می کرد. بعد از مدتی که عادت کرد، وقتی می خواست بخوابد، دستش را روی سینه ام می گذاشت تا بخوابش ببرد. این مسأله تا دو سال ادامه داشت. الان با نگاه کردن به کارتون یا گوش دادن به قصه های پدرش خوابش می برد. البته تا وقتی خوابش ببرد، دستش باید در دستان پدرش باشد. تا دو ماه پیش هر هفته یکی دو بار مثل قدیم کنارم دراز می کشید و دستش را روی سینه ام می گذاشت. دو ماه است که اجازه این کار را به او نمی دهم؛ اما همیشه با دیدن سینه ام ذوق می کند و با صدای بچه گانه می گوید که اینها مال من است و سینه ام را می بوسد. به نظر شما این مسأله یک مشکل است؟ اگر مشکل است، برای حلّش چه کار کنم؟

پاسخ:

به نظر می رسد دخترتان هنوز مقداری از وابستگی های دوران شیرخوارگی را حفظ کرده است. کودکان وقتی به تدریج بزرگ می شوند، باید از وابستگی هایشان کاسته شود. هنگام خوابیدن دخترتان، باید همسرتان سعی نماید وابستگی دخترتان را به تدریج قطع کند. به این منظور از همسرتان بخواهید هنگام خوابیدن دخترتان، از او بخواهد به جای گرفتن دستانش، روبانی را بگیرد که یک طرفش را همسرتان گرفته است. کم کم همسرتان مدت ماندن در اتاق دخترتان را کاهش دهد و شما و همسرتان دخترتان را تشویق کنید به تنهایی بخوابد و خودش برای خود قصه بسازد تا خوابش ببرد.
- هیچ گاه سعى نكنید براى ترك عادت كودك به او فشار آورید؛ زیرا ممكن است موجب تقویت و تشدید عادت در او شود. سعى نكنید با مسخره و شرمنده كردنِ دخترتانْ او را مجبور به ترك عادت كنید؛ زیرا این گونه رفتارها موجب خودكم بینى و احساس بى ارزشى در فرزند مى شود.

موضوع قفل شده است