راهکار موقت برای خانم هایی که خواستگار ندارند

تب‌های اولیه

64 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهکار موقت برای خانم هایی که خواستگار ندارند

آخه دختری که تا حالا خواستگار نداشته باید چیکار کنه که افسرده و نا امید نشه و زندگی عادی داشته باشه؟
اصلا چرا من خواستگار ندارم؟:Ghamgin:
لطفا پیوست را دانلود کنید و نظرتونو بفرمایید

[=&quot]2 - مطمئن باشید با حفظ شؤون اخلاقى و دینى و رعایت وقار، متانت و حجاب كامل بهتر خواهید توانست خود را از دام خطا و لغزش حفظ كنید. بى‏تردید جوانان غیرتمند، اهل زندگى و وفا و عشق و متدین و هم شأن سراغ افرادى چون شما خواهند آمد و براى ازدواجى موفق از شانس بیش‏ترى برخوردار خواهید بود. [/]

[=&quot]3- اعتقادات خود را نه تنها زیر سوال نبرید بلكه آنها راتقویت كنید و هیچ تزلزلی به خود راه ندهید متانت ، عفت و پاكدامنی خودرا كماكان به خوبی حفظ كنید كه با ارزش ترین متاع در پیشگاه الهی همین ارزشها است : " ان اكرمكم عندالله اتقكم " همواره در زندگی به خداوندمهربان - كه از مادر به انسان مهربانتر است - امیدوار باشید .شخصیت خود را تخریب نكنید و نسبت به خود منفی بافی نكنید، بلكه بیشتر به جنبه های مثبت زندگی و شخصیت خود فكر كنید همیشه این فكر را به خود تلقین كنیدكه " من خوشبخت هستم و خوشبخت تر نیز خواهم شد" خود را در تنهایی و انزوا قرار ندهید و سعی كنید در كارهای خانه و تمام كارهای اجتماعی كه در خور شان یك زن مسلمان است با حفظ حیا و پاكی ، مشاركت كنید

نداشتن خواستگار بهتر از داشتن خواستگاران رنگارنگي است كه از شما مي خواهند بر خلاف اعتقاداتتان پوشش مادرتان زهرا را كنار بگذاريد.

نداشتن خواستگار بهتر از داشتن خواستگاراني است كه از شما ميخواهند تا در مجالس گناه شركت كنيد و دل صاحب الزمان را بشكنيد.

نداشتن خواستگاربهتر از داشتني خواستگاراني است كه به اسلام و اعتقاداتتان توهين ميكنند.

اگر با خدا و صاحب الزمان عهد كرده ايد بر عهد خود باقي بمانيد و آنچه را كه يك عمر با خون دل و زحمت به دست آورده ايد حاضر نشويد به راحتي از دست بدهيد. ان اكرمكم عند الله اتقكم حتي اگر مجرد باشيد.
[/]

خواهش میکنم شعار ندین برای یک دختر نداشتن خواستگار خیلی سخته منم قبول دارم ولی چندتا مطلب میگم میدونی توی این دنیا هرچی سختی میکشیم در مقابلش یک نفر هست که بیشترازمادرمون مارو دوست داره و در مقابل ذره ذره سختی واهی که میکشیم اجر و عوض بی بدیل کنار گذاشته؟ دوم اینکه میدونی اونایی که توی این دنیا اصلا رنگ غم رو نمیبینن یا ادمای بی درد معمولا با خدا خیلی کاری ندارن سوم میدونی همین غصه ها ادمو یاد یک قدرت لا یزال میندازه که همیشه پیشش بره و ازش کمک بخاد واین یعنی اینکه یکی هست که خیلی ادمو میخاد

ازاداندیش;55678 نوشت:
خواهش میکنم شعار ندین برای یک دختر نداشتن خواستگار خیلی سخته

با سلام و تشکر:Gol:

این مطلب، سخن درستی است و مشکلات و سختی های آن بر کسی پوشیده نیست، به بیانی واقعیتی است انکار ناپذیر.

اما ...

با توجه به بخش اول سخنتان، خطاب به همکار محترم سادات اینکه گفته اید:
ازاداندیش;55678 نوشت:
منم قبول دارم ولی چندتا مطلب میگم میدونی توی این دنیا هرچی سختی میکشیم در مقابلش یک نفر هست که بیشترازمادرمون مارو دوست داره و در مقابل ذره ذره سختی واهی که میکشیم اجر و عوض بی بدیل کنار گذاشته؟ دوم اینکه میدونی اونایی که توی این دنیا اصلا رنگ غم رو نمیبینن یا ادمای بی درد معمولا با خدا خیلی کاری ندارن سوم میدونی همین غصه ها ادمو یاد یک قدرت لا یزال میندازه که همیشه پیشش بره و ازش کمک بخاد واین یعنی اینکه یکی هست که خیلی ادمو میخاد

از شما می پرسم:

آیا نکاتی که در بخش دوم نوشتارتان بدرستی اظهار کرده اید، عاری از واقعیت و حقیقت بوده و صرفاً شعاری است؟ یا از اعتقاد قلبی و سطح معرفت دینی شما نسبت به حقیقت و فلسفۀ زندگی و نیز باور به ارزشهای دینی نظیر، ایمان و عمل صالح و صبر و استقامت در برابر مشکلات و امتحان های گوناگون ناشی می شود؟

به نظر ما مطالب بخش دوم شما، از لایه های معرفت دینی و عقیدتی شما ناشی می شود.

حال که چنین است، و شما به درستی و صدق؛ ما و کاربران محترم را از لایه های معرفتی و عقیدۀ پاکتان مطلع می سازید، چگونه است؛ با توجه به اینکه می دانید وسعت و ظرفیت افراد بنی بشر، در کسب مراحل رشد و کمال و سطوح معرفتی، متفاوت است، مطالب و نقطه نظرات دیگران، در خصوص موضوعی خاص را، بدون هیچگونه شناخت از طرف مقابل و به راحت الحلقومی شعاری و غیر واقعی می شمارید؟

امید آنکه، با عنایت الهی، از این به بعد، در نقد، رد و یا تأیید مطالب طرف مقابل، بیش از پیش، سعۀ صدر، منطق و تحقیق و البته انصاف را بخرج دهیم.

موفق باشید ...:Gol:

موضوع جالب بود:Kaf:.... چرا بحث و منحرف کردید!!!:no:

همه انچه درنظرتان هست که باازدواج بدست ارید خارج از ان می توانید بدست اورد بدون ازدواج

ازدواج فقط یک پیشنهاداست نه را حل این هم برای کسانی که فقط فرزند می خواهندیعنی کسانی که قادرند انسان به معنای انسانیت بیاورند والا بقیه که صورت راداراند وچه فایده؟

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
قصد شعار دادن ندارم :Mohabbat:
حالا اگه خواستگار نباشه چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig:
مثلا با ازدواج کدوم اتفاق مهم قراره بیافته که بدونه ازدواج نمی تونه
بیافته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:pir::vamonde::fekr:
تازه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Moteajeb!:
مگه تمام معیار ها مشخص شده ؟؟؟؟:nevisandeh::nevisandeh::help:
به نظر بنده خواستگار هر چی دیرتر بیاد به نفعه آدم چون کارهایی که با غازدواج انجام دادنش سخته میشه انجام داد:shookhi::ajab!::pirooz::solh:
در ثانی به نظر من هیچ آدمی بی جفت نیست :Bye:
حالا با اجازه دوستان خودم رو یه کم تحویل میگیرم و میگم :ok:
هنوز پسری که احساس بکنه لایقه منه :khaneh:
و در حد منه :taeed:
منو ندیده من کسی هستم که ارزشم زیاده و هر کسی لایق من نیست :Norani:
حالا برای چی افسرده بشم بزار اون که نیومده غصه بخور ه:moj::moj::moj::shad:

سلام
انشاء الله خداوند بهتر از آنچه را که می خواهید عنایت کند

اهورانی;110714 نوشت:
:Gol:سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
مثلا با ازدواج کدوم اتفاق مهم قراره بیافته که بدونه ازدواج نمی تونه :Moteajeb!:
به نظر بنده خواستگار هر چی دیرتر بیاد به نفعه آدم چون کارهایی که با غازدواج انجام دادنش سخته میشه انجام داد:khaneh::shookhi::ajab!::pirooz::solh:
هنوز پسری که احساس بکنه لایقه منه :Narahat az: :khaneh:
و در حد منه :Gig::Kaf: :taeed:

نقل قول:
:Moteajeb!: :Gig: آخر اعتماد به نفس ... :khaneh::Gig::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:
.....

باید دید علت چیست ؟ آیا دختر یا خانواده دختر کاری یا رفتاری کرده اند که کسی به خواستگاری او نمی آید؟ اگر چنین چیزی بوده ، ما در روانشناسی اصلی بنام اصل مواجه با پیامدهای طبیعی رفتار داریم . یعنی ممکن است پدر یا برادرشان کار خلافی کرده اند که مردم می ترسند به خواستگاری این خانم بیایند . خوب این تقصیر خودشان است . نباید این کار را می کردند . حالا شاید نه ، خانواده محترمی بودند و خداوند صلاح ندانسته و تا بحال خواستگاری نفرستاده . هیچ اشکالی ندارد . شما میتوانید خودتان را در محافل زنانه ارائه کنید . یعنی اگر ویژگی خوبی دارید ، ارائه کنید . بیشتر ازدواج ها در این محافل صورت میگیرد . خانمی ، جوانی خوبی دارند و دنبال عروس میگردند. خانم ها بیشتر د رمحافل زنانه دنبال عروس میگردند و بیشتر خواستگاری ها در همین محافل است .
حالا اگر این کار را هم کردید و باز خواستگار نیامد ، من فکر میکنم خداوند الان صلاح نمیداند که شما ازدواج کنید .
توجه داشته باشيد كه ما این طرف دیوار هستیم . آن طرف دیوار و ته دیوار را نمی بینیم . خدا آن بالا است . هم آن طرف دیوار و هم ته دیوار را می بیند . او میداند الان ازدواج به صلاح شما نیست . شاید به صلاح شما نباشد . شاید یکسال دیگر یا دو سال دیگر به صلاح باشد. شاید اگر از شما نطفه ای منعقد شود ، دنیا را به آتش بکشد . بدانید آنچه مقدر شما است خواهد شد و این همان معنای واقعی قسمت است . حالا اگر تا آخر عمر هم خواستگاری نیاید ، بدانید این همان ابتلاء الهی است و هرکس یک جور امتحان میشود . و بدانید اگر ازدواج نکردید در مقابل این محرومیت ، خداوند پاداشی را به شما خواهد داد.
البته ما 6 دليل براي نيامدن خواستگار سراغ داريم كه هر كدام نيز حداقل يك راهكار دارد. در پست بعدي خود به اين موضوع خواهيم پرداخت.

alisadra;110698 نوشت:
همه انچه درنظرتان هست که باازدواج بدست ارید خارج از ان می توانید بدست اورد بدون ازدواج

ازدواج فقط یک پیشنهاداست نه را حل این هم برای کسانی که فقط فرزند می خواهندیعنی کسانی که قادرند انسان به معنای انسانیت بیاورند والا بقیه که صورت راداراند وچه فایده؟

سلام و ادب:Gol:

جناب علیصدرا

ازدواج نه تنها برای فرد مسلمان و مؤمن که جهان بینی اش را منطبق بر جهان بینی الهی و ایدئولوژی دینی برگزیده یک پیشنهاد نیست بلکه یک راه حل منطقی و شرعی است.

از آنجائیکه نیاز جنسی یک نیاز واقعی برای ادمی است و در شرع مقدس راهی برای پاسخ به این نیاز جز از طریق ازدواج دیده نشده، برای برآورده ساختن این نیاز، جز از این طریق راهی برای مسلمان و مؤمن وجود ندارد مگر آنکه به اعتقادات خود و هر آنچه از سوی شرع مقدس نازل شده پشت کند و خود را به وادی سقوط و هلاکت گناه و حرام افکند که نتیجه دنیوی و اخروی اش معلوم است.

ضمن آنکه چه کسی گفته ازدواج صرفاً برای داشتن فرزند و ازدیاد نسل است؟ ازدیاد نسل یکی از صدها فایده و هدف این امر مقدس است، امری که در غرب بدلیل محرومیت از این حقیقت والا و الهی و نادیده انگاشتن حریم های این کانون مقدس، به وادی فساد و منجلاب آلودگی های مختلف جنسی گرفتار آمده اند، از همجنس بازی گرفته تا روسپی گری وحشی محصول دوری و حرمان از معنویت و شناخت حقیقت انسان.

موفق باشید ...:Gol:

سلام

برای من هم این سوال وجود داره ،چرا برای یک شخص خاستگار نمیره.
مثلا من یک مورد میشناسم که به هر جهت عالیه،نه فقط در کلام خانواده خوبی داره ،مهندسه با درآمد خوب و ... اما خانواده اونها در یکی از شهرهای حومه تهران ساکن هستند اون هم نه به دلیل وضعیت نامناسب،چون شغل و کارخانه پدرش اونجاست،اما به هر کسی من یا خانوادم میگیم هیچ کس اونجا نمیره ،میگن راهش دوره:Gig:(5 کیلومتر فاصله با تهران!!!!)و توی اون شهر شخصی هم که در شان اون و خانوادش باشه نیست.:Ghamgin:
من توی دوستان خودم با موارد زیادی روبرو هستم که خاستگار ندارند و مثلا توی عمر 25 سالشون در کل 2 یا3 خاستگار نه چندان مناسب داشتند و این از مشغله های اصلی ذهن منه که چرا برای این دخترها که موقعیت و شرایط دارن و خواهان ازدواج هستن موردی برای خاستگاری رجوع نمیکنه:moteajeb: و گاها به این نتیجه میرسم که دیگه معیار های خوب بودن و باایمان بودن جاش را به پولدار بودن و شغل پدر و ارثیه مادر و... داده و اصلا تعداد این اتفاق کم نیست و من هر روزه به کرات میبینم و واقعا غصه میخورم که چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من یه پسر 27 ساله هستم که شاید تا به حال 30-40 بار خواستگاری رفتم و هر بار با یه ناراحتی و دلشکستگی مواجه شدم
ولی هیچوقت این رو به حساب همه دخترا نذاشتم
ولی رک و روراست بگم خیلی از خانومایی که من خواستگاریشون رفتم چادری بودن و نماز هم می خوندن
اما وقتی که وارد صحبت باهاشون شدم دیدم که اکثریتشون رو حساب چشم و هم چشمی می خوان ازدواج کنن و تاجر مأب به این قضیه نگاه می کنن
بابا اگه یه خرده توقعاتتون رو پایین بیارید و با پسرا بسازید خدا هم خوشش میاد
ولی با تمام این حرفا من میدونم که خدا یه خانم خیلی مهربون و با گذشت رو یه جایی تو پر قو واسه من داره پرورش میده و اون رو سرشار از ایمان و احساس داره بار میاره و با آینده امیدوارم:hamdel:

واقعا شعار دادن اسونه من ازدواج نكردم در صورتي كه خيلي از خدا خواستم و متوسل شدم اما حكمتي حتما داشته ولي تو كار خدا موندم چون مشكلات زيادي برام پيش اومده و نميدونم چر زندگيم اينطور شد؟!

صدیق;121626 نوشت:

با سلام و تشکر:gol:

این مطلب، سخن درستی است و مشکلات و سختی های آن بر کسی پوشیده نیست، به بیانی واقعیتی است انکار ناپذیر.

اما ... با توجه به بخش اول سخنتان، خطاب به همکار محترم سادات اینکه گفته اید:

از شما می پرسم:

آیا نکاتی که در بخش دوم نوشتارتان بدرستی اظهار کرده اید، عاری از واقعیت و حقیقت بوده و صرفاً شعاری است؟ یا از اعتقاد قلبی و سطح معرفت دینی شما نسبت به حقیقت و فلسفۀ زندگی و نیز باور به ارزشهای دینی نظیر، ایمان و عمل صالح و صبر و استقامت در برابر مشکلات و امتحان های گوناگون ناشی می شود؟

به نظر ما مطالب بخش دوم شما، از لایه های معرفت دینی و عقیدتی شما ناشی می شود.

حال که چنین است، و شما به درستی و صدق؛ ما و کاربران محترم را از لایه های معرفتی و عقیدۀ پاکتان مطلع می سازید، چگونه است؛ با توجه به اینکه می دانید وسعت و ظرفیت افراد بنی بشر، در کسب مراحل رشد و کمال و سطوح معرفتی، متفاوت است، مطالب و نقطه نظرات دیگران، در خصوص موضوعی خاص را، بدون هیچگونه شناخت از طرف مقابل و به راحت الحلقومی شعاری و غیر واقعی می شمارید؟

امید آنکه، با عنایت الهی، از این به بعد، در نقد، رد و یا تأیید مطالب طرف مقابل، بیش از پیش، سعۀ صدر، منطق و تحقیق و البته انصاف را بخرج دهیم.

موفق باشید ...:gol:

جالبه اما برای ازدواج به نظر من راهکاری وجود نداره و فقط باید خدا بخواد وبس! شاید کلامم تلخ باشه اما فقط خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

با سلام
این صرفا نظر شخصی بنده هست
مادر جامعه ای زندگی میکنیم که در اون .از قدیم رسم بوده که پسر از دختر خواستگاری بکنه وابراز علاقه یک دختر به یک پسر امری ناپسند بوده قدیم سطح زنگی مردم تا این حد وسیع نبود هرکس میخواست ازدواج کنه یه تکه زمین داشت و یه بسم اله میگفت و زندگیشو تشکیل میداد دغذغه آنچنانی هم نداشت
اما الان یه پسر به هزار و یک دلیل از ازدواج میترسه آمار فساد هم سر به فلک کشیده یه پسر اگه ازدواج کنه یا 29 سالشه یا 30 سال یعنی با فرزند آیندش 30 سال اختلاف سنی و فکری داره تازه باید منتظر بحران هابی اون زمان هم بود دختر ها هم که نمیتونن به یک پسر از طریق خانواده ابراز علاقه کنن چون به شدت سرکوب میشن پسرها هم از ازدواج فراری نتیجش میشه غالب دخترا عقده ای میشن میرن سمت دوست یابی اونهایی هم که با حیا هستن باید خون دل بخورن
ما باید غالب جامعه رو مدنظر قرار بدیم چون قطعا دختر و پسرهایی پیدا میشن که با کمترین خرج ودرامد ازدواج کنن اما جامعه امروز ما اون ظرفیت رو متاسفانه از دست داده
این حرف های من دردمندانه است چون خودم هم همدرد دوستان هستم
یا حق

اهورانی;110714 نوشت:
سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
مثلا با ازدواج کدوم اتفاق مهم قراره بیافته که بدونه ازدواج نمی تونه
به نظر بنده خواستگار هر چی دیرتر بیاد به نفعه آدم چون کارهایی که با غازدواج انجام دادنش سخته میشه انجام داد:shookhi::ajab!::pirooz::solh:
هنوز پسری که احساس بکنه لایقه منه :khaneh:
و در حد منه :taeed:

منم هم سن شما بودم از این حرف ها زیاد میزدم دو سه سال دیگه میبینم تون:Cheshmak:

در ضمن ازدواج اگه امر بی اهمیتی بود نصف دین شخص نبود ما از خدا که دانا تر نیستیم ؟؟!!!

با سلام.
دوستان بخدا توکل کنید که درست میشه.:hamdel:

سلام به همه! من فکر میکنم این بحث یه بحث جامعه شناسی بسیار چند بعدی هست، سعی می کنم در ادامه بعضی از ابعادشو که کمتر روش بحث می شه توضیح بدم. اگه واسه کسی خواستگار نمی اد به نظرم چند دلیل می تونه داشته باشه
اول اینکه کسی هنوز شما رو کشف نکرده، محیط کار، مهمونی های خانوادگی فرصت خوبیه که استعداد های خودتونو نشون بدین،
دوم توقعات بالا تو همه زمینه ها که خانم ها دارن، مخصوصا خانواده خانم
سوم اینکه تقصیر شما نیست کلا پسرها بی میل به ازدواج شدن، تورم ، تهاجم فرهنگی و درس خوندن کار
به نظرم در حال حاضر امار دختر خانم های خوب از اقا پسرهای خوب بیشتر شده، و این یه مشکل بزرگ واسه خانم های با دین و ایمون خوب هست، پسر هم کفو کم شده،
اخرین دلیل که می تونم بگم روش سنتی ازدواج تو ایران هست که دیگه واقعا کارایی اش کم شده ، چون هم مسجد کم می رن ملت هم تو مهمونی ها دیگه فرصت این حرف ها کمتر پیش می اد، من به عینه دیدم خانم های مومن که دنبال دختر واسه اقا پسرشون هستن یکی از معیار های اصلیشون قیافه خانم، یا پول باباه دختره هست

تا جايي كه بنده ديدم بيشتر مي پرسند شغل دخترتان چيست؟؟

براشون درآمد و شغل دختر خانم خيلي مهمه!!

اصلا اين روزها خانه داري و بچه داري شغل محسوب نمي شه!!

تازه به كار خانم بيشتر از كار آقا حساسيت نشان مي دهند!!

خب ديگه اين ها همش به خاطر تبليغات مسموم فمنيستي و غربيه!!

رقابت و تجمل گرائي اين مسائل را هم مي طلبه!!

هر كس طبق تبليغات و مدل اينها زندگي كنه كه مشكلاتش حله...

هم ازدواج.... هم كار..... هم در آمد خوب و.......

خصوصا تو شهر هاي بزرگ و صنعتي كه فقط همه به ماديات فكر مي كنند

و مي خوان از همديگه عقب نيفتند!!

اگه كسي هم بخواهد طبق الگوي اسلام زندگي كنه كه بايد مثل خود حضرت فاطمه و فرزندانش

در اقليت و فشار قرار بگيره و از همه چي محروم بشه!!!

دوستی دارم بر عکس عقاید خونواده و فامیل دختر مذهبی هست....نمیگم چادری و قیافه حزب الهی داره اما به حجاب اعتقاد داره در صورتی که فامیلشون دختران با حجاب رو افرادی تو سری خور میدوننبا این اوصاف خواستگار از دو فرسخی فامیلشون هم رد نمیشه چه برسه که بخواد بیاد!از اینکه توسط مادر پسر هم پسندیده بشه بدش میاد...اساسا دختریه که دوست داره با پسری باشه که اون پسر دوستش داشته باشه نه اینکه صرف اینیکه دختر خوبیه باهاش ازدواج کنه....(منم همینطور!)برای همین ترجیح میده به جای رفتن به مسجد یا مراسمات مذهبی که یه سری خانوم و خانوم بزرگ هستن و دخترای مردمو آنالیز میکنن به جاهایی مثل شب شعر و اماکن فرهنگی و محیط هایی مثل دانشگاه بره اما هنوز هیچ خبری نشده....گناه داره...اون باید چیکار کنه ...ازون دختراییه که باید کسی تو زندگیش باشه تا بهش محبت کنه و محبت ببینه....شرایط جوری شده که گاهی به دوست پسر فک میککنه حداقلش اینه که با کسی حرف میزنه که داره بهش گوش میده.....

:khab: منتظر جوابم......

سادات;34535 نوشت:
نداشتن خواستگار بهتر از داشتن خواستگاران رنگارنگي است كه از شما مي خواهند بر خلاف اعتقاداتتان پوشش مادرتان زهرا را كنار بگذاريد. نداشتن خواستگار بهتر از داشتن خواستگاراني است كه از شما ميخواهند تا در مجالس گناه شركت كنيد و دل صاحب الزمان را بشكنيد. نداشتن خواستگاربهتر از داشتني خواستگاراني است كه به اسلام و اعتقاداتتان توهين ميكنند. اگر با خدا و صاحب الزمان عهد كرده ايد بر عهد خود باقي بمانيد و آنچه را كه يك عمر با خون دل و زحمت به دست آورده ايد حاضر نشويد به راحتي از دست بدهيد. ان اكرمكم عند الله اتقكم حتي اگر مجرد باشيد.

[=Times New Roman]سلام
منم فکر میکنم برای اون دخترایی که واقعن با حیا و عفت تو خونه نشستن و مثل بعضی ها خودشون دنبال شوهر نمیرن حتمن خدا یه سری امتیازات

ویژه در نظر داره و معتقدم هر چقدر رابطه با خدا نزدیکتر باشه خدا انگار دلش نمیاد(نعوذ بالله) تو رفاقت با بندش کم بزاره و به اصطلاح خیانت کنه(

استغفرالله!!) و بنده اشو دست هرکسی بسپاره. میدونید که خدا از پدر و مادر آدم هم نسبت بهش مهربون تره!!

اگه تحمل بشه و صبر و دخترا عفت بورزن حتمن خدا بهترین شخص رو براشون در نظر میگیره!!! البته حتمن باید از خدا بخوان.
سخته خیییییلییییی سخت!(من خودم هم تو همین شرایطم!!)
اما بعدا شیرینیشو میچشن.

خدا بهترین های خود را به کسانی می بخشد
که حق انتخاب خود را
به او می سپارند!!:ok:

باور کنید.:Sham:

مهسان;239255 نوشت:
[=Times New Roman]سلام
[=Times New Roman]منم فکر میکنم برای اون دخترایی که واقعن با حیا و عفت تو خونه نشستن و مثل بعضی ها خودشون دنبال شوهر نمیرن حتمن خدا یه سری امتیازات

[=Times New Roman]ویژه در نظر داره و معتقدم هر چقدر رابطه با خدا نزدیکتر باشه خدا انگار دلش نمیاد(نعوذ بالله) تو رفاقت با بندش کم بزاره و به اصطلاح خیانت کنه(

[=Times New Roman]استغفرالله!!) و بنده اشو دست هرکسی بسپاره. میدونید که خدا از پدر و مادر آدم هم نسبت بهش مهربون تره!!

[=Times New Roman]اگه تحمل بشه و صبر و دخترا عفت بورزن حتمن خدا بهترین شخص رو براشون در نظر میگیره!!! البته حتمن باید از خدا بخوان.
[=Times New Roman]سخته خیییییلییییی سخت!(من خودم هم تو همین شرایطم!!)
[=Times New Roman]اما بعدا شیرینیشو میچشن.

[=Times New Roman]خدا بهترین های خود را به کسانی می بخشد
[=Times New Roman]که حق انتخاب خود را
[=Times New Roman]به او می سپارند!!:ok:

[=Times New Roman]باور کنید.:Sham:

ینی شما تضمین میکنی بد که ازدواج کردن خوشبخت میشن؟:ok:

راستی من شنیدم پیامبر(ص) برای دخترای زشت دعا کردن.......:tajob::khandidani:

پیامبر چه دعایی کردند؟

برای خوشبختیه دختران بد قیافه :loool:دعا کردن:khandeh!: البته نمیدونم چقد صحت داشته باشه:Gig:

با سلام خدمت دوستان عزیز
مسئله تاخیر در ازدواج و نداشتن خواستگار برای دختران و جواب رد شنیدن برای پسر ها، دلایل متعددی داره. یکی از اون دلایل رو یک نفر از دوستان اشاره کرد. اون اینکه مردم از هم دور شدند و در نتیجه نسبت هم آشنایی ندارند. قدیم مردم اعتقادات و آداب و رسومشون به هم نزدیک تر بود. اما الان خیلی از هم فاصله گرفتند. زندگی صنعتی هم فرصت دید و بازدید رو از خانواده ها گرفته.

قدیم مردم به طور عمده به دو دسته مذهبی و غیر مذهبی تقسیم می شدند که مذهبی ها در بسیاری موارد با هم اشتراک عقیده داشتند. اما الان حتی خود مذهبی ها هم سر بسیاری مسائل با هم اختلاف دارند. یا سر مسایل شرعی و یا سر مسائل سیاسی و یا آداب و رسوم. و حاضر نیستند عقیده طرف مقابل رو تحمل کنند و روی مشترکات تاکید کنند.

نکته بعدی اینکه در زمان های گذشته عشق و عاشقی بازارش پر رونق بود. اما در این دوره زمانه عاشق شدن بی معنی است. به خاطر سوء استفاده ای که کشورهای غربی از زن کردند و اون رو به عنوان یک کالا به دنیا معرفی کردند. الان دیگر زن در دنیا به عنوان مادر و همسر شناخته نمی شود بلکه به عنوان کالایی برای نمایش است. متاسفانه با رواج فرهنگ غربی در کشور ما، پسر ها اعتماد خودشون رو به دختر ها از دست داده اند و دختر ها هم همین طور.

در پایان یک شعر زیبا از یک عاشق براتون می نویسم.
اصمعی یک از ادیبان عرب روزی در بیابان راه می رفت. دید بر تخته سنگی این بیت شعر نوشته شده است
أیا معشر العشاق بالله خبروا .. إذا حل عشق بالفتى کیف یصنع
ای عاشقان مرا خبر دهید که اگر جوانی عاشق شد، چه چاره ای بیاندیشد؟
اصمعی زیر این بیت شعر، شعری در جواب او نوشت
یداری هواه ثم یکتم ســـــره .. ویخشع فی کل الامور ویخضع
با عشق خود مدارا کند و رازش را از دیگران پنهان دارد، و در همه حال خاضع و خاشع باشد
اصمعی چند روز بعد از آنجا عبور میکرد دید در جواب شعر او نوشته است:
وکیف یداری والهوى قاتل الفتى .. وفـــــی کل یوم قلبه یتقطــــــــع
چگونه عاشق می تواند با عشق خود مدارا کند در حالیکه عشق قاتل جان است و هر روز قلب را قطعه قطعه می کند
اصمعی در جواب او نوشت
إذا لم یجد الفتى صبرا لکتمان سره .. فلیـــس له شیء سوى الموت ینفع
اگر جوان عاشق نمی تواند عشق خود را در درون خود نگه دارد، پس بهترین چاره برای چنین عاشقی مرگ است
روز بعد اصمعی باز گشت و دید جوانی در نزدیکی آن سنگ جان داده است و بر روی سنگ نوشته
سمعنا أطعنا ثم متنا فبلغـــــــــــــوا .. سلامی إلى من کان بالوصل یمنـــع
هنیـــــئا لارباب النعیم نعیمــــــــهم .. وللعاشق المسکیــــــــــن ما یتــجرع
شنیدیم و پذیرفتیم و مردیم، پس سلام مرا به آن کسی که مرا از وصل خود محروم کرد برسانید
گوارا باد نعمت برای کسانی که غرق نعمت اند، و گوارا باد بر عاشق مسکین جرعه های غم و اندوه

[spoiler]راستی این شعری که نوشتم بدآموزی داشت، یه موقع خودکشی نکنید.
این شعر به درد همون زمان ها میخورد. الان اگر اصمعی بود می گفت اگر کسی عاشق شد بفرستیدش دار المجانین[/spoiler]

به نظر من مشکل اینه که جاهایی که خوانواده های خوب و هم شـأن هم دیگه پیدا بشن کمه!
منی که دانشگام تموم شده و تو مجامعی که دخترها و پسرها میتونن همدیگرو ببینن نیستم کجا میتونم یه دختر خوب پیدا کنم؟
در مورد دفتر نهاد رهبری یکی از دانشگاها شنیدم که یک لیست دارن که دختر پسرا مشخصات خودشون و فرد مورد علاقشون رو میدن مشاورهای دانشگاه واسطه آشنایی اونا و خانوادهاشون میشن:Kaf:
آیا این در همه ی دانشگاها هست؟ کسی خبر داره؟
یک بار تلویزیون مسلمانان مقیم یکی از کشورها رو نشون میداد (گمونم کانادا بود!) جلسات آشنایی داشتن واسه دختر پسرا،پسر خودشو در جمع دخترا معرفی میکرد و از ویژگیها و اعتقادات و نظراتش میگفت؛ در واقع جلسه پرسش و پاسخ بود با محوریت اون آقا پسر،برای دخترها هم این امکان بود.
بعدا تو یک لیست اسامی متقاضیان برای آشنایی بیشتر رو مینوشتن و با هم 2نفره صحبت میکردند و تبادل نظر میکردن در مورد ازدواج.
چرا نباید ما چنین امکانی رو برای جوونامون نگذاریم که با هم آشنا بشن اونم بطور کاملا کنترل شده و بدون گناه؟
چرا خودمون جلوی این فساد افسار گسیخته رو نگیریم؟
دهه 60 اوج رشد جمعیت بود تو دهه 70 نیاز به مدرسه زیاد شد مجمع خیرین مدرسه ساز شکل گرفت،دهه 80 ظرفیت دانشگاها رو زیاد کردن،چرا کسی به فکر ماها که حالا رسیدیم به سن ازدواج نیست؟ (هر چند که وام ازدواج رو زیاد کردن،دستشون درد نکنه،اما مشکل من یکی که پولش نیست شخص مورد نظره:Ghamgin: )
کاش جایی میبود واسه آشنایی بدون گناه و بدون کلک و دروغ:please:
یه جا خوندم که 8میلیون جوان در سن ازدواجن آیا وقتش نرسیده جایی مثل مجمع خیرین مدرسه ساز تاسیس بشه؟؟؟؟؟
انشالله هممون عاقبت بخیر بشیم:Doaa:

الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُوْلَئِكَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ ﴿26﴾

من تو دوران مجردي براي اينكه طاقت بيارم و همه چيز رو كنترل كنم . نگاه ، صحبت و ...

خيلي ايمانم رو به اين آيه قوي كردم :ok::Kaf::Kaf:

مهسان;239255 نوشت:
سلام
منم فکر میکنم برای اون دخترایی که واقعن با حیا و عفت تو خونه نشستن و مثل بعضی ها خودشون دنبال شوهر نمیرن حتمن خدا یه سری امتیازات

ویژه در نظر داره و معتقدم هر چقدر رابطه با خدا نزدیکتر باشه خدا انگار دلش نمیاد(نعوذ بالله) تو رفاقت با بندش کم بزاره و به اصطلاح خیانت کنه(

استغفرالله!!) و بنده اشو دست هرکسی بسپاره. میدونید که خدا از پدر و مادر آدم هم نسبت بهش مهربون تره!!

اگه تحمل بشه و صبر و دخترا عفت بورزن حتمن خدا بهترین شخص رو براشون در نظر میگیره!!! البته حتمن باید از خدا بخوان.
سخته خیییییلییییی سخت!(من خودم هم تو همین شرایطم!!)
اما بعدا شیرینیشو میچشن.

خدا بهترین های خود را به کسانی می بخشد
که حق انتخاب خود را
به او می سپارند!!:ok:

باور کنید.

:sham:

اما من عکس حرف های شما رو زیاد دیدم سر به زیرترین پسر با یک دختر بی بند و بار ازدواج میکنه واقعا چرا ؟؟!! (بعضی ها هم که به خیالشون میگویند درستش می کنیم انگار نه انگار که اون دختر گذشته بدی داشته!!!)

ادم این چیزها رو که میبینه ایمان و اعتقاداتش هم سست میشه!!!

masoud_hm;239405 نوشت:

یه جا خوندم که 8میلیون جوان در سن ازدواجن آیا وقتش نرسیده جایی مثل مجمع خیرین مدرسه ساز تاسیس بشه؟؟؟؟؟
انشالله هممون عاقبت بخیر بشیم:doaa:

منم یه جایی خوندم هر سال 1 میلیون نفر دختر به تجرد قطعی می رسند بعضی وقت ها میگم یعنی این بنده خدا ها ادم نیستند؟؟!!! چه طور انتظار داشته باشیم فساد توی جامعه ریشه کن بشه ، چند همسری نباشه، سلامت روان جامعه در حد نرمال باشه !!!

توی جامعه ما و کشور ما خیلی فرقه بینه پسر مجرد با دختر مجرد ومحدودیت واسه دخترها چندین برابره

[=arial]با سلام
راستش دو دل بودم توی این تاپیک دخالت کنم یا نه،خلاصه با همه بی سوادی اومدم تا چند کلمه ای بنویسم..
خودم رو که جای بعضی از خانم ها میذارم میتونم حس کنم که چقدر میتونه نداشتن خواستگار سخت باشه،از طرفی مبینه دوستان نوبت به نوبت میروند و فقط اونه که داره میمونه و از طرف نیازهای فراوانی که یه دختر بهش نیاز داره و شاید پدرش دیگه نتونه اونا رو تامین کنه،منظورم محبت و نوازش و...

هشدار هشدار هشدار!!!
قبل از هر چیز قصد دارم یک هشدار خیلی مهم بدم به دوستان،چه پسر و چه دختر....و اون اینکه نذارید خواسته داشتن همسر قلبتون رو تصرف کنه،متاسفانه بعضی ها از بس بهشون فشار میاد همه عباداتشون میشه صرف خواستن همسر و خود خدا فراموش میشه و اتفاقات زیر می افته:
1-عبادات شما زیبایی نخواهد داشت و کم کم اصل خدا فراموش میشه و خدای شما میشه همسر..(گناه)
2- احساس میکنید هر چه خدا را فریاد میزنید نمیشنوه و احتمالا نگاهتون نمیکنه و شما رو فراموش کرده...(گناه)
3- اگر به مراد دل نرسیدید کم کم نا امید میشید از خدا و خیلی چیزهای دیگه...(بزرگترین گناه)
4-دچار افسردگی و روز مره گی میشید..(اثر گناه)
5-شیطان از این فرصت طلایی بهره میبره و به سراغتون میاد...(آغاز تباهی)
6-ترجیح میدید خودتان دست به کار بشید برای یافتن همسر و حاضر میشید به هر قیمتی داشته باشیدش...(مسیر تباهی)
7-چشمتان را باز میکنید و میبینید که به هزار گناه گرفتار شدید و تنهای تنهای میشید و بعضا خودکشی یا....(تباهی)
انشالله دوستان خیلی مواظب این موضوع باشند
...به شدت توصیه میکنم رابطه خودمان را با خدا اصلاح کنیم..
سعی کنید بیشتر به خدا فکر کنید،به خود خدا و عظمت و بزرگیش ،با خدا طوری حرف بزنید که انگار صدای شما رو میشنوه،با خودتون بگید اگر خدا انقدر بزرگه من باید چطوری بپرستمش و...،اگر این رابطه وصل شد همه چیز خیلی راحت تر میشه..مطمین باشید یه خدایی هست که داره میبینه و بدونید همه چیز ازدواج نیست ...
توصیه میکنم به همه دوستانی که این موضوع اذیتشون میکنه هر روز برای امام زمان عریضه بنویسند و برای امام زمان درد دل کنند و از مشکلات بنویسند
{مثال:آقا امروزم تنها بودم،امروزم دوست داشتم یکی بود که....اما نبود،دلم خوشه شما رو دارم،آقا امروز.....}
از خودم نمیگم، این حرف توصیه بزرگان است،انشالله حتما جواب میده ،داریم که هر صبح و شام فرج هست،هر روز منتظر باشید و با ایمان کامل مطمین باشید دریچه ها باز میشه....بازم میگم،نوشتن عریضه فراموش نشه..

در این تاپیک در مورد روش نوشتن عریضه سوال کرده ام؛انشالله پیگیر باشید تا روش صحیح نوشتن عریضه رو یاد بگیریم و انشالله هر روز بنویسیم برای آقامون...

http://www.askdin.com/thread20431.html

سلام

دخترهایی که از این نعمت برخوردار نیستند بهتره به گرایشهای علمی_ورزشی_هنری ری بیاورند که خدا فوق العاده کمک میکنه!

حتی می تونه به یک مقام نظامی یا دولتی مهم تبدیل بشه طوری که خیلی از مرد ها ازش حساب ببرند!

اینم بگم که خدا نه نقشی داره نه تقصیری!(این و گفتم که از خدا شاکی نشین)

یه نکته دیگه این که سعی نکنید بخاطر این که کسی شما رو بپسنده از اعتقاد خودتون کوتاه بیاید..
خیلی دیدیم و شنیدیم که میگن دختر :
اگر دانشگاه نره و کار نکنه همسر خوب براش پیدا نمیشه..
اگر چادر داشته باشه کسی طرفشون نمیره..
اگر آرایش نکنه کسی نمیپسندش...
اگر با پسرا بگو بخند نکنه و راحت نباشه میگن امله و کسی دنبالش نمیره..
اگر به این پسر که متلک انداخت نگاه نکنم شاید فکر کنه نمیخوامش و...
و بعضا مادرها فشار میارن که اینطوری باش و اونطوری باش و تا به این وسیله بتونن همسر پیدا کنن...
قسم میخورم،به خدای محمد،شک نکنید اگر از این مسیر ها بخواهید همسر پیدا کنید پشیمان خواهید شد،بله امکانش زیاده از این راه ها بتونید همسر پیدا کنید اما چوبش رو خواهید خورد...
اینهمه طلاق و اینهمه اختلافات ....این همه زن و شوهر که هیچ لذتی از زندگی نمیبرن،اکثریت حاصل این نوع همسر یابی هاست...
باور کنید خیلی از پسرهای متدین که ازدواج نمیکنن بخاطر اینه که بسیاری از خانم ها از ارزش های زنانه و دینی دور شدند...و مایه آرامش نمیدونن خانم ها رو ،از اونطرف زن یادش رفته که باید مایه آرامش مرد باشه و ...
در نظر داشته باشید که خدای ما نعوذ بالله انقدر بی انصاف نیست که اگر بخوام بنده خوبی براش باشم منو تنها بذاره....و باز هم این برمیگرده به بی اعتمادی به خدا:

تنهاترین سردار;239433 نوشت:
6-ترجیح میدید خودتان دست به کار بشید برای یافتن همسر و حاضر میشید به هر قیمتی داشته باشیدش...(مسیر تباهی)

:khab: هیچکس نمیگه اون دختر چیکار کنه همه دلیل میگن......راه حل بگین...دلیلشو از همه بهتر خود دخترا میدونن
بالاخره یا به خانواده برمیگرده یا به رفتار خودش یا به نداشتن جمال یا نداشتن شغل یا.....
اما چرا گاهی با همه اینا قحطی خواستگار میاد؟

elaheh;239495 نوشت:
:khab: هیچکس نمیگه اون دختر چیکار کنه همه دلیل میگن......راه حل بگین...دلیلشو از همه بهتر خود دخترا میدونن
بالاخره یا به خانواده برمیگرده یا به رفتار خودش یا به نداشتن جمال یا نداشتن شغل یا.....
اما چرا گاهی با همه اینا قحطی خواستگار میاد؟

در مورد راهکار که عزیزم قرار نیست دختر کار خاصی بکنه البته اگه بخواد پایبند شرع و دین باشه ....

اما اگه پایبند این مسائل نباشه خیلی راحت میری با یه اقا پسر دوست میشی بعدم ازدواج و.... البته ممکنه این ازدواج بعد از دوستی با پسران بی شمار اتفاق بیفته:khandeh!: که البته همیشه هم به طلاق و بدبختی منجر نمیشه خیلی هاشون هم خوشبخت میشوند دیگه ادم داره تو جامعه می بینه دیگه!!!:Narahat az:

البته الان یه مسئله ای دیگه تو ذهن بنده اومد اگه یه خانمی نه کار داشت نه تحصیلات نه قیافه به نظر شما از درجه انسان بودن ساقط میشه ؟؟ یعنی اون هیچ نیازی نداره احساس نداره و.....( البته خدا رو شکر خودم همه شو دارم اینو گفتم دوستان فکر های بد بد نکنند:ok:)

من واقعا وقتی دخترهای نجیب و تحصیل کرده و معتقد رو میبینم که اهل هیچ مسئله ای نیستند و تا سنین بالا بعضا 36 سالگی مجرد موندن واقعا از ته قلبم براشون غصه میخورم همیشه براشون دعا میکنم فرقی نمی کنه اشنا باشه یا غریب اما خیلی غصه شون رو میخورم:Ghamgin: (یکی نیست بهم بگه به تو چه؟؟!!!:Moteajeb!:)

نقل قول:
من واقعا وقتی دخترهای نجیب و تحصیل کرده و معتقد رو میبینم که اهل هیچ مسئله ای نیستند و تا سنین بالا بعضا 36 سالگی مجرد موندن واقعا از ته قلبم براشون غصه میخورم همیشه براشون دعا میکنم فرقی نمی کنه اشنا باشه یا غریب اما خیلی غصه شون رو میخورم:ghamgin: (یکی نیست بهم بگه به تو چه؟؟!!!)

سلام

خدا برای همه جور میکنه فقط باید صبر کنن!

[="Black"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ

به نام یار

masoud_hm;239405 نوشت:
به نظر من مشکل اینه که جاهایی که خوانواده های خوب و هم شـأن هم دیگه پیدا بشن کمه! منی که دانشگام تموم شده و تو مجامعی که دخترها و پسرها میتونن همدیگرو ببینن نیستم کجا میتونم یه دختر خوب پیدا کنم؟ در مورد دفتر نهاد رهبری یکی از دانشگاها شنیدم که یک لیست دارن که دختر پسرا مشخصات خودشون و فرد مورد علاقشون رو میدن مشاورهای دانشگاه واسطه آشنایی اونا و خانوادهاشون میشن آیا این در همه ی دانشگاها هست؟ کسی خبر داره؟ یک بار تلویزیون مسلمانان مقیم یکی از کشورها رو نشون میداد (گمونم کانادا بود!) جلسات آشنایی داشتن واسه دختر پسرا،پسر خودشو در جمع دخترا معرفی میکرد و از ویژگیها و اعتقادات و نظراتش میگفت؛ در واقع جلسه پرسش و پاسخ بود با محوریت اون آقا پسر،برای دخترها هم این امکان بود. بعدا تو یک لیست اسامی متقاضیان برای آشنایی بیشتر رو مینوشتن و با هم 2نفره صحبت میکردند و تبادل نظر میکردن در مورد ازدواج. چرا نباید ما چنین امکانی رو برای جوونامون نگذاریم که با هم آشنا بشن اونم بطور کاملا کنترل شده و بدون گناه؟ چرا خودمون جلوی این فساد افسار گسیخته رو نگیریم؟ دهه 60 اوج رشد جمعیت بود تو دهه 70 نیاز به مدرسه زیاد شد مجمع خیرین مدرسه ساز شکل گرفت،دهه 80 ظرفیت دانشگاها رو زیاد کردن،چرا کسی به فکر ماها که حالا رسیدیم به سن ازدواج نیست؟ (هر چند که وام ازدواج رو زیاد کردن،دستشون درد نکنه،اما مشکل من یکی که پولش نیست شخص مورد نظره ) کاش جایی میبود واسه آشنایی بدون گناه و بدون کلک و دروغ یه جا خوندم که 8میلیون جوان در سن ازدواجن آیا وقتش نرسیده جایی مثل مجمع خیرین مدرسه ساز تاسیس بشه؟؟؟؟؟ انشالله هممون عاقبت بخیر بشیم

فکر می کنم مستندی که این دوستمون اشاره کرد ، توی برنامه "گره" بود
به نظرم تا این جا مشکل بیان شد ، خوب دوستان راه حل بدین
بنظرتون اون نسخه اسلامی کانادایی توی ایران جواب نمیده ؟؟؟؟؟

محافلی باشه که دختر ، پسر ها دور هم جمع بشن و کاملا کنترل شده و با موازین شرعی به بحث در مورد ازدواج و همسر یابی بپردازن (فقط پیشنهاده ، لطفا موضع نگیرین. نظرتون رو بگین)
ممنون

نقل قول:
در مورد دفتر نهاد رهبری یکی از دانشگاها شنیدم که یک لیست دارن که دختر پسرا مشخصات خودشون و فرد مورد علاقشون رو میدن مشاورهای دانشگاه واسطه آشنایی اونا و خانوادهاشون میشن آیا این در همه ی دانشگاها هست؟ کسی خبر داره؟

راستی اگه کسی در مورد این سوال دوستمون اطلاعاتی داره ، ممنون میشم به ما هم اطلاع بده.[/]

غارنشین;239524 نوشت:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ

به نام یار

فکر می کنم مستندی که این دوستمون اشاره کرد ، توی برنامه "گره" بود
به نظرم تا این جا مشکل بیان شد ، خوب دوستان راه حل بدین
بنظرتون اون نسخه اسلامی کانادایی توی ایران جواب نمیده ؟؟؟؟؟

محافلی باشه که دختر ، پسر ها دور هم جمع بشن و کاملا کنترل شده و با موازین شرعی به بحث در مورد ازدواج و همسر یابی بپردازن (فقط پیشنهاده ، لطفا موضع نگیرین. نظرتون رو بگین)
ممنون

.

اگه چنین محافلی در ایران برگزار بشه فقط عده محدودی توی چنین محافلی شرکت می کنند چون خیلی ها بد میدونند دخترشون اینجوری شوهر پیدا کنه :Cheshmak:

اما اگه جوری باشه که مسئله عادی بشه و همه بتونند شرکت کنند خیلی خوبه :ok:

izraeel;239521 نوشت:

هیچ وقت با اطمینان نگید که اگه فلان کار رو انجام بدید خدا حتما جور میکنه
توی سرنوشت خیلی از دخترا همسر نیست و اون دختر هم از انسانیت ساقط نشده
مگر حضرات مریم و معصومه(س) همسر داشتند؟!!

بنده خدا1;239529 نوشت:
هیچ وقت با اطمینان نگید که اگه فلان کار رو انجام بدید خدا حتما جور میکنه
توی سرنوشت خیلی از دخترا همسر نیست و اون دختر هم از انسانیت ساقط نشده
مگر حضرات مریم و معصومه(س) همسر داشتند؟!!

اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو شما دخترهای امروزی رو با حضرت مریم و حضرت معصومه یکی می کنید:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

نه عزیزم همه ما ادمیم همه هم حق خوشبختی داریم لطفا قیاس مع الفارغ نفرمائید

☀ستوده ☀;239525 نوشت:
اگه چنین محافلی در ایران برگزار بشه فقط عده محدودی توی چنین محافلی شرکت می کنند چون خیلی ها بد میدونند دخترشون اینجوری شوهر پیدا کنه :cheshmak:

اما اگه جوری باشه که مسئله عادی بشه و همه بتونند شرکت کنند خیلی خوبه :ok:

آره خیلی خوبه،فرهنگ و جنبه باید ایجاد بشه در این زمینه،کسی راه حله بهتری داره غیر از گوشه نشینی و افسردگی؟
این مجالس به قول دوستمون اسلامی کانادایی چه عیبی داره؟
اصلا میتونن دختر پسرا با خانواده هاشون تو این جلسات شرکت کنند.
زیر نظر خانواده باشه،در محدوده موازین شرع باشه،توش گناهی نباشه چه عیبی داره آخه؟

من خانواده خودمون رو مثال میزنم،داداشم 27 سالشه منم 24 سال،چون کسی رو نمیشناسیم با داشتن بهترین شرایط باید سختیه تنهایی و مجردی رو بکشیم!!
واقعا یکی از بزرگترین مشکلات پیدا کردن خانواده ی خوب با دختر خوب هست،دولت و خیرین و البته خانواده ها و رسانه باید فکری به حال این وضع کنند.

masoud_hm;239557 نوشت:
آره خیلی خوبه،فرهنگ و جنبه باید ایجاد بشه در این زمینه،کسی راه حله بهتری داره غیر از گوشه نشینی و افسردگی؟
این مجالس به قول دوستمون اسلامی کانادایی چه عیبی داره؟
اصلا میتونن دختر پسرا با خانواده هاشون تو این جلسات شرکت کنند.
زیر نظر خانواده باشه،در محدوده موازین شرع باشه،توش گناهی نباشه چه عیبی داره آخه؟

من خانواده خودمون رو مثال میزنم،داداشم 27 سالشه منم 24 سال،چون کسی رو نمیشناسیم با داشتن بهترین شرایط باید سختیه تنهایی و مجردی رو بکشیم!!
واقعا یکی از بزرگترین مشکلات پیدا کردن خانواده ی خوب با دختر خوب هست،دولت و خیرین و البته خانواده ها و رسانه باید فکری به حال این وضع کنند.

به نام خدا.

سیستم قدیمی ولی آزموده ی "عمه و خاله و مامان" جواب نمیده؟ اینکه این عزیزان برن دختر مناسب پیدا کنند؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

طبیعت انسان هیچوقت عوض نمیشه
خندیدن ناراحتی دوست داشتن عصبانی شدن عاشق شدن همه اینا در وجودش ثابته
بدبختی اینجاست که عوامل خارجی کمر آدم میشکنه
اگه به یه پسر بگی چرا ازدواج نمیکنی میگه خودم به زور شکم خودم سیر میکنم یه بدبخت دیگرو از گرسنگی بکشم؟ بهش میگم از رحمت خدا غافل نشو.میگه نشدم اما شیطان صفتان جلوی رحمتشو گرفتن خود خدا میگه کار بدون فکر انجام نده ازتو حرکت از من برکت چه حرکتی میتونم بکنم
حتی شرایط گرفتن وام رو هم ندارم ضامن ندارم کی به کی اعتنماد میکنه تو این دور و زمونه
اگرم بگیرم از کجا پس بدم کار کجاست
یه دوستی داشتم مهندسی کامیوتره بیکاره قبل از خدمت خیلی مقید بود اما از وقتی از خدمت برگشته خیلی پرخاشگر شده میگم چت شده میگه چهار سال رفتم دانشگاه شش میلیون هزینه کردم الان بیکارم چرا موقع خدمت رفتن به زور باید بریم اما بعد خدمت موقع کار کسی آدم حسابمون نکنه خدمت خوبه باید بریم الان کارشون کجاست چه جوابی میتونم بهش بدم...

☀ستوده ☀;239533 نوشت:
اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو شما دخترهای امروزی رو با حضرت مریم و حضرت معصومه یکی می کنید:moteajeb!::moteajeb!::moteajeb!::moteajeb!:

خب دوست عزیز اگه من به الفرض خودمو این جوری قانع نکنم پس چیکار کنم؟!!
بهتره که به اون حضرات فکر کنم و به رحمت خدا در جهان باقی امیدوار باشم!
چون کار دیگه ای از دست من و دختران امثال من برنمیاد...

تنهاترین سردار;239445 نوشت:
یه نکته دیگه این که سعی نکنید بخاطر این که کسی شما رو بپسنده از اعتقاد خودتون کوتاه بیاید.. خیلی دیدیم و شنیدیم که میگن دختر : اگر دانشگاه نره و کار نکنه همسر خوب براش پیدا نمیشه.. اگر چادر داشته باشه کسی طرفشون نمیره.. اگر آرایش نکنه کسی نمیپسندش... اگر با پسرا بگو بخند نکنه و راحت نباشه میگن امله و کسی دنبالش نمیره.. اگر به این پسر که متلک انداخت نگاه نکنم شاید فکر کنه نمیخوامش و... و بعضا مادرها فشار میارن که اینطوری باش و اونطوری باش و تا به این وسیله بتونن همسر پیدا کنن... قسم میخورم،به خدای محمد،شک نکنید اگر از این مسیر ها بخواهید همسر پیدا کنید پشیمان خواهید شد،بله امکانش زیاده از این راه ها بتونید همسر پیدا کنید اما چوبش رو خواهید خورد...

[=Times New Roman]آره من خودم همیشه وقتی به مسئله ازدواج فکر میکنم گاهی بین خودم و دوستام مقایسه میکنم((((میدونید وقتی شرایط سخت میشه آدم میخواد دلیل این مشکلات رو بفهمه تا بتونه یه جوری از اون پیچ سخت بگذره /وقتی روزها باید با حرف مردم سر کنی و شبا باشیطان رجیم،!:ghati: یکم دشواره وبی معنی که بشینی بگی حتمن یکی هست که قدر خوب بودنتو بدونه!!!//مخصوصن اگه همه دوستای کوچیکتر از خودت هم ازدواج کرده باشن تازه عروس خانواده آدم هم کوچیکتر از خود آدم باشه!!!!!:god::Ghamgin:)))) ...میبینم مواردی هستند که سر کار میرن ،به خودشون از لحاض آرایش میرسن،روابط
اجتماعی !!!:Nishkhand:خوبی با پسرها دارن،از نظر خانوادگی راحترند تو ارتباط بادیگران،خانواده ی سرشناسی هم دارن تازه...شغل خیلی خوبی هم دارن و مثلا مدرکشون هم بالاست اما باز هم با این مشکل مواجه اند که یا خواستگاری ندارند یا در شان اونا نیست!! و با سن بالا هنوز مجردند

بعدشه که امیدوار میشم که اگه من و تموم دخترایی که خدا رو شکر با داشتن تموم امتیازات خوبی که برای ازدواج لازمه ؛ یکسری حد حدود شرعی رو رعایت میکنیم پس چیزی رو از دست ندادیم:ok:

تموم منظورم این بود که نمیشه محدوده خاصی رو مشخص کرد و گفت دخترایی که مثلن چادری اند (یا مثلن آرایش و اصلاح نمیکنند) یا نه اونایی که خیلی بی پروان تو شکستن بعضی ارزشها تو ازدواج و داشتن خواستگار مشکل دارن!!

اینجاست که آدم میمونه بگه مصلحتی هست و حکمتی یا نه!؟ مشکل از خود ماست و یا ...؟؟؟؟؟؟
؟:Gig::Gig:

بنده خدا1;239583 نوشت:
خب دوست عزیز اگه من به الفرض خودمو این جوری قانع نکنم پس چیکار کنم؟!!
بهتره که به اون حضرات فکر کنم و به رحمت خدا در جهان باقی امیدوار باشم!
چون کار دیگه ای از دست من و دختران امثال من برنمیاد...

به نام خدا.

البته که برمیاد. کمک کنید تا خانواده پسر ها به فکر زن دادنشون بیوفتن.

masoud_hm;239557 نوشت:
آره خیلی خوبه،فرهنگ و جنبه باید ایجاد بشه در این زمینه،کسی راه حله بهتری داره غیر از گوشه نشینی و افسردگی؟ این مجالس به قول دوستمون اسلامی کانادایی چه عیبی داره؟ اصلا میتونن دختر پسرا با خانواده هاشون تو این جلسات شرکت کنند. زیر نظر خانواده باشه،در محدوده موازین شرع باشه،توش گناهی نباشه چه عیبی داره آخه؟

بازم فقط یه عده محدود توی این جلسات شرکت میکنه، نه هرکسی مثل پیدا کردن مورد تو دانشگاه.هر کسی این کا رو نمیکنه!!!

ستايشگر;239571 نوشت:
به نام خدا.

سیستم قدیمی ولی آزموده ی "عمه و خاله و مامان" جواب نمیده؟ اینکه این عزیزان برن دختر مناسب پیدا کنند؟

این سیستم 1-2 ساله فعاله:khaneh: ما هم به همین سیستم امیدواریم،انشالله که به نتیجه برسیم
لا حول ولا قوة الاّ بالله

☀ستوده ☀;239533 نوشت:
اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو شما دخترهای امروزی رو با حضرت مریم و حضرت معصومه یکی می کنید:moteajeb!::moteajeb!::moteajeb!::moteajeb!:

ستايشگر;239588 نوشت:
به نام خدا.

البته که برمیاد. کمک کنید تا خانواده پسر ها به فکر زن دادنشون بیوفتن.

با تشکر ، ستایشگر :gol:

منظورتون اینه که دسته گل بخریم و بریم خونه ی پسر و ازشون خواستگاری کنیم؟!!
البته لازم به ذکره که من خودم همین چند وقت پیش از آقایی شفاهی خواستگاری کردم و گفتم نگران مسائل مالی و اینجور چیزا هم نباش ولی بازم جواب خیر شنیدم...
پس خواستگاری از پسر هم فایده ای نداره...
کلا به نظر من دیگه زن گرفتن برای پسرای این زمونه چه مذهبی و چه غیر مذهبی جاذبشو از دست داده و دخترا هم باید تصور کنند که انسان تشکیل شده از یک جزء که اونم مونثه!

بنده خدا1;239594 نوشت:
منظورتون اینه که دسته گل بخریم و بریم خونه ی پسر و ازشون خواستگاری کنیم؟!!
البته لازم به ذکره که من خودم همین چند وقت پیش از آقایی شفاهی خواستگاری کردم و گفتم نگران مسائل مالی و اینجور چیزا هم نباش ولی بازم جواب خیر شنیدم...
پس خواستگاری از پسر هم فایده ای نداره...
کلا به نظر من دیگه زن گرفتن برای پسرای این زمونه چه مذهبی و چه غیر مذهبی جاذبشو از دست داده و دخترا هم باید تصور کنند که انسان تشکیل شده از یک جزء که اونم مونثه!

به نام خدا.

البته اونم خوبه ولی اگر طاقت نه شنیدن از نفر اول رو داشته باشید :khandeh!: (طنز بود. به دل نگیرید)

منظورم این بود که کمک کنید فرهنگ سازی بشه که خانواده ها زودتر به فکر زن دادن پسر هاشون بیوفتن و تابوی توقعات زیاد شکسته بشه.

موضوع قفل شده است