صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تفاوت برده داری در یهودیت و مسیحیت و اسلام

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    4,046
    حضور
    105 روز 5 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7974

در هر صورت شما خواستید برده داری را بین اسلام و مسیحیت و یهود مقایسه کنید بنده هم احکام هر سه را آوردم
    اینکه پیش فرض ها و تعلقات ذهنی، و دلبستگی های ما به یک طرف نگذارد بی طرفانه قضاوت کنیم حرف دیگری است...

ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ در ساعت ۰۷:۵۲
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

2. صلوات

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,986
    حضور
    460 روز 20 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    138
    صلوات
    15477

سلام استاد مسلم عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

آنچه شما می گویید به لحاظ منطقی هیچ دلیلی بر حقانیت تلقی نمیشوند

شما باید برای اثبات حقانیت یک دین اصولی به آن نگاه کنید

مثل این است که من بگویم یک عده بت پرست هستند
    که باید و نبایدی ندارند همه مراقب هم هستند
    و من مراقب همه
    میتونم همه را در آغوش بگیرم

آیا در نگاه عقل این حرف های پیش پا افتاده میتواند نشانه حقانیت یک دین تلقی شود؟
    برخی انسان ها وقتی نمی توانند نیاز به محبت و دوست داشتن و دوست داشته شدن رو با توجه به راهکارهای اسلامی

برطرف کنند به سراغ دینی می روند که آن نیازها را بر طرف کنند و دیگر کاری به محتوای اون دین ندارند

یکی از اقوام ما که حزب باد هست چند سال پیش با یکی از بستگان خیلی رفیق شده بود و در حالی که من هیچ حرف بدی در مورد اون شخص نزده بودم

اومد پیش من و گفت: ماها مسلمون نیستیم. فلانی خیلی آدم خوبیه. امام علی میگه قضاوت نکن و با دید خوب نگاه کن و این حرفها

فلانی برای من ده میلیون وام گرفته. مشکلش چیه ؟ ایرادش چیه ؟

یعنی طرف رو با سلمان فارسی توی یه سطح قرار داد فقط بخاطر اینکه واسش وام گرفته بود

حالا چند وقت پیش زدن به تیپ و تاپ هم و طرف هم دیگه واسش وام نمی گیره

حالا دیگه روش نمیشه بگه آدم بدیه بعد از اون همه تعریف و تمجید بیخودی که ازش کرد

تمام اون چیزهایی که برای شما تازگی داره و گمان میکنید برای بقیه هم تازگی داره آگاه هستم.
    کاملا درست است

گاهی ما آنچه را همه در زیر بیست سالگی متوجه می شوند در سن سی سالگی متوجه می شویم

و گمان میکنیم همه ی انسان ها این مطالب را در سی سالگی متوجه می شوند

من از پست های چند ساله ی شما در اسک دین متوجه شده ام که به شدت عاطفی و احساسی هستید
    و همین نقطه ضعف موجب چنین نگرشی شده است
    تو رو خدا دست بردارید از نگرش های عاطفی و احساساتی

اَللّهُمَّ اجْعَلْنی عِنْدَکَ وَجیهاً بِالْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ فِی الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ

4. صلوات

نوشته
    195
    حضور
    15 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    347

یک سنسور دارید که دما رو هر نیم ثانیه یک بار میخونه

اعداد به اینصورت میان

28
    30
    31
    31
    7
    29
    32
    1
    30
    29
    5
    31
    30
    31

ما در زبانهای برنامه نویسی و ریاضیات و تئوری های شبکه الگوریتم های زیادی برای کشف خطا داریم . حتی الگوریتم هایی داریم که از روی داده های اشتباه داده درست رو generate میکنه

به عنوان مثال روشی که در اینجا کارامد هست استفاده از الگوریتم پنجره لغزان هست . من میتونم مطمین باشم که درجه هوا در طول 5 ثانیه تغییر چندانی نمیکنه نهایتش سه درجه

میتونم کل داده های آماری موجود در 5 ثانیه که 10 رکورد میشه رو ازش میانگین بگیرم . و بعد ببینم کدام رکوردها انحراف معیارشون از میانگین ( واریانس ) بیشتر از سه درجه هست

و بعد به راحتی اون داده ها رو دور بندازم . و بگم در اون زمان‌ها سنسور اشتباه کار کرده

و وقتی اون داده ها رو دور انداختم دوباره میانگین میگیرم و اون دما را به عنوان دمای صحیح عنوان می‌کنم

کاری که به شدت در تئوری های مخابرات و شبکه و مفاهیم اندازه گیری انجام میدن .

من به راحتی وقتی یک بار کتاب مقدس رو میخونم یک میانگینی از مفاهیم و دستورات اون در درون ذهنم شکل میگیره و این داده های شما در مورد نامه پولس به افسسیان و .... رو به راحتی حذفشون می‌کنم چون انحراف معیارشون با میانگین مفاهیم کتاب مقدس خیلی زیاد هست

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    4,046
    حضور
    105 روز 5 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7974

در خصوص آنچه که فرمودید دو نکته باید عرض کنم:

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته برمیگردد نمایش پست ها
    ما در زبانهای برنامه نویسی و ریاضیات و تئوری های شبکه...
    من به راحتی وقتی یک بار کتاب مقدس رو میخونم
    یکی از اشکالات همیشگی شما تشبیه گزاره های علوم طبیعی و مهندسی با علوم انسانی است!! در حالی که این از بدیهیات است که هر علمی شیوه و روش خودش را دارد!
    این تشبیه شما از اساس غلط است و این یکی از اشکالاتی است که شما همواره به آن مبتلا بوده اید و بنده بارها برادرانه خدمت شما عرض کرده ام

ما در زبانهای برنامه نویسی و ریاضیات و تئوری های شبکه الگوریتم های زیادی برای کشف خطا داریم
    داده های شما در مورد نامه پولس به افسسیان و .... رو به راحتی حذفشون می‌کنم چون انحراف معیارشون با میانگین مفاهیم کتاب مقدس خیلی زیاد هست
    این حذف بخشی از کتاب مقدس در علوم دینی ، با کشف خطا در داده های تجربی متفاوت است!!
    برخلاف علوم تجربی که کشف اشتباه در یک داده به بقیه داده ها آسیب نمیزند، اما در علوم دینی حذف بخشی از کتاب یعنی ویران ساختن اساس آن دین!
    کتابی که در آن خطا احتمال داده شود قابل استناد به عنوان کتاب آسمانی نخواهد بود، اینکه بگویید من خودم با عقلم می سنجم که کجا خطا دارد یا ندارد یعنی ایمان به عقل، نه آن کتاب آسمانی!
    کتاب آسمانی آمده دست ما را بگیرد، نه اینکه ما دست او را بگیریم...

خواهش می کنم کمی منطقی تر بیندیشید...، فارغ از رفتار مسلمانان و مسیحیان، فارغ از رفتار کشیشان و آخوندها در خصوص خود مسیحیت و اسلام تحقیق کنید؛ شاید من که آخوند هستم فرسنگ ها از اصل اسلام دور باشم و یک بت پرست رفتاری اسلامی داشته باشد! تحقیق از روی رفتارها انسان را به حق نمیرساند...

سرکار خانم مارینر خدا میداند قصدم بحث و مناظره با شما نیستم، اصلا هدفم هم از این حرف ها اثبات این سخن و آن سخن نیست! آنچه که در این محیط برای ما موضوعیت و اهمیت دارد خود اشخاص هستند، مثل پزشکی که وقتی بیماری را از رفتن به سوی چیزی منع میکند هدفش جز خیرخواهی برای او نیست، اصلا سخن از بحث و مجادله نیست!

شما دیده اید من گاهی در تاپیک ها مثلا در مباحث ارزهای دیجیتال نظر شما را پرسیده ام، چون آن حوزه تخصص شما بوده است، اما حوزه دین تخصص ماست!! همانطور که شما در پاسخ به سوال بنده در حوزه ارزهای دیجیتال صادقانه به دنبال این بودید که مطلب برای بنده روشن شود، باور کنید من هم اکنون فقط نگاهم همین است.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

نوشته
    1,060
    حضور
    129 روز 2 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    3114

اما در یک گام بالاتر از آنچه که فرمودید، اسلام نه تنها آسیب زدن به بردگان و مُثله کردن آنها را موجب آزادی خود به خود بردگان می داند، بلکه طبق تعالیم اسلام حتی اگر بدون دخالت مالک، برده بینایی اش را از دست بدهد، یا جذام بگیرد، یا به هر دلیلی افتاده و زمینگیر شود آزاد شده، و مالک دیگر حق به بردگی گرفتن او را ندارد:
    سلام علیکم
    یادمه توی بحث های برده داری همیشه گفته میشد این حکم به نفع خود برده هاست. بهشون لطف میشه که به بردگی گرفته میشن و امنیت و جان پناه و معیشت و خانواده و... براشون تامین میشه!

حالا برده ای که جذام گرفته یا زمینگیر شده آزاد میشه و همین طوری در جامعه رها میشه؟

8. صلوات ها 2

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    4,046
    حضور
    105 روز 5 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7974

سلام و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحیل نمایش پست ها
    یادمه توی بحث های برده داری همیشه گفته میشد این حکم به نفع خود برده هاست. بهشون لطف میشه که به بردگی گرفته میشن و امنیت و جان پناه و معیشت و خانواده و... براشون تامین میشه!
    حالا برده ای که جذام گرفته یا زمینگیر شده آزاد میشه و همین طوری در جامعه رها میشه؟
    بله به نفع بردگان بوده است، اما یک نفعی بود که باید در برابر آن برای مولایش کار میکرد،یعنی نفعی دو طرفه است، همانطور که نمیشود از مالک توقع داشت که انسان کور و زمینگیر را به بردگی بکشد، همینطور نمیشود که مالک را به بردگی آن برده کشید و از او توقع داشت که مخارج کسی که هیچ ثمره ای برای او ندارد را بپردازد!!
    تأمین چنین بردگانی اگرچه ضروری است اما بر عهده حکومت و بیت المال است، نه بر عهده مالک!! خب مالک که عاشق چشم و ابروی بردگان نیست، به دنبال کار کردن آنهاست.
    همچنین اسلام مخالف نگهداری آنها از سوی مالک نیست، بلکه قطعا این کار ممدوح است، اسلام می گوید نمیتوان بردگی از آنها کشید!

10. صلوات

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    28,282
    حضور
    252 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    51
    صلوات
    66077

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

اصرار نداشته و ندارم وارد تاپیک ها بشوم ولی چون کاربر محترم مطلبی رو بیان کردند که نیاز به توضیح داره

لازم دیدم با کسب اجازه از کارشناس محترم، برای روشن شدن مطلب توضیحی عرض کنم:

تاپیک سوالی که من درج کردم مقایسه برده داری در اسلام و یهودیت بود و به هر حال با شیطنتی از سمته شما موضوع عوض شد و مسیحیت رو هم خواستید در کنار اون قرار بدید و این خارج از موضوعی بود که من میخواستم در موردش صحبت کنم و شما دوس داشتید که این مساله رو هم وارد کنید

در هنگام ارجاع سوال برای اینکه عنوان سوال و موضوع مورد بحث به خوبی مشخص باشه

عنوان تاپیک رو ویراش می کنم و چاره ای جز این نیست و گرنه اسکرول سایت پر میشه از تاپیک هایی که موضوع شون با عنوان شون زمین تا آسمون فرق داره

ولی به متن سوال کاربر دست نمی زنم (مگر اینکه مطلبی بر خلاف قوانین انجمن باشه)

در همین تاپیک اگر دقت کنید فقط عنوان سوال کاربر عوض شده و متن سوال کاربر که در پست اول تاپیک هست هیچ ویرایشی نشده است

حال اینکه ایشون می گویند ما شیطنت کردیم

آیا واقعا تغییر فقط عنوان یک تاپیک یعنی شیطنت؟

12. صلوات

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    28,282
    حضور
    252 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    51
    صلوات
    66077

در مورد این دو نکته که کاربر مطرح کردند توضیحی اجمالی عرض کنم

پیشاپیش از کارشناس بحث عذرخواهم

مسیحیان عهد قدیم را هم میخوانند به این علت که با شریعت آشنا بشن و بدونن شریعت چه هست و بعدش شریعت رو کنار بزارن و از دریچه ای جدید به دنیا نگاه کنند .
    اولا که مسیحیان کتاب مقدس که شامل عهد قدیم (کتاب مقدس یهودیان) و عهد جدید (اناجیل اربعه و چندین کتاب دیگر) را به عنوان کتاب مقدس قبول دارند

اصلا اینکه فردی مسیحی باشد ولی عهد قدیم را قبول نداشته قابل تصور نیست مگر اینکه مسیحی نباشد!

در انجیل متی ، باب پنجم شماره 17 از حضرت عیسی (ع) نقل شده است:

«گمان مبرید که آمده ام تا تورات موسی و نوشته های سایر انبیاء را منسوخ کنم،
    من آمده ام تا آنها را تکمیل نمایم و به انجام رسانم ...
    پس اگر کسی از کوچکترین حکم آن سرپیچی نماید و به دیگران نیز تعلیم دهد که چنین کنند
    او در ملکوت آسمان از همه کوچکتر خواهد بود»

بنابراین از دید یک فرد مسیحی، مسیحیت در واقع عهد جدیدی است از سوی خدا با انسان اما در ادامه همان عهد قبلی که خداوند با حضرت موسی (ع) داشت

و تکمیل کننده و ادامه دهنده همان عهد و پیمان است.

به همین خاطر می گویند به کتاب مقدس یهودیان عهد عتیق می گویند و کتاب مقدس پس از حضرت عیسی (ع) عهد جدید می نامند.

حتی اگر این مطلب را نپذیریم و بگوییم ادعای شما درست است

به نظر شما اینگونه آشنایی با شریعت ، یعنی اول آن را بخوانند تا با شریعت آشنا بشوند و بعد این شریعت رو کنار بگذارند و از دریچه دیگری به دنیا و زندگی نگاه کنند

چه اثری داره؟ اصلا این کار اثر داره؟ عاقلانه است یا اینکه کاری عبث و بی فائده خواهد بود؟

بنابراین من فکر می‌کنم از اونجا که شما مسیحیت رو نمیشناسین اینجوری بی محابا به مسیحیت طعنه می‌زنید

ان شاء الله در این مورد کارشناس محترم توضیحات لازم و کافی رو خواهند داد تا شما بیشتر با مسیحیت آشنا بشوید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

14. صلوات

نوشته
    195
    حضور
    15 روز 19 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    347

سلام .

عهد قدیم پر از قربانی کردن هست .

قربانی تمام سوز
    قربانی رفاقت
    قربانی جبران
    قربانی گناه
    و ....

ولی عهد جدید قربانی نداره ، چون بزرگ‌ترین بره که همان عیسی مسیح هست قربانی میشه و دیگر نیازی به قربانی دادن دیده نمیشه . خیلی چیزها با ظهور مسیح تکمیل میشه حتی نگهداری از روز شبات

اجازه بدین جناب کارشناس براتون توضیح میدن

16. صلوات

علاقه
    نماز.شعر.مرگ
    نوشته
    138
    حضور
    3 روز 16 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

سلام.در مسیحیت که برده کردن بوده و هست.اگر بقیه احکامشون تحریف شده بوده این یکی که دیگه اصلا تحریف نشده مونده بود چون به نفع ثروتمندان و قشر بالادستشون بوده.حالا همونطور که در بقیه ادیان در قرن جدید تفسیر جدیدی شده مسیحیت هم مثل اونها.دیگه جدیدا خودشون مشروب فروشی و عقد همجنس بازها رو هم انجام میدن که بیشتر جذابتر بشن برای انسانی که دنبال باید و نباید نیست.وگرنه که مسیحیان قرنهای پیش هرجا رو مستعمره میکردند برده داری هم داشتند.مثالش خود کریستف کلمپ که یه مسیحی بوده قاره آمریکا رو کشف کرد و اصل برده داری اونجا بوده متاسفانه با اعمال شاقه مخصوصا برده های آفریقایی. بهرحال تاپیک خوبیه تا یه سوال رو مطرح کنم.فکر نکنم کسی بتونه پاسخی براش داشته باشه و این همیشه سوال من بوده.اینکه فلسفه برده و آزاد بودن چه بوده؟ چون اگر برده رو مثل خدمتکار تمام وقت در نظر بگیریم کسی که اون رو نگاه میداشته حق همه گونه بهره برداری ازش رو داشته.مثلا بهره جنسی.کاملا آزاد بوده در خانه ای اگه چندتا هم برده زن بنام کنیز بوده باشند هر زمان میل سکس داشته باشه صاحبش این مجوز رو داشته. آیا اینکه قشر متمول و بالادست جامعه حق داشتند برده داشته باشند فلسفه اش قابل توضیحه؟ مثلا برای خرید برده پول باید به صاحب برده داده بشه.این پول آزادی اون برده است و این حق برای صاحب برده هست که پول آزادی اون فرد رو ازش استفاده ببره.چون مثل زمین یا خانه جزو املاکش محسوب میشه. در قرآن هم در سوره نحل در مثالی که خداوند میزنه میفرماید ایندو برابر نیستند یکی آزاد و دیگری مملوک است. >>> ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا عَبْدًا مَمْلُوكًا لَا يَقْدِرُ عَلَى شَيْءٍ وَمَنْ رَزَقْنَاهُ مِنَّا رِزْقًا حَسَنًا فَهُوَ يُنْفِقُ مِنْهُ سِرًّا وَجَهْرًا هَلْ يَسْتَوُونَ الْحَمْدُ لِلَّهِ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لَا يَعْلَمُونَ ﴿۷۵﴾ خدا مثلى مى‏ زند بنده‏ اى است زرخريد كه هيچ كارى از او برنمى ‏آيد آيا [او] با كسى كه به وى از جانب خود روزى نيكو داده‏ ايم و او از آن در نهان و آشكار انفاق مى ‏كند يكسانست ‏سپاس خداى راست [نه] بلكه بيشترشان نمى‏ دانند (۷۵) الآن مثلا فکر کنیم پانصد سال پیش است.و برده خرید و فروش میشود.اینکه ما برده یا کنیز بخریم کاری خلاف دین انجام نشده.درسته؟ فلسفله این چه میتونه باشه؟
    ویرایش توسط نزدیک مرگ : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ در ساعت ۲۲:۲۷
    برای سلامتی و نصرت امام خامنه ای پرچمدار مبارزه با طاغوت و کفر و استکبار در این ظلمت غیبت قائم آل محمد(ص) امام زمان(عج) صلوات

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۸/۰۲/۰۱, ۰۵:۳۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری