جمع بندی خود ارضایی ضرر ندارد!؟

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خود ارضایی ضرر ندارد!؟

جوانی هستم که مدت ها برای خود ارضایی خودم را سرزنش کردم، اما دیگر به هیچ عنوان از انجام این کار احساس شرمساری نمی کنم!
چون ضرر جسمی و روحی نیز از آن ندیده ام و تنها چیزی که از آن دیده ام اعتیاد به آن است.

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]

کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر محترم امیدواریم مشاور و راهنمای خوبی برایتان باشیم.@};-

«استمنا» يا «خودارضايى» يكى از راه‏ هاى انحرافى در ارضاى ميل جنسى است كه نسل جوان را در معرض آسيب‏ هاى جدى قرار مى‏ دهد. اين كار عادت بسيار زشت و زيان آوري است كه مي تواند استعداد و توانايي هاي فراوان يك جوان را به نابودي بكشاند و حال و آينده او را تباه كند.

کاربر عزیز! شاید ادعای شما مبنی بر عوارض نداشتن خودارضایی به این بازگردد که شما در وجود خودتان این عوارض را مشاهده ننموده اید ولی به هر حال در آینده این عوارض را مشاهده خواهید نمود. ضمن اینکه ممکن است برخی از افراد به دلیل توان جنسی و بدنی بالا کمتر عوارض خودارضایی را در خود مشاهده نمایند که البته این موضوع دلیل موجهی برای انجام آن نیست.

در هر صورت به طور قطع خود ارضايي يكي از گناهان است و باید این عادت ترک شود و فرد هر قدر که می تواند در مسیر ترک آن تلاش نماید.

توصیه می کنیم لینک مشابه موضوع خود را نیز مطالعه نمایید.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=44491

موفق و پیروز باشید.

سلام دوست عزیز
منم یه زمانی مثه تو بودم. منم تا ۴ سال بعد از شروع خودارضاییم هیچ عارضه ای رو ندیدم ولی از سال ۴ به بعد عوارضش به شدید ترین شکل ممکن ظاهر شد و منو با سر به زمین بکوبوند و باعث یه عمر شقاوت و بدبختی من شد. تا دیر نشده و به عوارضش گرفتار نشدی ترک کن. الان بزاری کنار و خودتو تقویت کنی عوارضش دیگه سراغت نمیاد. اون موقع میتونی بهترین زندگی رو برای خودت بسازی و سعادت خودتو هم تو این دنیا و هم تو اون دنیا تضمین کنی. نزار دیر بشه و از اینکه زندگیتو با دستای خودت نابودی کردی هر روز و هر لحظه کارت بشه بشه حسرت و فحش دادن به خودت و ناامید شدن از همه چی. نزار برسی به حالت پوچی مطلق. نزار کارت به جایی برسه فکر خودکشی به سر بزنه. به خودت و به جوونیت و به زندگیت رحم کن. به پدر و مادرت رحم کن. بزار مایه ی افتخار و سربلندیشون بشی نه مایه سرافکندگیشون. به خدا آخر این راهی که داری میری جز تباهی و نابودی هیچی نیست. نزار کارت به جایی برسه که از ازدواج وحشت داشته باشی و جرئت نکنی براش اقدام کنی. اگه الان که دیر نشده ترک کنی هیچ کدوم از این اتفاقای بد برات نمیوفته و خیلی کارای زندگیت روی روال خودش طی میشه و میتونی به موقعش با ازدواج به نیازات پاسخ بدی.

hadi1374;1011939 نوشت:
جوانی هستم که مدت ها برای خود ارضایی خودم را سرزنش کردم، اما دیگر به هیچ عنوان از انجام این کار احساس شرمساری نمی کنم!
چون ضرر جسمی و روحی نیز از آن ندیده ام و تنها چیزی که از آن دیده ام اعتیاد به آن است.

اگر از نقطه نظر مذهبی به موضوع نگاه کنید تقریبا به طور قطع و یقین خودارضایی جز گناهان کبیره بوده و هیچ تبصره و اما و اگر هم ندارد! لذا از این دید تکلیف روشن است.

منتهی بلحاظ علمی و بخصوص روان شناسی ریشه های خودارضایی را حتی در نوزادان هم مطالعه و مشاهده کرده اند. این کار عموما به عنوان شناخت اندامهای جنسی از نوزادی شروع میشود و به عنوان روشی برای کسب آرامش در سنین بعدی مد نظر قرار میگیرد. فارق از دیدگاه مذهب، نظریه صرف روانشناسی میگوید تا زمانی که این امر حالت افراط گونه به خود نگیرد که باعث اختلال در رشد و سایر ابعاد زندگی فرد نشود، زیان خاصی برای آن قابل بیان نمیباشد. منتهی یک پیشنهاد عمومی برای همه افراد از نقطه نظر تشخیص افراط یا رفتار افراط گونه وجود ندارد. چرا که افراد دارای شرایط روانی و جسمی مختلفی هستند که از هر فردی نسبت به فرد دیگر موضوع متفاوت بوده و لذا حد افراط در این امر در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. دلیل زیان آور بودن حالت افراط گونه هم ضعف عمومی بدن و اختلالات رشد ذکر شده است.
همچنین مطالعات نشان میدهد افرادی که بعدها بیشتر به اختلالاتی نظیر زودانزالی یا عدم انزال در رابطه جنسی دچار میشوند دارای تجربه زیادی در خودارضایی بوده اند . البته به هیچ وجه تنها دلیل این اختلالات خودارضایی نیست. نکته مهم این است که خوشبختانه همه این عوارض هم عموما کوتاه مدت بوده و خودبخود رفع میشود و موارد استثنایی هم با مراجعه به پزشک (روانشناس) و اخذ برخی تمرینها به راحتی قابل رفع است.

ضمنا به دلیل کراهت سنگینی که دیدگاه مذهبی بر روی خودارضایی داشته است لذا باورهای بسیار غلطی در فرهنگ عامه نسبت به خودارضایی وجود دارد (همانند ضعیف شدن بینایی یا نازایی یا ....) که کمترین دلیل علمی برای این موارد وجود ندارد. لکن به دلیل همین دیدگاه مذهبی و عرفی در اجتماع و به دلیل شایع بودن این امر در اکثریت نوجوانان (بخصوص سنین اولیه بلوغ) و شایعات غیرعلمی زیاد و عدم آموزشهای لازم در این زمینه معمولا بار روانی سنگینی را بر افراد تحمیل مینماید.

یا هو یا من لا هو الاهو

سلام و عرض ادب

خب از لحاظ زیستی من بارها تو این سایت این مساله رو ذکر کردم ولی باز هم میگم و ارزیابی و قضاوتش رو به عهده خودتون میگذارم:

این کار معادل 4 کیلومتر پیاده روی انرژِی از بدن رو هدر میده

و اینکه چون هدف از این رفتار بقا نوع هست بدن از هر اندامش مقداری برای
تهیه (عصاره و جوهر و هسته موجودی به نام انسان ) برمیداره

پس به گمونم اگه بگن باعث ضعف چشم میشه زیاد بعید به نظر نیاد

اپولونیوس;1012650 نوشت:
و اینکه چون هدف از این رفتار بقا نوع هست بدن از هر اندامش مقداری برای
تهیه (عصاره و جوهر و هسته موجودی به نام انسان ) برمیداره

با سلام
البته من فیزیولوژیست نیستم ولی بعید میدانم برای این فرمایش شما سند علمی هم موجود باشه. دقت بفرمایید مثلا تولید منی در غدد جنسی یا همون بیضه ها انرژی قابل توجهی لازم نداره ! اصلا چند سی سی مایع منی که شامل اسپرم ها ترشحات غدد پروستات و ... که کلهم اجمعین در بیضه ها و پروستات تولید میشه و بعید میدونم ربطی به جای دیگه داشته باشه.
وقتی از صفر تا صد یک فعالیت جنسی اعم از رابطه عرفی یا خودارضایی صورت میگیره ، ابتدا یک تحریک پذیری سنگینی رو اعصاب عمومی بدن تحمل میکنه که با انزال یا ارضا تمام اعصاب بدن به یک حالت ریلکس و آسودگی و کرختی رو تجربه میکنه یعنی تجربه ای شبیه به خستگی نسبتا زیاد . این تجربه باعث شده در نظر عوام اینگونه جا بیفته که لابد یک فعالیت جنسی حجم عظیمی از انرژی بدن رو لازم داره!
انرژی بر هست ولی نه اونقد که تصور میشه!

ali 000;1012806 نوشت:
دوست عزیز خود ارضایی چرا؟ این همه دختر تو خیابون ریخته. صیغه موقت انجام بده راحت شی. اگه نمی تونی و زیاد بهت فشار اومد و چاره جز گناه کردن نبود زنا بکن.نظر شخصی من اینه که داری گناه که انجام می دی حداقل یچی باشه که ارزش داشته باشه و البته هیچ گناهی ارزش انجام دادن رو نداره. خود ارضایی رو ترک کن این موقع زمانیه که نسل کسایی که خودارضایی می کنن باید تموم بشه.

دوست بزرگوار فرمایشات شما قابل پذیرش نیست واقعا به نظر شما هر کس می خواهد گناه بکند باید گناه درست و حسابی انجام دهد؟

با توصیه به زنا باید پاسخگوی خدای متعال باشیم.

دوستان مراقب باشند کلمه به کلمه ای که می نویسیم و به دیگران راهکار می دهیم مورد مؤاخذه خداوند متعال هستیم. لطفا دقت نمایید.:-w

manmehdiam;1012800 نوشت:
ولی بعید میدانم برای این فرمایش شما سند علمی هم موجود باشه.

سلام و عرض ادب
سند اون 4 کیلومتر پیاده روی : استاد روانپزشکمون هست
سند استفاده از تمام اعضای بدن برای ساختن هسته وجود: به گمانم از کتاب ابوعلی سینا بود

بله می دانم گناه است، متاسفانه سوال مرا ویرایش کردند، من میان خود ارضایی و یک کار دیگر مقایسه ای انجام دادم و گفتم به این دلیل است که دیگر احساس شرمساری نمیکنم.
ضمنا من مدت 7 سال است که این کار را انجام می دهم، در 3 سال اول حتی نمی دانستم نام این کار چیست.
همچینین این آینده ای که می گویید هیچگاه نیامده است، به جرات می توانم بگویم که کوچکترین ضرری از آن ندیده ام.
هیچ منبع معتبر علمی نیز عوارض جسمی و روحی آن را تایید نکرده است، مگر عوارضی مانند زود انزالی و در مواد حاد عدم میل به رابطه جنسی، این تباهی آینده و ... که شما می گویید، افسانه هایی هستند که میان مردم وجود دارند. من فقط قصد دارم واقعیت را به عرض شما و مردم برسانم.

hadi1374;1013139 نوشت:
بله می دانم گناه است، متاسفانه سوال مرا ویرایش کردند، من میان خود ارضایی و یک کار دیگر مقایسه ای انجام دادم و گفتم به این دلیل است که دیگر احساس شرمساری نمیکنم. ضمنا من مدت 7 سال است که این کار را انجام می دهم، در 3 سال اول حتی نمی دانستم نام این کار چیست. همچینین این آینده ای که می گویید هیچگاه نیامده است، به جرات می توانم بگویم که کوچکترین ضرری از آن ندیده ام. هیچ منبع معتبر علمی نیز عوارض جسمی و روحی آن را تایید نکرده است، مگر عوارضی مانند زود انزالی و در مواد حاد عدم میل به رابطه جنسی، این تباهی آینده و ... که شما می گویید، افسانه هایی هستند که میان مردم وجود دارند. من فقط قصد دارم واقعیت را به عرض شما و مردم برسانم.

باسلام این حرفهای شماداره میگه شما هیچ اطلاعات دقیقی ندارید نمیدونم این مطالب رو هم از کجا دقیق مطالعه کردید

همه اینها بماند یاد اون طنز افتادم که به یکی گفتن باقالی اگه اشتباه نکنم نخور عقلت کم میشه گفت این حرفها الکیه من خونه ام هم فروختم دادم باقالی خوردم هیچی نشد :d

همین که شما با خیال راحت میایید این گناه رو به این شکل تبلیغ میکنید دیگه قرار بوده مگه اتفاق دیگه هم بیفته ;;)8->Beee

آثار گناه

1. مانع معرفت است .2. مانع استجابت دعاست.3. مانع آرامش خاطر است. 4. مانع شرم و حیاست.5. مانع طول عمر می شود. 6. باعث تغییر نعمت می شود.7.قساوت قلب. 8. الحاد و انکار.9.زير و رو شدن قلب.10نکبت و مرض.

خدا ان شاءالله همه ما رو به راه راست هدایت کنه و عاقبت بخیر

آمین

یاحق

اللیل والنهار;1013142 نوشت:

باسلام این حرفهای شماداره میگه شما هیچ اطلاعات دقیقی ندارید نمیدونم این مطالب رو هم از کجا دقیق مطالعه کردید

همه اینها بماند یاد اون طنز افتادم که به یکی گفتن باقالی اگه اشتباه نکنم نخور عقلت کم میشه گفت این حرفها الکیه من خونه ام هم فروختم دادم باقالی خوردم هیچی نشد :d

همین که شما با خیال راحت میایید این گناه رو به این شکل تبلیغ میکنید دیگه قرار بوده مگه اتفاق دیگه هم بیفته ;;)8->Beee

آثار گناه

1. مانع معرفت است .2. مانع استجابت دعاست.3. مانع آرامش خاطر است. 4. مانع شرم و حیاست.5. مانع طول عمر می شود. 6. باعث تغییر نعمت می شود.7.قساوت قلب. 8. الحاد و انکار.9.زير و رو شدن قلب.10نکبت و مرض.

خدا ان شاءالله همه ما رو به راه راست هدایت کنه و عاقبت بخیر

آمین

یاحق

سلام
ایشونم میتونن باتوجه به حرفای شما بگن هیچ اطلاعات دقیقی ندارید.
متاسفانه ماهممون خودمونو عقل کل وبااطلاعات درست میدونیم طرف مقابلو هم برعکس
اگر اطلاعاتی واقعا دارین که به این نتیجه رسیدین همه اینحرفایی که ایشون زدن بادهواست بسم الله...لطفا استدلالتونو به ما بگید.
.........
اما در جواب جناب hadi
ببینید اینکه شما دنبال این باشید که تواون زمان چه کار زشتی کردن و کار خودتونو بااون توجیه کنید
فقط به ضرر خودتونه
کار اونا اززشت هم زشت تر
شاید کار شما در نوع خودش تو این زمان باتوجه به عقل وامکاناتتون در حد همون کارزشت اون زمان بوده
خب یه دزد هم میتونه کار خودشو با اختلاسگرا مقایسه کنه
اصلا اختلاسگر میتونه کارخودشو باهمون تجاوز به برده توجیه کنه وعذاب وجدانش به کمترین سطح برسه بگه من که دیگه به زن مردم تجاوز نکردم....
واقعیتش
منم ازتعدادی شنیدم این قضیه خودارضایی رو که اشکال نداره
و تعدادی دیگه هم اینکارو نکوهش کردن من نظر خودمو میگم بنظرم اینکار توهین به شخصیت آدمه به جسم آدم
اینکه ضرری توجسمتون ندیدین خداروهزاران مرتبه شکررر ولی تاحالا آدم نامرد ندیدین که سرحال باشه قبرااق و پولداار نمونه ش اختلاس گرایان گرامی بااینهمه ناحقی که میبینند سرحالتر میشن هرروز
اما این چیزی از زشتی کارشون کم نمیکنه خدا به ما مهلت میده چن روز.چن ماه وچن سال اما یجوری میکوبونتت یروزی که حالیت میشه چه کردی.
شما کاری به ضررایی که بقیع گفتن نداشته باش من پیشنهادی براتون دارم

بنظرمن خدا درون همه ی ما به یک اندازه روحشو دمیده پس کسی نه بیشتر از ما از عقل برخورداره ونه کمتر ازما.شما بیا و به روح وقلب خودت نگاه کن
فقط از دریچه ی قلبه که ینفر میتونه درست همه چیزو ببینه
و
تنها یک صدا ارزش گوش سپردن را دارد٬ و آن صدای راستین قلب من است.
شما به❤ت نگاه کن خودش بهتون میگه اینکارو انجام بده یاانجام نده.

nazak;1013147 نوشت:
متاسفانه ماهممون خودمونو عقل کل وبااطلاعات درست میدونیم طرف مقابلو هم برعکس

باسلام شما یه دوری تو سایت بزنید در موردش زیاد بحث شده تو سایت مطمئنا بنده خودمو عقل کل فرض نکردم
موفق باشید
باتشکر
یاحق

اللیل والنهار;1013148 نوشت:
باسلام شما یه دوری تو سایت بزنید در موردش زیاد بحث شده تو سایت موفق باشید
باتشکر
یاحق

نه میخوایم حرفای خودتونو بشنویم
یعنی نظر خودتون چیه؟
بحث که زیاده
بعدشم شما میدونید بحث شده تواین سایت و خودتونم بودین توبحث
مگه ایشون اینو میدونستن!
دور هم میزنم تو سایت باشه ممنون.
همچنین شما...

nazak;1013150 نوشت:
نه میخوایم حرفای خودتونو بشنویم
یعنی نظر خودتون چیه؟
بحث که زیاده
بعدشم شما میدونید بحث شده تواین سایت و خودتونم بودین توبحث
مگه ایشون اینو میدونستن!
دور هم میزنم تو سایت باشه ممنون.
همچنین شما...

باسلام مطمئنا نیازی به پست و تایپک تکرای نیست و بنده هم از انجایی که متخصص در این زمینه نیستم برای همین بهتره همون تایپکهای مرتبط که کارشناس و متخصص پاسخگو بودن رو مطالعه بشه

hadi1374;1013139 نوشت:
من راجع به تاریخ اسلام مطالعات زیادی انجام دادم و فهمیدم

خب مثل اینکه ایشون مطالعات خودشون رو کافی میدونند بنده هم مطابق همین موضوع عرض کردم اون مطالب رو Smile

باتشکر
یاحق

nazak;1013165 نوشت:
همه که نمیدونن کاراشون گناهه که نخوان پخشش کنن بعضی چیزارو ما دقیقا نمیدونیم چقد زشتن.
همونطورکه تو یه پستایی میخونیم میگن مااصلا نمیدونستیم حتی اسم این چیه
یا که گناه باشه.

hadi1374;1013139 نوشت:
بله می دانم گناه است،

جهت اطلاع

باتشکر
یاحق

hadi1374;1013139 نوشت:
بله می دانم گناه است،

hadi1374;1013139 نوشت:
من فقط قصد دارم واقعیت را به عرض شما و مردم برسانم.

اگر می بینیم در اسلام، از تظاهر به گناه به شدت منع شده و دستور عیب پوشی داده شده است، یک دلیلش این استکه گناه، همگانی نشود. اگر می بینیم معصیت آشکار، اهمیتش بیش از گناه مستور و پنهان است، بر همین اساس است.
اصولاً گناه، همانند آتش است. وقتی این آتش در نقطه ای از جامعه روشن شود، باید کوشید تا خاموش، یا دست کممحاصره شود؛ اما اگر به آن، دامن زده شود و از نقطه ای به نقطه دیگر برده شود، حریق، همه جا را فرا خواهد گرفت وکسی قادر بر کنترل آن نخواهد بود.
از این گذشته، پلیدی گناه در نظر عامه مردم و حفظ ظاهر جامعه از آلودگیها، خود سدّ بزرگی در برابر فساد است کهاشاعه فحشا و نشر گناه و تجاهر به فسق، این سد را می شکند، گناه را کوچک می کند و آلودگی به آن را ساده می نماید.
در حدیثی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله می خوانیم: «اَلْمُذِیعُ بِالسَّیِّئَةِ مَخْذُولٌ وَالْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه؛ فردی که گناه را نشر دهدمخذول و مطرود است و آنکه آن را پنهان می دارد، مشمول آمرزش الهی است.»
ذکر این نکته نیز لازم است که «اشاعه فحشا» اَشکال مختلفی دارد:
گاه به این است که به دروغ و تهمتی دامن بزنند و برای این و آن بازگو کنند. زمانی به این است که مراکز فساد و نشرفحشا به وجود آید. گاهی به این است که وسائل معصیت در اختیار مردم قرار گیرد و یا به نحوی، آنها را به گناه تشویقکنند. گاه هم به این است که پرده حیا دریده و ارتکاب گناه در ملأ عام ترویج شود. همه اینها مصداق «اشاعه فحشا» است.
بر خلاف آنکه برخی در برابر امر به معروف و نهی از منکر دیگران ایستادگی می کنند و آن را مربوط به خودمی دانند، اسلام برخی آثار گناه را فردی و برخی را اجتماعی معرفی می کند

[SPOILER]

https://hawzah.net/fa/Magazine/View/2689/6703/79554/%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%86-(1)

[/SPOILER]

hadi1374;1013139 نوشت:
هیچ منبع معتبر علمی نیز عوارض جسمی و روحی آن را تایید نکرده است، مگر عوارضی مانند زود انزالی و در مواد حاد عدم میل به رابطه جنسی، این تباهی آینده و ... که شما می گویید، افسانه هایی هستند که میان مردم وجود دارند. من فقط قصد دارم واقعیت را به عرض شما و مردم برسانم.

با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگوار!
شکی در این نیست که خودارضایی حرام است و عوارض آن نیز به تأیید رسیده است. حتی در کتاب های علمی و پزشکی نیز مواردی از این ضررها ذکر شده است که البته از عوارض روانی آن نیز نباید غافل شد. (اگر لازم شد بفرمایید تا موارد آن را ذکر کنیم.)

hadi1374;1013139 نوشت:
بگذارید مقایسه ام را بگویم: موضوع حرف من کاملا متفاوت بود. من راجع به تاریخ اسلام مطالعات زیادی انجام دادم و فهمیدم که برده داری در اسلام حلال بوده است و از آن بد تر تجاوز به کنیز هم حلال بوده! این مورد را بررسی کردم و دیدم که مورد تایید کتب شیعه نیز هست. توجیهاتی هم برای آن آورده اند که اصلا قابل قبول نیست. این مورد مرا در مورد صحت اسلام به شدت به شک انداخته است و اعتراض مرا بر انگیخته است. سخن اصلی من این است (که از متن تاپیک حذف شده بود): آیا کاری که من می کنم از این کار بسیار زشتی که در صدر اسلام انجام میشده، بدتر است؟! چه دلیلی دارد که کار من گناه باشد، اما چنین کار فجیعی گناه نباشد؟! ضمنا این کار همان کاری است که داعشی ها انجام می دهند! (حالا ممکن است بگویید که داعش مسلمانان را به بردگی جنسی می گیرد و ... . من می گویم نفس تجاوز بد است و ربطی به کافر و مسلمان ندارد. یا ممکن است بگویید طبق شرایط آن زمان بوده است. آیا پیامبر خدا که توانسته بود زنا را در زمانی که هیچ قدرت حکومتی نداشت، حرام کند، نمی توانست تجاوز به برده را که کاری بسیار فجیع تر از زنا است را حرام نماید؟! آن هم در زمانی که تمام مردم حرفش را قبول داشتند؟). از مسئولان سایت خواهش دارم که دوباره پاسخ مرا ویرایش نکنند.

مقایسه شما مقایسه صحیحی نیست. زیرا اولا اسلام با برده داری مبارزه کرد و اجازه ترویج آن را نداد. و ثانیا بر اساس آموزه های قرآن روابط جنسی انسان تنها در دو قالب مورد تایید شرع اسلام بوده و در غیر این موارد خروج از حیطه شریعت به حساب می آید . این دو قالب هم در سوره مومنون به روشنی بیان شده است ؛ خداوند در آیات ابتدایی این سوره در بیان علائم مومنان می فرماید :
« اوَالَّذِینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ * إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَیْرُ مَلُومِینَ * فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِکَ فَأُوْلَئِکَ هُمُ الْعَادُونَ(1)؛
[مومنان]کسانی هستند که دامن های خود را حفظ می کنند مگر در برابر همسران شان یا کنیزانی که در تملک دارند که در این صورت مورد ملامت نیستند . هر کس بیش از این بطلبد ، در زمره تجاوزکاران است» .
بر این اساس روابط جنسی تنها در مورد همسران و یا کنیزان قابل تایید شریعت است ، البته با رعایت دیگر ضوابط و شرایطی که در این خصوص وجود دارد.

ادامه این پاسخ را در لینک زیر مطالعه بفرمایید.
http://www.pasokhgoo.ir/node/23259
---------
پی نوشت ها:
1. مومنون (23) آیه5-7.

قانون انجمن:[-x

از ایجاد بحث های دو طرفه شخصی و چت گونه در پست ها خودداري نموده و در صورت اختلاف نظر و عقيده به جاي مشاجره به صورت منطقي و مستدل بحث نماييد.

دوستان عزیز بحث در این تاپیک مقداری دو طرفه شده است. خواهشمندیم به جای بحث دو طرفه موضوعات علمی رد و بدل شود تا دیگر کاربران نیز استفاده نمایند.

نکته دیگر اینکه مراقب باشیم برخی از اوقات ما انسان ها برای حلال کردن یک حرام نمی دونم شاید بخاطر نیازهای خودمان به استدلال های غیر منطقی متوسل می شویم. ولی با یک خودآگاهی به نیازهایمان متوجه می شویم که این نیازها است که ما را جهت دار می کند...

تأمل بفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم
امام صادق علیه السلام :
الاِصطِباغُ بِالخَلِّ یَقطَعُ شَهوَهَ الزِّنى .
خورش ساختن سرکه ، شهوت زنا را ریشه کن مى‏کند .
الکافی ، جلد ۶ ، صفحه ۳۳۰ ، حدیث ۱۰ دانش نامه احادیث پزشکی : ۲ / ۳۰۴

یعنی هر روز همراه غذا مقدار کمی سرکه مصرف شود
................
خواندن سوره مومنون هم هر روز یا هر هفته موثر است بر فروکش کردن شهوات.

کاملا مشخص است که ضرر دارد !!! چه سوالی است !

سؤال:
جوانی هستم که مدت ها برای خود ارضایی خودم را سرزنش کردم، اما دیگر به هیچ عنوان از انجام این کار احساس شرمساری نمی کنم. چون ضرر جسمی و روحی نیز از آن ندیده ام و تنها چیزی که از آن دیده ام اعتیاد به آن است.

پاسخ:
«استمنا» يا «خودارضايى» يكى از راه‏ هاى انحرافى در ارضاى ميل جنسى است كه نسل جوان را در معرض آسيب‏ هاى جدى قرار مى‏ دهد. اين كار عادت بسيار زشت و زيان آوري است كه مي تواند استعداد و توانايي هاي فراوان يك جوان را به نابودي بكشاند و حال و آينده او را تباه كند.
کاربر عزیز! شاید ادعای شما مبنی بر عوارض نداشتن خودارضایی به این بازگردد که شما در وجود خودتان این عوارض را مشاهده ننموده اید ولی به هر حال در آینده این عوارض را مشاهده خواهید نمود. ضمن اینکه ممکن است برخی از افراد به دلیل توان جنسی و بدنی بالا کمتر عوارض خودارضایی را در خود مشاهده نمایند که البته این موضوع دلیل موجهی برای انجام آن نیست.
در هر صورت به طور قطع خود ارضايي يكي از گناهان است و باید این عادت ترک شود و فرد هر قدر که می تواند در مسیر ترک آن تلاش نماید.

توصیه می کنیم لینک مشابه موضوع خود را نیز مطالعه نمایید.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=44491

موضوع قفل شده است