صفحه 3 از 14 نخست 1234513 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج و انواع آن

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط همدل نمایش پست ها

اگر فرض بگیریم سخن شما درست باشد، آیا این مطلب را در بقیۀ امور زندگی، بقیۀ انتخابات زندگی همچون انتخاب کفش و لباس و خرید ماشین و... هم جاری و ساری می بینید؟ یا اینکه چشم بسته عمل می کنید؟

بارها دیده ایم که افراد برای خرید یه لباس یا کفش که چند ماه و یا نهایتاً یکی دو سال می خواهند استفاده کنند، کل بازار را دور می زنند، دقت و وسواس به خرج می دهند؛ در حالی که در انتخاب همسر که پای یک عمر زندگی در میان است این دقت ها را ندارند. حتی بر اساس نگرش توحیدی، همسران در صورتی که مؤمن و صالح باشند در آخرت نیز باهم خواهند بود، بنابراین انتخاب همسر ازلی و ابدی نیاز به دقت بیشتری دارد. اصلاً و ابداً قابل مقایسه با هندوانه دربسته نیست!؟

یک انتخاب نادرست می تواند کل مسیر زندگی انسان را تغییر دهد.
    باسمه تعالی
    بله مثالتون جالبه
    ولی اگر بخوام لج کنم یا مثال روی مثال بزنم بحث عملا غیراموزنده میشه
    قصد من یادگیری هست
    مطمعنا هر کسی در انتخاب همسر وسواس ب خرج میده حتی بعضی از حیوانات هم برای جفت گیری ملاک های خاصی دارند مثلا نوع پرنده ک اگر اشیانه ک نر ساخته رو بپسنده با اون جفت گیری میکنه و و و
    ولی یقینا نمیشه منکر این شد ک ازدواج ما بیشترین تاثیر رو از وضعیت اقتصادی میگیره
    مثالی ساده
    طی تحقیقات ب عمل اومده
    کشوری ک تیمش تو جام حهانی میبره اون سال بیشترین زاد و ولد توش صورت میگیره
    چون شور و هیجان از برد باعث ایحاد رابطه و بچه دار شدن میشه
    تحقیقیه ک صورت گرفته
    پس یقینا شور و هیجانی ک تقریبا پنج شش سال از وطنمان رفته , تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی( هندوانه) دارد

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحیل نمایش پست ها
    شما استاد هندوانه انتخاب کردن هم که باشی باز هم ممکنه هندوانه ای بخری که توش سفید باشه. اما هیچکس انتظار نداره هندوانه ای که از پوستش مشخصه خراب شده، وقتی بازش می کنی تازه و سالم باشه

از نظر شما کدوم دستورات دین همیشگی هستند و کدوم دستورات رو باید کنار بگذارید و به عقل مبارک رجوع کنید؟
    بنام الله
    دوست خوبم الرحیل عزیز
    من برای جنگ نیومدم
    نه چوب تو دستمه ن چماق
    ولی جمله عقل مبارک شما ممکنه جرقه یک کدورت بشه
    پس دعوت میکنم که صبور باشی
    من گفتم مخالف دستور دین نیستم , ولی خب اگر مثلا من یک دختر بودایی پیدا کنم که تمام رفتارش با معیارهای دین من جور باشه( فقط یک مثال برای رسیدن به پاسخ هست) چرا دین اجازه گرفتن این دخترو بمن نمیده؟؟؟
    فقط چون مسلمان نیست ؟
    مفهوم و معنی اسلام از نظر شما چیه ؟
    اسما بگم الله اکبر , رسما کار دیگه کنم ؟ خیلیا مسلمانن و مسلمان زاده ولی زندگیشون سرشاره از حرام و حرامیته
    پس عقل حکم میکنه , که بگم
    واعضی پرسید از فرزند خویش
    هیچ میدانی مسلمانی ب چیست
    صدق بی ازاری و خدمت ب خلق
    هم عبادت هم حدیثبندگیست
    گفت زین معیار ک میگویی , یک مسلمان هست
    ان هم ارمنیست

3. صلوات

نوشته
    162
    حضور
    9 روز 22 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین 72 نمایش پست ها
    ازدواج مثل هندونه میمونه
    شما استاد هندونه انتخاب کردن هم باشی , تا بازش نکنی نمیفهمی سفیده یا قرمز
    به نظر من این مقایسه ابدا صحیح نیست.

ازدواج مثل هندونه نیست که بیاری خونه بعد تازه ببینی چی چی خریدی. پس تکلیف تحقیق و پرس وجو، چند جلسه خواستگاری، دوران آشنایی و رفت و آمد، دوران نامزدی بدون عقد و دوران نامزدی با عقد برای سبک سنگین کردن انتخاب چی میشه؟

شما استاد انتخاب همسر بشو، اگه انتخابت خوب از آب در نیومد هر چی دلت خواست به من بگو.

اگه این مثال رو از یه متاهل شنیدی، شک نکن که طرف نه تنها قبل از ازدواج تلاش قابل توجهی برای انتخاب صحیح نکرده، بلکه بعد از ازدواج هم تصمیم نداره به فکر بهبود زندگیش باشه.

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2989

نقل قول نوشته اصلی توسط momi14 نمایش پست ها
    این که میگید درسته، شاید علتش که تو کتم نمیره تفاوت زمینه ها و اهداف شکل گیری و نوع ارتباط و سطح ارتباط و تعهد در دوستی با ازدواجه.

زوج هایی که با هم ازدواج میکنن که بعدش با هم دوست هم باشن، منجر به رشد همدیگه میشن، اما زوج هایی که با هم دوست نیستند، اینقدر از هم فاصله دارن که بعید میدونم خیلی رو هم تاثیر گذاری مستقیم داشته باشن. یعنی شاید غیر مستقیم، درگیری با مسائل زندگی مشترک با یه نفر منجر به غفلت نفر دیگه بشه، اما چقدر احتمالش هست مستقیما تحت تاثیر افکار و اعتقادات طرف مقابل قرار بگیره؟

الان که دارم زندگی مشترک اطرافیانم رو مرور میکنم، میبینم مواردی هستند که ایمان و اعتقادات یک نفر تحت تاثیر همسرش رشد کرده، اما یادم نمیاد فردی بعد از ازدواج دین و ایمونش متزلزل شده باشه. مگه اینکه از اول هم طرف فکر میکرده با ایمانه، ولی اینطور نبوده.
    خب اصولا وقتی که آدم توی امتحان بازنده میشه معنیش اینه که از اول ایمانش به اون حد از محکمی نبوده که بتونه ایمانش رو نگه داره. بنابراین بهتره طور دیگه ای به قضیه نگاه کنیم. ما چقدر ایمانمون محکمه که مطمئن باشیم میتونیم در فراز و نشیب های زندگی به تنهایی خودمون رو حفظ کنیم درحالی که همسری هم داریم که خواسته یا ناخواسته مرتب داره سد راهمون میشه (حالا یا با آزار، یا با محبت یا با زور یا هر ابزار دیگه)
    بگذارید مثال بزنم از یک شخصیت تاریخی که تا قبلش خودش هم فکر نمی کرده ایمانش ضعیف باشه (که اگه با خودمون مقایسه کنیم فقط خدا عاقبتمون رو به خیر کنه): عمر بن سعد
    یا برعکسش از یک شخصیت تاریخی که تا قبلش خودش هم فکر نمی کرده اینقدر ایمانش محکم باشه: زهیر بن قین

ضمنا آدما وقتی ازدواج می کنن با این نیت ازدواج میکنن که به یک نفر نزدیک باشن، هیچکس ازدواج نمی کنه که از فردای ازدواج طلاق عاطفی بگیره

6. صلوات

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط momi14 نمایش پست ها
    به نظر من این مقایسه ابدا صحیح نیست.

ازدواج مثل هندونه نیست که بیاری خونه بعد تازه ببینی چی چی خریدی. پس تکلیف تحقیق و پرس وجو، چند جلسه خواستگاری، دوران آشنایی و رفت و آمد، دوران نامزدی بدون عقد و دوران نامزدی با عقد برای سبک سنگین کردن انتخاب چی میشه؟

شما استاد انتخاب همسر بشو، اگه انتخابت خوب از آب در نیومد هر چی دلت خواست به من بگو.

اگه این مثال رو از یه متاهل شنیدی، شک نکن که طرف نه تنها قبل از ازدواج تلاش قابل توجهی برای انتخاب صحیح نکرده، بلکه بعد از ازدواج هم تصمیم نداره به فکر بهبود زندگیش باشه.
    بنام الله متعال
    با سلام
    ارادت خدمت شما
    اولا هندوانه یک مثال هست
    دوما شما هندوانه رو ب امید این نمیخری ک توش موز باشه
    ولی یقین داری ک یا قرمز و شیرینه یا ابکی و سفید و یا قرمز بی مزه
    غیر این حالت ها نیست , هست ؟
    ازدواج هم هر کس بخواد انجام بده مطمعنا یسری ملاک ها و معیارها داره حالا کم و زیادش بسته ب خود فرد هست
    بحث من سر ازدواج هست , مثلا اگر من یک دختر خوب و نزدیک بخودم گیر اوردم ک بودایی بود باید نگیرمش چون غیر مسلمانه ؟ باشه ولی دلیل عقلی بیار برام ک من بفهمم چرا , مطمعنا تو یک دختر رو بخاطر فقط مسلمانچنبودن رد نمیکنی

8. صلوات ها 2

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

خب اصولا وقتی که آدم توی امتحان بازنده میشه معنیش اینه که از اول ایمانش به اون حد از محکمی نبوده که بتونه ایمانش رو نگه داره. بنابراین بهتره طور دیگه ای به قضیه نگاه کنیم. ما چقدر ایمانمون محکمه که مطمئن باشیم میتونیم در فراز و نشیب های زندگی به تنهایی خودمون رو حفظ کنیم درحالی که همسری هم داریم که خواسته یا ناخواسته مرتب داره سد راهمون میشه (حالا یا با آزار، یا با محبت یا با زور یا هر ابزار دیگه)
    بگذارید مثال بزنم از یک شخصیت تاریخی که تا قبلش خودش هم فکر نمی کرده ایمانش ضعیف باشه (که اگه با خودمون مقایسه کنیم فقط خدا عاقبتمون رو به خیر کنه): عمر بن سعد
    یا برعکسش از یک شخصیت تاریخی که تا قبلش خودش هم فکر نمی کرده اینقدر ایمانش محکم باشه: زهیر بن قین

ضمنا آدما وقتی ازدواج می کنن با این نیت ازدواج میکنن که به یک نفر نزدیک باشن، هیچکس ازدواج نمی کنه که از فردای ازدواج طلاق عاطفی بگیره
    باسمه تعالی
    فقط برای حواب ب قسمت اخر حرفت
    هیچکس ازدواج نمیکنه ک طلاق بگیره
    هیچ کس سوار وسیلع نمیشه ک بمیره
    هیچکس .....
    این ک نشد دلیل
    شرایط تعیین میکنه نه حرف من یا شما
    ممکنه یکی انقد زندگیش سخت شع ک علاجش طلاق باشه ممکنه یکی طلاقو ننگ بدونه و جهنم زندگی رو ب امید مرگ تحمل کنه

10. صلوات

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2989

بنام الله
    دوست خوبم الرحیل عزیز
    من برای جنگ نیومدم
    نه چوب تو دستمه ن چماق
    ولی جمله عقل مبارک شما ممکنه جرقه یک کدورت بشه
    پس دعوت میکنم که صبور باشی
    من گفتم مخالف دستور دین نیستم , ولی خب اگر مثلا من یک دختر بودایی پیدا کنم که تمام رفتارش با معیارهای دین من جور باشه( فقط یک مثال برای رسیدن به پاسخ هست) چرا دین اجازه گرفتن این دخترو بمن نمیده؟؟؟
    فقط چون مسلمان نیست ؟
    مفهوم و معنی اسلام از نظر شما چیه ؟
    اسما بگم الله اکبر , رسما کار دیگه کنم ؟ خیلیا مسلمانن و مسلمان زاده ولی زندگیشون سرشاره از حرام و حرامیته
    پس عقل حکم میکنه , که بگم
    واعضی پرسید از فرزند خویش
    هیچ میدانی مسلمانی ب چیست
    صدق بی ازاری و خدمت ب خلق
    هم عبادت هم حدیثبندگیست
    گفت زین معیار ک میگویی , یک مسلمان هست
    ان هم ارمنیست
    شما تحمل این کجروی ها رو تو زندگی مسلمانان ندارید. چطور تو زندگی با یک غیر مسلمان که خیلی بیش از این ها رو در زندگیش رعایت نمی کنه و چه بسا اصلا عقیده اش کاملا عکس این باشه رو تحمل می کنید؟

دختر بودایی که تمام معیارهاش با دین شما یکیه چطور بوداییه؟ اولین اصل اسلام توحیده

نوشته
    996
    حضور
    125 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2989

باسمه تعالی
    فقط برای حواب ب قسمت اخر حرفت
    هیچکس ازدواج نمیکنه ک طلاق بگیره
    هیچ کس سوار وسیلع نمیشه ک بمیره
    هیچکس .....
    این ک نشد دلیل
    شرایط تعیین میکنه نه حرف من یا شما
    ممکنه یکی انقد زندگیش سخت شع ک علاجش طلاق باشه ممکنه یکی طلاقو ننگ بدونه و جهنم زندگی رو ب امید مرگ تحمل کنه
    خب شرایط باعث شده
    از اول که با تصمیم طلاق ازدواج نکرده
    کرده؟

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

شما تحمل این کجروی ها رو تو زندگی مسلمانان ندارید. چطور تو زندگی با یک غیر مسلمان که خیلی بیش از این ها رو در زندگیش رعایت نمی کنه و چه بسا اصلا عقیده اش کاملا عکس این باشه رو تحمل می کنید؟

دختر بودایی که تمام معیارهاش با دین شما یکیه چطور بوداییه؟ اولین اصل اسلام توحیده
    باسمه تعالی
    رحیل عزیز
    داخل پرانتز گفتم مثال هست
    حالا ک جدی گرفتیش بزار مطلب رو بازتر کنم
    داستان شیخی ک بخارج از ایران رفت و گفت انحا مسلمان ندیدم ولی اسلام دیدم و اینجا اسلام دیدم ولی مسلمان ندیدم
    مثال خوبیه ک بگم اونها مسلمانی ک ما میگیم و میخونیم رو عملا رعایت میکنن و...
    پس میشه یک غیر مسلمان مطابق معیار اسلام باشه

علاقه
    هیچ چیز
    نوشته
    96
    حضور
    2 روز 14 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    70

خب شرایط باعث شده
    از اول که با تصمیم طلاق ازدواج نکرده
    کرده؟
    باسمه تعالی
    برگردیم سر مثال هندونه ک نزدیک بود با چماق بیای برای من ( شوخی میگم ک بحث حالت جنگی گیره)
    هیچکس هندونه روب امید سفید بودن یا کال بودن نمیخره
    ازدواج شباهت زیادی ب هندوانه داره اونم اینه ک هندونه میوه ایه ک اگر کال هم باشه بزرگ میشه
    ادمای ما هم همیطورن بزرگ میشن ولی تو زندگی میفهمی ک کال هست طرف
    ازدواج خیلی خوبه
    ولی الان چ موافق باشی با حرفم چ مخالف
    شرایط اقتصادی تعیین میکنه زندگی چطور باشه
    شما هر چ محبت کنی و دست و پای همسرتو برای ابراز علاقه ببوسی
    جیبت ک خالی بود محکوم ب دیدن نابودی زندگیت هستی
    اینجاست ک بهت میگم اسلام تغییر میکنه
    اگر سوال کنی از مراجع میفهمی ک اگر کارد ب اسخونا خورد حتی میتونی نزول بگیری
    و اینکه زمانی ک بیفتی تو ناچاری بد حرام گوشت هم بهت حلال میشه

صفحه 3 از 14 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 36

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری