جمع بندی ازدواج با فرد با ایمان اما هم کفو نبودن اجتماعی!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با فرد با ایمان اما هم کفو نبودن اجتماعی!

سلام.
من چندی پیش در دعایی از خداوند خواستم که همسری با ایمان هر زمان که صلاح می داند به من بدهد.
از او خواستم که همسر من باعث ارتقا من شود . همچنین گفتم در این مسیر تمامی مشکلات را تحمل خواهم کرد.

اکنون خواستگاری دارم که می گویند شخص با ایمانی است ولی از لحاظ فرهنگی و سطح تحصیلات با من متفاوت است.
من از شغل وی هم رضایت ندارم.
اکنون که ملاک های ازدواج را مطالعه کردم می بینم از نظر من نمره 30 یا 40 را دارد.
نمی دانم اساسا دعای من درست بوده؟ اکنون باید چه کار کنم؟
از این می ترسم که اگر جواب مثبت ندهم به گفته خودم به خدا عمل نکرده باشم.
در عین حال میل به ازدواج با ایشان را ندارم .
لطفا من رو راهنمایی کنید.

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

سؤال:
چندی پیش در دعایی از خداوند خواستم که همسری با ایمان هر زمان که صلاح می داند به من بدهد.
از او خواستم که همسر من باعث ارتقا من شود. همچنین گفتم در این مسیر تمامی مشکلات را تحمل خواهم کرد.
اکنون خواستگاری دارم که می گویند شخص با ایمانی است ولی از لحاظ فرهنگی و سطح تحصیلات با من متفاوت است. من از شغل وی هم رضایت ندارم.
اکنون که ملاک های ازدواج را مطالعه کردم می بینم از نظر من نمره 30 یا 40 را دارد.
نمی دانم اساسا دعای من درست بوده؟ از این می ترسم که اگر جواب مثبت ندهم به گفته خودم به خدا عمل نکرده باشم. در عین حال میل به ازدواج با ایشان را ندارم
.

پاسخ:

خدای متعال را شاکریم که جوانانی چون شما در زندگی خود دغدغه معنویت و رسیدن به قرب الهی از طریق ازدواج را دارند و همواره دعا می کنیم در این مسیر قدم بردارید.

قبل از هر چیز از شما سؤال می کنیم اینکه در دعایتان از خدای متعال همسر مؤمن و با اخلاص طلب کردید این را هم بیان کردید که دیگر معیارها اهمیتی ندارد و هر فرد با ایمان ولی فاقد دیگر معیارهای اصلی و فرعی به خواستگاری تان آمد بپذیرید؟

بعید می دانیم مقصود شما از دعا این بوده باشد!!!
بنابراین با رد این خواستگار با توجه به اینکه خدای متعال به دل بندگان خود نگاه می کند، خلاف دعای خود عمل نخواهید کرد. ضمن اینکه اگر ازدواج ناموفق را از هم اکنون پیش بینی می کنید و به آن تن دهید اتفاقا خلاف وعده الهی عمل کرده اید و خودتان را به فلاکت و هلاکت افکنده اید. پس ناامید نباشید و بدانید که این مسئله منافاتی با دعای شما ندارد.

خواهر محترم!
هر ميوه اي فصل رسيدني دارد. بعضي از ميوه ها در تابستان به رشد مطلوب مي رسند و بعضي ديگر در پاييز وقت چيدن آنها مي رسد. همه اين اندازه گيري‌ ها را خداوند متعال با علم بي نهايت خود كه تمام نظم و نظام عالم را مي داند قرار داده است. در مورد انسان ها نيز امر به همين گونه است يعني برخي از دختر ها زود ازدواج مي كنند برخي ديگر اندكي ديرتر مي توانند فرد مناسب خود را پيدا كرده و به خوشبختي و سعادت خود برسند گاهي دختري مومنه و متديّنه سالها منتظر مي ماند ولي زماني كه وقت مناسب فرامي رسد و خداوند دعاي او را مستجاب مي كند فردي را مناسب و هم شان و هم رتبه خود مي يابد كه مي تواند در زندگي به او تكيه نموده و با او به رشد و كمال انساني برسد و زندگي آرامش بخشي را در كنار او داشته باشد.

تنها مطلب صبر و طاقت و عجله نداشتن ما انسان هاست.

موضوع قفل شده است