صفحه 14 از 14 نخست ... 4121314
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج و انواع آن

نوشته
    122
    حضور
    9 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    158

کاربر الرحیل فقط درپاسختون میتونم بگم جناب محمدحسین پاسختون رو بخوبی دادن.دوس ندارم ادامه بدم این بحثو .
    جناب همدل ممنون از پاسخگوییتون...

2. صلوات ها 2

نوشته
    169
    حضور
    10 روز 9 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    370

نقل قول نوشته اصلی توسط nazak نمایش پست ها
    دوس داشتم بقیه شو برام میگفتین...
    اینجا که نمیشه گفت. یه تاپیک جدا میطلبه. فقط در همین حد بگم که در دین ما (اون چیزی که امروزه به عنوان دین میشناسیم و بهمون معرفی شده) یکسری فرق ها بین زن و مرد وجود داره که تبعیض آمیز به نظر میرسه.

حتی آیات و روایاتی که تبعیض آمیز هستند. بعضی از آیات و روایات طوری صحبت میکنن که انگار مخاطبشون فقط قشر مذکره. یعنی فقط جنس مرد به رسمیت شناخته شده.
    این با عدالت خدا جور در نمیاد.

قبلا با خودم اینطور فکر میکردم که شاید این به تفاوت روحیه زن و مرد برمیگرده، یعنی یکسری فضائل به طور خاص برای مردان درنظر گرفته شده. با خودم میگفتم شاید این تفاوت ها برای زنان با توجه به روحیه شون موضوعیت نداشته باشه.

اما الان اینطور فکر نمیکنم. هر جور نگاه میکنم میبینم زن ها این نقش (ظاهرا درجه دوم) رو از قبل پذیرفتن، در حالی که لزومی به پذیرفتنش نیست. یه جای قضیه داره میلنگه. چون ما که در عدالت خدا شک نداریم.

اما با توجه به اینکه محل مناسبی برای پاسخگویی بهش وجود نداره، تو همون نقش خودتون بمونید فعلا بهتره که دعوا نشه.

4. صلوات ها 2

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

بنام الله
    سلام دوستان
    ببخشید کمی عصبی شدم .
    چون بحث عمومیه من نباید ایحور میگفتم .
    ولی اینکه کسی خودش رو کارشناس بدونه ,باید جوابشم کارشناسی باشه
    من جاهایی سوال کردم , مثلا گفتن این حکم خداست یا ستور خداست برای مثلا امتحان بندگان .
    ولی کارشناس این بحث ک ای کاش باهاش ابدا هم کلام نمیشدم جز کپی پیست و تکرار طودطی وار مطالب چیزی عایدم نشد , خب بزرگواری ک خودتو کارشناس معرفی میکنی , من اگر قرتر بود ب نوشته کتاب هایی ک شما کپی پیست میکنی قانع بشم ک دیگه ب وجودشما نیازی نبود!!! ن بی سوادم نه دستم کجه و کپی پیست هم بلدم . نقش شما پس چیه ؟ شما باید جواب ابهلماتو بدی , خودت میشی عامل اصلی ابهام .
    نخواستم اون جوابها رو بدم اما وقتی دیدم به چه دقتی ضرب المثل سرایی میکنید , گفتم منم جوابی بدم که فکر نکنی دیگران زبون ندارن یا بری رو منبر بگی ایالناس بترسید از روز جزا و من برای حرفات اشک بریزم .

بفرض من فردی نا مسلمانم و قصط ازدواج با دختر مسلمانی دارم .
    از کار#نشناس این سایت سوال میکنم چرا دین اسلامت نمیزاره من با دختر مسلمانی ازدواج کنم ؟؟؟
    حالا جا داره مطلبی رو بگم , این رو شنیدید؟ که جوری رفتار کنید اگر کسی با اسلام اشنا نیست بخاطر رفتار شما به اسلام گرایش پیدا کند؟ مطمعنم نشنیدی , چون جاهایی ک کپی پیست می کنی اینها نیستن .
    الان من نا مسلمان ک اومدم با شما صحبت کنم
    که دلیل قانع مننده بیارید برام ک چرا دینتون اینو گفته , کاری بکنی ک از مسلمانان بیزار بشم ؟؟؟ باریک الله
    همینه دیگه داعشی که حرف میزنه از ببلستان و جرجستان , گرگستان ادم هست ک لبیک گویان میاد و بهش ملحق میشه , از رنگ ها و نژادهای مختلف
    بعد شما هم دین و هم مذهب خودتو قانع کننده نمیتونی حواب بدی !!! بعد سه روز اومدی بی احترامی میکنی؟ بعد میگید چرا سنی ها بیشترن یا کفار زیاد ترن و بعد حالب اونجاست روش زیاد کردن شیعیان رو زاد و ولد میدونید ؟؟؟
    البته اینم میدونم بحث با کار#نشناسی مثل شما آب در هاونگ کوبیدن هست

اما این مطلب رو ب حرمت و احترام دوستان دیگر نوشتم

الان برو برای حبران مکافات تاپینگو حذف کن

6. صلوات

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

بنام الله
    مومی و نازک سلام
    ببخشید من نمیتونم جواب پیغام هاتون بدم
    دست و بالم بستست
    فعلا مجاز به ارسال پیغام نیستم
    نمیدونم چراواین سایت ابحوریه , ولی ما باید بپذیریم ک طراح سایت و مدیر اجرایی اون مصلحت بر این دیده و کارکارشناسی کردن ک این رو انجام دادن

عحسنت

8. صلوات

نوشته
    122
    حضور
    9 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    158

جناب مومی 14اره دقیقا منم همینطور فک میکردم میگفتم تفاوت زناومرداست اماجالبع بدونید که برا خودم اینطورنبودم میگفتم من فرق دارم ولی الان فهمیدم بقیه هم این حقو دارن که متفاوت باشن.
    نه حتما برا من بگید خخخ.در آگاه شدن من سهمی داشته باشین به نفع خودتونه خدا می بینه.
    دعوا نمیشه درسته این سایت شاید بحرفامون گوش ندن ولی دستشون دردنکنه لااقل میزارن خودمونو خالی کنیم.

...................
    آقای محمدحسین بزارید ۲۴ساعت بشه بعدش میتونید پیغام بزارید
    البته اگر اشتباه نکنم
    من دیروز ساعت سه یاچار بود پیام دادم پس ازهمین ساعات امروز قاعدتا بایدبتونم بازم پیام بدم

10. صلوات

نوشته
    169
    حضور
    10 روز 9 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    370

آگاهی!...

یکی باید بیاد خودمو آگاه کنه.

اما اگه خیلی دوست داری به گیج شدنت اضافه کنی، فقط میتونم بگم اصلا زیر بار چهره ی ضعیفی که از یک زن نشونت میدن نرو.

من نمیدونم یه زن قوی چه شکلیه، فقط میدونم زنان به مراتب قوی تر از مردان هستند. اگه اراده کنن و دست از خاله زنک بازی بردارن.

...............

برای خالی کردن خودت هم باز برو در خونه خدا. شکایت کن. گله کن. دوست داره ...

12. صلوات

نوشته
    269
    حضور
    4 روز 4 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط momi14 نمایش پست ها
    اینجا که نمیشه گفت. یه تاپیک جدا میطلبه. فقط در همین حد بگم که در دین ما (اون چیزی که امروزه به عنوان دین میشناسیم و بهمون معرفی شده) یکسری فرق ها بین زن و مرد وجود داره که تبعیض آمیز به نظر میرسه.

حتی آیات و روایاتی که تبعیض آمیز هستند. بعضی از آیات و روایات طوری صحبت میکنن که انگار مخاطبشون فقط قشر مذکره. یعنی فقط جنس مرد به رسمیت شناخته شده.
    این با عدالت خدا جور در نمیاد.

این مواردی که شما بدان اشاره کردید سالها قبل بدان اشاره شده و پاسخ اون ها به صورت مستدل موجوده، کافیه یه جستجوی در نت بفرمایید تا به پاسخ اونها برسید و بدانید که چرا خطاب های قرآنی به شکل مذکر آمده و یا چرا در برخی مسائل به ظاهر نگاه تبعیض آمیز بین زن و مرد وجود دارد.
    البته می توانید به صورت مجرا این موضوعات را در تاپیکی مجرا به شور و مشورت بگذارید.

رسول گرامی اسلام(صلی‌ الله‌ علیه‌ و‌ آله) می‌فرمایند:

«اَلْعِلْمُ خَزَائِنُ وَ مَفَاتِيحُهُ اَلسُّؤَالُ فَاسْأَلُوا رَحِمَكُمُ اَللَّهُ فَإِنَّهُ يُؤْجَرُ أَرْبَعَةٌ اَلسَّائِلُ وَ اَلْمُتَكَلِّمُ وَ اَلْمُسْتَمِعُ وَ اَلْمُحِبُّ لَهُمْ».(1)

«دانش گنجينه‏ هايى اسـت و كـلـيدهاى آن پرسش است؛ پس، خدايتان رحمت كند، بپرسيد كه با اين كار چهار نفر اجر مى‏ يابند: پرسشگر، پاسخگو، شنونده و دوستدار آنان».

پی‌نوشت:

1. مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، ‏بحارالأنوار، بيروت‏: دار إحياء التراث العربي، ‏1403ق، ج74، ص144.

14. صلوات

نوشته
    169
    حضور
    10 روز 9 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    370

نقل قول نوشته اصلی توسط همدل نمایش پست ها
    بدانید که چرا خطاب های قرآنی به شکل مذکر آمده
    بله. من هم میدونم در زبان عربی این خطاب ها معنای عام داره، منظورم این ها نبود.

16. صلوات

نوشته
    269
    حضور
    4 روز 4 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط momi14 نمایش پست ها
    بله. من هم میدونم در زبان عربی این خطاب ها معنای عام داره، منظورم این ها نبود.
    پس منظورتان چی بود؟

نوشته
    169
    حضور
    10 روز 9 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    370

عذرخواهی میکنم جناب همدل، ولی باور کنید چیزی برای گفتن ندارم. اصلا ضعف از خودمه که نمیدونم چجور بگمش.

صفحه 14 از 14 نخست ... 4121314

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 37

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری